Odnowa tapczanu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-25, 20:27   #1
PannaDelikatna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wyżyna Katowicka
Wiadomości: 2 485

Odnowa tapczanu


Hej kochane,
mam nowy tapczan do pokoju, a stary chciałam wyczyścić i przestawić do innego pokoju, ale czym? Od zewnątrz jest ok,ale kiedy się go rozloży to jest tam wszystko. Odbite buty, wylane kakao... Mam go 7 lat i dużo przeżył. Znacie moze jakieś "ekstra preparaty"?
PannaDelikatna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 22:40   #2
Anullos
Raczkowanie
 
Avatar Anullos
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 237
GG do Anullos
Dot.: Odnowa tapczanu

a może zapytac u tapicera ile kosztowałaby nowa szata dla tego tapczanu?
__________________
kosmetyki na wymianę
Anullos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 09:12   #3
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Odnowa tapczanu

Cytat:
Napisane przez Anullos Pokaż wiadomość
a może zapytac u tapicera ile kosztowałaby nowa szata dla tego tapczanu?
Z tego co się orientuję, to rzadko kto chce wymieniać obicia na starych tapczanach, bo wraz z wymianą obicia, najlepiej jest wymienić też wypełnienie (pianka/bonell).
A wymiana obicia i wypełnienia to taki koszt jak zakup nowej wersalki.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 11:01   #4
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Odnowa tapczanu

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuję, to rzadko kto chce wymieniać obicia na starych tapczanach, bo wraz z wymianą obicia, najlepiej jest wymienić też wypełnienie (pianka/bonell).
A wymiana obicia i wypełnienia to taki koszt jak zakup nowej wersalki.
Jest dokąłdnie tak jak piszesz.
Podam przykład z naszego życia Odkupiliśmy od znajomej ładny tapczan, taki w sam raz na 4 osoby za 100 zł.
Ale siadajac czuć było jak sprężyny wbijają się w tyłek wiec obdzwoniłam iluś tam tapicerów i żaden nie chciał się podjąć takiej pracy aby wymienić siedzisko i obić tkaniną w innym kolorze dół tapczanu. W końcu jeden się zgodził. Fakt faktem zrobił go super, teraz jest idealna twadość siedziska i nowe obicie (oparcie zostało w starym kolorze bo nie było zniszczone). Koszt takiej zabawy to 400 zł (za samo siedzisko). Za tę cenę chyba nie kupilibyśmy z mężem nowego tapczanu ale za mała dopłatą już by się coś znalazło. W kazdym razie trzeba się zastanowić czy warto, nam po prostu zalezało na tym tapczanie.

PannaDelikatna oparcie dałam wyprać znajomemu (koszt 30 zł), którzy pierze dywany, tapicerki w samochodach, kanapy takim specjalnym odkurzaczem piorącym. Oparcie przejaśniało, wyglada pięknie. Samej się umachasz a mogą zostać zacieki, plamy itp. - moze watro albo oddać tapczan w rece specjalisty od czyszczenia albo samej wypożyczyć taki odkurzacz piorący Koszt podobno nie jest duży.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog

Edytowane przez Susanna
Czas edycji: 2010-07-27 o 11:05
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 12:26   #5
PannaDelikatna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wyżyna Katowicka
Wiadomości: 2 485
Dot.: Odnowa tapczanu

Dzięki za odpowiedzi - nie opłaca się obijać na nowo,zwłaczcza że obicie wygląda jak nowe,to tylko ten środek jest taki i jak się rozłoży to brzydko wygląda... Hm... A może tak czymś do dywanów ?
PannaDelikatna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 13:02   #6
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Odnowa tapczanu

Cytat:
Napisane przez PannaDelikatna Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi - nie opłaca się obijać na nowo,zwłaczcza że obicie wygląda jak nowe,to tylko ten środek jest taki i jak się rozłoży to brzydko wygląda... Hm... A może tak czymś do dywanów ?
Ja używałam kiedyś takiego środka verad - to koncentrat do tapicerki samochodowej, bardzo dobrze działa.
Widziałam go na allegro.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 15:04   #7
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Odnowa tapczanu

Ostatnio sama się zastanawiałam czym uprać dywan żeby się nie forsować i trafiłam do sklepu KOMFORT, można tam wypożyczyć odkurzacz piorący którym świetnie dopierzesz również tapczan. Na miejscu sprzedają też takie specjalne preparaty piorące.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 16:44   #8
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Odnowa tapczanu

Titina bardzo mnie zainteresowałaś tym wypożyczeniem odkurzacza. W zeszłym tygodniu miałam umówione pranie łóżka przez firmę, jednak niestety nie pojawili się. Koszt prania kanapy to u nich 50pln, a tu za ta cenę mogę wyprać ok.30-40m2 powierzchni (informacja z produktu do prania). A wykładzinę też wypadałoby wyprać.
Jesteś zadowolona z efektu, ciężko jest wyprać? Potrzebna męska ręka, czy kobieta da radę sama?
Na produkcie jest napisane, że nie tylko pierze, ale neutralizuje zapachy, ciekawe, czy poradzi sobie z kocim moczem...
Obawiam się tylko czy nie dostanę jakiegoś gruchota, który się zepsuje i kaucję stracę...
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 09:21   #9
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Odnowa tapczanu

też mam podobny problem, plamy na kanapie, sierść psa i do tego brzydki zapach. Próbowałam już wielu rzeczy, środków do dywanów, vanisha, odkurzania, a nawet zdzierania sierści rolką do ubrań z taśmą. Ciekawe czy taki odkurzacz poradziłby sobie z tym wszystkim?:/
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 10:09   #10
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Odnowa tapczanu

Dziewczyny jeśli macie tak bardzo zabrudzone kanapy to nie widzę sensu aż tak oszczędzać i walczyć z tym samemu Kolega wypożyczał odkurzacz piorący chyba właśnie w Komforcie. Teoretycznie w sklepie powiedziano mu ze musi kupić specjalny środek do prania dywanów za niemałe pieniądze. W rzeczywistości kupił wanish o połowę tańszy i wyprał wszystko jak leciało: kanapę, dywan, tapicerkę w aucie Inny znajomy też tak zrobił, wypożyczenie nie jest tak drogie a jednak różnicę widać w porównaniu z darciem dywanów szczotką czy gąbką No i możecie wyczyścić przy okazji dywan i inne materiałowe obicia. My w domu nie mamy póki co dywanów (i raczej mieć nie będziemy) ale gdybym miała to bym się nie zastanawiała. Raz, dwa razy można dywan wyprać samemu jak nowy a potem nadeptany, podstażały to już trudniej z niego bród schodzi.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 10:24   #11
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Odnowa tapczanu

Ja się nie bawię szczotkami, bo nie ma to większego sensu Jedną kanapę już wywaliłam przez domowe czyszczenie, teraz chciałam, żeby profesjonalnie ktoś to zrobił. Ale gdybym wypożyczyła ten odkurzacz to wyprałabym dywan przy okazji ;D a firma chciała 100pln za czyszczenie dywanu + 2 kapany = 200pln, i to czyszczenie samą parą, bez żadnych środków.

Ja raczej nie kombinowałabym z Vanishem, te 50pln na środek z Komfortu to nie dużo jak można nim tyle wyprać. Tylko jestem ciekawa w jakim stanie jest odkurzacz...

Wg. informacji na stronie wypożyczenie to 1pln, ale trzeba zakupić środek za 50pln i zostawić 300pln kaucji.

Edytowane przez adzia'90
Czas edycji: 2010-07-29 o 10:25
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 10:49   #12
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: Odnowa tapczanu

dzwoniłam niedawno do faceta, który czyści tapicerke odkurzaczem karcherem, powiedział mi 30 zł za sofę, wydaje mi sie troche mało..
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 11:34   #13
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: Odnowa tapczanu

Ten do którego ja dzwoniłam chciał 45pln, no, ale się nie pojawił . Ostatnio znalazłam w necie inną firmę i sofa/kanapa 30-50pln, ale nie dzwoniłam, bo przeczytałam o tym odkurzaczu z Komfortu.
Tylko, że ten facet co miał do mnie przyjechać z Karcherem czyścił samą parą.
W tym z Komfortu na plus działa środek, który niby neutralizuje zapachy.
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 20:27   #14
Kwietna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: Odnowa tapczanu

Czasami warto dobrze poszukać, bo mam jednego tapicera, który obija i wymienia środek za max. 300 zł. Także można zaoszczędzić
Kwietna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 21:00   #15
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Odnowa tapczanu

widzę, że necroposting cię podnieca.
Nabijasz posty, by potem przystąpić do szeptanego marketingu, jako "stały użytkownik" ?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 20:38   #16
Elii87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 62
Dot.: Odnowa tapczanu

ja mialam problem z wyczyszczeniem sofy po kawie, a próbowałam naprawde bardzo różnych środków. W koncu stwierdziłam ze lepiej wynając specjaliste tylko wiadomo ze jakiegoś poleconego. Zaplacisz ze 100 zł ale masz spokój.
Elii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-31 21:38:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.