Korzysci dla recenzentek KWC!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-22, 20:16   #1
Kleo
Raczkowanie
 
Avatar Kleo
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 38
GG do Kleo

Korzysci dla recenzentek KWC!!!


Ja tak niesmialo, choc z wykrzyknikami chcialam sie zapytac, czy nie mozna byloby stworzyc jakis specjalnych oznaczen dla aktywnych recenzentek KWC. Bo ja np. zrecenzowalam juz okolo 100 produktow i ciagle jak wchode na forum to czuje sie niedoceniona, bo mam tam oznaczenie poczatkujacej. Tzn. ja sie przyznaje ze moja aktywnosc na forum jest wrecz zalosna, no ale w KWC jest niezla Mysle, ze jest wiecej takich "wizazystek", ktore zasluguja (pewnie bardziej niz ja) na wyroznienie nawet mini gwiazdka w fajnym kolorku - bo z tego co zauwazylam, to ciezko nawet dokopac sie do informacji, ze taka wizazystka jest aktywna w KWC, a jak jest aktywna na forum to sa super tytuly itd.

Pozdrawiam

Aha! A co wy o tym sadzicie, moje drogie wizazystki?

I jeszcze cos:P: Mysle, ze jakby mozna bylo uzyskac jakis fajny tytul (jak na forum) to moglaby byc to motywacja dla innych do recenzowania - nie musze chyba mowic, ze to dobrze zrobiloby KWC
Kleo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 20:47   #2
Maga
Raczkowanie
 
Avatar Maga
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: nie oglądaj się za siebie ;-)
Wiadomości: 432
Dot.: Korzysci dla recenzentek KWC!!!

Kleo

obawiam się że nic z tego nie będzie. Miekiśmy już taki ranking, nazywał się "komnata chwały" i został zlikwidowany ponieważ przyniósł jak najgorsze skutki.

Po pierwsze, były wizażanki oceniające "na wyścigi", na podstawie pobieżnego kontaktu z kosmetykiem, i oczywiście trudno im było wytłumaczyć że dla kogoś planującego zakup ich opinia jest niewiele warta. Była osoba, która przyznała się do kupowania kosmetyków tylko po to żeby mieć o czym pisac w KWC i na forum ... Były (i wciąż się zdarzają) osoby kóre zgłaszają kosmetyki których nie używały, a czekujemy wyłącznie zgłoszeń użytkowniczek, nie z gazety, czy netu .. .

W wyniku tych, mocno dla wszystkich krępujących dyskusji powstał nasz Kodeks Recenzentek. Naszą dewizą jest jakość i wiarygodność. Ilość nie ma znaczenia

Po drugie, nie chcemy motywować nikogo do recenzowania - nie ma takiej potrzeby. Udział w ocenianiu kosmetyków to sprawa indywidualnej decyzji i chęci każdej z nas. Nie ma powodu żeby wyróżniać te użytkowniczki, które napisały więcej recenzji. Owszem był kiedyś pomysł żeby jakoś wyróżniać recenzentki za wiarygodność i jakość ocen (na zasadzie obecnej karmy na forum), ale z przyczyn technicznych jest to obecnie niewykonalne.
Osobiście wierzę, że prawdziwie zaintreso

Inna przyczyna dla której nie chcemy eksponować Recenzentek, do niezmiernie przykre ataki, jakich dopuszczono się na nasze, bardzo cenione przez ogół, użytkowniczki (np. czepiano się sum wydawanych na kosmetyki ) W rezultacie niektóre osoby od nas odeszły, co osobiście uważam za ogromną stratę.

Na koniec:
Kleo

Wizaż nie jest wyścigiem, rankingiem, nie służy do doceniania. Jest to miejsce, gdzie chcemy żeby każdy spędzał czas tak jak lubi najbardziej (nie piszę że miło, bo to czerwona płachta na niektóre koleżanki ) [oczywiście nie dotyczy trolli ]

Przykro mi czytając takie posty jak Twój i będę głosować za zniesieniem karmy. Bo nasza karma gromadzi się każdego dnia, w życiu, nie tylko za to co robimy, ale i za to czego nie robimy, a moglibyśmy .... np. podczas kiedy przesiadujemy sobie na internetowym forum dyskusyjnym

ściskam cieplutko
__________________

Maga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 12:09   #3
Kleo
Raczkowanie
 
Avatar Kleo
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 38
GG do Kleo
Dot.: Korzysci dla recenzentek KWC!!!

Okey

Umknelo mi, ze istniala komnata chwaly;P Ale rozumiem jakie byly jej skutki i akceptuje to. Coz po prostu ja oceniam uczciwie i wiarygodnie i wyszlam z zalozenia, ze wszyscy tak postepuja - "kazdy sadzi po sobie". Ale okazuje sie, ze po raz kolejny mylilam sie.

Ciesze sie, ze sprawa sie wyjasnila Prosze nie traktowac tego posta jako mojego wyrazu dla samouwielbienia, tudziez zakompleksienia - po prostu wpadlam na pomysl (jak sie okazalo nie zbyt oryginalny) i postanowilam sie podzielic. Nikomu nie chcialam sprawiac przykrosci, a jesli tak sie stalo, to przepraszam.

Zycze milego dzionka
Kleo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 12:31   #4
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Korzysci dla recenzentek KWC!!!

A propo tego co napisała Maga to wydaje mi się, że wyróżnienia dla Recenzentek wprowadziłyby tylko kolejne podziały i chęć rywalizacji.

Kleo pomysł był ciekawy, ale niestety zawsze znajdą sie tacy, którzy nie szanują pracy innych i recenzowaliby tylko dla kolejnych "tytułów". Ja też zrecenzowałam trochę produktów na KWC i starałam się by moje recenzje były wiarygodne mimo tego, że mam swoje ulubione firmy i to ich kosmetyki recenzowałam najcześciej.

Pozdrawiam serdecznie
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.