Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-21, 23:04   #121
akaidoku
Raczkowanie
 
Avatar akaidoku
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny! Nie bylo mnie 1,5 tygodnia. A to z powodu koszmaru, jaki zafundowała mi Netia. Tyle czasu naprawiali awarie telefonu i internetu. Nigdy w życiu tyle nerwów nie straciłam na żadnej infolinii, szkoda gadać, całkowity brak kompetencji i profesjonalizmu.

Inne watki podczytywalam troche w pracy, ale tutaj za duzo sie dzieje., nie nadazylam Uff..wlasnie nadrobilam zaległości od 147 strony starego wątku

Wachlarzyku, ciesze się ze z Tata coraz lepiej

Póki co, chciałam się podzielić wrażeniami z kilku kosmetyków.

Primo, dołączam do zachwytów nad odzywka citrus&neroli JMO. Moje wlosy ja kochaja. Sa miekkie, blyszczace, sypkie, świetnie sie układają Chciałabym tylko, aby jej zapach choć trochę utrzymywał się na włosach. Używam ja z szamponem różanym Urtekram i z niego tez jestem zadowolona. Dobrze oczyszcza, ale nie bedzie zbyt wydajny niestety.

W promocji na Kosmetykach Natury kupiłam tez samoopalacz BIO2YOU i z niego tez jestem zadowolona. Daje delikatny efekt, krzywdy sobie zrobić nie mozna. Ale efekt jest widoczny (mam jasna cere). W pierwszym momencie pachnie orzechami, potem wychodza jakies cytruski i troche samoopalaczowego smrodku

Poza tym przetestowałam spora próbkę lotionu przeciwzmarszczkowego Phenome i na pewno kiedyś go kupie. Jest nadzwyczaj lekki, bardzo dobrze się wchłania i nawilża.

Zużyłam polowe opakowania maski z błotem z Morza Martwego Alepii i tutaj niestety bez zachwytów. Jakos nie widzę żadnych efektów działania. Wole glinki. I zapach jest kiepski. Ale zobaczymy jak zużyje całość, może mi się odmieni

Wykończyłam tez zielona glinkę Cattier i z tej maski jestem zadowolona. Czasem stosowałam ja punktowo na niespodzianki i wyraźnie przyspieszała ich giniecie i gojenie. W ogóle bardzo fajnie rozjaśnia.

Hmm, i to by było chyba na tyle w kwestii ostatnich eksperymentów naturalnych
Hahaha, miałaś takie zaległości, jak ja^^ Ale jeszcze nie nadrobiłam czytania.
Piękne zakupy Przymierzam się do tej odżywki jak się wzbogacę (czyli za jakieś 2 lata )
Też nie miałam internetu, mój router szlag trafił (dosłownie, burza była ; D) a teraz jestem w Poznaniu i czasami łapię bardzo słaby internet.

Ja kupiłam spodnie, pięć bluzek, dwa swetry, tunikę, szorty, chustkę, łańcuszek swarovskiego i przymierzam się do okularów, ale straciłabym tym samym wszystkie swoje pieniądze : D Niestety to się nie zalicza do kosmetyków ^ ^

Ale jeszcze planuję ciągle tą zieloną glinkę z Argiletz.
akaidoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 23:22   #122
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Mam pytanie do Sicilii i innych osób, które testowały naturalne samoopalacze - które uważacie za najlepszy do ciała?

Ja mam obecnie balsam samoopalający z bronzerem Pat&Rub i samoopalacz BIO2YOU, o którym przed chwila napisałam Pat&Rub to wlasnie taki typowy balsam samoopalajacy, nie daje spektakularnych efektow, ale fajne jest, ze ma ten bronzer. Sprawdza sie jesli potrzebujesz natychmiastowego efektu (uwaga, brudzi jasne ubrania). Zapach sredni. Konsystencja musu. Raczej nie pozostawia koloru na dłużej, zmywa się bardzo szybko.

BIO2YOU daje juz trwalszy efekt, ale nie jest to na pewno opalenizna tak intensywna jak w przypadku nienaturalnych samoopalaczy, ktorych uzywalam. Mi odpowiada efekt po 3-4 aplikacjach. Nie robi zaciekow, jest w sprayu (spray nieco przecieka, wiec trzeba uwazac, aby nie zabrudzic innych kosmetykow), płynny. Jeśli powtarza sie aplikacje dość często, to trzyma kolor. Wydaje mi się, że będzie wydajny.

Efekty kolorystyczne są różne. Pat&Rub bardziej wpada dla mnie w brąz/pomarańcz natomiast BIO2YOU w brzoskwinie/żółć. Oczywiście te kolory w obu przypadkach są delikatne
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 04:15   #123
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Hej.
Piękne zbiory. Jak z naturalnością tych mydełek z Alterry? Zawsze się waham czy je wziąć czy nie. Lawendowe bym bardzo chciała no i w ogóle teraz masa nowych zapachów powchodziła.
A ten balsam do ust boski, ma piękne opakowanie.

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------



Ooo zmniejsza przetłuszczanie, to coś dla mnie w takim razie! Tą wodę kupiłaś w aptece? I jaki ma skład?

Edit: Znalazłam skład. Na pierwszym miejscu alcohol denat. Nie podrażnia cię on?
Niestety te opakowania 2 naturalnych Chapsticków nie są już takie ładne w środku, ale kartoniki świetne, przyznaję.

Tak jak pisałam wcześniej z mydełka Alterry jestem zadowolona, ale nie pytajcie mnie o różane i lawendę bo to nie moje zapachy, więc ich nie kupię. (choć naturalny zapach róż i same róże uwielbiam ) A co do ich naturalności to rozumiem chodzi ci o skład?

Podaję maślanego (spisuję z opakowania): Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Sine Adipe Lac, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, Benzyl Alcohol, CI 77891.

Zapachy napewno naturalniejsze niż jakiś zwykłych mydełek. (choć tego maślanego już znacznie mniej niż aloesowego)

----------------

co do wód pokrzywowej i brzozowej to skład to: woda, potem alkohol denat., potem ekstrakt czy coś (nie pamiętam dokładnie) z odpowiednio pokrzywy i brzozy (liści jak mniemam - nie mogę sprawdzić bo jak pisałam wcześniej tę wodę przelałam, no i tym samym nie mam już oryginalnej buteleczki), i jakiś h... acid

i nie zauważyłam by w jakikolwiek sposób ten denaturat mnie podrażniał, podobno we wcierkach może się zdarzyć by się wchłaniały szybko w skóre w głowy (jeśli dobrze pamiętam tak pisała kiedyś jakaś wizażanka)

a co do tego gdzie można je kupić to wklejam cytat swojej wypowiedzi na wątku o wodzie pokrzywowej i brzozowej:

"w tym kiosku obok Smyka, tam można powiedzieć na przeciwko tej nowej drogerii Hebe - po drugiej stronie ulicy (blisko przystanku autobusowego)" - achhh oczywiście mówię o Warszawie

a ty jesteś z Wrocławia, więc może też poszukaj w jakiś osiedlowych drogeriach czy kioskach

w hurtowniach fryzjerskich (niektórych) też sprzedają (choć jak się przekonałam wcale nie taniej niż w takim kiosku)

---------- Dopisano o 04:41 ---------- Poprzedni post napisano o 04:35 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
śliczne zakupy!!!
gdzie można kupić te wody pokrzywowe i brzozowe?
dziękuję

a co do wód to jak w mojej odpowiedzi powyżej

a no i wodę brzozową chyba Isany (czy którejś z tych marek) można kupić w Rossie (ale skład już nie taki...)

---------- Dopisano o 04:55 ---------- Poprzedni post napisano o 04:41 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Miss Puppet, ładne zakupy
A powiedz mi dlaczego starasz się nie wcierać wody brzozowej we włosy, tylko w skalp? Obciąża, szkodzi im?
Gdzie toto można kupić i czy są jeszcze inne (pisałaś o brzozowej i pokrzywowej)?
również dziękuję

a co do tego gdzie można je kupić również odsyłam do mojej poprzedniej wypowiedzi z dzisiaj i dodam, że podejrzewam że w zielarskich mogą być, w 'normalnej' aptece się nie spotkałam, ale może np. w Herbapolu?

wydaje mi się, że jest jeszcze woda rozmarynowa, ale głowy nie dam

a dlaczego nie we włosy, a tylko w skalp? gdyż to wcierka je się wciera w skórę głowy gdyż jej składniki mają zadziałać na cebulki włosów (stąd na wzmocnienie i porost włosów), a nie jak odżywka czy maska czyli jak to rozumiem odżywić/naprawić/itp. strukturę, ubytki samego włosa (choć maski i odżywki i emulsje itp. oczywiście również mogą nadawać się do nawilżania skóry głowy)

takie wody jak brzozowa czy pokrzywowa w żaden sposób nie pomogą (a przynajmniej ja nic o tym nie wiem) samym (martwym w końcu) włosom, nie obciążą włosów bo są za ultotne gdyż mają ten nieszczęśny alcohol denaturat, ale ponieważ to martwa część włosa mogą przez ten denaturat tego włosa baaardzo wysuszyć

dodam, że są jeszcze płukanki - na pewno pokrzywowa, nie wiem czy brzozowa - i nimi się płucze całe włosy, no ale to już inna sprawa, i o ile wiem nie mają w składzie alkoholu denat. a poza tym nie wnikają do środka tak jak woda brzozowa czy pokrzywowa

(mam nadzieję, że napisałam w miarę jasno , wciąż mam gorączkę lekką i mogę trochę bez ładu i składu pisać)

---------- Dopisano o 05:10 ---------- Poprzedni post napisano o 04:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dla mnie suche włosy to jak mam sianowate końcówki, normalne to normalne a tłuste się świecą o sklejają. U mnie czasami zdarza się, że u nasady przy skórze głowy bardziej się przetluszczają, a końcówki są suche.

Świetny ten naturalny chapstick Mógłby jakiś dystrybutor go wprowadzić na polski rynek, bo inne chapsticki są przecież...

Nic zlego nie robisz, więc kompletnie się tym nie przejmuj. Ja nie dość, że badawczo oglądam wszystkie kosmetyki, to jeszcze robię im zdjęcia komórką, sprawdzam w słowniku składniki i generalnie nie zachowuje się jak typowa klienta. Raz w Sephorze ochroniarz zwrócił mi uwagę, że nie wolno fotografowac kosmetyków. Powiedziałam, ze nie kupię nic dopóki nie sprawdzę składu, a nie mam czasu go przepisywać i analizować na miejscu. Zatkało go i uciekł

Przy okazji: byłam w Rossmannie i zauważyłam nowe produkty Alterry - do twarzy na pierwsze zmarszczki i olejek. Olejek wąchałam - taki bezzapachowy raczej. Jezcze był jakiś drugi, ale zabrakło (jak widać na zdjęciu). Czy któraś zna tą serię na pierwsze zmarszczki? Jaki ma zapach?
a dla mnie sianowate koncówki to sianowate końcówki, a sianowate, suche włosy to całe włosy suche - na wątkach kręconowłosych i na ich blogach można zobaczyć różnicę - na początku miały sianowate włosy, po odstawieniu prostownicy i suszarki i odpowiedniej, zwiększonej pielęgnacji włosów już nie mają - zdjęcia świetnie pokazują o co chodzi i nie powiem, dla mnie są inspirujące u mnie obecnie przetłuszczają się tylko w sumie na skalpie, poniżej to już nie, ale i tak mam suche włosy (efekty suszarki, prostownicy i nieodpowiedniej - również mam na myśli wybór kosmetyków - i niedostatecznej pielęgnacji włosa)

a co do naturalnego chapsticka to chyba marne szanse, bo na allegro widnieje jako 'nowość', a jak poszperałam w internecie to jako nowość widniał na amerykańskich blogach w 2009 roku... a szkoda, wielka szkoda

ja chyba też niedługo zacznę stosować takie fajne teksty jak wy do ochroniarzy bo naprawdę można szału dostać jak widzisz, że ktoś za tobą stoi i cię obserwuję, a ja też lubię długo stać i przeglądam skład, i się zastanawiam który kosmetyk wybrać, i który zapach/kolor, moim zdaniem (na podstawie tego co widzę w filmach czy serialach, bo świadkiem to nie przypominam sobie bym była) to jak ktoś coś kradnie to łapie i szybko zmyka, a nie stoi pół godziny tak że złapie go dobrze kamera czy zapamięta ochroniarz... lepiej by pilnowali dyskretniej żeby nikt nie otwierał kosmetyków

w ogóle to przypomniało mi jak niedawno, jakoś pod koniec czerwca byłam w Rossie w M1 (przypadkiem bo Ikea była obok) (swoją drogą w tym Rossmannie mają jakiś większy asortyment, widziałam np. szczotki z częściowo naturalnym włosiem, trochę kosmetyków Roc, pomadkę Alterry która ciągle mi umyka) to strasznie się śpieszyłam, padało i nie miałam parasolki i chciałam szybko obskoczyć Rossa bo w planie miałam jeszcze inny sklep i długozapowiadającą się podróż do domu (M1 jest ode mnie straaaasznie daleko), więc wparowałam do tego Rossa jak Speedy Gonzales kierując się do tego co mnie interesuje, a ten biegł za mną ! i biegał tak z 10 minut (później nieco sobie darował jak stałam przy niektórych kosmetykach i szczotkach i studiowałam to co mam przed sobą ), było to wkurzające i przez niego zniechęciło mnie do zakupów tam

o w żadnym z Rossów jeszcze nie widziałam tych nowych olejków Alterry, a do czego te olejki?

---------- Dopisano o 05:15 ---------- Poprzedni post napisano o 05:10 ----------

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie:
czy znacie jakieś pomadki do ust ochronne z filtrami mineralnymi? znalazłam tylko Badgera, ale chwilowo na iHerbie jest niedostępny.
Badgera można znaleźć również w SuperPharmie

---------------------------

a tak dodam jeszcze od siebie coś na temat Alterry - obecnie już od dłuższego czasu używam tego żelu pod prysznic z pomarańczą (i chyba wanilią? takie 2 w 1) i jak dla mnie jest w porządku - nie pieni się jakoś bardzo, tyle że to mnie akurat cieszy, tylko następnym razem wybirę inną wersję zapachową gdyż ta jest dla mnie za słodka - kiediska na YT mówiła o soku pomarańczowym, dla mnie to skórka pomarańczowa na jakimś wyrobie cukierniczym typu sernik czy pączek - a więc trochę ble

i jeszcze coś - ja też słyszałam opinię że Burt's & Bees szybko znika z ust (i dlatego na razie go sobie odpuszczam zwłaszcza odkąd tak dużo sobie za niego życzą na ALL), a dla dziewczyn które nie lubią grubej wartwy Carmexu polecałabym tego Chapsticka All Natural, on jest taki pomiędzy nimi dwoma (szybko się zużywa, ale mimo że ostatnio poważnie przemokłam, gorączka, rozchorowałam się, klima mnie przewiała też porządnie to sobie poradził - usta są w dobrym stanie i żadno zimno mi nie wyskoczyło) - mam go z wymianki, a SexiChick z którą była ta wymianka kupowała go w czerwcu w krakowskim Pepco, więc w może jakimś innym, lub innym outlecie kosmetycznym można je znaleźć?
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.

Edytowane przez Miss Puppet
Czas edycji: 2011-07-22 o 04:29
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 07:29   #124
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Anula skopie Ci dupskosiedze w matique i oglądam Twój nowy krem.A kysz!

I kombinuje tak:"Kupię przecież go dla córeczki"
Oj, baby
"Każdy pretekst jest dobry, żeby kupić kolejną parę kolczyków... nawet brak pretekstu" by Moja Druhna
Zamień kolczyki na kosmetyki i mamy obraz naszego wątku
A córeczka w jakim wieku (to tak z ciekawości)?

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Anula poleć coś z biolander do oczyszczania twarzy(mydło,żel)bo chcę tam kupić ten peeling,jednak że rzeczą niedorzeczną jest kupowanie jednego produktuto chcę dobrać coś do oczyszczania-muszę!bo się kończy to co mam.Jestem rozgrzeszona
Tia...

Cytat:
Napisane przez Kaska* Pokaż wiadomość
Anula, teraz to mi narobilas ochoty na obie firmy
Wy wszystkie tutaj jestescie okropne kusicielki I co ja mam teraz wybrac
Kup małe z tuli i któreś duże z LF i uśmiechnij się o próbeczki

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Potwierdzam to o tych wodach. Ja mam patent: przelewam je do buteleczki ze spryskiwaczek i pryskam sobie przy przedziałku, robię kolejny przedziałek, znowu pryskam etc. Wtedy jest mała szansa, ze się włosy wysuszą.
W Rossmanie jest też woda brzozowa Isana - i ma alkohol denat dalej w składzie niż Barwa.
A używałaś Isany? Możesz coś więcej o niej napisać?

Cytat:
Napisane przez Kaska* Pokaż wiadomość
kotwilka, a ladnie pachna te z LF? Bo ja ogolnie lubie jak mydelko pachnie, ale do tej pory trafialam na wynalazki typu medimix, ktore poprostu smierdzi i nawet tz mi zabronil je uzywac.
.
Ja nie Kotwilka, ale mogę odpowiedzieć, bo też używam
Każde pachnie... mydłem - typowym mydlanym mydłem - a do tego, do każdego są dodawane olejki eteryczne. Na przykład Rozmarynowy Twist, pachnie rozmarynem, Mydło Kloepatry trochę mlecznie, trochę..hmm.. ciepło, kobieco, z lekką ziołową nutką - mausiałąbyś popatrzeć na stronie, co Pani Ewa dodała i mniej więcej po tym się orientować w zapachu
Aha, mydła pachną intensywniej podczas mycia, później na skórze zapach jest bardzo delikatny.

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
co do wód pokrzywowej i brzozowej to skład to: woda, potem alkohol denat., potem ekstrakt czy coś (nie pamiętam dokładnie) z odpowiednio pokrzywy i brzozy (liści jak mniemam - nie mogę sprawdzić bo jak pisałam wcześniej tę wodę przelałam, no i tym samym nie mam już oryginalnej buteleczki), i jakiś h... acid

i nie zauważyłam by w jakikolwiek sposób ten denaturat mnie podrażniał, podobno we wcierkach może się zdarzyć by się wchłaniały szybko w skóre w głowy (jeśli dobrze pamiętam tak pisała kiedyś jakaś wizażanka)

a no i wodę brzozową chyba Isany (czy którejś z tych marek) można kupić w Rossie (ale skład już nie taki...)

wydaje mi się, że jest jeszcze woda rozmarynowa, ale głowy nie dam

a dlaczego nie we włosy, a tylko w skalp? gdyż to wcierka je się wciera w skórę głowy gdyż jej składniki mają zadziałać na cebulki włosów (stąd na wzmocnienie i porost włosów), a nie jak odżywka czy maska czyli jak to rozumiem odżywić/naprawić/itp. strukturę, ubytki samego włosa (choć maski i odżywki i emulsje itp. oczywiście również mogą nadawać się do nawilżania skóry głowy)

takie wody jak brzozowa czy pokrzywowa w żaden sposób nie pomogą (a przynajmniej ja nic o tym nie wiem) samym (martwym w końcu) włosom, nie obciążą włosów bo są za ultotne gdyż mają ten nieszczęśny alcohol denaturat, ale ponieważ to martwa część włosa mogą przez ten denaturat tego włosa baaardzo wysuszyć

dodam, że są jeszcze płukanki - na pewno pokrzywowa, nie wiem czy brzozowa - i nimi się płucze całe włosy, no ale to już inna sprawa, i o ile wiem nie mają w składzie alkoholu denat. a poza tym nie wnikają do środka tak jak woda brzozowa czy pokrzywowa

(mam nadzieję, że napisałam w miarę jasno , wciąż mam gorączkę lekką i mogę trochę bez ładu i składu pisać)
Rozmarynowa woda
Jeśli pachnie rozmarynem, to muszę ją mieć

Dziękuję bardzo za obszerne wyjaśnienie - jak dorwę, to wypróbuję

Miss Puppet, kuruj się

Aha, wykończyłam wreszcie swoją Kostkę Rozmarynową z LF i od wczoraj używam Krzepkiej Pokrzywy - do ciała, a nie włosów.
Pieni się zupełnie inaczej - piany jest dużo, ale takiej delikatnej, a nie kremowej - i ma dużo delikatniejszy zapach - po umyciu nie wyczuwalny, olejku herbacianego też prawie nie czuję.
Mydełko ma dodane kawałki liści pokrzywy, które przy pocieraniu mydłem o skórę delikatnie drapią, czyli lekki peeling gratis Jak wszytskie mydełka z LF fajnie nawilża i natłuszcza - balsam po kąpieli nie był już potrzebny.
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 07:50   #125
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Olejku rozmarynowego możesz dodać np do wody brzozowej lub pokrzywowej. Oleje rozmarynowy pobudza krążenie więc taka wzbogacona woda ma dodatkowe właściwości stymulujące wzrost włosa.
Płukanki do włosów można zrobić samodzielne. Zaparzyć liście brzozowe lub pokrzywę (lub inne zioła) i zrobić tym wywarem ostatnie płukanie po umyciu włosów.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 07:54   #126
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Zai
Jak zwykle czytasz mi w myślach, bo rozmaryn pokochałam od pierwszego niuchnięcia i dodaję go gdzie tylko się da Z tym, ze akurat z olejkiem trzeba uważać, bo on jest silnie rozgrzewający i można sobie kuku zrobić.
Stąd moje zainteresowanie wodą rozmarynową - podejrzewam, że w niej jest nie tylko olejek, a raczej przede wszystkim ekstrakt z rozmarynu, który działa, a nie drażni jak czysty olejek. Ale mogę się mylić
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 07:56   #127
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dzięki! Mam na niego ochotę, powstrzymuje mnie jedynie cena
Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Krem nawilża bardzo ładnie, traktuje go jak normalny krem na dzień, pod nakładam serum albo nic Dla mnie ten jaśniejszy odcień był za blady, wzięłam ciemniejszy. Lekko się świeci, drobinki są raczej znikome.
Mam próbkę kremu koloryzującego p&r jasny beż - kolor ok, drobinki sa , ale tak jak pisała Sicilia efekt baardzo delikatny, nie przeszkadza.
Ale, ale!!! Mam też próbkę Madary (sunflower?), dostałam ja w kwietniu chyba, ale była za ciemna, natomiast teraz jak sie opaliłam jest idealna!! I powiem Wam, że mi madara dużo bardziej pasuje niż p&r madara cudnie się wchłania, p&r tez nieźle, ale p&r pozostawia jakby taką powłoczkę, mam wrażenie trochę zaklejonej i lepkiej twarzy nie jest to silne wrażenie, ale taki lekki dyskomfort, którego jednak nie czuje przy madarze. I jednak madara daje u mnie ładniejszy efekt wizualny na ryjku Martwie się tylko, że latem madara jest ok, bo pasuje mi ten ciemniejszy kolor (jest w kierunku żółci, nie ma różu), natomiast jaśniejszy jest różowy własnie, więc zimą żaden z kolorów (wszystkich 2) nie bedzie mi pasował
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Anula skopie Ci dupskosiedze w matique i oglądam Twój nowy krem.A kysz!

I kombinuje tak:"Kupię przecież go dla córeczki"
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Sama mam ochotę,żeby coś z Pai wypróbować.Miałam zamiar z matique wziąć miniaturę do mieszanej cery,ale zapomniałam i teraz Ty mi przypomniałaśAle pała ze mnie,bo teraz już za pózno.Paczka poszła

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Anula poleć coś z biolander do oczyszczania twarzy(mydło,żel)bo chcę tam kupić ten peeling,jednak że rzeczą niedorzeczną jest kupowanie jednego produktuto chcę dobrać coś do oczyszczania-muszę!bo się kończy to co mam.Jestem rozgrzeszona
Anus kochana, teraz mówię całkiem poważnie - kup!! Córcia skorzysta a i Ty myslę, że będziesz zadowolona! Ten balsam jest taki delikatny a robi takie cuda Ma konsystencję mleczka do demakijażu może, rzadszą niż krem, taka trochę śmietanka kosmetyczna
Zelu zbiolandera Ci nie polecę, bo ja nie używam żeli, ale możesz wypróbować marilou. A który peeling bierzesz??????
A co do mydeł - z całego serca do mycia twarzy i ciała polecam les argiles z glinkami - do wybory zgodnie z oczekiwana siłą oczyszczania od glinki białej, poprzez czerwoną i żółtą do zielonej (czerwona i biała super!).
http://biolander.com/produkty/katego...ydla-z-glinka/

Cytat:
Napisane przez Kaska* Pokaż wiadomość

Anula, teraz to mi narobilas ochoty na obie firmy
Wy wszystkie tutaj jestescie okropne kusicielki I co ja mam teraz wybrac
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Co do mydełek Tuli kontra LF - jeśli lubisz bezzapachowe lub tylko delikatnie pachnące to Tuli, bo LF raczej mocniej pachną.

.
Ja ma teraz jogurtowe LF i ono nie ma zapachu. Wczesniej używałam czerwony witrazyk i pachniało delikatnie, ale przyjemnie (nie pamietam czym dokładnie). Z LF ja napewno musze mieć plaster miodu!!! Węglowe mydła obu firm tez robią furrorę (miałam węglowe tuli - super!)
Jak bedziesz zamawiała z tuli to weż sobie od razu balsam twardy, jeśli Cie takie rzeczy tez interesują - ja mam twardy z lf i nie jestem zachwycona, a dziewczyny pisały, że ten z tuli jest duuużo fajniejszy i slicznie pachnie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 08:33   #128
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

DZiewczyny a warto kupić savon noir? podobna zapach średni...
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 08:52   #129
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Oj, baby
"Każdy pretekst jest dobry, żeby kupić kolejną parę kolczyków... nawet brak pretekstu" by Moja Druhna
Zamień kolczyki na kosmetyki i mamy obraz naszego wątku
A córeczka w jakim wieku (to tak z ciekawości)?



.
Za tydzień mała skończy 15 miesięcy i już niestety podziela mamine zamiłowanie do kosmetyków,bo jak tylko otworze którąś ze swoich szafek/szuflad to słyszę "wow"i malutkie rączki wyciągnięte w góreTo se wychowałam przyszłą podbieraczkę
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Mam próbkę kremu koloryzującego p&r jasny beż - kolor ok, drobinki sa , ale tak jak pisała Sicilia efekt baardzo delikatny, nie przeszkadza.
Ale, ale!!! Mam też próbkę Madary (sunflower?), dostałam ja w kwietniu chyba, ale była za ciemna, natomiast teraz jak sie opaliłam jest idealna!! I powiem Wam, że mi madara dużo bardziej pasuje niż p&r madara cudnie się wchłania, p&r tez nieźle, ale p&r pozostawia jakby taką powłoczkę, mam wrażenie trochę zaklejonej i lepkiej twarzy nie jest to silne wrażenie, ale taki lekki dyskomfort, którego jednak nie czuje przy madarze. I jednak madara daje u mnie ładniejszy efekt wizualny na ryjku Martwie się tylko, że latem madara jest ok, bo pasuje mi ten ciemniejszy kolor (jest w kierunku żółci, nie ma różu), natomiast jaśniejszy jest różowy własnie, więc zimą żaden z kolorów (wszystkich 2) nie bedzie mi pasował


Anus kochana, teraz mówię całkiem poważnie - kup!! Córcia skorzysta a i Ty myslę, że będziesz zadowolona! Ten balsam jest taki delikatny a robi takie cuda Ma konsystencję mleczka do demakijażu może, rzadszą niż krem, taka trochę śmietanka kosmetyczna
Zelu zbiolandera Ci nie polecę, bo ja nie używam żeli, ale możesz wypróbować marilou. A który peeling bierzesz??????
A co do mydeł - z całego serca do mycia twarzy i ciała polecam les argiles z glinkami - do wybory zgodnie z oczekiwana siłą oczyszczania od glinki białej, poprzez czerwoną i żółtą do zielonej (czerwona i biała super!).
http://biolander.com/produkty/katego...ydla-z-glinka/
Anuś przez Ciebie madary się doczekać nie mogę-wez tu weekend przeżyj
Chcę ten peeling,który właśnie Ty pokazałaśTen z olejkiem herbacianym za 44 zeta-tylko będzie dostępny dopiero za tydzieńI wezmę sobię te mydełka tylko widzę,że tego z czerwoną glinką brak
A co do kremu no to też kupię tylko chwilę poczekam-niech chociaż jeden mi się skończy.Tylko martwię się,bo on ma w sobie aloes,a mnie chyba po nim wywala.Miałam lavere aloesowa i po niej pojawiły mi się malutkie kropeczki(nie pryszcze)na linii czoła i długo schodziły,a teraz po JMO kremie,który na wysoko w składzie aloes też mam te kropeczki i parę dni się już z nimi męcze.
Jutro jadę do fryzjera z kotem,a mam obok pocztę to wyślę Ci obiecane próbki.Tylko nie jestem pewna czy w sobote poczta czynnaTż mówi,że na bank.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 09:10   #130
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Za tydzień mała skończy 15 miesięcy i już niestety podziela mamine zamiłowanie do kosmetyków,bo jak tylko otworze którąś ze swoich szafek/szuflad to słyszę "wow"i malutkie rączki wyciągnięte w góreTo se wychowałam przyszłą podbieraczkę
Fajny wiek i zabawy sporo będziesz potem z chowaniem kosmetyków miała
Moja chrześnica (lat 3,5)jest już lepsza ode mnie - jak przyjeżdżają, pomimo naprawdę starannego chowania, mała i tak zawsze mi coś wyciągnie... a po ich wyjściu telefon "Wiesz... hmm... jakby Ci to powiedzieć... ten różowy, to nie jest Twój ulubiony błyszczyk, prawda? Nie? Aaa, to dobrze, bo właśnie mała nam pokazała, że ma "taaaki róźowy" kolor na całej buzi"
Ale i tak lubię paskudę
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 09:40   #131
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Fajny wiek i zabawy sporo będziesz potem z chowaniem kosmetyków miała
Moja chrześnica (lat 3,5)jest już lepsza ode mnie - jak przyjeżdżają, pomimo naprawdę starannego chowania, mała i tak zawsze mi coś wyciągnie... a po ich wyjściu telefon "Wiesz... hmm... jakby Ci to powiedzieć... ten różowy, to nie jest Twój ulubiony błyszczyk, prawda? Nie? Aaa, to dobrze, bo właśnie mała nam pokazała, że ma "taaaki róźowy" kolor na całej buzi"
Ale i tak lubię paskudę
Ja mam wysokie szafki-póki sobie krzesła nie podstawi to nie sięgnie/wyciągnieA parę dni po moich zakupach mój mądry tż pozwolił córci pogrzebać w mojej o zgrozo kosmetyczce.Mała była na wyskokości ramion taty i wypuściła moje nowe 5-ki dioramyslałam,że umrę-ale oczywiście tż nie rozumiał mojej rozpaczy wymieszanej z żądzą mordu jego osoby
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 09:42   #132
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada;28278145[B
Wachlarzyku[/B], ciesze się ze z Tata coraz lepiej


---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
Niestety te opakowania 2 naturalnych Chapsticków nie są już takie ładne w środku, ale kartoniki świetne, przyznaję.

Tak jak pisałam wcześniej z mydełka Alterry jestem zadowolona, ale nie pytajcie mnie o różane i lawendę bo to nie moje zapachy, więc ich nie kupię. (choć naturalny zapach róż i same róże uwielbiam ) A co do ich naturalności to rozumiem chodzi ci o skład?

Podaję maślanego (spisuję z opakowania): Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Sine Adipe Lac, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, Benzyl Alcohol, CI 77891.

Zapachy napewno naturalniejsze niż jakiś zwykłych mydełek. (choć tego maślanego już znacznie mniej niż aloesowego)

----------------

co do wód pokrzywowej i brzozowej to skład to: woda, potem alkohol denat., potem ekstrakt czy coś (nie pamiętam dokładnie) z odpowiednio pokrzywy i brzozy (liści jak mniemam - nie mogę sprawdzić bo jak pisałam wcześniej tę wodę przelałam, no i tym samym nie mam już oryginalnej buteleczki), i jakiś h... acid

i nie zauważyłam by w jakikolwiek sposób ten denaturat mnie podrażniał, podobno we wcierkach może się zdarzyć by się wchłaniały szybko w skóre w głowy (jeśli dobrze pamiętam tak pisała kiedyś jakaś wizażanka)

a co do tego gdzie można je kupić to wklejam cytat swojej wypowiedzi na wątku o wodzie pokrzywowej i brzozowej:

"w tym kiosku obok Smyka, tam można powiedzieć na przeciwko tej nowej drogerii Hebe - po drugiej stronie ulicy (blisko przystanku autobusowego)" - achhh oczywiście mówię o Warszawie

a ty jesteś z Wrocławia, więc może też poszukaj w jakiś osiedlowych drogeriach czy kioskach

w hurtowniach fryzjerskich (niektórych) też sprzedają (choć jak się przekonałam wcale nie taniej niż w takim kiosku)


ja chyba też niedługo zacznę stosować takie fajne teksty jak wy do ochroniarzy bo naprawdę można szału dostać jak widzisz, że ktoś za tobą stoi i cię obserwuję, a ja też lubię długo stać i przeglądam skład, i się zastanawiam który kosmetyk wybrać, i który zapach/kolor, moim zdaniem (na podstawie tego co widzę w filmach czy serialach, bo świadkiem to nie przypominam sobie bym była) to jak ktoś coś kradnie to łapie i szybko zmyka, a nie stoi pół godziny tak że złapie go dobrze kamera czy zapamięta ochroniarz... lepiej by pilnowali dyskretniej żeby nikt nie otwierał kosmetyków

w ogóle to przypomniało mi jak niedawno, jakoś pod koniec czerwca byłam w Rossie w M1 (przypadkiem bo Ikea była obok) (swoją drogą w tym Rossmannie mają jakiś większy asortyment, widziałam np. szczotki z częściowo naturalnym włosiem, trochę kosmetyków Roc, pomadkę Alterry która ciągle mi umyka) to strasznie się śpieszyłam, padało i nie miałam parasolki i chciałam szybko obskoczyć Rossa bo w planie miałam jeszcze inny sklep i długozapowiadającą się podróż do domu (M1 jest ode mnie straaaasznie daleko), więc wparowałam do tego Rossa jak Speedy Gonzales kierując się do tego co mnie interesuje, a ten biegł za mną ! i biegał tak z 10 minut (później nieco sobie darował jak stałam przy niektórych kosmetykach i szczotkach i studiowałam to co mam przed sobą ), było to wkurzające i przez niego zniechęciło mnie do zakupów tam

o w żadnym z Rossów jeszcze nie widziałam tych nowych olejków Alterry, a do czego te olejki?

---------- Dopisano o 05:15 ---------- Poprzedni post napisano o 05:10 ----------


Badgera można znaleźć również w SuperPharmie
Dziękuję za odpowiedź.
Ten tekst boski.
Badgera w SP? Ja nigdy nie widziałam.

Już wiem, który szampon chcę. Wreszcie znalazłam coś, co mnie zadowoliło. Tylko jeszcze się waham czy wybrać do włosów przetłuszczających się czy do codziennego użytku. Mi kiedyś lekarka mówiła, że do włosów przetłuszczających się powinni używać ci, który muszą przykładowo po 5 dniach umyć włosy, bo mają przetłuszczone, a nie, że mało świeże, a ci co muszą myć codziennie to do codziennego użytku.
Czy ktoś miał jakikolwiek szampon z tej firmy? Ja swojego czasu miałam kupić ich odżywkę, ale potem pojawiła się Alterra, w której się zakochałam no i nie kupiłam.
http://www.galeria-natury.pl/data/gf.../1/5/451_1.jpg
http://www.galeria-natury.pl/data/gf.../0/5/450_1.jpg
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-22 o 09:47
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 09:46   #133
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Za tydzień mała skończy 15 miesięcy i już niestety podziela mamine zamiłowanie do kosmetyków,bo jak tylko otworze którąś ze swoich szafek/szuflad to słyszę "wow"i malutkie rączki wyciągnięte w góreTo se wychowałam przyszłą podbieraczkę

Anuś przez Ciebie madary się doczekać nie mogę-wez tu weekend przeżyj
Chcę ten peeling,który właśnie Ty pokazałaśTen z olejkiem herbacianym za 44 zeta-tylko będzie dostępny dopiero za tydzieńI wezmę sobię te mydełka tylko widzę,że tego z czerwoną glinką brak
A co do kremu no to też kupię tylko chwilę poczekam-niech chociaż jeden mi się skończy.Tylko martwię się,bo on ma w sobie aloes,a mnie chyba po nim wywala.Miałam lavere aloesowa i po niej pojawiły mi się malutkie kropeczki(nie pryszcze)na linii czoła i długo schodziły,a teraz po JMO kremie,który na wysoko w składzie aloes też mam te kropeczki i parę dni się już z nimi męcze.
Jutro jadę do fryzjera z kotem,a mam obok pocztę to wyślę Ci obiecane próbki.Tylko nie jestem pewna czy w sobote poczta czynnaTż mówi,że na bank.
fajnie masz z tą swoja Królewną
Ale niestety powiem Ci tak - im starsza królewna, tym bardziej ma lepkie łapki stwierdzam na podstawie autopsji wszystkie kosmetyki, które kupię i z których chę korzystać nosze w kosmetyczce w torebce, inaczej mam je góra tydzień i oczywiście Młoda nigdy nie wie co sie z nimi stało!!! Oczywiście po jakims czasie je u niej znajduję - ma na przykład 5 moich maskar, które sobie kupowałam jedna po drugiej, bo ciągle mi poprzednia przepadała bez wieści (do dziś nie wiem po jej 5 moich maskar!!!) - teraz mam swoją w kosmetyczce torebkowej. Na temat lakierów do paznokci, pilniczków, cieni do oczu, kredek, ciuchów!!! i rajstop to już nawet nie chce mi sie gadać.... Tż się ze mnie nabija, bo jak sie ubieram rano do pracy, to najpierw ide do sypialni Młodej i grzebie w jej szafie a dopiero jak u niej nie znajdę swojego ciucha to szukam w swojej szafie.... Po prostu prawdopodobieństwo znalezienia mojej nowej bluzki u niej w szafie jest 3 krotnie wyższe od znalezienia jej w szafie mojej

Madara fajna zresztą sama ocenisz.
Jeśłi podejrzewasz aloes o takie działanie to faktycznie na razie sobie daruj ten balsam
A jednak peeling z olejkiem herbacianym od razu mi sie wydawało, że fajny będzie więc mam nadzieję, że moje przeczucie sie sprawdzi!
Anusia, ja we wtorek wyjeżdżam w góry, więc nie spiesz się z ta wysyłka - w poniedziałek i tak nie ma szans dojść, a my we wtorek 0 4 rano ruszamy.
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Fajny wiek i zabawy sporo będziesz potem z chowaniem kosmetyków miała
Moja chrześnica (lat 3,5)jest już lepsza ode mnie - jak przyjeżdżają, pomimo naprawdę starannego chowania, mała i tak zawsze mi coś wyciągnie... a po ich wyjściu telefon "Wiesz... hmm... jakby Ci to powiedzieć... ten różowy, to nie jest Twój ulubiony błyszczyk, prawda? Nie? Aaa, to dobrze, bo właśnie mała nam pokazała, że ma "taaaki róźowy" kolor na całej buzi"
Ale i tak lubię paskudę

Mądra dziewczyna - robi sobie za młodu zapasy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 09:57   #134
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez akaidoku Pokaż wiadomość
Hahaha, miałaś takie zaległości, jak ja^^ Ale jeszcze nie nadrobiłam czytania.
Piękne zakupy Przymierzam się do tej odżywki jak się wzbogacę (czyli za jakieś 2 lata )
Też nie miałam internetu, mój router szlag trafił (dosłownie, burza była ; D) a teraz jestem w Poznaniu i czasami łapię bardzo słaby internet.

Ja kupiłam spodnie, pięć bluzek, dwa swetry, tunikę, szorty, chustkę, łańcuszek swarovskiego i przymierzam się do okularów, ale straciłabym tym samym wszystkie swoje pieniądze : D Niestety to się nie zalicza do kosmetyków ^ ^

Ale jeszcze planuję ciągle tą zieloną glinkę z Argiletz.
Ciezko mi bylo bez internetu. Jak to bylo kiedys, kiedy go nie mialam?

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość



Już wiem, który szampon chcę. Wreszcie znalazłam coś, co mnie zadowoliło. Tylko jeszcze się waham czy wybrać do włosów przetłuszczających się czy do codziennego użytku. Mi kiedyś lekarka mówiła, że do włosów przetłuszczających się powinni używać ci, który muszą przykładowo po 5 dniach umyć włosy, bo mają przetłuszczone, a nie, że mało świeże, a ci co muszą myć codziennie to do codziennego użytku.
Czy ktoś miał jakikolwiek szampon z tej firmy? Ja swojego czasu miałam kupić ich odżywkę, ale potem pojawiła się Alterra, w której się zakochałam no i nie kupiłam.
http://www.galeria-natury.pl/data/gf.../1/5/451_1.jpg
http://www.galeria-natury.pl/data/gf.../0/5/450_1.jpg
Ja mialam szampon Bentley do wlosow suchych i normalnch z aloesem i lawenda. Wlasnie zmeczylam to opakowanie. I nie wiem jak inne rodzaje, ale ten sie u mnie nie sprawdzil. Mialam ciagle wrazenie niedomytych wlosow. Moze powinnam wziac ta wersje dla przetluszczajacych sie. Nie chce, aby to zawazylo na Twojej opinii, bo to jedyny produkt Bentley, jaki uzywalam. Moja kolezanka miala kiedys odzywke tej firmy i byla bardzo zadowolona

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Madara fajna zresztą sama ocenisz.
Anula, skoro tak reklamujesz ta Madare Powiedz mi prosze, czy ten Sun Flower jest baaardzo ciemny? Ja tez rozowych tonow w podkladach unikam, wiec jedyna szansa wyprobowania Madary latem. Tylko ja mam jasna skore i sie nie opalam. Ale moze jakbym sie potraktowala samoopalaczem?
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 10:02   #135
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Waciki z Rossmana są niebielone chlorem.

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Mam jeszcze jedno pytanie:
czy znacie jakieś pomadki do ust ochronne z filtrami mineralnymi? znalazłam tylko Badgera, ale chwilowo na iHerbie jest niedostępny.
Dzięki, będę się zatem zaopatrywac w waciki w roosie
Cd. pomadki to eos czyli evolution of smooth balsmay w kulce są organiczne a ten lemon drop ma też filtr
Zamówiłam balsam z eos i dam wam znać jak się spisuje jak przyjdzie
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 10:02   #136
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
fajnie masz z tą swoja Królewną
Ale niestety powiem Ci tak - im starsza królewna, tym bardziej ma lepkie łapki stwierdzam na podstawie autopsji wszystkie kosmetyki, które kupię i z których chę korzystać nosze w kosmetyczce w torebce, inaczej mam je góra tydzień i oczywiście Młoda nigdy nie wie co sie z nimi stało!!! Oczywiście po jakims czasie je u niej znajduję - ma na przykład 5 moich maskar, które sobie kupowałam jedna po drugiej, bo ciągle mi poprzednia przepadała bez wieści (do dziś nie wiem po jej 5 moich maskar!!!) - teraz mam swoją w kosmetyczce torebkowej. Na temat lakierów do paznokci, pilniczków, cieni do oczu, kredek, ciuchów!!! i rajstop to już nawet nie chce mi sie gadać.... Tż się ze mnie nabija, bo jak sie ubieram rano do pracy, to najpierw ide do sypialni Młodej i grzebie w jej szafie a dopiero jak u niej nie znajdę swojego ciucha to szukam w swojej szafie.... Po prostu prawdopodobieństwo znalezienia mojej nowej bluzki u niej w szafie jest 3 krotnie wyższe od znalezienia jej w szafie mojej

Madara fajna zresztą sama ocenisz.
Jeśłi podejrzewasz aloes o takie działanie to faktycznie na razie sobie daruj ten balsam
A jednak peeling z olejkiem herbacianym od razu mi sie wydawało, że fajny będzie więc mam nadzieję, że moje przeczucie sie sprawdzi!
Anusia, ja we wtorek wyjeżdżam w góry, więc nie spiesz się z ta wysyłka - w poniedziałek i tak nie ma szans dojść, a my we wtorek 0 4 rano ruszamy.


Mądra dziewczyna - robi sobie za młodu zapasy
Heh, moja mama też tak miała ze mną
Teraz to ona do mnie dzwoni, czy coś z biżuterii nie pożyczyłabym, bo jej własna już się jej opatrzyła

Co do chrześnicy, to ona po prostu kocha różowy - jak coś zobaczy to musi mieć. Skubnęła mi też kiedyś zmywacz do paznokci... bo był w różowej buteleczce W sumie ten różowy jej pasuje, bo jest dość wysoka (po mamie), blondyneczką z kręconymi włosami (też po mamie) i błękitnymi oczkami (po tacie). Wygląda na 5 lat, a gada jak nakręcona I kocha kosmetyki
Oj, będzie miał wujek oganiania, jak podrośnie
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 10:16   #137
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
fajnie masz z tą swoja Królewną
Ale niestety powiem Ci tak - im starsza królewna, tym bardziej ma lepkie łapki stwierdzam na podstawie autopsji wszystkie kosmetyki, które kupię i z których chę korzystać nosze w kosmetyczce w torebce, inaczej mam je góra tydzień i oczywiście Młoda nigdy nie wie co sie z nimi stało!!! Oczywiście po jakims czasie je u niej znajduję - ma na przykład 5 moich maskar, które sobie kupowałam jedna po drugiej, bo ciągle mi poprzednia przepadała bez wieści (do dziś nie wiem po jej 5 moich maskar!!!) - teraz mam swoją w kosmetyczce torebkowej. Na temat lakierów do paznokci, pilniczków, cieni do oczu, kredek, ciuchów!!! i rajstop to już nawet nie chce mi sie gadać.... Tż się ze mnie nabija, bo jak sie ubieram rano do pracy, to najpierw ide do sypialni Młodej i grzebie w jej szafie a dopiero jak u niej nie znajdę swojego ciucha to szukam w swojej szafie.... Po prostu prawdopodobieństwo znalezienia mojej nowej bluzki u niej w szafie jest 3 krotnie wyższe od znalezienia jej w szafie mojej

Madara fajna zresztą sama ocenisz.
Jeśłi podejrzewasz aloes o takie działanie to faktycznie na razie sobie daruj ten balsam
A jednak peeling z olejkiem herbacianym od razu mi sie wydawało, że fajny będzie więc mam nadzieję, że moje przeczucie sie sprawdzi!
Anusia, ja we wtorek wyjeżdżam w góry, więc nie spiesz się z ta wysyłka - w poniedziałek i tak nie ma szans dojść, a my we wtorek 0 4 rano ruszamy.


Mądra dziewczyna - robi sobie za młodu zapasy
Wiesz co?ja wiem o czym piszesz.Ja mam 3 młodsze siostryi wiem czym smakuje podbieranie i szukanie swoich rzeczy w nieswoim pokojuJa mam zawsze wszystko wydmuchane i wychuchane.Jestem maniaczką obuwia-mam ich tyle,że możecie wszystkie boso do mnie przyjechaći każda para wygląda jak nowa i tak ze wszystkim.Więc moje siostry były biedne,oj biedneDo tej pory się mnie boją
Ok więc dasz znać jak wrócisz to wtedy Ci wyślę.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 10:34   #138
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny! Nie bylo mnie 1,5 tygodnia. A to z powodu koszmaru, jaki zafundowała mi Netia. Tyle czasu naprawiali awarie telefonu i internetu. Nigdy w życiu tyle nerwów nie straciłam na żadnej infolinii, szkoda gadać, całkowity brak kompetencji i profesjonalizmu.
Ja tez mam zawsze przezycia z Netią, totalna amatorka.
Cytat:
Napisane przez Kaska* Pokaż wiadomość
kotwilka, a ladnie pachna te z LF? Bo ja ogolnie lubie jak mydelko pachnie, ale do tej pory trafialam na wynalazki typu medimix, ktore poprostu smierdzi i nawet tz mi zabronil je uzywac.

Co do naturalnych samoopalaczy, to ja nie uzywalam, ale za to zrobilam mieszanke oleju kokosowego z marchwiowym i to dziala troche jak samoopalacz. Wprawdzie na dzialanie trzeba troche dluzej poczekac i efekt pewnie mniej intensywny jest, ale ja jestem zadowolona. Ladnie podkresla naturalna opalenizne.
Ja mam z LF cytrusowy zmierzch i Cynamonowe - i pachna bardzo intensywnie
Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ja mam obecnie balsam samoopalający z bronzerem Pat&Rub i samoopalacz BIO2YOU, o którym przed chwila napisałam Pat&Rub to wlasnie taki typowy balsam samoopalajacy, nie daje spektakularnych efektow, ale fajne jest, ze ma ten bronzer. Sprawdza sie jesli potrzebujesz natychmiastowego efektu (uwaga, brudzi jasne ubrania). Zapach sredni. Konsystencja musu. Raczej nie pozostawia koloru na dłużej, zmywa się bardzo szybko.

BIO2YOU daje juz trwalszy efekt, ale nie jest to na pewno opalenizna tak intensywna jak w przypadku nienaturalnych samoopalaczy, ktorych uzywalam. Mi odpowiada efekt po 3-4 aplikacjach. Nie robi zaciekow, jest w sprayu (spray nieco przecieka, wiec trzeba uwazac, aby nie zabrudzic innych kosmetykow), płynny. Jeśli powtarza sie aplikacje dość często, to trzyma kolor. Wydaje mi się, że będzie wydajny.

Efekty kolorystyczne są różne. Pat&Rub bardziej wpada dla mnie w brąz/pomarańcz natomiast BIO2YOU w brzoskwinie/żółć. Oczywiście te kolory w obu przypadkach są delikatne
dzięki
Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość

Badgera można znaleźć również w SuperPharmie
A nie pomyliło Ci sie z LipSmackerem? bo ja Badgera nigdy nie widziałam w SP
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
A używałaś Isany? Możesz coś więcej o niej napisać?
Jeszcze nie używałam Isany, bo mam wcierki z Farmony
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Za tydzień mała skończy 15 miesięcy i już niestety podziela mamine zamiłowanie do kosmetyków,bo jak tylko otworze którąś ze swoich szafek/szuflad to słyszę "wow"i malutkie rączki wyciągnięte w góreTo se wychowałam przyszłą podbieraczkę

.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość

Już wiem, który szampon chcę. Wreszcie znalazłam coś, co mnie zadowoliło. Tylko jeszcze się waham czy wybrać do włosów przetłuszczających się czy do codziennego użytku. Mi kiedyś lekarka mówiła, że do włosów przetłuszczających się powinni używać ci, który muszą przykładowo po 5 dniach umyć włosy, bo mają przetłuszczone, a nie, że mało świeże, a ci co muszą myć codziennie to do codziennego użytku.
Czy ktoś miał jakikolwiek szampon z tej firmy? Ja swojego czasu miałam kupić ich odżywkę, ale potem pojawiła się Alterra, w której się zakochałam no i nie kupiłam.
http://www.galeria-natury.pl/data/gf.../1/5/451_1.jpg
http://www.galeria-natury.pl/data/gf.../0/5/450_1.jpg
na jakimś blogu czytałam recenzję szamponu z Bentley Organics i była negatywna..
Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Dzięki, będę się zatem zaopatrywac w waciki w roosie
Cd. pomadki to eos czyli evolution of smooth balsmay w kulce są organiczne a ten lemon drop ma też filtr
Zamówiłam balsam z eos i dam wam znać jak się spisuje jak przyjdzie
tylko on nie ma filtru mineralnego
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 10:47   #139
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
tylko on nie ma filtru mineralnego
a ten http://www.evolutionofsmooth.com/pro...phere_spf.html
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 11:26   #140
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość

Już wiem, który szampon chcę. Wreszcie znalazłam coś, co mnie zadowoliło. Tylko jeszcze się waham czy wybrać do włosów przetłuszczających się czy do codziennego użytku. Mi kiedyś lekarka mówiła, że do włosów przetłuszczających się powinni używać ci, który muszą przykładowo po 5 dniach umyć włosy, bo mają przetłuszczone, a nie, że mało świeże, a ci co muszą myć codziennie to do codziennego użytku.
Czy ktoś miał jakikolwiek szampon z tej firmy? Ja swojego czasu miałam kupić ich odżywkę, ale potem pojawiła się Alterra, w której się zakochałam no i nie kupiłam.
http://www.galeria-natury.pl/data/gf.../1/5/451_1.jpg
http://www.galeria-natury.pl/data/gf.../0/5/450_1.jpg
tu są jakieś 2 recenzje http://matique.pl/pl/bentley-organic...h-sie_528.html
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 12:33   #141
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość

Anula, skoro tak reklamujesz ta Madare Powiedz mi prosze, czy ten Sun Flower jest baaardzo ciemny? Ja tez rozowych tonow w podkladach unikam, wiec jedyna szansa wyprobowania Madary latem. Tylko ja mam jasna skore i sie nie opalam. Ale moze jakbym sie potraktowala samoopalaczem?
Sunflower to ten ciemniejszy odcień, jasny jest moonflower.
Powiem tak - dla mojej nieopalonej gęby lavera2 jest ok jeśłi chodzi o ciemność podkładu (bo kolor nie mój). I wtedy sunflower jest za ciemny. Teraz sie opaliłam, ale chyba nie umiem Ci opowiedzieć swojego obecnego koloru paszczy kolorystycznie pasowała mi mieszanka lumiere w proporcji: 2 części ligfh golden na 1 część medium light golden.
P&r jasny beż jest całkiem ładny - na twarzy nie daje różowego efektu. Wpadnij do sephory i weź sobie próbkę. Sunflower jest trochę od niego ciemniejszy. Jeśłi znajde w domu chwile (bo mam teraz kocioł - wesele w rodzinie, powrót dziecka z koloniii i nasz wyjazd w góry sie zbiegły) to zrobie porównanie ciemności p&r jasny bez i madara sunflower.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 12:59   #142
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Dziewczyny widzę, że aktualne są samoopalacze. Ostatnio też nabrałam ochoty, żeby trochę się "opalić" i myślałam o zakupie lavery, ale jak zaczęłyście pisać o innych to wybór nie jest już taki oczywisty;-) Ten bio2you mnie kusi, choć pat&rub też wydaje się bezpieczny- przez to że łatwo go zmyć. Myślałam też o olejku z karotki, ale boje się że wyjdę pomarańczowa. Zależy mi na złocistym odcieniu - mam jasną karnację. Czy któraś z was ma jasną karnację i odkryła jakieś cudo w tym temacie?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 13:07   #143
Aleksandrap
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 864
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

polecany jest jeszcze tangle teezer - do kupienia między innymi na allegro, podobno jest świetny, nie wyrywa włosów, szybko je rozczesuje

Dziewczyny testowałyście kosmetyki madary - chodzi mi o tonik oczyszczający.
__________________

Aleksandrap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 13:18   #144
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ja mialam szampon Bentley do wlosow suchych i normalnch z aloesem i lawenda. Wlasnie zmeczylam to opakowanie. I nie wiem jak inne rodzaje, ale ten sie u mnie nie sprawdzil. Mialam ciagle wrazenie niedomytych wlosow. Moze powinnam wziac ta wersje dla przetluszczajacych sie. Nie chce, aby to zawazylo na Twojej opinii, bo to jedyny produkt Bentley, jaki uzywalam. Moja kolezanka miala kiedys odzywke tej firmy i byla bardzo zadowolona
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
na jakimś blogu czytałam recenzję szamponu z Bentley Organics i była negatywna..
Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
Dziękuję Dziewczyny za pomoc.
I tak się chyba na niego skuszę. Jest pojemny, nie drogi, a i od szamponu poza myciem nic więcej nie wymagam (no może jeszcze aby mi łupieżu czy coś nie narobił).
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 14:13   #145
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja mam wysokie szafki-póki sobie krzesła nie podstawi to nie sięgnie/wyciągnieA parę dni po moich zakupach mój mądry tż pozwolił córci pogrzebać w mojej o zgrozo kosmetyczce.Mała była na wyskokości ramion taty i wypuściła moje nowe 5-ki dioramyslałam,że umrę-ale oczywiście tż nie rozumiał mojej rozpaczy wymieszanej z żądzą mordu jego osoby
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
fajnie masz z tą swoja Królewną
Ale niestety powiem Ci tak - im starsza królewna, tym bardziej ma lepkie łapki stwierdzam na podstawie autopsji wszystkie kosmetyki, które kupię i z których chę korzystać nosze w kosmetyczce w torebce, inaczej mam je góra tydzień i oczywiście Młoda nigdy nie wie co sie z nimi stało!!! Oczywiście po jakims czasie je u niej znajduję - ma na przykład 5 moich maskar, które sobie kupowałam jedna po drugiej, bo ciągle mi poprzednia przepadała bez wieści (do dziś nie wiem po jej 5 moich maskar!!!) - teraz mam swoją w kosmetyczce torebkowej. Na temat lakierów do paznokci, pilniczków, cieni do oczu, kredek, ciuchów!!! i rajstop to już nawet nie chce mi sie gadać.... Tż się ze mnie nabija, bo jak sie ubieram rano do pracy, to najpierw ide do sypialni Młodej i grzebie w jej szafie a dopiero jak u niej nie znajdę swojego ciucha to szukam w swojej szafie.... Po prostu prawdopodobieństwo znalezienia mojej nowej bluzki u niej w szafie jest 3 krotnie wyższe od znalezienia jej w szafie mojej
Oj to macie się ze swoimi Perełkami
Jak dobrze, że jestem najmłodsza - nikt mi nic nie podbierał no i ja w sumie też nie zabierałam siostrom niczego, bo nie miały hopla na punkcie kosmetyków.
Czy któraś z Was miała kosmetyki AnneMarie Borlind z serii Purifying? Konkretnie żel i krem do twarzy? Tak myślę, czy Tż nie sprezentować z okazji nie przechodzącego trądziku... A może coś innego zaproponujecie? Kto miał mega problem z trądzikiem?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 14:22   #146
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Oj to macie się ze swoimi Perełkami
Jak dobrze, że jestem najmłodsza - nikt mi nic nie podbierał no i ja w sumie też nie zabierałam siostrom niczego, bo nie miały hopla na punkcie kosmetyków.
Czy któraś z Was miała kosmetyki AnneMarie Borlind z serii Purifying? Konkretnie żel i krem do twarzy? Tak myślę, czy Tż nie sprezentować z okazji nie przechodzącego trądziku... A może coś innego zaproponujecie? Kto miał mega problem z trądzikiem?
ja mam krem i maskę - wystawiłam im recenzje

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

mojemu swietnie służy olej nigelle alepii
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 15:07   #147
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja mam krem i maskę - wystawiłam im recenzje

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

mojemu swietnie służy olej nigelle alepii
ok, poczytam
Nie ma szans z olejem. W życiu go do tego nie przekonam. Musi byc coś lekkiego, szybkiego, niewidocznego i nie śmierdzącego. ehh
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 16:14   #148
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Dziewczyny widzę, że aktualne są samoopalacze. Ostatnio też nabrałam ochoty, żeby trochę się "opalić" i myślałam o zakupie lavery, ale jak zaczęłyście pisać o innych to wybór nie jest już taki oczywisty;-) Ten bio2you mnie kusi, choć pat&rub też wydaje się bezpieczny- przez to że łatwo go zmyć. Myślałam też o olejku z karotki, ale boje się że wyjdę pomarańczowa. Zależy mi na złocistym odcieniu - mam jasną karnację. Czy któraś z was ma jasną karnację i odkryła jakieś cudo w tym temacie?
Odpowiadam też przy okazji na pytanie kotwilki o samoopalacze:
Z Lavery zawsze byłam zadowolona, nadaje się do twarzy i ciała. Mam pat&rub z bronzerem - jest fajny, efekt natychmiastowy, ale brudzi ubranie (lepiej nie zakładać białego). Mój najnowszy zakup (pierwszy post w tym wątku) green people też daje radę, nie pachnie samoopalaczem tylko ziołowo-warzywnie co na początku jest trochę dziwaczne, a potem ten zapach przeradza się w coś jakby niszowe perfumy.
Podsumowując Lavera jest najbardziej uniwersalna (twarz i ciało) i chyba najbardziej mi przypadła do gustu
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 16:20   #149
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Co to za spam na górze? Mam nadzieję, że nam to usuną

Dzięki za informacje o samoopalaczach Dziewczyny :: Czekamy na więcej, kto jeszcze używał samoopalaczy naturalnych i mógłby coś polecić?
Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Ma Octinoxate i Oxybenzone jako filtry - ale to nie są filtry mineralne (dwutlenek tytanu, tlenek cynku)
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Oj to macie się ze swoimi Perełkami
Jak dobrze, że jestem najmłodsza - nikt mi nic nie podbierał no i ja w sumie też nie zabierałam siostrom niczego, bo nie miały hopla na punkcie kosmetyków.
Czy któraś z Was miała kosmetyki AnneMarie Borlind z serii Purifying? Konkretnie żel i krem do twarzy? Tak myślę, czy Tż nie sprezentować z okazji nie przechodzącego trądziku... A może coś innego zaproponujecie? Kto miał mega problem z trądzikiem?
Ja miałam i bez leków od dermatologa (antybiotyk, retinoidy, nadtlenek benzoilu, kwasy etc.) niestety trudno jest sobie poradzić ze sporym trądzikiem
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-22, 16:47   #150
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Ja miałam i bez leków od dermatologa (antybiotyk, retinoidy, nadtlenek benzoilu, kwasy etc.) niestety trudno jest sobie poradzić ze sporym trądzikiem
Tż nie pójdzie do dermatologa. Uważa, że samo przejdzie i mu nie przeszkadza. A powiesz mi chociaż jakich naturalnych kosmetyków używałaś? Teraz Tż kończy krem Pharmaceris i mydło przeciwtrądzikowe Jericho. Chcę kupić mu coś nowego, ale nie mam pojęcia co. Nie mam co też liczyć na to że będzie sobie robił maseczki z glinki Nie mieszkam z nim, nie mam jak go przypilnować:P
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.