Padł wam trądzik po tabletkach antykoncepcyjnych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-20, 21:11   #1
Cygne Noir
Przyczajenie
 
Avatar Cygne Noir
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 16

Padł wam trądzik po tabletkach antykoncepcyjnych?


Dobrze ,wiadomo -trądzik.Na początku dermatolog,antybiotyki... moich wykluwających się cyst nic nie było w stanie zdemolować.Poszłam do ginekologa.Pani doktor stwierdziła że "oj jak już weszłaś to pomyślałam że powinnaś była przyjść jakieś 2 lata temu".Tabletki więc,od dwóch lat yasminelle(teraz zamiennik tanszy naraya).Poprawa jest mniej więcej o jakieś 60 % Nie mam już cyst,tygodniowo pojawiają mi się ze 2-3 krosty,jednak cere mam cały czas nierówną,zaczerwienioną w okolicy T (wczesniej też pojawiały się tylko w tej strefie),przebarwienia... I nie wiem,pytanie mam takie czy może udać się do endokrynologa i dowiedzieć czy ja oby biorę odpowiednie hormony?Może mi jeszcze czegoś potrzeba? A może wrócić do dermatologa i zacząć od nowa terapię antybiotykami? Sama już nie wiem.Najbardziej mnie wkurza fakt że wiele kobiet ma cerę jak pupka niemowlaczka po yasminelle a mi ona tylko "złagodziła" objawy Pani ginekolog powiedziała że trądzik mi całkowicie padnie po urodzeniu dziecka...ale ja mam się tak męczyć jeszcze przez jakieś 6-8 lat (a może 12 l. [ sic!])
Co radzicie?? Może był gdzieś taki wątek,ja go nie dojrzałam...
Cygne Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 22:11   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Padł wam trądzik po tabletkach antykoncepcyjnych?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 20:08   #3
gburiavonfuria
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 820
Dot.: Padł wam trądzik po tabletkach antykoncepcyjnych?

ja miałam zapisane tabsy od dermatologa - sindi35. Do tego jakieś maziaje - coś przezroczystego i krem, maziaje stosowałam przez pół roku a tabletki rok. W tym czasie, już po jakiś 4mcach była znaczna poprawa a miałam pole minowe na plecach, dekoldzie, policzkach. Niestety jednak gdy musiałam zrobić przerwę ze względu na wątrobę (6miesięcy) - plecy w krostach a na twarzy multum zaskórników na linii szczęki. Wróciłam do tabletek samych - dwa miesiące i powoli wracam do ładu.
__________________
Proszę o pomoc w magisterce mieszkających w Norwegii http://www.ebadania.pl/0252895dfaa9ffbb
gburiavonfuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 08:29   #4
Cygne Noir
Przyczajenie
 
Avatar Cygne Noir
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 16
Dot.: Padł wam trądzik po tabletkach antykoncepcyjnych?

I w tym sęk, że nie bardzo wierzę w terapię która zwalczy trądzik "do końca" Tutaj raczej liczy się profilaktyka,zapobieganie , nawet nie mam pewności że trucie się antybiotykami (co na mnie odbije się gorzej niż hormony) zlikwiduje problem o kolejne 30 % .Czytałam też że badanie u endokrynologa daje w miarę dokładny wgląd co tam się dzieje niedobrego w hormonach,ale to badanie jest nieco drogie
__________________
"Stałem się śmiały,ponieważ nic absolutnie nie miałem do stracenia : ani honorów,ani zarobków,ani przyjaciół."
Gombrowicz
Cygne Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 12:18   #5
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Padł wam trądzik po tabletkach antykoncepcyjnych?

Cytat:
Napisane przez Cygne Noir Pokaż wiadomość
Dobrze ,wiadomo -trądzik.Na początku dermatolog,antybiotyki... moich wykluwających się cyst nic nie było w stanie zdemolować.Poszłam do ginekologa.Pani doktor stwierdziła że "oj jak już weszłaś to pomyślałam że powinnaś była przyjść jakieś 2 lata temu".Tabletki więc,od dwóch lat yasminelle(teraz zamiennik tanszy naraya).Poprawa jest mniej więcej o jakieś 60 % Nie mam już cyst,tygodniowo pojawiają mi się ze 2-3 krosty,jednak cere mam cały czas nierówną,zaczerwienioną w okolicy T (wczesniej też pojawiały się tylko w tej strefie),przebarwienia... I nie wiem,pytanie mam takie czy może udać się do endokrynologa i dowiedzieć czy ja oby biorę odpowiednie hormony?Może mi jeszcze czegoś potrzeba? A może wrócić do dermatologa i zacząć od nowa terapię antybiotykami? Sama już nie wiem.Najbardziej mnie wkurza fakt że wiele kobiet ma cerę jak pupka niemowlaczka po yasminelle a mi ona tylko "złagodziła" objawy Pani ginekolog powiedziała że trądzik mi całkowicie padnie po urodzeniu dziecka...ale ja mam się tak męczyć jeszcze przez jakieś 6-8 lat (a może 12 l. [ sic!])
Co radzicie?? Może był gdzieś taki wątek,ja go nie dojrzałam...
Hehehe hormony faktycznie poprawiaja wyglad cery. Ale nie łudź się że po dziecku ci to przejdzie na 100%. Ja mam dwoje dzieci, jestem po 30-stce a cera jak była tłusta tak jest. Może już nie wyskakują ropnie ale w strefie T to masakra. Moze inne hormony lepiej by zadziałały? spytaj lekarza.
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 12:35   #6
Agacior_91
Raczkowanie
 
Avatar Agacior_91
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Padł wam trądzik po tabletkach antykoncepcyjnych?

ja równiez borykałam sie z trądzikiem, ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Diane 35 zażywałam je dość długo bo około 2 lat o ile dobrze pamiętam. Cerę miałam naprawdę idealna, ale te tabletki mają wyższą dawkę hormonu niż te o którcyh ty piszesz. Może poza tabletkami do lepszej skóry przyczyniłyby sie zabiegi kosmetyczne np: mikrodermabrazja ??
Agacior_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 21:58   #7
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Padł wam trądzik po tabletkach antykoncepcyjnych?

Ja brałam na początku Diane, później kilka innych - ogólnie brałam tabletki 4 lata.

Pamiętam, że na początku przygody z hormonami, jakoś po dwóch czy trzech miesiącach brania, mój problem wręcz się nasilił (a myślałam, że to niemożliwe!) - miałam twarz w takich gulach, że sobie nie wyobrażacie, po prostu kosmos. Pryszcz na pryszczu, ropne gule, wyglądałam jakby mnie ktoś poparzył. Przetrwałam ten okres - jakieś 5 miesięcy - i cera zrobiła się bajeczna, dosłownie jak pupcia niemowlaka. Nawet koloryt się wyrównał, biegałam bez podkładu, korektora nawet nie używałam, bo właściwie nie było potrzeby, także rewelacja.

Od ponad dwóch lat nie biorę już tabletek i niestety po około roku problem zaczął powracać. Z pryszczami borykam się w obecnej chwili na co dzień, ale nie jest tak źle - ropnych gul już nie miewam, tylko tyle, co zaskórniki + jakieś niedoskonałości w okolicy brody czy czoła, ale dość łatwe do zamaskowania korektorem. Koloryt cery niestety też nie jest tak idealny jak był podczas stosowania hormonów.

Jeżeli szukasz czegoś, co zwalczy trądzik na okres stosowania tabletek, to hormony są dobrym wyborem. Jeżeli myślisz o usunięciu trądziku na stałe - raczej nie, bo w większości przypadków po odstawieniu problem powraca i to ze zdwojoną siłą, tak przynajmniej czytałam..
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 07:14   #8
Agacior_91
Raczkowanie
 
Avatar Agacior_91
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Padł wam trądzik po tabletkach antykoncepcyjnych?

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
Jeżeli myślisz o usunięciu trądziku na stałe - raczej nie, bo w większości przypadków po odstawieniu problem powraca i to ze zdwojoną siłą, tak przynajmniej czytałam..
Nie zgodzę sie z tym że wraca z dwojoną siła.. ja po diane przeszłam na yaz które brałam ok roku.. poźniej zrobiłam sobie roczną przerwę.. oczywiście że nie było juz tak super gładko jak przy tabletkach.. ale to były pojedyncze syfki i nie równały się z tym co było zanim zaczełam brać antykoncepcje.
Agacior_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 08:03   #9
Cygne Noir
Przyczajenie
 
Avatar Cygne Noir
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 16
Dot.: Padł wam trądzik po tabletkach antykoncepcyjnych?

W moim przypadku to nie wiem czy istnieje coś takiego jak wyleczenie na stałe...Na początku przed yasminelle brałam 3x mocniejsze tabletki,nie była to Diana ale podobnie inwazyjne.I brałam je 7 miesięcy bo tak silne stężenie hormonów jest niezdrowe.Zabiegi zewnętrzne,oczyszczanie mikrodermobrazja... są mało skuteczne.A to że nie jest powiedziane że trądzik padnie po ciąży...Beznadzieja. Czy tabletki antykoncepcyjne można brać przez całe życie?
__________________
"Stałem się śmiały,ponieważ nic absolutnie nie miałem do stracenia : ani honorów,ani zarobków,ani przyjaciół."
Gombrowicz
Cygne Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 12:26   #10
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Padł wam trądzik po tabletkach antykoncepcyjnych?

Cytat:
Napisane przez Agacior_91 Pokaż wiadomość
Nie zgodzę sie z tym że wraca z dwojoną siła.. ja po diane przeszłam na yaz które brałam ok roku.. poźniej zrobiłam sobie roczną przerwę.. oczywiście że nie było juz tak super gładko jak przy tabletkach.. ale to były pojedyncze syfki i nie równały się z tym co było zanim zaczełam brać antykoncepcje.
Ja nie napisałam, że zawsze wraca ze zdwojoną siłą, tylko że w większości przypadków Wystarczy poczytać na różnych forach - mnóstwo dziewczyn się skarży, że po odstawieniu nastąpił masakryczny wysyp, a tych, które nie odczuły odstawienia jest niewiele. Mnie akurat mocny nawrót ominął, ale wiem, że większości nie omija (sądząc po opiniach i wypowiedziach nawet tutaj na Wizażu).

Btw - jeżeli miałaś tylko roczną przerwę, to równie dobrze organizm mógł się jeszcze do końca nie oczyścić z hormonów, zależy jakie hormony brałaś i ile czasu. Przez rok po odstawieniu też miałam w miarę gładką skórę, a pryszcze pojawiały się rzadziej niż obecnie. Nie przeczę, że i tak sytuacja w moim przypadku ma się lepiej niż przed braniem, bo skórę mam w całkiem niezłym stanie, ale myślę, że to kwestia odpowiedniej pielęgnacji, a nie hormonów jako takich.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 11:28   #11
SatiSVerboruM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Padł wam trądzik po tabletkach antykoncepcyjnych?

Witajcie, chciałam prosić Was o pomoc co do opinii na temat tabletek Dorin.
Odkopuję watek w mojej sprawie, może któraś z Was mi pomoże?
Przez kilka lat brałam tabletki Yazz, ale zaczęłam mieć po nich okropne bóle głowy i odstawiłam pigułki na 3 misiące. W tym czasie na twarzy, dekoldzie i plecach zaczęła się rewolucja z powstaniem Kościuszkowskim. Krosty były niemal wszędze. W związku z tym, że choruję na Greavsa-Basedowa, nie mogę zajść w ciążę, więc po 3 miesiącach lekarz przepisał mi Dorin, bo prócz antykoncepcji wywierają dobry wpływ na cerę. No i jakby na dekolcie i plecach nieco lepiej, tak na twarzy oberwało się policzkom. Czerwone, zapalone, białe krosty. Koszmar jakiś. Nie wyciskam, chociaż będzie mnie to kosztowało psychoterapeutę chyba.
Noi tutaj pytanie, czy któraś z Was używała Dorin? Czy buzia mi się oczyszcza i dołączy do dobrego efektu pleców i dekoltu? Czy może jednak je zmienić. Dodam, że mam za sobą 1,5 opakowania.
SatiSVerboruM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-03, 19:03   #12
bananowaola
Przyczajenie
 
Avatar bananowaola
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Padł wam trądzik po tabletkach antykoncepcyjnych?

Biorę tabletki Dorin jako tańszy zamiennik Atywii. Mam 25 lat i nawracający trądzik na plecach od 13 roku życia. Po 4-5 miesiącach przyjmowania tych tabletek trądzik znika całkowicie! W ramach eksperymentu zrobiłam dwa miesiące przerwy w przyjmowaniu tabletek, żeby sprawdzić czy stan mojej skóry się ustabilizował ale niestety po miesiącu odstawienia znowu pojawił się trądzik na plecach. Tak więc działanie antytrądzikowe tabletem Atywia i Dorin mogę osobiście potwierdzić. Nowe wypryski nie pojawiają się już po 2-3 miesiącach, po 4 miesiącach znikają wszelkie oznaki, w tym też nadmierne przetłuszczanie się skóry twarzy i ciała.
bananowaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-03 20:03:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:00.