Przesadziłam z kwasami... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-16, 08:10   #1
Nej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 256

Przesadziłam z kwasami...


Witam i proszę o radę. Od kilku lat stosuję kwasy z dobrym rezultatem,ale mam skłonności, w akcie desperacji, do przesady. I ujawniłam je własnie tydzień temu we wtorek. Od lutego miałm sine zgrubienie na twarzy, podejrzewam,że to jakieś pozostałości po pryszczu , nic przez wiele miesięcy nie znikało, więc sięgnęłam po tonik z biochemii z kwasem AHA i Bha - 10% Potrzymałam chwilke,dłuższą chwilkę, obok wycisnęłam pryszcza i też polałam kwasem Wiedziałam,że pierwsze kilka dni ,skóra przygotowuje sie d złuszczenia,ogólnie nie jest to ciekawy widok. Pod podkłdem wyglądało jeszcze gorzej, ale ok, przemęczyłam się cały tydzień, zdrapałam odłażącą pierwszą skórę,ale nic się nie dzieje.Dalej wszystko jest czerwone, pomarszczone,i dalej wygląda jakby miała złazić skóra. Boje sie,ze zostaną przebarwienia,... Smaruję alantanem, maścią propoliswą ,a czasem tormentiolem. Co powinnam jeszcze zrobić?
Nej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 16:43   #2
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Przesadziłam z kwasami...

Nawilżaj dobrze to miejsce, używaj filtrów koniecznie! I pokaż to dermatologowi. Jak coś się dzieje nie dobrego, to lekarz Ci pomoże. Obawiam się, że może zostać ślad. I jeszcze poczekaj, może skóra zejdzie i będzie ok Spokojnie
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 17:26   #3
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Przesadziłam z kwasami...

Cytat:
Napisane przez Nej Pokaż wiadomość
Witam i proszę o radę. Od kilku lat stosuję kwasy z dobrym rezultatem,ale mam skłonności, w akcie desperacji, do przesady. I ujawniłam je własnie tydzień temu we wtorek. Od lutego miałm sine zgrubienie na twarzy, podejrzewam,że to jakieś pozostałości po pryszczu , nic przez wiele miesięcy nie znikało, więc sięgnęłam po tonik z biochemii z kwasem AHA i Bha - 10% Potrzymałam chwilke,dłuższą chwilkę, obok wycisnęłam pryszcza i też polałam kwasem Wiedziałam,że pierwsze kilka dni ,skóra przygotowuje sie d złuszczenia,ogólnie nie jest to ciekawy widok. Pod podkłdem wyglądało jeszcze gorzej, ale ok, przemęczyłam się cały tydzień, zdrapałam odłażącą pierwszą skórę,ale nic się nie dzieje.Dalej wszystko jest czerwone, pomarszczone,i dalej wygląda jakby miała złazić skóra. Boje sie,ze zostaną przebarwienia,... Smaruję alantanem, maścią propoliswą ,a czasem tormentiolem. Co powinnam jeszcze zrobić?

Myślę, że poważnego to nic Ci nie będzie to tylko tonik z kwasem, a nie peeling kwasowy, a goi się trudniej, bo polałaś świeżą rankę po wyciśnięciu. Raczej ślad zostanie, na drugi raz nic nie rozdrapuj ani pryszczy, ani skórek po kwasie.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.