Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-08, 17:21   #1171
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja robiłam tak , że nie jadłam nabiału i robiłam co jakiś czas wyniki przeciwciał na tarczyce, po jakimś czasie spadły do poziomu w normie , lekarz był zdziwiony, że choroba zniknęła,
poza tym od dużej ilości nabiału robi mi się okropna flegma, do tego stopnia że po pewnym czasie idzie mi to na zatoki i jestem rozłożona na miesiąc ,
ale teraz nie mogę się powstrzymać od jogurtów
a próbowałaś ssać olej? dla mnie to najlepszy sposob przy zatokach-jedyna wada systematycznosć
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 17:25   #1172
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Przez tydzień kokosowy. Wystarczy tylko nie jeść nabiału i po problemie.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 18:11   #1173
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Apropo myjących olejków i oleju kokosowego:

Mam mieszanke do ocm, ktora leży odłogiem bo oczywiście po pierwszym tygodniu stosowania stwierdziłam że czas nie pozwala. Nie chcę zmarnować, ale nie mam emulgatora, zeby zrobic myjący olejek. Da radę myć buzię samą mieszanką? Nie mówię o demakijażu oczu tylko domywaniu z podkładu mineralngo.
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 18:41   #1174
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Do mydla aleppo jako tako sie gliceryny nie dodaje, tak samo jak do innych naturalnych mydel i przez to tez sie jej nie wyszczegolnia w skladzie. Ona sie sama tworzy w procesie zmydlania tluszczu roslinnego. Gdy gliceryna jest wyszczegolniona w skladzie, to mozna miec obawe , ze zostala ona ekstra dodana, a jaka to jest? Czy chemiczna czy roslinna ? Tego wiedziec nie bedziemy
Dokładnie Dlatego do tej pory unikałam mydeł z gliceryną.

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość



Eucerin, Dermo Purifyer Scrub
Mixa, Micel do wrażliwej i reaktywnej skóry
Hydrolat woda pomarańczowa


mydła masakrycznie wysuszają mi twarz, pomimo iż do ciała nadają się świetnie, obecnie używam błotno-solnego. Poluję na propolisowe, ale ciężko je zdobyć :/
A mnie woda pomarańczowa i różana, tak polecane do cer wrażliwych, podrażniły :/

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Apropo myjących olejków i oleju kokosowego:

Mam mieszanke do ocm, ktora leży odłogiem bo oczywiście po pierwszym tygodniu stosowania stwierdziłam że czas nie pozwala. Nie chcę zmarnować, ale nie mam emulgatora, zeby zrobic myjący olejek. Da radę myć buzię samą mieszanką? Nie mówię o demakijażu oczu tylko domywaniu z podkładu mineralngo.
Może tak jak wyżej opisana metoda z olejem kokosowym?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 18:56   #1175
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Może tak jak wyżej opisana metoda z olejem kokosowym?

Właśnie mi tak na myśl przyszło...
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 20:15   #1176
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja robiłam tak , że nie jadłam nabiału i robiłam co jakiś czas wyniki przeciwciał na tarczyce, po jakimś czasie spadły do poziomu w normie , lekarz był zdziwiony, że choroba zniknęła,
poza tym od dużej ilości nabiału robi mi się okropna flegma, do tego stopnia że po pewnym czasie idzie mi to na zatoki i jestem rozłożona na miesiąc ,
ale teraz nie mogę się powstrzymać od jogurtów
Moze to nie laktoza na ciebie zle dziala
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 22:35   #1177
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja robiłam tak , że nie jadłam nabiału i robiłam co jakiś czas wyniki przeciwciał na tarczyce, po jakimś czasie spadły do poziomu w normie , lekarz był zdziwiony, że choroba zniknęła,
poza tym od dużej ilości nabiału robi mi się okropna flegma, do tego stopnia że po pewnym czasie idzie mi to na zatoki i jestem rozłożona na miesiąc ,
ale teraz nie mogę się powstrzymać od jogurtów
To akurat może być prawda. Podobno od dużej ilości nabiału organizm produkuje śluz, który zbiera się m.in. w błonach śluzowych, ale też pod skórą i przyczynia się do powstawania np. cellulitu, poza tym to dodatkowe kilogramy i niechlujnie wyglądająca sylwetka.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-08, 23:29   #1178
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Zrobiłam kolejny roztwór kwasu migdałowego, 9% na spirytusie. Poszczypało jakieś 10 sekund. Posiedziałam z roztworem na twarzy 20 minut, dłużej nie widziałam sensu. Jesli nie pojawią się efekty, za tydzień biorę się za salicyla.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-09, 08:33   #1179
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To akurat może być prawda. Podobno od dużej ilości nabiału organizm produkuje śluz, który zbiera się m.in. w błonach śluzowych, ale też pod skórą i przyczynia się do powstawania np. cellulitu, poza tym to dodatkowe kilogramy i niechlujnie wyglądająca sylwetka.
O tego nie widziałam, ale coś w tym jest. Na zdjęciach sprzed diety wyglądałam ciągle na opuchniętą starą, zmęczona.
Zresztą gdyby ten nabiał był taki naturalny i zdrowy a to wszystko przerobione przemysłowe jedzenie. Czytałam kiedyś o tych martwych mikrobach powstałych przy pasteryzacji mleka.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 08:44   #1180
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Słuchajcie, a jak u was z filtrowaniem? Używacie filtrów przez cały rok? Chemicznych/fizycznych?
Ja używałam wiosną i latem, jesienią i zimą używam oleju z pestek malin. Sama nie wiem, czy on ma jakieś tam właściwości ochronne czy nie, ale chcę wierzyć że ma na lato bym go nie stosowała, ale zimą?
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 09:27   #1181
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Stosuje emulsje Eco cosmetics ale tylko na dłuższe przebywania na słońcu, na plaży itp. Na wiosnę na pewno kupie, będę szukać czegoś lekkiego, może Eco cosmetics wypuści coś nowe, bo widzę że co roku mają coraz lepsze te produkty.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 14:26   #1182
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
Słuchajcie, a jak u was z filtrowaniem? Używacie filtrów przez cały rok? Chemicznych/fizycznych?
Ja używałam wiosną i latem, jesienią i zimą używam oleju z pestek malin. Sama nie wiem, czy on ma jakieś tam właściwości ochronne czy nie, ale chcę wierzyć że ma na lato bym go nie stosowała, ale zimą?

Olejek z pestek malin ma filtr ok 20 z tego co pamietam. Zależy jak kto do tego podchodzi. Ja uzywam 50 z Misshy. Olejek z pestek malin bardzo lubie i tak używam od czasu do czasu ale raczej nie jako stricte filtr
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 14:53   #1183
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Olejek z pestek malin ma filtr ok 20 z tego co pamietam. Zależy jak kto do tego podchodzi. Ja uzywam 50 z Misshy. Olejek z pestek malin bardzo lubie i tak używam od czasu do czasu ale raczej nie jako stricte filtr
To tak nie funkcjonuje. Oleje moga co najwyzej np. blokowac 20% promieni slonecznych( i oczywiscie tylko UVB), a to znaczy ze jego LSF nawet 2 nie osiaga. Ludzie zle interpretuja jakies glupoty, co ktos na blogu napisal i potem wychodzi ze mozna sie nasmarowac olejem i mamy taki faktor jak przy kremie z filtrem. tak cudnie nie jest
Z malinami tez byly jakies stare studia i niby olej z malin my cos tam blokowac i LSF ma byc nawet calkiem ok, ale nie byl porzadnie testowany na ludziach i do dzis nie jest dopuszczony jako LSF

tutaj dziewczyna fajnie wszystko opisuje, zadala sobie trudu w szukaniu informacji . Ja sie z tym zgadzam. Sam olej jako LSF ?

http://www.mamaclever.de/2015/05/kei...pflanzenoelen/

Dla mnie jesli juz chcemy uzywac produkty z filtrem, to powinnien on zawierac mineralny filtr w skladzie, bo sam olej, nie da takiej ochrony. Co ja z wlasnych obserwacji moge tylko potwierdzic

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2016-01-10 o 15:17
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 15:00   #1184
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dziewczyny, a używała któraś z Was kremu pod oczy Eternal Gold z Organique? Przejrzałam wątek, ale niczego nie znalazłam
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 15:21   #1185
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
To tak nie funkcjonuje. Oleje moga co najwyzej np. blokowac 20% promieni slonecznych( i oczywiscie tylko UVB), a to znaczy ze jego LSF nawet 2 nie osiaga. Ludzie zle interpretuja jakies glupoty, co ktos na blogu napisal i potem wychodzi ze mozna sie nasmarowac olejem i mamy taki faktor jak przy kremie z filtrem. tak cudnie nie jest
Z malinami tez byly jakies stare studia i niby olej z malin my cos tam blokowac i LSF ma byc nawet calkiem ok, ale nie byl porzadnie testowany na ludziach i do dzis nie jest dopuszczony jako LSF

tutaj dziewczyna fajnie wszystko opisuje, zadala sobie trudu w szukaniu informacji . Ja sie z tym zgadzam. Sam olej jako LSF ?

http://www.mamaclever.de/2015/05/kei...pflanzenoelen/

Dla mnie jesli juz chcemy uzywac produkty z filtrem, to powinnien on zawierac mineralny filtr w skladzie, bo sam olej, nie da takiej ochrony. Co ja z wlasnych obserwacji moge tylko potwierdzic
Nie znam niemieckiego, ale znalazłam taki oto preparat i nie wiem, co o nim sądzić wobec tego, bo przymierzałam się do zakupu, ale bardziej ze względu na kwas ALA, chociaż przyznam, że ochrona SPF również mnie interesuje- używał już ktoś podczas ekspozycji na słońce?? http://www.fitoteka.pl/pl/c/Olejki-fotoochronne/56

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2016-01-10 o 15:35
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 16:30   #1186
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

no 2-3krople oleju to chyba troche za malo, zeby uzyskac ten LSF. POza tym oni oceniaja ten SPF na taki a taki, czyli co? Nie jest ten produkt porzadnie przebadany, jaka jest faktyczna ochrona SPF? Ja po takich opisach, przestaje sie produktem interesowac. Nie od dzis wiemy, ze trzeba odpowiednia ilosc na skore polozyc, zeby miec deklarowyny SPF.
Dodam jeszcze, bo chyba nie kazdy wie, ze filtr fizyczny z deklarowanym SPF 50 i 50+ poki co nie istnieje. Wszelkie badane produkty, ktore deklarowaly sie, ze maja taki wysoki SPF, mialy gora SPF 30. Przy SPF 50 uzyskalo by sie nie dajaca sie dobrze rozsmarowac biala paste. Od kiedy to wiem, nie kupuje filtra mineralnego z SPF 50/50+. zreszta one dla mnie i tak nie nadawaly sie do uzytku na twarz. Z 30-tka moze byc tez nie za ciekawie, a co dopiero wyzszy filtr, ktorego w rzeczywistosci i tak nie ma w produkcie.

jesli cos zelowego/olejowego ma byc to ja sie sklaniam do takiego produktu na karanja oleju i filtra mineralnego( poszukaj opinii na blogach, niektorzy chwala, zwalszcza ci z skora sucha)Ja poki co postawilam na cos innego, bo jednak cena i pojemnosc gra dla mnie duza role

https://www.ecco-verde.de/eco-cosmet...gesicht-lsf-30
https://www.ecco-verde.de/eco-cosmet...nsitive-lsf-30

jeszcze jest jakas inna firma co ma jota w jote takie same sklady( chyba nalezy do tego samego koncernu)

ja sobie tkupilam to, ale za duzo nie pozywalam. przyjdzie wiosna to sie wezme za to
https://www.ecco-verde.de/acorelle/sonnenspray-lsf-30


PS. jak ktos chce uzywac tylko oleju i wierzy w wystarczajacy SPF, to wedlug mnie moze uzywac. jego sprawa. Pisze tak na wszelkie wypadek bo to co ja uzywam za ok, ktos przeciez nie musi
Ja tylko radze z dobrego serca

Edit:
znalazlam jeszcze takie cos co wedlug mnie, jest warte uwagi
https://www.ecco-verde.de/uvbio/tran...lar-gel-spf-30
https://www.ecco-verde.de/biosolis/extreme-fluid-50 ( co do SPF to wiadomo jakie mam o tym zdanie, poza tym deklarowany wyzszy SPF = wyzsza cena)

na to sie tez zasadzalam, ale balam sie ze jednak bedzie mi za ciezkie na twarz, cena do pojemnosci uwazam jest ok
https://www.ecco-verde.de/biosolis/s...oerper-gesicht

o tu pisze Sonnenfluid, ciekawe czy rzeczywoscie jest to fluid.
https://www.ecco-verde.de/officina-n...n-fluid-lsf-30

to pewnie bedzie pobielac
https://www.ecco-verde.de/officina-n...50-fuer-kinder

ja mam jeszcze to, ale zrezygnowalam bardzo szybko. przy bardzo mieszanej cerze jest jednak za ciezki, na cialo spisuje sie lepiej i mimo zapewniej -lekko bieli
https://www.ecco-verde.de/eco-cosmet...f-30-ohne-duft

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2016-01-10 o 16:46
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:13   #1187
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Moniko, mogłabyś rzucić okiem na skład mojego ulubionego filtra Uriage i go ocenić? Deklarowany faktor 50+

Cytat:
Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Uriage Thermal Spring Water, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Nylon-12, C20-22 Akyl Phospathe, Glycerin, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Butylene Glycol, Dimethicone, Xanthan Gum, Chlorphenesin, Parfum (Fragrance), Triacontanyl PVP, Benzoic Acid, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, o-Cymen-5-OL, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Citric Acid, Glycyrrhiza Inflata roqt Extract.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:34   #1188
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Mam ten żel Ecocosmetics, ale to tłuścioch straszny, natomiast ten Biosolis krem SPF 30 bardzo mi pasuje na twarz, bo jest lżejszy od JMO i podobny do Aubrey o tym samym faktorze
A te spraye od Ecocosmetics i Acorelle nie są tłuste? Na twarz by się nadały?
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 19:13   #1189
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Moniko, mogłabyś rzucić okiem na skład mojego ulubionego filtra Uriage i go ocenić? Deklarowany faktor 50+
Kochana, twoj krem jest na chemicznych filtrach, czyli nic co podchodzi pod naturalny produkt. Nie zawiesra filtrow przenikajacych podejrzewanych o dzialania hormonalne. Poza tym jak to w konwen. produktach ma tez skladniki , ktorych nie dopuszcza sie w kosm. naturalnych. Jak ci to nie przeszkadza to uzywaj. Jak zachcesz przestawic sie na calkiem naturalny filtr, to trzeba poszukac czegos innego

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;54079144]Mam ten żel Ecocosmetics, ale to tłuścioch straszny, natomiast ten Biosolis krem SPF 30 bardzo mi pasuje na twarz, bo jest lżejszy od JMO i podobny do Aubrey o tym samym faktorze
A te spraye od Ecocosmetics i Acorelle nie są tłuste? Na twarz by się nadały?[/QUOTE]

Ten BIosolis to piszesz o tym co ja zalinkowalam do twarzy i ciala? Myslalam o nim, oj jak ja myslalam, ale osoba ktora go recenzowala, byla zadowolona z tych zeli/olejow z Eco Cosmetics, a za ona sucha cere ma to sie obawialam.

Acerelle jest jak fluid, ale taki no wiesz... przy cerze mieszanej/tlustej moze sie wydawac tlustrzy jak fluid LRP( tzn te stare sprzed paru lat, jak zaczynalam przygode z filtrami), moze teraz go tak zminili, ze nie ma wrazenia aksamitu na skorze. Ja mialam ta przyjemnosc i uzylam ze 2 razy i zaraz byla smetna jesien i odlozylam. Kiedys za czasow konwen. kosmetyki filtrowalam sie caly rok i to 50+, cera byla z roku na rok wrazliwsza, bardzo sie wydelikacila i powiedzialam basta. Filtr na dzien zaczynam uzywac w polowie wiosny, jak juz czesto slonce jest i odstawiam gdzies we wrzesniu jak sie u mnie angielska pogoda pojawia, czasami jest to pazdziernik, wszystko zalezy od tego czy mamy zlota jesien czy juz sloty sa i ciagle deszcz i pochmurno. Trudno, jak przez to szybciej sie zmarszczek dorobie to sie dorobie. Chyba jednak wole to niz wieczny rumien, wrazliwosc i permanentna suchosc, ale taka ze tluszcze nie bo za malo nawilzenia i nawilzenie nie bo za malo tluszczu. Cera przestala mi kaprysic, nie rumieni sie, wrocila do mieszanej, wiec znow makijaz latem mi splywa i podklady sobie darowywuje.
Przez to tez klasyczne konsystencje filtrow sa mi juz za ciezkie. Potrzebuje lekkich rzeczy, a i tak w upaly mam upocona i przetluszczona gebe. Najlepiej nie smarowalabym skora latem niczym
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 20:29   #1190
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Kochana, twoj krem jest na chemicznych filtrach, czyli nic co podchodzi pod naturalny produkt. Nie zawiesra filtrow przenikajacych podejrzewanych o dzialania hormonalne. Poza tym jak to w konwen. produktach ma tez skladniki , ktorych nie dopuszcza sie w kosm. naturalnych. Jak ci to nie przeszkadza to uzywaj. Jak zachcesz przestawic sie na calkiem naturalny filtr, to trzeba poszukac czegos innego

Jeśli chodzi o filtr to nie zależy mi, żeby był 100% naturalny. Tzn kiedyś dojdę do tego etapu, kiedy filtr też będę chciała wymienić, ale nie teraz, aktualnie mam inne problemy urodowe na głowie.
Nie wybieram filtrów z parabenami, ale np dimethicone, którego unikam, tutaj mi nie przeszkadza (jeszcze)

Czyli naturalny nie jest, ale nie ma też szkodliwych ani podejrzanych lub kontrowersyjnych składników?

Które z jego składników to skladniki , ktorych nie dopuszcza sie w kosmetykach naturalnych?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 20:59   #1191
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ja tez tak zyczynalam, na koncu wymienilam wlasnie filtr.

Oprocz tych filtrow chemicznych nie uzywa sie w naturze miedzy innymi silikonow, EDTA, glykoli, ktore twoj filtr zawiera.

Nie rwij sobie wlosow z glowy , na wszystko przyjdzie czas. Ja dlugo mieszalam kosmetyki i myslalam ze tak zostanie, bo kazda proba przejsca tylko na nature, nie powodzila sie. Az tu nagle, kiedy uregulowalam cere, wrocila do mieszanej i przestala byc taka wrazliwa, okazalo sie ze i owszem umiem sie obejsc bez silikonow itp, ba moja skora sie pod nimi dusi i/lub produkuje szybko i duzo sebum. Doszlo do tego, ze ja nawet w kremie do rak ich nie toleruje, bo mi sie lapska starsznie poca, normalnie wylaza krople potu na jak nosie, gdy mnie krem zaklei. Czuje sie obwinieta w folie spozywcza, takie glupie uczucie ciepla sie robi i wrazenie dusznosci i cyk opsypana jestem kroplami potu. Jak mnie podkusi i cos wyporbuje z silikonami( bo mnie jakis sentyment wezmie) to czym predzej znow zmywam to z siebie. Az mnie to dziwi, lata uzywalam olejow mineralnych i silikonow i bylo dobrze. teraz co najwyzej moglabym uzyc olejow mineralnych, ale silikony...precz silo nieczysto
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 09:24   #1192
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Nie wiem czy to pytanie padło już w wątku, ale jakie kremy BB/CC polecacie? W tej kategorii ciągle nie mam dotychczas ulubieńca, nie bardzo lubię podkłady, a sam krem/serum nie zawsze wpływa na wyrównanie kolorytu.
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 09:32   #1193
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...spf50-pa-.html

Ja używam tego. Nie jestem raczej na etapie analizowania składu pod każdym kątem. Urzekł mnie bo jest na hydrolacie z kocanki i jest wodoodporny. Nie bieli, dobrze zachowuje się pod podkładem. Ma niestety parabeny i silikony w składzie (?), ale może jak mi się skończy to wezmę coś bardziej naturalnego.

Najgorzej że zaczął mnie uczulać kwas HA co myślałam, że jest niemożliwe:/ peelingi kwasowe uwrażliwiły mi cerę tak że nawet po maseczce z glinki/ spiruliny jest czerwona:/ juź mnie wkurza ta moja mordka
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 12:23   #1194
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to pytanie padło już w wątku, ale jakie kremy BB/CC polecacie? W tej kategorii ciągle nie mam dotychczas ulubieńca, nie bardzo lubię podkłady, a sam krem/serum nie zawsze wpływa na wyrównanie kolorytu.
Miałam kiedyś BB od Embryolisse (mają też CC, ale nie miałam okazji próbować). Byłby idealny, gdyby nie zapychał
Skład nie wygląda na super naturalny. Nie wiem, na ile te składniki są dozwolone w kosmetykach naturalnych, ale moja strona analizująca składy mówi, ze ten krem jest bezpieczny KLIK

Swego czasu nawilżacze od Embryolisse bardzo mi pomogły. W moim ulubionym Lait Creme dopatrzyłam się aluminium, ale teraz go nie widzę Ma parafinę wysoko, ale mnie nie zapychał (moja cera w ogóle dobrze współpracuje z parafiną). Gdyby ktoś chciał zerknąć na skład: KLIK
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 17:44   #1195
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...spf50-pa-.html

Ja używam tego. Nie jestem raczej na etapie analizowania składu pod każdym kątem. Urzekł mnie bo jest na hydrolacie z kocanki i jest wodoodporny. Nie bieli, dobrze zachowuje się pod podkładem. Ma niestety parabeny i silikony w składzie (?), ale może jak mi się skończy to wezmę coś bardziej naturalnego.

Najgorzej że zaczął mnie uczulać kwas HA co myślałam, że jest niemożliwe:/ peelingi kwasowe uwrażliwiły mi cerę tak że nawet po maseczce z glinki/ spiruliny jest czerwona:/ juź mnie wkurza ta moja mordka
Hm , a jakiego jest koloru? Jak długo wytrzymuje, współgra z innymi kosmetykami itd?
Naturalne skłądniki mają u mnie pierwszeństwo, ale nei jest to must. Za to nie może mnie uczulać (co robi dużo syntetycznych składników niestety...) i podrażniać.

Moja skóra negatywnie reaguje na hialuronowy syntetyczny, dostaję wysypu małych krostek i mam okropne zaczerwienienia... co ciekawe po hialuronowym naturalnego pochodzenia nie mam takich aktrakcji, ale może chodzi o jego stężenie, które w gotowych kosmetykach nie jest wyszczególnione.

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś BB od Embryolisse (mają też CC, ale nie miałam okazji próbować). Byłby idealny, gdyby nie zapychał
Skład nie wygląda na super naturalny. Nie wiem, na ile te składniki są dozwolone w kosmetykach naturalnych, ale moja strona analizująca składy mówi, ze ten krem jest bezpieczny KLIK

Swego czasu nawilżacze od Embryolisse bardzo mi pomogły. W moim ulubionym Lait Creme dopatrzyłam się aluminium, ale teraz go nie widzę Ma parafinę wysoko, ale mnie nie zapychał (moja cera w ogóle dobrze współpracuje z parafiną). Gdyby ktoś chciał zerknąć na skład: KLIK
Katarzyno, miałaś na myśli ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-bb-cream.html ?
Bo pierwszy link posyła mnie na główną stronkę z analizą składu.
Nie podoba mi się kw. hialuronowy w składzie i to, że ma tylko jeden odcień... Z zapychaniem nie mam większych problemów - mam wąskie pory.
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 18:52   #1196
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Hm , a jakiego jest koloru? Jak długo wytrzymuje, współgra z innymi kosmetykami itd?
Naturalne skłądniki mają u mnie pierwszeństwo, ale nei jest to must. Za to nie może mnie uczulać (co robi dużo syntetycznych składników niestety...) i podrażniać.

Moja skóra negatywnie reaguje na hialuronowy syntetyczny, dostaję wysypu małych krostek i mam okropne zaczerwienienia... co ciekawe po hialuronowym naturalnego pochodzenia nie mam takich aktrakcji, ale może chodzi o jego stężenie, które w gotowych kosmetykach nie jest wyszczególnione.



Katarzyno, miałaś na myśli ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-bb-cream.html ?
Bo pierwszy link posyła mnie na główną stronkę z analizą składu.
Nie podoba mi się kw. hialuronowy w składzie i to, że ma tylko jeden odcień... Z zapychaniem nie mam większych problemów - mam wąskie pory.
Tak, to jest właśnie ten kosmetyk
Pierwsza recenzja w KWC pochodzi ode mnie Właśnie widzę, ze wtedy jeszcze nie wiedziałam, ze to on mnie zapchał, bo napisałam w recenzji, ze nie zapycha.
Kolor ma dość ciemny jak dla mnie, ale mieszałam z kremem i było ok.
U mnie spokojnie trzymał cały dzień, co więcej nie czułam, żebym miała cokolwiek na twarzy, a uwielbiam to uczucie "nagiej skóry" Wtedy mój makijaz to było właśnie bb + tusz, pod bb kładłam tylko krem, ale nie pamiętam jaki. Więc nie wiem za bardzo jak współpracuje.
On ma konsystencję kremu-musu i po prostu idealnie się stapia z cerą. Moja koleżanka używa tego bb lub zamiennie cc i wygląda jak gwiazda z okładki, serio. Właśnie na niej go zauważyłam, zapytałam czego używa i tak weszłam w posiadanie bb.

Nie mam pojęcia, jak Ci doradzić, bo nie wiem, jakiego pochodzenia są te składniki. Gdybym wiedziała, że Ci nie poszkodzą, to radziłabym brać Jedynie martwiłabym się o kolor, ale tak jak wspomniałam można pomieszać z kremem.

Tak na marginesie to zanim weszłam w świat naturalnych kosmetyków, strasznie jarałam się Embryolisse, bo lubię francuski styl w makijażu, a ten krem Lait Creme to taki francuski krem Nivea Jest uniwersalny i każdy go zna
Teraz nadal mnie kuszą ich kosmetyki, np. mają śliczną wodę perfumowaną. Jeszcze chciałabym zobaczyć ich żel pod oczy. Wiem, ze to nie jest marka naturalnych kosmetyków, no ale kuszą mnie i nic nie poradzę Innych kusi Dior czy Chanel, a mnie Emryolisse. Zwłaszcza, że czytam Into The Gloss i tam bardzo często modelki czy nawet makijażyści pokazują te kosmetyki.

Odsyłam Cie do strony producenta- jest tam cała gama ich kosmetyków do makijażu KLIK
ale tak właściwie to zobacz sobie na stronie r-lab . pl (zrobiłam spacje, żeby nie wykrzaczkowało), bo tam oprócz kosmetyków mają też suplementy i inne cuda
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 22:27   #1197
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Hm , a jakiego jest koloru? Jak długo wytrzymuje, współgra z innymi kosmetykami itd?
Naturalne skłądniki mają u mnie pierwszeństwo, ale nei jest to must. Za to nie może mnie uczulać (co robi dużo syntetycznych składników niestety...) i podrażniać.

Moja skóra negatywnie reaguje na hialuronowy syntetyczny, dostaję wysypu małych krostek i mam okropne zaczerwienienia... co ciekawe po hialuronowym naturalnego pochodzenia nie mam takich aktrakcji, ale może chodzi o jego stężenie, które w gotowych kosmetykach nie jest wyszczególnione.

Pytasz o kolor filtra? Biały. Ale nie bieli mi skóry. Jest raczej w postaci mleczka niż kremu, więc dla niektórych może być za rzadki. Przed pracą nakładam tylko serum z alterry i filtr, na to podkład mineralny i nie mam uczucia ściągania- a skóra raczej z tendencją do suchej. Z drugiej strony przez konsystencję powiedziałabym, że jest to lekki filtr.

Kwas Ha używam 3czasteczkowy z HA. Czy jest on syntetyczny? Nie wydaje mi się chociaż cholera wie jak oni to kręcą:p
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-16, 14:19   #1198
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Monika Pogrzeba- ten filtr Aubrey to ten http://www.biobeauty.pl/product-736.html
Mnie on nie pachnie marcepanem, tylko jakimiś "dusznymi" kwiatkami i owocami, ale z czasem wietrzeje; jest też wersja bezzapachowa, ale nie miałam
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-16, 16:38   #1199
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Tropikalny zapach..., a ja jak powachalam to odrazu marcepan poczulam, ale delikatnie, wiec powinnam dac rade
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 11:24   #1200
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi co do filtrów, nie miałam czasu wcześniej tutaj zajrzeć.
Ja tam myślę, że niektóre oleje typu właśnie ten z pestek malin mają niewielkie właściwości ochronne. Oczywiście nie używałabym ich latem jako jedynego zabezpieczenia ale jesienią i zimą mi wystarczą. Nie używam kwasów itp. więc nie czuję wtedy potrzeby używania stricte filtrów. Teraz jest tak, że wychodzę jak jest ciemno i wracam jak jest ciemno, także za dnia słońce to sobie mogę co najwyżej w grafice google pooglądać
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.