bliznowiec - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-01, 11:13   #31
Marcin...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 19
Dot.: bliznowiec

Obecnie zmaruje ją dermatixem. Pierwszy zabieg miałem w grudniu 2005r był to zabieg laserowy, przez około 2 tyg po tym zabiegu na bliźnie miałem strupki które smarowałem maścia z anatybiotykiem, po odpadnięciu strupków blizna wydawała mi sie płaska jednak po jakims czasie znowu przerosła. Nastepnie mniej wiecej co miesiąc jeżdziłem na zabiegi które wyglądały tak:lekarz najpierw smarował blizne maścią znieczulającą potem przykładał do niej taką małą lampe która błyskała i jednocześnie mnie parzyła.(było to dosyć bolesne ale zniose wszystko zeby poprawić wygląd blizny) Po pierwszcyh kilku zabiegach miałem robione zastrzyki lekarz mówił ze sa po to zeby blizna nie przerastała. Zaraz po tych zabiegach z blizny robił sie taki pęcherz o którym juz ktoś wspominał, (lekarz nie kazał mi tego przebijać)No i po tych zabiegach blizna znowu napoczątku wydawała mi sie bledsza i bardziej płaska (pisze wydawała sie bo sam juz nie wiem , moze to tylko moje złudzenie) jednak po jakims czasie wracała do stanu poprzedniego.Zacząłem sie podłamywać i w pewnym momęcie chcciałem juz zrezygnować z tego lekarza i udac sie do innego ale, po zastanowieniu stwierdziłem ze to zły pomysł. po ostatnim naświetlaniu (początek lipca) smaruje ją dermatixem i efekty sa mało widoczne owszem byc moze troche zbledła ale wcale sie nie spłaszcza. Tak jak pisałem narazie stosuje sie do zaleceń lekarza i zobaczymy. Mam nadzieje ze nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. (licząc z maśćmi dojazdami do lekarza zabiegami to juz jakieś 1500 zł)
Marcin... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 13:09   #32
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

ja w przyszyn tygodniu ide do moejgo lekarza wiec spytam sie go co mysli o tej maści któa sie smarujecie -dermatix i czy mi pomoze ... bo w błoto kasy mi sie nie chce wydawac
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 13:51   #33
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

Cytat:
Napisane przez anniaa
ja w przyszyn tygodniu ide do moejgo lekarza wiec spytam sie go co mysli o tej maści któa sie smarujecie -dermatix i czy mi pomoze ... bo w błoto kasy mi sie nie chce wydawac

ja jestem zadowolona, ale spytaj sie moim zdaniem ma najlepsze dzialanie na bliznowce, blizny ktore sa "swieze" ale na te inne rowniez dzialaja (tak jak wszelkie inne masci najlepiej stosowac jak najwczesniej) podalam Ci link tam sa wszelkie info a lekarz dermatolog lepiej sie na tym zna
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 17:37   #34
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

no własnie zauwazyłam czytajac wasze wypowiedzi ze wy wszyscy uwazaciec tej masci ale lepiej sie spytam
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 16:58   #35
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

i jak?
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 17:10   #36
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

jeszcze nie byłam bo mam umówione wizyte dopiero w połowie wrzesnia bo nie ma azotu :/ i musze czekac ... a dzwoniłam wczoraj
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 14:05   #37
netka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 19
Dot.: bliznowiec

Cześc dziewczyny Byłam wczoraj na konsultacji w sprawie mojego bilznowca w centrum Terapii Laserowej. http://www.laser.wroc.pl
Byla bardzo mila pani doktor, ale po jej minie ze nie jest najlepiej no ale dałam mi nadzieje. Ostrzyknęła mi bliznowca sterydem i pokazała ja sie masuje blizne. Trzeba to robic mocno, tak jakby szczypać. To boli ale po pewnym czasie pani doktor powiedziala ze nie bedzie No i najwazniejsze polecila olej rokitnikowy. Mam mocno smarować kilka razy dziennie i masowac a pozniej na chwilę zakleic blizne by sie troche wchlonelo. Masaz i smarowanie 5-6 razy dziennie przez 5 minut. Za 6 tygodni mam się jej pokazaćZobaczymy jakie bedą efekty, chwytam się wszystkiego wiec...zobaczymy, zawsze warto sprobowac.
netka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-09, 15:16   #38
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

a dokładniej mozesz opisac te masaże ? bo bardzo mnie zaciekawiły
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 16:11   #39
netka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 19
Dot.: bliznowiec

Nie potrafie dokladnie to opisac. Przede wszystkim ja kiedys zle rozumialam pojecie masaz blizny. U mnie to polegalo na uciskaniu blizny. A teraz nalezy chwycic blizne w palcach, tak jakbys chciala ja naciągnąc i tak jakby ja szczypac. Nie wiem jak to wytlumaczyc, to trzeba po prostu pokazac
netka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 18:50   #40
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

hmmm ciekawe te masaze mi dermatolog nic nie mowila po ostrzykiwaniu sterydami aby cos takiego robic a ost we czwartek bylam trzeci raz hmmmm jak bede za tydzien to jej sie pytne ale chyba wiem o co netka chodzi tylko kuzwa to nie boli???? bo jak sobie to wyobraza to.. ałc
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-09, 19:48   #41
netka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 19
Dot.: bliznowiec

Pytasz czy boli??? Boli jak....Pierwszy masaz mozna w miarę zniesc ale pozniej przez nastepny dzien to wszystko boli, nawet male dotkniecie. No a masaz to podobno podstawa, i powinno sie go robic juz po operacji jak blizna sie zagoi.
netka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-10, 09:43   #42
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

ja mam jak narazie ostrzykiwania sterydami co tydzien (mialam trzy) a ty dopiero next za 6tygodni?

mama mi mowila ze ponoc nie do wszytskich bliznowcow stosuje sie te masaze w sensie ze sa rozne rodzaje ich
mnie trudno byloby go zlapac i tak szczypac bo juz prawie sie tak rozplaszczyl i jest przy skorze wiec nawet nie mam jak
ale jak bede to zaczerpne informacji
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 15:53   #43
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: bliznowiec

lol ja mam te zaszyki tez co jakis czas bo ja mam zamrazane azotem a potem zaszczyiki i potem to bardzo boli i nie wyobrazam sobie abym miała robione to co tydzien ja mam ro robione co yy 3 tyg ? coc koło tego kurde próbowałam zrobic ten masarz i teraz mnie bardzo boli reka wrrr
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 22:45   #44
netka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 19
Dot.: bliznowiec

Ja mam bliznowca wypluklego wiec mnie jest latwo robic ten masaz, ale jak narazie to skora jest bardzo wrazliwa na dotyk no i bardzo czerwona ale tak sobie mysle ze z czasem bedzie lepiej. Ja mam przyjsc do pani doktor za 6 tygodni i nie wiem co dalej postanowi, pewnie to zalezy od efektow. Co to tego oleju rokitnikowego to jest on oglonie na trawienie i podawany wewnetrznie ale ma tez dzialanie zewnetrzne przy oparzeniach, ranach, po zabiegach operacyjnych wiec zobaczymy. Troche jest dziwny bo barwi skore na ciemno bo ma kolor brazowy i jak sie gdziesz wyleje to zostawia pplamy. Ale ze skory zchodzi ladnie. Zobaczymy....Pozdrawiam
netka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 17:23   #45
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: bliznowiec

hmmm moze tez sa rozne zalecenia co do tych zastrzykow?
moze dlatego iz moj bliznowiec jest swiezy ma jakies 2miesiace to inaczej sie postepuje?
moj bliznowiec jest juz praktycznie rozplaszczony co mnie szalenie cieszy! byl bardzo wypukly ale jest lepiej jakos ost jestem zabiegana i nie zwracam na niego uwagi ale postep jest moglby sie jeszcze do barwy skory bardziej przytegowac stosuje do tego ten caly dermatix on tez powinien skore bardziej przybarwic na naturalna

aa i np ostatnio nie bylo wiadomoc czy bede miec zastrzyk w sensie czy nie zabardzo sie splaszczyl (bo wowczas nie wolno) ale pani dermatolog zlukala odpowiednio i powiedziala ze mozemy ciekawe jak przy nastepnym razie
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 13:12   #46
ewcialinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 87
Dot.: bliznowiec

Witam ja mam bliznowca od jakis 4 lat...miałam już prawie wszystko robione..kroterapia,zastr zyki sterydowe i nic nie pomaga co gorsza po tych sterydach wyłysialam na grzywce!!!! i po cesarskim cieciu też mam tam bliznowca..podobno jak sie ruszy bliznowca( to samo co u was wyciety) to potem na każdym miejscu moga się robić..chce iśc na laser zobaczymy co powiedzą
__________________
Ewelina
ewcialinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-15, 11:32   #47
netka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 19
Dot.: bliznowiec

Witam Jestem juz tydzien po stosowaniu masazu i natluszczaniu blizny olejkiem, no i chcialam sie z wami podzielic spostrzezeniami Nie chce zapeszac ale musze przyznac ze moj bliznowiec zrobil sie bardziej plaski, moze jest bardziej cZerwony ale to przez masaz i ma to pozniej sie poprawic Wiec mam nadzieje....
netka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 11:20   #48
Karollciaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: bliznowiec

Cześć! Ja mam bliznowca na pępku... jest to pozostałość po kolczyku ;/ jego wymiary to 3cmx2cm... i do tego jest wystający na 0,5 cm...A kolor to jest prawie czerwony. Miałam go już kiedyś wyciętego ale urósł na nowo... smarowałam różnymi maściami ale to nie pomaga...
Czytałam tu o zastrzykach i wypalaniu azotem! Żeby przystąpić do takiego leczenia trzeba iść z tym do lekarza rodzinnego, czy do chirurga ? Przez bliznowca nie mogę chodzić na basen.. nie mówiąc już o jezierze, czy morzu! Proszę o pomoc Pozdrawiam
Karollciaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 12:21   #49
Marcin...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 19
Dot.: bliznowiec

Przeczytaj uważnie cały temat, na pewno znajdziesz jakieś porady dla siebie. Jeśli nie poszukaj na całym forum. Życze powodzenia
Marcin... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-29, 19:24   #50
madzieo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: bliznowiec

Minęło trochę czasu od Waszych ostatnich wpisów. Jak oceniacie teraz wygląd bliznowców. Komuś udało się znaleźć jakieś remedium?
madzieo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-29 20:24:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.