Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w odlewce - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-25, 19:51   #61
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Dziewczyny jako facet mam pytanie do was

kalotinos24 Nie zapach się absolutnie nie zmienia,my mamy wiele odlewek zachomikowanych i nigdy nie spotkałam się z czymś takim aby któraś z perfumaniaczke się skarżyła.Także kupuj bez obaw,Coze są piękne-ja oszczędzam moją odlewkę jak się da I się nie bój -myśmy są faaajne
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 20:19   #62
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: Dziewczyny jako facet mam pytanie do was

Wiecie dlaczego spytalem,gdzies slyszalem,ze kontakt perfum z otoczeniem(tzn poprzez otwarcie flakonu) powoduje moze nie psucie ich,ale wlasnie zmieniaja sie poszczegolne nuty zapachowe,ale jak mowicie ze spoko to ok nie ma obaw
Faktycznie z tym Coze(moze byc tez Annick Goutal Sables albo Duel tymi tez byc nie pogardzil) wyskoczylem jak Koza w plot.
Przydalaby sie taka 30 ml flaszencja,ale rzeczywiscie chyba troche za wczesnie.
Ok jutro zajrze po robocie,ide spac.
Poza tym musze przyczytyac jak dokladnie robicie te zakupy nie mialem czasu looknac na regulamin no i golnie co po niektorych propozycji wspolnych zakupow.A jest ich troche.
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 21:25   #63
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Dziewczyny jako facet mam pytanie do was

Nie zauważyłam zmiany w zapachu od przepsikiwania, ale bardzo wyrafinowane nosy ponoć widza różnicę. Widocznie kwestia osobniczej wrażliwości. Jak w ogóle z perfumami
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 22:27   #64
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Dziewczyny jako facet mam pytanie do was

a ja chciałam tylko dodać, że akurat w przypadku Goutalki sprawa jest prosta, bo wszystkie flachony ma rozkręcalne, więc się nie przepsikuje, a przelewa strzykawą, czyli nic nie "ucieka", jak w przypadku odpsiku

ja cały czas mam mieszane uczucia co do odpsikiwania... bo np. taka odlewka Chaosu (nowego) zupełnie inaczej się zachowywała na mnie, jak pełnowymiary flachon
ale nie wiem, czy to nie kwestia pory roku i ogólnie humoru mojej skóry, która jednego dnia wypiękni zapach, a drugiego zeszmaci na tyle, że flachon powędruje od razu na all
na pewno przy ciężkich killerach różnicy w zapachu nie wyczujesz


i ten, jeśli mowa o moim napadzie na Lucky, to już niestety wykorzystaliśmy limity dolarowe, ale tutaj co rusz ktoś na Lucky napada, więc trzeba na bieżąco śledzić wspólnozakupowy



aj, zapomniałabym - zapachy, o których piszesz, to uniseksy, więc nie musisz szukać akurat facetów, którzy zechcieliby łyknąć jakąś odleweczkę, ba, dam sobie łeb uciąć, że chętniejsze na odlewkowanie będą tutaj wizażanki
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 22:40   #65
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Dziewczyny jako facet mam pytanie do was

Cytat:
Napisane przez kalotinos24 Pokaż wiadomość
Wiecie dlaczego spytalem,gdzies slyszalem,ze kontakt perfum z otoczeniem(tzn poprzez otwarcie flakonu) powoduje moze nie psucie ich,ale wlasnie zmieniaja sie poszczegolne nuty zapachowe,ale jak mowicie ze spoko to ok nie ma obaw
Ale jak psikasz z flakonu, to miejsc perfum zastępuje powietrze, więc perfumy też mają kontakt z otoczeniem...

A i nikt tu nie gryzie


Cytat:
Napisane przez cbr
ja cały czas mam mieszane uczucia co do odpsikiwania... bo np. taka odlewka Chaosu (nowego) zupełnie inaczej się zachowywała na mnie, jak pełnowymiary flachon
ale nie wiem, czy to nie kwestia pory roku i ogólnie humoru mojej skóry, która jednego dnia wypiękni zapach, a drugiego zeszmaci na tyle, że flachon powędruje od razu na all
Ja to cbr myślę, że aby taka teza była prawdziwa, to musiałbyś porównać w jednym czasie i odlewkę i flakon i to nie na skórze!!! tylko albo na bloterze, albo na tkaninie (jak to napisała jedna z dziewczyn), a to dlatego, że nawet pomiędzy rękami może być różnica w rozwijaniu się zapachu).

Można w nieskończoność wymieniać czynniki mające wpływ na rozwój zapachu:
- ciśnienie krwi
- ciśnienie atmosferyczne
- aktualne pH skóry
- aktualne nawilżenie skóry
- wilgotność powietrza
- temperatura zewnętrzna
- temperatura ciała
- pora roku (i wcale nie ma to związku z temperaturą)
- aktualny stan hormonalny (w przypadku kobiet najbardziej)
- stan psychiczny
..... i tak można w nieskończoność...
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 23:35   #66
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Dziewczyny jako facet mam pytanie do was

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Ja to cbr myślę, że aby taka teza była prawdziwa, to musiałbyś porównać w jednym czasie i odlewkę i flakon i to nie na skórze!!! tylko albo na bloterze, albo na tkaninie (jak to napisała jedna z dziewczyn), a to dlatego, że nawet pomiędzy rękami może być różnica w rozwijaniu się zapachu).
no to to wiem, dlatego żadnej tezy nie stawiałam, a jedynie wyraziłam moje nieśmiałe i niepewne przypuszczenia odnośnie tematu
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 08:34   #67
seneka JJK
Rozeznanie
 
Avatar seneka JJK
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 525
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

Co do różnic w zapachach, zauważyłam, że T4T psikane z flaszki a psikane z atomka Dauglasa inaczej pachnie. Ten z flaszki ma początek dosyć świeży, owocowy później robi się bardziej kadzidlany ale nadal jest delikatny natomiast ten z atomka od początku jest bardzo kadzidlany aż nawet gorzki i średnio mi pasuje. Myślę, że to może jakość rozpryskiwania cieczy ma wpływ na odbiór perfum. Czyli jakiej wielkości są kropelki? Każdy rodzaj atomków ma inny psik. Bo różnica jest bardzo radykalna na niekorzyść atomka. Ja też przepsikuję z pełnej flachy do 5ml atomków do torebki. Ale chciałam mieć parę perfumetek takich ładniejszych. Ale tak się dzieje akurat z T4T na innych nie zauważyłam.
__________________
Ludzie zarazem kochają swe wady oraz ich nienawidzą...
seneka JJK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-26, 09:04   #68
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

Cytat:
Napisane przez kalotinos24 Pokaż wiadomość
Odnosnie tych atomizerkow,poprzez ktore odlewacie perfumy.
Wiec czy istnieje ryzyko,ze dokonujac odpsikow z flakonu do innych atomizerkow zapach moze inaczej pachniec inaczej sie rozwijac??.
Krotko mowiac czy nie rozwali to zapachu??

Aha jesli o mnie chodzi sledze watek o napadzie na lucky scent(boze az wstydze sie tam odezwac) tylko no wlasnie jestem napalony na Coze Perfumerie Generale lub Annick Goutal Sables lub Duel,ale niestety nie mam jak kupic.Czy moze wy dziewczyny macie facetow ktorzy uzywaja tych zapachow lub koncza sie im??.
A chca kolejna flache??
Chetnie podzielilbym sie,ale to juz poza moim glownym pytaniem
To jak to jest z tym odpsikiwaniem nie spierdziela zapachu??
:mur
ale dlaczego facetów?
uzywam Coze a jaestem jak najbardziej kobietą-zresztą niejedyną co uzywa Coze


Cytat:
Napisane przez seneka JJK Pokaż wiadomość
Co do różnic w zapachach, zauważyłam, że T4T psikane z flaszki a psikane z atomka Dauglasa inaczej pachnie. Ten z flaszki ma początek dosyć świeży, owocowy później robi się bardziej kadzidlany ale nadal jest delikatny natomiast ten z atomka od początku jest bardzo kadzidlany aż nawet gorzki i średnio mi pasuje. Myślę, że to może jakość rozpryskiwania cieczy ma wpływ na odbiór perfum. Czyli jakiej wielkości są kropelki? Każdy rodzaj atomków ma inny psik. Bo różnica jest bardzo radykalna na niekorzyść atomka. Ja też przepsikuję z pełnej flachy do 5ml atomków do torebki. Ale chciałam mieć parę perfumetek takich ładniejszych. Ale tak się dzieje akurat z T4T na innych nie zauważyłam.
niedawno padła tu teza a 2 wersjach Tea for Two....
a co do jakości rozpryskiwania...bez przesady...oryginalne flaszki tez mają różny psik. Ponadto perfumy mogą sie różnic wiekowo,a nawet zapachowo-ten sam zapach z innej parti moze pachniec nieco inaczej...No chyba ze w atomizerku masz zapach przelany z tej właśnie flaszki i je porównujesz-no to mozemy miec dowód ze jednak różnica jest.
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 11:51   #69
seneka JJK
Rozeznanie
 
Avatar seneka JJK
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 525
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

Tak właśnie jest . Przelewam z flaszki do perfumetki. Jak wychodząc z domu psiknę się T4T to inaczej pachnie, a jak wychodzę z pracy i psiknę się z perfumetki to jest inny
__________________
Ludzie zarazem kochają swe wady oraz ich nienawidzą...
seneka JJK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 12:19   #70
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

Cytat:
Napisane przez seneka JJK Pokaż wiadomość
Tak właśnie jest . Przelewam z flaszki do perfumetki. Jak wychodząc z domu psiknę się T4T to inaczej pachnie, a jak wychodzę z pracy i psiknę się z perfumetki to jest inny
a perfumetka nie była zanieczyszczona?
a próbowałaś psikać na raz?
kurcze...dziwne
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 16:10   #71
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

Cytat:
Napisane przez seneka JJK Pokaż wiadomość
Tak właśnie jest . Przelewam z flaszki do perfumetki. Jak wychodząc z domu psiknę się T4T to inaczej pachnie, a jak wychodzę z pracy i psiknę się z perfumetki to jest inny
Przecież sama sobie przeczysz... jak ma pachnieć tak samo, jak dopsikując się czujesz bazę pierwszego? W efekcie masz dwa równolegle brzmiące zapachy, a właściwie jeden zapach, ale w dwóch różnych momentach rozwijania się.
Nawet jak się dopsikasz z tego samego flakonu, to ze 100% pewnością powiem, że będziesz czuć coś innego.


Seneka, aby Twoja teza była słuszna, musisz w tym samym czasie psiknąć (najlepiej na tkaninę, albo blotter), ewentualnie na skórę, ale w tym samym czasie i wtedy można to jakoś określić, czy zapach jest taki sam, czy się różni...
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-26, 17:25   #72
seneka JJK
Rozeznanie
 
Avatar seneka JJK
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 525
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

No dobrze, powiem tak: jak psiknę w powietrze z flaszki zapach jest inny, gdy psiknę w powietrze z perfumetki zapach jest inny. Nie dam rady napisać już dokładniej czy prościej. Wiem co piszę i wiem co czuję .

Perfumetka była czysta i bez obcych zapachów. Nie robię tego po raz pierwszy Dotyczy to tylko T4T
__________________
Ludzie zarazem kochają swe wady oraz ich nienawidzą...
seneka JJK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 17:43   #73
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

Cytat:
Napisane przez seneka JJK Pokaż wiadomość
No dobrze, powiem tak: jak psiknę w powietrze z flaszki zapach jest inny, gdy psiknę w powietrze z perfumetki zapach jest inny. Nie dam rady napisać już dokładniej czy prościej. Wiem co piszę i wiem co czuję .

Perfumetka była czysta i bez obcych zapachów. Nie robię tego po raz pierwszy Dotyczy to tylko T4T
No ok, możesz czuć, tylko ja mam pytanie jedno... po cholerę psikać w powietrze .

Zaraz, zaraz, a czy ta perfumetka nie jest plastikowa przypadkiem
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 20:51   #74
seneka JJK
Rozeznanie
 
Avatar seneka JJK
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 525
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

perfumetka środek ma szklany , a w powietrze bo czasami robię mgiełkę i w nią wchodzę . Potem jak zobaczyłam różnicę w zapachu, to po kilku dniach jeszcze raz spróbowałam zrobić to samo i sytuacja się powtórzyła. Zresztą testowało to kilka osób i mają te same spostrzeżenia
__________________
Ludzie zarazem kochają swe wady oraz ich nienawidzą...
seneka JJK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 10:18   #75
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dziewczyny cos dziwnego zauważyłem

Może powiem o co chodzi.
Nie wiem jak zacząć temat i pewnie coś sknoce ,ale spróbuje. Ostatnio wybrałem się do quality w celu przetestowania zapachu Dark Aud marki Montale oczywiście na poczatek blotterek potem aplikacja na reke wszystko według reguły
A,że mi sie spodobał poprosiłem o próbkę,co sympatyczna babka uczyniła napełniając fiolkę.
W zaciszu domowego ogniska postanowiłem z próbki zaaplikować perfumy na drugą łapkę i jakie było moje zdziwienie,kiedy zapach z fiołki inaczej się zachowywał niż ten z flakonu.
Zapach napsikany wydawał się głębszy trwalszy(zupełnie inna głowa zapachu) natomiast nalany z próbki okazał się płaski i nietrwały a nuta górna znikła w mgnieniu oka.Mam wrażenie,że zapach z próbki nie wszedł w reakcje z moją skórą.To samo miałem z Atlas Cedar Brosseau
Chciałem już wcześniej o tym wspomnieć ,ale jakoś brakowało czasu
Równiez odległością z jaką pryskam na siebie perfumy daje dużo do myślenia (przykład Jean Charles Brosseau The brun o tym mnie dobitnie przekonał),bo jeśli kieruję dysze zbyt blisko wtedy konsystencja zapachu (na skórze mam kałuże) powoduje,że szybko odparowuję i równie kiepsko się trzyma nie rozwija się i to jak wyżej również nuta głowy znika o wiele za szybko i jest ogólnie nie trwały,natomiast kiedy z większej odległości prysnę atomizerem pojawia się mgiełka która owszem znika,ale zapach pozostaje na skórze o wiele dłużej i czuje,że się zmienia

Dziewczyny o co tu chodzi co wy macie mi do powiedzenia...słucham...
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 11:04   #76
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Dziewczyny cos dziwnego zauważyłem

Mnie zawsze zapach nalany na skórę z próbki trzyma się krócej i nie rozwija tak ładnie , jak "wbity" w skórę psikiem z atomizera . Nie wiem , czemu tak jest , ale jest . Może mniej intensywnie łączy się z substancjami pokrywającymi skórę
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 11:04   #77
Impro
Raczkowanie
 
Avatar Impro
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 476
Dot.: Dziewczyny cos dziwnego zauważyłem

Ja też zauważam różnicę w przypadku aplikowania "odpróbkowego".
Może rozbicie cieczy atomizerem i rozproszenie aromatycznych molekuł w większą chmurkę zmienia zachowanie poszczególnych nut? Na pewno też powoduje, że osiadają na większej powierzchni, wliczając w to odzież, włosy itp.
Inaczej też odparowują, gubią alkohol.

Edytowane przez Impro
Czas edycji: 2011-09-18 o 11:06
Impro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 11:48   #78
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Dziewczyny cos dziwnego zauważyłem

Nie zastanawiam się , czemu tak jest ... po prostu przyjmuję to do wiadomości

Właściwie to nie lubię perfum w fiolkach - jesli jest ich tam odpowiednio dużo,
to przelewam je do atomizera lub samplera ze sprayem i wtedy testuję.
Jesli w fiolce perfum jest mało, to oczywiście testuję wylewając płyn
i jeśli zapach mi się spodoba, to próbuję zdobyć większą ilość ...

ale u mnie nie ma takiej prawidłowości,
że lane perfumy pachną(rozwijają się) gorzej niż te same, ale rozpylane
Zdarzyło mi się dwa po testach z fiolki kupić od razu cały flakon
i niestety, to już nie było to ...
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 12:01   #79
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Dziewczyny cos dziwnego zauważyłem

Cytat:
Napisane przez BigMama Pokaż wiadomość
Właściwie to nie lubię perfum w fiolkach - jesli jest ich tam odpowiednio dużo,
to przelewam je do atomizera lub samplera ze sprayem i wtedy testuję.
Jesli w fiolce perfum jest mało, to oczywiście testuję wylewając płyn
i jeśli zapach mi się spodoba, to próbuję zdobyć większą ilość ...
robię dokładnie to samo też czuję różnicę między aplikowaniem patyczkiem a rozpylaniem z atomizera. Nie wiem czemu tak jest, ale wiem na pewno: jeśli zapach chcę dokladnie poznać, muszę psiknąć z atmizera i nie na rękę tylko na skronie (bo ja tam zawsze psikam
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-18, 13:42   #80
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: Dziewczyny cos dziwnego zauważyłem

Cytat:
Napisane przez kalotinos24 Pokaż wiadomość
i pewnie coś sknoce
Jak zwykle - tytuł
Wątek łączę z tematycznym. Proszę korzystać z wyszukiwarki.
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 15:05   #81
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

A mi znowu często się zdarza, że własnie perfumy wylane na skórę z fiolki ładniej się rozwijają i dłużej pachną
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 15:35   #82
BAHAMONDE
Rozeznanie
 
Avatar BAHAMONDE
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: (prawie) Olsztyn
Wiadomości: 747
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

Różnicę w odbiorze perfum z próbek i flakonów zawsze składałam na temperaturę - na powietrze nawet bym nie wpadła
Zwykle zauroczę się jakimś zapachem z próbki, następnie głęboko przywiązuję do niego w formie odlewkowej, po czym wpadam w panikę czując perfumy w oryginalnym opakowaniu. Panika trwa kilka-kilkanaście godzin, póki flakon nie "odmarznie" po podróży
I tak sobie myślę, że skoro temperatura perfum ma tak duży wpływ na odbiór, a grubości, faktury i materiały flakonów, atomków i fiolek różnie chronią płyn - może w tym tkwi częściowa przyczyna?
Poza tym nigdy nie naleję tyle samo i w to samo miejsce, co bym psiknęła
__________________



BAHAMONDE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 19:19   #83
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

Cytat:
Napisane przez Layila Pokaż wiadomość
Atmizer był nowy, 10 ml.
Może to taki urok Euphorii, wszak podobne spostrzeżenia miały także i inne dziewczyny, gdzieś się na ten temat przewijała się dyskusja. Nawet moja mama zapytała co to za "paskudny zapach", mimo że Euphorię ma i sama używa. Nie mogła uwierzyć, że to ten sam zapach. Reszty zapachów nie przepsikiwałam, bo zraziłam się marnotrawstwem tych 10 ml Euphorii - być może z innymi nie byłoby problemu.
Ja nie wiem co jest w Euphorią, ale dopadło moje odlewki to samo. Mam własny flakon i przepsikuję malutkie ilości, żeby mieć w torebce. I serio pachnie inaczej(mnie słodko i bardziej płasko) i to niedługo po przepsikaniu.
A myślałam wcześniej, że to taki wizażowy mit.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 20:25   #84
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

Cytat:
Napisane przez BAHAMONDE Pokaż wiadomość
Różnicę w odbiorze perfum z próbek i flakonów zawsze składałam na temperaturę - na powietrze nawet bym nie wpadła
Zwykle zauroczę się jakimś zapachem z próbki, następnie głęboko przywiązuję do niego w formie odlewkowej, po czym wpadam w panikę czując perfumy w oryginalnym opakowaniu. Panika trwa kilka-kilkanaście godzin, póki flakon nie "odmarznie" po podróży
I tak sobie myślę, że skoro temperatura perfum ma tak duży wpływ na odbiór, a grubości, faktury i materiały flakonów, atomków i fiolek różnie chronią płyn - może w tym tkwi częściowa przyczyna?
Poza tym nigdy nie naleję tyle samo i w to samo miejsce, co bym psiknęła
Temperatura może grać rolę zimą , latem raczej nie , tak samo jeżeli się testuje w domu obie formy .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 15:32   #85
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

Ja też zauważam różnicę w próbkach niefabrycznych , po pierwsze, zawsze coś musi się ulotnić, ale wydaje mi się , że większe straty są podczas przepsikiwania, bo tam płyn jest rozpylony =więcej wyparuje, większa powierzchnia ma styk z powietrzem.
Alkohol czysty nie reaguje z plastikiem, ale inne składniki perfum mogą reagować z niektórymi tworzywani sztucznymi.
Co do samej aplikacji - perfumy, które są fabrycznie w splashu pachną u mnie na skórze intensywniej niż te w sprayu, ale szybciej się psują we flakoniku (bo mają kontakt z powietrzem)
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 15:39   #86
rosana
Zakorzenienie
 
Avatar rosana
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 367
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

Jakos specjalnie nigdy nie widziałam różnicy między perfumami lanymi na skórę a rozpylanymi aż do czasu kiedy zaczęłam używac Chergui. I co dziwne różnicę czuję właśnie na korzyść wody lanej na skórę !
Chergui lane jest bardziej puchate, kadzidlane z wyraźną nuta ciemnego lekko słodkiego miodu. A rozpylone z atomizera są jakby bardziej męskie, mniej słodkie z wybijającą się przyciężką nutą skóry.
Robiłam juz kilka prób żeby sprawdzić czy sobie czegoś nie wmawiam Skończyło się na tym że wyrzuciłam atomizer i leję perfumy z flakonu na skórę
__________________
... panta rhei ...
rosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 16:02   #87
Tsukichan
Rozeznanie
 
Avatar Tsukichan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 763
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

Dla mnie to głównie różnica psychologiczna- kiedyś mi się wydawało, że lane próbki pachną gorzej, chyba głównie dlatego, że 'obsługa' jest nieco trudniejsza. Ale potem przestałam szukac dziury w całym, używanie próbek lanych zaczęło mi sprawiać przyjemność, a zapach wydaje mi się wręcz intensywniejszy, bardziej skoncentrowany niż z atomizera.
__________________
“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”
Tsukichan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 17:13   #88
slonecznie888
Przyczajenie
 
Avatar slonecznie888
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 25
Dot.: Różnica w odbiorze zapachu napsikanego, a nalanego na skórę. Zmiana zapachu w o

Mam wrażenie, że perfumy wylane bezpośrednio na skórę pachną bardziej intensywnie. Na mnie zapachy nie odbiegają zbytnio od oryginały z butelki, stają się tylko bardziej wyraziste, natomiast na mojej mamie zmieniają się diametralnie. Tylko kwiatowych unika, bo zapach staje się jakiś taki dziwny, ale w złym tego słowa znaczeniu (inne zapachy dla kobiet sprawują się bardzo dobrze). Co bardzo dziwne - niektóre męskie perfumy bardzo jej pasują i transformują w ciekawe kompozycje (niezależnie czy wylewa je na skórę czy się nimi psika ).
slonecznie888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.