Kanałowe leczenie zębów - wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-15, 21:58   #151
urszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 51
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nataliadenis Pokaż wiadomość
Słyszałam, że nawet ze znieczuleniem przy leczeniu kanałowym niektórych bardzo boli? Czy to prawda?

Ze znieczuleniem nie boli, nawet bez znieczulenia nie boli jeżeli ząb jest martwy.
urszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 11:08   #152
nataliadenis
Przyczajenie
 
Avatar nataliadenis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Byłam dzisiaj. Poprosiłam o znieczulenie lecz powiedziała, że nawet nie będzie potrzebne, że najpierw zobaczę czy mnie coś będzie blolało, że jeżeli tak to nie ma sprawy,da mi je. Ukuła mnie igiełką w jeden kanał, nic nie bolało. Potem w drugi, niestety ten bolał. Denstystka myślała pewnie, że ten ból nie jest duży i włożyła mi tam śmierdzące lekartwo, ale jak wpychała głębiej to mnie mocno zabolało, więc wyjęła i powiedziała, że jeszcze do piątku mam pochodzić z dziurą i dobrze ją płukać. Jeszcze raz robiłam dzisiaj prześwietlenie, zobaczymy ile to jeszcze potrwa
nataliadenis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 11:16   #153
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Ja miałam dwie kanałówki jakieś 6 lat temu na NFZ i nic nie płaciłam (lewa górna 5 i prawa dolna 6).
Tak sobie piszę, bo widzę, że płacicie jakieś fortuny
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 11:29   #154
SeeTheSun
Raczkowanie
 
Avatar SeeTheSun
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 382
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Witam Cię..
mi się ząbek strasznie kruszył, i poszłam prywatnie.. babka nawet nie zapytała o znieczulenie, bolało mnie jak cholera, dwa razy zatruwała mi ząb.. na jednym zębie siedziałam, aż 4wizyty.. potem założyła mi plombę, poszłam do innego gabinetu (już nie prywatnie) i od razu inaczej się czułam.. dentystka wszystko mi mówiła, pytała czy boli mnie czy co, wyleczyła kilka zębów i było ok, teraz patrze, że właśnie z mojego ząbka leczonego kanałowo plomba mi odpada. :/
__________________
Schudnąć :P !
SeeTheSun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 15:10   #155
nataliadenis
Przyczajenie
 
Avatar nataliadenis
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Prawie jak mój przykład, na poprzedniej stronie. To tylko i wyłącznie zalezy od denstysty. Ja z tego mojego prywatnego rezygnuję i przerzucam się na darmochę ;D

Mam nadzieję, że już na następnej wizycie ten drugi kanał nie będzie tak bolał i bedzie mogła wsadzić mi to lekarstwo. Oczywiście mówiła, że z tym lekarstwem może boleć i, że jeżeli będzie bardzo mocno, że nie będę mogła się na niczym innym skupić to mogę to wyjąć.
nataliadenis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 23:34   #156
truskaweczka313133
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - ile?

przesadziłąś 1200 zł, o maj gad!!!!Dużo za dużo!!KOferdam i mikroskop to sa bajery na które lekarze naciągają pacjentów.Niestety są i tacy,to im usprawnia prace ale ie zmienia nic w pzrypadku lezcenia samych kanałow.POzdrawiam
truskaweczka313133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 09:33   #157
agatkad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 352
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Pytanie do ivoclar lub kogos kto miał taki przypadek
Jak to jest z leczeniem kanałowym pod mikroskopem? Chodzi mi dokładnie o taka sprawe. Mam leczony zab kanalowo normalnie który ma 3 kanały. I 2 kanały dentysta wypenil mi idealnie, ale 3 kanał ma dziwną budowe i aby go wypelnic trzeba to robic pod mikroskopem. Ale zaplombowal mi zęba bo powiedzial ze jeśli nie bedzie bolal to ok, ale mnie jakis miesiąc po zamplombownaiu zaczął boleć i ból jest coraz silniejszy I teraz tak chodzi mi o to czy mozna powiedziec ze sie chce tylko 1 kanał wypelnic pod mikroskopem? Bo dzwonilam do jednego stomatologa i kobieta mowi ze 1 nie beda wypelniac ze denstysta od początku robi caly ząb a to koszt rzędu 800 zl i poco nie potrzebnie wydlubywac tamte 2 kanaly jak sa idealnie wypelnione, a pozatym nie stac mnie wydac tyle pieniedzy. Niewiecie czy mozna poporosic o wypelnienie tylko 1 kanału? I ile by to kosztowało w 300 zl bym sie zmiescila?

Edytowane przez agatkad
Czas edycji: 2008-07-18 o 09:59
agatkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 09:53   #158
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

ja tez miałam miesiac temu robiny zab(wymiana plomby) i od tamtej pory boli mnie.i pewnie skonczy sie na robieniu jeszcze raz tylko kanałowo.a juz sie cieszyłam ze wszystkie zeby mam porobione.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 12:45   #159
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

zdecydowanie powinnas poszukac takiego dentyste z mikrospokperm ktory wy pelni ci tylko tenn jeden kanał-niestety sa rozni ludzie na swiecie tak samo jak rozni dentysci tak wiec poszukaj i nie daj sie robic w bambuko skoro te kanały sa prawidlowo wypelnione(a jesli rzeczywiscie tak jest) hmm 300zzł za jeden kanał ,ale bez wypelnienia podejrzewam ze sie zmiescisz,ale to zalezy od regionu polski
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 17:00   #160
agatkad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 352
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
zdecydowanie powinnas poszukac takiego dentyste z mikrospokperm ktory wy pelni ci tylko tenn jeden kanał-niestety sa rozni ludzie na swiecie tak samo jak rozni dentysci tak wiec poszukaj i nie daj sie robic w bambuko skoro te kanały sa prawidlowo wypelnione(a jesli rzeczywiscie tak jest) hmm 300zzł za jeden kanał ,ale bez wypelnienia podejrzewam ze sie zmiescisz,ale to zalezy od regionu polski
Hej dziękuje Ci za odpowiedz. Siedzialam na necie i dzownilam dzis i w koncu znalazlam w Krakowie. 200 zl za jeden kanal plus zdjecie po wypelnieniu 40 i znieczulenie iles tam i plomba. Więc tak kobieta mowila ze ponad 300 wyjdzie ale 400 nie przekroczy. Juz na jutro na 9 rano mnie umowila szybciutko)))
agatkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 18:03   #161
agatkad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 352
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Bylam dzis na wizycie, 1,5 h mi udrażniał kanał ale w koncu sie udalo. Ale wyniknął nowy problem a mianowicie okazalo sie ze wdrugim kanale ktory jzu mialam wypelniony mam jakis kawałek narzedzia. Dentysta pyta mnie czy chce go usunąc , ze moze sie od tego cos dziac ale nie musi. No ale to znowu kolejne 200 zl. Niewiem co robic czy od tego kawalka narzedza moze sie faktycznie cos dziac i pasuje go usunąć?

I jak sie odbywa to usuwanie narzędzia? Czy to boli????. Pod zwykłym znieczuleniem sie to robi???

Edytowane przez agatkad
Czas edycji: 2008-07-20 o 12:44
agatkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-20, 09:20   #162
lola14
Raczkowanie
 
Avatar lola14
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 151
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

miałam leczenie kanałowe 1 u góry i boje sie że mi sie cos stanie z tym zębem jak myslicie?
lola14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 09:50   #163
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lola14 Pokaż wiadomość
miałam leczenie kanałowe 1 u góry i boje sie że mi sie cos stanie z tym zębem jak myslicie?
nic nie powinno sie z nim stac,jedynie z czasem sciemnieje.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 09:53   #164
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lola14 Pokaż wiadomość
miałam leczenie kanałowe 1 u góry i boje sie że mi sie cos stanie z tym zębem jak myslicie?
Mój jeden ząb po kanalówce najpierw sciemnial potem się rozkruszyl a na sam koniec polamal i trzeba bylo go usunąć. Drugi ząb jeszcze się jakoś trzyma.
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 12:44   #165
agatkad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 352
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agatkad Pokaż wiadomość
Bylam dzis na wizycie, 1,5 h mi udrażniał kanał ale w koncu sie udalo. Ale wyniknął nowy problem a mianowicie okazalo sie ze wdrugim kanale ktory jzu mialam wypelniony mam jakis kawałek narzedzia. Dentysta pyta mnie czy chce go usunąc , ze moze sie od tego cos dziac ale nie musi. No ale to znowu kolejne 200 zl. Niewiem co robic czy od tego kawalka narzedza moze sie faktycznie cos dziac i pasuje go usunąć?

I jak sie odbywa to usuwanie narzędzia? Czy to boli????. Pod zwykłym znieczuleniem sie to robi???

nikt nie wie?
agatkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 12:56   #166
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agatkad Pokaż wiadomość
nikt nie wie?
Co to znaczy, że masz kawałek narzędzia w kanale zębowym ?? Jakiego narzędzia ?? Kawałek nożyczek ?? Śrubokręta ?? W kanale zębowym o długości 200 mm i szerokości 2mm ??
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 15:02   #167
agatkad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 352
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Co to znaczy, że masz kawałek narzędzia w kanale zębowym ?? Jakiego narzędzia ?? Kawałek nożyczek ?? Śrubokręta ?? W kanale zębowym o długości 200 mm i szerokości 2mm ??

Nie no takie narzędzia raczej by mi sie nie zmieścily .

Domyślam sie ze chodzi o to ze urwał sie kawałek tego drucika którym dentysta czyści kanał
agatkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 15:09   #168
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agatkad Pokaż wiadomość
Nie no takie narzędzia raczej by mi sie nie zmieścily .

Domyślam sie ze chodzi o to ze urwał sie kawałek tego drucika którym dentysta czyści kanał
Jezus Maria .... to czemu dentysta go tam zostawił, a nie wyjął od razu ?? Idź do niego i zażądaj darmowego usunięcia tego czegoś i wyleczenia zęba ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 16:11   #169
agatkad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 352
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Jezus Maria .... to czemu dentysta go tam zostawił, a nie wyjął od razu ?? Idź do niego i zażądaj darmowego usunięcia tego czegoś i wyleczenia zęba ...
Ale to nie ten mi zostawil. Sprawa wygląda tak ze 2 kanały wypelnial mi dentysta inny normalną metodą ale 3-ego nie dal rady poniewaz podobno byl zakręcony ten kanał jakos i kazal mi isc mikroskopowo go wypełnic. Wiec znalazlam sobie innego dentyste i on mi wypelnil 3 kanal pod mikroskopem i przy okazji pod tym mikroskopem zauwazyl ze w innym kanale wystaje kawalek tego narzędzia. No i powiedzial ze to nie takie proste wyjac narzędzie, ze czasami nawet przez 4 godziny sie męczą i ze 200 zl to kosztuje. Wiec to nie ten dentysta mi zostawil ten drucik wiec nie moge zarządać od niego darmowego wyjęcia. A z kolei ten który mi to narzędzie zostawił to nie moze mi go wyjąć ponieważ nie ma mikroskopu
agatkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 09:18   #170
agatkad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 352
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Nikt nie wie nic na ten temat?. Czy ten kawałek drucika faktycznie trzeba usunąć i czy to boli?
agatkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 15:02   #171
lola14
Raczkowanie
 
Avatar lola14
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 151
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

co?????????????????
ale ja miałam leczenie kanałowe jedynki!!! i to u góry!!!
po jakim czasie Ci się tak zrobiło?
lola14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 15:04   #172
lola14
Raczkowanie
 
Avatar lola14
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 151
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

ale jak sciemnnial to mozna go jakos wyczysnic albo cos?
lola14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 15:13   #173
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lola14 Pokaż wiadomość
ale jak sciemnnial to mozna go jakos wyczysnic albo cos?
Nie wiem, ale dentystka powiedziala, że jakbym przyszla wcześniej, tzn jak zacząl mi ciemnieć, to może daloby się go jeszcze uratować. Ale jak, to nie mam pojęcia.
A ciemnieć zacząl po 2-3 latach?? Nie pamiętam dokladnie.
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 15:47   #174
agatkad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 352
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

nikt nie wie?
agatkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 15:31   #175
lola14
Raczkowanie
 
Avatar lola14
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 151
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez popscene Pokaż wiadomość
Nie wiem, ale dentystka powiedziala, że jakbym przyszla wcześniej, tzn jak zacząl mi ciemnieć, to może daloby się go jeszcze uratować. Ale jak, to nie mam pojęcia.
A ciemnieć zacząl po 2-3 latach?? Nie pamiętam dokladnie.
o cholera
a nie wiesz jak to by wyczyscila?
lola14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 16:03   #176
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lola14 Pokaż wiadomość
o cholera
a nie wiesz jak to by wyczyscila?
Nie mam pojęcia. Nie wiem czy to czyści, ale pewnie jakoś zabezpiecza przed kruszeniem, bo to chyba później następuje.
Zresztą nie wiem, nie jestem dentystką
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 15:37   #177
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agatkad Pokaż wiadomość
Ale to nie ten mi zostawil. Sprawa wygląda tak ze 2 kanały wypelnial mi dentysta inny normalną metodą ale 3-ego nie dal rady poniewaz podobno byl zakręcony ten kanał jakos i kazal mi isc mikroskopowo go wypełnic. Wiec znalazlam sobie innego dentyste i on mi wypelnil 3 kanal pod mikroskopem i przy okazji pod tym mikroskopem zauwazyl ze w innym kanale wystaje kawalek tego narzędzia. No i powiedzial ze to nie takie proste wyjac narzędzie, ze czasami nawet przez 4 godziny sie męczą i ze 200 zl to kosztuje. Wiec to nie ten dentysta mi zostawil ten drucik wiec nie moge zarządać od niego darmowego wyjęcia. A z kolei ten który mi to narzędzie zostawił to nie moze mi go wyjąć ponieważ nie ma mikroskopu
Witam. Miałam podobny przypadek. Podczas leczenia kanałowo dolnej szóstki okazało się, że w 1 kanale poprzedni dentysta (dawno temu) zostawił kawałek ułamanego "czegos". Dentystka bez znieczulenia próbowała to wydłubać - nie udało sie (nie bolało to, po prostu czulam, że o coś zahacza tym dłutkiem którym to wydłubywała). Wtedy powiedziała, że takie coś mozna wyjąc pod mikroskopem, koszt ok. 1000 zl ale spróbuje jeszcze coś tam włożyć do kanału - jakąś substancjkę która miała ułatwić rozpuszczenie tego narzędzia czy wypchnięcie go, nie wiem dokładnie (moja dentystka mało tłumaczy). Po tygodniu przyszłam na wizytę, po ponownej próbie wydłubywania kawałka czegoś z mojego kanału okazało się, że nie da sie tego całego wyciągnąć, to cos sie kruszyło i ona mi ponoć wydłubywała szczątki, ale nie oczyściła kanału chyba do końca. Powiedziała, że skoro tak długo nic mi sie nie działo z tym zębem to i teraz nie powinno (ząb mnie nie bolał wczśniej, leczyłam po kolei co było do leczenia - stare plomby itp.). Tak więc chyba wypełniła mi ten kanał , dała plombę i jest ok. Dodała, że dentystom taka sytuacja często się zdarza, że ułamie sie jakas igiełka, jednak powinni uprzedzić pacjenta o tym fakcie.

Ja mam pytanie z innej beczki - kanałowo miałam też przeleczone 2 górne szóstki. Zęby mnie nie bolą, natomiast czasem czuję jakby z tamtych okolic wydobywała sie ropa (przepraszam za określenie) i czasem jak próbuję specjalnie coś niby wyssać stamtąd (sorry za opis) to leci mi krew. Nie wiem czy coś z tymi zębami jest nie tak, czy to może moje dziąsła są winne, bo ogólnie mam bardzo wrażliwe i przy każdym myciu zębów krwawią. Na razie nie chce iść z powrotem bo boję się, że ona znów mi rozwierci te zęby i będzie na nowo je robić z tym samym skutkiem albo będzie mi je chciała wyrwać. Podkreślam - nic mnie one nie bolą. Sama nie wiem co robić.
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 14:17   #178
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Moj maż ma podobną sytuację. Wczoraj dowiedział się, że 15 lat temu dentystka zostawiła mu w zębie końcówkę narzędzia do czyszczenia kanałów... Ropa mu się zebrała, zapalenie. czekka go usunięcie tego gówna pod mikroskopem u spejclaisty od tegoż. Strasznie się przejął, a ja z nim. I te koszty, przerażacie mnie, przy umawianiu wizyty nikt nie wsponiał ze to moze kosztować ponad 1000 zł!!!
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 16:46   #179
agatkad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 352
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Moj maż ma podobną sytuację. Wczoraj dowiedział się, że 15 lat temu dentystka zostawiła mu w zębie końcówkę narzędzia do czyszczenia kanałów... Ropa mu się zebrała, zapalenie. czekka go usunięcie tego gówna pod mikroskopem u spejclaisty od tegoż. Strasznie się przejął, a ja z nim. I te koszty, przerażacie mnie, przy umawianiu wizyty nikt nie wsponiał ze to moze kosztować ponad 1000 zł!!!
Hej nie sądze żeby aż 1000. Zgodze sie ze 1000 zl moze kosztowac leczenie kanalowe pod mikroskopem calego zęba czyli 3 lub 4 kanałow, ale jeżeli a podejrzewam ze tak jest kawałek drucika został w jednym z kanalow to bedzie koszt pewnie okolo 400 zl góra. Ja wlasnie na poniedzialek jestem umowiona na drugą wizyte , i dentysta powiedzial mi ze koszt wyjecia z kanalu tego kawałka narzędzia bedzie wynosil 200 zl, plus trzeba doliczyc zdjęcie po i ponowne wypelnienie i plombe ale mysle ze wszystko to góra 400 zl no 500 to juz chyba max. Chyba ze az w 3 kanałach były by zostawione te druciki ale nie wydaje mi sie bo to juz by był wyjatkowy pech
agatkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 14:36   #180
dmoc4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 318
GG do dmoc4
Dot.: Kanałowe lecznie zębów - wątek zbiorczy

Hej, jeśli sączy Cie sie ropa z zęba to lepiej idź do dobrego dentysty, do gabinetu gdzie mają na miejscu rentgen i emdometry( takie maszynki , które sa bardzo pomocne w leczeniu kanałowym).Nie czekaj az Cie zacznie boleć. Ja się tak załatwiłam. Kiedys maiałam źle wypełnione kanały, dentysta napakowal mi do nich cementu Zrobiło się w kanałach dosłownie bagno, jak wyciągał tymi igiełkami to co tam jest to sam nie wierzyl Zą mnie nie bolał wcale, ale wczesniej miałm zrobiony pantograf ( takie zdjęcie panoramiczne, że wszystkie zęby widać, drogie ok90 zł ale polecam) i wyszło, że pod leczonymi kiedys kanałowo zębami (w dobrej znanej wrocławskiej klinice - tak mi się wydawało wtedy ze dobra) mam torbiele i mega stany zapalne, stąd ropa i krew z tych zębów a raczcej spod nich). Mam takich z 5 jeden pięknie zareagował na leczenie, kolejny dał mi tak popalić ,że mało nie zeszłam z bólu. Dostałam ( 4 dni przed obroną pracy mgr) ropnego zapalenia okostnej, tak wielkiego , że miałam opuchnięte wszystko łącznie z szyją, ból nim mi wyszedł ropień taki,że nic na niego nie działalo ketonale, tramale cuda wianki. Nic myslałm ze wyskocze przez okno. Przy ropnych stanach zapalnych tak jest, dopiero jak spuchłam i wyszedł mi ropień to piuscił najgorszy ból, ale szcękościsk i cignięcie wywołane opuchlizną dalej było ( tak się broniłam)) Dostałam końską dawke antybiotyku i metronizadol na beztlenowce i po dwóch tygodniach mi puscilo.Ale mam zwłókniałe węzły chłonne z tej strony gdzie było zapalenie okostnej, lekarz powiedział,że sie zmniejsza ale kiedy nie wiedomo. Mija drugi miesiąc a mi jeszcze ropa w dziaśłach siedzial do tamtego tygodnia, bo buzie miałam w środku całą w ropie. Masakra. Pisze to dlatego,żeby nikt nie bagatelizował martwych zębow, z których cos cieknie albo trochę bolą, to raczej oznacza, że coś się z nimi dzieje. Ja mam juz 3 poprawionego po złych kanałach, a wczoraj kolejny nowy przeleczony kanałówka bo cos mi z niego leciało, i okazało się ze już mam miazge w stanie zaplnym
dmoc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-20 16:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:24.