studiować filologię niemiecką ...... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-24, 21:38   #31
Patriizia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 35
Exclamation Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Bardzo proszę o pomoc!
Czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć poniższy tekst?? To bardzo ważne dla mnie....


Beförderung erfolght nachr sondervoschrift 598 abs. des ard. die Vorschriften des ard einschließlich der anlagen a + b Finden daher keine ewnandung ggv sea iata adr no. Un 2800 class 8 : Special regulation 238

Bedę wdzięczna.
Patriizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 13:01   #32
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Cytat:
Napisane przez Patriizia Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc!
Czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć poniższy tekst?? To bardzo ważne dla mnie....


Beförderung erfolght nachr sondervoschrift 598 abs. des ard. die Vorschriften des ard einschließlich der anlagen a + b Finden daher keine ewnandung ggv sea iata adr no. Un 2800 class 8 : Special regulation 238

Bedę wdzięczna.
Po pierwsze pisz zawsze czego dotyczy tekst, tzn. czy chodzi np. o jakąś aukcję na ebayu itp. Wtedy łatwiej jest się zorientować w słownictwie i sensie całego tekstu.
Po drugie: słowa podkreślone przeze mnie na czerwono nie występują w języku niemieckim. Albo przepisałaś go z błędami albo ktoś napisał Ci to robiąc byki. Jeśli podkreślone przeze mnie słowa są skrótami, to należy je pisać w takiej formie, w jakiej występują w oryginale (wielkość liter się liczy) bo inaczej, to sorry, ale ja się nie domyślę o co chodzi.
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 21:42   #33
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

eloo
odswiwzam watek
studiuje ktos zaocznie germanistyke..?
w zasadzie takowy mam plan, gsy nie dostane sie na dzienne, tj. isc na zaoczne, ew. prywatne (zajecia pt. sb. i nd) i do tego praca...niestrty nie stac mnie na oplate dziennych prywatnych..a wtedy lipa z praca troszke...
daje rade studiowac zaocznie i pracowac?
bardzo chcialabym dostac prace na recepcji, w jakims hotelu itd. uuu...
pzdr
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 16:28   #34
tangozmotylem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 151
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Dziewczyny czy orientujecie się od ilu mniej więcej przyjmowali na UKW w Bydgoszczy na germanistykę lub lingwistykę?
tangozmotylem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 08:40   #35
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Ja również studiuję germanistykę. Można powiedzieć, że jedną nogą już jestem na piątym roku. Jeszcze tylko jeden egzamin ustny, ale jakoś pójdzie.
Dodam, że moim marzeniem zawsze była ekonomia- finanse i bankowość. Niestety nie udało mi się dostać na Akademię Ekonomiczną. Z braku laku wybrałam germanistykę. Przez jakiś czas miałam mały żal, ale po pierwszym roku po praktykach w gimnazjum w Niemczech i w polskich szkołach bardzo mi się spodobało... i tak dobrnęłam do czwartego roku (obecnie). Ja studiuję na UKW dopiero od czwartego roku, bo kontynuuję studia dzienne i robię mgr, więc nie pamiętam jak to było punktowo, bo mnie przyjmowali na podstawie licencjatu. Na stronie rekrutacji jest na pewno wszystko wyjaśnione.
Pozdrawiam germanistki i nie tylko
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 10:37   #36
LilyHoney
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 988
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Mam takie pytanie, jak ciężko jest na germanistyce na pierwszym roku? Dostałam się na studia dzienne na uniwerku i zastanawiam się nad studiowaniem jednocześnie drugiego kierunku. Czy Waszym zdaniem warto zacząć oba już teraz?
LilyHoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 18:42   #37
krysiaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 24
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Ja studiuję niemiecki z razem z drugim kierunkiem, z tym że gdy zaczęłam filologię, to miałam już skończone 2 lata drugiego kierunku. Wydaje mi się, że na pierwszym roku germanistyki trzeba dużo zakuwać, bo wszystko jest noew i boimy się, zeby nie wylecieć. Ale gdy nadejdzie drugi rok, okaże się, że pierwszy to był pikuś. Wszystko zależy od twojego poziomu języka i zdolności. A jaki to ten drugi kierunek?
Tak czy siak powodzenia
krysiaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-09, 18:04   #38
czitah
Przyczajenie
 
Avatar czitah
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 12
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

a ja w tym roku skończyłam licencjata i teraz działam w kierunku magistra. Nie wiem co chciałabym po tym robić, na początku pewnie pouczę w szkole a później.... Chciałabym pójść jeszcze w międzyczasie na prawo może mi sie uda A jeśli chodzi o te studia no to co ciężko było no i różne bywały wyniki zawsze sobie mówiłam że nie można przecież mieć wszystkiego na 100% przynajmniej w moim przypadku tutaj trzeba sie poprostu starać, lubić to co sie robi, no i jakiś tam talent do języków mieć
czitah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 10:45   #39
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Ja od października, czyli już za chwilę, będę studentką I roku germanistyki dziewczyny jak jest z ksiązkami, trzeba je mieć koniecznie??? drogie są??
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 12:23   #40
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Jakie książki? Na filologii są Ci potrzebne przede wszystkim słowniki no i warto mieć gramatykę Helbich/Buscha U mnie na wydziale pracowało się praktycznie tylko na kserówkach.
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 13:24   #41
germanistka1988
Raczkowanie
 
Avatar germanistka1988
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
GG do germanistka1988
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

ja studiuje, co latwo mozna wywnioskowac po nicku jestem na III roku na Uniwersytecie Wrocławskim powiem tak - I i II rok koszmar, cudem udało mi się przejść bez poprawki, duże wymagania, mało czasu, egzaminy koszmarne, ale teraz wspomina się wszystko ze śmiechem bo III rok to juz rzeczywiscie z górki a co do ksiazek, u nas kroluje Deutsch-polnische kontrastive Grammatik Helbig/Buscha prezentuje inne podejście odnośnie gramatyki, takze to zalezy od uczelni

Edytowane przez germanistka1988
Czas edycji: 2010-02-19 o 13:25
germanistka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-19, 15:04   #42
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Rzeczywiście, co uczelnia to inny charakter studiów U mnie (tzn. w Łodzi) I i II rok to był pikuś w porównaniu z trzecim. Zajęć było tyle, że można się było ze wszystkim wyrobić.
Z tej gramatyki kontrastywnej korzystano u nas na zajęciach specjalistycznych dla językoznawców

germanistko1988, a pracuje u Was jeszcze dr Dzikowska?
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 16:37   #43
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Hej Dziewczyny mam do was pytanie Czy żeby dostać się na germanistykę koniecznie trzeba zdawać rozszerzony j.polski?
I mniej więcej od ilu procent (na rozszerzonej i podstawowej) przyjmują na geranistykę? Podzielcie się wrażeniami to dla mnie bardzo ważne,bo nie wiem czy decydować się na maturę rozszerzoną z niemca... chciałam podążać właśnie kierunkiem germanistyki
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 17:05   #44
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Zależy od uczelni, musisz sprawdzić na stronie wybranej szkoły. Niektóre wymagają polskiego R, niektóre nie. Wiem, że np. Łódź dwa lata temu wymagał też WOSu R.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 18:09   #45
germanistka1988
Raczkowanie
 
Avatar germanistka1988
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 102
GG do germanistka1988
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Cytat:
Napisane przez Mariah Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, co uczelnia to inny charakter studiów U mnie (tzn. w Łodzi) I i II rok to był pikuś w porównaniu z trzecim. Zajęć było tyle, że można się było ze wszystkim wyrobić.
Z tej gramatyki kontrastywnej korzystano u nas na zajęciach specjalistycznych dla językoznawców

germanistko1988, a pracuje u Was jeszcze dr Dzikowska?
oj, raczej nie - nie obilo mi sie to nazwisko o uszy nigdy u nas teraz jest strasznie malo zajec, natomiast wczesniej - koszmar, zajecia czesto gesto do 20.00, egzaminy malo przewidywalne, sesja bez melisy byla sesja stracona a teraz juz jest super, nareszcie odczulam co to znaczy 'studenckie zycie' wczesniej niestety nie bylo na nic czasu a co do polskiego rozsz - u nas we Wro jak zdawalam mature w 2007r. brali tylko tych, ktorzy zdawali rozsz polski - wniosek taki, ze lepiej bylo napisac na te 40-50% polski rozsz (wtedy dostawalas sie w ktoryms rzucie z rezerwy) niz zdac na 90% podstawe (nie brali jej pod uwage), ale nie wiem jak jest teraz i jak na innych uczelniach jestem jednak zdania, ze warto zdawac polski rozsz, moim zdaniem jest tez latwiej go zdac, bo czesto sa to lektury, ktorych sie i tak w szkole nie omawia, wiec nie trzeba miec rozleglej wiedzy o nich i troszke pofilozofowac
germanistka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 16:37   #46
pelek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 61
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Hej skoro wątek o niemieckim, to mam takie pytanie czy miał ktoś styczność z dr Pogonowską z UŚ? mam egzamin z literatury z nią i chciałam wiedzieć pod akim kątem się przygotowywać...:confused :
pelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 14:22   #47
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

hej studiuje ktoś na UŚ germanistyke ?
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 08:44   #48
monroe1591
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Hej
czy ktoraś z Was studiuje germanistyke na Up w krk ?
jesli tak,to mam kilka pytan
monroe1591 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 14:17   #49
frezja880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 32
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Cytat:
Napisane przez monroe1591 Pokaż wiadomość
Hej
czy ktoraś z Was studiuje germanistyke na Up w krk ?
jesli tak,to mam kilka pytan
Ja też wybieram się na UP. Jeśli ktoś tam studiuje, to prosze o kontakt. Napiszcie też, jakie były tam progi punktowe na germanistyke w zeszłym roku...
frezja880 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 17:17   #50
mikimarta
Raczkowanie
 
Avatar mikimarta
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 277
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Prawdopodobnie od pazdziernika bede studentka germanistyki na UŁ i czytajac wszystkie wpisy zaczynam sie martwic
mikimarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 19:25   #51
Fay8686
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 20
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Jeśli kierunek studiów wybiera się świadomie i studiuje się nie dlatego, bo "coś trzeba studiować", tylko dlatego bo się chce (i się czymś pasjonuje), to nie ma się czym martwić.

Ja skończyłam Wyższą Szkołę Lingwistyczną w Częstochowie na kierunku tłumaczeniowym i zdecydowanie nie zgadzam się z opiniami, że szkoły prywatne są gorsze niż państwówki. W WSL pracowaliśmy na najnowocześniejszych kabinach, w profesjonalnych laboratoriach językowych, gruntownie wałkowaliśmy też teorię w postaci różnej maści gramatyk i fonologii. Prywatna uczelnia ma tu przewagę nad państwową, że zapewnia dostęp do licencjonowanego oprogramowania i profesjonalnego sprzętu, na którym tłumacz pracuje podczas tłumaczeń konferencyjnych/symultanicznych. Państwówki rzadko mogą sobie na to pozwolić.

Licencjat zrobiłam dziennie i po obronie od razu znalazłam pracę jako tłumacz w niemieckiej firmie handlowej na Śląsku tak, że magisterkę mogłam robić już tylko zaocznie bo załapałam się na naprawdę dobry etat i żal byłoby odchodzić z takiej pracy WSL przygotował mnie solidnie do praktycznej pracy i dał naprawdę porządny warsztat umiejętności językowych.

Obecnie nadal pracuję jako tłumacz, jest to moja wymarzona i świadomie wybrana profesja, gdybym musiała wybrać raz jeszcze uczelnię i studia to nic bym nie zmieniła
Fay8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 19:45   #52
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Studiowałam germanistyke rok i zrezygnowałam ;d idąc na studia tego typu trzeba umiec doskonale język ja mialam problemy z rozumowaniem a wszystko było po niemiecku wiec na wykładach nie mialam jak cokolwiek zapisywac;d
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 19:11   #53
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Cytat:
Napisane przez JohanaTomana Pokaż wiadomość
Studiowałam germanistyke rok i zrezygnowałam ;d idąc na studia tego typu trzeba umiec doskonale język ja mialam problemy z rozumowaniem a wszystko było po niemiecku wiec na wykładach nie mialam jak cokolwiek zapisywac;d
ja się właśnie wybieram myśląc, że to lekki i przyjemny kierunek (niemiecki kocham), a po przeczytaniu opinii na kilku forach mam ochotę zrezygnować już teraz :/ Na pewno nie znam języka doskonale
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 20:27   #54
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Nie chce cię zniechęcać ale trzeba umiec doskonale.Znaczy nie wiem jak to wygląda na innych uczelniach ale na Uniwersytecie Śląskim jest strasznie zwłaszcza że w mojej grupie było dużo niemców któzy ciągle gadali i gadali a ty nie wiedziałeś o co im łazi...to było troche dyskryminujące bo nauczyciele gadali z nimi a ciebie mieli w czterech literach,,,w ogole nie uczyli rozumowania i nie gadali z tobą ...po prostu siedziałam jak kołek i czułam się jak 5 koło u wozu. Temu postanowiłam zmienić studia.
Dużo osób które kochały ten język teraz go nie nawidzą. Ale to są tylko wyjątki , jeśli masz zapał i potrafisz sluchać i nie boisz się rozmawiać to to dla ciebie.

Edytowane przez JohanaTomana
Czas edycji: 2011-07-26 o 20:29
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 21:17   #55
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Cytat:
Napisane przez JohanaTomana Pokaż wiadomość
Nie chce cię zniechęcać ale trzeba umiec doskonale.Znaczy nie wiem jak to wygląda na innych uczelniach ale na Uniwersytecie Śląskim jest strasznie zwłaszcza że w mojej grupie było dużo niemców któzy ciągle gadali i gadali a ty nie wiedziałeś o co im łazi...to było troche dyskryminujące bo nauczyciele gadali z nimi a ciebie mieli w czterech literach,,,w ogole nie uczyli rozumowania i nie gadali z tobą ...po prostu siedziałam jak kołek i czułam się jak 5 koło u wozu. Temu postanowiłam zmienić studia.
Dużo osób które kochały ten język teraz go nie nawidzą. Ale to są tylko wyjątki , jeśli masz zapał i potrafisz sluchać i nie boisz się rozmawiać to to dla ciebie.
ja tylko chciałam tutaj dodać, że ogólnie germanistyka na Uniwersytecie Śląskim nie cieszy się dobrą opinią pod względem atmosfery - wiele osób (zarówno absolwentów, jak i osób, które odeszły wcześniej) twierdzi, że jest średnio sympatyczne. poza tym, na specjalizacje nauczycielska i kulturową juz od paru lat biora wszystkich jak leci.
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 21:23   #56
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Nie polecam Germanistyki na UŚiu ;p a ty gdzie idziesz
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 18:17   #57
allie08
Raczkowanie
 
Avatar allie08
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 245
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Ja też od tego roku wybieram się na germanistykę
Miałam do wyboru jeszcze pedagogikę na AJD, ale wszyscy mi odradzali...
Teraz już sama nie wiem, czy dobrze zrobiłam, mam bardzo mieszane uczucia.
Zastanawiam się, czy nie złożyć na II nabór na jakiś inny kierunek.
Jak myślicie opłaca mi się jeszcze, czy zostać na tej germanistyce?
Tylko boję się, że przez to mogę zmarnować sobie rok ;/
__________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód."
allie08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 18:41   #58
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

A jak wygląda u ciebie niemiecki?
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 19:00   #59
allie08
Raczkowanie
 
Avatar allie08
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 245
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Tak średnio, niby zdałam rozszerzenie...
Z tłumaczeniem też większych problemów nie mam,
najgorzej jest z posługiwaniem się językiem,
u mnie w szkole wogóle nie rozmawiało się po niemiecku, więc mam taką troszkę blokadę, ale myślę, że to jest do przećwiczenia
Już sama zresztą nie wiem...
__________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód."
allie08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 19:30   #60
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: studiować filologię niemiecką ......

Cytat:
Napisane przez allie08 Pokaż wiadomość
Tak średnio, niby zdałam rozszerzenie...
Z tłumaczeniem też większych problemów nie mam,
najgorzej jest z posługiwaniem się językiem,
u mnie w szkole wogóle nie rozmawiało się po niemiecku, więc mam taką troszkę blokadę, ale myślę, że to jest do przećwiczenia
Już sama zresztą nie wiem...
a zaczynasz te germanistykę na AJD? jeśli tak, to niczym się nie martw moja znajoma zdawała podstawowy niemiecki i daje tam sobie radę poza tym, AJD w Częstochowie jest nastawiony na filologiach obcych do uczenia języka, a nie tylko szlifowania tego, co się umie (bo wielu kandydatów tam ma jednak braki).
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-21 05:52:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:22.