Wynajęłybyście profesjonalna firmę do organizacji swojego wesela? - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-17, 21:12   #331
karoolaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Wynajęłybyście profesjonalna firmę do organizacji swojego wesela?

Moim zdaniem najbardziej pracochłonnych spraw w organizacji wesela nie da wydelegować firmie. Najwięcej czasu zajmuje lista gości, znalezienie dokładnych adresów i numerów telefonów i zaproszenie ich. W moim regionie to robi się osobiście. Uzgodnienie z rodziną listy gości jest wyczerpujące emocjonalnie - i w tym także konsultant nie pomoże. Chyba, że ktoś nic z rodziną nie uzgadnia...Konsultant może przydałby sie w telefonowaniu do rodziny, czy już maja dla mnie listę gości, i zżerających nerwy odpowiedziach nie...będzie jutro...jutro...a może za tydzień a może za 2...bo są zajęci... Formalności w usc i w kościele też trzeba załatwiać osobiście. Noclegi i rozkład miejsc siedzenia gości - kolejny pożeracz czasu - osobiście. Uzgodnić budżet - jeżeli dofinansowują rodzice - w negocjacjach także konsultant nie pomoże. Lokale obejrzeć - osobiście. Przymiarki sukni, kupienie strojów i dodatków - osobiście. Nauka tańca - osobiście...

Z perspektywy czasu oceniam, że konsultant przydałby się przy znalezieniu lokalu/noclegów na wesele - to najwięcej zajmuje czasu. W moim przypadku także znalezienie fotografa było trudne - pierwszych ośmiu już nie miało terminu lub byli za drodzy. Konsultant przydałby się także w ostatni dzień przed ślubem i w dni ślubu do godziny ślubu - jeżeli nie ma się osób które pomagają, bo trzeba jednocześnie załatwiać kilka rzeczy. Potem rolę tą przejmuje szef zespołu i menadżer sali. Ale o tym już kiedyś pisałam. Nie wiem czy firmy zewnętrzne mają tak selektywną usługę. Pozostałych usługodawców w moim regionie jest tylu do wyboru, że konsultant nie jest potrzebny. Na wizazu można sobie sprawdzić o nich opinie.

Konsultant też jest pewnie potrzebny, jeżeli ktoś organizuje wesele za granicą/ w innej miejscowości/ bardzo nietypowe/w stylu, gdzie mamy pusty lokal lub teren i trzeba oddzielnie wynająć każdy element.
karoolaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 22:36   #332
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wynajęłybyście profesjonalna firmę do organizacji swojego wesela?

konsultowanie listy gości?
chyba ominęłam ten punkt na moim weselu
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 21:29   #333
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Wynajęłybyście profesjonalna firmę do organizacji swojego wesela?

jestem leniwa - jakby mnie było stać to wynajęłabym taką firmę

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez karoolaa1 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem najbardziej pracochłonnych spraw w organizacji wesela nie da wydelegować firmie. Najwięcej czasu zajmuje lista gości, znalezienie dokładnych adresów i numerów telefonów i zaproszenie ich. W moim regionie to robi się osobiście. Uzgodnienie z rodziną listy gości jest wyczerpujące emocjonalnie - i w tym także konsultant nie pomoże. Chyba, że ktoś nic z rodziną nie uzgadnia...Konsultant może przydałby sie w telefonowaniu do rodziny, czy już maja dla mnie listę gości, i zżerających nerwy odpowiedziach nie...będzie jutro...jutro...a może za tydzień a może za 2...bo są zajęci... Formalności w usc i w kościele też trzeba załatwiać osobiście. Noclegi i rozkład miejsc siedzenia gości - kolejny pożeracz czasu - osobiście. Uzgodnić budżet - jeżeli dofinansowują rodzice - w negocjacjach także konsultant nie pomoże. Lokale obejrzeć - osobiście. Przymiarki sukni, kupienie strojów i dodatków - osobiście. Nauka tańca - osobiście...

Z perspektywy czasu oceniam, że konsultant przydałby się przy znalezieniu lokalu/noclegów na wesele - to najwięcej zajmuje czasu. W moim przypadku także znalezienie fotografa było trudne - pierwszych ośmiu już nie miało terminu lub byli za drodzy. Konsultant przydałby się także w ostatni dzień przed ślubem i w dni ślubu do godziny ślubu - jeżeli nie ma się osób które pomagają, bo trzeba jednocześnie załatwiać kilka rzeczy. Potem rolę tą przejmuje szef zespołu i menadżer sali. Ale o tym już kiedyś pisałam. Nie wiem czy firmy zewnętrzne mają tak selektywną usługę. Pozostałych usługodawców w moim regionie jest tylu do wyboru, że konsultant nie jest potrzebny. Na wizazu można sobie sprawdzić o nich opinie.

Konsultant też jest pewnie potrzebny, jeżeli ktoś organizuje wesele za granicą/ w innej miejscowości/ bardzo nietypowe/w stylu, gdzie mamy pusty lokal lub teren i trzeba oddzielnie wynająć każdy element.
nie zajęło nam to dużo czasu - dużo więcej czasu przeznaczyliśmy na znalezienie odpowiedniej knajpki . Nie mieliśmy zespołu, ani menagera sali....
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 10:39   #334
paula8010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Wynajęłybyście profesjonalna firmę do organizacji swojego wesela?

Witajcie
po długich rozmyślaniach zdecydowałam się że skorzystam z usług konsultantki ślubnej. Chciałabym się dowiedzieć od osób które również z takich usług korzystały na co zwrócić uwagę przy pierwszym spotkaniu, o co spytać ?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź
paula8010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 10:24   #335
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wynajęłybyście profesjonalna firmę do organizacji swojego wesela?

Cytat:
Napisane przez paula8010 Pokaż wiadomość
Witajcie
po długich rozmyślaniach zdecydowałam się że skorzystam z usług konsultantki ślubnej. Chciałabym się dowiedzieć od osób które również z takich usług korzystały na co zwrócić uwagę przy pierwszym spotkaniu, o co spytać ?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź
Zapytaj o to, co wchodzi w zakres jej obowiązków, jak wygląda przebieg współpracy, rozliczenia, jak sobie radzi z określonym budżetem. Najważniejsze, żeby rozumiała Waszą wizję wesela i była kreatywna pod względem propozycji.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 17:14   #336
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Wynajęłybyście profesjonalna firmę do organizacji swojego wesela?

Cytat:
Napisane przez paula8010 Pokaż wiadomość
Witajcie
po długich rozmyślaniach zdecydowałam się że skorzystam z usług konsultantki ślubnej. Chciałabym się dowiedzieć od osób które również z takich usług korzystały na co zwrócić uwagę przy pierwszym spotkaniu, o co spytać ?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź
To raczej ta osoba powinna zaproponowac swoje uslugi,w czym i jak moze pomoc.Zalezy tez od Ciebie jakiej pomocy oczekujesz,gdzie robisz wesele i jakie chcesz miec wesele.Osobiscie nie korzystalam,jestem juz po weselu,ale w dniu slubu taka osoba bylaby bardzo pomocna,mi brakowalo takiej osoby.
Przed weselem ,jezeli wesele jest w restauracji ,to nie ma zbyt duzo pracy,wiele spraw i tak musisz zalatwic sama
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 17:18   #337
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wynajęłybyście profesjonalna firmę do organizacji swojego wesela?

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Przed weselem ,jezeli wesele jest w restauracji ,to nie ma zbyt duzo pracy,wiele spraw i tak musisz zalatwic sama
Zapewniam, że nawet w przypadku organizacji wesela w restauracji, która ma menadżera odpowiedzialnego za imprezy okolicznościowe - pracy jest sporo. Owszem, mniej niż gdyby para miała salę bez cateringu - niemniej jednak wesele w restauracji nie oznacza, że nic nie trzeba dopilnować i przychodzisz na gotowe.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-15, 21:48   #338
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Wynajęłybyście profesjonalna firmę do organizacji swojego wesela?

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Zapewniam, że nawet w przypadku organizacji wesela w restauracji, która ma menadżera odpowiedzialnego za imprezy okolicznościowe - pracy jest sporo. Owszem, mniej niż gdyby para miała salę bez cateringu - niemniej jednak wesele w restauracji nie oznacza, że nic nie trzeba dopilnować i przychodzisz na gotowe.
Mi chodzilo o to ,ze idziesz do menagera i ustalasz menu,nie pilnujesz gotowania i pieczenia,nie kupujesz produktow.
W restauracji gdzie bylo moje wesele to ja z menagerem rozmawialam 3 razy,wiecej nie bylo potrzeby
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 16:03   #339
paula8010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Wynajęłybyście profesjonalna firmę do organizacji swojego wesela?

Chciałam jeszcze dopytać o te rozliczenia z podwykonawcami. Jak jest korzystniej kiedy konsultantka ma od nas całą kwotę przeznaczoną i ona się po kolei rozlicza ? Czy my systematycznie przekazujemy jej dana kwotę na poszczególne usługi i podwykonawców ?
paula8010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 20:56   #340
kasia222t
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Wynajęłybyście profesjonalna firmę do organizacji swojego wesela?

Ja osobiście nie korzystałam z usług konsultanta ślubnego, ale znajoma tak. Była bardzo zadowolona. Pani Konsultantka pomaga Ci we wszystkim, Ty praktycznie nie musisz o nic się martwić. Skorzystała z usług Wedding Heaven xxx. Pani Kamila, pomogła wybrać salę, dj, wszystkie ozdoby, dosłownie każdy drobiazg był ważny. Tak sobie myślę, że kiedy ja będę wychodzić za mąż to też skorzystam z tego.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-03-17 o 12:41 Powód: Link.
kasia222t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-22 20:56:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.