Jak dbasz o swoje autko? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-11, 08:22   #151
juszczik
Przyczajenie
 
Avatar juszczik
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 23
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Dziewczyny a zdarzyło wam się, że miałyście padnięty akumulator? Nie wiem jak naładować akumulator [xxx], a na nowy w tym miesiącu nie mogę sobie pozwolić... Przed każdym odpaleniem auta mam ładować? Jest jakiś sposób, żeby go przetrzymać do następnego miesiąca, a najlepiej do zimy?

Edytowane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Czas edycji: 2016-07-11 o 08:43
juszczik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 11:39   #152
Cytrynowy_Sorbet24
Zadomowienie
 
Avatar Cytrynowy_Sorbet24
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 761
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Cytat:
Napisane przez juszczik Pokaż wiadomość
Dziewczyny a zdarzyło wam się, że miałyście padnięty akumulator? Nie wiem jak naładować akumulator [xxx], a na nowy w tym miesiącu nie mogę sobie pozwolić... Przed każdym odpaleniem auta mam ładować? Jest jakiś sposób, żeby go przetrzymać do następnego miesiąca, a najlepiej do zimy?
Co prawda pytanie zadane dość dawno, ale mi się zdarzyło kilka razy, że padł akumulator.

Zazwyczaj odpalał mi tata od swojego samochodu i potem przez jakiś czas mogłam jeździć normalnie. Samochód doładowuje się samoczynnie podczas jazdy, dlatego dobrze jest przejechać jakąś dłuższą trasę na wyższych obrotach, żeby go rozgrzać. Najgorsze jest jeżdżenie na krótkich odcinkach i co kilka dni.

Poza tym można zapytać kogoś z rodziny/znajomego/sąsiada czy nie ma w garażu możliwości naładowania akumulatora. Mój jak był ładowany to zawsze po 10-12 godzin. Starczało to na ok. 2 miesiące spokojnej miejskiej jazdy. Poza tym warto sprawdzić akumulator u jakiegoś mechanika, może nie jest wcale taki słaby jak nam się wydaje, tak było w moim przypadku. Okazało się, że mój samochód pobierał bardzo dużo prądu przy rozruchu, bo było jakieś zwarcie i musieli coś pogrzebać w centralnym zamku.

Jeśli już faktycznie akumulator jest lipny, no to zostaje kupić nowy i z doświadczenia wiem, że nie ma co na nim oszczędzać

Edytowane przez Cytrynowy_Sorbet24
Czas edycji: 2017-08-03 o 11:42
Cytrynowy_Sorbet24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 17:35   #153
_Ariel_
Raczkowanie
 
Avatar _Ariel_
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 452
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

jeśli chodzi o kwestie wizualne i porządek zajmuje się tym ja pomijając myjnię, bo tym i kwestiami mechanicznymi zajmuje się mój facet
_Ariel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-06, 21:44   #154
rumiankaa
lekko ekscentryczna
 
Avatar rumiankaa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 507
Dot.: Jak dbasz o swoje autko?

Przede wszystkim serwis olejowy na czas i rozrząd, w dalszej kolejności bieżące naprawy. O regularnej myjni czy sprzątaniu w aucie nie muszę wspominać. Czasem dobry wosk i polerka
rumiankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-06 22:44:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.