Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-30, 13:34   #961
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dresik po domu jest wygodny, zdarzało się i wyjść w takim. Ale chyba tylko u nas Pl takie ograniczenie panuje, jakiś wstyd, że nie można na luzie sobie np. na zakupy wyjść, a do kościoła (nie chodzę) to słyszałam, że sam ksiądz nawoływał, że trzeba elegancko, bo jak nie to jest brak szacunku dla miejsca świętego. Ja nie mówię żeby w spodenkach tam pójść, ale bez przesady, panie sobie robią paradę strojów w kościele, chyba tylko po to chodzą tam.

Skoro mowa o strojach, to co można pomyśleć o chodzeniu na basen w stroju plażowym. kostiumie dwuczęściowym z falbankami? Widuje takie Panie, zwłaszcza te co nie pływają, przyszły się polansować i pomoczyć w chlorze tylko. Jeszcze solarium na skórze. Pełny makijaż. Padam, jestem nie tolerancyjna.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-11-30 o 13:43
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 13:43   #962
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Dresik po domu jest wygodny, zdarzało się i wyjść w takim. Ale chyba tylko u nas Pl takie ograniczenie panuje, jakiś wstyd, że nie można na luzie sobie np. na zakupy wyjść, a do kościoła (nie chodzę) to słyszałam, że sam ksiądz nawoływał, że trzeba elegancko, bo jak nie to jest brak szacunku dla miejsca świętego. Ja nie mówię żeby w spodenkach tam pójść, ale bez przesady, panie sobie robią paradę strojów w kościele, chyba tylko po to chodzą tam.
ja akurat chodzę i mam taką obserwację,że to kwestia osobnicza;
Czasem jest naprawdę zabawnie, bo u mnie w parafii są panie (w różnym wieku) które do Kościoła w kapelutku i koronkowych rękawiczkach (i to nie tylko starsze panie, uwierzcie mi na słowo
ale są też takie dziewoje, co w stroju plażowym typu: japonki, dżinsowa mini i topik na ramiączkach i na szczęście jeszcze cała masa form pośrednich; I rzeczywiście ksiądz czasem latem prosi, by się ubierać stosownie do miejsca... i wg. mnie ma to sens; zwłaszcza, że odnosi się do tych lasek i chłopów w japonkach i krótkich spodenkach

A propos tego, co wcześniej pisałam - mieć wywalone na to, co inni o naszym wyglądzie myślą, to jedno, ale jednak minimum kultury w życiu społecznym nie zawadzi wszak nie jesteśmy sami... w sensie szacunku dla innych ludzi. Jak jest niedziela (dzień święty jakby nie było i jednak większość w miarę się stara jakoś w tym kościele wyglądać, to ludziska w dresikach czy krótkich spodenkach albo - mój hit osobisty - laski w cienkich legginsach bez spódnicy/tuniki trochę dziwnie się prezentują
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2015-11-30 o 13:51
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 13:48   #963
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Dresik po domu jest wygodny, zdarzało się i wyjść w takim. Ale chyba tylko u nas Pl takie ograniczenie panuje, jakiś wstyd, że nie można na luzie sobie np. na zakupy wyjść, a do kościoła (nie chodzę) to słyszałam, że sam ksiądz nawoływał, że trzeba elegancko, bo jak nie to jest brak szacunku dla miejsca świętego. Ja nie mówię żeby w spodenkach tam pójść, ale bez przesady, panie sobie robią paradę strojów w kościele, chyba tylko po to chodzą tam.
W moim kręgu to norma, w sensie zdarza się i to bez bólu Zarówno koledze trenerowi, jak i koledze wykładowcy. Kwestia mentalności i podejścia Nawet z Almy, czy Empiku nas nie wygnali, w kościele nie próbowałam, bo prawie nie bywam
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2015-11-30 o 14:00
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 13:53   #964
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Pewnie, że każdy ma prawo chodzić jak chce, tylko jak ktoś nie chce chodzić na elegancko do kościoła, to ma nie wchodzić? bo tak słyszałam że ksiądz mówił.Ludzie się nie upomną, każdy powie swoje na boku. Temat kościoła jednak jest drażliwy dla mnie, ale nie chce nikogo obrazić, jednak te Panie mogłyby się skupić bardziej na modlitwie niż na eksponowaniu swojej urody. Inna sprawa to gapienie się w kościele na drugich i jeszcze obgadywanie.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 14:38   #965
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Może jej to wisi, co se ludzie pomyślą
Ja też się zbliżam do pięćdziesiątki i zauważam u siebie taki właśnie objaw: że jest mi z grubsza wszystko jedno
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
To z wiekiem przychodzi
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja pamiętam, jak za młodu chodziłam bez czapki zimą albo w kusej kiecce na obcasach to już był mus.
No co tu będę ściemniać, chciałam się podobać, no
I też rozumiem dziewczyny, które preferują wygląd ponad wygodę/ praktyczność/ciepłotę. Rozumem, ale też w sercu troszkę współczuję (marznięcia) i cieszę się, że to już poza mną.
Coś za coś, jak to mówią. Niby starość nie radość, ale w tyłek ciepło przynajmniej

No moje mysli i slowa
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 14:53   #966
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Pewnie, że każdy ma prawo chodzić jak chce, tylko jak ktoś nie chce chodzić na elegancko do kościoła, to ma nie wchodzić?
a co tak radykalnie? Ja chodzę do kościoła bardzo często i nigdy nie słyszałam, by był wymóg eleganckiego (to pojęcie względne) ubioru w tym miejscu; natomiast niejednokrotnie w okresie letnim słyszałam prośby i upomnienia, by nie chodzić na Mszę w stroju plażowym. W wielu Kościołach na świecie są nawet odpowiednie piktogramy przed wejściem

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
bo tak słyszałam że ksiądz mówił.Ludzie się nie upomną, każdy powie swoje na boku. Temat kościoła jednak jest drażliwy dla mnie, ale nie chce nikogo obrazić, jednak te Panie mogłyby się skupić bardziej na modlitwie niż na eksponowaniu swojej urody. Inna sprawa to gapienie się w kościele na drugich i jeszcze obgadywanie.
Temat kościoła owszem, bardzo drażliwy jest, zwłaszcza dlatego, że najchętniej krytycznie wypowiadają się osoby, które tam raczej nie bywają
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 15:27   #967
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

U nas proboszcz jest bardzo dosadny . Co do spodenek w kościele to sama się kiedyś oburzyłam (akurat to był inny kościół nie moja parafia) jak facet przyszedł w lecie w klapkach i w spodenkach i to w takich krótkich, rozumiem nastolatki, ale dorosły człowiek, wyglądający poważnie i takie krótkie szorty, a jego towarzyszka na elegancko właśnie była.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-30, 15:52   #968
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

E tam co tam facet w spodenkach i klapkach. Spodenki pewnie po kolana byly, a co powiecie na temat kobiety po 30-ce, ktora zaklada mini spodnice typu sama gumka w pacie i jej widac majtki, bo ta mini takie krotkie jest? Wiadomo wysoki obcas i jeszcze dekolt po pempek. Dodam, ze babeczka sie schylac nie musiala zeby majtki bylo widac, od stala prosto i widac bylo "Kaske" przydziana w majtki.

Ja nie mam nic do mini, ale zeby ta nimi sie konczyla w polowie uda, tak ze Kaska jest przykryta, a nie dlugosc do pasa heheheeh

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-11-30 o 15:53
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 15:55   #969
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Może to był pasek, zapomniała spódnicy?:
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 20:22   #970
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
a co tak radykalnie? Ja chodzę do kościoła bardzo często i nigdy nie słyszałam, by był wymóg eleganckiego (to pojęcie względne) ubioru w tym miejscu; natomiast niejednokrotnie w okresie letnim słyszałam prośby i upomnienia, by nie chodzić na Mszę w stroju plażowym. W wielu Kościołach na świecie są nawet odpowiednie piktogramy przed wejściem


Temat kościoła owszem, bardzo drażliwy jest, zwłaszcza dlatego, że najchętniej krytycznie wypowiadają się osoby, które tam raczej nie bywają
Ja nie chodzę w ogóle, dlatego się nie wypowiadam, jakich zasad się powinno przestrzegać chodząc. Ale jak obserwuję ludzi wracających z mszy w moim mieście, a ludzi wychodzących z kościoła na wsi, to wydaje mi się, że jednak na wsi jest większa skłonność do "odwalania się", bo tam to często jedna z niewielu możliwości, żeby się szerszemu gronu zaprezentować. W mieście jest więcej okazji i miejsc do pokazania się i lansu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 20:28   #971
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Jak jeżdżę na wieś do rodziny, to tam jest identyczna sytuacja, lans na całego. ostatnio na cmentarzu
Jak byłam mała, to samo szykowanie się na wyjazd było czymś niezwykłym, mama kupowała mi zawsze nową kurtkę, buty, spodnie z okazji 1 Listopada i oczywiście fryzjer był standardowo
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-30, 21:03   #972
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak jeżdżę na wieś do rodziny, to tam jest identyczna sytuacja, lans na całego. ostatnio na cmentarzu
Jak byłam mała, to samo szykowanie się na wyjazd było czymś niezwykłym, mama kupowała mi zawsze nową kurtkę, buty, spodnie z okazji 1 Listopada i oczywiście fryzjer był standardowo
Też to pamiętam z dzieciństwa, którego większą część spędziłam na wsi. Zresztą pamiętam też opowieści cioci o tym, jak to kiedyś niedługo po wojnie para porządnych butów to nie było byle co, traktowało się je z nabożnością do tego stopnia, że latem drogę do kościoła pokonywało się boso, niosąc te wyjściowe laczki w ręku (bo się kurzyło) i zakładało się dopiero przed kościołem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 21:15   #973
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

To jest chyba kobieca natura, że każda się chce pokazać z jak najlepszej strony, tylko kiedyś przychodzi taki stan obojętności, że się już się nie chce starać, pokazywać, szpanować, czy to źle, chyba nie, tak samo na odwrót.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 21:21   #974
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

No wiadomix. Też znam te klimaty, wprawdzie nie osobiście, bo ja jestem dziecko (wielkiego miasta, ale znam. Z tym, że wydaje mi się to kwestią środowiskową, że tak powiem.
Ale o czym my tu w ogóle dyskutujemy?
Po pierwsze, że niektórym (zanadto) zależy na tym, jak ich inni ludzie oceniają po wyglądzie. Po 2) że są pewne standardy elegancji obowiązujące w różnych miejscach (np. w kościele) i że po 3) ludzie za bardzo sobie to biorą do serca (a z kolei inni wręcz przeciwnie

Mam rację?

Ja tylko dyskutowałam że stwierdzeniem, że proboszcz niezasadnie naciska na elegancki strój podczas Mszy. Z mojego doświadczenia wiem, że takowe apele odnoszą się do ludzi przychodzących w szortach i japonkach... I nie wydają mi się głupie (te apele mojego Proboszcza), bo choć mi to osobiście zwisa, to nie dziwię, że kogoś to razi...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 21:28   #975
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

zakazał ministrantom przychodzić do służenia przy mszy, jeśli będą mieć adidasy, dżinsy itp, chłopcy z podstawówki, miałam nie pisać tego , bo to głupota , ale niestety to fakt
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 21:39   #976
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
zakazał ministrantom przychodzić do służenia przy mszy, jeśli będą mieć adidasy, dżinsy itp, chłopcy z podstawówki, miałam nie pisać tego , bo to głupota , ale niestety to fakt
No tak, to rzeczywiście głupie. Tylko chłopaków zniechęca...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-30, 22:22   #977
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Też to pamiętam z dzieciństwa, którego większą część spędziłam na wsi. Zresztą pamiętam też opowieści cioci o tym, jak to kiedyś niedługo po wojnie para porządnych butów to nie było byle co, traktowało się je z nabożnością do tego stopnia, że latem drogę do kościoła pokonywało się boso, niosąc te wyjściowe laczki w ręku (bo się kurzyło) i zakładało się dopiero przed kościołem.
Ech, takie historie są niewiarygodne, ale prawdziwe niestety i często piękne Też spędzałam na wsi dużo czasu, tzn każde wolne ferie, wakacje, święta. Babcia żyła bez lodówki, miała inne sposoby na przetrwanie żywności, np kiełbasę zanurzała w słoiku ze smalcem i do końca swojego życia, już w 21 wieku spała na materacu ze słomy.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
No wiadomix. Też znam te klimaty, wprawdzie nie osobiście, bo ja jestem dziecko (wielkiego miasta, ale znam. Z tym, że wydaje mi się to kwestią środowiskową, że tak powiem.
Ale o czym my tu w ogóle dyskutujemy?
Po pierwsze, że niektórym (zanadto) zależy na tym, jak ich inni ludzie oceniają po wyglądzie. Po 2) że są pewne standardy elegancji obowiązujące w różnych miejscach (np. w kościele) i że po 3) ludzie za bardzo sobie to biorą do serca (a z kolei inni wręcz przeciwnie

Mam rację?

Ja tylko dyskutowałam że stwierdzeniem, że proboszcz niezasadnie naciska na elegancki strój podczas Mszy. Z mojego doświadczenia wiem, że takowe apele odnoszą się do ludzi przychodzących w szortach i japonkach... I nie wydają mi się głupie (te apele mojego Proboszcza), bo choć mi to osobiście zwisa, to nie dziwię, że kogoś to razi...
Ja to nie rozumiem właśnie, czemu aż tak się ludzie przejmują, że mają np okna nieumyte, ja nic nie widzę nigdy, nie zwracam w ogóle uwagi, no chyba, że syf się ewidentnie rzuca w oczy

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
zakazał ministrantom przychodzić do służenia przy mszy, jeśli będą mieć adidasy, dżinsy itp, chłopcy z podstawówki, miałam nie pisać tego , bo to głupota , ale niestety to fakt
To jest normalka, u nas za starego proboszcza też tak było, a mieszkam w miasteczku, nie na wsi. W ogóle mieliśmy takiego proboszcza kiedyś, że strach było z małymi dziećmi przychodzić, żeby się przypadkiem nie rozpłakały, bo wtedy on przerywał kazanie Przez niego zraziłam się do instytucji kościoła na wiele, wiele lat. Teraz mamy super księdza.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-01, 10:14   #978
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Zniechęcają nas zamiast przyciągać, tak nie powinno chyba być.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-01, 13:57   #979
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak jeżdżę na wieś do rodziny, to tam jest identyczna sytuacja, lans na całego. ostatnio na cmentarzu
Jak byłam mała, to samo szykowanie się na wyjazd było czymś niezwykłym, mama kupowała mi zawsze nową kurtkę, buty, spodnie z okazji 1 Listopada i oczywiście fryzjer był standardowo
Ja z dzieciństwa pamiętam lans na futra na 1 listopada - wszystkie ciotki i moja mamy wyciągały z szafy futra na cmentarz, ale też była inna pogoda i zwykle padał kiedyś śnieg na początku listopada A teraz, sorry, mamy cieplejszy klimat...
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-01, 16:12   #980
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dokładnie, ja też to samo pamiętam, białe futerka na cmentarzu, kozaki, a teraz w żakiecie się chodzi na 1 listopada, zmiany klimatu widać wyraźnie . Ciekawe jak będzie na święta, nie żebym narzekała, ale mrozik i biały krajobraz lepszy niż ta szarość i ciągle wiatr , plucha.
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-12-01 o 16:13
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-01, 16:16   #981
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

O tak, moja mama miała futra, wprawdzie sztuczne, ale taka była moda. A pamiętacie prawdziwe lisy na szyjach ciotek??? To dopiero było coś

Ja w tym roku miałam sweter i żakiet, a i tak żakiet musiałam zdjąć.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-01, 16:23   #982
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

A ja mam skłonność do jakiejś gówniarskiej przekory chyba jeszcze z czasów nastoletnich. Na co dzień lubię raczej eleganckie ciuchy, ale przy okazji świąt coś we mnie wstępuje i ubieram się na przekór i tak np ostatnio na 1 listopada założyłam dżinsy, puchówkę i buty trekingowe. Ale to w sumie i tak mało ważne, bo na cmentarz chodzę wieczorem, jak się już ta fala przetoczy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-02, 16:34   #983
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O tak, moja mama miała futra, wprawdzie sztuczne, ale taka była moda. A pamiętacie prawdziwe lisy na szyjach ciotek??? To dopiero było coś
Ja pamiętam lisy na szyi i musiały mieć obowiązkowo sztuczne oczy przyczepione
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-02, 16:42   #984
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

A skoro o futrach mowa to dziś widziałam w sh za 160 zł naturalne futerko
nie kupiłabym, a widzę ze w sieciówkach sztuczne kożuszki modne znów . moda wraca. Lubię dodatki ze sztucznego futerka, ale jestem niska i w całym futrze wyglądam jak stara malutka, hm,,
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-12-02 o 17:49
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-02, 17:31   #985
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
A skoro o futrach mowa to dziś widziałam w sh za 160 zł naturalne futerko
nie kupiłabym, a widzę ze w sieciówkach sztuczne kożuszki modne znów . moda wraca.
Też takie wczoraj widziałam, ale mnie się futra nigdy nie podobały, to mało komu pasuje i trzeba też umieć nosić i mieć gdzie i do czego nosić. Za to kożuszek chciałam rok temu kupić, ale prawdziwy, tylko jak zobaczyłam ceny (ponad 100 zł) to zrezygnowałam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-02, 17:34   #986
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ja za moja kamizelke zaplacilam 350zl, a na ich stronce widzialam podobna za 450zl, wiec ciezko zeby prawdziuwy kozuch mozna bylo kupic do 100zl, moze w sh by sie cos trafilo, ale to i tak mysle ze nawet na uzywany to bylo by chyba za tanio...
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-02, 17:52   #987
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

No tak, jak widziałam za 160 zł w tym sh, a płaszczyki tak były za 30 zł, na pewno prawdziwe futro, dobry stan, ale właśnie, nie ma gdzie nosić, jakoś tak nie mój styl, ja lubię na sportowo .
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-02, 18:00   #988
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja za moja kamizelke zaplacilam 350zl, a na ich stronce widzialam podobna za 450zl, wiec ciezko zeby prawdziuwy kozuch mozna bylo kupic do 100zl, moze w sh by sie cos trafilo, ale to i tak mysle ze nawet na uzywany to bylo by chyba za tanio...

Zabrakło mi oczywiście jednego zera. Kożuchy naturalne kosztują około 1000 zł.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-02, 18:32   #989
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

chodzi ci o kozuch z futra, czy taki w stylu lat 80-tych? Skora i obszycia cos w stylu owczej welny?
Bo ja wlasnie chcialam kamizelke w tym stylu z mojego dziecinstwa z owczej welny i dorwalam latem ( w zimie nie patrzylam) u gorala na targu w Opolu. Normalnie jest zamsz a te obszycie przy wylotach na rece i dookola mieciutka owcza welna. 350zl pomyslalam sobie ok, a jak pozniej w domu zajrzalam na stronke firmy to sie okazalo ze ich cena to 450zl, wiec trafilo mi sie jak slepiej kurze ziarnko.

http://www.luka-pelli.pl/

to moja kamizelka, ale ja mam wlasnie czarna z zamszowej skory tutaj sa same gladkie
http://sklep.luka-pelli.pl/produkt/k...zana-tradycja/

a kozuchy maja wlsnie od tysiaka , ale potrafie sobie wyobrazic ze sa cieple. Pamietam z dziecinstwa , ze ludzie majacy takie (wtedy na ruska mode) kozuchy nie trzesli sie tak z zimna jak reszta. Masz jedna porzadna rzecz w szafie i uzytkujesz latami. Z punktu widzenia minimalizku, to idealne nakrycie.

Poza tym wiem kontorwersyjny temat takie obrania, ale ja jako miesozerna osoba, nie bede udawala , ze nie jak mozna skore zwierzecia prabiac na ubranie, akcesoria itp i ja wogole nie, a gdzie tam, a jednoczesnie zrec mieso. Jem mieso i nosze skorzane buty, paski, czapke i rekawiczki mam z welny i teraz ta kamizelka.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-12-02 o 18:34
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-02, 19:00   #990
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
chodzi ci o kozuch z futra, czy taki w stylu lat 80-tych? Skora i obszycia cos w stylu owczej welny?
Bo ja wlasnie chcialam kamizelke w tym stylu z mojego dziecinstwa z owczej welny i dorwalam latem ( w zimie nie patrzylam) u gorala na targu w Opolu. Normalnie jest zamsz a te obszycie przy wylotach na rece i dookola mieciutka owcza welna. 350zl pomyslalam sobie ok, a jak pozniej w domu zajrzalam na stronke firmy to sie okazalo ze ich cena to 450zl, wiec trafilo mi sie jak slepiej kurze ziarnko.

http://www.luka-pelli.pl/

to moja kamizelka, ale ja mam wlasnie czarna z zamszowej skory tutaj sa same gladkie
http://sklep.luka-pelli.pl/produkt/k...zana-tradycja/

a kozuchy maja wlsnie od tysiaka , ale potrafie sobie wyobrazic ze sa cieple. Pamietam z dziecinstwa , ze ludzie majacy takie (wtedy na ruska mode) kozuchy nie trzesli sie tak z zimna jak reszta. Masz jedna porzadna rzecz w szafie i uzytkujesz latami. Z punktu widzenia minimalizku, to idealne nakrycie.

Poza tym wiem kontorwersyjny temat takie obrania, ale ja jako miesozerna osoba, nie bede udawala , ze nie jak mozna skore zwierzecia prabiac na ubranie, akcesoria itp i ja wogole nie, a gdzie tam, a jednoczesnie zrec mieso. Jem mieso i nosze skorzane buty, paski, czapke i rekawiczki mam z welny i teraz ta kamizelka.
Fajną masz tę kamizelę.

Chodzi mi o kożuchy ze skóry owczej na przykład taki jak ten Cristo Pelli Józefina, prawie 2000 zł.
To jest zakup na lata, bo skórzana odzież nawet jak się wytrze, to się oddaje do konserwacji, po której znowu wygląda dobrze.
Chociaż zamsz + obszycie też bym mogła kupić, na pewno taniej by wyszło.

Ja nie lubię futer, bo moim zdaniem w naszym klimacie to tylko lans, ale już gdzieś na północy noszenie ich ma sens.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.