egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-03, 20:34   #1471
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ewela zapomnij!!! laska ściemnia jak nic! ja do niej też napisałam z prośbą o te testy i pytania, ale odpisała mi dokładnie to samo co tobie. Nie rozumiem dlaczego panienka chwali się na forum, że ma nie wiadomo co jak się tym nie chce podzielić
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-03, 21:10   #1472
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez iza233 Pokaż wiadomość
ewela zapomnij!!! laska ściemnia jak nic! ja do niej też napisałam z prośbą o te testy i pytania, ale odpisała mi dokładnie to samo co tobie. Nie rozumiem dlaczego panienka chwali się na forum, że ma nie wiadomo co jak się tym nie chce podzielić
No też tak jej odpisałam... Bo nie rozumiem po co to pisze... I poinformowałam, że my tu sobie ZA DARMO pomagamy... bo może nie wiedziała
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 05:49   #1473
rozowaagus8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 224
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Napisałam w poście , że wyśle testy od tak?
Chwale? Mylisz pojęcia. Powiedziałam tylko , że posiadam i udzoelam informacje na mailu.
Pogadacie za darmo, tak poinformowałaś mnie, i dobrze bo nie wiedziałam wiesz? Proszę Cię ;/
Jeśli sądzisz, że ich nie posiadam - to dalej tak myśl jeśli Ci to pomoże
Wystarczy wykupic punkty na testach technika i samemu sobie ściągnąć. Tyle. Powodzenia.
__________________

Konsultantka Oriflame
************************* ********************
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia

Edytowane przez rozowaagus8888
Czas edycji: 2010-05-04 o 05:50
rozowaagus8888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 09:29   #1474
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez rozowaagus8888 Pokaż wiadomość
Napisałam w poście , że wyśle testy od tak?
Chwale? Mylisz pojęcia. Powiedziałam tylko , że posiadam i udzoelam informacje na mailu.
Pogadacie za darmo, tak poinformowałaś mnie, i dobrze bo nie wiedziałam wiesz? Proszę Cię ;/
Jeśli sądzisz, że ich nie posiadam - to dalej tak myśl jeśli Ci to pomoże
Wystarczy wykupic punkty na testach technika i samemu sobie ściągnąć. Tyle. Powodzenia.
No dobrze to jak mozesz to podaj linka Skad je ściągalas,bo ja ściągałam z jednej strony , znaczy tam trzeba bylo wysłać do każdego testu smsa jednak mialam wrażenie ze to nie sa konkretne testy które byly rocznikowo tylko każdy test mial losowane pytania spośród wszystkich które byly i one sie powtarzały ;-/
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 10:55   #1475
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ewela80 Pokaż wiadomość
No też tak jej odpisałam... Bo nie rozumiem po co to pisze... I poinformowałam, że my tu sobie ZA DARMO pomagamy... bo może nie wiedziała
ewela podaj mi swój e-mail to prześlę Ci testy, które ja posiadam za darmo !!! hehe

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

No dziewczynki tu mamy zupełnie ZA DARMO czerwiec 2008 i 2009
http://www.apedukacja.pl/technik_usl...znych,458.html
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 12:12   #1476
elwira1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej Dziewczynki wiem że teraz pewnie nie macie za dużo wolnego czasu ale chciałabym Was o coś poprosić jeśli tylko któraś z Was będzie miała możliwość to proszę o odpowiedź. Potrzebuję krótkich opisów zabiegów takich jak galwanizacja jonoforeza sonoforeza peeling kawitacyjny ultradźwięki nie chodzi mi o opisywanie całościowe ( tylko, co nałożyć, gdzie co podpiąć, jak wykonać krok po kroku) bardzo Was proszę nigdzie nie mogę tego znaleźć czytałam Wasze prace i coś już tam utworzyłam ale nie wiem czy dobrze bardzo ale to bardzo proszę o pomoc będę bardzo wdzięczna Pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Ach i jeszcze jedno znalazłam coś co może przydać się Dziewczyną które w tym, roku zdają egzamin Przykłady wybranych prac egzaminacyjnych z komentarzami Technik usług kosmetycznych 514[o3]

podaję link


http://bip167.lo.pl/pliki/Spraw_zaw_...kosmet_kom.pdf

Edytowane przez elwira1234
Czas edycji: 2010-05-04 o 13:37
elwira1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 12:46   #1477
121ana121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej dziwczynki i jak?? widze ze zadna nic nie ma na moj temat ?? ja juz po malu zaczynam glupiec bo co patrze na inna strone to co innego pisze. prosze was o pomoc. odezwijcie sie do mnie to moj mail ana121@vp.pl bede naprawde wdzieczna
121ana121 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 12:57   #1478
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=iza233;19005090]ewela podaj mi swój e-mail to prześlę Ci testy, które ja posiadam za darmo !!! hehe

wysłałam Ci na priv
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:07   #1479
elwira1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

bardzo proszę o pomoc
elwira1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:16   #1480
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez elwira1234 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki wiem że teraz pewnie nie macie za dużo wolnego czasu ale chciałabym Was o coś poprosić jeśli tylko któraś z Was będzie miała możliwość to proszę o odpowiedź. Potrzebuję krótkich opisów zabiegów takich jak galwanizacja jonoforeza sonoforeza peeling kawitacyjny ultradźwięki nie chodzi mi o opisywanie całościowe ( tylko, co nałożyć, gdzie co podpiąć, jak wykonać krok po kroku) bardzo Was proszę nigdzie nie mogę tego znaleźć czytałam Wasze prace i coś już tam utworzyłam ale nie wiem czy dobrze bardzo ale to bardzo proszę o pomoc będę bardzo wdzięczna Pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Ach i jeszcze jedno znalazłam coś co może przydać się Dziewczyną które w tym, roku zdają egzamin Przykłady wybranych prac egzaminacyjnych z komentarzami Technik usług kosmetycznych 514[o3]


http://bip167.lo.pl/pliki/Spraw_zaw_...kosmet_kom.pdf
tu masz stronke z filmikiem o kawitacji. Babeczka fajnie pokazuje krok po kroku http://www.youtube.com/watch?v=PqOHpgnytXs
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:19   #1481
elwira1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziękuję Ci bardzo zawsze się przyda została jeszcze galwanizacja jonoforeza sonoforeza
elwira1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 13:34   #1482
anetka21_2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 14
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hey. Pisałaś , że Ty masz jakieś testy... Mogłabyś mi wysłać na e-maila będę bardzo wdzięczna. Bo również w tym roku zdaję egzamin
anetq19@orange.pl

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

do Izy ta wiadomośc
anetka21_2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:34   #1483
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez elwira1234 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo zawsze się przyda została jeszcze galwanizacja jonoforeza sonoforeza
Może się przyda :

Sonoforeza to zabieg wykorzystujący fale akustyczne do masażu oraz wtłaczania substancji aktywnych w głąb skóry. Zabieg ten jest doskonałym dopełnieniem innych działań kosmetycznych mających na celu odmłodzenie skóry.
Sonoforeza znalazła szerokie zastosowanie w kosmetyce. Zabiegi przeprowadzane przy jej użyciu znacznie spowalniają proces starzenia skóry. Są to zabiegi kosmetyczne relaksujące, nie powodujące reakcji alergicznych, bólu, czy też zsinień. Ciepło wytwarzane podczas zabiegu głęboko penetruje tkankę skóry. Dzięki temu skóra i mięśnie zostają odprężone, natomiast delikatny masaż spowodowany wibracjami ultradźwiękowymi poprawia przepływ krwi, metabolizm oraz wpływa na regenerację komórek. Ultradźwięki ułatwiają ponadto substancjom kosmetycznym penetrację komórek oraz dotleniają je. W rezultacie cząsteczki chemiczne trafiają bezpośrednio do tkanek. Głębokość przenikania fal zależy od ich częstotliwości, mocy oraz czasu działania. Zabiegi trwają od 5 – 30 minut w zależności od wielkości obszaru skóry poddawanej działaniu sonoforezy.
Sonoforeza stosowana jest do:
- przeciwdziałania i leczenia trądziku pospolitego,
- przeciwdziałania i leczenia trądziku różowatego,
- regeneracji skóry,
- spłycania zmarszczek,
- ujędrniania skóry,
- nawilżania skóry,
- wygładzania skóry,
- odżywiania skóry,
- stymulowania pracy mięśni,
- niwelowania złogów tłuszczowych,
- likwidowania cellulitu,
- likwidowania przebarwień skóry.

Zabieg jest szczególnie zalecany dla osób:
- z suchą, złuszczającą się skórą,
- z wiotką, poszarzałą skórą,
- ze skórą zmęczoną i dojrzałą,
- z nadwagą.

Sonoforeza może być przeprowadzana zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Mogą się jej poddać również bardzo młode osoby z problemami nadczynności gruczołów łojowych, czy też trądzikiem oraz każdy, kto chce dobroczynnie zadziałać na skórę twarzy i całego ciała.
Przykładowe kosmetyki stosowane przy sonoforezie:
- żel regenerująco-nawilżający, który działa uszczelniająco na naczynia włosowate oraz sprzyja tworzeniu kolagenu w tkance łącznej. W jego skład wchodzą ponadto witaminy A, E, F, H. Cukry zawarte w żelu tworzą natomiast na powierzchni skóry swoistego rodzaju mosty hydrogenowe, które zatrzymują wodę i tym samym zachowują właściwy stopień jej nawilżania. Zawartość w żelu ekstraktów kasztanowca z kolei wpływa bardzo dobrze na cerę wrażliwą, z tendencjami do pękania naczynek krwionośnych;
- żel nawilżający, który redukuje podrażnienia. Zawiera on hydroksykwasy, cukry i kompleks nawilżający, emolient oraz trójmetyloglicynę zwaną także betainą cukrową. Zawartość wyżej wymienionych składników wpływa bardzo korzystnie na nawilżenie skóry. Betaina zaś ułatwia wnikanie w głąb skóry hydroksykwasów (AHA) oraz zmniejsza napięcie powierzchniowe skóry;
- żel do cery naczynkowej, który zawiera substancje ściągające skórę oraz ją wzmacniające. Ponadto stymuluje on mikro krążenie krwi. W jego skład wchodzą destylat z kwiatów Oczaru Wirginijskiego oraz mieszanina ekstraktów z czerwonego wina, brzeczki arniki, kasztana jadalnego i bluszczu pospolitego. Substancje aktywne zawarte w tych ekstraktach działają przeciwkrwotocznie, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, wzmacniają kruche naczynka oraz poprawiają koloryt skóry. Stymulują one ponadto cyrkulację krwi oraz mogą znacznie przyspieszyć gojenie siniaków. Hamemelitanina zaś przyspiesza mikro krążenie natomiast zawarte w żelu flawonoidy i flawony chronią system żylny;
- żel rewitalizujący, który działa na skórę wzmacniająco oraz zapewnia energię jej komórkom. Żel zawiera ekstrakty roślinne o wysokiej zawartości substancji czynnych. Ekstrakty te pochodzą z takich roślin jak: Ruszczyk, Borówka Czarna, Cytryna, Artemia. Zawartość ruskogeniny w żelu przyczynia się do zmniejszania przepuszczalności naczyń krwionośnych skóry oraz działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowego. Noryngina natomiast działa na skórę ściągająco i przeciwutleniająco. Obecne w żelu antycyjany pomagają z kolei w usprawnieniu mikro krążenia poprzez wpływanie na przenikalność ścianek naczyń włosowatych, a ekstrakt Artemii zasila komórki w energię.



Zabiegi jontoforezy kolejnośc czynności:
1.Przeprowadzenie wywiadu z pacjentem na temat stosowanych leków
2.Sprawdzenie aparatu przeznaczonego do wykonania zabiegu
3.Sprawdzenie terminu ważności leku
4.Sprawdzenie czy pacjent nie ma na sobie żadnych metalowych przedmiotów
5.Odtłuszczenie i oczyszczenie skóry pezd zabiegiem (zabieg jontoforezy wolno wykonac po upływie 7 dni od zakończenia leczenia miejscowego).
6.Osłoniecie naskórka w miejscu ubytków skóry
7.Dobór rozmiaru i kształtu elektrod
8.Ułożenie elektrod na dostatecznie grubych podkładach; 1podkład-lekowy, drugi-pośredni, zwilzony ciepłą wodą wolna od zanieczyszczeń ; jego grubośc 1,5-2,0 cm jest minimalną odległością elektrod os skóry.
9.Odpowiednie połączenie przewodów z elektrodami, aby zapobiec zjawisku zagęszczania prądu.
10.Dobór natężenia prądu wzależności od wymiarów elektrody, z której wprowadza się jony do tkanek.
11.Obserwacja pacjenta w czasie zabiegu(np. uczucie pieczenia może byc spowodowane zbyt duzym natężeniem pradu)


Galwan:

1. włączyć wtyczke do gniazda sieciowego.
2. włączyć urządzenie poprzez włącznik on/off ustawiajac w pozycji ON
3. wtyczke gnizda skręconego włozyc do gniazda OUTPUT
4. zwilżyć dokładnie calą opaskę zwykłą wodą z kranu lub woda fizjologiczną. nie nalezy stosować wody destylowanej.
5. wsunąć elektrodę blaszaną w kieszeń opaski.
6. z kompletu elektrod wymiennych wybrać potrzebne do zabiegu
7. uchwyt elektrod wymiennych poluzować odkręcając końcówkę uchwytu w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara.
8. w otwór uchwytu wsunąć trzpień elektrody.
9. końcówki uvhwytów dokręcic w kierunku zgodnym ze wskazówkami zegara.
10. elektrody wymienne owinąć gazą zwilżoną zwykłą wodą lub woda z sola fizjologiczną
11. polaryzacje dodatnią + lub ujemną - ustawić przyciskiem POLARITY
12. pokrętło INTENSITY ustawić w położeniu "0".
13. na oczyszczona skórę nałożyć preparat.
14. elektrodą bierną podać osobie poddanej zabiegowi (w przypadku gdy elektroda umieszczona jest w opasce opaskę nałożyć na ramię pacjenta). elektrodę bierną jest elektroda blaszana umocowana w opasce. elektrodami czynnymi są elektrody wymienne zamocowanew czerwonych uchwytach. UWAGA[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/user/USTAWI%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]! elektroda czynna jest dodatnia gdy na wyświetlaczu jest + a ujemna gdzy jest -
15. jeśli polaryzacja została odpowiednio ustawiona i na wyświetlaczu jest 0.0 przytknąć elektrodę do skóry i stopniowo zwiększać natężenie pokrętłem. wartośc nateżenia odczytać na wyświetlaczu. wartość nateżenia nalezy dobrać do zabiegu oraz indywidualnych możliwości pacjenta.
16. po zakończonym zabiegu zdjąć gazę i umyć elektrody. opaskę zsunąć z balszanej elektrody wypłukać pod bieżącą wodą, odcisnąć i pozostawić do wyschnięcia.

iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:54   #1484
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=ewela80;19008949]
Cytat:
Napisane przez iza233 Pokaż wiadomość
ewela podaj mi swój e-mail to prześlę Ci testy, które ja posiadam za darmo !!! hehe

wysłałam Ci na priv

z którego roku posiadasz testy?? Bo może masz takie których ja nie mam.
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 13:56   #1485
elwira1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

o rany dziękuję a już myślałam że nic nie znajdę szukam po necie i mogę stwierdzić że nic konkretnego nie ma a czytając to wszystko to mogę jedynie powiedzieć że wszystko mi się pomieszało i już sama nie wiem co jest co? jak ja to pojmę? jeszcze raz dziękuję


jeśli by ktoś jeszcze posiadał materiały dotyczące galwanizacji jonoforezy sonoforezy ultradźwięków bardzo proszę o podanie tak własnymi słowami co, jak, po co, na co, dzięki (taką własną mini metodyka jak wy to wykonujecie

Edytowane przez elwira1234
Czas edycji: 2010-05-04 o 14:22
elwira1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 14:06   #1486
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=Ani_qa;19010800]
Cytat:
Napisane przez ewela80 Pokaż wiadomość


z którego roku posiadasz testy?? Bo może masz takie których ja nie mam.
Wysłałam Ci kilka dni temu te co mam, dostałaś??
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 14:33   #1487
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=ewela80;19011166]
Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość

Wysłałam Ci kilka dni temu te co mam, dostałaś??

faktycznie, dostałam, dostałam wtedy dwa maile i nie zarejestrowałam że jeden to od Ciebie przepraszam ;* i dziękuję


jednak ten który mi wysłałaś test próbny 2010 bodajże mam tylko do 16 pytania, mogłabyś jeszcze raz przesłać?
__________________

Edytowane przez Ani_qa
Czas edycji: 2010-05-04 o 14:37
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 14:52   #1488
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=Ani_qa;19012037]
Cytat:
Napisane przez ewela80 Pokaż wiadomość


faktycznie, dostałam, dostałam wtedy dwa maile i nie zarejestrowałam że jeden to od Ciebie przepraszam ;* i dziękuję


jednak ten który mi wysłałaś test próbny 2010 bodajże mam tylko do 16 pytania, mogłabyś jeszcze raz przesłać?

bo tylko tyle pytań tam mam :/ bo to jest taki arkusz tylko z losowo wybranymi pytaniami, ale też ściągnęłam a reszta powinna być kompletna
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 15:05   #1489
elwira1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Tak się teraz zastanawiam jak Wy wykonujecie zabiegi galwanizacji jonoforezy sonoforezy ultradźwięków tylko tak na chłopski rozum może łatwiej sobie przyswoję te wiadomości
elwira1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 16:05   #1490
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=elwira1234;19012987]Tak się teraz zastanawiam jak Wy wykonujecie zabiegi galwanizacji jonoforezy sonoforezy ultradźwięków tylko tak na chłopski rozum może łatwiej sobie przyswoję te wiadomości [/QUOTE

Hej.Sonoforeza i peeling kawitacyjny to są zabiegi przy użyciu ultradźwięków.Przy kawitacji ( oczyszczanie przy pomocy ultradźwiękowej fali akustycznej)usuwasz zrogowaciały naskórek za pomocą szpatułki,wybierasz albo falę ciągłą albo przerywaną( wtłaczanie substancji),musisz ustalic intensywnosc i czas zabiegu,skóra musi byc bardzo wilgotna,peeling kawitacyjny wykonujesz albo na wodzie przegotowanej,mineralnej, albo toniku,możesz na borasolu przy cerze tłustej,tradzikowej.Zalez y jaki aparat,u nas klientka trzyma elektrodę bierną w rece.Gdy przejedziesz szpatułką po mokrej skórze to fala wytwarza drgania,w efekcie czego powstają przy uzyciu tych ultradźwięków pecherzyki,które sprężając się i rozprężając pod dużym ciśnieniem rozrywają warstwę rogową naskórka.peeling kawitacyjny wykonujesz zamiast normalnego,w zabiegu oczyszczania.

Przy sonoforezie wprowadzasz składniki aktywne np zawarte w ampułkach za pomocą głowicy ultradźwiekowej,sonoforez a nie posiada biegunów,na twarz nakładasz ampułkę w zalezności od potrzeb cery,rozprowadzasz ją,koniecznie trzeba uzyc żelu do USG dlalepszego poslizgu i jak ustalisz intensywnosc to wykonujesz jedno koło drugiego bardzo wolno kółeczko głowicą.

Jonoforeza( wprowadzanie jonów leków w głąb skóry przy użyciu prądu stałego galwanicznego poprzez aparat galwanizator),urządzenie posiada elektrodę bierną którą trzyma klientka oraz czynną - wałeczek którym my jeździmy po twarzy klientki.jonoforeza ma bieguny,musisz wiedziec na jakim biegunie wprowadza sie dany lek lub ampułkę,wit C zawsze na (-).Twarz musi byc mokra,jak nałożysz ampułkę nakładasz na oczy suche waciki a na twarz mokrą gazę czyli podkład i na tej gazie jeździsz wałeczkiem powoli nie odrywając elektrody.pytasz klientke o odczucia.Gaza ta może byc nasączona również roztworem leku.Galwanizacja może byc wykonana po oczyszczaniu, ładnie ściaga pory.może byc labilna czyli jeździsz wałeczkiem albo stabilna,wykonujesz jonoforezę przy użyciu specjalnej maski. przy zabiegach wyżej wymienionych musisz wykluczyc przeciwskazania,klientka nie może miec zadnych metalowych części na sobie,biżuterii.galwaniza cja anodowa (+)łagodzi a katodowa(-) drażni,np łagodzaca po oczyszczaniu a drazniaca dla cery dojrzałej.

Tyczy sie to też darsonwalizacji,to leczenie pradami wysokiej częstotliwosci,w szklanej elektrodzie wytwarza się ozon,który ma działanie bakteriobójcze,przeciwłoj otokowe,drażniace i wysuszające stosowany szczególnie przy cerach tłustych łojotkowych i trądzikowych.Świetnie odkaża po oczyszczaniu.Absolutnym przeciwskaaniem jest tradzik różowaty.Wykonując darsonwalizacje na skórze musi byc absolutnie sucho,włączamy aparat ustawiając intensywnosc i przykładamy do swojej dłoni a następnie zjeżdżamy pelotą ze swojej skóry na skórę klientki i jeździmy po skórze nie odrywając peloty od niej,bo może to spowodowac popękanie naczynek.podczas darsonwalizacji wytwarza sie ciepło na skórze,następuje mikromasaż.

Tyle odemnie,obiecałam Ci napisac własnymi słowami,na wiecej nie mam czasu bo sama musze sie przygotowac mam próbny w tym tygodniu a w przyszłym następnymam nadzieje że pomogłam
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2010-05-04 o 16:09
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 16:16   #1491
elwira1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziękuję......... dziękuję........... .............. dzięki wielkie dziewczynki za pomoc nie wiem co bym bez Was zrobiła jeszcze raz DZIĘKI!!!!
elwira1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 16:40   #1492
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=ewela80;19012579]
Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość


bo tylko tyle pytań tam mam :/ bo to jest taki arkusz tylko z losowo wybranymi pytaniami, ale też ściągnęłam a reszta powinna być kompletna

aha rozumiem w takim razie jeszcze raz dziękuje
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 17:10   #1493
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

spoko po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać, wymieniać się tym co kto ma


dzięki iza233
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 17:48   #1494
iza233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ewela80 Pokaż wiadomość
spoko po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać, wymieniać się tym co kto ma


dzięki iza233
Ja również dziękuję za cenne informacje
iza233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-04, 19:22   #1495
121ana121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej dziewczynki co ze mna juz pisze do was z 4 raz o pomoc nie zapominajcie o mnie
121ana121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 07:15   #1496
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej jezeli ktoras chce jakies projekty to mam te wszystkie z tego forum zapisane w folderze fakt ze siedzialam i stronka po stronce czytałam, ale tutaj po to jestesmy zeby sobie pomagac, takze dawac meile, a co do projektow to miom zdaniem wiele jest niedopracowanych, trzeba samemu je doszlifowac ale tym samym przy okazji sie uczymy jak je robic, ja tak własnie zdałam probny na 88%, zobaczymy jak mi pojdzie na koncowym. pozdrawiam przyszłe kosmetyczki
koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 07:23   #1497
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez koki1980 Pokaż wiadomość
hej jezeli ktoras chce jakies projekty to mam te wszystkie z tego forum zapisane w folderze fakt ze siedzialam i stronka po stronce czytałam, ale tutaj po to jestesmy zeby sobie pomagac, takze dawac meile, a co do projektow to miom zdaniem wiele jest niedopracowanych, trzeba samemu je doszlifowac ale tym samym przy okazji sie uczymy jak je robic, ja tak własnie zdałam probny na 88%, zobaczymy jak mi pojdzie na koncowym. pozdrawiam przyszłe kosmetyczki


bardzo proszę o wysłanie projektów mój mail odtakk@gmail.com
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 08:47   #1498
iwoneczka1986
Raczkowanie
 
Avatar iwoneczka1986
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

bardzo proszę o przesłanie projektów na mojego e-maila: iwona.15@wp.pl
Bedę bardzo wdzięczna
iwoneczka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 09:42   #1499
aguss89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hey Ja też bym prosiła o wysłanie projektów agnieszka_k89@o2.pl

Pozdrawiam i z góry dziękuję
aguss89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-05, 10:24   #1500
pancia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja bym też bardzo prosiła o przesłanie tych projektów - pancia_88@o2.pl. Będę Ci wdzięczna

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

A tutaj mój projekt - oczyszczanie. Poza tym, że zbyt rozwlekły, to chyba dobry (wzorowałam się na "poprawnej pracy egzaminacyjnej", którą znalazłam w internecie)


ZADANIE
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się 17 letnia klientka z widocznymi na skórze rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych, zaskórnikami, grudkami, krostkami. Poprosiła o zabieg leczniczy na twarz.

1) tytuł: Projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu leczniczego twarzy dla 17 letniej klientki.
2) Założenia:
- płeć: kobieta
- wiek: 17 lat
- stan cery: cera z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych, zaskórnikami, grudkami i krostkami
- cel wizyty: poprawienie stanu cery, eliminacja wykwitów

3) diagnoza:
- zaskórniki, grudki i krostki to objawy charakterystyczne dla trądzika pospolitego.
- rozszerzone ujścia gruczołów łojowych to oznaka, że klientka ma cerę tłustą. Taka cera ma odcień szarożółty, jest gruba, błyszcząca, słabo ukrwiona. Dobrze reaguje na wodę i detergenty oraz warunki atmosferyczne takie jak wiatr, mróz, wysoka temperatura. Istnieje małe ryzyko odczynu alergicznego w trakcie wykonywania zabiegu.

4) wykaz wskazań i przeciwwskazań:

wskazania:
- poprawienie stanu cery
- eliminacja wykwitów
- przywrócenie właściwego pH
- normalizacja funkcji gruczołów łojowych
- zwężenie rozszerzonych porów
- poprawa funkcji skóry
- nawilżenie, odżywienie skóry

przeciwwskazania:
- choroby skóry na tle bakteryjnym, wirusowym i grzybiczym
- stany alergiczne skóry
- duża wrażliwość cery
- liczne teleangiektazje
- stany ropne i zapalne skóry
- świeże rany i blizny
- stany gorączkowe
- ciąża
- nadciśnienie i choroby serca, epilepsja, metalowe implanty w ciele, obrzęki, astma, nadpobudliwość nerwowa (przeciwwskazania do zastosowania prądów D’arsonwala w tym zabiegu)


5) wykaz środków i preparatów kosmetycznych:

-mleczko do demakijażu do cery problematycznej
-tonik do cery problematycznej
-peeling enzymatyczny
-maska rozpulchniająca
- woda utleniona 3%
-ampułka z preparatem działającym przeciwtrądzikowo
- maska podstawowa z glinek i woda hamamelisowi – do przygotowania maski ściągającej
- krem do cery problematycznej
- krem pod oczy nawilżający
- ręczniki jednorazowe, płatki kosmetyczne, chusteczki higieniczne, gaziki
- opaska i ręcznik dla klienki (dla zabezpieczenia włosów i ubrania)


6) wykaz aparatury, sprzętu i przyborów:
-wapozon
-darsonwal
-lampa bezcieniowa z lupą
-lampa Solux z filtrem niebieskim
-fotel dla klientki
-taboret obrotowy dla kosmetyczki
-stolik
-miska, szpatułka, pędzelek
-łyżeczka unny

7) metodyka:
a) przygotowanie stanowiska pracy:
- fotela dla klientki – nałożenie czystego pokrowca
- stolika z potrzebnymi środkami, preparatami, przyborami, sprzętem i aparaturą (sprawdzenie jej stanu technicznego) – powierzchnia stolika została uprzednio zdezynfekowana płynem do dezynfekcji powierzchni, a narzędzia zdezynfekowane płynem do dezynfekcji narzędzi nie naruszających ciągłości skóry i wysterylizowane w autoklawie
- ustawienie lampy sollux przy fotelu, nałożenie niebieskiego filtra
- ustawienie wapozonu
- przygotowanie taboretu obrotowego dla kosmetyczki – ustawienie w odpowiednim miejscu i na odpowiedniej wysokości
- klientki – ułożenie na fotelu w wygodny i bezpieczny sposób w pozycji leżącej z lekko uniesioną głową i tułowiem, zabezpieczenie bielizny ręcznikiem, a włosów opaską
- ustawienie lampy – lupy zgodnie z higieną i ergonomią pracy
- umiejscowienie kosmetyczki – kosmetyczka siada na obrotowym taborecie za głową klientki

b) wykaz prac wchodzących w skład prawidłowo wykonanego zabiegu z uwzględnieniem kolejności
c) opis sposobu realizacji określonych w wykazie prac oraz czynności wraz z opisem technik ich wykonania z zachowaniem bezpieczeństwa i higieny pracy

- wywiad z klientką w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu podanych w punkcie 4. Stwierdzam ich brak i przystępuję do zabiegu

- myję ręce w ciepłej wodzie z mydłem, opłukuję wodą i osuszam jednorazowym ręcznikiem. Dezynfekuję płynem do dezynfekcji skóry, spryskując najpierw jedną, a potem drugą dłoń z odległości 20 centymetrów.

- wykonuję demakijaż
Technika: Dwa płatki kosmetyczne zwilżam preparatem do demakijażu oczu i ust i przykładam na okolice oczu (klientka ma zamknięte oczy). Kolejny płatek zwilżamy tym samym preparatem i zmywam dolną, a następnie górną wargę, przytrzymując 3 palcem drugiej ręki obniżacz, a 2 palcem dźwigacz kąta ust.
Nakładam na dłonie mleczko do demakijażu i rozprowadzam na twarzy, szyi i dekolcie klientki ruchami kolistymi zgodnie z przebiegiem mięśni. Zwilżam dwa płatki kosmetyczne w ciepłej wodzie i usuwam za ich pomocą resztki preparatu. Czynność tę powtarzam do momentu, aż aktualnie użyte płatki będą czyste.
Przystępuję do demakijażu oczu – nałożonymi na nich płatkami delikatnie usuwam makijaż – ruchem posuwistym zataczając „koło” wokół oczu (prawe oko przeciwnie do wskazówek zegara, lewe zgodnie ze wskazówkami zegara), delikatnie pocierając w obie strony (z brwi) i ruchem w dół od nasady do końca rzęs, a następnie rąbkiem dwukrotnie złożonego wacika pod dolnymi rzęsami w stronę wewnętrznego kącika makijaż (z rzęs).

- tonizuję cerę
Technika: zwilżam płatek kosmetyczny tonikiem do cery problematycznej i przecieram nim delikatnie dekolt, szyję i twarz od dołu ku górze zgodnie z przebiegiem mięśni, omijając okolice oczu i ust.

- wykonuję peeling (peeling enzymatyczny) w celu usunięcia warstwy zrogowaciałych komórek naskórka:
Technika: nabieram na dłoń odpowiednią ilość preparatu i nakładam go na dekolt, szyję i twarz twarz przy użyciu pędzla od dołu ku górze zgodnie z przebiegiem mięśni, omijając wargi i okolice oczu. Pozostawiam na 5 minut (w tym czasie wylewam zawartość miski z wodą do umywalki, opłukuję miskę pod bieżącą wodą i nalewam świeżą, ciepłą wodę potrzebną do zmycia peelingu) i namoczonymi w ciepłej wodzie dłońmi przemasowuję ruchami kolistymi od dołu ku górze zgodnie z przebiegiem mięśni. Namaczam w ciepłej wodzie dwa płatki kosmetyczne i zmywam pozostałości preparatu.

- rozpulchniam skórę przy użyciu maski rozpulchniającej i aparatu wytwarzającego parę wodną (wapozonu)
Technika: nakładam na twarz maskę rozpulchniającą przy użyciu pędzla od dołu ku górze zgodnie z przebiegiem mięśni, omijając czerwień wargową i okolice oczu. Odpowiednio nakierowuję końcówkę wapozonu i włączam aparat. Pozostawiam klientkę pod wapozonem na 20 minut od momentu pojawienia się pary.

- w tym czasie wylewam zawartość miski z wodą do umywalki, opłukuję miskę pod bieżącą wodą i nalewam czystą, ciepłą wodę potrzebną do zmycia maski rozpulchniającej. Kładę miskę z wodą z powrotem na stoliku.

- wyłączam aparat i odstawiam go na miejsce (?)

- myję i dezynfekuję swoje dłonie

- zmywam maskę przy użyciu dwóch płatków kosmetycznych namoczonych ciepłej wodzie.
Technika: Zwilżam w wodzie dwa płatki kosmetyczne i długimi, posuwistymi ruchami usuwam pozostałości maski (od dołu ku górze, zgodnie z przebiegiem mięśni). W razie potrzeby wymieniam płatki na nowe.

- nakładam rękawiczki jednorazowe i przystępuję do mechanicznego oczyszczania skóry.
Technika: Do twarzy klientki przysuwamy lampę z lupą, tak aby widzieć zmiany skórne w odpowiednim powiększeniu. Palcami wskazującymi osłoniętymi 3 – krotnie złożonymi gazikami usuwam najpierw zaskórniki, potem grudki i na końcu krostki. Opuszkami palców naciskam i przesuwamy ruchem „do siebie” dwa przeciwległe otaczające fragmenty skóry (jak to napisać….). Stosuję odpowiedni nacisk, aby nie uszkodzić tkanek. Zmiany w trudno dostępnych miejscach usuwam przy użyciu łyżeczki unny. Jej końcówką „otaczam” zmianę i lekko dociskam do skóry.

- dezynfekuję skórę
Technika: Sterylny gazik zwilżam wodą utlenioną 3% i przemywam nim twarz od dołu ku górze omijając wargi i okolice oczu.

- wkładam do wanny dezynfekcyjnej łyżeczkę unny na 30 min

- zdejmuję rękawiczki, myję i dezynfekuję dłonie

- wykonuję darsonwalizację
Technika: Włączenie d’Arsonvala i przyłożenie do swojej dłoni końcówki aparatu (peloty). Powolne zwiększanie natężenia i częstotliwości do momentu odczucia drażniącego działania prądu. Przyłożenie peloty do twarzy klientki i przesuwanie jej po niej płynnymi kolistymi ruchami (z ominięciem warg i okolic oczu). Wzmocnienie efektu poprzez
minimalne odrywanie peloty od powierzchni skóry (następują wówczas wyładowania energii w postaci iskry między pelotą a powierzchnią skóry). Czas trwania zabiegu - 10 minut

- nakładam ampułkę o działaniu przeciwwtrądzikowym
Technika: Otwieram ampułkę zgodnie z zaleceniami producenta. Zawartość wylewam na dłoń i przykładam do niej drugą dłoń od góry, rozprowadzając kosmetyk. Zwilżone zawartością ampułki dłonie przykładam do twarzy klientki miejsce przy miejscu, omijając wargi i okolice oczu, a następnie delikatnie wklepuję.

- przygotowuję maskę ściągającą i nakładam ją na twarz klientki:
Technika: 15 ml maski podstawowej z glinek mieszam w miseczce z 20 ml wody hamamelisowej (lub destylowanej?). Po uzyskaniu konsystencji gęstej śmietany nakładam maskę przy użyciu pędzla na twarz klientki – górną część szyi, brodę, policzki, nos i czoło. Omijam czerwień wargową i okolice oczu. Maskę pozostawiam na 10 min i nie dopuszczam do jej całkowitego wyschnięcia – co jakiś czas zwilżam ją wilgotnym płatkiem kosmetycznym

- włączam lampę sollux i wykonuję naświetlanie przy użyciu niebieskiego filtra w trakcie działania maski w celu zredukowania zaczerwienień i wyciszenia skóry po zabiegu oczyszczania.
Technika: Zabezpieczam oczy i usta klientki suchymi płatkami kosmetycznymi. Nakierowuję odpowiednio lampę, zachowując odpowiednią odległość od twarzy klientki (45 cm). Naświetlanie trwa 10 min (czy 7?)

- w czasie, kiedy klientka leży na fotelu z maską na twarzy, wylewam zawartość miski z wodą do umywalki, opłukuję miskę pod bieżącą wodą i nalewam czystą, ciepłą wodę potrzebną do zmycia maski ściągającej. Kładę miskę z wodą z powrotem na stoliku.

- myję i dezynfekuję dłonie.

- wyłączam lampę, ściągam płatki z oczu i ust i przystępuję do zmycia maski ściągającej.
Technika: Zwilżam dłonie w ciepłej wodzie, przemasowuję twarz od dołu ku górze kolistymi ruchami zgodnie z przebiegiem mięśni w miejscach, gdzie położyłam maskę. Zwilżam w wodzie dwa płatki kosmetyczne i długimi, posuwistymi ruchami usuwam pozostałości maski (od dołu ku górze, zgodnie z przebiegiem mięśni). W razie potrzeby wymieniam płatki na nowe.

- nakładam krem pod oczy.
Technika: nabieram szpatułką na wierzch dłoni odpowiednią ilość preparatu (jeśli jest w tubce, wyciskam pożądaną ilość bezpośrednio na wierzch dłoni), przenoszę go na trzeci palec, bardzo delikatnie rozprowadzam na górnej powiece od wewnętrznego do zewnętrznego, a na dolnej od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka i delikatnie wklepuję. Tak samo postępuję ze skórą wokół drugiego oka. Usuwam resztki preparatu z dłoni chusteczką higieniczną.

- nakładam krem na twarz, szyję i dekolt.
Technika: nabieram szpatułką na wnętrze dłoni odpowiednią ilość preparatu (jeśli jest w tubce, wyciskam pożądaną ilość bezpośrednio na dłoń), rozprowadzam na drugiej dłoni w taki sam sposób, jak ampułkę i delikatnie rozprowadzam na dekolcie, szyi i twarzy klientki ruchami głaskania (omijam okolice oczu i czerwień wargową), a następnie lekko wklepuję.

- ściągam klientce opaskę i ręcznik, pozwalam na ubranie się

- udzielam klientce porady w zakresie domowej pielęgnacji

- żegnam klientkę i zapraszam ją na kolejny zabieg



d) ocena efektów zabiegu:
- cera klientki jest oczyszczona z zaskórników, grudek i krostek
- widoczność porów została zmniejszona
- klientka jest bardzo usatysfakcjonowana

e) czynności końcowe na stanowisku pracy:
- złożenie koca, odłożenie na miejsce
- umieszczenie bielizny zabiegowej (opaska, ręcznik) i pokrowca na fotel w koszu na brudną bieliznę
- wyjmuję łyżeczkę unny z wanny dezynfekcyjnej i osuszam ją. Następnie umieszczam ją w torebce papierowo – foliowej układam na tacce w autoklawie parowym (sterylizacja odbywa się w temperaturze 134oC przez 15 minut)
- dezynfekcja peloty – spryskanie czystego płatka kosmetycznego płynem do dezynfekcji narzędzi nie naruszających ciągłości skóry, przetarcie nim peloty. Schowanie aparatu do darsonwalizacji.
- odstawienie lampy sollux na miejsce
- odstawienie kosmetyków na miejsce
- umieszczam gaziki i rękawiczki jednorazowe użyte do oczyszczania skóry w pojemniku na odpady skażone
- zużyte płatki kosmetyczne i chusteczki higieniczne umieszczam w pojemniku na odpady specyficzne nieskażone
- szpatułki, pędzel i miski myję ciepłej wodzie z mydłem, opłukuję wodą, osuszam i dezynfekuję poprzez spryskanie ich płynem do dezynfekcji (czego – narzędzi nie naruszających ciągłości skóry??). Po upływie 10 min opłukuję ponownie wodą i osuszam. Odkładam na miejsce.
- dezynfekuję wszystkie powierzchnie płynem do dezynfekcji powierzchni poprzez spryskanie ich z odległości 20 cm.
- Po upływie czasu sterylizacji wyjmuję z autoklawu pakiet z jałową łyżeczką UNNY umieszczam go w pojemniku do przechowywania sterylnych narzędzi


8) zalecenia dla klientki do domu:

a) pielęgnacja:
- myć twarz dwa razy dziennie w ciepłej wodzie z użyciem specjalnego żelu myjącego dla cery tłustej i trądzikowej. Po umyciu przetrzeć twarz tonikiem dla cery tłustej i trądzikowej. Pod oczy nałożyć krem o działaniu nawilżającym, a na twarz krem matujący (na dzień) lub normalizujący pracę gruczołów łojowych (na noc).
- raz w tygodniu stosować peeling enzymatyczny lub peeling typu scrub i maseczkę głęboko oczyszczającą, która odblokuje i oczyści pory, zwęzi je i zmniejszy świecenie skóry.
- raz na dwa tygodnie zgłaszać się do kosmetyczki na zabieg oczyszczania twarzy. Nie wyciskać zaskórników, grudek i krostek samodzielnie.

b) dieta:
Spożywać 4-5 posiłków dziennie (w tym koniecznie śniadanie). Powinny one uwzględniać produkty zbożowe (ciemne pieczywo, płatki, kasze, makaron), warzywa i owoce, mleko i jego przetwory (kefir, jogurt, maślanka, chudy ser), rośliny strączkowe (groch, bób, fasola), ryby, drób i chude mięso. Pić ok. 1,5 litra wody mineralnej dziennie. Unikać soli i cukru.

c) styl życia:
- przebywać dużo na świeżym powietrzu, uprawiać sport
- zapewnić sobie odpowiednią ilość snu i relaks
- unikać stresu
pancia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.