Obracanie się dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 08:26   #1
pola72
Przyczajenie
 
Avatar pola72
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 19

Obracanie się dziecka


Witam, może któreś z was mi powiedzą coś na ten temat, lub może miałyscie to samo, bo "książkowe" standardy jakoś nie do końca zaspokajają moja ciekawość Moja ciaża po mału dobiega końca, jestem właśnie w 32 tygodniu i co mnie z jednej strony cieszy a z drugiej trochę martwi to fakt iż moja córcia jest niezłą wiercipiętą.. prócz intensywnych ruchów jakie odczówam, mała dośc często zmienia położenie z miednicowego na główkowe, w 27 tygodiu lekarz stwierdził położenie miednicowe, po czym wysłał mnie na usg które robiłam w 30 tygodniu i wykazało ono że ułozona jest główką do dołu - wiec nic innego jak zwyczajnie obróciła sie Badanie lekarskie wykazało również to samo. Wczoraj za to byłam na kolejnej wizycie u gin który stwierdził że znów mamy ułożenie miednicowe i co mnie w tym martwi.. hmm najbardziej zastanawia mnie tylko to czy przez takie jej obracanie nie owinie się ona pepowiną :/ Jakby nie patrzeć, końcówka ciaży to rownież mniej miejsca dla maluszka, z racji że robi się wiekszy jego domek staje sie bardziej ciasny na takie akrobacje.. to moja pierwsza ciąża dlatego więc wiekszość informacji staram sie uzyskać z książek lub internetu ale wydaje mi sie że doświadczenia innych kobiet są cenniejsze od złota
__________________
Robię zawsze to co chcę
pola72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 15:01   #2
mleczkowtubce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 101
Dot.: Obracanie się dziecka

ja nie jestem jeszce na takim etapie https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post31960177
mleczkowtubce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 16:28   #3
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: Obracanie się dziecka

Widocznie dzidzia ma jeszcze miejsce do obracania się i jest bardzo ruchliwym dzieckiem (przygotuj się mamo )

Przed samym terminem lekarz zrobi Ci jeszcze jedno USG, by sprawdzić czy dzidzia się przygotowała do wyjścia. Jeżeli dalej maluch będzie pokazywał tyłek to niestety możesz mieć CC.

Jeśli chodzi o pępowinę, to maluchy w brzuszku się w nią zawijają i z niej odwijają ciągle. Musisz wyluzować i być dobrej myśli.
__________________
Moje skarby: Joasia, Janusz, Justynka
Dukan, start 06. 01. 2012 (89 kg) już było 67,8 i się zmyło. Szukam siły...

Mój pazurkowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=506863


zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 19:54   #4
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Obracanie się dziecka

Tak, spokojnie dziecko obraca się główką do dołu bardzo często dopiero przed samym porodem, nie martw się na zapas
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 10:45   #5
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Obracanie się dziecka

U mnie od już dwudziestego któregoś tygodnia dziecko było główką w dół. Ale spokojnie, w 32 tygodniu ma jeszcze czas na obrócenie główką w dół, żebyś uniknęła cesarki.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.