Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-29, 20:30   #1081
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Korah dzięki Zrobię teraz na alko Przepisy Lori to TEN post?
Miałam na myśli migdał TEN
Salicyl się rozpuszcza w tłuszczach.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-12-29 o 20:31
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 21:51   #1082
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
danusiaes mówisz, że lepsza jest wódka? Rozumiem, ze dlatego, że ma mniej %, czyli mniej podrażnia, ale w takim samym stopniu rozpuści kwas?
do migdała lej śmiało
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-29, 21:55   #1083
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Miałam na myśli migdał TEN
Salicyl się rozpuszcza w tłuszczach.

Super rozpiska, teraz wszystko wiem

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
do migdała lej śmiało
Tak zrobię
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-01, 19:17   #1084
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Hej hej, witam w nowym roku również jestem fanką naturalnej, a do tego minimalistycznej pielęgnacji. Mam pytanie: czy któraś z was porzuciła zarówno krem na dzień jak i na noc i używa teraz tylko olejów? Już od dłuższego czasu próbuję tak robić, niestety same oleje, o ile ogólnie bardzo służą mojej cerze (jest taka rozświetlona i ma wyrównany kolor; kremy zwykle ją przytłaczają, przygaszają), to jednak nawilżenie jest niewystarczające. Nakładam je oczywiście na wilgotną skórę, wcześniej używałam ich też razem z wodą różaną. Mieszałam też czasem z kwasem hialuronowym.
Mam cerę powiedziałabym że mieszaną, zanieczyszczoną, skłonną do zapychania, ale z drugiej strony bardzo łatwo ją przesuszyć. Ze względu na skłonność do wyprysków wybierałam oleje o niskim potencjale komedogennym: z pestek malin, z dzikiej róży, a ostatnio na noc daję wiesiołek (śmierdzi niemiłosiernie, ale wydaje się być najbardziej nawilżający z tych wszystkich trzech).
Powiedzcie proszę, czy któraś z was używa tylko olejów do twarzy i cieszy się wystarczająco nawilżoną cerą? Wolałabym nie wracać do kremów, bo ogólnie taka pielęgnacja bardzo mi służy. A może jest jakiś olej, który jest polecany do cer suchych/przesuszonych, ale ma niski potencjał komedogenny?
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-01, 19:28   #1085
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Oleje to chyba za mało, mam podobną cerę tzn. mieszaną i skłonną do zanieczyszczeń , trądziku, ale pod samym olejem to jednak byłaby zbyt sucha. Raczej wolę teraz jakiś lekki krem , bardzo dobrze sprawdzał się u mnie także ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...szczajacy.html
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-01, 20:04   #1086
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
Hej hej, witam w nowym roku również jestem fanką naturalnej, a do tego minimalistycznej pielęgnacji. Mam pytanie: czy któraś z was porzuciła zarówno krem na dzień jak i na noc i używa teraz tylko olejów? Już od dłuższego czasu próbuję tak robić, niestety same oleje, o ile ogólnie bardzo służą mojej cerze (jest taka rozświetlona i ma wyrównany kolor; kremy zwykle ją przytłaczają, przygaszają), to jednak nawilżenie jest niewystarczające. Nakładam je oczywiście na wilgotną skórę, wcześniej używałam ich też razem z wodą różaną. Mieszałam też czasem z kwasem hialuronowym.
Mam cerę powiedziałabym że mieszaną, zanieczyszczoną, skłonną do zapychania, ale z drugiej strony bardzo łatwo ją przesuszyć. Ze względu na skłonność do wyprysków wybierałam oleje o niskim potencjale komedogennym: z pestek malin, z dzikiej róży, a ostatnio na noc daję wiesiołek (śmierdzi niemiłosiernie, ale wydaje się być najbardziej nawilżający z tych wszystkich trzech).
Powiedzcie proszę, czy któraś z was używa tylko olejów do twarzy i cieszy się wystarczająco nawilżoną cerą? Wolałabym nie wracać do kremów, bo ogólnie taka pielęgnacja bardzo mi służy. A może jest jakiś olej, który jest polecany do cer suchych/przesuszonych, ale ma niski potencjał komedogenny?
Ja używam serum wodne (przezroczyste, żelowe, lejące), bo kremy i oleje mnie zapychają. Spróbuj sobie na początek serum Alterry z granatem, mogłoby Ci przypaść do gustu i jest niedrogie i można na niego dać ewentualnie olej, ale mnie ono zupełnie wystarcza.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 09:51   #1087
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
Hej hej, witam w nowym roku również jestem fanką naturalnej, a do tego minimalistycznej pielęgnacji. Mam pytanie: czy któraś z was porzuciła zarówno krem na dzień jak i na noc i używa teraz tylko olejów? Już od dłuższego czasu próbuję tak robić, niestety same oleje, o ile ogólnie bardzo służą mojej cerze (jest taka rozświetlona i ma wyrównany kolor; kremy zwykle ją przytłaczają, przygaszają), to jednak nawilżenie jest niewystarczające. Nakładam je oczywiście na wilgotną skórę, wcześniej używałam ich też razem z wodą różaną. Mieszałam też czasem z kwasem hialuronowym.
Mam cerę powiedziałabym że mieszaną, zanieczyszczoną, skłonną do zapychania, ale z drugiej strony bardzo łatwo ją przesuszyć. Ze względu na skłonność do wyprysków wybierałam oleje o niskim potencjale komedogennym: z pestek malin, z dzikiej róży, a ostatnio na noc daję wiesiołek (śmierdzi niemiłosiernie, ale wydaje się być najbardziej nawilżający z tych wszystkich trzech).
Powiedzcie proszę, czy któraś z was używa tylko olejów do twarzy i cieszy się wystarczająco nawilżoną cerą? Wolałabym nie wracać do kremów, bo ogólnie taka pielęgnacja bardzo mi służy. A może jest jakiś olej, który jest polecany do cer suchych/przesuszonych, ale ma niski potencjał komedogenny?
Moim zdaniem same oleje w pielęgnacji nie są wystarczające. One owszem, mają właściwości lekko nawilżające, ale raczej odżywiają, regenerują i natłuszczają. Nawilżaj dodatkowo skórę. Sam HA to mało dla wymagającej cery.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-02, 10:16   #1088
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ja ostatnio mam problem, bo do tej pory HA+ oleje wystarczaly. Kwaszenie od czasu do czasu. Nagle moja cera zrobila sie wrazliwa. Kwas hialuronowy zaczal mnie uczulac ( co podobno jest niemozliwe-.-). Maseczka z glinki+ spirulina tez mnie uczulilo i podraznilo Fakt ze wczesniej nalozylam serum z HA ale dalam go kapke tylko. Probuje zminimalizowac teraz uzywane kosmetyki aby dowiedziec sie co dla mnie dobre ale juz sie wkurzam.

manymanyways - ja pod olejki uzywam kremu z Alterry i jest ok ale kazda buzia inna
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 10:46   #1089
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Ja ostatnio mam problem, bo do tej pory HA+ oleje wystarczaly. Kwaszenie od czasu do czasu. Nagle moja cera zrobila sie wrazliwa. Kwas hialuronowy zaczal mnie uczulac ( co podobno jest niemozliwe-.-). Maseczka z glinki+ spirulina tez mnie uczulilo i podraznilo Fakt ze wczesniej nalozylam serum z HA ale dalam go kapke tylko. Probuje zminimalizowac teraz uzywane kosmetyki aby dowiedziec sie co dla mnie dobre ale juz sie wkurzam.

manymanyways - ja pod olejki uzywam kremu z Alterry i jest ok ale kazda buzia inna
Być może to kwasy uwrażliwiły Ci cerę. U mnie tak się właśnie stało, ale ja kwaszę się konkretnie, planuję niedługo zupełnie od tego odejść.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 14:58   #1090
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Jak dbacie o środowisko?
Zastanawiam się, co mogłabym jeszcze zrobić dla środowiska i co wprowadzić do mojego domu i nawyków, żeby środowisko było jeszcze bardziej zdrowe. Może o czym zapominam.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-02, 20:26   #1091
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Jak dbacie o środowisko?
Zastanawiam się, co mogłabym jeszcze zrobić dla środowiska i co wprowadzić do mojego domu i nawyków, żeby środowisko było jeszcze bardziej zdrowe. Może o czym zapominam.
Trudno doradzić, bo mnie się wydaje, że jesteś bardziej ekologiczna od wielu osób i to od Ciebie można brać przykład Poza tym inaczej jest z ekologią w domu, a inaczej w mieszkaniu, bo u mnie nawet się liczy metoda palenia w piecu, żeby zaoszczędzić na energii i przy okazji nie truć środowiska (są super metody na to, żeby nie było, że jak ktoś pali w piecu węglem, to jest od razu trucicielem).

Mogłabyś powiesić gdzieś karmnik dla ptaków, niekoniecznie na balkonie, ale gdzieś np. na pobliskim drzewie i co jakiś czas dosypywać ziarenek. My mamy karmnik widać go z okna i zachwycamy się z synem za każdym razem, gdy coś przyfrunie
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-02, 21:38   #1092
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Jak dbacie o środowisko?
Zastanawiam się, co mogłabym jeszcze zrobić dla środowiska i co wprowadzić do mojego domu i nawyków, żeby środowisko było jeszcze bardziej zdrowe. Może o czym zapominam.
Ja jeszcze nie jestem na etapie wprowadzania zmian w sposobie prowadzenia domu, ale powoli się do tego przymierzam. Kiedy jestem w sklepie z kosmetykami naturalnymi, patrzę też, co mają dla domu,widziałam m.in. proszki do prania i płyn do naczyń, był też chyba cały zestaw do sprzątania, ale nie przyglądałam się mu.
Po prostu rozglądam się, jakie produkty można zamienić na ekologiczne.

Z innych spraw- oczywiście sortowanie śmieci, karmnik dla ptaków, kiedyś zbierałam makulaturę i oddawałam dzieciom do szkoły (one mają jakieś tam konkursy, która szkoła więcej zbierze i mogą coś wygrać), baterie wrzucam do specjalnych pojemników (u mnie stoi taki w aptece), używam szmatek wielokrotnego użytku (chociaż nadal jestem uzależniona od ręczników papierowych niestety...).
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 08:38   #1093
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Jak dbacie o środowisko?
Zastanawiam się, co mogłabym jeszcze zrobić dla środowiska i co wprowadzić do mojego domu i nawyków, żeby środowisko było jeszcze bardziej zdrowe. Może o czym zapominam.
Co ja robię: oczywiście sortowanie śmieci, minimalizm (ogólny i kosmetyczny), w miarę możliwości kosmetyki typu peeling z cukru i miodu (ogranicza ilość opakowań czyli śmieci), wymieniłam też np. żele pod prysznic na mydło (znowu, przez opakowanie), mam szklaną butelkę do picia, którą napełniam przed wyjściem z domu, żeby nie kupować potem wody w plastikowych butelkach (które nie dość, że generują śmieci, to są ponoć niezdrowe; a mieszkam w kraju, gdzie pije się wodę z kranu), używam wyłącznie kosmetyków naturalnych, niewywalanie jedzenia (mądre zakupy i planowanie obiadów, żeby wczorajsze resztki dało się zużytkować), ogólnie szeroko pojęty recykling (staram się np. nie wywalać kosmetyku, który mi nie podszedł, tylko oddać albo sprzedać)... jeszcze parę rzeczy by się pewnie znalazło.
Ale np. używam tradycyjnego proszku do prania (za to nie używam płynu do płukania). Prałam jakieś pół roku w orzechach piorących i nie byłam zadowolona.

W ogóle dzięki za rady, spróbuję z jakimś lekkim kremem bo faktycznie, same oleje to chyba za mało.
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 10:31   #1094
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja używam serum wodne (przezroczyste, żelowe, lejące), bo kremy i oleje mnie zapychają. Spróbuj sobie na początek serum Alterry z granatem, mogłoby Ci przypaść do gustu i jest niedrogie i można na niego dać ewentualnie olej, ale mnie ono zupełnie wystarcza.
U mnie jest dokładnie tak samo. Nie szkodzą mi tylko sera wodne, takie przezroczyste, lejace. Serum z Alterry z granatem sobie chwalę ale teraz sprobowalabym chętnie czegoś innego. Czy ktoś zna jakąś fajną propozycje kosmetyku tego typu?

W kwestii środowiska, myślę że istotne jest ograniczanie ilości zuzywanej wody i energii i to staram się robić. Poza tym opakowania i śmieci: nie kupujemy butelkownej wody mineralnej, nie kupujemy prawie w ogóle paczkowanego jedzenia, większość zakupów robimy na rynku, w piekarniach itp. Opakowania są ograniczone do minimum, często są to papierowe torebki wykorzystywane ponownie. Środki do sprzątania eko, oraz domowe sposoby typu ocet.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 12:33   #1095
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
U mnie jest dokładnie tak samo. Nie szkodzą mi tylko sera wodne, takie przezroczyste, lejace. Serum z Alterry z granatem sobie chwalę ale teraz sprobowalabym chętnie czegoś innego. Czy ktoś zna jakąś fajną propozycje kosmetyku tego typu? .

A to serum jest do jakiej cery? Bo sama bym chetnie sprobowala
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 14:14   #1096
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Być może to kwasy uwrażliwiły Ci cerę. U mnie tak się właśnie stało, ale ja kwaszę się konkretnie, planuję niedługo zupełnie od tego odejść.
A co planujesz w zamian? Ja mam wrażliwą cerę z natury i dopiero od niedawna zaczęłam używać kwasów, ale nie profesjonalnych zabiegów, tylko serum Bielendy i zastanawiam się, co będzie, jak się cera jeszcze bardziej uwrażliwi Używam też retinolu i przymierzam się do rolki no i poza tym to nie mam innych pomysłów na odmładzanie/zapobieganie starzeniu (w ramach DIY, oczywiście, bo inne raczej nie wchodzą w grę )
A Ty się kwasisz z powodu trądziku, czy działanie anty-age masz raczej na celu?

Linka- Miessence ma fajne, wodniste sera ; są na mondebio w promo- firma ostatnio ponoć podniosła ceny lub może też zmieniła opakowania, bo wyprzedają się gdzieniegdzie; maja też duże próbki

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2016-01-03 o 15:28
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 15:10   #1097
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Korah, Kaataarzynaa1, manymanyways, Linka25 dziękuję za rady

Karmnik na balkonie odpada. Wojna o niedokarmianie ptaków trwa od lat. Antyfani ptaków tak potrafią obrzydzić życie, że odechciewa się utrzymywać karmnika na balkonie. Jednak o karmniku na jakimś drzewie pomyślę, oby tylko szybko nie został skradziony lub zniszczony
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 21:20   #1098
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Chimay, trzeba koniecznie założyć wątek o serach. Jutro wyjeżdżam, ale jak wrócę (i nikt mnie nie wyprzedzi), to założę

Moja przygoda z serami do twarzy- ciąg dalszy.

Doszłam do przekonania, że robię jakiś błąd. Coś mi szkodzi, coś mnie zapycha. Rano mam uspokojoną, gładką twarz, a po całym dniu z kilkoma warstwami (2 sera- niebieska Bielenda i Ava z wit C + filtr + make up mineralny) mam gule. Po sylwestrze, czyli nie tylko całym dniu, ale i całej nocy, miałam tyle drobnych gulek, że w trybie awaryjnym postanowiłam poszukać sprawcy.

Cień podejrzeń padł na aleppo. Przecież zrezygnowałam z olejów, a tam się czai aż 20% oleju laurowego. Poszło w odstawkę.

Po wczorajszym dniu nie było widać poprawy. Tutaj muszę dodać, że po umyciu twarzy tym płynem do higieny intymnej, o którym ostatnio wspomniałam, gulki znikają od razu.

Dziś wzięłam pod lupę podkład Annabelle. Nie pomalowałam się nim dziś. W drugiej kolejności miał być filtr, ale wygląda na to, że sprawca wpadł i wszyscy inni podejrzani wrócą do mojej łazienki. Otóż dziś połozyłam serum (mieszam niebieską Bielendę i Avę z wit C) nie tylko na twarz, ale też na szyję i dekolt. I oto wyłoniły się gule na szyi! Badając składy bardziej podejrzewam Bielendę (może substancje zapachowe? Konserwant?).

Teraz będę polować na serum od Tołpy, nigdzie dotąd nie mogłam go dorwać, nawet w Superpharm, gdzie najbardziej się go spodziewałam, ale jutro będę w Hebe. Jeśli go nie znajdę, to za radą Korah sięgnę po Alterrę.



Teraz coś pozytywnego. Odnalazłam filtr jak z marzeń
Uriage Hyseac 50, oil-free. Zostawia bardzo delikatny połysk, o wiele mniejszy niż choćby Pharmaceris. Zostawia skórę gładką, jak po dobrej bazie. Nie lepi się. Wchłania się błyskawicznie, przez co z łatwością mogę nałożyć wymaganą ilość. Ślicznie pachnie
Jedyna wada- bieli. Mi to nie przeszkadza, bo i tak kładę podkład.
Mam nadzieję, że nie wycofają go nigdy!
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 21:30   #1099
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Korah a co sądzisz o serum o takim składzie: (INCI/CTFA): Citrus Aurantium Amara* Flower Water, Centaurea Cyanus* Flower Water, Rosa Damascena* Flower Water, Avena Sativa*(Oat) Kernel Extract, Glycerin, Soy Isoflavones, Porphyra Umbilicalis Extract, Sodium Lactate, Xanthan Gum, Citric Acid, Gardenia Florida Extract, Crocus Sativus, Pisum Sativum (Pea) Extract, Dextrin, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Parfum***/Fragrance,Linalool**, Limonene**, Geraniol**.

To serum firmy Love Bio

Ja mam cerę bardzo skłonną do zapychania, ale wodne sera mnie nie zapychają np. serum Alterry z granatem.

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;53986328]A co planujesz w zamian? Ja mam wrażliwą cerę z natury i dopiero od niedawna zaczęłam używać kwasów, ale nie profesjonalnych zabiegów, tylko serum Bielendy i zastanawiam się, co będzie, jak się cera jeszcze bardziej uwrażliwi Używam też retinolu i przymierzam się do rolki no i poza tym to nie mam innych pomysłów na odmładzanie/zapobieganie starzeniu (w ramach DIY, oczywiście, bo inne raczej nie wchodzą w grę )
A Ty się kwasisz z powodu trądziku, czy działanie anty-age masz raczej na celu?

Linka- Miessence ma fajne, wodniste sera ; są na mondebio w promo- firma ostatnio ponoć podniosła ceny lub może też zmieniła opakowania, bo wyprzedają się gdzieniegdzie; maja też duże próbki [/QUOTE]

Ja chętnie bym się potraktowała retinolem lub kwasami ale wstrzymuję się - mam nadzieję zajść w ciążę (na razie kilkumiesięczne starania nie przynoszą rezultatów )
Cera moja jest z kolei wybitnie niewrazliwa, nawet na kwasy. Bielenda u mnie nie robiła nic, ale nie winię jej za to, ja potrzebuję większego kalibru.
dzięki za Miessence
Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
A to serum jest do jakiej cery? Bo sama bym chetnie sprobowala

szczerze to nie wiem, ono jest po prostu nawilżające, moim zdaniem do każdej
---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Kaataarzyno a którym konkretnie żelem do higieny intymnej z Rossmanna się myjesz? (są różne wersje)

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2016-01-03 o 21:31
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-03, 21:35   #1100
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Doszłam do przekonania, że robię jakiś błąd. Coś mi szkodzi, coś mnie zapycha. Rano mam uspokojoną, gładką twarz, a po całym dniu z kilkoma warstwami (2 sera- niebieska Bielenda i Ava z wit C + filtr + make up mineralny) mam gule. Po sylwestrze, czyli nie tylko całym dniu, ale i całej nocy, miałam tyle drobnych gulek, że w trybie awaryjnym postanowiłam poszukać sprawcy.
Stawiam, że to wina filtra.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Korah a co sądzisz o serum o takim składzie: (INCI/CTFA): Citrus Aurantium Amara* Flower Water, Centaurea Cyanus* Flower Water, Rosa Damascena* Flower Water, Avena Sativa*(Oat) Kernel Extract, Glycerin, Soy Isoflavones, Porphyra Umbilicalis Extract, Sodium Lactate, Xanthan Gum, Citric Acid, Gardenia Florida Extract, Crocus Sativus, Pisum Sativum (Pea) Extract, Dextrin, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Parfum***/Fragrance,Linalool**, Limonene**, Geraniol**.

To serum firmy Love Bio

Ja mam cerę bardzo skłonną do zapychania, ale wodne sera mnie nie zapychają np. serum Alterry z granatem.

Super wygląda Powinno też ładnie nawilżać, ale nie wiem, czy tak dobrze jak Alterra.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 21:47   #1101
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Super wygląda Powinno też ładnie nawilżać, ale nie wiem, czy tak dobrze jak Alterra.
dziękuję
chyba je zamówię bo i tak z tego sklepu kusi mnie Colour Caramel, kredka do brwi okazała się świetna i chcę więcej
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 22:32   #1102
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość


Ja chętnie bym się potraktowała retinolem lub kwasami ale wstrzymuję się - mam nadzieję zajść w ciążę (na razie kilkumiesięczne starania nie przynoszą rezultatów )


Cytat:
Kaataarzyno a którym konkretnie żelem do higieny intymnej z Rossmanna się myjesz? (są różne wersje)
KLIK- tym

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Stawiam, że to wina filtra.
Modlę się, żeby nie, bo pokochałam ten filtr całym sercem
__________________

Edytowane przez Kaataarzynaa1
Czas edycji: 2016-01-03 o 22:34
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 22:52   #1103
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Chimay, trzeba koniecznie założyć wątek o serach. Jutro wyjeżdżam, ale jak wrócę (i nikt mnie nie wyprzedzi), to założę
Tak, też tak myślę. Z tym, że ja już nie używam eko-ser, bo te co miałam mnie rozczarowały.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 23:09   #1104
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak, też tak myślę. Z tym, że ja już nie używam eko-ser, bo te co miałam mnie rozczarowały.
Zrobię ogólne o serach, nie tylko tych eko Sama też będę sięgać po różne.



Co do kwasów postanowiłam, że zrobię raz migdała na spirytusie, a później przerzucam się na salicyla. Do migdała mogę wrócić wiosną, a teraz, póki jest zima, spróbuję BHA.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-03, 23:11   #1105
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Zrobię ogólne o serach, nie tylko tych eko Sama też będę sięgać po różne.



Co do kwasów postanowiłam, że zrobię raz migdała na spirytusie, a później przerzucam się na salicyla. Do migdała mogę wrócić wiosną, a teraz, póki jest zima, spróbuję BHA.
A migdała nie lepiej na wódce?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 00:02   #1106
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
A migdała nie lepiej na wódce?
Lepiej, ale aktualnie nie mam otwartej wódki, a spirytus tak. Myślisz, że może mi wypalić twarz? Pytam serio

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:42 ----------

W temacie ekologii znalazłam krótki artykuł, kilka porad - KLIK

Czy istnieje prasowany puder mineralny? Mam dosyc sypkiego, nie nadaje się do szybkich i dyskretnych poprawek. Myślałam, że LL ma coś takiego, ale rozczarowałam się, mają prasowane cienie, róże i bronzery, pudru nie :/
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 00:03   #1107
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Lepiej, ale aktualnie nie mam otwartej wódki, a spirytus tak. Myślisz, że może mi wypalić twarz? Pytam serio
Mnie nie wypaliło Wracaj i zakladaj wątek z serum, bo inaczej zbankrutuję na gnioty
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 00:06   #1108
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Mnie nie wypaliło Wracaj i zakladaj wątek z serum, bo inaczej zbankrutuję na gnioty
To spróbuję na spirytusie

Będę we wtorek/ środę Szczerze? Już się nie mogę doczekać, tyle wiedzy w końcu znajdzie się w jednym miejscu

Zapomniałam dodać- szukam pudru transparentnego.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 00:15   #1109
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
dziękuję
chyba je zamówię bo i tak z tego sklepu kusi mnie Colour Caramel, kredka do brwi okazała się świetna i chcę więcej
To daj znać, jak działa

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Modlę się, żeby nie, bo pokochałam ten filtr całym sercem
Obserwuj dalej

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Lepiej, ale aktualnie nie mam otwartej wódki, a spirytus tak. Myślisz, że może mi wypalić twarz? Pytam serio

Czy istnieje prasowany puder mineralny? Mam dosyc sypkiego, nie nadaje się do szybkich i dyskretnych poprawek. Myślałam, że LL ma coś takiego, ale rozczarowałam się, mają prasowane cienie, róże i bronzery, pudru nie :/
Jak będziesz postępować nierozsądnie, po prostu bezmyślnie, to Ci wypali i prawie umrzesz z bólu. Mi wypaliło za pierwszym razem, ale to dlatego, że poszłam robić kolację dziecku, a potem zadzwonił telefon. Jak nałożysz to obserwuj cały czas skórę i jak zacznie się czerwienić, to spłucz jak najszybciej, i jak zobaczysz na skórze biały osad, to też spłucz jak najszybciej, bo Ci zrobi kuku. Żeby się nie robił ten osad, to trzeba kwas rozpuszczać powoli i w niezbyt gorącej kąpieli wodnej, tzn ja wsadzam kieliszek z miksturą do małego garnka z gorącą, ale nie wrzącą wodą, tylko taką bardzo mocno ciepłą i powoli mieszam bagietką boro-krzemową, aż się rozpuści kwas, temperatura ma znaczenie, bo jak będzie za gorąco, to kwas się rozpuści za szybko i potem dostanie szoku po wylaniu na wacik i za szybko będzie krystalizował, nie może być po prostu zbyt dużej różnicy temperatur.

Są prasowańce, różnych firm, Zao, chyba Lily Lolo też.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-01-04 o 00:16
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-04, 00:27   #1110
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Jak będziesz postępować nierozsądnie, po prostu bezmyślnie, to Ci wypali i prawie umrzesz z bólu. Mi wypaliło za pierwszym razem, ale to dlatego, że poszłam robić kolację dziecku, a potem zadzwonił telefon. Jak nałożysz to obserwuj cały czas skórę i jak zacznie się czerwienić, to spłucz jak najszybciej, i jak zobaczysz na skórze biały osad, to też spłucz jak najszybciej, bo Ci zrobi kuku. Żeby się nie robił ten osad, to trzeba kwas rozpuszczać powoli i w niezbyt gorącej kąpieli wodnej, tzn ja wsadzam kieliszek z miksturą do małego garnka z gorącą, ale nie wrzącą wodą, tylko taką bardzo mocno ciepłą i powoli mieszam bagietką boro-krzemową, aż się rozpuści kwas, temperatura ma znaczenie, bo jak będzie za gorąco, to kwas się rozpuści za szybko i potem dostanie szoku po wylaniu na wacik i za szybko będzie krystalizował, nie może być po prostu zbyt dużej różnicy temperatur.

Są prasowańce, różnych firm, Zao, chyba Lily Lolo też.

Bardzo się przykładam do kwasów Dlatego tak dużo pytam, zeby nie zrobić sobie krzywdy.
Dziekuję za cenne rady
Ostatnio mi się migdał skrystalizował już na twarzy, bo zrobiłam roztwór 25%, a przecież przy >20% trzeba dać etanol. Mimo to zdecydowałam się go nie dodawać, bo właśnie bałam się efektów po etanolu, nie miałam wiedzy, wolałam nie ryzykować. I pewnie wyszło mi to na dobre. Teraz, za waszymi radami, znowu zacznę od kilku %.

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Są prasowańce, różnych firm, Zao, chyba Lily Lolo też.
Właśnie te 2 firmy nie mają
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.