Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-15, 21:48   #4621
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Zmieszać go z innym z kolei za jasnym O ile się da taki znaleźć
....
da się conajmniej kilka firm ma białe podkłady,tylko to nieekonomiczne kupowac od razu całej flaszki
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-16, 02:33   #4622
Alejandro
Rozeznanie
 
Avatar Alejandro
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 893
Dot.: fluid a podkład

Cytat:
Napisane przez Misskaa Pokaż wiadomość
a ja od ZAWSZE myślałam, że podkład jest delikatniejszy, niż fluid. Tzn. moim zdaniem podkład nie wpływa tak negatywnie na cerę, nie niszczy jej tak jak fluid. Fluid zdaje mi się, że jest cięższy przez co lepiej zasłania większe niedoskonałości, a podkład bardziej służy do wyrównania kolorytu, czy rozświetlenia cery. Moim zdaniem nie jest to to samo, bo na wielu buteleczkach można raz przeczytać podkład a raz fluid. Ja preferuje to pierwsze
Niektórzy posługują się skrótami, pisząc 'fluid' mają na myśli podkład we fluidzie, czyli o płynnej konsystencji. Dziewczyny wyżej pisały dokładne rozróżnienie. Tu nie trzeba mieć własnego zdania. To są fakty. Może miałaś kilka różnych podkładów, z których każdy inaczej wpływał na cerę - stąd te wnioski.
Alejandro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-16, 08:04   #4623
olgaes
Zadomowienie
 
Avatar olgaes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 165
Dot.: jaki dobrać podkład ?? Mam z tym problem

Polecam wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311926&page=153 ;-)
olgaes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-16, 11:06   #4624
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
da się conajmniej kilka firm ma białe podkłady,tylko to nieekonomiczne kupowac od razu całej flaszki
można poszukać na all i kupić takie małe testerki
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-16, 11:18   #4625
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Dark, na allegro można kupić podkład Kett Hydro.
__________________
K.
21 X




https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-16, 11:25   #4626
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez LadyElfiee Pokaż wiadomość
Dark, na allegro można kupić podkład Kett Hydro.
...
o dzięki za info... zaryzykowałam odleweczke w kolorze 03,będzie napewno za ciemna,ale zbadam jego właściwosci,wtedy napisze co i jak.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-02-16 o 11:38
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-16, 11:53   #4627
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Ja wlasnie chialam ja klilnac ale stwierdzilam ze nie oplaca mi sie, bo potrzebowalabym o2. Prosze zwroc uwage czy podklrdla suche skorki i daj znac! Bede bardzo wdzieczna za opinie zwlaszcza ze jak podejrzalam na Twoim profilu mamy takie same "parametry" cery: mieszana, naczynka, wrazliwa
__________________
K.
21 X




https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa

Edytowane przez LadyElfiee
Czas edycji: 2013-02-16 o 11:59
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-16, 12:44   #4628
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez LadyElfiee Pokaż wiadomość
Ja wlasnie chialam ja klilnac ale stwierdzilam ze nie oplaca mi sie, bo potrzebowalabym o2. Prosze zwroc uwage czy podklrdla suche skorki i daj znac! Bede bardzo wdzieczna za opinie zwlaszcza ze jak podejrzalam na Twoim profilu mamy takie same "parametry" cery: mieszana, naczynka, wrazliwa
...
jasne,sama jestem ciekawa,natomiast ja nie mam raczej suchych skórek za to rozszerzone pory....jak nie urok to.... a on podobno je nieco podkreśla.
..............
a gdybyś gdzies wypatrzyła jeszcze podkłady Face Atelier będzie wdzięczna za info.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-02-16 o 13:18
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-16, 14:38   #4629
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Face Atelier nie widziałam jak dotąd nigdzie, nad czym sama ubolewam :/
A wracając jeszcze do Ketta, to pewnie jeśli będzie włazić w pory to mogę się spodziewać osadzania na skórkach :/ z którymi mam problem niestety choć walczę.
Ale na razie przeżywam ponowne zakochanie w face&body
Swoją drogą to nie wiem, czemu większość podkładów zawiera alkohol na początku składu..
__________________
K.
21 X




https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-16, 23:18   #4630
elle_melle
Raczkowanie
 
Avatar elle_melle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 44
Arrow Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Witam was Wizażanki!
Pisze do Was z ogromnie ważną prośbą i oczekuję od Was konkretnych porad!

Otóż moja cera nie jest jakoś tragicznie straszna. Owszem, mam cerę mieszaną, która mocno przetłuszcza się na skrzydełkach nosa (szczególnie w okolicy nosa), na brodzie i na czole dużo mniej. Z niedoskonałościami jest tak, ze tylko raz na jakiś czas pojawi się jakiś obcy (głównie przed miesiączką). Poza tym raczej wszystko jest okey. Z charakterystycznych rzeczy moja cera jest usiana słonecznymi pocałunkami, ale nie chcę ich jakoś specjalnie zakrywać, bo bardzo je lubię i uważam, ze dodaja mi dziewczęcego uroku. Do tej pory używałam podkładu Max Factor - Lasting Performace o nr 100 (to ten najjaśniejszy odcień dla bladolicych), uważam jednak, że podkład ten jest zbyt ciężki na codzień i wolałabym wybróbowac czegoś lżejszego. Tym bardziej, że nie musi to być jakiś podkład super kryjący, bo jak już mówiłam nie mam wielkich problemów z cera. Zależałoby mi głównie na wyrównaniu kolorytu skóry i zmatowieniu jej.

Bardzo proszę o radę!
Pozdrawiam!
__________________
Nie ma brzydkich kobiet. Są tylko kobiety które nie wiedzą że są piękne.
elle_melle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 07:20   #4631
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez elle_melle Pokaż wiadomość
Witam was Wizażanki!
Pisze do Was z ogromnie ważną prośbą i oczekuję od Was konkretnych porad!

Otóż moja cera nie jest jakoś tragicznie straszna. Owszem, mam cerę mieszaną, która mocno przetłuszcza się na skrzydełkach nosa (szczególnie w okolicy nosa), na brodzie i na czole dużo mniej. Z niedoskonałościami jest tak, ze tylko raz na jakiś czas pojawi się jakiś obcy (głównie przed miesiączką). Poza tym raczej wszystko jest okey. Z charakterystycznych rzeczy moja cera jest usiana słonecznymi pocałunkami, ale nie chcę ich jakoś specjalnie zakrywać, bo bardzo je lubię i uważam, ze dodaja mi dziewczęcego uroku. Do tej pory używałam podkładu Max Factor - Lasting Performace o nr 100 (to ten najjaśniejszy odcień dla bladolicych), uważam jednak, że podkład ten jest zbyt ciężki na codzień i wolałabym wybróbowac czegoś lżejszego. Tym bardziej, że nie musi to być jakiś podkład super kryjący, bo jak już mówiłam nie mam wielkich problemów z cera. Zależałoby mi głównie na wyrównaniu kolorytu skóry i zmatowieniu jej.

Bardzo proszę o radę!
Pozdrawiam!
A z jakiej półki cenowej ma być podkład? Jesli jestes zainteresowana kremami BB to polecam Skinfood Honey black tea, lekko wyrownuje koloryt i matuje.
__________________
K.
21 X




https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 08:41   #4632
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez elle_melle Pokaż wiadomość
Witam was Wizażanki!
Pisze do Was z ogromnie ważną prośbą i oczekuję od Was konkretnych porad!

Otóż moja cera nie jest jakoś tragicznie straszna. Owszem, mam cerę mieszaną, która mocno przetłuszcza się na skrzydełkach nosa (szczególnie w okolicy nosa), na brodzie i na czole dużo mniej. Z niedoskonałościami jest tak, ze tylko raz na jakiś czas pojawi się jakiś obcy (głównie przed miesiączką). Poza tym raczej wszystko jest okey. Z charakterystycznych rzeczy moja cera jest usiana słonecznymi pocałunkami, ale nie chcę ich jakoś specjalnie zakrywać, bo bardzo je lubię i uważam, ze dodaja mi dziewczęcego uroku. Do tej pory używałam podkładu Max Factor - Lasting Performace o nr 100 (to ten najjaśniejszy odcień dla bladolicych), uważam jednak, że podkład ten jest zbyt ciężki na codzień i wolałabym wybróbowac czegoś lżejszego. Tym bardziej, że nie musi to być jakiś podkład super kryjący, bo jak już mówiłam nie mam wielkich problemów z cera. Zależałoby mi głównie na wyrównaniu kolorytu skóry i zmatowieniu jej.

Bardzo proszę o radę!
Pozdrawiam!
Może Diorskin Nude?
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 11:32   #4633
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

A jeśli z wyżej półki to polecam Vitalumiere Aqua Chanel. To naprawdę dobry podkład, wyrównuje koloryt, matuje,nie wygląda ciężko.
__________________
K.
21 X




https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 12:10   #4634
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez LadyElfiee Pokaż wiadomość
A jeśli z wyżej półki to polecam Vitalumiere Aqua Chanel. To naprawdę dobry podkład, wyrównuje koloryt, matuje,nie wygląda ciężko.
...
a ja skoczę do niskiej półki dla odmiany:BBkrem z Garniera<ale tylko ten do skóry mieszanej>lub nowy Max Factor...co twarz to opinia,ale na wielu osobach wypróbowałam i się bardzo dobrze sprawdzają te produkty na codzien.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 17:09   #4635
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
a ja skoczę do niskiej półki dla odmiany:BBkrem z Garniera<ale tylko ten do skóry mieszanej>lub nowy Max Factor...co twarz to opinia,ale na wielu osobach wypróbowałam i się bardzo dobrze sprawdzają te produkty na codzien.
A one mają matujące wykończenie? Nie wysuszają?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 17:13   #4636
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A one mają matujące wykończenie? Nie wysuszają?
...
same z siebie nie zauważyłam,żeby wysuszały...to wysuszanie to gł.sprawa pielęgnacji i tego co dajesz pod podkład. Po nałożeniu daja jak dla mnie lekko matująco-satynowy efekt..ja i tak zawsze utrwalam podkłady pudrem sypkim.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-02-17 o 17:14
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 18:28   #4637
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Zmieszać go z innym z kolei za jasnym O ile się da taki znaleźć
tylko taki sposob ? a co sadzicie o nalozeniu jakiegos rozswietlacza? tak mi doradzila pani z drogeri?
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 18:39   #4638
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
tylko taki sposob ? a co sadzicie o nalozeniu jakiegos rozswietlacza? tak mi doradzila pani z drogeri?
...
dajesz troszkę na reke jednego i troszkę drugiego i mieszasz razem i nakładasz na twarz.Rozswietlacz-zły pomysł jako rozjasnienie podkładu.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-02-17 o 20:11
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 19:50   #4639
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
dajesz troszkę na reke jednego i troszkę drugiegi i mieszasz razem i nakładasz na twarz.Rozswietlacz-zły pomysł jako rozjasnienie podkładu.
co do pan pracujacych w drogeriach Douglas,Paris,Sephora to juz pare razy doradzily mi zly odcien podkladu ,nie wiem moze tylko mi sie takie cos przydarzylo osttanio kupywalam podklad clinique pore solution i patrzylam na najajaniejsze odcienie ktorye i tak wydayl mi sie ze ciemne a ona mowi mize za jasne jak dla mnie.. wybrala odcien vanilia ,chyba 4 z kolei i mowi ze ten bedzie idealny.. ale jest niestety zbyt ciemny..
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 19:55   #4640
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

To się ich nie słuchaj i rób swoje..
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 20:14   #4641
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez motylemJestemm Pokaż wiadomość
co do pan pracujacych w drogeriach Douglas,Paris,Sephora to juz pare razy doradzily mi zly odcien podkladu ,nie wiem moze tylko mi sie takie cos przydarzylo osttanio kupywalam podklad clinique pore solution i patrzylam na najajaniejsze odcienie ktorye i tak wydayl mi sie ze ciemne a ona mowi mize za jasne jak dla mnie.. wybrala odcien vanilia ,chyba 4 z kolei i mowi ze ten bedzie idealny.. ale jest niestety zbyt ciemny..
....
w perfumeriach dodatkowy problem stanowi sztuczne oswietlenie zmieniające kolory kosmetyków,drugi problem może byc taki,że podkład nałozony na twarz po niedługim czasie sie nieco utlenia co może zmienic odcien....więc albo pros o próbki,albo na granicy rzuchwy nakładasz troszke podkładu najbardziej pasującego Twoim zdaniem i gonisz na swiatło dzienne go pooglądać na skórze.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 00:06   #4642
kalacytrynka
Wtajemniczenie
 
Avatar kalacytrynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 366
Dot.: jaki podkład dla nastolatki? :)

Pomocy!
Nie wiem jaki podkład sobie wybrać. Opiszę krótko jak to jest z moją skórą twarzy.

Mam jasny odcień skóry, często drogeryjne najjaśniejsze odcienie są dla mnie za ciemne. Jestem w trakcie leczenia na trądzik, ale niestety mam jeszcze trochę wyprysków. Kilka popękanych naczynek, liczne zaczerwienienia, suche skórki. Mam bardzo wrażliwą skórę - nawet po nałożeniu cetaphilu skóra twarzy mnie piecze, robi się momentalnie czerwona wokół ust, oczu i na policzkach. W tej chwili używam żelowego Rimmel Match Perfection, po jego nałożeniu skóra niemiłosiernie piecze , ale bynajmniej nie widać suchych skórek.
Zależy mi na tym, aby podkład nie był komedogenny, dobrze krył, cieszyłabym się z filtra
Pod podkład chcę nakładać cetaphil + spf30 , na podkład krzemionkę lub puder bambusowy.

Doradzicie?
__________________


Jestem szczęśliwa

Edytowane przez kalacytrynka
Czas edycji: 2013-02-18 o 01:06
kalacytrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 09:48   #4643
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: jaki podkład dla nastolatki? :)

Cytat:
Napisane przez kalacytrynka Pokaż wiadomość
Pomocy!
Nie wiem jaki podkład sobie wybrać. Opiszę krótko jak to jest z moją skórą twarzy.

Mam jasny odcień skóry, często drogeryjne najjaśniejsze odcienie są dla mnie za ciemne. Jestem w trakcie leczenia na trądzik, ale niestety mam jeszcze trochę wyprysków. Kilka popękanych naczynek, liczne zaczerwienienia, suche skórki. Mam bardzo wrażliwą skórę - nawet po nałożeniu cetaphilu skóra twarzy mnie piecze, robi się momentalnie czerwona wokół ust, oczu i na policzkach. W tej chwili używam żelowego Rimmel Match Perfection, po jego nałożeniu skóra niemiłosiernie piecze , ale bynajmniej nie widać suchych skórek.
Zależy mi na tym, aby podkład nie był komedogenny, dobrze krył, cieszyłabym się z filtra
Pod podkład chcę nakładać cetaphil + spf30 , na podkład krzemionkę lub puder bambusowy.

Doradzicie?
...
podkładu Ci konkretnego nie doradze,dlatego,że chce zwrócić uwagę,że najprawdopodobniej Twój problem z nadwrażliwoscią skóry bierze się z leczenia antytrądzikowego...dopóki po zakonczeniu leczenia nie odbudujesz warstwy ochronnej na swojej skórze każdy podkład i krem po nałożenieu będzie piekł i podrażniał.... narazie proponuje dokupic sobie koniecznie BEPANTHEN ,ale Krem,nie maść...i stosowac go pod Cetaphil lub zamiast.

We wcześniejszej części wątku z tego co pamiętam była Wizażanka z podobnym problemem,dobrałyśmy pielęgnacje i z tego co mówiła jest juz o niebo lepiej.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-02-18 o 09:50
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 11:26   #4644
kalacytrynka
Wtajemniczenie
 
Avatar kalacytrynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 366
Dot.: jaki podkład dla nastolatki? :)

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
podkładu Ci konkretnego nie doradze,dlatego,że chce zwrócić uwagę,że najprawdopodobniej Twój problem z nadwrażliwoscią skóry bierze się z leczenia antytrądzikowego...dopóki po zakonczeniu leczenia nie odbudujesz warstwy ochronnej na swojej skórze każdy podkład i krem po nałożenieu będzie piekł i podrażniał.... narazie proponuje dokupic sobie koniecznie BEPANTHEN ,ale Krem,nie maść...i stosowac go pod Cetaphil lub zamiast.

We wcześniejszej części wątku z tego co pamiętam była Wizażanka z podobnym problemem,dobrałyśmy pielęgnacje i z tego co mówiła jest juz o niebo lepiej.
Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Może napiszę czego dokładnie używam w ciągu dnia:
Rano: myję twarz cetaphilem (nie używam wody), odczuwam pieczenie, przemywam hydrolatem oczarowym, następnie nakładam balsam cetaphil, podkład, puder na wykończenie
Wieczór: zmywam makijaż olejkiem z Alterry (migdał i papaja), następnie idzie w ruch cetaphil, przemywam hydrolatem oczarowym, potem nakładam maść Epiduo, a gdy widzę, że mam bardzo suchą skórę, nakładam Aksoderm zamiast Epiduo


Mam w domu podwójny żel hialuronowy 2%, może go nakładać pod cetaphil?
Poczytam sobie o tym kremie bepanthen
__________________


Jestem szczęśliwa
kalacytrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 12:10   #4645
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: jaki podkład dla nastolatki? :)

Cytat:
Napisane przez kalacytrynka Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Może napiszę czego dokładnie używam w ciągu dnia:
Rano: myję twarz cetaphilem (nie używam wody), odczuwam pieczenie, przemywam hydrolatem oczarowym, następnie nakładam balsam cetaphil, podkład, puder na wykończenie
Wieczór: zmywam makijaż olejkiem z Alterry (migdał i papaja), następnie idzie w ruch cetaphil, przemywam hydrolatem oczarowym, potem nakładam maść Epiduo, a gdy widzę, że mam bardzo suchą skórę, nakładam Aksoderm zamiast Epiduo


Mam w domu podwójny żel hialuronowy 2%, może go nakładać pod cetaphil?
Poczytam sobie o tym kremie bepanthen
....
ja się bardzo wzbraniam przed Ceta. w ogóle,mi bardzo szkodził.
Ja bym go np zamieniła na olejek do mycia z Biochemii Urody lub innego sklepu tylko na taki bez dodatków.... ale zmywany jednak wodą,unikanie wody to mit.
Potem dałabym żel hialuronowy zmieszany z kilkom kroplami oliwki Babydream dla Mam<różowe opakowania z mamusią na etykiecie>
Dołączyłabym tez ten Penathen pod spód albo na dzien zamiast oliwki.

Alternatywą dla olejku myjącego może być<ale to jak skóra będzie wolała> żel Babydream dla niemowlaków<błękitna butlka z biała pąpką>

w sumie kilka podstawowych nieagresywnych i niezapychających kosmetyków powinno zrobić róznice.
Ewentualnie mogę Ci polecic jakbyś chciała tez kilka kremów,sprawdzonych pod kątem regeneracji skóry po leczeniu anty.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-02-18 o 12:12
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 12:21   #4646
kalacytrynka
Wtajemniczenie
 
Avatar kalacytrynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 366
Dot.: jaki podkład dla nastolatki? :)

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
ja się bardzo wzbraniam przed Ceta. w ogóle,mi bardzo szkodził.
Ja bym go np zamieniła na olejek do mycia z Biochemii Urody lub innego sklepu tylko na taki bez dodatków.... ale zmywany jednak wodą,unikanie wody to mit.
Potem dałabym żel hialuronowy zmieszany z kilkom kroplami oliwki Babydream dla Mam<różowe opakowania z mamusią na etykiecie>
Dołączyłabym tez ten Penathen pod spód albo na dzien zamiast oliwki.

Alternatywą dla olejku myjącego może być<ale to jak skóra będzie wolała> żel Babydream dla niemowlaków<błękitna butlka z biała pąpką>

w sumie kilka podstawowych nieagresywnych i niezapychających kosmetyków powinno zrobić róznice.
Ewentualnie mogę Ci polecic jakbyś chciała tez kilka kremów,sprawdzonych pod kątem regeneracji skóry po leczeniu anty.
Bardzo dziękuję!

Żel hialuronowy strasznie ściąga mi skórę eh, ale spróbuję z oliwką.
Poproszę o polecenie, chciałabym coś bardziej matującego na dzień, żebym się nie świeciła jak psu jajca
__________________


Jestem szczęśliwa
kalacytrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 12:29   #4647
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: jaki podkład dla nastolatki? :)

Cytat:
Napisane przez kalacytrynka Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję!

Żel hialuronowy strasznie ściąga mi skórę eh, ale spróbuję z oliwką.
Poproszę o polecenie, chciałabym coś bardziej matującego na dzień, żebym się nie świeciła jak psu jajca
...'
matujących kremów unikaj jak odpowiednio nawilzysz skórę i ją odbudujesz to przetłuszczanie się radykalnie zmniejszy..nic na skróty,poza tym kremy które polecam nie są tłuste i błyszczące
Apis-krem z mlekiem i miodem,lub nieco treściwszy od mleczaka z zurawiną<uwielbiam oba> oraz seria Optima-typowo nawilżająca.
Na noc zamiennie z oliwka lubie galaretki ORIENTANY< aloesową i algową.
Krem FITOMED tradycyjny Nawilżający +koncentrat nawilzający w postaci toniku.
Na ''pózniej'' jak juz skóra nie będzie reagowała pieczeniem -firma Biodermic-zwłaszcza seria oliwkowa i kawiorowa_extra kremy,swietne toniki.
Kosmetyki rosyjskie---ale to juz temat rzeka do szerszego poczytania.
......................... ......................... ......................... ......................... ............
żel hialuronowy Cie ściąga,bo obowiązkowo powinien byc stosowany z olejem/oliwka właśnie lub z tresciwszym kremem.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 13:05   #4648
kalacytrynka
Wtajemniczenie
 
Avatar kalacytrynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 366
Dot.: jaki podkład dla nastolatki? :)

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...'
matujących kremów unikaj jak odpowiednio nawilzysz skórę i ją odbudujesz to przetłuszczanie się radykalnie zmniejszy..nic na skróty,poza tym kremy które polecam nie są tłuste i błyszczące
Apis-krem z mlekiem i miodem,lub nieco treściwszy od mleczaka z zurawiną<uwielbiam oba> oraz seria Optima-typowo nawilżająca.
Na noc zamiennie z oliwka lubie galaretki ORIENTANY< aloesową i algową.
Krem FITOMED tradycyjny Nawilżający +koncentrat nawilzający w postaci toniku.
Na ''pózniej'' jak juz skóra nie będzie reagowała pieczeniem -firma Biodermic-zwłaszcza seria oliwkowa i kawiorowa_extra kremy,swietne toniki.
Kosmetyki rosyjskie---ale to juz temat rzeka do szerszego poczytania.
......................... ......................... ......................... ......................... ............
żel hialuronowy Cie ściąga,bo obowiązkowo powinien byc stosowany z olejem/oliwka właśnie lub z tresciwszym kremem.
Czyli mam odstawić maści od dermatologa?
__________________


Jestem szczęśliwa
kalacytrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 13:12   #4649
kalacytrynka
Wtajemniczenie
 
Avatar kalacytrynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 366
Dot.: jaki podkład dla nastolatki? :)

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
Kosmetyki rosyjskie---ale to juz temat rzeka do szerszego poczytania
Myślę o zakupie jednego z trzech kremów do twarzy, właśnie rosyjskich:

- Natura Siberica, Organiczny Krem do Twarzy na dzień, do cery suchej
- 1Reshenie, Intensywnie nawilżający krem do twarzy, organic therapy
-
1Reshenie, Bajkał: Serum do twarzy, cera sucha
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg krem dzien sucha.jpg.jpg (7,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg KREM NAWILZ INTEN.jpg (9,2 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg serum2.jpg (19,0 KB, 1 załadowań)
__________________


Jestem szczęśliwa
kalacytrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 13:34   #4650
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: jaki podkład dla nastolatki? :)

Cytat:
Napisane przez kalacytrynka Pokaż wiadomość
Czyli mam odstawić maści od dermatologa?
..
nie odstawiaj póki co tylko dołącz nową pielęgnacje... i zobaczysz czy będa jakies pozytywne efekty .....potem możesz stosowac te masci na miejsca najbardziej problematyczne.

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez kalacytrynka Pokaż wiadomość
Myślę o zakupie jednego z trzech kremów do twarzy, właśnie rosyjskich:

- Natura Siberica, Organiczny Krem do Twarzy na dzień, do cery suchej
- 1Reshenie, Intensywnie nawilżający krem do twarzy, organic therapy
-
1Reshenie, Bajkał: Serum do twarzy, cera sucha
...
ja najbardziej lubie serum od Babci Agafii do 35 lat,idealne na dzien pod makijaż. Generalnie kremy az mnie tak nie zachwyciły.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:34.