Beznadziejnie proste i wiecznie przyklapnięte włosy - co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-04, 14:15   #1
Katarzynka77
Rozeznanie
 
Avatar Katarzynka77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 559

Beznadziejnie proste i wiecznie przyklapnięte włosy - co robić?


Witam,

Mam bardzo proste i dość cienkie włosy, które po każdorazowym ułożeniu trzymają się do chwili wyjścia na zewnątrz. Wiatr, deszcz, mgła... powodują, że misternie układane i podkręcane włosy momentalnie się prostują i "przyklapują". Wypróbowałam już mnóstwo fryzur i efekt ostatecznie zawsze jest taki sam. Najlepiej pasują mi fryzurki na klasycznego "boba", ale przy złych warunkach atmosferycznych one też opadają. Czy zna ktoś sposób, jak je skutecznie i trwale podnieść i delikatnie podkręcić? Macie jakieś sprawdzone kosmetyki? Będę wdzięczna za rady.
__________________
Taka mała, a taka wielka!
http://tickers.bump-and-beyond.com/34/3475/347590.png
Katarzynka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 17:43   #2
lennyGIRL
Raczkowanie
 
Avatar lennyGIRL
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 246
Dot.: Beznadziejnie proste i wiecznie przyklapnięte włosy - co robić?

Ja mam podobny problem Kiedyś jakaś fryzjerka poleciła mi spryskiwanie nasady włosów lakierem tuż po ich myciu, bo lakier ma alkohol który generalnie wysusza... Rzeczywiście, włosy mniej się przetłuszczały, miałam ich jakby wiecej na głowie No i jak kręciłam czy prostowałam włosy to też na lakierze, a nie na piankach. Ale jedna wada: na drugi dzień strasznie swędziała mnie głowa... Ale i ta metoda sprawdzała sie tylko przy suchej słonecznej pogodzie, bo wystarczyła odrobina wiatru, deszczu, czy ogólnie wilgoci i już po fryzurze.. Przechlapane z takimi włosami...
__________________

Life is like a coin
you can spend it any way you want to
but you can only spend it once
l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n . . .
lennyGIRL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 17:00   #3
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: Beznadziejnie proste i wiecznie przyklapnięte włosy - co robić?

Tez jestem wlascicielka takich wlosow
Po pierwsze - musisz zadbac o ich kondycje. Zdrowe wlosy sa bardziej podatne na ukladanie, nie placza sie i nie opadaja.
Niestety modelowanie jest skuteczne raczej tylko goracym powietrzem. Pamietaj o specjalnych sprayach zabezpieczajacych wlosy przed cieplym powietrzem.
Poza tym szukaj preparatow do wlosow, ktore beda Ci odpowiadaly. Pianki sa zazwyczaj najmocniejsze, ale tez wysuszaja wlosy (co na dluzsza mete nie jest wskzane nawet dla tlustych wlosow).
Sprobuj sprayow nadajacych objetosc (np. z welli).
Niektorzy preferuja upiecia, ktore zabezpieczaja przed zniszczeniem fryzury. Ja osobiscie preferuje naturalny styl bez zadnych zbednych ozdob, a jak mam wlosy do polowy szyi, to zaczynam sie regularnie zwiazywac
Teraz podjelam walke i przez jakis czas nie susze goracym powietrzem,nosze zwiazane i jak poprawi sie ich kondycja, to bede dzialac z ukladaniem.
Powodzenia!
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 18:00   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Beznadziejnie proste i wiecznie przyklapnięte włosy - co robić?

a nie probowalas ich podtapirowac, zeby nie byly przyklepane i psiknac lakierem dla utrwalenia?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 22:05   #5
vverra
Przyczajenie
 
Avatar vverra
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Dot.: Beznadziejnie proste i wiecznie przyklapnięte włosy - co robić?

moja siostra tez ma takie włosy.... pomaga jej tylko jak nałoży poczwórną porcję lakieru
vverra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 22:16   #6
zuczeslaw
Przyczajenie
 
Avatar zuczeslaw
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13
Dot.: Beznadziejnie proste i wiecznie przyklapnięte włosy - co robić?

No właśnie ja mam taki sam problem. Zazwyczaj jak próbuje zrobić jakąś fryzurę to najpierw nakładam piankę, potem przed nakręceniem każdego pasma takie coś Loreala do robienia na ciepło i na koniec mnóstwo lakieru, i jak jest dobra pogoda to mi się włosy trzymają tak od 8 do 14. Zastanawiam się czy nie zrobić trwałej albo stylingu. Po prostu mam już dość prostych włosów opadających na twarz.
zuczeslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 09:31   #7
Katarzynka77
Rozeznanie
 
Avatar Katarzynka77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 559
Dot.: Beznadziejnie proste i wiecznie przyklapnięte włosy - co robić?

Dzięki za wszystkie rady - będę w weekend eksperymentować. Z tapirowaniem odpada, bo włosy mam dość krótkie, za lakierem też nie przepadam, ale rzeczywiście do tej pory tylko jego użycie przynosiło w miarę dobre rezultaty. Chyba więc przeproszę się z lakierem (polećcie jakiś dobry, niesklejający włosów i nieobciążający ich), a dodatkowo skorzystam ze sprayów zwiększających objętość. Nigdy ich nie używałam, bo nie wierzę, że potrafią działać takie cuda. Może jednak warto spróbować .
__________________
Taka mała, a taka wielka!
http://tickers.bump-and-beyond.com/34/3475/347590.png
Katarzynka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-06, 09:41   #8
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: Beznadziejnie proste i wiecznie przyklapnięte włosy - co robić?

Moze powinnas przemyslec zmiane fryzury? Mnie wlosy bardzo dobrze sie ukladaly, kiedy mialam takie do polowy szyi, mocno wycieniowane. Im krotsze tym latwiej je ulozyc... ja uparlam sie teraz na dlugie, ale nie wiem czy to dobry pomysl...
Kwestia doboru fryzurki i dobrego fryzjera...
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 18:08   #9
lennyGIRL
Raczkowanie
 
Avatar lennyGIRL
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 246
Dot.: Beznadziejnie proste i wiecznie przyklapnięte włosy - co robić?

Cytat:
Napisane przez zuczeslaw Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy nie zrobić trwałej albo stylingu.
O i ten sposób polecony przez moją mamę też wypróbowałam Włosy rzeczywiście trzymają się dłużej jeśli je pokręcę, są jakby bardziej puszyste, no ale niestety trwała troche je rozjaśniła (a naturalny kolor moich włosów to ciemny brąz)
__________________

Life is like a coin
you can spend it any way you want to
but you can only spend it once
l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n . . .
lennyGIRL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 16:22   #10
crazy77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Beznadziejnie proste i wiecznie przyklapnięte włosy - co robić?

Cytat:
Napisane przez Katarzynka77 Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie rady - będę w weekend eksperymentować. Z tapirowaniem odpada, bo włosy mam dość krótkie, za lakierem też nie przepadam, ale rzeczywiście do tej pory tylko jego użycie przynosiło w miarę dobre rezultaty. Chyba więc przeproszę się z lakierem (polećcie jakiś dobry, niesklejający włosów i nieobciążający ich), a dodatkowo skorzystam ze sprayów zwiększających objętość. Nigdy ich nie używałam, bo nie wierzę, że potrafią działać takie cuda. Może jednak warto spróbować .
Ja polecam lakier do włosów ALLWAVES. Można go kupić w hurtowniach i sklepach fryzjerskich, 750 ml kosztuje 20 zł. Jest także dostępny w mniejszym opakowaniu, ale większe bardziej sie opłaca. Lakier ten używany jest w wielu salonach fryzjerskich, bo jest to produkt przeznaczony do użytku profesjonalnego, dlatego nie jest dostępny w drogeriach i sklepach kosmetycznych . Nie zostawia na włosach białej "rosy", jest wydajny i świetnie trzyma włosy.
crazy77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.