Czym czyscic plazme? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-22, 23:33   #1
MysteryMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 308

Czym czyscic plazme?


Witam drogie wizazanki!
Mam problem z czyszczeniem ekranu plazmowego telewizora.Mianowicie,pro bowalam go wyczyscic plynem do mycia szyb,tzn takim ogolnym srodkiem do czysczenia roznych powierzchni (all porpose cleaner) i efekt jest odwrotny do zamierzonego,na ekranie powstaly straszne smugi,widoczne nawet z daleka...jestem zalamana,gdyz kupilismy z mezem ten tv a doslownie po kilku dniach jest caly wymazany i niczym sie nie da tego usnac.Macie jakies sposoby jak sie tego pozbyc?Wiem,ze sa specjalne srodki do tych celow,ale czy jest sens uzywac ich po uprzednim,nieudanym czyszczeniu,oraz czy to nie pogorszy sprawy?Prosze o pomoc...;(
MysteryMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 15:13   #2
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Czym czyscic plazme?

Nawet na tych środkach do wszystkich powierzchni - z tego co kojarzę - też pisze, żeby nie stosować do ekranów lcd i plazm.
Ja swój tv lcd czyszczę specjalnym środkiem do tych ekranów (koszt 19zł).
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 15:29   #3
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Czym czyscic plazme?

ja swój telewizor plazmowy czyszczę takimi specjalnymi chusteczkami które są między innymi do czyszczenia LCD
super czyszczą, nie zostawiają smug, one są takie nawilżone i trzeba niby do sucha wytrzeć ekran i jest git
http://allegro.pl/ag-chemia-idealne-...279766026.html
coś takiego
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 20:07   #4
KasDi
Rozeznanie
 
Avatar KasDi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam:)
Wiadomości: 652
Dot.: Czym czyscic plazme?

Jest jeszcze pianka do czyszczenia laptopow, można dostać w każdym supermarkecie cena ok. 15 zł.
Spryskujesz, czekasz chwile, i scierasz chusteczka, bez szorowania
KasDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 16:28   #5
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Czym czyscic plazme?

Cytat:
Napisane przez MysteryMe Pokaż wiadomość
Witam drogie wizazanki!
Mam problem z czyszczeniem ekranu plazmowego telewizora.Mianowicie,pro bowalam go wyczyscic plynem do mycia szyb,tzn takim ogolnym srodkiem do czysczenia roznych powierzchni (all porpose cleaner) i efekt jest odwrotny do zamierzonego,na ekranie powstaly straszne smugi,widoczne nawet z daleka...jestem zalamana,gdyz kupilismy z mezem ten tv a doslownie po kilku dniach jest caly wymazany i niczym sie nie da tego usnac.Macie jakies sposoby jak sie tego pozbyc?Wiem,ze sa specjalne srodki do tych celow,ale czy jest sens uzywac ich po uprzednim,nieudanym czyszczeniu,oraz czy to nie pogorszy sprawy?Prosze o pomoc...;(
mazie najprawdopodobniej powstał na skutek zastosowania środka który nie jest do tego celu(poczytaj na etykiecie pewnie tam pisze aby nie stosowac do lcd itd) mam nadzieje ze po zastosowaniu odpowiedniego środka zejdą ci te mazie(nie chce straszyć ale koleżance niestety udało sie zmyć tylko część -tez zastosowała jakiś produkt przeznaczony do innych celów-nie pamiętam jaki ale chyba było to cos "cięższego" niż u Ciebie)

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
Nawet na tych środkach do wszystkich powierzchni - z tego co kojarzę - też pisze, żeby nie stosować do ekranów lcd i plazm.
Ja swój tv lcd czyszczę specjalnym środkiem do tych ekranów (koszt 19zł).
o własnie -dokładnie jak koleżanka napisała

podejdź do jakiegoś sklepu-marketu i kup środek so czyszczenia plazmy dostaniesz takowy w media, realu bądź innym sklepie np ze sprzętem-albo na necie
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 19:41   #6
MysteryMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 308
Dot.: Czym czyscic plazme?

Dziekuje za rady.Mam tylko nadzieje,ze smugi zejda...
MysteryMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.