Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-12, 21:34   #2101
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
został mi kwas mlekowy 80% i muszę sobie zrobić peeling ale nie mam wody destylowanej tylko hydrolat z krwawnika i sie zastanawiam czy on nie mógłby rozcieńczyć mi kwasu? ktos wie czy tak można?
Nie polecam. Składniki hydrolatu mogą degradować w zbyt niskim pH.


Uff... W ostatniej chwili udało mi się skorzystać z rabatu. Złożyłam zamówienie o 23:59 .
Zamówiłam m.in. Leucidal, nawet nie wiedziałam, że jest dostępny w Mazidłach.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-11-13 o 00:11
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 17:13   #2102
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Dziewczyny czy któraś z Was stosowała kiedyś to SERUM na włosy z Mazideł? Bardzo bym chciała coś na odrastanie włosów po masowej emigracji z mojej głowy, ale nie wiem czy warto inwestować w składniki czegoś co może być średnio skuteczne...
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 12:28   #2103
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Po ostatnich zakupach pozostał niesmak, pomijając już brak próbek (kwota zamówienia przy której w zsk miałabym już trzy próbki) dla stałej klientki od lat.

Zamówiłam gotowy zestaw olejków z retinolem 1%, z opisu przygotowania serum wynikało, że jeden z olejów jest umieszczony w większej buteleczce, która ma pomieścić całe serum tj. 20ml z kroplomierzem. Ku mojemu rozczarowaniu otrzymałam olejki w plastikowych buteleczkach 10mililitromych...
"Krok 2– do butelki z Olejem arganowym dodaj Olej żurawinowy" taaa jasne... :/
Umieściłam mieszankę w lichej plastikowej buteleczce, gdybym wiedziała zamówiłabym buteleczkę osobno... Następnym razem zamówię podobny produkt z BU, bo serum z retinolem moja skóra bardzo polubiła
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 15:20   #2104
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
Po ostatnich zakupach pozostał niesmak, pomijając już brak próbek (kwota zamówienia przy której w zsk miałabym już trzy próbki) dla stałej klientki od lat.

Zamówiłam gotowy zestaw olejków z retinolem 1%, z opisu przygotowania serum wynikało, że jeden z olejów jest umieszczony w większej buteleczce, która ma pomieścić całe serum tj. 20ml z kroplomierzem. Ku mojemu rozczarowaniu otrzymałam olejki w plastikowych buteleczkach 10mililitromych...
"Krok 2– do butelki z Olejem arganowym dodaj Olej żurawinowy" taaa jasne... :/
Umieściłam mieszankę w lichej plastikowej buteleczce, gdybym wiedziała zamówiłabym buteleczkę osobno... Następnym razem zamówię podobny produkt z BU, bo serum z retinolem moja skóra bardzo polubiła
zamawiałas z BU serum z 1% czystego retinolu?
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 21:27   #2105
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Jeszcze nie, ale planuje
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 22:21   #2106
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
Jeszcze nie, ale planuje
ja zamówiłam ale ciekawi mnie jakie Ty miałas olejki z retinolem i jakie efekty
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 13:27   #2107
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

U mnie olej żurawinowy i arganowy. Nie moge jeszcze za duzo powiedziec bo użyłam olejku zaledwie kilka razy ale po kazdym użyciu na noc, rano widze zwężone pory, mniej widoczne zaskórniki otwarte. Mimo cery mieszanej te oleje nie zapychają mi porów, podrażnienia też brak Myśle że na efekty długofalowe trzeba poczekać A jak sprawdza się ten z BU? Na ktorą wersje się zdecydowałaś?
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-24, 16:15   #2108
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
U mnie olej żurawinowy i arganowy. Nie moge jeszcze za duzo powiedziec bo użyłam olejku zaledwie kilka razy ale po kazdym użyciu na noc, rano widze zwężone pory, mniej widoczne zaskórniki otwarte. Mimo cery mieszanej te oleje nie zapychają mi porów, podrażnienia też brak Myśle że na efekty długofalowe trzeba poczekać A jak sprawdza się ten z BU? Na ktorą wersje się zdecydowałaś?
Jeszcze nie mam, czkam na przesyłkę; zamówiłam Serum antyoks. flavo+C15F wersja LEKKA, Serum-olejek odmł. RENEW + zielona kawa - złoty ZESTAW; mam jeszcze olejek Tamanu i stosuje od dwóch dni i jest ok; zostałam tez fanem kwasu salicylowego i rozpusciłam go w spirytusie bo w olejku to żadnym nie chce sie rozpuścic i mam zamiar sie przecierac tym tonikiem tylko musze dodać hydrolatu, kwasu hialuronowego i złagodzić to.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 19:42   #2109
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
Po ostatnich zakupach pozostał niesmak, pomijając już brak próbek (kwota zamówienia przy której w zsk miałabym już trzy próbki) dla stałej klientki od lat.

Zamówiłam gotowy zestaw olejków z retinolem 1%, z opisu przygotowania serum wynikało, że jeden z olejów jest umieszczony w większej buteleczce, która ma pomieścić całe serum tj. 20ml z kroplomierzem. Ku mojemu rozczarowaniu otrzymałam olejki w plastikowych buteleczkach 10mililitromych...
"Krok 2– do butelki z Olejem arganowym dodaj Olej żurawinowy" taaa jasne... :/
Umieściłam mieszankę w lichej plastikowej buteleczce, gdybym wiedziała zamówiłabym buteleczkę osobno... Następnym razem zamówię podobny produkt z BU, bo serum z retinolem moja skóra bardzo polubiła
Dzień dobry,

*odnośnie próbek do zamówień - próbki są dołączane tylko na życzenie Klienta. Informację o chęci otrzymania próbek (mile widziane konkretne propozycje) należy zamieszczać na formularzu zamówienia w uwagach Klienta. Zawsze, jeśli tylko produkt jest dostępny w sprzedaży, z przyjemnością dołączamy próbki, które Klient sobie zażyczył .

*odnoście opakowania z na olejki z serii Gotowych Zestawów (Olejki "Eliksir młodości" oraz Olejku z retinolem i wit. C tetra) - ZAWSZE I we wszystkich tych zestawach opakowaniem na produkt finalny jest szklana butelka o poj. 20 ml, która zawiera jeden z olei. Do niej, zgodnie z instrukcją, należy dodać pozostałe składniki zawarte w plastikowych opakowaniach.
Jesli w Zestawie, który Pani otrzymała takiej butelki nie było, to nastąpił błąd, który natychmiast poprawimy. Niestety nie mieliśmy takiej możliwości gdyż nie dotarł do na nas od Pani żadem mail reklamacyjny. O tym,że coś było nie tak dowiaduję z Forum. Mam zatem gorącą prośbę - w przypadku jakichkolwiek niezgodności lub pomyłek proszę w pierwszej kolejności o kontakt ze Sklepem abyśmy mieli szansę sprawę wyjaśnić i błąd naprawić.

Lidia Kobyłka w imieniu Zespołu Sklepu Mazidła
limaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 09:56   #2110
OjKatrinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 41
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Witam.
Coś tu cicho. Zachęciłyście mnie do mazidel tym bardziej że teraz jest kod promocyjny UV. Do tej pory kupowałam półprodukty w zsk i mydlandi.
Mam pytanie do Lorri bądź innych bardziej doświadczonych ode mnie w kręceniu dziewczyn. Chcę sobie ukręcić serum jeszcze nie wiem , które ale zachęciło mnie to z przepisu Lorri na zsk z 10% glukonolaktonem, albo któryś z gotowych zestawów. Mam cerę mieszaną dojrzałą, ze skłonnościami do wyprysków - leczyłam jak na razie z bdb skutkiem Izotekiem. No i chcę tez wygładzić niewielkie zmarszczki pod oczami.
Moje pytanie do Was kochane co polecacie może jakieś inne konkretne sera i jeszce jedno ważne pytanie - czy orientujecie się w temacie jonoforezy gdybym chciała takie serum pod nią zastosować to nie wiem kiedy i które na + a które na - . Niestety ale z chemii byłam noga Jak coś to jeszcze zostaje mi sonoforeza tu nie ma takiego problemu .
OjKatrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 12:37   #2111
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

*odnośnie próbek do zamówień - próbki są dołączane tylko na życzenie Klienta. Informację o chęci otrzymania próbek (mile widziane konkretne propozycje) należy zamieszczać na formularzu zamówienia w uwagach Klienta. Zawsze, jeśli tylko produkt jest dostępny w sprzedaży, z przyjemnością dołączamy próbki, które Klient sobie zażyczył .

*odnoście opakowania z na olejki z serii Gotowych Zestawów (Olejki "Eliksir młodości" oraz Olejku z retinolem i wit. C tetra) - ZAWSZE I we wszystkich tych zestawach opakowaniem na produkt finalny jest szklana butelka o poj. 20 ml, która zawiera jeden z olei. Do niej, zgodnie z instrukcją, należy dodać pozostałe składniki zawarte w plastikowych opakowaniach.
Jesli w Zestawie, który Pani otrzymała takiej butelki nie było, to nastąpił błąd, który natychmiast poprawimy. Niestety nie mieliśmy takiej możliwości gdyż nie dotarł do na nas od Pani żadem mail reklamacyjny. O tym,że coś było nie tak dowiaduję z Forum. Mam zatem gorącą prośbę - w przypadku jakichkolwiek niezgodności lub pomyłek proszę w pierwszej kolejności o kontakt ze Sklepem abyśmy mieli szansę sprawę wyjaśnić i błąd naprawić.

Lidia Kobyłka w imieniu Zespołu Sklepu Mazidła
jak fajnie że mazidła czytają to forum, ja kupowałam na BU i oni nie reagują na reklamacje;
cieszę się że mazidła maja podobna ofertę co BU- i teraz przenoszę się z zakupami do mazideł, bo wiem że błędy zdarzają się wszędzie ale reakcja firmy na to jest bardzo ważna

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez OjKatrinka Pokaż wiadomość
Witam.
Coś tu cicho. Zachęciłyście mnie do mazidel tym bardziej że teraz jest kod promocyjny UV. Do tej pory kupowałam półprodukty w zsk i mydlandi.
Mam pytanie do Lorri bądź innych bardziej doświadczonych ode mnie w kręceniu dziewczyn. Chcę sobie ukręcić serum jeszcze nie wiem , które ale zachęciło mnie to z przepisu Lorri na zsk z 10% glukonolaktonem, albo któryś z gotowych zestawów. Mam cerę mieszaną dojrzałą, ze skłonnościami do wyprysków - leczyłam jak na razie z bdb skutkiem Izotekiem. No i chcę tez wygładzić niewielkie zmarszczki pod oczami.
Moje pytanie do Was kochane co polecacie może jakieś inne konkretne sera i jeszce jedno ważne pytanie - czy orientujecie się w temacie jonoforezy gdybym chciała takie serum pod nią zastosować to nie wiem kiedy i które na + a które na - . Niestety ale z chemii byłam noga Jak coś to jeszcze zostaje mi sonoforeza tu nie ma takiego problemu .
ja to radzę olejek z retinolem, tj palmitynianem retinolu i poprawi wysuszona cerę, ukoi cere poprawi wydzielanie sebum; sama mam cere mieszana i palmityniam jest swietny;
glukonolakton to tylko nawilzy, jak wiele innych składnków; sama mam słój wielkości pół szklanki i nie wiem jak to zuzyc oprócz toniku; może wit B3 na nawilżenie i zmarszczki?

Edytowane przez annajustyna
Czas edycji: 2015-07-09 o 12:38
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-09, 12:39   #2112
Julka_Jul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 31
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

A ja przy ostatnim zamówieniu wyraźnie poprosiłam o dobranie jakiejś próbki i nic nie dostałam a zamówienie miałam na niecałe 100 zł
Julka_Jul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 17:18   #2113
OjKatrinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 41
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Dzięki, retinol owszem jak najbardziej ale piszesz, że ukoi suchą cerę a ja mam mieszaną ale bardziej w kierunku przetłuszczającej się w strefie T. Sucha to ona była w trakcie kuracji Izotekiem - było to pół roku temu wtedy też oprócz kremów nawilżających stosowałam kwas hialuronowy i olejek makadamia, z którym teraz nie bardzo wiem co zrobić bo mi go sporo zostało- może wykorzystam na włosy. Ech tylko ciągle nie wiem co do tej jonoforezy - nie chcę kupować gotowych preparatów typu proffesional bo najzwyczajniej w świecie są drogie, wolałabym coś sama ukręcić. Z poprzednich zakupów został mi jeszcze aloes zatężony 10 x, niacynamid, hydrolat z róży damasceńskiej, wspomniany olej makadamia. Olejki z nasion malin, laurowy, tea tree i kwas l mlekowy niestety do kosza bo mi się przeterminowały zanim zużyłam do końca.
OjKatrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 17:33   #2114
Rildeny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Ja zamawiałam jak koleżana 2 posty wyżej ;(
Rildeny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 18:03   #2115
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez OjKatrinka Pokaż wiadomość
Dzięki, retinol owszem jak najbardziej ale piszesz, że ukoi suchą cerę a ja mam mieszaną ale bardziej w kierunku przetłuszczającej się w strefie T. Sucha to ona była w trakcie kuracji Izotekiem - było to pół roku temu wtedy też oprócz kremów nawilżających stosowałam kwas hialuronowy i olejek makadamia, z którym teraz nie bardzo wiem co zrobić bo mi go sporo zostało- może wykorzystam na włosy. Ech tylko ciągle nie wiem co do tej jonoforezy - nie chcę kupować gotowych preparatów typu proffesional bo najzwyczajniej w świecie są drogie, wolałabym coś sama ukręcić. Z poprzednich zakupów został mi jeszcze aloes zatężony 10 x, niacynamid, hydrolat z róży damasceńskiej, wspomniany olej makadamia. Olejki z nasion malin, laurowy, tea tree i kwas l mlekowy niestety do kosza bo mi się przeterminowały zanim zużyłam do końca.
nie pisałam że masz suchą tylko przesuszoną; masz niacynamid to zrób sobie tonik z woda destylowana albo hydrolatem i daj go 5%-nawilża i podobno działa na zmarszczki; dla mojej mieszanej cery, bardzo zbliżonej do Twojej to tonik jest znakomitym i bardzo tanim nawilżeniem- kilka złotych;
ja nie stosuje pielęgnacji z drogerii tylko naturalne kosmetyki; obecnie marki beorganic i maja krem pod oczy 50ml/45zł więc nie drogi-polecam bo ładnie likwiduje obrzęki na powiekach i działa przeciwzmarszczkowo. Taka pielęgnacja jest na dłuższą metę tańsza a ten krem to tylko przykład;
sądzę że tonik porządnie nawilży cerę i ukoi-proces zrobienia trwa może minutę; nie jestem nastawiona optymistycznie do kremów bo zauważyłam, że takie proste toniki lepiej nawilżają niż krem;tonik możesz zrobic z hydrolatem z róży.

olej makadamia możesz wykorzystać do demakijażu albo na szyje i dekolt do pielęgnacji;
co do jonoforezy -nie znam i sie nie wypowiadam.

Edytowane przez annajustyna
Czas edycji: 2015-07-09 o 18:06
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 21:20   #2116
OjKatrinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 41
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Dzięki za podpowiedzi- myślę, że dobry pomysł z tym wykorzystaniem olejku makadamia na szyję i dekolt, że też nie pomyślałam o tym. O toniku z niacynamidem też pomyślałam bo przekopałam ten wątek i znalazłam proporcje na różne stężenia. Wcześniej przed Izotekiem stosowałam tonik z kwasem mlekowym wg przepisu Lorri na zsk stąd pozostałosci półproduktów.
Przypomniało mi się, że jeszcze mam kwas migdałowy, korund- robię nim peelingi, glinkę zieloną i glinkę ghassoul, mnóstwo spiruliny i olej kokosowy virgin i drugi rafinowany.
Dodam, że spirulinę 200 g firmy aura taką apteczną i oleje kokosowe 900 g i 500 g kupiłam w sklepie ekologicznym na allegro co wyszło dużo dużo taniej niż gdybym kupiła, w którymś ze sklepów z półproduktami, ale może nie powinnam pisac w tym wątku jeśli tak to przepraszam.
OjKatrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 07:59   #2117
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez OjKatrinka Pokaż wiadomość
Dzięki za podpowiedzi- myślę, że dobry pomysł z tym wykorzystaniem olejku makadamia na szyję i dekolt, że też nie pomyślałam o tym. O toniku z niacynamidem też pomyślałam bo przekopałam ten wątek i znalazłam proporcje na różne stężenia. Wcześniej przed Izotekiem stosowałam tonik z kwasem mlekowym wg przepisu Lorri na zsk stąd pozostałosci półproduktów.
Przypomniało mi się, że jeszcze mam kwas migdałowy, korund- robię nim peelingi, glinkę zieloną i glinkę ghassoul, mnóstwo spiruliny i olej kokosowy virgin i drugi rafinowany.
Dodam, że spirulinę 200 g firmy aura taką apteczną i oleje kokosowe 900 g i 500 g kupiłam w sklepie ekologicznym na allegro co wyszło dużo dużo taniej niż gdybym kupiła, w którymś ze sklepów z półproduktami, ale może nie powinnam pisac w tym wątku jeśli tak to przepraszam.
z doświadczenia swojego wiem, że im mniej rzeczy testuje na cerze tym lepiej; masz sporo produktów do wykorzystania i doczytasz w sieci jak je wykorzystać; sama mam kilka pudełek, które czekają w kolejce na zużycie;
jeśli będą jakieś problemy to śmiało pytaj, są tu bardziej doświadczone dziewczyny ode mnie i pomogą
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 10:34   #2118
OjKatrinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 41
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Dlatego też muszę jeszce raz przemyśleć co chcę dokupić i ograniczyć do minimum
OjKatrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 15:55   #2119
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Dziewczyny macie jakies opinie o SERUM ANTYOKSY C+FA+ALA lub MAZIDŁA SERUM CF ROSEHIP, zastanawiam się między zakupem jednego z nich albo sklepowym Flavo-c auriga.

Testowałam już Lekkie Flavio-c z Bu (nie mogłam znieść zapachu porzeczkowego hydrolatu) i MAZIDŁA OLEJEK 10% WIT. C TETRA DLA CERY SUCHEJ (olejki mi się jakoś w ogóle nie chcą wchłonąć w twarz, dodatkowo mam wrażenie że skóra nie może oddychać, a pory się powiększają)
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-17, 13:44   #2120
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Może źle dobrałaś olejki do cery - nie zawsze to,że olej jest polecany do cery suchej czy tłustej sprawdza się w praktyce.
Mam serum C+FA+ALA - jestem z niego zadowolona, dobrze się wchłania, można spokojnie potem nałożyć filtr. Tylko dałabym mniej alginatu, ale akurat ja wolę rano sera bardziej wodniste.
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 16:32   #2121
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez anulla74 Pokaż wiadomość
Mam serum C+FA+ALA - jestem z niego zadowolona, dobrze się wchłania, można spokojnie potem nałożyć filtr. Tylko dałabym mniej alginatu, ale akurat ja wolę rano sera bardziej wodniste.
Dzięki za odpwiedź akurat była promocja 30% na kosmetyki auriga wiec na razie zakupiłam flavo-c (sprawdza się dobrze jeśli chodzi o wchłananie- bo tylko tylę mogę na razie powiedzieć) ale zamieżam jak sie skonczy kupić to C+Fa+ALA dla porównania. Ja właśnie też wolę bardziej wodnistą konsystencję. Olejki nie chca się wchładać w moją skórę
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 18:37   #2122
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Witam. Pytanie do dziewczyn (zwłaszcza po 35 r.ż), które używały mazidlanego retinolu: działa chociaż trochę? Mam dosyc trudnego zdobywania retinoidów na receptę i mocnego łuszczenia się po nich, ale nie chcę rezygnowac z retinolu.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 13:14   #2123
OjKatrinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 41
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Witam. Pytanie do dziewczyn (zwłaszcza po 35 r.ż), które używały mazidlanego retinolu: działa chociaż trochę? Mam dosyc trudnego zdobywania retinoidów na receptę i mocnego łuszczenia się po nich, ale nie chcę rezygnowac z retinolu.
Hmm powiem Ci, że ja sobie właśnie kupiłam retinol w mazidłach - chcę wg mazidlanej receptury zrobić sobie olejek tylko, że ze względu na cenę zrobię z mniejszym stężeniem. Dopiero po użyciu będe mogła coś powiedzieć na temat skuteczności ale mam nadzieję, że zadziała. Jak już wcześniej pisałam przeszłam kurację Izotekiem zawierającym pochodne wit A i moja cera jest po nim taka, że spokojnie mogę chodzić bez makijażu- a mam nadzieje, że mazidlany olejek + eliksir młodosci, ktory tez nabyłam będą stanowiły przedłużenie efektu
OjKatrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 11:14   #2124
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Uzywalam mazidlowego retinolu... i wrocilam do aptecznego... Efekt.. marny byl po tym mazidlowym. Ja retinoli uzywal juz ok 5 lat i byl to Ertin A, teraz Locaccid i Zorac. Locacid uzywam nawet teraz latem. Ale do mazidlowego nie wroce bo na mnie nie dziala. Az jestem ciekawa czy na was bedzie dzialal. Acha ja uzywam retinoli w celach przeciwzmarszczkowych i efekt jest super.
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 10:56   #2125
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Czy sklep Mazidła dalej działa? Na FB ostatnie info ze stycznia 2023, strona się kręci i i nie ładuje A potrzebuję betaglukan
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 14:36   #2126
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez anulla74 Pokaż wiadomość
Czy sklep Mazidła dalej działa? Na FB ostatnie info ze stycznia 2023, strona się kręci i i nie ładuje A potrzebuję betaglukan
Czytałam jakiś czas temu na forum chyba Plotkowym, że został zlikwidowany, ale nie znajdę teraz źródła tej informacji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-26, 22:07   #2127
black_mirror
Przyczajenie
 
Avatar black_mirror
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Unhappy Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czytałam jakiś czas temu na forum chyba Plotkowym, że został zlikwidowany, ale nie znajdę teraz źródła tej informacji.
RIP Mazidła
Zawsze w pamięci - Pierwsze zakupy i emocje samodzielnej produkcji !
black_mirror jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.