Egzamin - pokonać stres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-11, 12:21   #1
Anthuria
Raczkowanie
 
Avatar Anthuria
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 110
Post

Egzamin - pokonać stres


Hej dziewczyny! Mój problem jest następujący; za dwa tygodnie zdaje egzamin na prawo jazdy, 3 (sic!) raz zreszta i na samą myśl o tym mam zimne dreszcze. Macie może jakieś sposoby na radzenie sobie ze stresem egzaminacyjnym w takiej sytuacji? Przeraża mnie przede wszystkim przerwa jaka mam od ostatniego egzaminu (4 miesiące). Jak tam bylo u Was z tymi egzaminami? Pozdrawiam !
Anthuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 13:46   #2
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Egzamin na prawo jazdy !

Ja na egzaminach wyobrażałam sobie, że jestem moim Tatą, który jeździ od 35 lat I od razu stawałam się bardziej wyluzowana
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 17:27   #3
mycha123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 90
Re: Egzamin na prawo jazdy !

Witaj wspólniczko niedoli , też jestem przed egzaminem, ale jeszcze nie znam dokładnej daty, boję się bardzo ale staram się nie zwariować. Moje rady to:
1. przypominaj sobie cały czas wszystkie dobre słowa, które powiedział Ci instruktor o Twojej jeździe
2. mów sobie cały czas że świetnie jeździsz, powtarzaj to jak mantrę
3. możesz sobie powiesić kartki z napisem "zdam" w całym domu
4. nie myśl nawet co będzie jak nie zdasz, myśl tylko o tym jak wsiądziesz w samochód z upragninym dokumentem w kieszeni I będziesz mogła pojechać wszędzie....
5. pomyśl o tym, że nic nie jest warte siwych włosów….NIC
6. jak będziesz bardzo zdenerwowana to policz sobie do 10 powoli wydychając powietrze
7. jak zaczynasz myśleć o egzaminie powiedz sobie "pomyślę o tym jutro" - niezła metoda, pewnie wiesz czyja

Tyle mi przyszło do głowy
POWODZENIA
mycha123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 17:43   #4
Anthuria
Raczkowanie
 
Avatar Anthuria
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 110
Re: Egzamin na prawo jazdy !

Dzięki za wsparcie wspólniczko niedoli Wszystko to mam wypróbowane łącznie ze Scarllet O'Hara, tylko, że ja zdaję 3 raz i wszystkie te sposoby dzialają coraz mniej. Mimo wszystko podnioslaś mnie na duchu.Pozdrowionka !!!
Anthuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 17:50   #5
mycha123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 90
Re: Egzamin na prawo jazdy !

ja zdaję 4 raz po 4 latach przerwy- tak mnie wystraszyli, ale teraz się już nie dam!!! myślę, że ważne jest żeby nie stawaić wszytskiego w kategoriach "być albo nie być", pomyśl sobie, że to tylko kolejny egzamin w Twoim życiu, nie pierwszy, nie ostatni, i nie martw się, nie smuć się, NIE WARTO. Zobaczysz kiedyś będziesz się z tego śmiała
Trzymaj się
mycha123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 20:56   #6
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: Egzamin na prawo jazdy !

Wez sobie wiecej jazd, jesli mozesz. 2 tygodnie to duzo czasu i najlepiej wykorzystac je na jezdzenie, najlepiej w ulewie i w godzinach szczytu, dodatkowe utrudnienie tylko Ci pomoze.

Pojedz sobie z rodzicielem (jesli ma auto) na jakis dziki placyk i pocwicz manewry, jezeli nie czujesz sie w nich pewnie.

Tuz przed egzaminem pamietaj o rzeczach podstawowych:
- skorygowanie pozycji odpowiedniej do jazdy
- poprawka lusterek (dla egzaminatora nawet dotkniecie lusterka sie liczy, bo to sygnal, ze sie w nie patrzysz w trakcie jazdy )
- zapiecie pasow (wielu ze zdenerwowania zapomina)
- opuszczenie hamulca recznego przed proba ruszenia (wydaje sie smieszne, ale tylu ludzi o tym zapomina...)

Generalnie najbardziej kluczowe sa pierwsze czynnosci, wbrew pozorom

Do tego jeszcze bardzo istotna jest dynamiczna jazda bo za wleczenie sie tez oblewaja.

Zbytnia pewnosc siebie moze tez zgubic (tu mam na mysli kolezanke, ktora jest pewna, ze zda, choc wcale swietnie nie jezdzi).

Poza tym oddychac gleboko i koncentracja non stop, oczy dookola glowy.

Nie ufac innym kierowcom, ustepowac wyjezdzajacym z podporzadkowanej (uprzejmosc ta niestety doceniona bedzie tylko przez egzaminatora, kierowcy zwykle sa chamscy, szczegolnie w wiekszych miastach).

Jestes juz weteranka egzaminacyjna , potraktuj to jako zalete, pomysl nad poprzednimi bledami, popraw je

I pamietaj, ze podobno najgorszymi kierowcami w Europie sa Slowacy

Powodzenia!

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 21:23   #7
Anthuria
Raczkowanie
 
Avatar Anthuria
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 110
Re: Egzamin na prawo jazdy !

Dzięki za wszelkie dobre rady. Tylko, że to niestety nie o moje błędy chodzi.Co nie znaczy, że ich nie robię oczywiście, bo cóż ze mnie za kierowca po 40 godzinach jazdy z instruktorem i sama juz nie wiem ilu godzinach na placu manewrowym (efekt początkowy; urwany zderzak w ukochanym autku mojego męża;-)). za pierwszym razem oblałam całkowicie słusznie (brak migacza przy zmianie pasa), ale za drugim już niestety nie, na moje protesty (chodziło o odległość zatrzymania sie od lini) żeby tak może jednak zmierzyć i wtedy wszyscy bedą usatysfakcjonowani egzaminator powiedzial "a wogóle to kiedyś chce Pani zdać ten egzamin czy nie" i sobie poszedł. I o to własnie mi chodzi, i tego sie boję, i tym sie stresuję. Ale dziekuję wszystkim za wsparcie i dobre słowo. Strasznie sie rozpisałam, ale troche mi ulżyło
Anthuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-25, 19:03   #8
Anthuria
Raczkowanie
 
Avatar Anthuria
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 110
Re: Egzamin na prawo jazdy !

Dziewczyny zdałam !!!!! Dziekuje Wam za wszystkie dobre rady, zwłaszcza Svenji, przydały sie!
Pozdrowionka
Anthuria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-25, 19:41   #9
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Re: Egzamin na prawo jazdy !

No to gratulacje!!! Ja też bym tak chciała, ale marne są na to szanse Jestem beztalenciem jeśli chodzi o plac manewrowy A egzamin już w czwartek i szczerze mówiąc umieram ze strachu już dzisiaj. Nawet obiadu nie mogłam w siebie wcisnąć taka jestem zestresowana
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-25, 20:54   #10
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: Egzamin na prawo jazdy !

Jestem wzruszona
Bardzo sie ciesze, ze sie udalo, zdolna dziewucha Przed Toba teraz najwazniejszy egzamin - samodzielna jazda I jak najwiecej, zeby nie zapomniec! Gratulacje!

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-25, 21:26   #11
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Egzamin na prawo jazdy !

Gratulacje
Ja zdawałam prawko 6 razy. Po raz pierwszy bez żadnego stresu. A z egzaminu na egzamin coraz gorzej było. 2 razy olbali mnei za bzdurę. 3 razy nie opuściłam placu. A to był jeszcze okres,że trzeba było wykonac wszystkie manewry Ale za 6 podejściem zdałam Ale byłąm szczęśliwa, bo standardowo jak podczas poprzednich egzaminów zdała tylko 1 osoba na kilkanaście
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.