PROSZE pilnie o pomoc... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-06, 14:58   #1
Daggmara
Gość
 
Wiadomości: n/a

PROSZE pilnie o pomoc...


Prosze pilnie o rade,bo nie wiem co mam zrobić... Od 3 lat farbuje włosy, zanim zaczęłam farbować miałam gęste grube włosy,teraz po tych 3 latach mam mało włosów,są cienkie,łamliwe,suche,maj ą rozdwojone końcówki a co najgorsze mam ich bardzo mało na głowie!!!!!! Czasami sie budze z rana i zaczynam je liczyć... Mam od dłuzszego czasu dołek psychiczny z tego powodu... Dlatego chciałam zapytać czy są jakiekolwiek szanse aby były takie jak kiedyś,aby przywrócić im gęstość i grubość,czy już jest to nie możliwe... A jak tak to co mam zrobić,jakieś preparaty do łykania,jakieś zabiegi u fryzjerki czy może zestawy jakiś witamin? Prosze pomóżcie...
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-06, 15:28   #2
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Re: PROSZE pilnie o pomoc...

Hmm wydaje mi się, że na mocno przerzedzone, osłabione, suche, łamliwe włosy nie znajdziesz nic, co pozwoli Ci za miesiąc cieszyć się znów bujnymi włosami. Po 3 latach farbowania nie tylko włosy są zniszczone, ale i cebulki.
Myślę, że najsensowniej będzie je obciąć, przestać farbować i czekać...
Możesz sobie pomagać kupując drogie kosmetyki, witaminy, chodząc na zabiegi do fryzjerów, ale moim zdaniem niewiele to pomoże. Witamin wystarczająco dużo jest w jedzeniu (optymalnym), a kosmetyki mogą jedynie bardzo powierzchownie poprawić sytuację.
Jednak polecam częste maseczki z waxu i nafty kosmetycznej. I dużo cierpliwości i delikatnej troski o włosy One potrzebują teraz czasu i zostawienia ich w spokoju.
Wiem, że to, co mówie brzmi strasznie, ale sama kiedyś zaledwie kilka razy zafarbowałam włosy i konsekwencje odczuwałam przez jakieś dwa lata.

Powodzenia!
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-06, 15:34   #3
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: PROSZE pilnie o pomoc...

To prawda, chyba tak szybko nic Ci nie pomoże. Chociaż stan włosów po farbowaniu zależy od osoby [moja mama rozjaśnia ciemne włosy na blond od ponad 25 lat i nadal są zdrowe i lśniące ] Ja też zaprzestałabym farbowania i w ogole wszystkich zabiegów osłabiających włosy: prostowanie, kręcenie, ciasne spinanie w koki i kucyki...
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-20, 22:12   #4
Aluska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4
Re: PROSZE pilnie o pomoc...

wiesz...może jednak jest rada...nie jest to kuracja w korej szybko pojawiaja sie efekty, ale warto sprobowac. Kiedys mialam ospe i stracilam polowe wlosow. Dwa/trzy razy w tygodniu robilam sobie kuracje. Kupowałam olej lniany (taki do produkcji leków) + witamine A+E w kroplach i wsmarowywalam to we wlosy pozostawiajac na cala noc. nie bylo to przyjemne, ale skuteczne. Dzieki temu teraz znowu mam bujna czupryne i lsniace wlosy. Nie farbuj ich przez dluzszy czas, daj im odpoczac. nalewałam troche oleju (tak zeby starczylo na cala skore glowy) do miseczki, dodawalam 10 kropel witaminy A+E a rano splukiwalam i mylam kilka razy. Taki olej mozna kupic tylko w aptekach, gdzie na miejscu robione sa leki. W mojej aptece 100ml kosztuje 14zl. To wystarczy na moze dwa razy, zalezy jakie masz dlugie wlosy. Polecam.
Aluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 07:29   #5
Daggmara
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: PROSZE pilnie o pomoc...

Dziękuje Ci bardzo za rade! Z każdej rady skorzystam i będe baaardzo cierpliwa,bo jednak włosy się ma tylko jedne - dziękuje jeszcze raz i życze Zdrowych i pogodnych świat - pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 09:27   #6
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: PROSZE pilnie o pomoc...

Ja tylko powiem, co spowodowało u mnie wypadanie włosów,
również często farbowałam włosy, już od 16 roku życia lecz nie wiążę wypadania ich z używaniem farb do włosów...kłopoty zaczęły się z rozpoczęciem zażywania przeze mnie tabletek anty - Microgynon (ok 20 roku życia) wtedy moje włosy były słabe, wypadały, widać było również prześwity no i musiałam je obciąć...i odkąd przerwałam branie tabletek (rok już nie biorę) to moje włosy znowu się wzmocniły (choć dalej farbuję i nawet miałam trwałą)zgęstniały i o dziwo nie ma już prześwitów a i mniej włosów w wannie znajduję
Także może poszukaj przyczyny ich wypadania (u mnie akurat były to tabletki), u Ciebie może inny przypadek - jest wiele powodów, przez które mogą wypadać włosy - również przyjrzyj się swojemu menu, czy czasami nie za mało dostarczasz organizmowi witamin i minerałów?
Pozdrawiam
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-21, 15:42   #7
Daggmara
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: PROSZE pilnie o pomoc...

Dziękuje,masz racje... własnie sobie zdałam z tego sprawe co mogło być właściwą przyczyna wypadania włosów - w marcu tego roku 2 razy pod rząd brałam Postinor duo, i jakoś nie zauważyłam związku z braniem tych tabletek,ale dokładnie od tego czasu zauwazyłam że mam mniej włosów... teraz trzeba będzie jakoś skutecznie przywrócić utraconą gęstość i ich blask - dziękuje i pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:18.