Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-09, 11:48   #31
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Ksylwia strasznie duzy ten wasz dom. my sobie na taki nie pozwolimy-gora 130 m
podoba mi sie ksztalt domu w "L", i rozklad pomieszczen na parterze. gora juz nie za bardzo. my jestesmy raczej przekonani do domu bez podpiwniczenia
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 19:01   #32
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Enaffirobicie ogrzewanie podłogowe!!Jak ono jest mi dobrze znanejak na razie od strony technicznej (mój TŻ jest przedstwicielem z branży grzewczej). Napewno w moim własnym domku nie zabraknie takiego ogrzewania, bo ma same plusy

Ksylwiajak dla mnie za duży, ale wiadomo,że nie każdemu podoba się to samo.Nie jestem miłośniczką piwnic, ale takie rozwiązanie jak sauna czy siłownia jest bardzo kuszące, ale też kosztowne Ogólnie domek wygląda OK
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 08:23   #33
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
Uuuu ogromny dom! I kosztwony w wykonczeniu.
Troche szkoda, ze do reprezentacyjnego pokoju goscie musza przejsc wzdluz calego domu. Poza tym brak jest kominka w pokoju dziennym. Nie mozna wiec wykorzystac opalania kominkiem jako wspomagania ogrzewania domu. Ale poza tym nie jest zly
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 10:51   #34
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Kapka to dobrze słyszec takie slowa bo ostatnio zaczelam watpic w to ogrzewanie też przyczynilo sie to że rezygnujemy z kominka mam nadzieje że bedzie cieplutko


Ksylwia a mnie projekt sie bardzo podoba jeśli macie tylko warunki to budujcie taki duzy domek przestrzeni nigdy nie mało a piwnice sa bardzo potrzebne choc są bardzo kosztowne w wykonaniu ale nie bedziecie żałowć życze powodzenia


Acha Kapka nie wyswietla mi sie projekt jaki wkleiłas pare postow wyzej wklej jeszcze raz chetnie obejże
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 22:59   #35
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Kominek jest w projekcie - w salonie po stronie kuchni. Jednak ogrzewanie kominkiem odpada. Mam kilku znajomych, którzy się na takie rozwiązanie zdecydowali i klną na czym świat stoi. Malowanie obowiązkowe najbidniej co 2 lata, z reprezentacyjnego miejsca w domku trzeba wynosić popiół - nigdy do reszty wszystko się nie wypala, a na dodatek wszystkie przyrządy do kominka nalezy non-stop czyścić bo jak zaprosić kogokolwiek do pokoju w którym walają sie brudne sprzęty.

Nie wiem czy duży ten domek - jeśli odliczyć skosy w pokojach na poddaszu.

Co do piwnicy zdecydowaliśmy się na nią ze względu na rodzaj ogrzewania - planujemy piec gazowy i drugi węglowy.

W sumie jeszcze na 100% nie zdecydowaliśmy sie na ten projekt, ale na razie najbardziej przypadł nam do gustu.
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 09:43   #36
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Enafii-tamten projekt raczej już jest nie ważny ostatnio moim faworytem jest ten projekt:
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...ojekt=24#rzuty

Zastanwiam się, czy przez tą przestrzeń nad salonem nie będzie problemu z ogrzaniem domku?
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 10:38   #37
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Kapka bardzo ciekawy projekt a ta przestrzeń nad salonem bardzo mi sie podoba zawsze to mi sie podobało bardzo nowocześnie,to jest rozwiązanie dla tych ktorzy kończą cały domek na raz bo zdaża sie tak że ludzie zostawiaja sobie poddasze "gołe" i kończą go po jakimś czasie , a w tym projekcie wykonczenie bedzie konieczne bo widać co jest jak sie spojrzy w gore ,a z tym ogrzewaniem to rzeczywiście cieplo bedzie uciekalo do góry ,podoba mi sie parter jest bardzo przestrzenny powiekszyła bym tylko lazienke jak by sie dało, świetne to okragłe okno ale powiem Ci że będzie koooosztowało


Wczoraj to sie troche zaskoczyłam sasiad w trakcie rozmowy przyznal sie że juz wydał 70 tys a nie wyszedł jeszcze z ziemi ale przyznam że kolos dom bedzie
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-12, 11:08   #38
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez kapka Pokaż wiadomość
Enafii-tamten projekt raczej już jest nie ważny ostatnio moim faworytem jest ten projekt:
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...ojekt=24#rzuty
projekt zły. Aby wejsc z zakupami do kuchni defiladujesz przez cale mieszkanie. Wejscie do wc widoczne z kanapy w pokoju dziennym.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 17:31   #39
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

dziewczyny - a oceńcie projekt Szymon na str www.archeton.pl Na razie zatrzymałam się nad tym projektem, bo najlepiej mi odpowiada. Nie wiem tylko czy będzie bardzo kosztowny w budowie. Własnie czekam na wypis z Planu zagospodarowania przestrzennego. Potem bedę już na serio wybierać projekt do kupienia dlatego zależy mi na waszej opinii o Szymonie.
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 17:50   #40
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Bryła wygląda ładnie, dach w porządku, ale środek mi się nie podoba ... Dziwnie wchodzi się do garażu (schodki) i od razu widaok na jadalnię (wg mnie niezbyt przytulnie przy jedzeniu), kuchnia nie ma spiżarki. Góra standardowa, może być, ale parter mi się nie podoba

Edit: no i jeszcze to przed czym przestrzega Elfir - z kanapy w salonie też chyba widać wc ...

Czekamy na opinię Elfir
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2007-10-12 o 18:10
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 18:04   #41
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

mam wrażenie ,że pod schodami będzie miejsce na wygospodarowanie małej spiżarki. Dzięki za opinię. Też czekam na Elfir .

Szugarbejb - jak myslisz - chyba nie bylby taki drogi w budowie?
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-12, 18:11   #42
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Ale to tak trochę niewygodnie latać od schodów do kuchni i z kuchni do schodów po słoik czy innego garka.

Może dałoby się zlikwidować tę jadalnię - i podzielić tę przestreń tak że pół dołączyć do kuchni jako spiżarkę a o drugie pół powiększyć salon ...

Chociaż nie, tak też brzydko ...
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 10:46   #43
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

1. Pod schodami nie wygospodarujesz schowka, bo tam jest przejscie do garazu, a przeciez nie bedziesz sie schylac non stop pod schody by cos wyciagnac.
2. Wc nie widac z pokoju
3. Uklad jadalni jest ciezki do przerobienia, bo pokoj dzienny oddzielony od reszty domu jest sciana konstrukcyjna a nie działowa. W zwiazku z powyzszym jadalnia nie jest za duza. Mozna przerobic to na dwa sposoby:
* powiekszyc jadalnie kosztem kuchni przesuwajac scianke dzialowa na wysokosc drzwi do kuchni. Uklad mebli kuchni zrobic w literę "U". Jadalnie odgrodzic od holu przesuwnymi przeszklonymi drzwiami lub scianka z luksferow doswietlajaca hol.
* Na miejscu jadalni i czesci kuchni zrobic duza kuchnie z aneksem jadalnym (codziennym), przenoszac stol do pokoju dziennego. Natomiast czesc starej kuchni od sciany frontowej domu podzielic na dwa pomieszczenia - spizarnie i duza garderobe dostepna z holu. Ale wymagaloby to przerobienia okien.
Taka garderoba by sie przydała, zwlaszcza, ze te na poddaszu sa bardzo symboliczne (pod skosami sa nieustawne)
4. Gdy siedzisz sobie na tarasie przy grillu, to musisz przejsc caly dom, aby z kuchni przyniesc piwo lub musztarde. Taras powinen sasiadowac z kuchnia.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 17:09   #44
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Elfir - bardzo Ci dziękuję
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 12:19   #45
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Post Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Klaudyjka- za bardzo się na projektach nie znam i nie potrafie raczej tak "realnym"okiem popatrzeć na projekty jak Elfir( za co jej dziękuje ). Jak dla mnie Szymon jest ciekawym projektem, jedynie co to moze zmieniłabym jadalnie i kuchnie wg pomysłu Elfiry i przedzieliłabym salon jakimiś szklanymi drzwiami od reszty pomieszczeń.Poddasze fajnie zaprojektowane.


A kobieta zmienną jest ostatnio "wpadł "mi w oko jeszcze jeden projekt co o nim myslicie?

http://www.archipelag.pl/projekty-do...Min=120&Part=3
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 14:14   #46
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Dom wygląda ładnie, ale mnie np. nie podoba się przechodzenie przez salon z garażu, żeby dojśc do kuchni to raz; wydaje mi się że z salonu widać toaletę. Trzy - tak jak wyżej - żeby przejść z tarasu do kuchni trzeba przemaszerować przez caly dom.


EDIT: Dziewczyny (chłopaki też ) - nasze ocenianie przenoszę tu Jak już projket wybrany,, dostosowany, zrobiony i kopiemy fundamenty - zapraszam na "Wizażanka buduje dom "

Może tak być ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2007-10-16 o 17:29
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 17:44   #47
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez kapka Pokaż wiadomość
ostatnio "wpadł "mi w oko jeszcze jeden projekt co o nim myslicie?

http://www.archipelag.pl/projekty-do...Min=120&Part=3
Ilosc polaci dachowych! To kosztuje grube pieniadze - belkowania, pokrycie, obrobki blacharskie, dodatkowa ilosc rynien.

Powiedz mi, gdzie ustawisz szafe w pokoju na pietrze (bo garderoby brak)? Albo okna i drzwi, albo skosy.

Uwazam, ze klatka schodowa nie powinna znajdowac sie w pokoju dziennym w domu, gdzie mieszkaja dwa pokolenia.
Pod schodami tworzy ci sie przestrzen do kurzenia sie, bo schowka tam chyba nie zrobisz.

Wneka na szafe w korytarzu jest plytsza niz zwykla szafa, wiec z duzym prawdopodobienstwem nie zawiesisz tam ramiaczka z plaszczem.

Na projekcie podano wymiary podlogi poddasza nie nie powierzchni mozliwej do normalnego uzytkowania - co widac w lazience - wanna daleko odsunieta jest od scianki kolankowej.


Tak wogole - jaka to duza dzialka?
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 18:17   #48
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałam się pochwalić projektem, który wstępnie uznaliśmy za trafiony. Jakie jest Wasze fachowe zdanie na jego temat?

http://www.domywtradycji.pl/karolina,151,9.html
To mi się bardzo podoba
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 21:08   #49
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

No my niestety ze względu na połozenie działki w otulinie OPN mamy bardzo sztywne zasady jeśli chodzi o wyglad domu, wiec jesli nawet zdecydowalibysmy sie na jakiś projekt gotowy trzeba by wydać na jego adaptacje tylez samo ile na projekt indywidualny i na taki się chyba zdecydujemy . Póki co trwa załatwianie wwszystkich spraw notarialnych itp, czyli nuda, urzedy i papierki .
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-18, 11:43   #50
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Wizażanka buduje dom - krok po kroku

Elfir-działka ma 10 arów.

Kurcze, nie tak łatwo znaleść swój wymarzony projekt już nie mam pojęcia gdzie szukać.. moze by tak projekt indywidualny???Może wiecie ile taki kosztuje??
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 07:58   #51
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

kapka ja tez mam problem z wyborem projektu Zostaniemy chyba jednak przy moim pierwszym wybranym Mlecz ze str archeton.pl
Jest maly i prawdopodobnie niedrogi w budowie. Ja mam dwie corki starsza ma prawie 15 lat wiec za jakis czas wyprowadzi sie z domu a potem druga i zostaniemy sami. Kto wtedy bedzie sprzatal wielkiego kolosa? Dlatego raczej zostaniemy przy mleczu.
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 10:37   #52
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Klaudyjka niby jest mase tych projektów, jednak zawsze czegoś brakuje lub jest nie w tym miejscu co byśmy chcieli.Na dodatek, musze znaleść taki projekt by zaakceptował go TŻ, bo jesli mu się nie spodoba to klapa i musze szukać dalej.My jak na razie mamy 2,5 letnią córke, ale kiedyś planujemy powiększyć rodzinkę, więc dom do 140m2 napewno by nam wystarczył.
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 12:33   #53
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Jesli zdecydujecie sie na dany projekt, zapytajcie firmy czy moze wam podac adresy realizacji. Warto sie przejechac i obejrzec, czy na papierze wyglada tak samo jak po realizacji.
No i oczywiscie forum muratora to podstawa samodzielnego budowania.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 13:07   #54
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

O, i śliczna Elfir nam się pokazała w avatarze

Kapka , Klaudyjka - a może zdecydowałabyście się na projekt indywidualny ? Z tego co wiem, nie jest to dużo droższe od gotowego projektu.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-19, 14:49   #55
kraajanka
Rozeznanie
 
Avatar kraajanka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: z nad Bałtyku:-)
Wiadomości: 563
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Gosiu, dom ładny. Ja osobiście przesunęłabym ściankę kuchni tak, żeby otworzyć ją bardziej na salon, tak żeby był l;epszy dostęp do wyjścia na taras - to się przydaje w trakcie rodzinnych spotkań przy grilu w ogrodzie. Postarałabym się też eyodrębnić gdzieś na dole małe pomieszczenie na pralnię - przydaje się, bo wtedy nie trzeba ustawiać pralki w łazience.
__________________
Pozdrawiam))
kraajanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 20:47   #56
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Jestem pod wrażeniem waszej wyobraźni przestrzennej. Patrząc na projekt jakoś nie umiem wyobrazić sobie pomieszczeń.. Wprawdzie do rozpoczęcia budowy domu mam jeszcze sporo czasu, ale bardzo proszę o uwagi do dwóch projektów, które wybraliśmy z TŻ:

mój faworyt: http://projekty.muratordom.pl/projek...48&IdKolekcji=

i drugi (mniej nam się podoba, ale wydaje się prostrzy w realizacji)
http://projekty.muratordom.pl/projek...74&IdKolekcji=

Oba są niewielkie, ale wybieraliśmy je z myślą o nas dwojgu (z możliwością powiększenia do 3).
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 21:21   #57
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez pluszynka Pokaż wiadomość
Jestem pod wrażeniem waszej wyobraźni przestrzennej. Patrząc na projekt jakoś nie umiem wyobrazić sobie pomieszczeń.. Wprawdzie do rozpoczęcia budowy domu mam jeszcze sporo czasu, ale bardzo proszę o uwagi do dwóch projektów, które wybraliśmy z TŻ:

mój faworyt: http://projekty.muratordom.pl/projek...48&IdKolekcji=

i drugi (mniej nam się podoba, ale wydaje się prostrzy w realizacji)
http://projekty.muratordom.pl/projek...74&IdKolekcji=

Oba są niewielkie, ale wybieraliśmy je z myślą o nas dwojgu (z możliwością powiększenia do 3).
Na wstępie zaznaczam, że nie jestem złośliwy, ale krytyczny

Druga informacja: nie podoba mi się styl lat 80-tych, który można kupić po cenach wyprzedaży zeszłotygodniowego chleba na muratorze. Wolę architekturę nowocześniejszą, co nie znaczy, że droższą...

Mam kilka uwag:
- 1/3 parteru to garaż - rozumiem, że bardzo lubicie swoje autko
- drewniana fasada wymaga odnowienia co 2-4 lata; drapanie, gruntowanie, malowanie; nie wiem, czy to jest warte takiego zachodu (jeśli ktoś wam wmawia, że drewno na elewacji jest wieczne, zmieńcie speca od drewna natychmiast!)
- bryła budynku trąci murator-standardem i archeologiczną architekturą lat 80-tych (mały, niepraktyczny, biały domek)
- poddasze z pochyłymi ścianami (mówię to, bo mieszkałem na takim 4 lata) to koszmar. Obita głowa, w lecie duchota - ble!

Rady:
- idea projektów etapowych (kroczących) - rozbudowywanych w miarę potrzeb
- zorientować się w kosztach przeróbki projektu muratorstandardu i porównać z kosztem zamówienia autorskiego projektu domu (często porównanie wypada na korzyść autorskiego)

Jak coś sobie przypomnę, to dopiszę

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 10:55   #58
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez pluszynka Pokaż wiadomość
Troszke do przerobienia jest uklad kuchni i wejscia.
Na twoim miejscu zrezygnowalabym ze spizarni, ktora bardzo pomniejsza kuchnie i robi ja nieustawna. Rozwiazanie z plyta kuchenki przy jadalni nie jest dobre - zwlaszcza jak cos przypalisz
Przesunelabym nieco (60 cm) scianke spizarni z przedsionkiem, tak, by powiększyć przedsionek i móc tam wstawić wieszaki/szafę ubraniową i szafke na buty.
Można rozważyć również wybicie drzwi między domem a garażem, koło wc, zamiast drzwi przy wejściu do domu.
No i ten schowek pod schodami, dostepny od pomieszczenia gospodarczego, strasznie niewygodny - podest schodow jest gdzies na wysokosci 1,2-1,5 a zakonczenie schodow na wysokosci ponad 2 m. Czyli chowek bedzie z przodu bardzo niski a z tyłu wysoki.
Piętro jest klasyczne. Moze przydalyby sie wieksze okna w szczytach, by ograniczyc ilosc okien polaciowych. No i brak garderoby. Brak dodatkowej lazienki odczujecie dopiero jak beda dzieci.

Cytat:
Napisane przez pluszynka Pokaż wiadomość
i drugi (mniej nam się podoba, ale wydaje się prostrzy w realizacji)
http://projekty.muratordom.pl/projek...74&IdKolekcji=
Ja nie lubie okien polaciowych i za duzej ilosci skosow, wiec nie podoba mi sie poddasze.
na parterze musisz obleciec dom by wejsc do kuchni z zakupami.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 19:27   #59
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Na wstępie zaznaczam, że nie jestem złośliwy, ale krytyczny

Druga informacja: nie podoba mi się styl lat 80-tych, który można kupić po cenach wyprzedaży zeszłotygodniowego chleba na muratorze. Wolę architekturę nowocześniejszą, co nie znaczy, że droższą...

Rady:
- idea projektów etapowych (kroczących) - rozbudowywanych w miarę potrzeb
- zorientować się w kosztach przeróbki projektu muratorstandardu i porównać z kosztem zamówienia autorskiego projektu domu (często porównanie wypada na korzyść autorskiego)

Jak coś sobie przypomnę, to dopiszę


Urodziałam się w 81 - może jakoś przeszłam taką stylistyką a tak poważnie to nie wiem, czy różni się budownictwo lat 70, 80, 90-tych. Dziękuję za Twojego uwagi - także będziemy jeszcze szukać. Na drewno jestem zdecydowana (marzył nam się dom drewniany, ale wybito nam go z głowy i choć trochę drewna chcemy pozostawić).
Widział setki ładniejszych projektów, ale za każdym razem było to dużo większe domy. My chcemy taki malutki (nie jestem wielbicielką sprzątania) w zasadzie dla dwóch osób.


Elfir
bardzo dziękuję - masz właśnie to czego ja nie posiadam - wyobraźnię przestrzenną Brak łazienki odczujemy od razu (i to jest rzeczywiście minus), a uwagi co do kuchni - na pewno przemyślę.

Idzie zima więc na wiosnę zaatakuję pewnie nowym projektem, chociaż ten biały "niepraktyczny" domek wciąż mi się podoba.
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 20:36   #60
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A ja zwrócę uwagę na jedno. W projektowaniu budynku ważna jest kwestia stron świata. Dlatego jestem przeciwna domom z katalogu, gdyż każda działka jest inna i nie każdy może cieszyć się luksusem wjazdu na posesję od strony północnej, żeby od południa zrobić pokój dzienny z tarasem (jeśli tak jest w przypadku projektu wybranego przez Pluszynkę, to sytuowanie kuchni od zachodu nie jest dobrym pomysłem).
O estetyce projektu Pluszynki się niewypowiadam - każdy ma swój gust Uważam, że i tak wygląda (przynajmniej z wizualizacji) lepiej, niż większość typowych katalogowych domków. A takie przypory na elewacji, jak w projekcie wskazanym przez Kapkę, wzbudzają mój stanowczy protest
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.