Bardzo proszę o pomoc- cytologia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-01, 21:08   #1
inrock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: lower silesia;)
Wiadomości: 345

Bardzo proszę o pomoc- cytologia.


Dziewczyny, pisze tutaj, bo potrzebna jest pomoc ad hoc. Dziś przyszły wyniki cytologii mojej mamy. Okazało się, że są zmiany określone jako silne - HSIL CIN2 , CIN3, CIS. Dostała skierowanie na pobranie wycinka do badań. Lekarz niewiele jej wyjaśnił i stąd nasze nerwy. Jedyną wiedzę, co ten skrót oznacza uzyskałyśmy w Internetu. Piszą tam, że są to jest to, tzw, dysplazja komórek, która może przekształcić się w raka. Mama miała robioną cytologię w zeszłym roku i wykazało jej wtedy tzw. II grupe. Bardzo się boję, chodzę po domu i popłakuje. Co najgorsze, jestem w trakcie sesji, a w ogóle nie mogę skupić się na nauce, nerwy mnie zżerają, bo nie wiem co będzie. Jutro mama wybiera się do szpitala, mamy nadzieję, że pobiorą ten wycinek jak najszybciej. Podpowiedzcie, co robić? Może któraś z was miała taką sytuację? Wielkie dzięki za każdy odzew!!
__________________
Özgür
inrock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 17:16   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Bardzo proszę o pomoc- cytologia.

Lepiej, że lekarz mało mówi, niż miałby może niepotrzebnie straszyć. Nie macie wyjścia, musicie czekać i najlepiej przez net się nie diagnozować.

A II grupa cytologii uznawana jest na normalną.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 17:35   #3
inrock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: lower silesia;)
Wiadomości: 345
Dot.: Bardzo proszę o pomoc- cytologia.

Dziękuję za odpowiedź, jutro mama będzie miała pobierany wycinek do badań, także za miesiąc powinnyśmy wiedzieć, czy to zmiany rakowe, ale jestem w dobrej myśli.
__________________
Özgür
inrock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 17:40   #4
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Bardzo proszę o pomoc- cytologia.

Jeśli mama o siebie dba, o czym świadczy częste robienie cytologii, to raczej wątpliwe, żeby sobie coś zaawansowanego i strasznego wyhodowała.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 18:10   #5
inrock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: lower silesia;)
Wiadomości: 345
Dot.: Bardzo proszę o pomoc- cytologia.

Też tak sobie tłumacze, skoro rok temu nie wykazało jej nic, a w grudniu miała jeszcze badanie ginekologiczne (leczy nadżerkę) to lekarz prowadzący, sam zaskoczony był wynikiem cytologii, bo podczas badania wszystko ładnie wyglądało. Dziękuje za zainteresowanie Na innych forach w internecie mnóstwo kobiet się udziela, wzajemnie nakręca, a niewiele jest wartościowej treści
__________________
Özgür
inrock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 08:35   #6
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Bardzo proszę o pomoc- cytologia.

Moja koleżanka miała raka sz y jki ma ci cy, bo pewnie tego się obawiacie i jej już wyniki nawet krwi były bardzo słabe, lekarz dziwił się, że w ogóle funkcjonuje. A to było wczesne stadium i wszystko dobrze się skończyło. Grunt to szybka reakcja.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.