Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-17, 11:01   #1
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491

Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?


Co sądzicie? Chodzi mi mniej/więcej o taką długość jak w załączniku. Zdjęcie zapożyczone z internetu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2 (1).jpg (54,9 KB, 952 załadowań)
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 11:24   #2
emii
Zakorzenienie
 
Avatar emii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 666
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Co sądzicie? Chodzi mi mniej/więcej o taką długość jak w załączniku. Zdjęcie zapożyczone z internetu
Moim zdaniem tak.
emii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 11:24   #3
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Wszystko zależy od specyfiki wydziału

Ja bym nie poszła

Edytowane przez kawa_zmlekiem
Czas edycji: 2013-06-17 o 11:26
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 11:25   #4
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Jak najbardziej, byle nie na egzamin


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 11:28   #5
emii
Zakorzenienie
 
Avatar emii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 666
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od specyfiki wydziału

Ja bym nie poszła
a to są jakieś specyfiki wydziału? studia to studia. Przynajmniej jak ja studiowałam to nie było jakiegoś przesadnego strojenia się do szkoły.
emii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 11:31   #6
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez emii Pokaż wiadomość
a to są jakieś specyfiki wydziału? studia to studia. Przynajmniej jak ja studiowałam to nie było jakiegoś przesadnego strojenia się do szkoły.
No raczej
U mnie pracownicy krzywo się patrzą na szorty czy gołe plecy; ja osobiście uważam, że nie wypada, ale widzę, że gdzie indziej chodzą.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 11:36   #7
speare
exmod na urlopie:)
 
Avatar speare
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 19 482
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez emii Pokaż wiadomość
a to są jakieś specyfiki wydziału? studia to studia. Przynajmniej jak ja studiowałam to nie było jakiegoś przesadnego strojenia się do szkoły.
przykładowo na większości wydziałów prawa, gdzie laski chodzą odpicowane jak manekiny z zary, a faceci w garniakach z teczuszkami latają takie spodenki chyba dziwnie by wyglądały


oczywiście proszę, żeby żaden student prawa się nie obrażał- trochę posłużyłam się stereotypem, ale jednak skądś się on wziął
speare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 11:43   #8
emii
Zakorzenienie
 
Avatar emii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 666
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
No raczej
U mnie pracownicy krzywo się patrzą na szorty czy gołe plecy; ja osobiście uważam, że nie wypada, ale widzę, że gdzie indziej chodzą.
Cytat:
Napisane przez speare Pokaż wiadomość
przykładowo na większości wydziałów prawa, gdzie laski chodzą odpicowane jak manekiny z zary, a faceci w garniakach z teczuszkami latają takie spodenki chyba dziwnie by wyglądały


oczywiście proszę, żeby żaden student prawa się nie obrażał- trochę posłużyłam się stereotypem, ale jednak skądś się on wziął
Ja pedagogikę studiowałam, chodziłyśmy na luzie ubrane, chyba, że był egzamin czy jakieś ważniejsze wydarzenie to ubierało się sztywne ciuchy.
emii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 11:50   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

u mnie by nie było problem ale jak wyżej - zależy jak się reszta nosi i jak się na to zapatrują wykładowcy, jednym wadzi inni powiewa
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 13:38   #10
Morn
Zakorzenienie
 
Avatar Morn
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5 409
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

według mnie możesz w taki upał w długich spodniach chodzić?
__________________
Morn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 13:47   #11
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Ja bym się nawet nie zastanawiała, tylko wciągała szorty na tyłek, zwłaszcza jak gorąco
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 13:49   #12
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

E, u mnie na wydziale prawa i administracji część osób chodzi w szortach i sandałkach

Osobiście wybrałabym ciut dłuższe i nie dżinsowe, ale mogę nie być obiektywna bo jak jest gorąco to uznaję głównie sukienki i spódniczki - o ile nie są w stylu plażowym to noszę nawet mocno krótkie... zresztą na mnie wszystko co w sklepach jest albo za długie i głupio wyglądam (do kolan), albo bardzo krótkie, nie wiem jakim cudem.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 14:27   #13
flea90
Raczkowanie
 
Avatar flea90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 469
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez speare Pokaż wiadomość
przykładowo na większości wydziałów prawa, gdzie laski chodzą odpicowane jak manekiny z zary, a faceci w garniakach z teczuszkami latają takie spodenki chyba dziwnie by wyglądały


oczywiście proszę, żeby żaden student prawa się nie obrażał- trochę posłużyłam się stereotypem, ale jednak skądś się on wziął
chyba nikt sie nie obrazi..

studiuje prawo i rzeczywiscie mozna spotkac odpicowane panienki, ktore wygladaja jakby zeszły z wybiegu, ale nie jest to normą - na szczescie..

ja potrafiłam isc na egzamin w rozowej bluzie adidasa nie wiem jak traktuje sie studentów dziennych, ale nas, zaocznych na luzie
__________________
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.
— Antoine de Saint-Exupéry
flea90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 14:38   #14
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez flea90 Pokaż wiadomość
chyba nikt sie nie obrazi..

studiuje prawo i rzeczywiscie mozna spotkac odpicowane panienki, ktore wygladaja jakby zeszły z wybiegu, ale nie jest to normą - na szczescie..

ja potrafiłam isc na egzamin w rozowej bluzie adidasa nie wiem jak traktuje sie studentów dziennych, ale nas, zaocznych na luzie

a co ma do tego to jak traktuje się studentów? Twój strój świadczy o Tobie - strój nieadekwatny do sytuacji to brak kultury. Nie wyobrażam sobie pójść na egzamin w bluzie (a tym bardziej różowej) - cały wydział miałby ze mnie "polewkę"

Autorko, moim zdaniem nie wypada iść na uczelnię w szortach, tak samo jak nie wypada nakładać bluzek na ramiączkach, sandałów. U mnie już w liceum (parę lat temu) regulamin zakazywał noszenia krótkich spodenek u facetów i bluzek na ramiączkach u dziewczyn.

Wcale nie musisz nakładać długich spodni w taki upał, nałóż spódnicę / sukienkę - byle nie o długości mini.

Ja w takie upały noszę głównie sukienki (nie na ramiączkach), moim zdaniem uczelnia to nie jest odpowiednie miejsce na epatowanie ciałem.
Poza tym dziwnie bym się czuła tak skąpo ubrana, większość moich wykładowców nawet w upały nosi koszule z długim rękawem/marynarkę.

Edytowane przez _czarny_kot
Czas edycji: 2013-06-17 o 14:40
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 15:40   #15
dorota_128
Zadomowienie
 
Avatar dorota_128
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 244
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

To zależy też od wykładowcy/ćwiczeniowca.
U mnie w większości nikt nie patrzy na stój ale zdarzały się np. odpytywanie z poprzednich zajęć "pana w tych krótkich spodenkach" albo "pani w różowej bluzeczce".
Znam też przypadek, że wykładowca nie dał wpisu do indeksu z zaliczonego egzaminu bo chłopak był w krótkich spodniach i tenisówkach Kazał przyjść jak się stosownie ubierze.
Przyznaję się, wydział prawa i administracji
__________________
"Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane."


dorota_128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 15:41   #16
Flicka
Rozeznanie
 
Avatar Flicka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 689
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

ja studiuję prawo i te manekiny z Zary to przypadki dość rzadkie, ale faktycznie, w szortach to parę osób zaledwie widziałam. sama bym nie poszła. ale nie mówię, że nie wypada.

ludzi w różowych bluzach Adidasa na egzaminie brak.
__________________

„Wierzę w kolor różowy. Wierzę, że najlepszym sposobem na spalanie kalorii jest śmiech. Wierzę w pocałunki. Wierzę, że można być silnym, kiedy wszystko wydaje się iść źle. Wierzę, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro będzie kolejny dzień i wierzę w cuda.”
Audrey Hepburn
Flicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:05   #17
Maalwinaaa
Raczkowanie
 
Avatar Maalwinaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość

a co ma do tego to jak traktuje się studentów? Twój strój świadczy o Tobie - strój nieadekwatny do sytuacji to brak kultury. Nie wyobrażam sobie pójść na egzamin w bluzie (a tym bardziej różowej) - cały wydział miałby ze mnie "polewkę"

Autorko, moim zdaniem nie wypada iść na uczelnię w szortach, tak samo jak nie wypada nakładać bluzek na ramiączkach, sandałów. U mnie już w liceum (parę lat temu) regulamin zakazywał noszenia krótkich spodenek u facetów i bluzek na ramiączkach u dziewczyn.

Wcale nie musisz nakładać długich spodni w taki upał, nałóż spódnicę / sukienkę - byle nie o długości mini.

Ja w takie upały noszę głównie sukienki (nie na ramiączkach), moim zdaniem uczelnia to nie jest odpowiednie miejsce na epatowanie ciałem.
Poza tym dziwnie bym się czuła tak skąpo ubrana, większość moich wykładowców nawet w upały nosi koszule z długim rękawem/marynarkę.
Zgadzam się w 100%. Też uważam, że jednak nie wypada. Ja przez całe lato noszę spódnice i sukienki do kolan bardzo zwiewne i z cienkiego materiału (więc przewiew jest w upał ) Golizną nie świecę, a za to jest wygodnie.

I dobrze napisałaś to, że skoro powiedzmy wykładowca jest w stanie przyjść w garniturze, a wykładowczyni w żakiecie i wytrzymują po te parę godzin, to tym bardziej studentom nic się nie stanie.

A jeżeli ktoś już by się uparł na te szorty to jak dla mnie tylko w jednym przypadku, kiedy dziewczyna jest bardzo szczupła, a spodenki są powiedzmy do prawie kolana i dość luźne. Wtedy jestem na tak Ostatnio się spotkałam z daleką znajomą i niestety pokazała jak nie nosić spodenek. Ma sporą nadwagę, duże uda, grube nogi i do tego białe jak ściana z siniakami. A założyła spodenki tak króciutkie, że były po prostu jak damskie bokserki (bielizna) i robiło się w kroku eghm... wcięcie. Każdy oglądał się na nią z niesmakiem. Ze spodenkami to trzeba uważać
Maalwinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 17:42   #18
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez flea90 Pokaż wiadomość
chyba nikt sie nie obrazi..

studiuje prawo i rzeczywiscie mozna spotkac odpicowane panienki, ktore wygladaja jakby zeszły z wybiegu, ale nie jest to normą - na szczescie..

ja potrafiłam isc na egzamin w rozowej bluzie adidasa nie wiem jak traktuje sie studentów dziennych, ale nas, zaocznych na luzie
Bo jesteś nie studentem, tylko klientem. I gdybyś nawet przyszła nago, nikt pewnie nie zwróciłby na to uwagi.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 18:58   #19
aneta1211
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 219
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Pewnie że tak , do tego zwykły t-shirt i będzie dobrze
aneta1211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-17, 19:22   #20
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Co sądzicie? Chodzi mi mniej/więcej o taką długość jak w załączniku. Zdjęcie zapożyczone z internetu
Nie, nie wypada. Jest mnóstwo ubrań, które można załozyć na uczelnie, ale dżinsowe spodenki do nich nie należą. I wiem, że niektórzy chodzą tak ubrani, są nawet osoby które potrafią przyjść do pracy/na zajęcia w klapkach prysznicówkach i trykotowych spodenkach, ale nie zmienia to faktu, że nie wypada.
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 19:23   #21
myszakotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Wypowiadam się jako "druga" strona. Nigdy mi, ani moim kolegom, czy nielicznym koleżankom (Politechnika, wydział z zaledwie kilkoma procentami dziewczyn) nie przeszkadzały krótki spodenki u studentki czy studenta, tak samo jak odkryte ramiona, czy krótkie spódniczki. Jest gorąco, nie wszystkie sale są klimatyzowane, jakoś na uczelnię trzeba dotrzeć, nie ma co przesadzać, uczelnia to teatr czy kościół. Innym przypadkiem jest egzamin - wówczas elegantszy strój jest wymagany, ale na normalne zajęcia nie ma co się przejmować. Jeżeli tylko Twoja figura na to pozwala, to zakładaj te spodenki na zajęcia.
Jedyne co przeszkadza prowadzącym, to brak higieny (wyobraźcie sobie upał, salę co najmniej 30 facetów i to, że kilku z nich się nie umyło, koszmar), strój o ile jest czysty jest nieistotny.

A tak poza tym, to ja się nie kiszę w upale w żakiecie, wybieram bluzkę/koszulę z krótkim rękawem, albo bez rękawów, czy też sukienkę. Staram się wyglądać bardziej elegancko, ale nie mam zamiaru chodzić w nudnych kostiumach, póki jestem młoda i zgrabna, to z tego korzystam i nawet zakładam latem sandały (zależnie od dnia i tego ile będę musiała chodzić wybieram buty na obcasie lub płaskie). A jeszcze, żeby niektóre z Was przerazić, to nie noszę spódnic do połowy kolana, czy za kolano, ale typowe mini (mam 165cm wzrostu i jestem drobniutka), jakoś nigdy nie usłyszałam od przełożonych i kolegów, że jestem ubrania niestosownie, a gdyby tak było, to na pewno zwrócono by mi uwagę.

Podsumowując mój długi wywód. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja może wyglądać inaczej na innych uczelniach (może są jakieś niepisane zasady dotyczące strojów), ale jak dla mnie, to spokojnie zakładaj te spodenki i niczym się nie przejmuj, liczy się co masz w głowie a nie na tyłku.
myszakotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 19:33   #22
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Nie, nie wypada. Jest mnóstwo ubrań, które można załozyć na uczelnie, ale dżinsowe spodenki do nich nie należą. I wiem, że niektórzy chodzą tak ubrani, są nawet osoby które potrafią przyjść do pracy/na zajęcia w klapkach prysznicówkach i trykotowych spodenkach, ale nie zmienia to faktu, że nie wypada.
popieram w 100%
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 19:38   #23
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

A ja uważam, że nie pasuje w tak krótkich spodenkach iśc na uczelnie. Spodenki te są ok na yjście po szkole z koleżanką na kawę, czy do latania po miećie, ale na uczelnie moim zdaniem zdecydowanie nie.
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 19:50   #24
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez myszakotka Pokaż wiadomość
Wypowiadam się jako "druga" strona. Nigdy mi, ani moim kolegom, czy nielicznym koleżankom (Politechnika, wydział z zaledwie kilkoma procentami dziewczyn) nie przeszkadzały krótki spodenki u studentki czy studenta, tak samo jak odkryte ramiona, czy krótkie spódniczki. Jest gorąco, nie wszystkie sale są klimatyzowane, jakoś na uczelnię trzeba dotrzeć, nie ma co przesadzać, uczelnia to teatr czy kościół. Innym przypadkiem jest egzamin - wówczas elegantszy strój jest wymagany, ale na normalne zajęcia nie ma co się przejmować. Jeżeli tylko Twoja figura na to pozwala, to zakładaj te spodenki na zajęcia.
Jedyne co przeszkadza prowadzącym, to brak higieny (wyobraźcie sobie upał, salę co najmniej 30 facetów i to, że kilku z nich się nie umyło, koszmar), strój o ile jest czysty jest nieistotny.

A tak poza tym, to ja się nie kiszę w upale w żakiecie, wybieram bluzkę/koszulę z krótkim rękawem, albo bez rękawów, czy też sukienkę. Staram się wyglądać bardziej elegancko, ale nie mam zamiaru chodzić w nudnych kostiumach, póki jestem młoda i zgrabna, to z tego korzystam i nawet zakładam latem sandały (zależnie od dnia i tego ile będę musiała chodzić wybieram buty na obcasie lub płaskie). A jeszcze, żeby niektóre z Was przerazić, to nie noszę spódnic do połowy kolana, czy za kolano, ale typowe mini (mam 165cm wzrostu i jestem drobniutka), jakoś nigdy nie usłyszałam od przełożonych i kolegów, że jestem ubrania niestosownie, a gdyby tak było, to na pewno zwrócono by mi uwagę.

Podsumowując mój długi wywód. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja może wyglądać inaczej na innych uczelniach (może są jakieś niepisane zasady dotyczące strojów), ale jak dla mnie, to spokojnie zakładaj te spodenki i niczym się nie przejmuj, liczy się co masz w głowie a nie na tyłku.
Nigdy nie widziałam na swoim wydziale wykładowczyni/prowadzącej ćwiczenia w spódnicy mini, bluzce bez ramion, ani w sandałach
Raczej preferują elegantszy ubiór.
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 19:55   #25
mydreams24
Raczkowanie
 
Avatar mydreams24
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 107
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Jak najbardziej, byle nie na egzamin


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
u mnie w ostatnio dziewczyna była w kremowych szortach na egzaminie,w bluzach też potrafią przyjść na egzamin
mydreams24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:12   #26
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. W sumie podzielam zdania dziewczyn, które uważają, że nie ma nic złego ani niestosownego w takich szortach, ale mimo wszystko nie ubiorę ich. Nie chciałabym się dziwnie czuć, bo widzę, że zdania są jednak podzielone.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:12   #27
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Uważam, że na uczelnię lepsze byłyby nieco dłuższe spodenki albo spódnica
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:39   #28
myszakotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Nigdy nie widziałam na swoim wydziale wykładowczyni/prowadzącej ćwiczenia w spódnicy mini, bluzce bez ramion, ani w sandałach
Raczej preferują elegantszy ubiór.
Może to być po prostu specyfika uczelni/wydziału. Krótkie spodenki, wyciągnięte koszulki, bluzy, swetry, długie włosy są u nas dosyć popularne wśród młodszych osób prowadzących zajęcia (poniżej 50tki), a w zasadzie są standardem i pojedyncze przypadki chodzą w garniturach/marynarkach. Moja koleżanka też na zajęcia przychodzi w krótkich sukienkach i sandałach. Mini i sandały też mogą wyglądać dosyć elegancko (zestawienia w stylu lookbooka zary, np.
http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/sp...6p1296532.html
czy też coś w tym stylu:
http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/sp...6p1188504.html
). Z tym, że my nie kształcimy ludzi, którzy będą pracować przy "obsłudze klienta", ale głównie przyszłych programistów i w tym zawodzie dress code nie jest wymagany.
Zdaję sobie sprawę, że na uczelni ekonomicznej, czy na prawie lub administracji są inne standardy.

Edytowane przez myszakotka
Czas edycji: 2013-06-17 o 20:43
myszakotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 21:14   #29
pyati
Kocia mama
 
Avatar pyati
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4 031
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Ja bym nie ubrała... Tak samo bluzki na ramiączkach. Po prostu uważam, że nie wypada.
__________________
Kociara




pyati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 22:36   #30
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Czy wypada iść na uczelnie w krótkich spodenkach?

Cytat:
Napisane przez Morn Pokaż wiadomość
według mnie możesz w taki upał w długich spodniach chodzić?
Popieram, jak to mówią "nie ocenia się książki po okładce". Ale w Polsce niestety ludzie tak robią :/
Załóż to w czym czujesz się swobodnie i komforotwo
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.