Filologia angielska z naciskiem na Kanadę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-16, 14:08   #1
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558

Filologia angielska z naciskiem na Kanadę


Hej ;-) Czy wiecie może czy istnieje na jakiejś uczelnii kierunek: filologia angielska z naciskiem na kulturę i literaturą kanadyjską (tak jak np. amerykanistyka, która poświęca uwagę Stanom, a nie Wielkiej Brytanii)
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 15:42   #2
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Filologia angielska z naciskiem na Kanadę

Mysle ze w Poznaniu bys cos takiego znalazla, a jak nie to po prostu specjalnosc amerykanska z jezykiem francuskim, na jedno wyjdzie. Literature i historie bys musiala jednak ogarnac sama.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 20:13   #3
MIAAAUUU
Przyczajenie
 
Avatar MIAAAUUU
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Filologia angielska z naciskiem na Kanadę

Nie sądzę, na wszystkich filologiach omawia się przede wszystkim Wlk. Brytanię i Stany Zjednoczone jako kolebki i główne "ośrodki" kształtowania i rozwoju języka angielskiego oraz kultury anglojęzycznej. Wydaje mi się, że na którejś anglistyce na UW (bo jak wiadomo jednostek dydaktycznych jest tam kilka) były 1 zajęcia (chyba konwersatorium dla zainteresowanych) właśnie na temat Kanady. Ale to tylko 1 zajęcia i słyszałam o tym kilka lat temu, nie wiem czy jeszcze są i raczej musiałabyś uczyć się sama, ale jeśli temat cię interesuje, to nauką nie można tego nazwać
__________________
Dom należy do kota, my tylko spłacamy kredyt
MIAAAUUU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 09:06   #4
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Filologia angielska z naciskiem na Kanadę

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Mysle ze w Poznaniu bys cos takiego znalazla, a jak nie to po prostu specjalnosc amerykanska z jezykiem francuskim, na jedno wyjdzie. Literature i historie bys musiala jednak ogarnac sama.
Cytat:
Napisane przez MIAAAUUU Pokaż wiadomość
Nie sądzę, na wszystkich filologiach omawia się przede wszystkim Wlk. Brytanię i Stany Zjednoczone jako kolebki i główne "ośrodki" kształtowania i rozwoju języka angielskiego oraz kultury anglojęzycznej. Wydaje mi się, że na którejś anglistyce na UW (bo jak wiadomo jednostek dydaktycznych jest tam kilka) były 1 zajęcia (chyba konwersatorium dla zainteresowanych) właśnie na temat Kanady. Ale to tylko 1 zajęcia i słyszałam o tym kilka lat temu, nie wiem czy jeszcze są i raczej musiałabyś uczyć się sama, ale jeśli temat cię interesuje, to nauką nie można tego nazwać
Rozumiem dziewczyny, dzięki za odpowiedzi! Zobaczymy, może jeszcze coś otworzą
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 10:23   #5
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Filologia angielska z naciskiem na Kanadę

Ja bym popatrzyla na UAM w Poznaniu jednak, bo wiem, ze maja nawet specjalnosc celtycka, szkocka chyba tez, wiec bym sie nie zdziwila jakby byla kanadyjska, ale o ile rozumiem to traktuje sie Kanade jako przedluzenie USA XD a maja tam francuski do wyboru, aczkolwiek wiem tez, ze o wiele lepiej ucza tam hiszpanskiego, w tempie ekspresowym praktycznie a od kompletnego zera czesc, nazywam sie.. mam X lat
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 13:31   #6
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Filologia angielska z naciskiem na Kanadę

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ja bym popatrzyla na UAM w Poznaniu jednak, bo wiem, ze maja nawet specjalnosc celtycka, szkocka chyba tez, wiec bym sie nie zdziwila jakby byla kanadyjska, ale o ile rozumiem to traktuje sie Kanade jako przedluzenie USA XD a maja tam francuski do wyboru, aczkolwiek wiem tez, ze o wiele lepiej ucza tam hiszpanskiego, w tempie ekspresowym praktycznie a od kompletnego zera czesc, nazywam sie.. mam X lat
Nie znalazłam tam Jest tylko z tego rodzaju, celtycka, angloamerykańska i południowoafrykańska
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:45.