Laserowa korekta wady wzroku - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-15, 23:06   #1891
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Melduje się po wizycie u dr Gadomskiej. Co prawda pierwsze wrażenie w Okolaser było kiepskie(w porównaniu z mavitem zwłaszcza - sam wygląd i organizacja), ale w końcu nie tylko o to chodzi . Dr BARDZO profesjonalnie i dokładnie podchodzi do pacjentów. U mnie przy badaniu wykryła znamię w oku, czeka mnie dalsza diagnoza.
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 00:30   #1892
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dlatego że zawsze w szkłach / soczewkach widzisz lepiej niż po operacji.
(choć był tu przypadek dziewczyny której operacja pomogła ale to wyjątki, stożki, nierówna rogówka itd)

Jak masz 2 3D to proponuje sobie odpuścić chyba że ze po prostu okulary cię ograniczają tj sport itd.

Jak masz >6D to zawsze po operacji będzie dla ciebie lepiej.
Za przeproszeniem miło zobaczyć nogi pod prysznicem. W zamian za nadwrażliwość na światło, znacznie szybsze męczenie się oczu. Możliwe powikłania itd.
Bardzo niewiele osób zmienia swoje nawyki. Czyli wciąż ludzie pozostają introwertykami.
Natomiast zazwyczaj korzystnie wpływa to na kręgosłup. - przeważnie patrzą pod nogi.

Poza tym wydanie np 7 tyś pln by sobie z -3D zrobić -0,75D i wciąż musieć używać okularów do prowadzenia samochodu np to dla mnie głupota.

Po 1 liczyć się z konsekwencjami czyli wyższą wrażliwością NA WSZYSTKO. Może nie być nic a możesz nie móc funkcjonować w pewnych warunkach. Zależy od metody i wielu innych czynników.
Po 2 liczyć się z tym że niemal na pewno nie będzie to 0,0
Po 3 po 40 znów okulary

TAKIE SĄ FAKTY CZY JE AKCEPTUJESZ CZY NIE.
Dlatego operacja jest zalecana przy dużych wadach. A nie na zasadzie mam klinike za rogiem a pierdykne se laserem po oczach.

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2017-04-16 o 00:33
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 01:08   #1893
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Czyli utrzymanie pewnej króktowroczności (rzędu -3) pozwoli uniknąć okularów do bliży na starość?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 00:52   #1894
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Po 1 po kij ci aż -3. Bezpiecznie jest mieć -0,5 -0,75
Da ci to +1 +2 max na starość Czyli niewielkie minusy teraz nieduże plusy na starość.
Jeśli teraz zostanie ci -3 a na starość zrobi ci się +3.
To będziesz musiała używać okularów i tu i tu. Z powodu osłabienia akomodacji oka. Zmiany w mięśniach itd. Dlatego tak dużo ludzi na starość musi używać 2 pary okularów.
Po 2 nie bo dodaj sobie zmętnienia, jaskrę itd.

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2017-04-17 o 00:54
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 20:04   #1895
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Gdzieś czytałam, że starczowzroczność do tak do +3 się rozwija (o pół dioptrii na 5 lat średnio) więc wada -3 daje szansę na czytanie bez okularów przy kiepskim widzeniu na odległość oczywiście.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 00:42   #1896
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

NIE

Nie chce mi się szukać jakiegoś dziadka który ma np -3 i +2D jednocześnie
Popytaj znajomych
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 07:40   #1897
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja znam osoby, które całe życie miały dużą krótkowzroczność (nie wiem dokładnie ile) a w starszym wieku czytają i robią precyzyjne czynności bez okularów. Szczerze mówiąc wolę teraz widzieć gorzej na odległość ale móc za parę lat robić zakupy (czytanie etykiet) bez okularów.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-21, 13:35   #1898
bartek93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Wczoraj miałem zabieg w Szczecinie, dzisiaj miałem pierwszą wizytę kontrolną. Zabieg przeprowadzał lek. Piotr Krzywicki. Najlepiej wydane pieniądze w moim życiu, mimo, że mam dopiero 24 lata Nie mam światłowstrętu, żadnych efektów ubocznych, żadnego bólu, pieczenia, nic. Widzę doskonale. Czytałem wszystko z tablicy. Zabieg bezbolesny (Lentivu), co nie znaczy, że nie czuć tego co robi lekarz (czyli wyciąganie lentikuli, zakładanie tej foli przed rozłożeniem rozwórki czy ta tuba, miałem wrażenie, że odessie mi oko ) . Osoby, które były przede mną a także ci, którzy mieli zabieg po mnie to potwierdzili. W poczekalni czułem się świetnie, przez parę minut po zabiegu miałem delikatnie zamglony obraz, gdy opuszczałem pokój wypoczynkowy po jakichś 20 minutach czułem się tak jakbym nie miał żadnego zabiegu a widziałem o wiele lepiej. Moja wada wynosiła sfera -4 i -2, cylindry -3.25 i -3.
bartek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 20:43   #1899
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Homman - naczelny pesymista polski (+ mistrz straszenia).

Ludzie nie sluchajcie tego jego pier*olenia bo to do niczego nie prowadzi. To taki typowy trol co ma radoche, ze ludzi nastraszyl.

Jezeli wada wam przeszkadza i mozecie ja korygowac to korygujcie!

Znajomy mial -2,5 i poszedl na zabieg, efekt? Zeszli mu do -0,25 (to taki raczej blad graniczny, zazwyczaj od +0,25 do - 0,25 wychodzi po zabiegu, z tym "0" to raczej jest mit - ciezko aby tak trafic).
-0,25 to jest doslownie sokoli wzrok, a wiem to stad, bo wiele razy probowalem sie z nim porownac.... i zawsze wszystko widzi lepiej...

Widzi w tym momencie swietnie (w zyciu nie widzial tak dobrze w zadnych okularach).
Jest on juz chyba z 2 lata po zabiegu, i serdeczeniw szystkim poleca.
Nie ma zadnych efektow ubocznych, poczatkowo mial suche oczy + rozszczepinie swiatla ale po okolo roku mu zeszlo (to juz kwestia indywidualna).
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 01:21   #1900
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Milo mi

Po 1 sam się poddałem operacji po latach rozważań.
Po 2 piszesz że człowiek wydał 6 tyś pln po to by dalej nosić okulary.
-0,25 to nie jest sokoli wzrok.
Sokoli wzrok to ok +0,5D
Po 3 męczył się rok.

Każdy przypadek jest indywidualny.

Zauważ że ja polecam w ciemno osobom >6D.
Oraz osobom z problemami z krzywizną rogówki.

Innym po prostu radzę się zastanowić.
I podobnie jak większość lekarzy uważam że masz <3D widzisz super w okularach to nie kombinuj.
Chyba że masz ku temu wyraźne powody. Bo np okulary cię ograniczają. Ale nie dla kaprysu.
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 08:00   #1901
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ponawiam pytanie - czy po korekcie krótkowzroczności widzicie gorzej z bliska? Ja noszę obecnie soczewki -2,75 i z bliska widzę w nich gorzej niż gołym okiem.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-25, 00:18   #1902
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jeśli w soczewkach masz problem z bliżą tzn że masz za mocne soczewki. Kup -2,5 i będzie git.
Jak tak będziesz używać oka to oko nie będzie się skupiać na dalszych obiektach. I za chwile dojdziesz do -5.
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 07:31   #1903
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Próbowałam już o 0,5 dioptrii słabsze soczewki ale też z bliska widziałam gorzej niż bez korekcji.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 02:49   #1904
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Może wciąż za dużo. 0,75 ?

Wiesz że soczewki musza być o 1/3 słabsze niż okulary +_
Zakładając że nosisz 2,75 soczewki to przy szkłach 3,25 3,5.

Ewentualnie kwestia krzywizny soczewki.
Wiele osób kupuje soczewki przez net nie biorąc po uwagę tego parametru. Zresztą wielu optyków nie bierze i na zasadzie trzyma się to ok.

Potem przyczynia się to do ocierania rogówki tworzenia stożka itd.

Poza tymi 2 opcjami czyli za mocne lub zła krzywizna nie ma innej opcji.
W odwrotnej sytuacji czyli widzisz dobrze w soczewkach a źle w okularach to mowa o złej krzywiźnie oka.
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 07:47   #1905
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Napiszę na szaro bo zrobił się offtop. Słabsze już być nie mogą bo nie polepszają dostatecznie widzenia dali. Ja czytałam że do 4 dioptrii soczewki dobiera się o mocy jak okulary. Mocniejsze odpowiednio się pomniejsza (o 0,25 do 1 dioptrii).
Co do krzywizny to przyznam, że nie badałam a akurat z tych soczewek, które chciałam nie było tego parametru do wyboru.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 11:56   #1906
wadowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Soczewki to chyba okulista dobiera? Sam nigdy nie nosiłem, ale interesowałem się tematem i moc soczewek jest inna niż okularów. Nie jestem w Twoim temacie, bo może masz takie badania u okulisty za sobą, ale ja bym nie eksperymentował jeśli sama sobie soczewki dobierasz.

A w temacie laserowania to ja mam termin badań w Weiss Klinik na 9 maja i od razu umówiłem się jak coś na zabieg na 16 maja, do dr Rogowskiej bo ma duże obłożenie. Oby się tylko załapać na zabieg..... A jeśli nie laser, to jest jakaś alternatywa? czy to Lentivu można robić jeśli laser nie wchodzi w grę?
wadowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 12:07   #1907
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mnie właśnie minął termin ważności badań kwalifikujących do zabiegu. Na razie się nie zdecydowałam. Pewnie w końcu udręczona soczewkami wrócę do tematu
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 20:40   #1908
bartek93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja tak odkładałem dwa lata, ze strachu i niepewności. Pamiętam, że gdy byłem pierwszy raz w Optegrze pod koniec 2015 proponowano mi zabieg Lentivu następnego dnia (to wzbudziło moją podejrzliwość), zdecydowałem, że dam znać za tydzień, i tak minęły dwa lata
Z perspektywy czasu żałuję, że się wtedy nie zdecydowałem.
bartek93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 08:44   #1909
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

No ja też trochę żałuję, że się nie zdecydowałam ale jakby miały wystąpić jakieś powikłania lub efekt zabiegu nie zadowoliłby mnie z innego względu to dopiero bym sobie wyrzucała do końca życia.Ja mam stosunkowo małą wadę - jestem w stanie funkcjonować bez soczewki czy okularów. Przy wysokiej pewnie bym się nie zastanawiała bo bilans korzyści i strat byłby na pewno na plus.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-28, 13:56   #1910
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
Dlatego że zawsze w szkłach / soczewkach widzisz lepiej niż po operacji.
(choć był tu przypadek dziewczyny której operacja pomogła ale to wyjątki, stożki, nierówna rogówka itd)

Jak masz 2 3D to proponuje sobie odpuścić chyba że ze po prostu okulary cię ograniczają tj sport itd.

Jak masz >6D to zawsze po operacji będzie dla ciebie lepiej.
Za przeproszeniem miło zobaczyć nogi pod prysznicem. W zamian za nadwrażliwość na światło, znacznie szybsze męczenie się oczu. Możliwe powikłania itd.
Bardzo niewiele osób zmienia swoje nawyki. Czyli wciąż ludzie pozostają introwertykami.
Natomiast zazwyczaj korzystnie wpływa to na kręgosłup. - przeważnie patrzą pod nogi.

Poza tym wydanie np 7 tyś pln by sobie z -3D zrobić -0,75D i wciąż musieć używać okularów do prowadzenia samochodu np to dla mnie głupota.

Po 1 liczyć się z konsekwencjami czyli wyższą wrażliwością NA WSZYSTKO. Może nie być nic a możesz nie móc funkcjonować w pewnych warunkach. Zależy od metody i wielu innych czynników.
Po 2 liczyć się z tym że niemal na pewno nie będzie to 0,0
Po 3 po 40 znów okulary

TAKIE SĄ FAKTY CZY JE AKCEPTUJESZ CZY NIE.
Dlatego operacja jest zalecana przy dużych wadach. A nie na zasadzie mam klinike za rogiem a pierdykne se laserem po oczach.


W maju 2017 minie rok od mojej operacji oczu SMILE.


Jestem zadowolona ale ROZSZCZEPIAJĄCE się światła to nic fajnego, bo zawsze przed prowadzeniem auta wpuszczam BIPROLAST, krople na jaskrę ale to jedyne na rynku wg mojej lekarki z MAVIT dla osób po korekcji wzroku, by nie powiększały źrenicy i dzięki temu nie rozprasza się światło. Naukowcy kończą pracę nad kroplami dla osób po laserowej korekcji wzroku ale nie mogę nigdzie o tym znaleźć artykułów...


Nadwrażliwość na światło - nie mam, ale okulary z filtrem dobry mam zawsze przy sobie, bo nie chcę uszkodzić oczu, teściowa nastraszyła że ktoś z rodziny uszkodził sobie wzrok jak było na śniegu i słońce świeciło i takie tam. Nie wiem czy to prawda ale okulary przeciwsłoneczne mam zawsze przy sobie.


Ja widzę lepiej po operacji niż w okularach, w 90% lepiej niż w soczewkach ale jak są dni pochmurne a ja siedzę cały dzień przy kompie (8h) to jak wychodzę na zewnątrz to mam takie -0.50.



Cytat:
Napisane przez bartek93 Pokaż wiadomość
Wczoraj miałem zabieg w Szczecinie, dzisiaj miałem pierwszą wizytę kontrolną. Zabieg przeprowadzał lek. Piotr Krzywicki. Najlepiej wydane pieniądze w moim życiu, mimo, że mam dopiero 24 lata Nie mam światłowstrętu, żadnych efektów ubocznych, żadnego bólu, pieczenia, nic. Widzę doskonale. Czytałem wszystko z tablicy. Zabieg bezbolesny (Lentivu), co nie znaczy, że nie czuć tego co robi lekarz (czyli wyciąganie lentikuli, zakładanie tej foli przed rozłożeniem rozwórki czy ta tuba, miałem wrażenie, że odessie mi oko ) . Osoby, które były przede mną a także ci, którzy mieli zabieg po mnie to potwierdzili. W poczekalni czułem się świetnie, przez parę minut po zabiegu miałem delikatnie zamglony obraz, gdy opuszczałem pokój wypoczynkowy po jakichś 20 minutach czułem się tak jakbym nie miał żadnego zabiegu a widziałem o wiele lepiej. Moja wada wynosiła sfera -4 i -2, cylindry -3.25 i -3.

Proponuję Ci tydzień dać odpocząć oczom od komputera, telewizji, dużo spać i odpoczywać. A nie drugi dzień po oiperacji a Ty przy komputerze, szanuj oczka



Cytat:
Napisane przez krzynu Pokaż wiadomość
Homman - naczelny pesymista polski (+ mistrz straszenia).

Ludzie nie sluchajcie tego jego pier*olenia bo to do niczego nie prowadzi. To taki typowy trol co ma radoche, ze ludzi nastraszyl.

Jezeli wada wam przeszkadza i mozecie ja korygowac to korygujcie!

Znajomy mial -2,5 i poszedl na zabieg, efekt? Zeszli mu do -0,25 (to taki raczej blad graniczny, zazwyczaj od +0,25 do - 0,25 wychodzi po zabiegu, z tym "0" to raczej jest mit - ciezko aby tak trafic).
-0,25 to jest doslownie sokoli wzrok, a wiem to stad, bo wiele razy probowalem sie z nim porownac.... i zawsze wszystko widzi lepiej...

Widzi w tym momencie swietnie (w zyciu nie widzial tak dobrze w zadnych okularach).
Jest on juz chyba z 2 lata po zabiegu, i serdeczeniw szystkim poleca.
Nie ma zadnych efektow ubocznych, poczatkowo mial suche oczy + rozszczepinie swiatla ale po okolo roku mu zeszlo (to juz kwestia indywidualna).
Odnośnie wady która wychodzi -0.25 : to też tak mam, komputery nie są przystosowane do mierzenia wady osób po operacji - tak mi wyjaśniono w Mavit. Bo na komputerze -0.25 a jak trzeba czytać to czytam wszystko i po dołożeniu szkieł z mocą -0.25 czy -0,50 widzę gorzej - czyli raczej nie ma tam wady wzroku



Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie - czy po korekcie krótkowzroczności widzicie gorzej z bliska? Ja noszę obecnie soczewki -2,75 i z bliska widzę w nich gorzej niż gołym okiem.
Ja nie. ALE .... jak przytulam męża to jak patrzę na niego tak bardzo z bliska BOLĄ mnie oczy i jest "za blisko" .. dizwne uczucie. Kiedyś tak nie miałam, mogłam dotykać np nosem jego nosa (wiem głupie porównanie ale chcę Wam wyjaśnić o co chodiz :P ) to było okej, a teraz po prostu bolą mnie oczy od takiego bliskiego patrzenia....
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 22:55   #1911
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mnie w soczewce obraz z bliska (kilka cm) się rozmazuje. Brwi depiluję po wyjęciu. Kotrekcji laserowej bym nie "wyjęła".
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 15:37   #1912
carola4903
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 12
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

A jakieś opinie o ArtLife w Gdańsku??? Bo powoli przymierzam się do zabiegu i szukam dobrej kliniki. A może jakaś inna? Bardzo boję się zabiegu.
carola4903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 17:52   #1913
MisBetinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Nie słyszałam Mam jednak znajomego, który poddał się korekty w Centre de la Vision i jest bardzo zadowolony. Też poważnie rozważałam ten zabieg, przez pół roku nie pogłębiała mi się wada wzroku. Myślałam, że odczekam jeszcze trochę i spróbuję - noszę okulary od 9 roku życia i mam już tego dość. Niestety wada zaczęła mi się pogłębiać, niewiele ale jednak Myślicie, że to może mieć jakiś związek z zaburzeniami hormonalnymi??
MisBetinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 19:19   #1914
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

MisBetinka tez mam problemy z hormonami i na lewe oko nadal nie widze za dobrze, mam nadzieje jwdnak, ze niedlugo mi sie poprawi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 10:08   #1915
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez MisBetinka Pokaż wiadomość
(...)Myślicie, że to może mieć jakiś związek z zaburzeniami hormonalnymi??
Wydaje mi się, że tak.

Moja lekarka przed zabiegiem, gdy mówiła mi o wszystkich plusach i minusach to powiedziała jasno, żebym była świadoma też że w czasie ciąży wada może mi się pojawić / pogłębić bo wtedy pod wpływem zmiany w hormonach w kobiecym organizmie zachodzą takie zmiany które mogą ale nie muszą pogorszyć wadę wzroku.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 20:01   #1916
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Hej

Przejrzałam posty napisane od września poprzedniego roku i zauważyłam że wiekszosc, jak nie wszyscy wypowiadając sie, mieli lub mają wadę krotkowzrocznosci. Czy jest może ktoś kto korygowal dalekowzrocznosc i może się wypowiedzieć? Interesuje mnie wielkość wady, astygmatyzm, jaka metoda była zastosowana, no i jakie są rezultaty

Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 13:06   #1917
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jak to wygląda z kontrolami po zabiegu? Mam termin na środę, ale bardzo mi to nie pasuje ;/. I przez najbliższy czas też nie będę miała kIedy.
Gdzieś czytałam, że powinno być: dzień po, miesiąc, pół roku i rok. U mnie minęły 3 mIesiące. Chyba nic się nIe powinno stać, jak przesune to o 2tyg? Szczególne że wcześniej wszystko było w porządku
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 16:20   #1918
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cześć,

ja właśnie też przymierzam się powoli pod taki zabieg, czy znacie może jakąś dobrą klinikę godną polecenia, nie biorącej dużo pieniędzy? Mam wadę -3.95 w lewym i prawym oku w dodatku astygmatyzm w prawym.

Dziękuję
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-13, 20:51   #1919
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
Jak to wygląda z kontrolami po zabiegu? Mam termin na środę, ale bardzo mi to nie pasuje ;/. I przez najbliższy czas też nie będę miała kIedy.
Gdzieś czytałam, że powinno być: dzień po, miesiąc, pół roku i rok. U mnie minęły 3 mIesiące. Chyba nic się nIe powinno stać, jak przesune to o 2tyg? Szczególne że wcześniej wszystko było w porządku
Roznie bywa, mozesz miec nawet tak:
dzien po, 3 dni, tydzien, 2 tygodnie, miesiac , 3miesiace, pol roku i rok, oraz nastepnie co roku.
Jesli nie zalezy ci na ewentualnej darmowej rekorekcji (o ile w klinice takowa jest) to nie musisz robic badan dokladnie w konkretnym przewidzianym przez nich czasie.
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 12:41   #1920
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez MrsPapuga Pokaż wiadomość
Cześć,

ja właśnie też przymierzam się powoli pod taki zabieg, czy znacie może jakąś dobrą klinikę godną polecenia, nie biorącej dużo pieniędzy? Mam wadę -3.95 w lewym i prawym oku w dodatku astygmatyzm w prawym.

Dziękuję
Moim zdaniem ceny są wszędzie takie same, różnią się +/- 500 zł na danej metodzie.
Szukaj nie kliniki i cen a specjalisty który Cię zbada i zrobi potem zabieg, taka moja sugestia
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.