pyt.do kosmetyczki -kosmetologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-25, 21:21   #1
GrzesGarstka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2

pyt.do kosmetyczki -kosmetologa


Witam Serdecznie Moje Kochane Koleżanki !!

Troche dziwne że Facet który ma 28 szuka porady odnsonei pewnego problemu ale kobiety zawsze więcej wiedzą od Facetów !!

A wiec probelm tkwi w popękanych naczynkach i rumieniu na policzkach Stosuje kosmetyki avene Dirosel,wode miceralna Avene oraz krem na dzien również z AVene dodatkwo mam z SVR compact na twarz przeciwsłoneczny (choiaz nie wiem czy dobrze bo zima jest ładnie kamufluje ) niestety uzywam ich dopiero od miesiaca czasu ale jakiegoś efetku oszałamiajacego nie widzę a po kompaniu się moja twarzy porpostu jest jak granat piecze itp ..chociaż zazywam kąpieli nie za ciepłej ..pracuje na magazynie i też jest zimno ledwe 5 stopni i moze jakis krem mam uzywac albo jakis innych dodatkowych kosmetykó mozę ktos mi pomoze
GrzesGarstka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 22:02   #2
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: pyt.do kosmetyczki -kosmetologa

Cytat:
Napisane przez GrzesGarstka Pokaż wiadomość
Witam Serdecznie Moje Kochane Koleżanki !!

Troche dziwne że Facet który ma 28 szuka porady odnsonei pewnego problemu ale kobiety zawsze więcej wiedzą od Facetów !!

A wiec probelm tkwi w popękanych naczynkach i rumieniu na policzkach Stosuje kosmetyki avene Dirosel,wode miceralna Avene oraz krem na dzien również z AVene dodatkwo mam z SVR compact na twarz przeciwsłoneczny (choiaz nie wiem czy dobrze bo zima jest ładnie kamufluje ) niestety uzywam ich dopiero od miesiaca czasu ale jakiegoś efetku oszałamiajacego nie widzę a po kompaniu się moja twarzy porpostu jest jak granat piecze itp ..chociaż zazywam kąpieli nie za ciepłej ..pracuje na magazynie i też jest zimno ledwe 5 stopni i moze jakis krem mam uzywac albo jakis innych dodatkowych kosmetykó mozę ktos mi pomoze
Witaj!
Nie jestem kosmetologiem ani kosmetyczką,ale też mam cerę naczynkową więc spróbuje Ci pomóc.
Po pierwsze polecam Ci obszerny wątek o pielęgnacji cery wrażliwej i naczynkowej w dziale Biochemii:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194047
Znajdziesz tam mnóstwo porad,opinii o diroselu,filtrach itd.
W skrócie napisze tutaj.
Po pierwsze martwi mnie ta granatowa twarz po kąpieli.
Czego używasz do mycia twarzy?Przy naczynkach należy unikać produktów z alkoholem(w składzie opisany jako alkohol denat,etanol lub sam alkohol,cetearyl(chyba tak to się pisze) alkohol jest ok).Poza tym niektórym naczynkowcom(np. mi) nie odpowiada propylen glycol,aloes jest również niewskazany,generalnie produkty rozgrzewające,zawierające kwasy aha/bha.
Koniecznie musisz chronić twarz przed mrozem.Naczynka są wrażliwe szczególnie na zmiany temperatury.Tutaj zaczęłyśmy wypisywać czego używamy do ochrony twarzy przed mrozem:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=399488
Dalej,cera naczynkowa to cera baaaardzo wrażliwa.Więc jeśli nakładasz jakiś produkt i czujesz szczypanie,podrażnienie,t warz robi Ci się czerwona tzn. że się dla Ciebie dany produkt nie nadaje.
Poza tym zerknęłam na KWC i wiele osób ocenia ten kompakt który używasz jako pomarańczowy.Nie jest widoczny na twarzy?Tzn. nie różni Ci się kolorem twarz od szyi?
Poza tym skoro uważasz,że musisz używać podkładu to obawiam się,że jest źle.Napisz więcej o stanie skóry.
Przede wszystkim,czy rumieńce pojawiają Ci się (np. w sytuacjach stresowych,przy wysiłku fizycznym,upale),czy masz je ciągle?
Czy skóra jest równa czy są nierówności/krostki?
Dobrze by było jakbyś napisał jeszcze czy masz skórę suchą czy raczej przetłuszcza Ci się.
Możesz odpisać w wątku o cerach naczynkowych albo tutaj.Jak wolisz.

Ps.Aha,zapomniałam napisać.Na popękane naczynka to tylko laser może pomóc.Natomiast odpowiednia pielęgnacja może zmniejszyć skłonności do rumienia oraz zapobiec pękaniu nowych naczynek.
__________________



Edytowane przez katty86
Czas edycji: 2010-01-25 o 22:05 Powód: dopisek
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 17:13   #3
GrzesGarstka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: pyt.do kosmetyczki -kosmetologa

hej wiec tak jelsi chodzi o cere to mam miesząną używam wody miceralnej na bazie wody termalnej z AVENE a jsli chodzi o ten kompakt tzn wiesz jesli chodzi o rumience to mam je ciągle
GrzesGarstka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 20:45   #4
czajana
Raczkowanie
 
Avatar czajana
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 186
Dot.: pyt.do kosmetyczki -kosmetologa

Witam mam taki trochę dziwny problem
od jakiegoś czasu mam sporą ilość krostek głównie na brodzie i czole
nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że one nie chcą się goić to znaczy po 2-3 dniach w miejscu gdzie była krostka skórą twardnieje i zaczyna się łuszczyć gdy się łuszczy powstaje coś w rodzaju ranki, skóra w tym miejscu jest zaczerwieniona i bardzo podrażniona i po kilku dniach znów zaczyna się łuszczyć. Nie wiem co mam z tym zrobić próbowałam peelingów itp i niestety żadnych rezultatów przeraża mnie to gdyż jest tego coraz więcej obecnie mam całą brodę w łuszczących się krostkach. Bardzo proszę o jakąś poradę co w tej sytuacji mogło by mi pomóc?
__________________
Najnowsze katalogi znajdziesz -> tutaj
Avon:
czajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.