Paznokcie kobiety (ciężko)pracującej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-09, 07:55   #1
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Question

Paznokcie kobiety (ciężko)pracującej


Niejednego Nailexperta, niejedno Nailpro czytałam. Znalazłam wiele propozycji idealnych pazurków dla urzędniczki, pani domu, czy buissnesswoman. Ale tego, co mi potrzebne - nie. Ale od początku:

Mój "przypadek" jest raczej wyjątkowy: mam 21 lat i buduję swój domek. Buduję czynnie, co w praktyce oznacza, że nie tylko nadzoruję i umawiam ekipy budowlane, ale układam wełnę mineralną, podaję deski i lakieruję drewno. Oczywiście gdy nie jestem na budowie widzę się z całą masą ludzi, ot choćby biegam po urzędach. Tu następuje problem: na początku budowy stwierdziłam, że daruję sobie żelowe pazurki, bo i tak co chwila je uszkadzałam a przy tej ilości obowiązków nie mam czasu robić ich 2 razy w tygodniu -_-'.

Teraz jednak dochodzę do wniosku, że moje nędzne naturalki też są kiepskim pomysłem, bo potwornie je niszczę. I kiedy 2 dni po zejściu z placu budowy załatwiam kolejny papierek w urzędzie, wyglądają tragicznie Urzędnicy mają tendencję do traktowania mnie niezbyt poważnie (zwłaszcza na samym początku), a krótkie i bezkształtne jak u 10-latki paznokcie też swoje robią (wiadomo, że dłonie są wizytówką kobiety) - niestety, stosunkowo niedawno wyszłam z nałogu obgryzania paznokci i jeszcze je "leczę"

Reasumując: czy macie jakiś pomysł jak mogłabym zabezpieczyć pazurki przed dalszymi zniszczeniami, ale bez bardzo skomplikowanych kompozycji? Powlec naturalne żelem? A może minimalnie przedłużyć na formie (1mm za opuszki? Koniec równo z końcem opuszek?)? Moje paskudne naturalki kończą się jakieś 2mm przed końcem opuszek Myślicie, że jakiś skromny wzorek zdałby egzamin? Wszystko co wypukłe, lub o co można zahaczyć (kwiatki 3D, cyrkonie nie zalane żelem tylko wystające, bulion niezatopiony itd.) na 100% odpadają, nie zdadzą egzaminu...

Proszę, doradźcie
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 08:12   #2
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: Paznokcie kobiety (ciężko)pracującej

Oj mysiak zazdroszcze i podziwiam! Doprawdy pracowita z Ciebie osobka. Ja tez mam 21 lat i jak narazie wynajmuje mieszkankjo w apartamentowcu. Ale kto wie, moze kiedys...

Ale powracajac do tematu.
Po pierwsze powinnas sie zaopatrzyc w porzadne rekawice. To wazne nawet podczas zwyklego sprzatania, a co dopiero przy budowie domu
Po drugie pazurki mozesz utwardzic i delikatnie przedluzyc, ale wtedy to juz w ogole rekawiczki beda musialy byc Twoimi najlepszymi przyjaciolkami
I polecalabym akryl, bo trwalszy i mocniejszy.
Nie wtapiaj nic. Po prostu zrob biale koncowki i cos namaluj np linerami.
Po trzecie jesli wolisz dac im spokuj i nie przedluzac to wtedy porzadny krem do rak wcierany kilka razy dziennie i dobra odzywka do paznokci. I rekawiczki oczywiscie
__________________
I am WONDER WOMAN ...
I wonder where I left my keys
I wonder how I put on weight
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 09:16   #3
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Paznokcie kobiety (ciężko)pracującej

Od strony technicznej - Jeśli french i jeśli Twoje pazurki nie wystają poza opuszek, to proponuję przedłuzenie na formie, żelem kryjącym a budowę białej końcówki dopiero na powstałym wolnym brzegu, nawet, jeśli będzie minimalny.
Czyli po polsku - przedłużyć w ten sposób, aby końcówka french nie zaczynała się 2mm przed opuszkiem, tak jak kończą się Twoje naturalki.
Wtopić też coś możesz - kwestia gustu nawet delikatny jasniutki brokat, generalnie masz duże pole działania
A utwardzenie tak krótkich pazurków jest bardzo trudne i w praktyce lepiej je przedłużyć zelem/akrylem - nawet minimalnie.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 10:09   #4
karolka-bobasek
Zadomowienie
 
Avatar karolka-bobasek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 233
GG do karolka-bobasek
Dot.: Paznokcie kobiety (ciężko)pracującej

hmm a ja mysle ze powinnas przedluzyc je delikatnie, tak jak sama sobie zaproponowalas ale zrobic sobie np naturalne, takie mlecznorozowe beda wygladaly elegancko i nie bedziewidac ze masz swoja plytke krotka
__________________
"Kto z miłości nigdy nie umarł nie potrafi żyć..."
karolka-bobasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 14:08   #5
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Paznokcie kobiety (ciężko)pracującej

Nie buduję wprawdzie domu, ale to chyba też da się podciągnąć pod ten temat:

A jak się zajmować paznokciami, które są bardzo krótnie i absolutnie nie mogą być przedłużone? Dużo gram na fortepianie, paznokcie obcinam dużo przed opuszkiem, bo inaczej łamią się i kalecza mi palce. Szukam jakiegoś sposobu pobcinania paznokci, żeby ąłdnie wyglądały nawet przy tej długości. Dodam, że zawsze mam paznokcie pomalowane, raczej ciemnymi lakierami i nie wygląds to źle... ale ... mogłoby lepiej
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 00:14   #6
karolka-bobasek
Zadomowienie
 
Avatar karolka-bobasek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 233
GG do karolka-bobasek
Dot.: Paznokcie kobiety (ciężko)pracującej

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
Nie buduję wprawdzie domu, ale to chyba też da się podciągnąć pod ten temat:

A jak się zajmować paznokciami, które są bardzo krótnie i absolutnie nie mogą być przedłużone? Dużo gram na fortepianie, paznokcie obcinam dużo przed opuszkiem, bo inaczej łamią się i kalecza mi palce. Szukam jakiegoś sposobu pobcinania paznokci, żeby ąłdnie wyglądały nawet przy tej długości. Dodam, że zawsze mam paznokcie pomalowane, raczej ciemnymi lakierami i nie wygląds to źle... ale ... mogłoby lepiej
hmm, nie wiem co mam ci doradziczeby bylo dla ciewbie jak najdogodniej, ale moze twoje krociutkie pazurki pokryj zelem do naturalnej plytki? mozesz je potem opilowywac pilnikiem do zadanej dlugosci

a tak na marginesie, ja tez mam kolezankektora gra na klawiszowym instrumencie i tez sie bala, a raz jej zrobilam tipsiki, krociutkie i radzila sobie bardzo dobrze mowila ze jej w niczym nie przeszkadzaly
__________________
"Kto z miłości nigdy nie umarł nie potrafi żyć..."
karolka-bobasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 06:31   #7
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Paznokcie kobiety (ciężko)pracującej

Moja pani profesor, która uczyła mnie gry na skrzypcach, zawsze kazała mi obcinać pazury bardzo, bardzo krótko (choć sama miała wychodzące jakieś 4mm za opuszki i świetnie sobie radziła - ale może ona po latach gry miała wprawę, a osobie która dopiero się uczy takie pazury by przeszkadzały). Ja też gram (no dobrze, dawno tego nie robiłam bo przy budowie nie mam czasu, ale po przeprowadzce znowu będę!) na pianinie (i gitarze). Wiem, że długie pazury nie zdadzą u mnie egzaminu, ale takie do końca opuszek (może 1mm za) chyba jeszcze przejdą. W każdym razie będę trenować

Dziewczyny, jesteście niezastąpione. Dziękuję za rady
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-10, 09:25   #8
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Paznokcie kobiety (ciężko)pracującej

Cóż, mnie te paznokcie nawet nie przeszkadzają jako takie w graniu, ale strasznie mnie drażni, jak stukam tym paznokciem w klawisz. Dzuiękuję, pmysł zżelem jest fajny.
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 18:26   #9
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: Paznokcie kobiety (ciężko)pracującej

ja mam klientke,ktora pracuje w gabinecie stomatologicznym i wykonuje drenaz limfatyczny dziasel.co nie przeszkadza nic a nic w posiadaniu np.czegos takiego:
nie wychodza za opuszek palca a zadaje szyku,ze tak powiem....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00427.JPG (29,8 KB, 89 załadowań)
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 18:17   #10
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Paznokcie kobiety (ciężko)pracującej

A ja buduję... zawodowo i prywatnie... mam długasne paznokcie (z ciekawości zmierzyłam - 6mm - nawet niewiem kiedy to takie urosło), zabezpieczone żelem - "zabezpieczone" bo gdyby nie żelki to moje paznokcie nie mają szans urosnąc, z żelem rosną jak szalone, mimo że daję im "w kośc" równo

... jedno czego przestrzegam to rękawice ochronne - w zalezności od sytuacji: gumowe, parciane, itp... początkowo było trudno sie przyzwyczaic, a i panowie robotnicy patrzyli z lekko ironicznym usmieszkiem: "nie dośc że baba to jeszcze taka lala..." Teraz chodza jak zegareczki: "Ta jest Pani Kierownik"

Ha, ale jest jedna domowa czynność która mi nie wychodzi - Nawlekanie igły
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 18:31   #11
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Paznokcie kobiety (ciężko)pracującej

phi, to zaden problem, teraz są igły bez oczek, na luzie można nawlekać, sprawdziłam))
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-18, 01:50   #12
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Paznokcie kobiety (ciężko)pracującej

Rękawiczki + minimalne przedłużenie
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.