Trądzik w wieku 23 lat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-24, 14:27   #1
zagubionaviola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 20

pojedyncze pryszcze i zaczerwienienia po


Witam. Od pół roku zmagam się z pryszczami. Nie można tego nazwać trądzikiem. Mam po prostu pojedyncze więsze pryszcze. Od czasu do czasu dostaje również podskórne pryszcze na brodzie, czy na nosie..to na pewno zmiany hormonalne (nie wypróbowałam dotąd zadnego kremu czy masci antybiotykowej, ktora by pomogla skutecznie, zawze musialam czekac ponad tydzien zeby po prostu samo zeszlo...) teraz mam pojedyncze pryszcze na policzku az cztery, na czole rowniez. Dodaj ze mam również czerwone blizny po pryszczach, takie zaczerwienienia..moj problem polega na tym, ze nie moge znalezc odpowiedniego kremu czy masci antybiotykowej na te pryszcze..posmaruje wieczorem a rano nie widze zmian..uzywalam dotąd-benzacne,masc cynkowa,masc ichtiolowa, oxycort, antybiotyk klindacin) nic sie nie sprawdziło czy macie jakies kremu antybiotykowe (moga byc na recepte) gdzie chociaz na drugi dzien zobacze zmiane? oraz rowniez jakas masc czy krem na te zaczerwienione miejsca po pryszczach? kompletnie nie wiem jak sobie z tym poradzic..
zagubionaviola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 17:53   #2
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: pojedyncze pryszcze i zaczerwienienia po

może jakiś kosmetyk cię zapycha. przyjrzyj się stosowanemu przez siebie kremowi do twarzy, żelowi do mycia, peelingowi itp.

poza tym masz na twarzy całkiem sporo pryszczy- trądzik wcale nie musi oznaczać posiadania 50 krost wielkości kraterów.

trzeba sie rozprawić z przyczyną, bo na sam pryszcz, który się już pojawił tak naprawdę nie masz wielkiego wpływu i cokolwiek byś na niego nie nakładała, to i tak będzie się goił kilka dni
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 17:42   #3
zagubionaviola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 20
Dot.: pojedyncze pryszcze i zaczerwienienia po

Używam żelu do mycia twarzy z serii LA ROCHE ROSAY i krem do cery trądzikowej również z tej serii i do tego tonik loreal gleboko oczyszczajacy do cery tlustej... hmm czy to może zapychać?
zagubionaviola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 17:02   #4
alleks
Przyczajenie
 
Avatar alleks
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 17
Dot.: pojedyncze pryszcze i zaczerwienienia po

Ja w wakacje miałam straszny problem, poszłam do dermatologa i przepisała mi maść Duac ( kosztuje sporo, bo to antybiotyk) do tego strasznie wysusza ale przepisała mi także żel do codziennego mycia twarzy który nawilża Cetaphil - dostępny w aptece. Pomogło, ale nie całkowicie. Od czasu do czasu pojawiają się na policzkach i brodzie. Do tego zostają blizny, zaczerwienienia.
Kupiłam sobie mydło AA Sensitive Skin (3zł) do cery wrażliwej, łagodzi podrażnienia i jest całkiem przyjemny. A do tego krem z Soraya Care Control Redukujący blizny i zmiany potrądzikowe (13zł). Jeszcze wcześniej sama próbowałam coś zdziałać kupiłam krem z Vichy na noc Normaderm Night zwalczający niedoskonałości skóry i antybakteryjny płyn micelarny do oczyszczania twarzy. Teraz zaczęłam to stosować. Rano i wieczorem myję twarz mydłem, rano daję maść z soraya, a wieczorem oczyszczam twarz tym płynem i daję krem z vichy.
Widzę, że blizny powoli znikają. Skóra jest gładka, nie świeci się i nie pojawia się nic nowego.
Mam nadzieję, że w jakiś sposób Ci pomogę
alleks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 17:28   #5
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: pojedyncze pryszcze i zaczerwienienia po

Cytat:
Napisane przez zagubionaviola Pokaż wiadomość
Używam żelu do mycia twarzy z serii LA ROCHE ROSAY i krem do cery trądzikowej również z tej serii i do tego tonik loreal gleboko oczyszczajacy do cery tlustej... hmm czy to może zapychać?
który krem konkretnie? effaclar? jeżeli tak, to effaclar H moze jak najbardziej zapychać, a pozostałe effaclary mogą powodować przejściowy wysyp krost ze względu na ich 'oczyszczające' właściwości.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 11:30   #6
lamento
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 58
Dot.: pojedyncze pryszcze i zaczerwienienia po

A myślałyście żeby na blizny zastosować jakieś zabiegi typu dermaroller, radiolase, dobre sa też niektóre peelingi medyczne. W sumie, to warto przejść się do salonu, w którym przeprowadzane są takie zabiegi i zapytać lekarza specjalistę, o to, który bedzie najlepszy i co ogólnie może nam polecic. Moja pani doktor do której chodzę powtarza, że to lekarz ma podjąć decyzję - nie można sobie samemu stosować czegoś na własna rękę, bop to może być albo strata pieniędzy, albo pogorszenie stanu naszej skóry. Jakby któraś z was chciała, to moge podać namiary na ta panią doktor, do której ja chodzę. Przyjmuje w Krakowie, tak dla ścisłości. Jakby co, to piszcie na priva.
lamento jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 14:08   #7
zalamana897294
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 6
Cyprest, trądzik, izotek.

Mam problem.
Mianowicie borykam się z trądzikiem. Nigdy w życiu nie miałam pryszcza, przez całe gimnazjum i początek pierwszej liceum miałam idealną, czystą buzię. Teraz jestem załamana, nigdzie nie wychodze z domu, ciagle leze w lozku i placze, nie chce zeby ktokolwiek mnie widzial. Niestety musze chodzic do szkoly bo przeciez msuze ja jakos zdac... Ten kto nie ma tego problemu pewnie pomysli ze sama stwarzam sobie powody do zalamanaia ale to na prawde uciazliwe.
Przejdę do sedna. Biorę dzisiaj 9 tabletkę z 2 opakowania CYPRESTU. Przy pierwszym opakowaniu stan skory sie polepszył o wiele, ale po tygodniowej przerwie na krwawienie pogorszył! Byłam u dermatolgoa 3 dni temu. Przepisał mi IZOTEK, najsilniejszy lek na tradzik. W sumie ja mam same zaskorniki,ktore sprawiaja ze moja cera wyglada jak tarka ... no i nie iwem czy brac cyprest dalej bo przeciez wiaodmo ze przy 2 opwakoaniach nie bedzie widac rezultatow i dopiero jak nie zadziala to wziac izotek czy wqziac go od razu., szczerze mowiac boje sie go brac i nastepuje przy nim wysyp wiec nei wiem. pomozcie mi bo nie iwem co robic co chwile zmieniam zdanie ! ;(
zalamana897294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-06, 14:26   #8
dyciaa
Raczkowanie
 
Avatar dyciaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 461
Dot.: Cyprest, trądzik, izotek.

ale pomyśl że przeżyjesz wysyp i będzie dobrze myśl pozytywnie..
__________________
Zapuszczam włosy!
24cm (14 VI 2012)->26cm (15 VII 2012)---->ścięłam ---->29 (19 V 2013)--->32cm (15 X 2013) ---> 60cm
dyciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 17:30   #9
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Cyprest, trądzik, izotek.

Cytat:
Napisane przez zalamana897294 Pokaż wiadomość
Mam problem.
Mianowicie borykam się z trądzikiem. Nigdy w życiu nie miałam pryszcza, przez całe gimnazjum i początek pierwszej liceum miałam idealną, czystą buzię. Teraz jestem załamana, nigdzie nie wychodze z domu, ciagle leze w lozku i placze, nie chce zeby ktokolwiek mnie widzial. Niestety musze chodzic do szkoly bo przeciez msuze ja jakos zdac... Ten kto nie ma tego problemu pewnie pomysli ze sama stwarzam sobie powody do zalamanaia ale to na prawde uciazliwe.
Przejdę do sedna. Biorę dzisiaj 9 tabletkę z 2 opakowania CYPRESTU. Przy pierwszym opakowaniu stan skory sie polepszył o wiele, ale po tygodniowej przerwie na krwawienie pogorszył! Byłam u dermatolgoa 3 dni temu. Przepisał mi IZOTEK, najsilniejszy lek na tradzik. W sumie ja mam same zaskorniki,ktore sprawiaja ze moja cera wyglada jak tarka ... no i nie iwem czy brac cyprest dalej bo przeciez wiaodmo ze przy 2 opwakoaniach nie bedzie widac rezultatow i dopiero jak nie zadziala to wziac izotek czy wqziac go od razu., szczerze mowiac boje sie go brac i nastepuje przy nim wysyp wiec nei wiem. pomozcie mi bo nie iwem co robic co chwile zmieniam zdanie ! ;(

Albo rybki, albo akwarium

Nie można mieć wszystkiego od razu...

Pomyśl, że Izo jest najsilniejszym lekiem, że w wielu przypadkach leczy trądzik praktycznie całkowicie..
Przecierpisz swoje - a później bedzie już tylko lepiej i z górki..

I może ,,on" nigdy już nie wróci?

Warto jest podjąć walkę o piękną cerę..
Myśl pozytywnie
Zaglądnij na wątek wsparcia osób bioracych Izo, napewno tam ktoś Ci doradzi
Pozrawiam
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 18:02   #10
monikanwl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Trądzik w wieku 23 lat

Witam, mam bardzo duży problem, którym są zaskórniki zarówno otwarte i zamknięte jak i rozszerzone pory. Wiem, że pewnie niektórzy mogą sobie pomyśleć, że przecież dużo osób ma taki problem, ale tymi zmiany są na całej mojej twarzy. Mam 23 lata więc to trochę dziwne mieć aż taką cerę w tym wieku. Jakieś 3 miesiące temu byłam u dermatologa, który stwierdził na czole również rogowacenie mieszkowe, zapisał mi maść z witaminą A i zalecił stosowanie kosmetyków z serii Efaclar. Od tego czasu stosuje to wszystko a stan mojej cery pogarsza się. Już nie wiem co mam robić. Ostatnio wyskakuje mi coraz więcej ropnych pryszczy. Może któraś z Was miała podobnie i potrafi mi pomóc.
monikanwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 18:13   #11
mantas
Zakorzenienie
 
Avatar mantas
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 612
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

Cytat:
Napisane przez monikanwl Pokaż wiadomość
Witam, mam bardzo duży problem, którym są zaskórniki zarówno otwarte i zamknięte jak i rozszerzone pory. Wiem, że pewnie niektórzy mogą sobie pomyśleć, że przecież dużo osób ma taki problem, ale tymi zmiany są na całej mojej twarzy. Mam 23 lata więc to trochę dziwne mieć aż taką cerę w tym wieku. Jakieś 3 miesiące temu byłam u dermatologa, który stwierdził na czole również rogowacenie mieszkowe, zapisał mi maść z witaminą A i zalecił stosowanie kosmetyków z serii Efaclar. Od tego czasu stosuje to wszystko a stan mojej cery pogarsza się. Już nie wiem co mam robić. Ostatnio wyskakuje mi coraz więcej ropnych pryszczy. Może któraś z Was miała podobnie i potrafi mi pomóc.
Przecież masz młodą cerę to co jest takiego dziwnego?
Trądzik pojawia się nawet w okolicach 40-tki
__________________
Heat from the sun someday slowly passes. Until then, you have to live with yourself...
mantas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 21:01   #12
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

Miałaś badane jakieś hormony? Ja bym na Twoim miejscu zmieniła dermatologa, albo po prostu poszła do niego jeszcze raz, może przepisze Ci coś na receptę. Ciężko mi powiedzieć co jest najlepsze na pryszcze, poza tym domyślam się, że sama próbowałaś już używać różnych specyfików - ja mogę od siebie polecić Pastę Lassari lub maść Tormentiol, obie są tanie i obie brudzą ubrania, poza tym Tormentiol ma mocny zapach, ale zawsze warto spróbować. Do tego dołóż oczyszczające maseczki z glinki albo spiruliny, peelingi enzymatyczne. Ale przede wszystkim udaj się do dermatologa i zbadaj sobie hormony.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 03:52   #13
larthy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

polecam rakutan

Edytowane przez larthy
Czas edycji: 2013-04-07 o 22:36
larthy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 10:39   #14
monikanwl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Hormonów nie miałam badanych oprócz prolaktyny, którą miałam w normie. Już naprawdę nie wiem co mam robić, nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. Do tego jeszcze dochodzi straszne przetłuszczanie włosów. Myje codziennie rano a po kilku godzinach wyglądają jakbym nie myła tydzień. Myślicie, że to wszystko może mieć związek z hormonami? jak tak to jakie zbadać?
monikanwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 11:22   #15
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

Cytat:
Napisane przez monikanwl Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Hormonów nie miałam badanych oprócz prolaktyny, którą miałam w normie. Już naprawdę nie wiem co mam robić, nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. Do tego jeszcze dochodzi straszne przetłuszczanie włosów. Myje codziennie rano a po kilku godzinach wyglądają jakbym nie myła tydzień. Myślicie, że to wszystko może mieć związek z hormonami? jak tak to jakie zbadać?
Skoro dochodzą do tego włosy to całkiem możliwe, że to hormony, zwłaszcza jeśli dodatkowo masz np. problemy z regularną miesiączką. Lekarz powinien zlecić Ci dokładne badania, wtedy nie będziesz dodatkowo płacić. Możliwe, że masz problemy z testosteronem lub np. tarczycą, dlatego warto to zbadać.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 11:52   #16
monikanwl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

Z miesiączką też mam spore problemy, są bardzo nieregularne dlatego lekarz kazał mi zbadać poziom prolaktyny i T3 i T4, ale wszystko wyszło w normie. Chyba jeszcze muszę zbadać ten testosteron a w przyszłym tygodniu jeszcze raz zapisać się do dermatologa. Nie chcę być całe życie pryszczata.
monikanwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 13:08   #17
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

Cytat:
Napisane przez monikanwl Pokaż wiadomość
Z miesiączką też mam spore problemy, są bardzo nieregularne dlatego lekarz kazał mi zbadać poziom prolaktyny i T3 i T4, ale wszystko wyszło w normie. Chyba jeszcze muszę zbadać ten testosteron a w przyszłym tygodniu jeszcze raz zapisać się do dermatologa. Nie chcę być całe życie pryszczata.
Zbadaj koniecznie, może idź jeszcze do ginekologa, miałaś robione u niego USG? Bo to może być PCOS, nie chcę Cię straszyć, ale po prostu sama mam takie objawy i dodatkowo nadmierne owłosienie, i właśnie to wszystko hormonalne. Tak naprawdę mogłam na twarzy cudować z kwasami i cudownymi produktami, a nic nie przynosiło efektów, dopiero leki od dermatologa i tabletki od ginekologa.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:36   #18
monikanwl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

Tak, miałam robione USG, ponieważ miałam torbiel na jajniku. Do tego jeszcze sporo przytyłam w ciągu ostatnich lat a jem ciągle tak samo, więc może ma to jakiś związek z hormonami. A miałaś może przy tym podobne problemy skórne?
monikanwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 17:25   #19
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

Cytat:
Napisane przez monikanwl Pokaż wiadomość
Tak, miałam robione USG, ponieważ miałam torbiel na jajniku. Do tego jeszcze sporo przytyłam w ciągu ostatnich lat a jem ciągle tak samo, więc może ma to jakiś związek z hormonami. A miałaś może przy tym podobne problemy skórne?
Tak, miałam cały czas wysypane policzki i linię żuchwy. I niestety żadne kosmetyki ani drogeryjne ani apteczne mi nie pomagały, bo to wszystko wracało. W dodatku te pryszcze goiły się tygodniami, naprawdę nieciekawie to wyglądało. No i resztę objawów - nieregularna miesiączka i przetłuszczające się włosy i cera też miałam.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 19:09   #20
Olandia94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 67
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

moim zdaniem powinnaś udać się do kosmetyczki i ona przepisze ci leki , które napewno ci pomogą
__________________
Olandia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 20:28   #21
monikanwl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

U kosmetyczki byłam i to nie jednej. Chyba po prostu mam pecha do lekarzy. Jeszcze raz spróbuje do dermatologa
monikanwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 10:56   #22
Girlar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 77
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

Cytat:
Napisane przez monikanwl Pokaż wiadomość
U kosmetyczki byłam i to nie jednej. Chyba po prostu mam pecha do lekarzy. Jeszcze raz spróbuje do dermatologa
Nie wiem, czy wniosę coś nowego, ale jeżeli nigdy nie miałaś problemów z trądzikiem to jak już dziewczyny wspomniały najprawdopodobniej przyczyną są hormony. W tym wypadku dermatolog może zaleczyć Ci problem na chwilę, ale nie wyleczy go na stałe. Ja po 8 latach trądziku usłyszałam parę dni temu, że trądzik na policzkach to trądzik osób dorosłych i nie da się go wyleczyć niczym innym jak pochodną witaminy A (np. izotek). To już opinia drugiego dermatologa. Do tego mam także nieregularne miesiączki. Jeszcze nigdy nie miałam parę razy pod rząd takiego samego cyklu. Włosy myję co drugi dzień, ale mam mały wąsik, nadmiernie się pocę. Poprzedni ginekolog powiedział, ze jestem zdrowa jak ryba i nawet nie zrobił badań prócz USG. Dlatego teraz idę do innego. Najlepiej w takim wypadku zasięgnąć opinii paru lekarzy. Idź do innego dermatologa i zobacz co powie. Opisz wszystkie objawy. Następnie udaj się do ginekologa, bo im bardziej problem będzie narastał tym większe prawdopodobieństwo, że zostaną po nim nieładne blizny
Girlar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 11:07   #23
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

Udaj się ginekologa i zbadaj hormony i może zacznij brać tabletki antykoncepcyjne. Wyregulują Ci okres, cera powinna się poprawić. Tylko najpierw badania czy możesz w ogóle je brać
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 12:43   #24
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

Podobno bardzo dobrym preparatem na zaskoórniki, trądzik itp jest Atrederm. Sama wybieram się do lekarza o przepisanie go. Podobno rozprawia się ze wszystkim, może by to pomogło.
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 18:48   #25
monikanwl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik w wieku 23 lat

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jeszcze w tym tygodniu zapisuje się do innego dermatologa i zobaczę co mi powie. Może w końcu mi pomoże.
monikanwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 21:04   #26
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Jaki krem dla cery tłustej trądzikowej?

Witajcie,
mam problem z wyborem kremu, który pomoże mi w walce z trądzikiem, zaskórnikami i innym dziwactwami

Byłem ostatnio u dermatologa. Ten oprócz maści zaproponował mi krem przeznaczony do mojej cery, który pomoże mi w walce z moim problemem.

Najbardziej polecał produkty Biodermy :
-Sebium Pore Refiner
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html
-Sebium Global
Ten drugi mnie zaciekawił. Jak zauważyłem jest to nowy produkt, opis ma bardzo fajny, ciekawe jak jest w praktyce ?
https://wizaz.pl/Pielegnacja/Nowosci...lobal-Bioderma
Dodał on również, że można próbowac również kremu LRP Effaclar Duo(ale chyba nie będę ryzykował) oraz Iwostin.

Dodam, że ogólnie nie mam wielkiego problemu z trądzikiem i tego typu zmianmi. Mam 19 lat, na twarzy maksymalnie ''isntnieją'' 3-4 zmiany (głównie w strefie T), które preparat od dermatologa eliminuje, choć na dłużej zostają ślady :/
Większy problem (może i kompleksy?) sprawiają mi rozszerzony pory (nos,okolice międzi oczami a noskiem) i zaskórniki na nosie. :/
Moja pielęgnacja wygląda tak
Rano:
1.Przemycie twarzy żelem dla cery tłustej
2.Tonizajcja tonikiem antybakteryjnym Iwostinu dla cery tłustej
3. Maść od dermatologa. (jest to delikatnia maść Normaclin)
4. Tutaj pytanie, czy rano też należy stosować jakiś krem nawilżający? Dodam, że dermatolog raczej odradzał kolejny krem, aby nie przesadzać z ilością kosmetyków.

Wieczór:
1.Przemycie twarzy.
2.Tonizacja.
3.Peeling enzymatyczny (2x w tygodniu)
4.Maseczka z Glinki zielonej (1x w tygodniu)
5.Maść od dermatologa (Stiefotrex - mocno wysusza niestety)
6. Tutaj właśnie radził nakładanie w/w kremu.

Moje pytania:
-Jaki krem wybrać? ''Podoba''mi się ten z biodermy - Sebium Global(głównie ze względu, że pomaga z zaskórnikami - ponoć
-Czy moja pięlęgnacja jet odpowiednia? (dermatolog tak uważa, ale chciałbym również poradzić się Was)
-Czy na rano (dzień) dokupić jeszcze jakiś inny krem nawilżający?
-Czy warto kupić zestaw krem+żel z tej samej firmy (Bioderma np.) ?

Za każdy poświęcony dla mnie czas z góry serdecznie dziękuje!
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 06:10   #27
Sanitariuszka Urody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki krem dla cery tłustej trądzikowej?

Twoja pielęgnacja jest jak najbardziej prawidłowa! ja bym dodała jeszcze krem nawilżający, ponieważ skór trądzikowych tłustych nie należy jeszcze dodatkowo przesuszać, bo problem będzie podwójny. Tonizację stosowałabym również popołudniu, żeby zebrać nadmiar sebum. Na wieczór polecam Ci maść z wit. A, a więcej o niej tutaj http://snitariuszka-urody.blogspot.c...z-witaina.html. Ja tą maścią leczyam sobie trądzik na plecach! Zalecam również wizytę u kosmetyczki, aby oczyści skórę i pobudzić żywe warstwy skóry do regeneracji. Idealny byłby kwas pirogronowy! ( nie w okresie słonecznym )
Więchttp://snitariuszka-urody.blogspot.c...ch-wiedzy.htmlej na temat cery tłustej tutaj! Powodzenia i daj znać jak tam postępy!
Sanitariuszka Urody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 13:27   #28
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jaki krem dla cery tłustej trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez Sanitariuszka Urody Pokaż wiadomość
Twoja pielęgnacja jest jak najbardziej prawidłowa! ja bym dodała jeszcze krem nawilżający, ponieważ skór trądzikowych tłustych nie należy jeszcze dodatkowo przesuszać, bo problem będzie podwójny. Tonizację stosowałabym również popołudniu, żeby zebrać nadmiar sebum. Na wieczór polecam Ci maść z wit. A, a więcej o niej tutaj http://snitariuszka-urody.blogspot.c...z-witaina.html. Ja tą maścią leczyam sobie trądzik na plecach! Zalecam również wizytę u kosmetyczki, aby oczyści skórę i pobudzić żywe warstwy skóry do regeneracji. Idealny byłby kwas pirogronowy! ( nie w okresie słonecznym )
Więchttp://snitariuszka-urody.blogspot.c...ch-wiedzy.htmlej na temat cery tłustej tutaj! Powodzenia i daj znać jak tam postępy!
W każdym watku będziesz teraz reklamowała swojego bloga

Ja maści z wit. A nie polecam na leczenie trądziku
Autorze: ma ona działanie odżywcze, jest na bazie parafiny- daje warstwę ochronną, przez którą nie ucieka woda z naskórka (skóra się nie wysusza), ale... przy cerze trądzikowej ta warstwa parafiny, nie pozwala "dojść" tlenowi do naskórka, przez co są idealne warunki do rozwoju bakterii beztlenowych. Do bakterii beztlenowych należy Propionibacterium acnes która w duzej mierze jest odpowiedzialna za powstawanie trądziku. Stąd nie polecam produktów na bazie parafiny akurat do cery trądzikowej.
Aby niejako zapobiegać wysuszeniu skóry możesz używać codziennie żel hialuronowy- jest to żel naturalny-> występuje on naturalnie w skorze, więc niejako dziala zgodnie z naszym organizmem. Ten żel jest dostęony w sklepach ekologicznych, internetowych; nie slyszalam by ktos go kupowal stacjonarnie. Żel hialuronowy może nie byc wystarczający przy przesuszonej cerze.
Jeśli twoja skóra juz się przesuszy to polecam mocniejszy Cetaphil balsam dermoprotektor: poczytaj o nim na kwc, jest on bez parafiny, nadaje się do cer problematycznych.

Musisz sam przetestować co ci służy, a co nie. Obserwuj swoją skórę i eliminuj to co jej nie służy. To że lekarz coś bardzo poleca, czasem świadczy o wspolpracy z pewnymi firmami (doświadczenie...). Choć oczywiście nie mówię że jest tak zawsze! Moze akurat u Ciebie się sprawdzi
Pielęgnacja jest ok. z tego co widzę.

Co do stosowania kremu na dzien nawilżającego: czy maść nakladasz na całą twarz? Jesli nie, to możesz nakładać krem tam gdzie maści nie nakladasz. Nakladania warstwami nie polecam.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-04-26 o 13:35
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 06:10   #29
Sanitariuszka Urody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki krem dla cery tłustej trądzikowej?

A czy sprawia Ci to problem?? Znowu kolejna osóbka przepełniona jadem z rynsztoka hahaha biedni ludzie!
Sanitariuszka Urody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 11:04   #30
BehindU
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 127
Dot.: Jaki krem dla cery tłustej trądzikowej?

A co do kremów na noc..
Dermatolog polecił nakładanie ich na maść, który mam przepisaną.
Maść jest na całą twarz (ja nakładamtylko na strefę T).
Chyba zdecyduję się na Biodermę Sebium Global, krem z LRP używała siostra i szczerze nie polecała.
BehindU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.