Anna Blada Twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-10, 16:57   #1
aniad61
Zadomowienie
 
Avatar aniad61
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 247
GG do aniad61
Smile

Anna Blada Twarz


Mam strasznie bladą twarz - od dziecka...naturalnie wcześniej się tym nie przejmowałam, ale jak po ostatniej wycieczce zobaczyłam swoje zdjęcia myślałam, że normalnie się zabiję! Wyszłam okropnie tylko dlatego, że wyglądałam jak.....truposzczak...Bia ła, blada twarz to właśnie mój problem...Jak sobie z tym poradzić ??

Słyszałam, że picie soku z marchwii codziennie zmienia koloryt cery na morelową, czy to prawda ??

Proszę o jakiekolwiek porady....
aniad61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 17:03   #2
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Anna Blada Twarz

Aniu ztymi sokami to względnie jest , ale spróbuj napewno wyjdzie Ci na zdrowie. Ja pijam od dwóch lat codziennie, bo mi smakują poprostu , kocham marchewkę, ale żeby na mojem bladej skórze jakieś większe efekty to dało...no nie wiem.Może troszeczkę, ale wiem, że sa dziewczyny którym to bardzo służy. Oczywiście mozesz się tez opalic, chodzi mi głównie o to naturalne opalanbie się na słońcu z zachowaniem odpowiedniej ostrożności i środków chroniących. Może spróbuj tez jakiś kremików brązujących np Sopot Ziaji czy jakiś nowy podobno nivei wyszedł. Zawsze są tez samoopalacze. No i w ostateczności solarium ( czego nie polecam).
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 17:21   #3
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Anna Blada Twarz

Mam dokładnie ten sam problem. Jestem blada, opalenizna łapie tylko moje cialo ponizej twarzy, buzkę nigdy. Soczki pijam nałogowo, ale poza ty, że zżółciały mi rece i mam gladsza skore to nic sie nie zminilo. Koloryt twarzy jak u ducha
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 18:11   #4
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Anna Blada Twarz

skad ja to znam niby jestem szatynka, wiec slonce powinno mnie lapac w oka mgnieuniu, a tu nic, wygladam karykaturalnie, jak smierc. ale w zeszlym roku odkrylam swietny produkt. Jest to przyspieszcz opalania. Tak on sie nazywa, jesli jest to produkt dax cosmetics, ktory sama posiadam, wiec moge polecic. Jest tez aktywator opalania z ziaji(nie probowalam, ale z tego co czytalam ma te same dzialanie i bardzo podobny sklad). Szczerze polecam, bo na prawde dzialaja. w maju gdy tak slonko przygrzalo poszlam z kolezanka na plaze i sie wysmarowalam, spieklam sie na ladnego raczka a opalenizna nie zeszla, tylko sie lekko utrwalila. utrwalilabym jeszcze bardziej, ale niestety nie ma teraz pogody .Minusem jest to, ze nie mozna go nakladam samodzielnie, trzeba koniecznie nalozyc krem z filtrem, bo mozna sie silnie poparzyc. ale czegoz sie nie zrobi dla pieknego cialka
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 18:14   #5
Justyna17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 50
Dot.: Anna Blada Twarz

Sok z marchwii powoduje żółknięcie skóry ale jest to objawem tego że w organiźmie było dużo złogów. Sok z marchwii oczyszcza wątrobę, a substancje toksyczne zostają wydalone przez pory skóry. Te rozpuszczone toksyny są koloru żółtego lub pomarańczowego i dlatego jesśli w organizmie było dużo złogów. to w wyniku picia soku z marchwi skóra może pożółknąć. kiedy wszystkie substancje zostają wydalone (6 miesięcy do roku) to skóra powraca do naturalnej barwy.... uff przeczytałam to dzisiaj (Michał Tombak "Jak żyć długo i zdrowo")
Justyna17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 18:49   #6
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Anna Blada Twarz

To we mnie tyle toksyn było? Straszne! A ja myslałam zawsze, że moje pozywienie jest dość zdrowe... Pozory mylą :3

Chyba sobie kupie przyspieszacz opalania. A na twarz go można stosowac?
I jeszcze pytanie: czy jesli stosuje sie puder na twarzy to się w ogóle nie opala?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 20:53   #7
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Anna Blada Twarz

przyznam sie, ze nie wiem, czy na twarz mozna stosowac, nic nie jest na ten temat napisane :| ja osobiscie nie stosowalam, ale nie ma on tendencji do wysuszania skory, wiec mysle, ze mozna go stosowacna twarz, nawet ma dosc ladny zapach, wiec nie powinien jakos odrzucac, poza tym i tak na to trzeba polozyc kremik z filtrem
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-10, 22:03   #8
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Anna Blada Twarz

Taa mam dokladnie ten sam problem jestem strasznie BLADA nawet jak sie opalam to na twarzy tylko porobia mi sie piegi a i tak sie nie zbrazowi (a nie lubie miec piegow wiec twarzy zwykle wcale nie opalam). Wygladam troche dziwacznie bo mam ciemne wlosy, ciemne oczy i jasniutko oprawe oczu (prawie nie mam brwi) wiec wygladam karykaturalnie Zalaczam zdjecia zebyscie wiedzialy co ja wlasciwie mam do tego swojego koloru Zeby ten smieszny efekt chociaz zlagodzic uzywam samoopalacza nivei, jest dobry, nie smierdzi i nietrudno go rownomiernie nalozyc (jeszcze mi sie nei zdarzyla nigdy plama a stosuje pare lat) polecam z calego serca
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 15:28   #9
Kementari
Przyczajenie
 
Avatar Kementari
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Suwałki :]
Wiadomości: 12
GG do Kementari
Dot.: Anna Blada Twarz

jeejku jak ja to rozumiem ja to wogóle jakiś wybryczek jestem ciemna oprawa oczu , baardzo ciemna bo całkowicie czarna , brwi tez czarniutkie jak węgielki ...a oczka takie szaro niebieskie ale dosyć ciemne ...włoski ciemny blond w braz wpadający koszmarek normalnie... opalanie to masakra , moge leżeć godzinami na słońcu i owszem zabroązowie się ale na taki szary przytłumiony kolorek , na ciele..bo mordka i dekolt to się chyba na coś za mnie obraziły i za nic nie kcą się nawet ciut ciut opalić ja się pytam : MATKO NATURO ZA CO ?! teraz mam włoski pofarbowane na złoty braz , wiec zanim nałoze make up to wyglądam jak smierć , chodze i ludzi strasze ale wtapiam się w tło białych scian idealnie
Kementari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 18:10   #10
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Wink Dot.: Anna Blada Twarz

A ja własnie na odwrót, bardzo chciałabym być taka biała W sumie jestem, ale nie aż tak. Zawsze kupuję jak najjaśniejsze podkłady i nie opalam się w ogóle[ale akurat też dlatego, że po prostu nie lubię, poza tym od razu wydaje mi się, że potem dostanę raka skóry]. Myślę, że jeśli chcesz mieć ciemniejszą cerę, to mozesz jeść dużo marchwi, ale wtedy to raczj skóra taka trochę żółta będzie.. Są też teraz w aptekach tabletki capivit sun, które przyspieszają opalanie, jedno opakowanie kosztuje 17zł.
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 18:53   #11
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Anna Blada Twarz

lovisa, a wiesz, ze to wlasnie witamina D produkowana przez skore w trakcie opalania chroni przed rakiem skory? niestety kremy z filtrami blokuja jej wytwarzanie
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-11, 19:00   #12
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Anna Blada Twarz

Nie wiedziałam. Nie miałam na myśli, że chodze kanałami albo jak wampir ukrywam sie w słoneczne dni. Po prostu sie nie opalam A mój strach przed rakiem skóry nie jest wynikiem jakichs przekonań, że kazdy promień słońca go powoduje, to jest po prostu silniejsze ode mnie
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 19:01   #13
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Anna Blada Twarz

ja mam ciemne włosy, prawie czarne oczy , bardzo jasną cerę i jestem bardzo zadowolona i żałuje że nie jestem bardziej blada
seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 19:05   #14
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Talking Dot.: Anna Blada Twarz

Cytat:
Napisane przez seemore
ja mam ciemne włosy, prawie czarne oczy , bardzo jasną cerę i jestem bardzo zadowolona i żałuje że nie jestem bardziej blada
Całkowicie się pod tym podpisuję [za wyjątkiem oczu, bo ja nie mam czarnych]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 23:46   #15
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Anna Blada Twarz

Nic tylko się cieszyć, jasna skóra jest piekna pomyśl że wiele lat temu tylko proste kobiety były opalone, mlecznobiała cera była domeną pań z wyższych sfer ech prababki wiedziały co robią - promienie słoneczne szkodą najbardziej i najszybciej powodują starzenie. Ja jestem też bardzo bardzo jasnoskóra - ale ja się nigdy nei opalałam, nawet jako małe dziecko, bo reagowałam alergią na promienie. Dziś już takiej alergii nie mam, ale się nie opalam - bo nie lubię, bo nudzi mnie takie leżenie plackiem, bo nie lubię opalenizny, bo kojarzy mi się to z brakiem dbałości o własne zdrowie, ze zmarszczkami i plamami... Nie lubię i już, zresztą mój typ skóry się nie opala, ulega tylko bardzo szybko poparzeniu

Jak sobie radzę? Nie lubię opalenizny, ale nie lubię też straszyć bielą upiorną a niezdrową stosuję samoopalacze do twarzy, osobny do nóżek, na całe ciało jakiś delikatny balsam brązujacy. Do tego obowiązkowo jakiś balsam z drobinkami - nie na darmo mówi się że połysk ubiera ciało, skóra jakoś lepiej wygląda
No i dobry puder brązujący to wręcz podstawa - ja tam używam przez cały rok, na okrągło

Jednym słowem, lansuję modę na bladość wiem, że nie mam szans w starciu z solariami panoszącymi się wszedzie ale nadzieja jest zawsze...
Mówię Ci, zdobywam bardzo dużo komplementów od osobników płci obojga za porcelanową cerę właśnie
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 23:50   #16
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Talking Dot.: Anna Blada Twarz

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Nic tylko się cieszyć, jasna skóra jest piekna pomyśl że wiele lat temu tylko proste kobiety były opalone, mlecznobiała cera była domeną pań z wyższych sfer ech prababki wiedziały co robią - promienie słoneczne szkodą najbardziej i najszybciej powodują starzenie. Ja jestem też bardzo bardzo jasnoskóra - ale ja się nigdy nei opalałam, nawet jako małe dziecko, bo reagowałam alergią na promienie. Dziś już takiej alergii nie mam, ale się nie opalam - bo nie lubię, bo nudzi mnie takie leżenie plackiem, bo nie lubię opalenizny, bo kojarzy mi się to z brakiem dbałości o własne zdrowie, ze zmarszczkami i plamami... Nie lubię i już, zresztą mój typ skóry się nie opala, ulega tylko bardzo szybko poparzeniu

Jak sobie radzę? Nie lubię opalenizny, ale nie lubię też straszyć bielą upiorną a niezdrową stosuję samoopalacze do twarzy, osobny do nóżek, na całe ciało jakiś delikatny balsam brązujacy. Do tego obowiązkowo jakiś balsam z drobinkami - nie na darmo mówi się że połysk ubiera ciało, skóra jakoś lepiej wygląda
No i dobry puder brązujący to wręcz podstawa - ja tam używam przez cały rok, na okrągło

Jednym słowem, lansuję modę na bladość wiem, że nie mam szans w starciu z solariami panoszącymi się wszedzie ale nadzieja jest zawsze...
Mówię Ci, zdobywam bardzo dużo komplementów od osobników płci obojga za porcelanową cerę właśnie

No własnie! Mnie się blada cera też tak kojarzy, czyli z arystokracją, troche to śmieszne, ale takie mam skojarzenie. Kiedys własnie takie damy chodziły pod parasolkami w słoneczne dni, żeby się nie opalić i wszyscy zachwycali sie ich idealnie białymi twarzami. Ja nie jestem żadną arystokratką, ale bardzo mi się coś takiego podoba, bo większość osób własnie lubi się opalać i być brązowymi, a ja na odwrót i cieszę się z tego
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 00:41   #17
Kementari
Przyczajenie
 
Avatar Kementari
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Suwałki :]
Wiadomości: 12
GG do Kementari
Dot.: Anna Blada Twarz

ja sie pod tym podpisuje , tylko dla tej alabastrowej cery stawiam jeden warunek mianowicie zadnych eksecesów z cera , mam tu na mysli trądzik itp , bo jesli nie ma się jej idealnie czyściutkiej to już nie wygląda to tak pięknie
Kementari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 08:31   #18
aniad61
Zadomowienie
 
Avatar aniad61
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 247
GG do aniad61
Smile Dot.: Anna Blada Twarz

Lovisa napisała:Są też teraz w aptekach tabletki capivit sun, które przyspieszają opalanie, jedno opakowanie kosztuje 17zł.

A ja właśnie o tym też myślałam, bo wczoraj znalazłam stronke w Internecie o tym produkcie i wydaje się całkiem całkiem Tylko boję się, że ciągle branie takiego czegoś może uszkodzić wątrobę albo cokolwiek...Nie znam sie na tym, ale wiem, że jak się coś bierze dość często to są jakieś "zniszczenia", no nie ????


Poza tym również kiedyś jak się wyżaliłam babci, że mam taką jaaasną cerę, taką bladą i w ogóle... ona mi powiedziała o tym, że kiedyś kobiety się nie opalały, że właśnie miały parasoleczki i w ogóle jakby uciekały przed słoneczkiem....

Ale dzisiaj tak nie jest ! Opalenizna króluje

Pozdrawiam
aniad61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 10:28   #19
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Smile Dot.: Anna Blada Twarz

Ja absolutnie nie mam nic do swojej bladości..ot co taka jestem i nie zamierzam na siłe nic z tym robic...kiedys lezałam plackiem na oliwce i sie paliłam bo chciałam dorownac kol. modelce,pisałam o tym juz w innym watku...niestety szkoda,ze głupota nie boli...
Od tej pory mam to w głębokim powazaniu,jestem blada i nie zamierzam nic z tym robic...a tym którym sie to nie podoba niech nie patrza...nie zamierzam popełniac bledow sprzed 7-8 lat...o nie nigdy wiecej...Tylko niestety jako bladolica mam problem z doborem podkładu ale radze sobie jakos
Ja się przekonałam do swojej bladości...jest mi z tym dobrze...wam też radze...nic na siłe...szkoda zdrowia!!!
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-12, 10:36   #20
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Anna Blada Twarz

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
lovisa, a wiesz, ze to wlasnie witamina D produkowana przez skore w trakcie opalania chroni przed rakiem skory? niestety kremy z filtrami blokuja jej wytwarzanie
1. żadne badania tego nie potwierdziły
2. witamina D jest równiez w pożywieniu- w mleku, maśle itd.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 11:58   #21
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Anna Blada Twarz

I ja mam dokładnie tak samo cera wręcz przezroczysta, z odcieniem niebieskim, dużo piegów. Nie opala się wcale, tylko powstają nowe piegi, ale to nie zmienia jej koloru - jak byłam blada tak jestem. Samoopalacze odpadają, bo mam dużą skłonnosć do trądziku, a wiem juz niestety jaki samoopalacz przynosi skutek...
bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 12:35   #22
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Anna Blada Twarz

Kiedyś był zakładany wątek o tej tematyce ale teraz nie jestem w stanie sobie przypomnieć jaki tytuł jest tego wątku? Sporo kobietek się wypowiadało.

Ja z natury też jestem blada jak ściana a przy tym jeszcze jestem posiadaczką cieni pod oczami - to dopiero tragedia. Próbowałam samoopalacza nivea ale moja skóra twarzy pożółkła,że szkoda gadać. Szybko się opalam nie mam z tym problemu ale właśnie z twarzy ta opalenizna znika bardzo szybciutko. Staram sie unikać kontaktu twarzy ze słońcem bo jak wiadomo szybciej się nam twarzyczka postarzeje, no a poza tym to nie walczę już z bladością bo taka moja natura - ewentualnie jakiś krem koloryzujący np. AVON Rozświetlający krem koloryzujący (Visual Perfection Tint Releasing Moisturizer SPF 20) piszą,że idealnie dopasowuje się do odcienia karnacji no i w moim przypadku to działa nie powiem, że nie. Nawet skóra nie żółknie No jak na razie jestem bardzo zadowolona Teraz w katalogu 8/2005 jest w promocji 19,90

Pozdrawiam
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 13:02   #23
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Anna Blada Twarz

justy masz racje co do obecnosci wit. D w pozywieniu, ale dla organizmu jest lepiej jesli sam moze ja wytworzyc a co do badan, to zostalo potwierdzone, tylko nie pamietam przez jaki zespol badawczy
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 13:12   #24
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Anna Blada Twarz

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
lovisa, a wiesz, ze to wlasnie witamina D produkowana przez skore w trakcie opalania chroni przed rakiem skory? niestety kremy z filtrami blokuja jej wytwarzanie
Coś mi tu nie gra. Filtry nie blokują wytwarzania wit D (która swoją drogą też podobno chroni przed różnymi nowotworami - głównie rak piersi, prostaty, chłoniak - ale jej główną funkcją jest wzmacnianie kości i zębów, ochrona przed osteoporozą), bo żaden filtr nie zablokuje w 100% promieniowania słonecznego (jest to fizycznie niemożliwe). Tak więc smarując się kremem z dużym filtrem też dostarczamy organizmowi tę cenną witaminę).
Poza tym, pamiętam wypowiedz jakiegoś lekarza (a może Basi) gdzie pisano iż do wytworzenia dziennej dawki wit d w naszym organizmie wystarczy nam 15 minutowy spacer przy zachmurzonym niebie
A zatem bez paniki, wit się wytworzy i tak
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 13:25   #25
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Anna Blada Twarz

Wątki o bladych twarzach były już wielokrotnie, ja również jestem bladolica, moje sposoby na bladość to:
-dobry róz, wtedy blada skóra wydaje się zdrowsza, ja używam Blush Delice
-krem brązujący, odradzam Sopot, bo jest dosyć mocny, lepiej zacząć od czegoś słabszego
-krem koloryzujący, ja mam Avon, z tego co widzialam, to zbiera on baty ale to wina jego konsystencji, ja najpierw rozsmarowuje go intensywnie w rękach, potem nakładam na twarz i obowiązkowo mocno przypudrowuje, bo się świeci.
-jeśli masz cienie pod oczami, to dodatkowo korektor, bez tego się nie obejdzie.

__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 13:33   #26
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Anna Blada Twarz

o słońcu i witaminie D z precyzyjnymi namiarami na publikacje nauklowe:

http://www.paulaschoice.com/learn/ar...ER=SKIN&ID=149
http://www.paulaschoice.com/learn/ar...FER=SKIN&ID=28
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 13:36   #27
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089
Dot.: Anna Blada Twarz

Na stornie "About" znalazłam taki tekst"
Exposure to sunlight
Exposure to sunlight is an important source of vitamin D. Ultraviolet (UV) rays from sunlight trigger vitamin D synthesis in the skin. Season, latitude, time of day, cloud cover, smog, and suncreens affect UV ray exposure. For example, in Boston the average amount of sunlight is insufficient to produce significant vitamin D synthesis in the skin from November through February. Sunscreens with a sun protection factor of 8 or greater will block UV rays that produce vitamin D, but it is still important to routinely use sunscreen whenever sun exposure is longer than 10 to 15 minutes. It is especially important for individuals with limited sun exposure to include good sources of vitamin D in their diet.

Jako źródło podano: Holick MF. McCollum Award Lecture, 1994: Vitamin D: New horizons for the 21st century. Am J Clin Nutr 1994;60:619-630.

Niestety nie wiem, czy jest to miarodajne źródło, bo przecież w internecie można znaleźć wszystko.

A.
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 14:14   #28
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Anna Blada Twarz

Cytat:
Napisane przez Smoczyca

Jak sobie radzę? Nie lubię opalenizny, ale nie lubię też straszyć bielą upiorną a niezdrową stosuję samoopalacze do twarzy, osobny do nóżek, na całe ciało jakiś delikatny balsam brązujacy. Do tego obowiązkowo jakiś balsam z drobinkami - nie na darmo mówi się że połysk ubiera ciało, skóra jakoś lepiej wygląda
No i dobry puder brązujący to wręcz podstawa - ja tam używam przez cały rok, na okrągło
Ja traktuję też swoje ciałko i twarz podobnie jak Smoczyca. Mało słońca, filtry i obowiązkowo samoopalcz i balsam brązujący. Nie lubię latem pokazywać białych nóg, rąk, ramion. Chociaż jak patrzę na Nicole Kidman i jej białe ciało - to wygląda to pięknie.
Zimą cieszę sie swoją jasną karnacją. Nie mam niezdrowego odcienia cery, wiec nawet bez bronzerów, kremów koloryzujących wyglądam "zdrowo" i ładnie Ale obowiązkowo muszę mieć róż na policzkach! Wtedy bez względu na to czy odcień cery jest biały czy zbrązowiony przez samoopalacz - zawsze wygląda sie lepiej. Moim zdaniem taki lekki rumieniec ożywia twarz.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 18:17   #29
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Anna Blada Twarz

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Nic tylko się cieszyć, jasna skóra jest piekna pomyśl że wiele lat temu tylko proste kobiety były opalone, mlecznobiała cera była domeną pań z wyższych sfer ech prababki wiedziały co robią - promienie słoneczne szkodą najbardziej i najszybciej powodują starzenie. Ja jestem też bardzo bardzo jasnoskóra - ale ja się nigdy nei opalałam, nawet jako małe dziecko, bo reagowałam alergią na promienie. Dziś już takiej alergii nie mam, ale się nie opalam - bo nie lubię, bo nudzi mnie takie leżenie plackiem, bo nie lubię opalenizny, bo kojarzy mi się to z brakiem dbałości o własne zdrowie, ze zmarszczkami i plamami... Nie lubię i już, zresztą mój typ skóry się nie opala, ulega tylko bardzo szybko poparzeniu

Jak sobie radzę? Nie lubię opalenizny, ale nie lubię też straszyć bielą upiorną a niezdrową stosuję samoopalacze do twarzy, osobny do nóżek, na całe ciało jakiś delikatny balsam brązujacy. Do tego obowiązkowo jakiś balsam z drobinkami - nie na darmo mówi się że połysk ubiera ciało, skóra jakoś lepiej wygląda
No i dobry puder brązujący to wręcz podstawa - ja tam używam przez cały rok, na okrągło

Jednym słowem, lansuję modę na bladość wiem, że nie mam szans w starciu z solariami panoszącymi się wszedzie ale nadzieja jest zawsze...
Mówię Ci, zdobywam bardzo dużo komplementów od osobników płci obojga za porcelanową cerę właśnie
ja nie patrze na to czy arystokratko tak mialy czy nie ale dla mnie wazny jest inny czynnik, ja lubie te klimaty beksiński, horrory i takie tam i fajnie jest tak straszyć upiorną bielą i dlatego własnie zaluje za nie jestem az tak biala tzn. nie ze ja chce byc biala jak kreda tylko po prostu lubie jak mi wszyscy zwracają uwage ze jestem blada
seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 19:09   #30
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Dot.: Anna Blada Twarz

Zgadzam sie ze Smoczycą w pełni zdecydowanie odradzam wszystkim wizyty w solarium (wystarczy spojrzec na te zsolariowane dziewczyny,u nich zazwyczaj na 1wizycie sie nie konczy...). Sama mam jasna karnacje i jest mi z tym dobrze.a moj sposob na bladosc to:

1) balsamy brazujace- karmel Daxa jest suuuper
2) na twarz krem brazujacy delikatnie Nivea Soin Bonne Mine + puder brazujacy
3) w lecie jak juz nozki sa lekko "opalone" balsamem brazujacym. dodatkowo mozna nalozyc balsam rozswietlajacy np Dove
no i obowiazkowo filtry na twarz caly rok (min.15),ale tego powtarzac chyba nie trzeba.
buziaki dla wszystkich wizazanek o pieknej jasnej karnacji
Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.