Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-08, 17:13   #121
Amenka88
Raczkowanie
 
Avatar Amenka88
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 40
Dot.: Natura Górą:)

nie podobają mi sie wlosy nie farbowane, jakoś wyglądają zdrowiej i ładniej po nałożeniu jakiegoś koloru.
Amenka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 21:03   #122
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Natura Górą:)

Cytat:
Napisane przez Amenka88 Pokaż wiadomość
nie podobają mi sie wlosy nie farbowane, jakoś wyglądają zdrowiej i ładniej po nałożeniu jakiegoś koloru.
Może i wyglądają ale chyba tylko w wyobraźni.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 21:15   #123
patrycja1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 105
GG do patrycja1984
Dot.: Natura Górą:)

Cytat:
Napisane przez Amenka88 Pokaż wiadomość
nie podobają mi sie wlosy nie farbowane, jakoś wyglądają zdrowiej i ładniej po nałożeniu jakiegoś koloru.
naturalne włosy są zjawiskiem naprawdę rzadkim bo teraz 80% kobiet farbuje...włosy farbowane wyglądają może zdrowo ale na pewno takie nie są. wystarczy,że farba zacznie się wypłukiwać-wtedy włoski wyglądają na matowe,bez połysku-więc nakłada się nabłyszczacze,jedwab,odży wki....czyli wszystko to co zdrowym,nie malowanym włosom nie jest potrzebne...ja malowałam włosy 10 lat i mam dość.
__________________
"Nie szukaj kogoś z kim możesz być, ale Kogoś bez kogo nie możesz żyć..."

kolejne farbowanko:
-palette 219 25.04.2012


patrycja1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 22:41   #124
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

Cytat:
nie podobają mi sie wlosy nie farbowane, jakoś wyglądają zdrowiej i ładniej po nałożeniu jakiegoś koloru.
Amenka88 , to jest wątek dla dziewczyn mających naturalne włoski, jeśli bardziej podobaja Ci sie włosy farbowane, to poszukaj sobie takiego wątku, tutaj zapraszam tylko dziewczyny, które maja naturalne i chcą miec takie.
Proszę nie mącić w wątku niepotrzebnymi komentami reklamującymi farby.


Patrycja 1984
Siostro, witaj, widzę , że trafiłas na ten wąteczek...
może tutaj tez wkleisz fotkę, moja tutaj jest też na poprzedniej chyba 3 stronie, widac więcej włosków, niz na nisimowym. Ale sie cieszę, że jesteś
__________________
Trójkowa mama
zapuszczam włoski od zapałki
13.08.2009 : 3mm,14.09 : 2,5 cm,13.10 : 3,5 cm14.11 : 5 cm,14.12: 6 cm,15.01.2010: 8 cm, 21.12.2010: 20cm ( podcinane troszkę kilka razy)
31.12.2014 : 54cm podcinane wiele razy, CEL: 69cm..
zapuszczam grzywkę 31.12.2014: 21cm.
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 08:17   #125
dymka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 219
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

To ja też pokażę moje nigdy nie farbowane włoski. Niestety końcówki mam dużo jaśniejsze od tego co na czubku i kusi pofarbowanie:mu r: tylko tak się boję że z kolorkiem nie trafię, a na stałe farbować nie chcę
__________________
"A że ją Pan Bóg stworzył, a Szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszna i święta..."
dymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 08:35   #126
SilverStorm
Zakorzenienie
 
Avatar SilverStorm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 5 479
GG do SilverStorm
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

Dzieńdoberek

patrycja, witaj

dymka, śliczne masz włosy

No to i ja pokażę swoje włosy W sumie to nie wiedziałam, że mam na głowie chyba wszystkie odcienie blond Nie wiem, bo bokach jaśniejsze, z tyłu ciemniejsze..... Nijak nie mogę określić ich koloru
I w końcu zdecydowałam się na zapuszczanie
__________________
All around the faithless wait full of expectations
They will never see the beauty in the imperfections
The more I show
The less they know
SilverStorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 10:26   #127
patrycja1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 105
GG do patrycja1984
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

bardzo fajny wątek- w sam raz by dla mnie kiedyś nie słuchałam,gdy ktoś mi mówił,żebym nie farbowała włosków,ja nie słuchałam-bo myślałam,że nie farbowane włosy są takie pospolite...dzisiaj tych niefarbowanych jest tak mało,że są one wręcz oryginalne-żadna farba nie da tak wspaniałych,mieniących się i zmieniających w zależności od pory roku kolorków!!!

Niutka-specjalnie za Twoją namową wstawiam swoje łyse foto za miesiąc też zrobię i wstawię-zobaczymy ile urosną-fajnie,że możemy od zera obserwować wzrost naszych naturalek

SilverStorm-
masz bardzo fajny kolorek włosów-fajnie się układają,po prostu miodzio!!!

dymka-świetne włoski-nie farbuj,na prawdę nie warto-z farbami tak jest,że w 90% przypadku nie można trafić w kolor jaki się chce...brązy na włosach rudzieją,blondy żółkną a czarny matowieje...więc ciesz się,że masz swoje nie malowane!
__________________
"Nie szukaj kogoś z kim możesz być, ale Kogoś bez kogo nie możesz żyć..."

kolejne farbowanko:
-palette 219 25.04.2012



Edytowane przez patrycja1984
Czas edycji: 2009-09-09 o 10:30
patrycja1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-09, 10:36   #128
dymka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 219
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

Cytat:
Napisane przez SilverStorm Pokaż wiadomość
Dzieńdoberek

patrycja, witaj

dymka, śliczne masz włosy

No to i ja pokażę swoje włosy W sumie to nie wiedziałam, że mam na głowie chyba wszystkie odcienie blond Nie wiem, bo bokach jaśniejsze, z tyłu ciemniejsze..... Nijak nie mogę określić ich koloru
I w końcu zdecydowałam się na zapuszczanie
dziękuję bardzo SilverStorm
Właśnie te różne odcienie na Twojej główce wyglądają super - takiego efektu farbowaniem się nie uzyska. Co do zapuszczania świetny pomysł, nie ma to jak długie naturalne włoski, jeszcze naturalnie rozjaśnione słońcem. Już są śliczne a długie będą jeszcze piękniejsze.

Cytat:
Napisane przez patrycja1984 Pokaż wiadomość
bardzo fajny wątek- w sam raz by dla mnie kiedyś nie słuchałam,gdy ktoś mi mówił,żebym nie farbowała włosków,ja nie słuchałam-bo myślałam,że nie farbowane włosy są takie pospolite...dzisiaj tych niefarbowanych jest tak mało,że są one wręcz oryginalne-żadna farba nie da tak wspaniałych,mieniących się i zmieniających w zależności od pory roku kolorków!!!

Niutka-specjalnie za Twoją namową wstawiam swoje łyse foto za miesiąc też zrobię i wstawię-zobaczymy ile urosną-fajnie,że możemy od zera obserwować wzrost naszych naturalek

SilverStorm-
masz bardzo fajny kolorek włosów-fajnie się układają,po prostu miodzio!!!

dymka-świetne włoski-nie farbuj,na prawdę nie warto-z farbami tak jest,że w 90% przypadku nie można trafić w kolor jaki się chce...brązy na włosach rudzieją,blondy żółkną a czarny matowieje...więc ciesz się,że masz swoje nie malowane!
No boję się może uda mi się szałwią wyrównać kolorek - podobno przyciemnia.
A Tobie gratuluję odwagi poza tym masz piękny kształt głowy i "zero" czy "zapałka"pięknie się na takiej główce prezentują.
__________________
"A że ją Pan Bóg stworzył, a Szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszna i święta..."
dymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 10:54   #129
patrycja1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 105
GG do patrycja1984
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

dzięki za komplement! może faktycznie popróbuj naturalnych,ziołowych płukanek-przynajmniej nie zniszczą Ci włosów...i żeby do głowy Ci nie przyszło pomalowanie włosów szamponem do 24 myć-one nie schodzą po 24 myciach!!!u mnie trzymały się jak zwykła farba...a na przyszłość,żeby Ci włosy nie jaśniały od słońca-stosuj szampon z filtrami,wiem,że ziaja ma taki szamponik...
__________________
"Nie szukaj kogoś z kim możesz być, ale Kogoś bez kogo nie możesz żyć..."

kolejne farbowanko:
-palette 219 25.04.2012


patrycja1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 12:33   #130
dymka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 219
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

Cytat:
Napisane przez patrycja1984 Pokaż wiadomość
dzięki za komplement! może faktycznie popróbuj naturalnych,ziołowych płukanek-przynajmniej nie zniszczą Ci włosów...i żeby do głowy Ci nie przyszło pomalowanie włosów szamponem do 24 myć-one nie schodzą po 24 myciach!!!u mnie trzymały się jak zwykła farba...a na przyszłość,żeby Ci włosy nie jaśniały od słońca-stosuj szampon z filtrami,wiem,że ziaja ma taki szamponik...
Dziękuję za rady muszę kupić coś z filtrami A o takich niby farbach nawet nie myślę, z 10 lat temu próbowałam takiej do 24 myć i w ogóle nie chwyciła, no może pod ostre słońce można było zauważyć inne refleksy - tak przynajmniej sobie wmawiałam mam mocny pigment, włosy niepodatne także na stylizację - takie ormiańskie geny
__________________
"A że ją Pan Bóg stworzył, a Szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszna i święta..."
dymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 15:04   #131
Lotosowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 164
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

Patrycja 1984, naprawde szucun, za decyzje !
Lotosowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-09, 15:18   #132
SilverStorm
Zakorzenienie
 
Avatar SilverStorm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 5 479
GG do SilverStorm
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

patrycja, naprawdę odważna decyzja
A używasz może jakiegoś przyspieszacza porostu?

Dziękuję za miłe słowa
Kurczę, teraz to mam jeszcze większą motywację
__________________
All around the faithless wait full of expectations
They will never see the beauty in the imperfections
The more I show
The less they know
SilverStorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 16:01   #133
patrycja1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 105
GG do patrycja1984
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

wcieram tylko olejek rycynowy, i wcierkę ziołową-ale raczej po to żeby wyrosły gęstsze...trzymajmy się wszystkie razem-wsparcie ze strony innych w niemalowaniu,czy zapuszczaniu włosków naprawdę pomaga...buziaki!!!!
__________________
"Nie szukaj kogoś z kim możesz być, ale Kogoś bez kogo nie możesz żyć..."

kolejne farbowanko:
-palette 219 25.04.2012


patrycja1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 16:07   #134
SilverStorm
Zakorzenienie
 
Avatar SilverStorm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 5 479
GG do SilverStorm
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

Cytat:
Napisane przez patrycja1984 Pokaż wiadomość
wcieram tylko olejek rycynowy, i wcierkę ziołową-ale raczej po to żeby wyrosły gęstsze...
A mnie korci płukanka pokrzywowa

Cytat:
Napisane przez patrycja1984 Pokaż wiadomość
trzymajmy się wszystkie razem-wsparcie ze strony innych w niemalowaniu,czy zapuszczaniu włosków naprawdę pomaga...buziaki!!!!
Tak jest
__________________
All around the faithless wait full of expectations
They will never see the beauty in the imperfections
The more I show
The less they know
SilverStorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 21:22   #135
malvin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 266
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

W sumie dzięki temu wątkowi zrezygnowałam z farbowania włosów. Odkopałam stare zdjęcia i doszłam do wniosku ze całkiem ładny mam odcień To jest chyba średni brąz jak myślicie? Bo nie wiem jak to nazwać..
P.S. Profesjonalne wymazanie twarzy
malvin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 22:32   #136
lary
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 14
Dot.: Natura Górą:)

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
mój kolor to chyba złocisty blond pamiętam jak kiedyś wkręciłam TŻ, że przefarbowałam się na czarno nawet zdjęcia mu przesłałam nieźle się wkurzył:P powiedział, że mam wracać do blondu, bo mój kolor najbardziej mu się podoba na szczęście dla mnie to była tylko mistyfikacja
śliczny kolorek, ale nie jest to złocisty. To perłowo-popielaty. A wiem, bo taki kiedyś widziałam na próbniku farby profesjonalnej. Naprawdę ładny.

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
ja też mam naturalny kolor włosów

i jaki to kolor?
to jasny blond beżowy. Napewno nie średni jak napisała wizażanka. Profesjonalnie nazywa się jasny beżowy blond. Poziom 8.23. Ja mam podobny do twojego, tylko popielaty a w słońcu ze słonecznymi prześwitami.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

to średni blond poziumu 7.31 średni beżowo złoty beż a nie jak wizażanka Pani dokto joint napisała, że "szatynka". Szatynka to jasny brąz.
lary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 22:36   #137
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

hejka, buziaki dla Was wszystkich za to, ze samymi swoimi postami motywujecie do pozostania przy naturalkach


a nie macie tak, że jak naturalne włoski, to i mysli sie o naturalnej pielęgnacji?
ja tak mam teraz, tzn niby stosuje nisim i wax, ale oprócz tego olejek koko0sowy z rycynowym, często robie maseczkę rycyna+żółtko+oliwa z oliwek, a teraz pewnie wypróbuje wersję z olejkiem kokosowym z amla...

co do naturalnych sposobów na ( delikatne) przyciemnienie, to wiem, że podobno sok z orzecha włoskiego (takiego niedojrzałego) lub wywar z łupin, także wywar z kory dębu (mozna w aptece kupic lub w zielarskim tą korę) , rudawo kasztanowy połysk może nadać wywar z łupin cebuli... odrobine pogłebi8a kolor olejek rycynowy stosowany bez soku z cytryny.

zaś rozjaśniaja: sok z cytryny, sok z rabarbaru, wywar z rumianku
__________________
Trójkowa mama
zapuszczam włoski od zapałki
13.08.2009 : 3mm,14.09 : 2,5 cm,13.10 : 3,5 cm14.11 : 5 cm,14.12: 6 cm,15.01.2010: 8 cm, 21.12.2010: 20cm ( podcinane troszkę kilka razy)
31.12.2014 : 54cm podcinane wiele razy, CEL: 69cm..
zapuszczam grzywkę 31.12.2014: 21cm.

Edytowane przez niutka1
Czas edycji: 2009-09-09 o 22:37
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 07:15   #138
dymka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 219
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

Cytat:
Napisane przez niutka1 Pokaż wiadomość
hejka, buziaki dla Was wszystkich za to, ze samymi swoimi postami motywujecie do pozostania przy naturalkach


a nie macie tak, że jak naturalne włoski, to i mysli sie o naturalnej pielęgnacji?
ja tak mam teraz, tzn niby stosuje nisim i wax, ale oprócz tego olejek koko0sowy z rycynowym, często robie maseczkę rycyna+żółtko+oliwa z oliwek, a teraz pewnie wypróbuje wersję z olejkiem kokosowym z amla...

co do naturalnych sposobów na ( delikatne) przyciemnienie, to wiem, że podobno sok z orzecha włoskiego (takiego niedojrzałego) lub wywar z łupin, także wywar z kory dębu (mozna w aptece kupic lub w zielarskim tą korę) , rudawo kasztanowy połysk może nadać wywar z łupin cebuli... odrobine pogłebi8a kolor olejek rycynowy stosowany bez soku z cytryny.

zaś rozjaśniaja: sok z cytryny, sok z rabarbaru, wywar z rumianku
Ja dzięki wizażowi na pewno więcej naturalnych rzeczy używam:
olej kokosowy
WAX
Vatika hot oil
Paloma
+ kilka innych rzeczy bo moje włosy lubią trochę silikonów
O przyciemnianiu orzechem już czytałam, ale niestety "gotowy" lupin nie mogę zdobyć, a orzecha pod ręką brak
__________________
"A że ją Pan Bóg stworzył, a Szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszna i święta..."
dymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 08:15   #139
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

a to moje klaczki po dzisiejszym prostowaniutroche za bardzo sie blyszcza po lampie blyskowej....w tym roku nie malowalam ich ani razu.dalam sobie z tym spokoj,bo gdy chcialam sobie pomalowac na kolor np.miedziany czy wisniowy,to wychodzil mi czarny!no ale byly blyszczace i grubsze.mysle ze farba nie niszczy wlosow,chyba ze ktos ma je bardzo slabe.
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 09:06   #140
SilverStorm
Zakorzenienie
 
Avatar SilverStorm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 5 479
GG do SilverStorm
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

Hej

Ja używam maski Wax. W najbliższym czasie planuję kupić maskę Dermaglin i szampon Bielenda Powitanie z Afryką (już od dawna na niego poluję).
A póki co na słowo "olej" reaguję ciut histerycznie, gdyż mam wrażenie, że bardziej mi zaszkodzi niż pomoże (tzn. spowoduje jeszcze szybsze przetłuszczanie)
__________________
All around the faithless wait full of expectations
They will never see the beauty in the imperfections
The more I show
The less they know
SilverStorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 10:19   #141
lary
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 14
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;1416463 7]a to moje klaczki po dzisiejszym prostowaniutroche za bardzo sie blyszcza po lampie blyskowej....w tym roku nie malowalam ich ani razu.dalam sobie z tym spokoj,bo gdy chcialam sobie pomalowac na kolor np.miedziany czy wisniowy,to wychodzil mi czarny!no ale byly blyszczace i grubsze.mysle ze farba nie niszczy wlosow,chyba ze ktos ma je bardzo slabe.[/QUOTE]

Zależy jaka farba, np. Palette (nie używałam), ale wiadomo jest najgorszym badziewiem. Ja używam Luo color Loreal Professionel (to szampon koloryzujący). On nie rozjaśnia a wręcz pięlegnuje włosy. Stosuję bardzo jasny blond popielaty. Nie jest to platyna, bo bardzo jasny blond wygląda zaledwie jak jasny blond. I mam takie włosy po rozświetleniu po słoneczku A blask włosów jest niesamowity, lepszy niż w reklamach
Więc nie zawsze oznacza, że zupełnie naturalne jest lepsze od farbowanego. Moje są jedynie leciutko tonowane, aby kolor był lekko cieplejszy od mojego naturalnego i zimnego blondu. Jestem wiosną o zimnych blond włosach Dlatego delikatnie je ocieplam
lary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 10:37   #142
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

Cytat:
Napisane przez SilverStorm Pokaż wiadomość
Hej

Ja używam maski Wax. W najbliższym czasie planuję kupić maskę Dermaglin i szampon Bielenda Powitanie z Afryką (już od dawna na niego poluję).
A póki co na słowo "olej" reaguję ciut histerycznie, gdyż mam wrażenie, że bardziej mi zaszkodzi niż pomoże (tzn. spowoduje jeszcze szybsze przetłuszczanie)
Powiem tak: od dawna myję włosy co 2 dni, czasami codziennie i jak dotąd żaden z testowanych przeze mnie olejów (oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, z ogórecznika, jojoba, kokosowy i palmowy) nie powodował szybszego przetłuszczania się włosów, czy ich obciążenia Zresztą, w wątku na temat olejowania pojawia się sporo dziewczyn z przetłuszczającymi się włosami.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 10:57   #143
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Powiem tak: od dawna myję włosy co 2 dni, czasami codziennie i jak dotąd żaden z testowanych przeze mnie olejów (oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, z ogórecznika, jojoba, kokosowy i palmowy) nie powodował szybszego przetłuszczania się włosów, czy ich obciążenia Zresztą, w wątku na temat olejowania pojawia się sporo dziewczyn z przetłuszczającymi się włosami.
a w jaki sposob uzywasz oliwy z oliwek?mam wielka butelke 5litrowa i chcialabym nalozyc troche na wlosynakladasz ja a po kilku godzinach myjesz wlosy szamponem?i jakie masz efekty?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:56   #144
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;1416715 0]a w jaki sposob uzywasz oliwy z oliwek?mam wielka butelke 5litrowa i chcialabym nalozyc troche na wlosynakladasz ja a po kilku godzinach myjesz wlosy szamponem?i jakie masz efekty?[/QUOTE]

O ile z olejem kokosowy śpię, bo nie brudzi poduszki, to faktycznie oliwę z oliwek trzymam tylko kilka godzin w ciągu dnia (czasami mieszam ją z miodem, proporcje dowolne). Później dokładnie spłukuję i nakładam jakąś odżywkę/maskę. Włosy po oliwie z oliwek nie są jakieś gładkie i miękkie Przynajmniej nie u mnie. Jednak już po paru tygodniach takiego olejowania włosów zauważyłam, że ich kondycja znacznie się poprawiła, powrócił ich naturalny skręt, przestały mi się łamać i rozdwajać. Na wygładzenie włosów lepszy jest olej kokosowy czy z ogórecznika, ale oliwa spełnia swoją funkcję odżywczą Tylko, że tutaj ważna jest cierpliwość- w końcu olej to nie maska z silikonami i nie poprawi od razu wyglądu włosów.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 12:02   #145
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

dzieki za odpw niedziele sprobuje
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 12:32   #146
niutka1
Wtajemniczenie
 
Avatar niutka1
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 2 904
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

Ja czasami spie nawet z oliwą lub olejem rycynowym, po prostu owijam poduszkę takim grubym ręcznikiem, na to kłade drugi ręcznik i jest w porządku. ręczniki piorą sie bez problemu w 60 stopniach.

olejek kokosomy mam taki z amlą i cudnie (jak dla mnie) pachnie

a na allegro odkryłam różne ajurwedyjskie oleje i przymierzam sie powoli do ich skupowania, tylko drogie sa bo tak po około 45-65 zeta
__________________
Trójkowa mama
zapuszczam włoski od zapałki
13.08.2009 : 3mm,14.09 : 2,5 cm,13.10 : 3,5 cm14.11 : 5 cm,14.12: 6 cm,15.01.2010: 8 cm, 21.12.2010: 20cm ( podcinane troszkę kilka razy)
31.12.2014 : 54cm podcinane wiele razy, CEL: 69cm..
zapuszczam grzywkę 31.12.2014: 21cm.
niutka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 13:57   #147
evciap0
Wtajemniczenie
 
Avatar evciap0
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 2 010
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

Witam Dziewczęta Przyłączam się do was, od dłuższego czasu mam swoje całkiem naturalne włosy, które latem są dużo jaśniejsze. Dodaję zdjęcie z okresu zimowego. Do pielęgnacji używam w większości naturalnych kosmetyków Powiedzcie mi tylko jaki to dokładnie kolor, wydaje mi się, że ciemny blond, ale nie wiem czy dobrze kombinuję

Pozdrawiam was wszystkie!!
__________________
12.10.2013

40/40
evciap0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 14:23   #148
patyczki8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 67
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

no trzeba przyznać, że po farbowaniu kolorki są żywsze ale wiadomo komu się chcę farbowac co chwilę. Ja niestety zaczęłam i nie moge skończyć farbować. Z natury miałam ciemny brąz, przyciemniałam do bardzo ciemnego czekoladowego brązu ale po paru razach ciągle wychodzi mi czarny - a tego nie chcę
patyczki8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 15:00   #149
SilverStorm
Zakorzenienie
 
Avatar SilverStorm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 5 479
GG do SilverStorm
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Powiem tak: od dawna myję włosy co 2 dni, czasami codziennie i jak dotąd żaden z testowanych przeze mnie olejów (oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, z ogórecznika, jojoba, kokosowy i palmowy) nie powodował szybszego przetłuszczania się włosów, czy ich obciążenia Zresztą, w wątku na temat olejowania pojawia się sporo dziewczyn z przetłuszczającymi się włosami.
Trochę mnie uspokoiłaś Może zaryzykuję i któregoś dnia potraktuję włosy oliwą z oliwek

evcia, witaj
__________________
All around the faithless wait full of expectations
They will never see the beauty in the imperfections
The more I show
The less they know
SilverStorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 19:32   #150
dymka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 219
Dot.: Naturalne włoski bez grama farby , tez fotki

Cytat:
Napisane przez SilverStorm Pokaż wiadomość
Hej

Ja używam maski Wax. W najbliższym czasie planuję kupić maskę Dermaglin i szampon Bielenda Powitanie z Afryką (już od dawna na niego poluję).
A póki co na słowo "olej" reaguję ciut histerycznie, gdyż mam wrażenie, że bardziej mi zaszkodzi niż pomoże (tzn. spowoduje jeszcze szybsze przetłuszczanie)
Cytat:
Napisane przez SilverStorm Pokaż wiadomość
Trochę mnie uspokoiłaś Może zaryzykuję i któregoś dnia potraktuję włosy oliwą z oliwek

evcia, witaj
Też mam raczej przetłuszczającą się skórę głowy, myję włosy co 2 dni, a olejowanie nie zmusza mnie do częstszego mycia. Daję olej na włosy nie na skalp. Choć za chwilkę nałożę na głowę olejek Himalaya - piszą, że na skalp też, to spróbuję
Poza tym może to tak jak z oliwką Hipp na buźce - u mnie wręcz reguluje pracę gruczołów łojowych. Tak czy siak spróbuj koniecznie
__________________
"A że ją Pan Bóg stworzył, a Szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszna i święta..."
dymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.