Skodovki, Szkodniki, Skodzinki... FABIA -> warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-16, 19:20   #1
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania

Skodovki, Szkodniki, Skodzinki... FABIA -> warto?


No właśnie. Warto Fabiśkę? Mój leciwy, przeżarty przez rudą Favorek dożywa swoich dni, na jesieni planuję zmiany... W konkurencji z Focusem [ford...wort] wygrała Fabiśka, ze względu na cenę i właściwości jezdne, no i jakby nie było, to najpopularniejsze autećko w tym segmencie, jeśli chodzi o rok 2006 Naczytałam się wiele na ten temat. Chętnie [a nawet bardzo] poznam opinie użytkowniczek. Z [dziką wręcz] przyjemnością dowiem się od Was, drogie Moto-Wizażanki czegoś na temat kosztów eksploatacji, awaryjności, jakości dieselków, no i czy 1.4 potrafi dać przyjemność z jazdy. I najważniejsze: rdza. Co z nią? Jako rasowy skodovkowy kapelusznik wyznaję zasadę 'ruda twój wróg', i po bardzo mało przyjemnych dotychczasowych z nią doświadczeniach jestem bardzo wyczulona na tym punkcie. Generalnie... wszystko o waszych Fabisiach Za wszelkie informacje z góry dziękuję
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 23:21   #2
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Skodovki, Szkodniki, Skodzinki... FABIA -> warto?

Mamy Fabie 1.4 z 2001 roku. benzyna.

No i coz - porzadne autko - zadna wyscigowka bo mam tylko chyba 64 koniki ale 170 pojdzie

Pali przecietnie - chyba 7 -8 litrow na miescie na trasie mniej. Od kad jezdzi na NIEPOLSKIEJ benzynie to smiga ladnie.

W srodku wygodna - z przodu duzo miejsca - na tyle jezdze rzadko ale tez da sie wytrzymac.

Mamy wersje niemalze podstawowa bez zadnych bajerow oprocz poduchy i wspomagania...

Tapicerka nie nosi praktycznie zadnych sladow zniszczenia - wnetrze przestronne i takie szaro plastikowe w mojej wersji - ale mnie akurat to bardzo sie podoba.

W miare wygodne siedzenia - jechalam tyl autem 32 godzin non stop i nawet nie odpadla mi dupa wiec jest dobrze.

Jeszcze jak miala ja moja mama to przywalil je facet w tyl i... w sumie nic. Bez wiekszych szkod. Odskoczyl zderzak - wgniecien w blasze zero.

Z akumulatorem jest jakis wal - juz 2 razy zmieniany. Auto mialo pol roku kiedy nadeszla sroga zima i rozladowal sie po raz pierwszy. Zmieniony zostal - wiekszych problemow nie bylo.

Teraz na non stopie jezdzimy innym autem a Fabcia stoi pod oknami - no i stala miesiac na alarmie wlaczonym to tez sie lekko rozladowal - swiatla dzialaly ale nie odpalila.

Z wygladu podoba mi sie baryla Ogolnie - gdyby nie fakt ze zmienilismy auto to bym jej nie oddawala mamie spowrotem
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 11:25   #3
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Dot.: Skodovki, Szkodniki, Skodzinki... FABIA -> warto?

HECATE: Ślicznie dziękuję za dopowiedź, tylko jeszcze dwie sprawy: czy nigdzie nie wyłazi rdza, i jak z przednimi fotelami [jak są wyprofilowane? czy dobrze trzymają na zakrętach i czy po wielu godzinach plecy nie bolą]?
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 12:01   #4
viedzma
Raczkowanie
 
Avatar viedzma
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 140
Wyślij wiadomość przez ICQ do viedzma GG do viedzma
Dot.: Skodovki, Szkodniki, Skodzinki... FABIA -> warto?

wypowiadam sie na podst doswiadczen wlasnych i 3 kolegow wiec prosze sie nie unosic ze oczerniam skodzinki (byc moze tylko my mielismy pecha)
moje doswiadczenia z tym samochodzikiem nie sa pozytywne. mielismy nowa z salonu i psula sie straszliwie. poza tym od nowosci miala tendencje do skrecania w prawo (nikt na to nie umial nic poradzic) i niestety dalo sie to odczuc przy ostrym hamowaniu. na zakretach jest dosc niestabilna i wystarczy mokra nawierzchnia zeby wyleciec poza jezdnie. z ulga ja sprzedalismy po 2 latach.
wielu znajomych mialo podobne odczucia (mega awaryjnosc, niestabilnosc itp)
podsumowujac: jesli interesuje cie miejskie toczydelko, do malo intensywnej eksploatacji- to jesli dobrze trafisz moze byc. jesli jezdzisz duzo i w trudnych warunkach raczej szukaj dalej.
__________________
Urodziłam się na nowo, kiedy odkryłam, że mogę kupić nowy flakonik perfum zanim skończę poprzedni.
viedzma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 12:10   #5
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Skodovki, Szkodniki, Skodzinki... FABIA -> warto?

My tez kupilismy nasza w salonie - i nigdy niebyla na serwisie (pomijajac po uderzeniu w tyle) chyba ze standardowe przeglady.

Przednie fotele - jak juz pisalam jechalam na nich 32 godziny non stop i tylek mi nie odpadl... przez dlugi czas bylam nawet zaskoczona ze nic mnie nie boli.

Sa w miare ok.

rdza? nie ma sladow a garazowana nigdy nie byla - czy to zima czy to lato stala na polu/dworze.

A jest jedna usterka - zerwala sie linka od spryskiwacza na tylnia szybe - i juz nie pryska

Jak bys chciala moge ci porobic zdjecia mojej i wkleic ja tutaj jesli by ci sie to na cos przydalo...
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 12:16   #6
green-aria
Raczkowanie
 
Avatar green-aria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 126
Dot.: Skodovki, Szkodniki, Skodzinki... FABIA -> warto?

Jeżdżę Fabią od 2004 roku , nie było absolutnie żadnych napraw,po prostu nic się nie psuje.Rocznie przejeżdżam około 25 tys.km.Jestem bardzo zadowolona i z całą odpowiedzialnością polecam to auto.
green-aria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 14:16   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Skodovki, Szkodniki, Skodzinki... FABIA -> warto?

skody nie posiadam, generalnie autko ma bardzo dobre opinie. gdzies czytalam jakis artykul (probuje znalezc) na temat tego, jak to kiedys skoda byla obciachowym autem, ale znalazl sie iles tam lat temu jakis gosc, ktory ja wylansowal. ... ja znajde to podrzuce.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-17, 14:39   #8
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Dot.: Skodovki, Szkodniki, Skodzinki... FABIA -> warto?

Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję Również za każdą następną
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-17, 14:55   #9
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Skodovki, Szkodniki, Skodzinki... FABIA -> warto?

To ja się może też wypowiem.
Jeżdżę firmową Skodą Fabią i uważam, że w tym segmencie to naprawdę dobre auto.
Świetnie się prowadzi, nadaje się na dłuższe trasy, jest bardzo wygodne.
Co do foteli - nie mam zastrzeżeń. Zastrzeżenia mam do foteli Skody Felicii - katastrofa, ale przecież nie o niej tu mowa. Fotel w Fabii można sobie stosownie wyprofilować i jest ok.
Jeżdżę dieslem 1,9TDI - średnie spalanie pokazuje mi tak w przedziale 6-7,5l.
Auto potrafi dać przyjemność z jazdy
Co do awaryjności - podkreślam, że jest to samochód firmowy więc jeździ nim kilka różnych osób i jak na razie nic poważnego nie było, oczywiście standardowe sprawy, typu zmiana żarówki . Dodatkowo dotyczy to aut przy dużych przebiegach.
Sama chciałam Fabię ale trochę mi przeszkadza, że jeździ ich aż tyle , bo teraz to chyba najpopularniejsze firmowe auta, no i poznałam Mazdę RX-8 więc...
Rdzy nie zauważyłam. W Felicii po 6 latach neistety tak.
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.