Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-06, 11:57   #2161
Weroniczka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 17
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jaki olejek możecie mi polecić, waszym zdaniem który jest najlepszy ?
Weroniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 12:03   #2162
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Weroniczka_ Pokaż wiadomość
Jaki olejek możecie mi polecić, waszym zdaniem który jest najlepszy ?
Witaj Weroniczka_ to zależy jaką masz cere jakie z nią problemy (tfu , tfu ) i czego oczekujesz .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 12:33   #2163
Aventia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 41
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Poratujcie proszę laika
Chciałabym zacząć używać mocznik i niacynamid. Czy oba te produkty mogę po prostu dodać do hydrolatu lub żelu HA z olejem? I mniej więcej ile? (chodzi mi o to ile kropel witaminy na np 50 ml hydrolatu, albo na jednorazowe nałożenie żelu, oraz czy mocznik mogę tak rozpuścić od razu w hydrolacie/żelu i również ile go powinno być). Zastanawiałam się też nad dodaniem szczypty mocznika do kremu nawilżającego, ale również nie wiem czy mogę w ten sposób postąpić.
Z góry dziękuję za pomoc
Aventia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-06, 19:55   #2164
fafulja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 26
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

hej! chciałabym ukręcic olejek myjący na wzót tego BU, ale mam problem z nierafinowanym zimnotłoczonym olejem słonecznikowym. czy zamiast niego bazę olejku mże stanowić zimnotłoczona oliwa z oliwek, z pierwszego tłoczenia?
fafulja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 21:56   #2165
Aiszka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 157
Polski naturalny specyfik niedoceniany-olej z pestek malin

Zawsze wyszukujemy dobrych naturalnych specyfikow to z Indi,Arabi.. a okazuje sie ze nasze naturalne oleje nniedoceniamy tak wlasnie jest z olejem z pestek malin jest naprawde swietny moim zdaniem . Moze tez ktos go uzywa ? i moze cos na jego temat powiedziec?

Edytowane przez Aiszka1
Czas edycji: 2011-05-07 o 21:57
Aiszka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 22:39   #2166
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Polski naturalny specyfik niedoceniany-olej z pestek malin

Wiesz kazdy wybiera to co lubi;d Jezeli komus odpowiada produkt zza granicy to dlaczego nie?:P

Odnosnie oleju z pestek malin to jest to zaraz obok oleju tamanu moj ulubiony olej do twarzy. Mieszam go sobie z zelem hialuronowym albo z kremem ,klade przewaznie na noc,bo wtedy ma czas zeby sie wchlonal,na dzien jest dla mnie za ciezki i pozostawia tlusta warstwe. Skora rano jest wygladzona,rozjasniona, nawilzona ,koloryt sie ujednolica. Ogolnie odkad go uzywam to moja cera wyglada znacznie zdrowiej
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 23:00   #2167
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

hej,

czy możecie polecić olejek do mycia twarzy, olej i hydrolat, który najbardziej nawilża?
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 17:29   #2168
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Polski naturalny specyfik niedoceniany-olej z pestek malin

Cytat:
Napisane przez fafulja Pokaż wiadomość
hej! chciałabym ukręcic olejek myjący na wzót tego BU, ale mam problem z nierafinowanym zimnotłoczonym olejem słonecznikowym. czy zamiast niego bazę olejku mże stanowić zimnotłoczona oliwa z oliwek, z pierwszego tłoczenia?
Oliwa może być za ciężka. A jaki masz problem z olejem? Polecam BIO Marki Carrefour - tani. Ja go mieszam z olejem rycynowym.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Odnosnie oleju z pestek malin to jest to zaraz obok oleju tamanu moj ulubiony olej do twarzy. Mieszam go sobie z zelem hialuronowym albo z kremem ,klade przewaznie na noc,bo wtedy ma czas zeby sie wchlonal,na dzien jest dla mnie za ciezki i pozostawia tlusta warstwe. Skora rano jest wygladzona,rozjasniona, nawilzona ,koloryt sie ujednolica. Ogolnie odkad go uzywam to moja cera wyglada znacznie zdrowiej
A ja nie znoszę jego zapachu i cieszę się, że miałam tylko próbkę, która się kończy. Podobnie mam z porzeczkowym.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 07:27   #2169
fafulja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 26
Dot.: Polski naturalny specyfik niedoceniany-olej z pestek malin

Ineso dziękuję za podpowiedz, faktycznie w carrefourze nie szukałam . na próbke ukręciłam z 50 ml oliwy i na tę chwilę nawet mi pasuje, ale zobaczymy czy nie zapcha. dodałam olejek z szałwii i zapach mnie powala na kolana
fafulja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 10:38   #2170
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

hej dziewczyny!
Kupiam niedawno hydrolat oczarowy (ze sklepu "zrób sobie krem") i jestem strasznie rozczarowna... zapach tego specyfiku jest straszny, coś pomiędzy toaletą na dworcu centralnym a zakładem fryzjerskim z lat 80-tych. Nie jestem wybredna jeśli chodzi o zapachy, nawet wolę te eko-ziołowe-naturalne, ale tego po prostu nie mogę zaakceptować... wcale nie jest naturalny!

Czy hydrolaty oczarowe z innych sklepów są takie same? Kupiłam wesję z konserwantem, ale może się zepsuł?
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 14:16   #2171
fafulja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 26
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

jak to mówią o gustach sie nie dyskutuje... dla mnie oczar pachnie przepieknie- miałam z BU i ZSK - a;le mój małż szczerze nie cierpi jego zapachu. tak więc, może twój sie nie pops€ł, tylko po prostu "bukiet" ci nie pasuje

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

jak to mówią o gustach sie nie dyskutuje... dla mnie oczar pachnie przepieknie- miałam z BU i ZSK - a;le mój małż szczerze nie cierpi jego zapachu. tak więc, może twój sie nie popsuł, tylko po prostu "bukiet" ci nie pasuje

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

jak to mówią o gustach sie nie dyskutuje... dla mnie oczar pachnie przepieknie- miałam z BU i ZSK - a;le mój małż szczerze nie cierpi jego zapachu. tak więc, może twój sie nie popsuł, tylko po prostu "bukiet" ci nie pasuje


przepraszam za powtorzenie tresci - chciałam edytować literówki, ale okazuje się, że zostaje wszytsko więc błedy niestety tez

Edytowane przez fafulja
Czas edycji: 2011-05-10 o 14:18 Powód: dopisek
fafulja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 14:25   #2172
cheloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 263
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

No moze oczarowy to nie jest najpiekiejszy zapach ale mnie w sumie nie przeszkadza (ale jak miziam nim mojego faceta to narzeka, kwestia gustu), jego dzialanie wynagradza mi te meki
cheloni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 18:35   #2173
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez fafulja Pokaż wiadomość
Ineso dziękuję za podpowiedz, faktycznie w carrefourze nie szukałam . na próbke ukręciłam z 50 ml oliwy i na tę chwilę nawet mi pasuje, ale zobaczymy czy nie zapcha. dodałam olejek z szałwii i zapach mnie powala na kolana
Powala pozytywnie? bo ja znów szukam inspiracji co dodać do mojego następnego - do tej pory dawałam herbaciany, ale mam już dość tego zapachu. Cytrusów się boję, bo słońce. A szałwię akurat mam.
Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
Kupiam niedawno hydrolat oczarowy (ze sklepu "zrób sobie krem") i jestem strasznie rozczarowna... zapach tego specyfiku jest straszny, coś pomiędzy toaletą na dworcu centralnym a zakładem fryzjerskim z lat 80-tych. Nie jestem wybredna jeśli chodzi o zapachy, nawet wolę te eko-ziołowe-naturalne, ale tego po prostu nie mogę zaakceptować... wcale nie jest naturalny!

Czy hydrolaty oczarowe z innych sklepów są takie same? Kupiłam wesję z konserwantem, ale może się zepsuł?
Ja się raz zraziłam do hydrolatów z ZSK, ale to było dawno - miały takie wąskie wysokie butelki, z obleśnymi kwaiatami narysowanymi i kolorowymi zakrętkami - nadal tak jest? Rumiankowy śmierdział, trochę jak zaparzona herbata z miodem, ale to był mocny zapach, mało naturalny. W porównaniu do rumianku z BU, który pachniał leciutko świeżo wysuszonym rumiankiem - doznałam szoku i więcej się na ZSK nie zdecydowałam. Czasem teraz rozważam (bo ZSK to mój ulubiony mazidłowy kram) ale się boję.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 19:15   #2174
RougeAddict
Raczkowanie
 
Avatar RougeAddict
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
Kupiam niedawno hydrolat oczarowy (ze sklepu "zrób sobie krem") i jestem strasznie rozczarowna... zapach tego specyfiku jest straszny, coś pomiędzy toaletą na dworcu centralnym a zakładem fryzjerskim z lat 80-tych. Nie jestem wybredna jeśli chodzi o zapachy, nawet wolę te eko-ziołowe-naturalne, ale tego po prostu nie mogę zaakceptować... wcale nie jest naturalny!

Czy hydrolaty oczarowe z innych sklepów są takie same? Kupiłam wesję z konserwantem, ale może się zepsuł?
Ja też mam hydrolat oczarowy z ZSK i pachnie jakby kwiatowo. Nie każdy musi lubić taki zapach, zwłaszcza że jest bardzo intensywny. Na pewno nie ma chemicznego dworcowo-fryzjerskiego zapachu, więc może Twój faktycznie się popsuł np. dlatego że był przechowywany przez pocztę w cieple itp.
RougeAddict jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 20:32   #2175
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
Kupiam niedawno hydrolat oczarowy (ze sklepu "zrób sobie krem") i jestem strasznie rozczarowna... zapach tego specyfiku jest straszny, coś pomiędzy toaletą na dworcu centralnym a zakładem fryzjerskim z lat 80-tych. Nie jestem wybredna jeśli chodzi o zapachy, nawet wolę te eko-ziołowe-naturalne, ale tego po prostu nie mogę zaakceptować... wcale nie jest naturalny!

Czy hydrolaty oczarowe z innych sklepów są takie same? Kupiłam wesję z konserwantem, ale może się zepsuł?
Ja miałam z BU i z Mazideł wersję eko i to dwa różne zapachy
Ten z BU jest destylowany z kwiatów, liści i kory a z mazideł tylko z kwiatów i pachnie tak słodkawo, delikatnie i bardziej nawilża - moim zdaniem
z ZSK nie miałam
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 21:00   #2176
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Polski naturalny specyfik niedoceniany-olej z pestek malin

Cytat:
Napisane przez fafulja Pokaż wiadomość
Ineso dziękuję za podpowiedz, faktycznie w carrefourze nie szukałam . na próbke ukręciłam z 50 ml oliwy i na tę chwilę nawet mi pasuje, ale zobaczymy czy nie zapcha. dodałam olejek z szałwii i zapach mnie powala na kolana
Na opdstawie jakiego przepisu robiłaś sobie ten olejek myjący? ;>
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 21:15   #2177
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Polski naturalny specyfik niedoceniany-olej z pestek malin

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Na opdstawie jakiego przepisu robiłaś sobie ten olejek myjący? ;>
np. ZSK=>olejki hydrofilne
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 15:54   #2178
Aventia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 41
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Co myślicie o zmieszaniu masła shea z kakaowym i dodaniu do tego oleju jojoba, żeby nie było twarde? Dobry pomysł? Czy lepszy będzie jakiś inny olej? Nie ukrywam, że jojoba mi zalega w lodówce, ale w razie czego chętnie dokupię jakiś inny, np kokosowy, co by się zapachy ładnie komponowały

A przy okazji mogę się pochwalić, że moja skóra polubiła połączenie żelu HA z pantenolem i oleju z róży rdzawej. W koszuku na ZSK kolejne oleje: z pestek arbuza, śliwkowy i ze słodkich migdałów. Miałam straszną ochotę na truskawkę, ale nie ma chwilowo
Aventia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 16:03   #2179
Megi0912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 23
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

używałyście kiedyś hydrolatu oczarowego albo różanego??
Megi0912 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-13, 16:05   #2180
Aventia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 41
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Oba fajne, oczarowy pięknie pachnie (mam z ZSK), różę tylko damasceńską (ciężki, słodki zapach - mi się podoba, ale niektórym nie) - działanie dla mnie lepsze niż oczar (mam dość suchą i wrażliwą skórę, niekiedy z niespodziankami). Stosuję zamiennie.
Aventia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 12:32   #2181
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez RougeAddict Pokaż wiadomość
Ja też mam hydrolat oczarowy z ZSK i pachnie jakby kwiatowo. Nie każdy musi lubić taki zapach, zwłaszcza że jest bardzo intensywny. Na pewno nie ma chemicznego dworcowo-fryzjerskiego zapachu, więc może Twój faktycznie się popsuł np. dlatego że był przechowywany przez pocztę w cieple itp.

Zastanawiałam się po czym poznać że hydrolat sie popsuł, w sumie odbieranie zapachu to kwestia bardzo indywidualna. Ten który kupiłam na pewno nie jest kwiatowy... tyle się naczytałam o pięknym zapachu oczaru a tu taka klapa

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Ja miałam z BU i z Mazideł wersję eko i to dwa różne zapachy
Ten z BU jest destylowany z kwiatów, liści i kory a z mazideł tylko z kwiatów i pachnie tak słodkawo, delikatnie i bardziej nawilża - moim zdaniem
z ZSK nie miałam
Chyba się skuszę na wersje eko, muszę tylko sprawdzić jak długo można ja przechowywać. Może to konserwant tak strasznie śmierdzi? Wyczuwam zapach chemii w produktach spożywczych, rzadko jem coś przetworzonego, może to o to chodzi?
Miałam już niezliczone ilości eko-specyfików w mojej łazience, ale jeszcze żaden zapach tak mnie nie odrzucał... coś jest nie tak z tym oczarem.
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 12:38   #2182
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Miałam już niezliczone ilości eko-specyfików w mojej łazience, ale jeszcze żaden zapach tak mnie nie odrzucał... coś jest nie tak z tym oczarem.
ja miałam z BU i może nie powalał ale dla mnie ok teraz mam z naturalisa i po prostu śmierdzi
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 19:05   #2183
Martynkkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 232
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, ratujcie!

Mam 23 lata. Zaczęłam stosować oleje, bo nie mogę znaleźć kremu, który by mi odpowiadał. Mam tłustą strefę I (nos i broda, czoło suche jak pieprz). Poza tym mam strasznie przesuszona twarz. Od czasu jak nie używam kremów nie mam też pryszczy, niestety grudki na brodzie zostały i nie wiem co z nimi zrobić. Oleje i kwas hialuronowy nie załatwiły jednak problemu przesuszenia. Zaczęłam dodawać odrobinę mocznika, ale chyba mnie podrażnia. Chciałabym zamówić coś, co świetnie nawilża, nie zapycha i można tego używać w jakiś prosty sposób. Niestety na kręcenie kremów nie czuję się na siłach jeszcze. Proszę

Edytowane przez Martynkkaaa
Czas edycji: 2012-10-08 o 09:29
Martynkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 20:04   #2184
blackeye79
Raczkowanie
 
Avatar blackeye79
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: stacja Uroczysko
Wiadomości: 288
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Martynkkaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ratujcie!

Mam 23 lata. Zaczęłam stosować oleje, bo nie mogę znaleźć kremu, który by mi odpowiadał. Mam tłustą strefę I (nos i broda, czoło suche jak pieprz). Poza tym mam strasznie przesuszona twarz. Od czasu jak nie używam kremów nie mam też pryszczy, niestety grudki na brodzie zostały i nie wiem co z nimi zrobić. Oleje i kwas hialuronowy nie załatwiły jednak problemu przesuszenia. Zaczęłam dodawać odrobinę mocznika, ale chyba mnie podrażnia. Chciałabym zamówić coś, co świetnie nawilża, nie zapycha i można tego używać w jakiś prosty sposób. Niestety na kręcenie kremów nie czuję się na siłach jeszcze. Proszę

Nie jest powiedziane,że samo nawilżenie rozwiąże sprawę z przesuszoną skórą, to co ci zostało na twarzy to być może po fluidach, pudrach , spróbuj na początek (np.miesiąc)myć twarz samym babydream-em z rossmana,chodzi mi o tą dużą butlę z pompką, i wtedy zobaczysz czy coś pomoże.Dla mnie bardzo dobrze oczyścił i twarz i ciało właśnie z grudek, jak przestałam się nim myć to i wszystko wróciło :-( więc znów zacznę.Zredukowało też wysuszenie.
__________________
♥♥♥Nie lubią nas za wady, nienawidzą za zalety ♥♥♥
blackeye79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 05:15   #2185
Martynkkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 232
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

No właśnie jestem pewna, że to nie przez makijaż. Maluję się raczej rzadko. A skórę mam suchą od zawsze, ale ostatnio jak zabrakło nawilżenia w kremie i stosuje oleje to aż się łuszczy. Wcześniej też się łuszczyła, ale nie aż tak :/ dziękuję za odpowiedź
Martynkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 21:08   #2186
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jednak spróbuję hydrolatów z ZSK po raz kolejny (wychodzi mi, że miałam chyba te wersje bułgarskie, bo to takie duże flachy były). Biorę oczar, różę stulistną i migdał. No chyba, że koniecznie muszę spróbować jeszcze jakiegoś?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 21:11   #2187
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Jednak spróbuję hydrolatów z ZSK po raz kolejny (wychodzi mi, że miałam chyba te wersje bułgarskie, bo to takie duże flachy były). Biorę oczar, różę stulistną i migdał. No chyba, że koniecznie muszę spróbować jeszcze jakiegoś?
Ineso, jak jesteś otwarta na nowości to polecam olej z pestek moreli i olej z kiełków pszenicy. Wprawdzie nie lupiłam w ZSK, ale polecam, bo warto
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 21:20   #2188
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Ineso, jak jesteś otwarta na nowości to polecam olej z pestek moreli i olej z kiełków pszenicy. Wprawdzie nie lupiłam w ZSK, ale polecam, bo warto
Nie mów nic do mnie o olejach. Wypadają mi z lodówki. Mam totalny szlaban na zakupy
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 11:08   #2189
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie mów nic do mnie o olejach. Wypadają mi z lodówki. Mam totalny szlaban na zakupy

Miałam to samo w pewnym momencie, teraz już trochę przerobiłam zużywając je do musów do ciała, olejków do kąpieli itp.
A w temacie hydrolatów polecam Ci NEROLI, choc nei wiem czy jest na ZSK, bo tam bedziesz zamawiac, tak? Neroli pachnie cudnie, niby jest to kwiat pomarańczy, ale z cytrusami nei ma nic wspolnego, taki świeży kwiatowy zapach. Jeśli chodzi o hydrolaty to najfajniejsza oferte maja jednak mazidła, bo nei dość ze wybor duży, ceny bardzo przystępne to w dodatku są różne wielkosci, więc można testowac kupując 50ml buteleczki (o ile dobrze pamiętam po 3,60zl). Ja uwielbiam różę stulistną (ale damascena już mniej), oczar i neroli - głónie za zapachy, bo jednak działanie trudno okreslic jak się uzywa tylu specyfików do twarzy . Migdał niestety nie pachnie wcale, ale jest ok.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 11:13   #2190
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Miałam neroli z BU - zbyt duszące dla mnie
Akuart z ZSK biorę teraz na pół z inna wizażanką flaszki, więc się opłaca. Oczar w razie czego pojdzie we włosy, migdała się nie boję, a róża choć mnie męczy na dłuższą metę - to nadaje się ze względu na ph do wielu toników jak czytałam, więc dlatego.
Z mazidłowych testowałam małe buteleczki, faktycznie dobry pomysł i cena. Miałam bławatkowy, i z głogu. Chyba jeszcze naturalis ma małe - mam stamtąd nagietkowy - też mdlący.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.