Jak podkreślić jasną cerę? część VI - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-28, 20:21   #751
potencjalnie
Raczkowanie
 
Avatar potencjalnie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 42
Smile Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez 0liwia Pokaż wiadomość
Witam wszystkie bladolice Wizażanki Czytałam gdzieś, że któraś z Was miała do czynienia z pokładem w sztyfcie bobbi brown. Chciałam się zorientować czy ten podkład będzie odpowiedni dla skóry mieszanej? Mam zamiar sprawić sobie taki w kolorze Alabaster. Szukam podkładu mocno-średnio kryjącego najlepiej matującego w pięknym, bladziutkim kolorze Miałyście do czynienia może z pudrami Manhattan? Szczególnie z TYM w odcieniu 0?
Używałam sypkiego transparętnego do cery tłustej, nie polecam, za ciemny dla mojej bladości i słaby mat. Ogólnie pudry im nie wyszły ale firma godna polecenia.
potencjalnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 20:23   #752
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
Dla mnie BB są ok, pudruję i są matowe.
Ale niestety to nie krycie podkładu... chyba, że Elemong grubszą warstwą... co daje maskę... i wpada w róż

Ja obecnie mam albo bb, albo HM serum, ale marzę o Illamasqua- powiedzcie mi jaki to koszt razem z wysyłką?
Podkład z przesyłką kosztuje 29 funtów.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 20:25   #753
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Podkład z przesyłką kosztuje 29 funtów.
czyli ok 130 zł....
no to pięknie
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 20:34   #754
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
czyli ok 130 zł....
no to pięknie
Czy myslisz o 115? Ja bym chetnie go wziela na spółkę, nawet i na 3-4 osoby

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-08 o 14:21
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 20:37   #755
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Immaginary Pokaż wiadomość
A ja ostatnio zauważyłam coś, co mnie podniosło na duchu.
O ile jeszcze kilka lat temu, spotykanie przesadnie opalonych skwarków na ulicy było na porządku dziennym, to teraz nie jest już tak tragicznie. Przyjrzałam się też dziewczynom na mojej uczelni i zauważyłam że całkiem sporo ma jasną karnację. Może nie tyle bladą, co po prostu balansującą na granicy jasnej/średnio jasnej. Solarowy brąz odrzuca coraz więcej osób. Na wielu zdjęciach i reklamach królują jasne karnacje. Może podchodzę do tego zbyt "osobiście", ale wydaje mi się, że już za kilka lat sytuacja z polską kolorówką nie będzie wyglądała tak dramatycznie i wspomnicie me słowa




Czy to "nie tak" polega na tym, że każdy z nich stara się być tak dziwny i oryginalny jak to tylko możliwe? Jeśli tak, to widzę że w Plastyku nic się nie zmieniło pod względem męskiej jakości
też zwróciłam uwagę na to, że reklamy w telewizji czy na billboard-ach reklamujących kosmetyki (masło maślane) dominuje jasna, promienna cera. moze nie bardzo blada, ale jak najbardziej jasna. teraz tylko pozostaje nam czekać, aż to nie będzie tylko PS, ale rzeczywiste kolory podkładów

A co do chłopców, to nie wiem jak jest w większych miastach, ale u mnie trochę tak jest, że się udziwniają, ale tylko na początku, potem im zwykle przechodzi. aczkolwiek "perełki" się zdarzają

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Widzę, że szał na BB kremy powoli mija... Dobrze, że mnie nie dosięgnął. Jedak jestem zwolenniczką matu, glow (nawet "zdrowy", jaki niby dają BB kremy) mnie nie przekonuje...
ja w sumie trochę żałuję, że Elemong jest nie dla mnie. nałożenie go zajmuje mi połowę mniej czasu niż minerały. niby ślicznie sie wtapia w skórę, ale przypudrowany daje maskę. bez pudru się nie obejdzie.
A Ailive 0 z Pixie jest od niego jaśniejsze, ha!
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2011-01-28 o 20:44
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 20:55   #756
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Czy myslisz o 115? Ja bym chetnie go wziela na spolke, nawet i na 3-4 osoby
Tak, formuła RF.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 20:58   #757
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Czy myslisz o 115? Ja bym chetnie go wziela na spolke, nawet i na 3-4 osoby
Ja z kolei czaję się na RF 100 lub 105. Spółka też mile widziana, bo 30 ml nie zużyję...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 21:13   #758
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
A możesz coś więcej napisac o tym podkładzie? Opinie różne czytałam, a wersja bladolicej zawsze jakoś do mnie bardziej przemawia.
Ja go lubię, bo dość dobrze kryje i jest trwały (cerę mam mieszaną). Używam go jako lżejszego zamiennika Revlona Colorstay Ivory, który dla mnie jest chyba najlepszym podkładem. Gosh jest na podobnym poziomie jasności do Revlona, ale jest bardziej żółty czy też beżowy niż Revlon.

Tak polecacie Dziewczyny nowy Lirene? Wczoraj przelotnie zerknęłam na ten najjaśniejszy odcień, ale mając na ręce 'próbkę' Gosha, wszystko wydawało mi się przyciemnawe... Muszę się mu w takim razie dokładniej przyjrzeć
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 21:15   #759
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość
Ja go lubię, bo dość dobrze kryje i jest trwały (cerę mam mieszaną). Używam go jako lżejszego zamiennika Revlona Colorstay Ivory, który dla mnie jest chyba najlepszym podkładem. Gosh jest na podobnym poziomie jasności do Revlona, ale jest bardziej żółty czy też beżowy niż Revlon.

Tak polecacie Dziewczyny nowy Lirene? Wczoraj przelotnie zerknęłam na ten najjaśniejszy odcień, ale mając na ręce 'próbkę' Gosha, wszystko wydawało mi się przyciemnawe... Muszę się mu w takim razie dokładniej przyjrzeć
Czy tego Gosha można kupić w Naturze?
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 21:20   #760
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

ciekawi mnie GOSH
a jak z zapychaniem?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 21:31   #761
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja z kolei czaję się na RF 100 lub 105. Spółka też mile widziana, bo 30 ml nie zużyję...
Ja się z chęcią dołączę. Ja nigdy nie potrafię wykorzystac całego podkładu, a dzielić się nie ma z kim, bo wszystko od mojej skromnej osoby jest za ciemne.

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość
Ja go lubię, bo dość dobrze kryje i jest trwały (cerę mam mieszaną). Używam go jako lżejszego zamiennika Revlona Colorstay Ivory, który dla mnie jest chyba najlepszym podkładem. Gosh jest na podobnym poziomie jasności do Revlona, ale jest bardziej żółty czy też beżowy niż Revlon.

Tak polecacie Dziewczyny nowy Lirene? Wczoraj przelotnie zerknęłam na ten najjaśniejszy odcień, ale mając na ręce 'próbkę' Gosha, wszystko wydawało mi się przyciemnawe... Muszę się mu w takim razie dokładniej przyjrzeć
A Colorstay Cie nie zapycha? Ja mam mieszaną, a po tygodniu stosowania miałam armageddon.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!
estra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-28, 21:42   #762
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja z kolei czaję się na RF 100 lub 105. Spółka też mile widziana, bo 30 ml nie zużyję...
Czy 100 mozna dawac jako rozjasniacz do innych podkladow? To wtedy ja tez bym byla chetna

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
Tak, formuła RF.
To ta bardziej kryjaca?

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Ja się z chęcią dołączę. Ja nigdy nie potrafię wykorzystac całego podkładu, a dzielić się nie ma z kim, bo wszystko od mojej skromnej osoby jest za ciemne.
A na ktory kolor bylabys chetna?

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-08 o 14:20
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 21:52   #763
Chaigata
Zakorzenienie
 
Avatar Chaigata
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 072
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Czy 100 mozna dawac jako rozjasniacz do innych podkladow? To wtedy ja tez bym byla chetna



To ta bardziej kryjaca?



A na ktory kolor bylabys chetna?
Tak, już krycie porządne.
Bo LF ma w sumie nawet słabsze krycie niż zwykłe podkłady.
__________________
Chaigata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 21:54   #764
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Jeśli jest taka sama jak 105 (a pewnie jest) to w zasadzie jej główne zadanie. 105 jest bardzo treściwa, wystarczy kropelka by porządnie rozjaśniła podkład. Nakładałam też ją solo, ale jest już zbyt jasna.

Właśnie chciałam się zalogować na koncie paypal i mam je zablokowane. lol
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-01-28 o 22:10
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 22:02   #765
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
Czy tego Gosha można kupić w Naturze?
Zdaje się, że kiedyś widziałam w Naturze.

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ciekawi mnie GOSH
a jak z zapychaniem?
Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
A Colorstay Cie nie zapycha? Ja mam mieszaną, a po tygodniu stosowania miałam armageddon.
Co do zapychania, to trudno mi powiedzieć... Ja mam wiecznie jakieś pryszcze na brodzie, o występowanie których podejrzewam hormony, reszta twarzy gładka i raczej nic mnie nie zapycha.
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 22:22   #766
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

I na koniec dnia mała galeria zdjęć (to zasługa ustawienia balansu kolorów, ale co tam). Bladość: http://www.pudelek.pl/artykul/30008/...russ_seksowna/
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 23:25   #767
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

nie wydaje mi się, żeby miała aż tak jasny kolor cery :P a tak swoją drogą to chciałam wypróbować jakiś mus i padło na essence kolor 04 matt ivory, podobno jasny, nie wiem bo jeszcze nie wypróbowałam-pół ferii w domu spędziłam
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 00:00   #768
little witch
Raczkowanie
 
Avatar little witch
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: prawie jak skąd klikasz... Warszawa. :)
Wiadomości: 305
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

dziewczyny, zakochałam się ostatnio w blogu Vixen Vintage . i niedawno opublikowała ona post, który chyba spodoba się każdej z nas. o nastawieniu do inności, do jakości, do mody i indywidualizmu. jest tam tez coś o nieopalonej skórze

http://vixenvintage.blogspot.com/201...stic-rain.html

szczególnie kocham to zdanie: Lubię szaliki z lisa, plastikowe płaszcze przeciwdeszczowe w kropeczki, sweterki w koty i dziwaczne kapelusze. czy lubię je dlatego że ostatni magazyn o modzie uważa że są fajne? nie. To ja uważam że sa fajne. w moim małym swiecie bladej skóry i swetrów robionych na drutach jestem najfajniejszą laską w mieście.

a na dole ja, inspirowana vixen vintage. na twarzy all face base z body shopu i korektor boe-ing benefita. all face base leciutenko zapycha, ale dokładne oczyszczanie twarzy żelem efffeclar utrzymuje to pod kontrola, a kolor jest naprawdę świetny. i matuje!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kapelusznik 001.jpg (134,2 KB, 132 załadowań)
__________________
potrzebuję cię, ponieważ cię kocham, a nie kocham cię, ponieważ cię potrzebuję.

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.

Edytowane przez little witch
Czas edycji: 2011-01-29 o 00:02
little witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 00:17   #769
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez little witch Pokaż wiadomość
dziewczyny, zakochałam się ostatnio w blogu Vixen Vintage . i niedawno opublikowała ona post, który chyba spodoba się każdej z nas. o nastawieniu do inności, do jakości, do mody i indywidualizmu. jest tam tez coś o nieopalonej skórze

http://vixenvintage.blogspot.com/201...stic-rain.html

szczególnie kocham to zdanie: Lubię szaliki z lisa, plastikowe płaszcze przeciwdeszczowe w kropeczki, sweterki w koty i dziwaczne kapelusze. czy lubię je dlatego że ostatni magazyn o modzie uważa że są fajne? nie. To ja uważam że sa fajne. w moim małym swiecie bladej skóry i swetrów robionych na drutach jestem najfajniejszą laską w mieście.

a na dole ja, inspirowana vixen vintage. na twarzy all face base z body shopu i korektor boe-ing benefita. all face base leciutenko zapycha, ale dokładne oczyszczanie twarzy żelem efffeclar utrzymuje to pod kontrola, a kolor jest naprawdę świetny. i matuje!
WOW - na tym zdjęciu to mogłabyś się przenieść do lat 20-30 czy 40 XX wieku i pasowałabyś idealnie. Bardzo podoba mi się taki styl. Jesteś niesamowita
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-29, 00:20   #770
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Little Witch, śliczne zdjęcie
Mam podobny woal
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 00:27   #771
little witch
Raczkowanie
 
Avatar little witch
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: prawie jak skąd klikasz... Warszawa. :)
Wiadomości: 305
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

dziekuję
a czy nie uważacie że te słowa Vixen są naprawdę idealnie trafiające w to, co nas spotyka dookoła? to tak w związku z ostatnimi paroma postami quench i rabboussami na temat pomarańczek...
__________________
potrzebuję cię, ponieważ cię kocham, a nie kocham cię, ponieważ cię potrzebuję.

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 09:39   #772
Biała Dama
Zakorzenienie
 
Avatar Biała Dama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9 294
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość



A Colorstay Cie nie zapycha? Ja mam mieszaną, a po tygodniu stosowania miałam armageddon.
mi po colorstayu wyszły takie syfy jakich świat nie widział podkład ogólnie fajnie kryje i ma fajne jasne odcienie, ale tak można sobie nim twarz zniszczyć, że ja dziękuję


little witch śliczna jesteś

Edytowane przez Biała Dama
Czas edycji: 2011-01-29 o 09:41
Biała Dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 09:52   #773
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Liitle witch, jesteś przepiękna




Wiecie co? Ja w sumie nagonki na bladą cerę żadnej nie odczuwam, usłyszę czasami,że jestem blada jak ściana ale większość moich znajomych i rodziny wie, że ja taka jestem i koniec, inna nie będę. I sama jak słyszę coś na swój temat,że niby jestem za blada to od razu przedstawiam stanowczo swój punkt widzenia moje ciało i to ja o nim decyduję przecież. Jak ktoś chce gnić na słońcu pół dnia wysmarowany faktorem 3-proszę bardzo. O ile to nie bezie moje dziecko.Moje dziecko będzie miało od dzieciństwa tłumaczone,że słońce też może szkodzić, a blade jest zdrowe i piękne.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 10:30   #774
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Wiecie co? Ja w sumie nagonki na bladą cerę żadnej nie odczuwam, usłyszę czasami,że jestem blada jak ściana ale większość moich znajomych i rodziny wie, że ja taka jestem i koniec, inna nie będę.
Ja na szczęście też nie Zawsze słyszę raczej pozytywne komentarze na temat mojej bladości Zdarzyło mi się, co prawda, być porównaną do wampira, ale to też w formie komplementu, bo od osoby, która wiedziała, że lubię taką tematykę
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 10:40   #775
little witch
Raczkowanie
 
Avatar little witch
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: prawie jak skąd klikasz... Warszawa. :)
Wiadomości: 305
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość
Ja na szczęście też nie Zawsze słyszę raczej pozytywne komentarze na temat mojej bladości Zdarzyło mi się, co prawda, być porównaną do wampira, ale to też w formie komplementu, bo od osoby, która wiedziała, że lubię taką tematykę
ja raczej też... ale to o czym pisałam dotyczyło chyba bardziej takiego czucia sie kul, wiecie. Ze najładniejsze i najfajniejsze sa jednak panny-pomarańczki, a my jakoś funcjonujemy na zasadzie - no ładna, ale jaby sie troche opaliła... albo: ładna, ale nie w moim typie.

o, to słyszę nagminnie. że jestem ładna, ale nie w jego/jej typie
__________________
potrzebuję cię, ponieważ cię kocham, a nie kocham cię, ponieważ cię potrzebuję.

"You know that saying, all you need is love? well, oxygen is even more important" Gregory House.

wypatruję wielbłądów.
little witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 10:52   #776
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Hmmm- ja się nigdy nie spotkałam z "nawracaniem" czy komentarzami ze strony obcych osób. Moja mama mnie maltretowała długo, bo sama jest wielbicielka kalifornijskiej opalenizny i raz mi przyjaciółka powiedziała, że wyglądam upiornie.

I to wszystko. Mam w pracy koleżankę, opaloną z odcinającym się pięknie pomarańczowym podkładem, . która uważa się za urodowego eksperta. Nawet ona mi poleca jasne odcienie podkładów, bo gdzieś tam wypatrzyła odpowiedni do mojej karnacji, prawie biały z zimną nutą

Szczerze powiem przedziwne mi sie wydaje tak podejść do kogoś na ulicy i powiedzieć - ale ty blada jesteś! albo w drugą stronę - skończ z tym solarium...

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

aaaa- mam taką refleksie, że budzimy większe zdziwienie nie bladością jako taką, a unikaniem opalania.

Skąd taka myśl?

Bo o solarium coraz głośniej się mówi, że niezdrowe, że zabija itd. Dlatego zima większość dziewczyn na ulicach jest jasna ew. lekko wysmarowana samoopalaczem, coraz mniej jest jednak solarianek.

Ale jak przychodzi lato , to cały naród gremialnie wystawia się na słońce ( co wiosna jest bardzo przyjemne), a my się chowamy w cieniu, lub za grubą warstwą filtra i ciemnymi okularami.

Myślę, że bardziej to dziwactwo przyciąga uwagę niż sam odcień skóry.

Nie zrozumcie mnie źle - ale naturalne jest, ze człowiek żyjący zgodzie z naturą zimą jest blady a latem, kiedy chodzi po świeżym powietrzu jest opalony.
Solarianki oszukują naturę, łapiąc UV zimą, a my - filtrując się i chowając przed słońcem latem.

Myślę że stąd się biorą te wszystkie kontrowersje...
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 11:10   #777
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Elianko, myślę, że masz sporo racji + panuje pogląd,że blada cera=anemia, że to opalanie jest zdrowe.
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 11:12   #778
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość

aaaa- mam taką refleksie, że budzimy większe zdziwienie nie bladością jako taką, a unikaniem opalania.

Skąd taka myśl?

Bo o solarium coraz głośniej się mówi, że niezdrowe, że zabija itd. Dlatego zima większość dziewczyn na ulicach jest jasna ew. lekko wysmarowana samoopalaczem, coraz mniej jest jednak solarianek.

Ale jak przychodzi lato , to cały naród gremialnie wystawia się na słońce ( co wiosna jest bardzo przyjemne), a my się chowamy w cieniu, lub za grubą warstwą filtra i ciemnymi okularami.

Myślę, że bardziej to dziwactwo przyciąga uwagę niż sam odcień skóry.

Nie zrozumcie mnie źle - ale naturalne jest, ze człowiek żyjący zgodzie z naturą zimą jest blady a latem, kiedy chodzi po świeżym powietrzu jest opalony.
Solarianki oszukują naturę, łapiąc UV zimą, a my - filtrując się i chowając przed słońcem latem.

Myślę że stąd się biorą te wszystkie kontrowersje...
Wiesz co... Trafiłaś w samo sedno
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 11:14   #779
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Mnie to aż boli, jak widzę matki, które od godziny 9 do 15 (z przerwą na obiad) leżą na słońcu, opalają się na wodę i do tego 1,5 letnie dziecko, kąpie się w baseniku, lata po podwórku nie posmarowane niczym.. a jak skóra dzieciątku schodzi to "schodzi, bo po opalaniu zawsze schodzi"
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-29, 11:36   #780
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Witam wszystkie bladolice Wizażanki Czytałam gdzieś, że któraś z Was miała do czynienia z pokładem w sztyfcie bobbi brown. Chciałam się zorientować czy ten podkład będzie odpowiedni dla skóry mieszanej? Mam zamiar sprawić sobie taki w kolorze Alabaster. Szukam podkładu mocno-średnio kryjącego najlepiej matującego w pięknym, bladziutkim kolorze
Ja miałam nałożony ten podkład i też planuje jego zakup. Podkład na mojej suchej skórze błyszczał się przeokropnie, bo pani na stoisku go nie przypudrowała. Po przypudrowaniu bambusem jest ok. Kolor nie jest ekstremalnie jasny, ale jak na mój odcień karnacji absolutnie wystarczył, ładnie się wtopił i wyglądał naturalnie kryjąc przy tym wszystko co musiał. Wacham się ze względu na cenę i boje się, że wyglądał ładnie tylko dzięki porządnemu nałożeniu, boje się, że nie będę umiała odtworzyć tego efektu. Jeśli masz skórę mieszaną i szukasz czegoś matującego to ten podkład zdecydowanie nie jest czymś czego potrzebujesz.

I może pomyślcie o założeniu Waszego wątku plotkowego, hmm? Bo bardzo lubię ten wątek ze względu na jego wartość merytoryczną, ponieważ sama też męczę się z rynkiem kosmetycznym nie bardzo przystosowanym do potrzeb osób o jasnej karnacji, ale przebijanie się przez posty która to nie jest piękna na tym a tym zdjęciu, która to nie ma cudownej bladej skóry i inne rzeczy związane z "kółkiem bladej adoracji" jest na prawdę męcząca. Nie mówiąc już o powracającym co dosłownie kilka dni temacie typu "solarium jest złe", "społeczeństwo to banda skwarów nieakceptująca ludzi używających filtrów" czy "ktoś mi powiedział że jestem blada"...
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.