Pomoc w wyborze kremy do problematycznej cery. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-20, 09:12   #1
unguided1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Angry

Pomoc w wyborze kremu do problematycznej cery.


Witam,

Chciałbym prosić o pomoc w doborze kremu do mojej twarzy. Mam cerę chyba najgorszą jaka może być, przetłuszcza się, pojawiają się wypryski i do tego jest przesuszona i wrażliwa.
Jeśli chodzi o kremy to większość z nich powoduje wysyp trądziku, skóra jest zaczerwieniona, a do tego w ogóle nie chce wchłaniać żadnych kremów, wszystkie muszę ścierać ręcznikiem papierowym po 20-30min żeby "jakoś" wyglądać.
Używałem różnych kremów, żaden nie pasuje do mojej cery, w tej chwili po umyciu smaruje twarz na 20 min olejem lnianym, po nim nie robią się krosty, oczywiście muszę go potem sam zetrzeć papierem.
Niestety ten olej nie nawilża wystarczająco, cały czas mam uczucie suchej twarzy, ale póki co jest lepszy od kremów.
Moja cera jest bardzo problematyczna, cały czas trądzik gdzie niegdzie, przesusza się pomimo tego że jest tłusta, to jest po prostu tragedia, oczywiście zaskórniki też mi się robią...
Mam 27 lat.

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez unguided1989
Czas edycji: 2016-07-20 o 09:18
unguided1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 10:02   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pomoc w wyborze kremu do problematycznej cery.

Cytat:
Napisane przez unguided1989 Pokaż wiadomość
Witam,

Chciałbym prosić o pomoc w doborze kremu do mojej twarzy. Mam cerę chyba najgorszą jaka może być, przetłuszcza się, pojawiają się wypryski i do tego jest przesuszona i wrażliwa.
Jeśli chodzi o kremy to większość z nich powoduje wysyp trądziku, skóra jest zaczerwieniona, a do tego w ogóle nie chce wchłaniać żadnych kremów, wszystkie muszę ścierać ręcznikiem papierowym po 20-30min żeby "jakoś" wyglądać.
Używałem różnych kremów, żaden nie pasuje do mojej cery, w tej chwili po umyciu smaruje twarz na 20 min olejem lnianym, po nim nie robią się krosty, oczywiście muszę go potem sam zetrzeć papierem.
Niestety ten olej nie nawilża wystarczająco, cały czas mam uczucie suchej twarzy, ale póki co jest lepszy od kremów.
Moja cera jest bardzo problematyczna, cały czas trądzik gdzie niegdzie, przesusza się pomimo tego że jest tłusta, to jest po prostu tragedia, oczywiście zaskórniki też mi się robią...
Mam 27 lat.

Z góry dziękuje za pomoc
Pierwsza sprawa: czym myjesz twarz? Przesuszenie i odwodnienie bardzo często są skutkiem zbyt agresywnych, niedopasowanych kosmetyków myjących i choćbyś potem nie wiadomo jakie cuda kładł na twarz, to nie naprawisz błędów popełnianych na etapie mycia.

Co znaczy, że kremy nie pasują? Są za tłuste? Czego od nich oczekujesz? Jakie marki i jaki rodzaj kremów miałeś do tej pory?

Olej to nie jest najlepsza opcja dla problemowej, przesuszonej cery.

Co do zanieczyszczeń i trądziku: używałeś jakichś specjalnych produktów typu maście, peelingi z kwasami (z apteki) czy tylko drogeryjnych kremów?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 15:26   #3
unguided1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Pomoc w wyborze kremu do problematycznej cery.

Szczerze mówiąc często myje twarz tylko wieczorem, rano sobie odpuszczam żeby nie mieć przesuszonej skóry za mocno.
Do tej pory myłem wodą z mydłem siarkowym. Teraz używam od miesiąca pasty z ziaji:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...skornikom.html.

Używam jej dwa razy w tygodniu, w pozostałe dni sama woda + olej lniany.
Poprzednich kosmetyków nie pamiętam, bo od około dwóch lat używam tego oleju, z tego względu że nie robi mi się po nim trądzik.

Co do trądziku dawno temu używałem maści od dermatologa, nie pamiętam jak się nazywała ale po pół roku stosowania sytuacja bardzo się poprawiła, teraz nie mam dużo trądziku, ale wystarczy że kupię jakiś krem i od razu on się pojawia (być może zawsze kupowałem nieodpowiednie), dawno nie używałem kremu dlatego już nie pamiętam jakie to były, ale było ich sporo raczej, większość tylko pogarszała sytuacje.

Co do kremu oczekiwałbym, że będzie dobrze się wchłaniał był lekki nie zapychał, żeby skóra po nim się tak nie przetłuszczała i przede wszystkim nie podrażniał wrażliwej skóry i nie powodował trądziku no i oczywiście dobrze nawilżał, nie wiem czy w ogóle jest taki super krem.

Dziś kupiłem krem:
http://www.ceneo.pl/35838847/opinie-2

I będę testować, póki co wydaje się całkiem ok, dobrze się wchłania, ale dopiero pierwszy raz użyłem także zobaczymy.

Myślę jeszcze nad zakupem AVENE CLEANANCE do mycia twarzy.

Edytowane przez unguided1989
Czas edycji: 2016-07-20 o 16:50
unguided1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 10:43   #4
zoskaaaa232
Raczkowanie
 
Avatar zoskaaaa232
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 45
Dot.: Pomoc w wyborze kremu do problematycznej cery.

może jakieś kremy hipoalergiczne ?
__________________
Dostajesz to na czym się skupiasz
zoskaaaa232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 12:58   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pomoc w wyborze kremu do problematycznej cery.

Cytat:
Napisane przez unguided1989 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc często myje twarz tylko wieczorem, rano sobie odpuszczam żeby nie mieć przesuszonej skóry za mocno.
Do tej pory myłem wodą z mydłem siarkowym. Teraz używam od miesiąca pasty z ziaji:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...skornikom.html.

Używam jej dwa razy w tygodniu, w pozostałe dni sama woda + olej lniany.
Poprzednich kosmetyków nie pamiętam, bo od około dwóch lat używam tego oleju, z tego względu że nie robi mi się po nim trądzik.

Co do trądziku dawno temu używałem maści od dermatologa, nie pamiętam jak się nazywała ale po pół roku stosowania sytuacja bardzo się poprawiła, teraz nie mam dużo trądziku, ale wystarczy że kupię jakiś krem i od razu on się pojawia (być może zawsze kupowałem nieodpowiednie), dawno nie używałem kremu dlatego już nie pamiętam jakie to były, ale było ich sporo raczej, większość tylko pogarszała sytuacje.

Co do kremu oczekiwałbym, że będzie dobrze się wchłaniał był lekki nie zapychał, żeby skóra po nim się tak nie przetłuszczała i przede wszystkim nie podrażniał wrażliwej skóry i nie powodował trądziku no i oczywiście dobrze nawilżał, nie wiem czy w ogóle jest taki super krem.

Dziś kupiłem krem:
http://www.ceneo.pl/35838847/opinie-2

I będę testować, póki co wydaje się całkiem ok, dobrze się wchłania, ale dopiero pierwszy raz użyłem także zobaczymy.

Myślę jeszcze nad zakupem AVENE CLEANANCE do mycia twarzy.
Odstaw to mydło, a jeśli już chcesz jakiegoś mydła używać, to po nim KONIECZNIE tonik, bo mydła są zasadowe i zaburzają pH skóry, które potem trzeba przywrócić do właściwego poziomu właśnie tonikiem. Chociaż ja bym przy odwodnionej skórze w ogóle omijała mydła.
Z produktów myjących sięgaj albo po łagodne żele (Sylveco albo np dzieciowe typu HiPP, Babydream - te są z reguły ogólnego przeznaczenia tzn do całego ciała). Po myciu także tonik. Ewentualnie emulsje, ale tutaj trzeba je dokładnie zmywać z twarzy.

Ciężko w drogerii znaleźć taki krem, producenci się jeszcze nie nauczyli, że cery przetłuszczające nie potrzebują tyle emolientowej, tłuszczowej bazy i kremy mające w nazwie "lekki" to jest według mnie jakiś żart.
Poszukaj w aptece, np Avene Post Acte KLIK, albo serum wodnego. Do cery odwodnionej fajne jest Skin Up Verony (pod względem składników, obietnicę odmładzania zostawmy na boku koncentrując się raczej na regeneracji) KLIK. Z Alantan lżejszy będzie raczej ten niebieski krem z 5% pantenolu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 14:50   #6
unguided1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Pomoc w wyborze kremu do problematycznej cery.

Dzięki za odpowiedz
Jeśli chodzi o alantan to sprawdza się o dziwo całkiem dobrze, kupiłem dwa różne rodzaje, dobrze się wchłania, całkiem dobrze nawilża i póki co nie robi się od niego trądzik, a do tego jest serio lekki

Problem w tej chwili mam taki, że po umyciu twarzy skóra od razu jest mocno przesuszona, nawet sama woda działa na nią strasznie przesuszająco.

Więc chciałbym kupić coś, czym mogę umyć twarz i nie będę używał w ogóle nawet kropli wody do tego, jakaś woda miceralna była by odpowiednia? Byle by nie powodowało podrażnień/trądziku i nie wysuszało.
Czy może coś innego do cery bardzo wrażliwej skłonnej do trądziku?

Edytowane przez unguided1989
Czas edycji: 2016-07-22 o 14:54
unguided1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 15:01   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pomoc w wyborze kremu do problematycznej cery.

Cytat:
Napisane przez unguided1989 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedz
Jeśli chodzi o alantan to sprawdza się o dziwo całkiem dobrze, kupiłem dwa różne rodzaje, dobrze się wchłania, całkiem dobrze nawilża i póki co nie robi się od niego trądzik.

Problem w tej chwili mam taki, że po umyciu twarzy skóra od razu jest mocno przesuszona, nawet sama woda działa na nią strasznie przesuszająco.

Więc chciałbym kupić coś, czym mogę umyć twarz i nie będę używał w ogóle nawet kropli wody do tego, jakaś woda miceralna była by odpowiednia?
Czy może coś innego do cery bardzo wrażliwej skłonnej do trądziku?
Tak, płyn micelarny nadaje się do samodzielnego oczyszczania, zwłaszcza że jako facet nie masz do zmywania warstw podkładów, pudrów itp. Sporo tego jest na rynku, najlepsze opinie mają Bioderma Sensibio z aptecznych (warto kupować tylko w promocji 2za1). Jest też wersja Sebium (niebiesko zielona) do tłustej cery, ale jak skóra jest ściągnięta i odwodniona to lepiej celować w kosmetyki do wrażliwej cery jak właśnie Sensibio.
Z drogeryjnych płynów micelarnych to np Bielenda Pharm do cery naczynkowej mi ostatnio pasuje KLIK.
Po płynie micelarnym już nie trzeba wyrównywać pH tonikiem, bo te kosmetyki mają pH neutralne dla skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-22, 15:23   #8
unguided1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Pomoc w wyborze kremu do problematycznej cery.

Z tym ph to nawet nie wiedziałem że trzeba wyrównywać....
Spróbuję póki co tego z Biodermy, jest dosyć drogi, ale dwie butelki pewnie starczą na długo, wielkie dzięki za pomoc
unguided1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 15:32   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pomoc w wyborze kremu do problematycznej cery.

Cytat:
Napisane przez unguided1989 Pokaż wiadomość
Z tym ph to nawet nie wiedziałem że trzeba wyrównywać....
Spróbuję póki co tego z Biodermy, jest dosyć drogi, ale dwie butelki pewnie starczą na długo, wielkie dzięki za pomoc
No tak jest, większość produktów myjących typu żele, pianki ma pH wyższe od naturalnego skóry, a mydła to już w ogóle. Tylko że jedna skóra radzi sobie po myciu lepiej z wyregulowanie tego pH, a inna gorzej. Są osoby, którym mydła bardzo służą i mogą ich używać codziennie i są takie, którym one robią masakrę tzn odwadniają, ściągają i nasilają produkcję tłuszczu (jako mechanizm obronny przed wysuszaniem).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 11:43   #10
unguided1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: Pomoc w wyborze kremu do problematycznej cery.

Ten płyn z Biodermy jest super.....
Tylko ten alantan jednak się nie nadaje, skóra po nim się strasznie przetłuszcza, od razu po posmarowaniu twarz jest fajnie matowa, ale wystarczy 30-60min i skóra się strasznie przetłuszcza sama, póki co tej olej lniany jest dużo lepszy, nie wiem, czy będzie jakiś krem lepszy od niego, po nim skóra jest matowa (w miarę) nawet kilka godzin....
unguided1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 11:16   #11
caeruleus
Raczkowanie
 
Avatar caeruleus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 305
Dot.: Pomoc w wyborze kremy do problematycznej cery.

koniecznie dobry nawilżający krem apteczny
caeruleus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-01, 19:52   #12
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Pomoc w wyborze kremu do problematycznej cery.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Odstaw to mydło, a jeśli już chcesz jakiegoś mydła używać, to po nim KONIECZNIE tonik, bo mydła są zasadowe i zaburzają pH skóry, które potem trzeba przywrócić do właściwego poziomu właśnie tonikiem. Chociaż ja bym przy odwodnionej skórze w ogóle omijała mydła.
Z produktów myjących sięgaj albo po łagodne żele (Sylveco albo np dzieciowe typu HiPP, Babydream - te są z reguły ogólnego przeznaczenia tzn do całego ciała). Po myciu także tonik. Ewentualnie emulsje, ale tutaj trzeba je dokładnie zmywać z twarzy.

Ciężko w drogerii znaleźć taki krem, producenci się jeszcze nie nauczyli, że cery przetłuszczające nie potrzebują tyle emolientowej, tłuszczowej bazy i kremy mające w nazwie "lekki" to jest według mnie jakiś żart.
Poszukaj w aptece, np Avene Post Acte KLIK, albo serum wodnego. Do cery odwodnionej fajne jest Skin Up Verony (pod względem składników, obietnicę odmładzania zostawmy na boku koncentrując się raczej na regeneracji) KLIK. Z Alantan lżejszy będzie raczej ten niebieski krem z 5% pantenolu.

Dobry jest jeszcze alantan z mocznikiem (chyba jest pomarańczowy), moim zdaniem nawilża lepiej od tego niebieskiego i nie jest tłusty, szybko się wchłania.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-01 20:52:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.