Jaka pasta lekko wybielająca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-11, 22:00   #1
lolek3
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 79

Jaka pasta lekko wybielająca?


Jaką pastę wybielającą możecie mi polecić do lekkiego wybielania zębów?
Generalnie mam dość białe zęby, ale w niektórych miejscach zbytnio odkłada mi się osa, pewnie dla tego że mamy w okolicy wodę z nadmiarem żelaza. Wybielałem kiedyś zęby czy tam usuwałem kamień, ale już po miesiącu osad powrócił, tak więc jaka pasta będzie dobra?
lolek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 22:52   #2
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Jaka pasta lekko wybielająca?

Cytat:
Napisane przez lolek3 Pokaż wiadomość
Jaką pastę wybielającą możecie mi polecić do lekkiego wybielania zębów?
Generalnie mam dość białe zęby, ale w niektórych miejscach zbytnio odkłada mi się osa, pewnie dla tego że mamy w okolicy wodę z nadmiarem żelaza. Wybielałem kiedyś zęby czy tam usuwałem kamień, ale już po miesiącu osad powrócił, tak więc jaka pasta będzie dobra?
Nie polecam pasty wybielającej do stosowania na co dzień...natomiast pół plasterka cytryny raz dziennie polecam. Znacznie lepszy efekt. Dobra pasta nie powinna mieć ściernych i chemicznych rzeczy, a to niestety mają pasty wybielające-ja używam Himalaya
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 08:31   #3
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Jaka pasta lekko wybielająca?

Jeśli to jest faktycznie osad, to się go nie wybiela, tylko usuwa piaskowaniem (piaskowanie usuwa osad, a skaling - kamień, można te zabiegi robić pojedynczo, albo jeden po drugim kiedy jest i kamień i osad). To nie jest tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim służy dobrej kondycji zębów i dziąseł. Jeśli osad powrócił po miesiącu od profesjonalnego czyszczenia, to najlepiej je powtórzyć i poprawić technikę mycia

Jeśli chodzi o pasty wybielające to na pewno działa pasta Blanx, a co do sposobu jej działania, to podobno nie ściera szkliwa jak większość past tego typu, tylko naprawdę jakośtam rozjaśnia przebarwienia. Są jeszcze inne pasty tego typu, ale nazw niestety nie pamiętam. Te ścierne faktycznie mogą pomóc usuwać osad, ale kosztem ścierania też szkliwa.

Z cytryną też radziłabym ostrożność, a codzienne nacieranie nią zębów (czy jak to tam się stosuje) w ogóle moim zdaniem odpada. Owoce, a w szczególności cytrusy mają kwasy, które rozpuszczają i zmiękczają szkliwo i po ich jedzeniu zaleca się nawet odczekać ze szczotkowaniem 0,5-1h, żeby tego rozmiękczonego szkliwa nie uszkodzić, od razu powinno się tylko popłukać wodą.

Edytowane przez havana
Czas edycji: 2012-07-12 o 08:32
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.