Stowarzyszenie świeżych kierowców - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-11, 15:23   #61
Pani Lennon
Rozeznanie
 
Avatar Pani Lennon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NY, NY
Wiadomości: 781
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

witajcie
Może nie świeży kierowca, bo zdałam w maju 2015 ale od tamtego czasu nie jeździłam. Od razu po egzaminie wyjechałam na wymianę i nie miałam dostępu do samochodu. Rok temu wróciłam i przez pełne 12 miesięcy nie wsiadłam za kierownicę. Rodzina cały czas biadoliła żeby wróciła do jazd, bo przyda się drugi kierowca w domu, więc w końcu zdecydowałam się na wielki come back Już w czasie kursu bardzo podobało mi się prowadzenie samochodu i powtarzałam, że jak już zdam, to nie wysiąde z auta Od 2 tygodni znów jeżdżę. Wykupiłam 4h i myślałam,☠że starczy na odświeżenie techniki ale już widzę, że co najmniej drugie tyle się☠przyda. Jazda po Warszawie jest absolutnym harcorem. Mój ukochany instruktor specjalnie kazał mi jedzić po największy rondach, same lewoskręty (po 3 pasy w każdym kierunku i jeszcze trzeba tory tramwajowe przejechać wyobraźcie sobie tą panikę jak kazał mi tam skręcić). Technikę już czuję, że mam w miarę☠opanowaną. Na pewno czuje się pewniej, szczególnie z ruszaniem pod górkę po tym jak spędziłam w korku 20 minut na ulicy, która miała jakiś kąt 45 stopni). Jak na razie najbardziej obawiam się tych monstrualnych skrzyżowań, gdzie tracę głowę, bo boje się,☠że nie zauważyłam jakiegoś znaku. Zobaczymy jak będzie. Usłyszałam, że przede wszystkim obserwacja znaków i będzie "bardzo dobrze". Może będą ze mnie ludzie Grunt to teraz nie przestać jeździć i przekonać tatę żeby dał kluczyki
Pani Lennon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 10:38   #62
myszka2508
Raczkowanie
 
Avatar myszka2508
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 134
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Dziewczyny a to prawda, że młodzi kierowcy płacą wysokie ubezpieczenie OC? Po jakim czasie jest szansa na jakąś zniżkę? Da rade jakoś tą składkę obniżyć?
myszka2508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 16:45   #63
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Tak, oc dla mlodych kierowcow jest wysokie, z kazdym rokiem bezwypadkowej jazdy jest obnizane. W zaleznosci od ubezpieczyciela pelne znizki nabywa się po 8 ,10latach. Mozna to obejsc biorac na wspolwlasciciela auta osobę z prawem do znizek, znizki te ta osoba moze ubezpieczyc, koszt chyba 50 zł na rok. W razie wypadku nie traci sie prawa do znizek. Z mezem jestesmy współwłaścicielami auta i ja kozystam z jego znizek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 17:38   #64
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Cytat:
Napisane przez myszka2508 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a to prawda, że młodzi kierowcy płacą wysokie ubezpieczenie OC? Po jakim czasie jest szansa na jakąś zniżkę? Da rade jakoś tą składkę obniżyć?
Tak i chyba nie ma się przed tym jak ustrzec. Ubezpieczalnie zwracają raczej uwagę na to, który to Twój samochód i ile lat ogólnie jeździsz autem a nie tym, ile masz lat.
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 20:10   #65
hayir
Raczkowanie
 
Avatar hayir
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Pcim Dolny
Wiadomości: 468
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Cytat:
Napisane przez myszka2508 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a to prawda, że młodzi kierowcy płacą wysokie ubezpieczenie OC? Po jakim czasie jest szansa na jakąś zniżkę? Da rade jakoś tą składkę obniżyć?
Potwierdzam.
W tamtym roku świeżo po prawku 1333 zł , teraz po roku jeżdżenia 1700 zł , najtańsza opcja, mam zwyżki za wiek, do 30 lat będę miała tą zwyżkę. Drugi raz zapłaciłam więcej bo były podwyżki.
hayir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 19:24   #66
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Cytat:
Napisane przez hayir Pokaż wiadomość
Potwierdzam.
W tamtym roku świeżo po prawku 1333 zł , teraz po roku jeżdżenia 1700 zł , najtańsza opcja, mam zwyżki za wiek, do 30 lat będę miała tą zwyżkę. Drugi raz zapłaciłam więcej bo były podwyżki.
Oo, wysokie to OC. Czy jest ono zależne też od miejsca zamieszkania? Stolica ma chyba wzwyzke 200%.

Tak w ogóle to odświeżam wątek i moze trafia się inne dziewczyny, które ostatnio zaczęły swoją przygodę z regularna jazda samochodem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 08:30   #67
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Tak w ogóle to odświeżam wątek i moze trafia się inne dziewczyny, które ostatnio zaczęły swoją przygodę z regularna jazda samochodem?
Zgłaszam się
Egzamin zdałam 19 września, plastik odebrałam 1 października. Za mną kilka jazd, póki co z moim chłopakiem obok na fotelu pasażera. Jeździ się dobrze, myślę, że największy stres będę miała, jak już zostanę w tym aucie całkiem sama.
Na pierwszy raz obrałam trasy egzaminacyjne, znane mi z jazd elką. Ale później wyjechałam w już w miejsca, w których elką nigdy nie jeździłam.
Uczę się współpracować z autem innym niż yariska, idzie mi całkiem dobrze.
Z czym mam problem: pamiętać o światłach jakoś tak włącznik jest w zupełnie innym miejscu, niż w yarisce, i w widny jasny dzień zapominam o nim. Chyba sobie przykleję kartkę na drzwiach: "włącz/wyłącz światła"
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-09, 20:57   #68
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Haha no tak, te światła czasem są zapomniane Ja sumiennie podchodzę do wyrobienia sobie nawyków przygotowujących do jazdy. Teraz już zaczynają być mokre szyby, za chwilę szron i śnieg. Na samym początku od razu włączam silnik, żeby już grzał szybę, a ja w międzyczasie się szykuje.

Jeżdżę jeszcze na nawigacji, ale jeszcze kilka razy pojadę do pracy i myślę, że zapamiętam drogę. Mam różne zjazdy z obwodnicy i nie wolno się zagapic.

Mam nadzieję, że dobrze Ci będzie szło zapoznawanie się z autem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 23:17   #69
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
Zgłaszam się
Egzamin zdałam 19 września, plastik odebrałam 1 października. Za mną kilka jazd, póki co z moim chłopakiem obok na fotelu pasażera. Jeździ się dobrze, myślę, że największy stres będę miała, jak już zostanę w tym aucie całkiem sama.
Na pierwszy raz obrałam trasy egzaminacyjne, znane mi z jazd elką. Ale później wyjechałam w już w miejsca, w których elką nigdy nie jeździłam.
Uczę się współpracować z autem innym niż yariska, idzie mi całkiem dobrze.
Z czym mam problem: pamiętać o światłach jakoś tak włącznik jest w zupełnie innym miejscu, niż w yarisce, i w widny jasny dzień zapominam o nim. Chyba sobie przykleję kartkę na drzwiach: "włącz/wyłącz światła"
lepiej na kierownicy przyklej:-D nie wiem jakim autem jedzisz ale znam pare osób które tych swiateł nigdy nie wyłączają- tzn nie ustawiaja tego włacznika na zero tylko zostawiaja zawsze na swiatłach.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 13:04   #70
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
lepiej na kierownicy przyklej:-D nie wiem jakim autem jedzisz ale znam pare osób które tych swiateł nigdy nie wyłączają- tzn nie ustawiaja tego włacznika na zero tylko zostawiaja zawsze na swiatłach.
Z takim przyzwyczajeniem radzę ostrożnie - jeśli trafi się na auto, które automatycznie nie wyłącza świateł, to się wyczerpie akumulator przeciez

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 15:20   #71
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Dzięki Dziewczyny za odzew
Jeżdżę golfem, światła nie wyłączają się automatycznie. Trzeba pamiętać
Boję się jazdy zimą - kurs co prawda zaczęłam w lutym, jazdy w marcu, ale nie trafiłam na żadne oblodzenia ani zaśnieżone drogi. Podobnie zresztą jak jazda w deszczu - do tej pory miałam taką tylko jedną, na pierwszym egzaminie :P muszę wybrać się na przejażdżkę, jak zacznie padać.
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-10, 22:45   #72
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Z takim przyzwyczajeniem radzę ostrożnie - jeśli trafi się na auto, które automatycznie nie wyłącza świateł, to się wyczerpie akumulator przeciez

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
masz rację dlatego trzeba najpierw sprawdzic-czy po zgaszeniu silnika gasna czy nie.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-19, 21:22   #73
shieldmaiden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Witam wszystkich! trochę was tu cichaczem poglądałam, a teraz chciałabym poprosić o radę, mam nadzieję, że to dobry wątek. Jestem kierowcą od około 2 tygodni i przymierzam się do kupna pierwszego auta. Odkąd na kursie miałam okazję przejechać się automatem, zakochałam się w wygodzie i komforcie psychicznym jakie zapewnia i dlatego zamierzałam poszukać takiego właśnie auta. Na moje oko automat ma same plusy, jedyne co mnie trochę martwi to co będzie jeśli zrządzeniem losu będę musiała przesiąść się na normalne auto? Boję się że zapomnę jak obsługiwać sprzęgło. Myślicie, że wtedy wystarczyłoby np. dokupić sobie parę doszkalających jazd i mając już pewne doświadczenie w ruchu drogowym podszlifować tylko technikę jazdy? A, i mam również irracjonalną obawę że inni będą na mnie patrzyli jak na kierowcę drugiej kategorii ale z tym to mam nadzieję jakoś sobie poradzę. Czy któraś z was jeździ automatem albo miała podobne dylematy?
shieldmaiden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-20, 02:17   #74
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Cytat:
Napisane przez shieldmaiden Pokaż wiadomość
Witam wszystkich! trochę was tu cichaczem poglądałam, a teraz chciałabym poprosić o radę, mam nadzieję, że to dobry wątek. Jestem kierowcą od około 2 tygodni i przymierzam się do kupna pierwszego auta. Odkąd na kursie miałam okazję przejechać się automatem, zakochałam się w wygodzie i komforcie psychicznym jakie zapewnia i dlatego zamierzałam poszukać takiego właśnie auta. Na moje oko automat ma same plusy, jedyne co mnie trochę martwi to co będzie jeśli zrządzeniem losu będę musiała przesiąść się na normalne auto? Boję się że zapomnę jak obsługiwać sprzęgło. Myślicie, że wtedy wystarczyłoby np. dokupić sobie parę doszkalających jazd i mając już pewne doświadczenie w ruchu drogowym podszlifować tylko technikę jazdy? A, i mam również irracjonalną obawę że inni będą na mnie patrzyli jak na kierowcę drugiej kategorii ale z tym to mam nadzieję jakoś sobie poradzę. Czy któraś z was jeździ automatem albo miała podobne dylematy?

Hej

Jeżdżę z automatyczną skrzynią od 2 lat. Zapomniałam już, co to sprzęgło Ale ja z manualną skrzynią jeździłam tylko na kursach i egzaminach, potem jeszcze z 3-4 razy prywatnie, a potem przez 3 lata w ogóle nie prowadziłam samochodu, więc nie zdążyłam się nawet do manualnej tak na porządnie przyzwyczaić. Niedawno z ciekawości wsiadłam do auta z manualną skrzynią, jak dla mnie tragedia. Auto ciągle gasło. Czułam się, jakbym pierwszy raz za kierownicą siedziała Ale pojeździłam trochę po pustym parkingu, potem odważyłam się nawet wyjechać na ulicę. Jakbym poćwiczyła dłużej, to pewnie bym się przyzwyczaiła, ale nie czuję takiej potrzeby. Z ulgą wróciłam do auta z automatem

Jak będziesz chciała wrócić do manualnej skrzyni, to być może wystarczy Ci pusty parking i jakiś cierpliwy i spokojny kierowca u boku.

A co do reakcji innych ludzi - ani trochę się tym nie przejmuję.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 22:30   #75
shieldmaiden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Nancy_M dzięki bardzo uspokoiłaś mnie i masz rację, żeby nie przejmować się opiniami innych, pracuję nad tym dziś dostałam w końcu wiadomość z urzędu, że prawko jest do odbioru i już nie mogę się doczekać żeby znowu siąść za kółko
shieldmaiden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 08:53   #76
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

hej!


Jak idzie świeżo upieczonym kierowcom w pierwszych dniach ze śniegiem i lodem? Ja jeszcze nie jechałam w takich warunkach, TŻ chory i nie będę go ciągnąć, a sama się jednak boję.
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 12:43   #77
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
hej!


Jak idzie świeżo upieczonym kierowcom w pierwszych dniach ze śniegiem i lodem? Ja jeszcze nie jechałam w takich warunkach, TŻ chory i nie będę go ciągnąć, a sama się jednak boję.

Hej! Jak masz taką możliwość, to pojedź sobie na jakiś pusty parking albo plac i pojeźdź trochę. Jak nie będzie tam ludzi i innych samochodów, to będziesz mogła w spokoju sprawdzić, jak Twój samochód zachowuje się na śniegu i lodzie. Ja w teorii słyszałam nie raz, co robić w razie poślizgu i bardzo się bałam tego momentu. Dopiero jak wypróbowałam to w praktyce na pustym parkingu, to mogłam już potem jeździć po mieście z dużo spokojniejszą głową

Przede wszystkim nie jedź za szybko. Jak jest ślisko, to samochód potrzebuje więcej czasu, żeby się zatrzymać, niż na suchej powierzchni. Hamuj też delikatnie, żeby nie wpaść w poślizg. Jak auto stoi na śniegu, to nie ruszaj zbyt gwałtownie, żeby nie zakopać się w śniegu.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-14, 22:00   #78
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Stowarzyszenie świeżych kierowców

Odkopię wątek, może jakaś auto-łamaga jak ja połączy się ze mną w bólu. Prawko odebrałam na początku roku, wszystko zdane za pierwszym, w myślach już zostałam Kubicą, a rzeczywistość rozczarowała.


Przeszłyście od nienawiści do jazdy do powiedzmy.. chociaż lubienia? Wszyscy moi znajomi mówią jak to lubią sobie jeździć w trasy czy to miasto, czy nie, a mi wystarczy 5min za kółkiem żeby dostać k**wicy.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-14 22:00:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.