Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-14, 09:07   #1891
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Sls na drugim miejscu nie najlepiej świadczy ale z drugiej strony jakiś składnik myjący,oczyszczający musi być.... Alternatywą jest ALS na który wiele osób reaguje większym podrażnieniem. Są jednak łagodniejsze szampony,owszem (hipp,BD)

Nie,nie masz paranoi
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 09:27   #1892
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Sls na drugim miejscu nie najlepiej świadczy ale z drugiej strony jakiś składnik myjący,oczyszczający musi być.... Alternatywą jest ALS na który wiele osób reaguje większym podrażnieniem. Są jednak łagodniejsze szampony,owszem (hipp,BD)

Nie,nie masz paranoi
No taaak... a tak chciałam go kupić
Z ciekawości, co jest składnikiem myjącym w Hipp albo Alterra? Bo ani SLS ani ALS nie mają...

No nic, przynajmniej paranoi brak
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 09:35   #1893
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Jakieś sodium coś tam na dalszym miejscu
chyba
Bo to też jest trochę inaczej do ciała a inaczej do włosów jednak....
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-09-15 o 07:47
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 10:33   #1894
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Varietta mam te same mydełka tuli i krem sanoflore i szampon yes obowiązkowo i od kiedy go używam mam piękne pyszczysko, niespodzianki 2-3 przed @ ale delikatnie tylko. natomiast z tuli węglowego i mm zrezygnowałam bo miałam masakre na twarzy

teraz uzywam mydełka z glinką czerwoną i to jest strzał w 10
zakup dzięki podpowidziom Anuli

btw. macie jakies wiesci co z Młodą? i jak Wachlarzykowi poszła kampania wrzesniowa?

Mhm jakiego uzywasz kremu pod oczy- kiedys pisałas o kremach pod oczy mam z filorgi na zmarchy i go ale rano miewam opuchnięcia i cos musze na nie kupic
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 11:12   #1895
oleeencja
Rozeznanie
 
Avatar oleeencja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 674
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Chętnie się do Was dołączę )
__________________
Po każdej burzy wychodzi słońce!
-ćwiczyć holenderski
-nie marudzić
-pokonać swojego lenia
-być bardziej cierpliwa!



Myśl pozytywnie!
oleeencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 11:14   #1896
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
nie tylko lateksowe są, są też silikonowe, winylowe i pewnie jeszcze jakieś inne - one są droższe, ale dobrze przylegają do rąk jak lateks
lateksowe bezpudrowe też mniej wysuszają ręce

takie gumowe do sprzątania to chyba tylko do mycia toalet się nadają, bo są takie grube i ciężko coś precyzyjnego w nich zrobić
Właśnie puder mi przeszkadza poszukam jakiś odpowiednich Dziekuję za informację
Cytat:
Napisane przez Varietta Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie
Wklejam moje ostatnie zakupy:
1. Szampon Yes to tomatoes - zupełnie nie wiem po co, bo czekać będzie w dłuuugiej kolejce
2. Szampon Alma - kolejny do kolejki
3. Olejek Sesa - no więc próbowałam i mam mieszane uczucia. Po pierwsze śmierdzi jak najgorsza ruska woda toaletowa, trudno wytrzymać i niestety Babydream go nie zmywa. Zwykle po 3 dniach mam nadal świerze włosy. Myje je, żeby nie przeginać, ale spokojnie 4 dnia mogłabym sie ludziom pokazać. Tym razem 3 dnia czerwona ze wstydu do pracy szłam
4. Mydełka tuli: glinka mm, węglowe, owsianka gratis , marchewka, mleczne i kokos w mydelniczce,
5. Balsam tuli - ślicznie pachnie ,
6. Krem Sanoflore - cud, miód i orzeszki Stosuje od nie całego tygodnia i wyleczył mi skórę po tym co z nią zrobił ten potworny krem AMB. Został ostatni babrzący się pryszcz, reszta ślicznie się wygoiła. Jestem zachwycona!
To tyle póki co
Ależ śliczne zakupy!
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a propos rekawiczek - tych gumowych do sprzatania. ja jestem absolutna fanka rekawiczek rossmannowskich, chyba fink und sauber sie firma nazywa, ich wlasna z reszta, i maja super wyprofilowane te gumiaki - nie spadaja, trzymaja sie idealnie reki, mozna wszystko w nich robic i trzymaja bardzo dlugo. wersja z aloesem czy co tam jest nie smierdzi ani guma ani tym podobnymi smierdzielkami. do mycia podlog obowiazkowo!!!!!!
oooo poszukam!
Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Varietta mam te same mydełka tuli i krem sanoflore i szampon yes obowiązkowo i od kiedy go używam mam piękne pyszczysko, niespodzianki 2-3 przed @ ale delikatnie tylko. natomiast z tuli węglowego i mm zrezygnowałam bo miałam masakre na twarzy

teraz uzywam mydełka z glinką czerwoną i to jest strzał w 10
zakup dzięki podpowidziom Anuli

btw. macie jakies wiesci co z Młodą? i jak Wachlarzykowi poszła kampania wrzesniowa?

Mhm jakiego uzywasz kremu pod oczy- kiedys pisałas o kremach pod oczy mam z filorgi na zmarchy i go ale rano miewam opuchnięcia i cos musze na nie kupic
Tuli cię zapycha?! Kurczę a ja się zastanawiałam po czym mogę mieć masakrę na buzi... WYgląda na to, że po węglowym..
A jakiego mydełka używasz teraz? Przepraszam, wiem że kiedyś już pisałaś, ale zapomniałam zupełnie..
Krem sanoflore jest pierwszą pozycją na liście must have!
a krem pod oczy filorgi gdzie kupowałaś?

ps. Sama dumam co z Anulą i Wachlarzykiem.. mam nadzieję, że wszystko dobrze..
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 11:48   #1897
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Gavenko mam mydełko z glinka rózową - pomyliłam sie wyzej o takie

http://biolander.com/produkty/produc...-glinka-100gr/

łagodne, dobrze oczyszcza, nie podrażnia, dałam pół mamie ma sucha cere naczynkową i tez jej bardzo odpowiada polecam


a krem z filorgi (wiem ze on nie naturalny ale skutecznie paruje moje zmarszczki mimiczne )FILORGA OPTIM EYES

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

krem filorgi kupuje u mojej kosmetyczki troszke taniej niz w S czy na Allegro
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 12:07   #1898
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość

Mhm jakiego uzywasz kremu pod oczy- kiedys pisałas o kremach pod oczy mam z filorgi na zmarchy i go ale rano miewam opuchnięcia i cos musze na nie kupic
No ja ciągle gdzieś coś piszę o kremach pod oczy
Teraz mam taki zestaw: serum pod oczy i na naczynka z BU kładę na wieczór + na to jeszcze póżniej trochę oleju (na zmianę - albo ten do twarzy - róża,jojoba albo skwalan,albo masło shea) bo serum jest leciutkie.
Ale to dlatego,że ja mam dojrzałą (uwielbiam ten eufemizm) suchą skórę.
Natomiast rano krem Densitium 45+ z SVR. On nie pasuje na ten wątek,niestety. Chociaż ten skład nie jest jakiś tragiczny,kiedyś pomagała mi go analizować Korah i miała zastrzeżenia... ale koniec końców pozwoliła używać Plus rano obowiązkowo witaminy w postaci: jagoda z luteiną i koniecznie z bioflawonoidami z winogron.
Nigdy przedtem - nawet 10 lat temu nie miałam takiej zadbanej skóry.
Tzn. zmarszczki mimiczne wiadomo,że nie znikają,ale mnie zawsze prześladowały opuchnięcia nie do ukrycia korektorem,nadające twarzy okropnego wyrazu; po tym zestawie to normalnie cud: czasem tylko lekko mam podczerwieniałe w wewnętrznych kącikach,od alergii

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Cytat:
Napisane przez oleeencja Pokaż wiadomość
Chętnie się do Was dołączę )
Witamy
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 12:15   #1899
wiola d
Przyczajenie
 
Avatar wiola d
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Varietta Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie
Wklejam moje ostatnie zakupy:
1. Szampon Yes to tomatoes - zupełnie nie wiem po co, bo czekać będzie w dłuuugiej kolejce
2. Szampon Alma - kolejny do kolejki
3. Olejek Sesa - no więc próbowałam i mam mieszane uczucia. Po pierwsze śmierdzi jak najgorsza ruska woda toaletowa, trudno wytrzymać i niestety Babydream go nie zmywa. Zwykle po 3 dniach mam nadal świerze włosy. Myje je, żeby nie przeginać, ale spokojnie 4 dnia mogłabym sie ludziom pokazać. Tym razem 3 dnia czerwona ze wstydu do pracy szłam
4. Mydełka tuli: glinka mm, węglowe, owsianka gratis , marchewka, mleczne i kokos w mydelniczce,
5. Balsam tuli - ślicznie pachnie ,
6. Krem Sanoflore - cud, miód i orzeszki Stosuje od nie całego tygodnia i wyleczył mi skórę po tym co z nią zrobił ten potworny krem AMB. Został ostatni babrzący się pryszcz, reszta ślicznie się wygoiła. Jestem zachwycona!
To tyle póki co
Już dłuższy czas podczytuję Wasz temat, teraz zdecydowałam się napisać, bo mam pytanie- gdzie można dostać ten szampon Yes? Czytałam tu już kilka pozytywnych opinii na jego temat i sama mam ochotę kupić
wiola d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 12:19   #1900
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Małgosiu ja na zmiane z filorgą nakładam olej wspaniały i cienie mam mniejsze (łykam dodatkowo jagode z luteina)

poczytam o Twoich specyfikach.
dziekuje
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 12:25   #1901
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ni ma za co
Co to za sprzedaż FLASH,która wygasła na stronie Biolandera?
Normalnie już tam zazwyczaj nie zaglądam,coś mnie ominęło???

Jeszcze się muszę pochwalić,że prawie całkiem wyzbyłam się kosmetyków drogeryjnych. Jak się już całkiem wyzbędę,to Wam pyknę fotkę mojej łazienkowej szafki
Natomiast co do kolorówki mam większą trudność a przeszkody się piętrzą: jak tylko znalazłam idealną dla siebie bio pomadkę co się okazało? Żem wygrała Diora w wizazowym konkursie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-14, 13:01   #1902
Varietta
Raczkowanie
 
Avatar Varietta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań, Polska
Wiadomości: 36
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość



wiesz co tyle sie naczytałam jaki to wspaniały jest ten krem AMB i postanowiłam go kupić. natrafiłam na twoją opinie i sie zastanawiałam czy kupić czy nie.. ale stwierdziłam, że może po prostu to u jednej osoby taki wyjątkowy przypadek, że więcej dziewczyn go chwali i jednak kupie.
dziś użyłam go 1szy raz i rzeczywiście świeciłam sie po nim :/
modle sie tylko żeby nie wyskoczyły mi po nim takie pryszcze jak tobie.
no cóż.. najwyżej będe sobie pluła w brode że cie nie posłuchałam
To konieczne po wykorzystaniu tego kup Sanoflore, chyba że Cie wysypie jak mnie (czego zdecydowanie Ci nie życzę). Ten jest naprawdę świetny. Ja AMB używam teraz do szyi.

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Varietta mam te same mydełka tuli i krem sanoflore i szampon yes obowiązkowo i od kiedy go używam mam piękne pyszczysko, niespodzianki 2-3 przed @ ale delikatnie tylko. natomiast z tuli węglowego i mm zrezygnowałam bo miałam masakre na twarzy

teraz uzywam mydełka z glinką czerwoną i to jest strzał w 10
zakup dzięki podpowidziom Anuli

btw. macie jakies wiesci co z Młodą? i jak Wachlarzykowi poszła kampania wrzesniowa?

Mhm jakiego uzywasz kremu pod oczy- kiedys pisałas o kremach pod oczy mam z filorgi na zmarchy i go ale rano miewam opuchnięcia i cos musze na nie kupic
Oj to mnie troche podłamałaś. A myślałam, że po tych mydełkach będę taka piękna...
Varietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 13:08   #1903
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Zaszłam dziś do Rossmanna i kupiłam rękawiczki, teraz będę w nich spać i czasem po domu chodzić Dziękuję Wam za pomoc
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 13:11   #1904
Varietta
Raczkowanie
 
Avatar Varietta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań, Polska
Wiadomości: 36
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez wiola d Pokaż wiadomość
Już dłuższy czas podczytuję Wasz temat, teraz zdecydowałam się napisać, bo mam pytanie- gdzie można dostać ten szampon Yes? Czytałam tu już kilka pozytywnych opinii na jego temat i sama mam ochotę kupić
Witamy. Co do szamponu, to zajrzyj na allegro. Ja tam kupiłam, bo w Sephorze już raczej nie znajdziesz
Varietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 19:40   #1905
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Tak zachwalacie ten koncentrat i zachwalacie.. a ja tak czytam i czytam, że w końcu się skuszę Choć i tak nigdy nie wątpiłam, że kiedyś będzie mój
Ja też lubię kosmetyki AMB, właśnie skończyłam kremik z serii różanej do skóry suchej na noc, bardzo fajny Wersja na dzień też mi się podobała choć miałam tylko próbke, kiedyś do nich wrócę



Jest w miarę dobrze ale lepiej

A może próbeczka ciemniejszego Lumiere by wystarczyła?



Trzymaj się



Ja olej tamanu nakładam na całą twarz, nie mieszając z niczym innym i jest dobrze

Nie ma to jak pomocna ręka mężczyzny Trzymam kciuki za montowanie i czekam na relacje







Chyba tak Ja właśnie wczoraj otworzyłam kolejny kremik z moich zapasów (MF) a w szufladzie nic nie ubyło


Dziewczyny a znacie jakąś maseczke do twarzy bardzo mocno nawilżającą? Moja skóra jest ostatnio bardzo przesuszona i w ogóle taka bez życia Muszę jej coś zafundować żeby doszła do siebie ale nie wiem co

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------



A ja tu już zdeklarowałam duchowe wsparcie w postanowieniu o nie otwieraniu kremiku
Rany ale szczęście, że koleżanka bardziej opalona
Jesteś niesamowita

Zamiast maseczki polecam dwuwazowy koncentrat AMB on jest wszechstronny. Kupuj koniecznie, sama zobaczysz ze mam rację

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
dzięki ci bardzo dobra kobieto.
właśnie tez mam dosyć tłustą skóre a nigella jest chyba podobnie ciężka jak to serum więc może kupić serum i coś lżejszego np cos antytrądzikowego z sanoflore. albo kupić nigelle i krem z sanoflore. albo jesszcze inaczej hahaha
ja stosuje olej z nigeli a cere mam mieszana z tendencja do błyszczenia i olej jet dobry, używam go na noc a rano buzia wcale nie jest przetłuszczona
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 21:11   #1906
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
Zamiast maseczki polecam dwuwazowy koncentrat AMB on jest wszechstronny. Kupuj koniecznie, sama zobaczysz ze mam rację

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------


ja stosuje olej z nigeli a cere mam mieszana z tendencja do błyszczenia i olej jet dobry, używam go na noc a rano buzia wcale nie jest przetłuszczona
prosze sie modlić za mnie żeby mnie nie wysypało po AMB.

szykuje sie duużych zakupów i wkrótce moje pierwsze foty na tym wątku
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-14, 21:34   #1907
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Czy ktoś słyszał, używał, widział zielony balsam Moa? Strasznie mnie kusi żeby wypróbować
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 09:40   #1908
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Varietta mam te same mydełka tuli i krem sanoflore i szampon yes obowiązkowo i od kiedy go używam mam piękne pyszczysko, niespodzianki 2-3 przed @ ale delikatnie tylko. natomiast z tuli węglowego i mm zrezygnowałam bo miałam masakre na twarzy
Właśnie się zastanawiam nad tym kremem z sanoflore.... nie jest najtańszy a trochę boję się go kupić żeby mi krzywdy nie zrobił.Po ostatnich doświadczeniach z BU kiedy to serum lemon i krem azelo zrobiło mi krzywdę i już ponad 1,5 miesiąca leczę gule na policzkach i nie chcą niestety się zagoić używam na noc maści acnefan, kupiłam też 2 dni temu krem pielęgnacyjny z hippa no i mam cały czas cetaphil....ale niestety nie znikają mi te gule chciałam sobie polepszyć skórę to sobie taką masakrę zrobiłam że aż żal patrzeć

Varietta też mam ten olejek sesa i rzeczywiście zapach ma okropny!!Strasznie duszący. Mój mąż to nie przytula się w ogóle do mnie jak go nakładam na noc... mówi że capię na odległość.Ale pomógł mi (używałam razem z Vatiką) na wypadające włosy po ciąży, także wybaczam mu to. Ja go zmywam szamponem Shikakai z tej samej serii co kupiłaś szampon Amla lub szamponem Charm&Glow z firmy ban który uwielbiam jest z amlą, arithą i shikakai- ma czarny kolor i jak dla mnei pachnie pięknie (ziołowo)ma też świetny skłąd bez żadnych slsów a pieni się nawet lepiej niż te z slsami
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 10:04   #1909
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Czy ktoś słyszał, używał, widział zielony balsam Moa? Strasznie mnie kusi żeby wypróbować
Ooo podbijam, bo też go widziałam na feelunique i mam na niego chrapkę
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 11:35   #1910
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość

Mhm jakiego uzywasz kremu pod oczy- kiedys pisałas o kremach pod oczy mam z filorgi na zmarchy i go ale rano miewam opuchnięcia i cos musze na nie kupic

Jeszcze mi się przypomniało,że przez wakacje używałam TEGO żelu pod oczy (John Masters Organics) i jest to jak dla mnie ekoalternatywa dla serum z biochemii;serum ma ponoć jakieś podejrzane składniki,ale jest 3x tańsze - ten krem natomiast świetnie się sprawdził jako nieuczulający nawilżacz,nie powodujący opuchnięć. Superwydajny - kupiłam kilka próbek (po 1ml ) i przez dwa miesiące zużyłam ich pięć.
Z tymże oczywiście pojawia się jak zwykle pytanie - czy w próbkach jest ten sam produkt,co w opakowaniu No ale mam nadzieję,że ten sam
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 12:58   #1911
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Hej dziewczyny! dlugo mnie tu nie bylo. Mam pytanie: uzywalyscie moze szamponow z tej eco serii Body Shopu? Bylam, wachalam i spodobal mi sie ten Balance i Moisture. Co sadzicie o skadzie? Nie bedzie mnie po nim swedziala glowa?
http://www.thebodyshop.co.uk/_en/_gb...prdcode=85000m
sklad: Aqua, Sucrose, Disodium Cocoyl Glutamate, Lauryl Betaine, Laureth-5 Carboxylic Acid, Mel, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Glycerin, Parfum, Polyglyceryl-4 Caprate, Sodium Benzoate, Sucrose Laurate, Isopropyl Alcohol, Polyquaternium-6, Salicylic Acid, Citric Acid, Schinziophyton Rautanenii Kernel Oil, Pentaclethra Macroloba Seed Oil, Sodium Hydroxide, Tocopherol.
http://www.thebodyshop.co.uk/_en/_gb...prdcode=84993m
sklad: Aqua, Sucrose, Disodium Cocoyl Glutamate, Lauryl Betaine, Laureth-5 Carboxylic Acid, Propylene Glycol, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Sodium Chloride, Glycerin, Polyglyceryl-4 Caprate, Parfum, Sucrose Laurate, Sodium Benzoate, Isopropyl Alcohol, Salicylic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Fucus Vesiculosus Extract, Alcohol, Citric Acid, Pentaclethra Macroloba Seed Oil, Lamium Album Extract, Sodium Hydroxide, Tocopherol.

Bede wdzieczna za porady! Szampony sa dla mnie latwo dostepne bez koniecznosci zamawiania online.
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 13:20   #1912
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! dlugo mnie tu nie bylo. Mam pytanie: uzywalyscie moze szamponow z tej eco serii Body Shopu? Bylam, wachalam i spodobal mi sie ten Balance i Moisture. Co sadzicie o skadzie? Nie bedzie mnie po nim swedziala glowa?
http://www.thebodyshop.co.uk/_en/_gb...prdcode=85000m
sklad: Aqua, Sucrose, Disodium Cocoyl Glutamate, Lauryl Betaine, Laureth-5 Carboxylic Acid, Mel, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Glycerin, Parfum, Polyglyceryl-4 Caprate, Sodium Benzoate, Sucrose Laurate, Isopropyl Alcohol, Polyquaternium-6, Salicylic Acid, Citric Acid, Schinziophyton Rautanenii Kernel Oil, Pentaclethra Macroloba Seed Oil, Sodium Hydroxide, Tocopherol.
http://www.thebodyshop.co.uk/_en/_gb...prdcode=84993m
sklad: Aqua, Sucrose, Disodium Cocoyl Glutamate, Lauryl Betaine, Laureth-5 Carboxylic Acid, Propylene Glycol, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Sodium Chloride, Glycerin, Polyglyceryl-4 Caprate, Parfum, Sucrose Laurate, Sodium Benzoate, Isopropyl Alcohol, Salicylic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Fucus Vesiculosus Extract, Alcohol, Citric Acid, Pentaclethra Macroloba Seed Oil, Lamium Album Extract, Sodium Hydroxide, Tocopherol.

Bede wdzieczna za porady! Szampony sa dla mnie latwo dostepne bez koniecznosci zamawiania online.
Wyglądaja super łagodnie i tak tez powinny myć (ale dla niektórych to moze być za mało)
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 14:44   #1913
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Wczoraj doszedł mi mój jasny koloryzujący krem pat&rub i powiem wam,że dla osoby z naprawdę jasną cerą ten"jasny"będzie o niebo za ciemny;/
Ja mam średnią karnacje i mi pasuję,ale ciut jaśniejsza cera od mojej tego kremu sobie nie dopasuje.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 14:46   #1914
Paulina1000
Rozeznanie
 
Avatar Paulina1000
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Warszawy.
Wiadomości: 542
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Wyglądaja super łagodnie i tak tez powinny myć (ale dla niektórych to moze być za mało)
a Propylene Glycol, który w nich jest? nie zaszkodzi?
Czytałam składy tych szamponów i mi się średnio podobały, ale w tej kwestii hey jesteś specialistką i zdaję się na Twoja opinie

Hey
, które szamopny składowo (lub wg Twojej subiektywnej opinii, bez cytowania składników itd.)najbardziej byś polecała yes to carrots/tomatoes, alterra, babydream czy ten body shop?
Paulina1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 15:02   #1915
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Paulina1000 Pokaż wiadomość
a Propylene Glycol, który w nich jest? nie zaszkodzi?
Czytałam składy tych szamponów i mi się średnio podobały, ale w tej kwestii hey jesteś specialistką i zdaję się na Twoja opinie
Nie zaszkodzi -to świetny składnik, ale nie jest naturalny.

Cytat:
Napisane przez Paulina1000
Hey[/B], które szamopny składowo (lub wg Twojej subiektywnej opinii, bez cytowania składników itd.)najbardziej byś polecała yes to carrots/tomatoes, alterra, babydream czy ten body shop?
Polecic nie moge żadnego, bo ich nie znam z autopsji albo mnie nie zachwycają. Moge polecic wypróbować każdy, bo dla każdego coś innego jest dobre.
Marchewa Yes - typowy greenwashing, woda + konwencjonalny tani detergent i sól do zagęszczenia (jest w nim najbardziej badziewna baza detergentowa jaką widziałam), po kropelce olejów, wiec moze złagodzą detergent rodem z Ludwika, plus ekstrakty bardziej w celach marktingowych. Ale niektórym pasuje.
Alterra - nie próbowałam, nie pasuje mi alkohol, oraz SLS ukryty pod SCS, ale znowu, niektórym pasuja mocne detergenty. I jest naturalny
Babydream - super łagodny i naturalny, ale jakoś mi kompletnie nie lezy, choć teoretycznie powinien być idealny
TBS - wygląda b. łagodnie, ale nie wiem jak w praktyce. Prawie naturalny.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 15:34   #1916
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Alterra - nie próbowałam, nie pasuje mi alkohol, oraz SLS ukryty pod SCS, ale znowu, niektórym pasuja mocne detergenty. I jest naturalny
SCS to ukryty SLS? No nie mów. Czyli to może być powodem swędzenia podczas używania alterrowych szamponów? Bo zakładałam, że to te naturalne składniki mnie podrażniają. SLS mi wysuszał skalp i wzmagał swędzenie gdy używałam drogeryjnych jeszcze szamponów.
Póki co używam mydeł do mycia i się super świetnie sprawdzają, no cudo normalnie Ale zostały mi do zużycia 2 alterrowe szampony i wiem, że muszę się zużyć. Kupiłam przed manią mydlaną do spóbowania, czy tym razem nie będą robić szkód, co było błędem chyba z mojej strony
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 15:42   #1917
Paulina1000
Rozeznanie
 
Avatar Paulina1000
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Warszawy.
Wiadomości: 542
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie zaszkodzi -to świetny składnik, ale nie jest naturalny.


Polecic nie moge żadnego, bo ich nie znam z autopsji albo mnie nie zachwycają. Moge polecic wypróbować każdy, bo dla każdego coś innego jest dobre.
Marchewa Yes - typowy greenwashing, woda + konwencjonalny tani detergent i sól do zagęszczenia (jest w nim najbardziej badziewna baza detergentowa jaką widziałam), po kropelce olejów, wiec moze złagodzą detergent rodem z Ludwika, plus ekstrakty bardziej w celach marktingowych. Ale niektórym pasuje.
Alterra - nie próbowałam, nie pasuje mi alkohol, oraz SLS ukryty pod SCS, ale znowu, niektórym pasuja mocne detergenty. I jest naturalny
Babydream - super łagodny i naturalny, ale jakoś mi kompletnie nie lezy, choć teoretycznie powinien być idealny
TBS - wygląda b. łagodnie, ale nie wiem jak w praktyce. Prawie naturalny.
Mi Yes to carrots mi pasuje (ale sama podejrzewałam, że on wcale super naturalny nie jest), ale ostatnio używam Urtekram i jest ok.
Ostatnio bardzo rozważam zakup kosmetyków (i nie tylko), bo właśnie chce uniknąc greenwashingu (jeśli i tak całkiem sporo płace za kosmetyki).
Mam odżywki alterra i yes to carrots i ich nie używam, bo w pierwszej alkohol, a w drugiej sylikon (i używam odżywki Urtekram).
Kończą mi się szamopny yes to, zostaje urtekram i nie wiedziałam w jaka stronę iść dalej tzn. co kupić.
Dziękuje za radę Kupię babydreama i może TBS albo znowu Urtekram.

Hey, taki offtop: czy studiujesz/ pracujesz w czymś związanym z chemią kosmetyczną? Jeśli tak, czy mogłabyś napisać co (może być też pw)?

Edytowane przez Paulina1000
Czas edycji: 2011-09-15 o 15:56
Paulina1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 16:30   #1918
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
SCS to ukryty SLS? No nie mów. Czyli to może być powodem swędzenia podczas używania alterrowych szamponów? Bo zakładałam, że to te naturalne składniki mnie podrażniają. SLS mi wysuszał skalp i wzmagał swędzenie gdy używałam drogeryjnych jeszcze szamponów.
No tak, bo SLS robi sie z kwasu laurynowego, a SCS z całego oleju kokosowego, czyli gł. kwasu laurynowego (ok. 45%) i oraz wyższych kwasów. Tak wiec, SCL bedzie sie składał z gł. SLS oraz sodium myristyl i palmityl sulfate- zakładam że w takich samych proporcjach jak w materiale startowym.

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Paulina1000 Pokaż wiadomość
Mi Yes to carrots mi pasuje (ale sama podejrzewałam, że on wcale super naturalny nie jest), ale ostatnio używam Urtekram i jest ok.
Ostatnio bardzo rozważam zakup kosmetyków (i nie tylko), bo właśnie chce uniknąc greenwashingu (jeśli i tak całkiem sporo płace za kosmetyki).
Mam odżywki alterra i yes to carrots i ich nie używam, bo w pierwszej alkohol, a w drugiej sylikon (i używam odżywki Urtekram).
Kończą mi się szamopny yes to, zostaje urtekram i nie wiedziałam w jaka stronę iść dalej tzn. co kupić.
Dziękuje za radę Kupię babydreama i może TBS albo znowu Urtekram.

Hey, taki offtop: czy studiujesz/ pracujesz w czymś związanym z chemią kosmetyczną? Jeśli tak, czy mogłabyś napisać co (może być też pw)?
Widze że mieszkasz blisko W-wy, wydaje mi sie wiec, że masz tak spory wybór stacjonarnych sklepów, gdzie można kupić naturalne szampony, szczególnie niemieckich marek Logona, Lavera, Weleda oraz nowe droższe jak JMO, Phenome, P&R.
Nie, nie mam żadnego profesjonalnego zwiazku z chemia kosmetyczną
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 17:34   #1919
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
No tak, bo SLS robi sie z kwasu laurynowego, a SCS z całego oleju kokosowego, czyli gł. kwasu laurynowego (ok. 45%) i oraz wyższych kwasów. Tak wiec, SCL bedzie sie składał z gł. SLS oraz sodium myristyl i palmityl sulfate- zakładam że w takich samych proporcjach jak w materiale startowym.
Czyli tym samym SCL jest (lub może być) tak samo podrażniający jak SLS? Nie jest delikatny?
Hey, powiedz mi jeszcze, mój guru składów, jakie składniki podrażniająco-szkodliwe są ukrywane pod ładnymi nieszkodliwo-niepodrażniającymi nazwami? Żebym wiedziała na zaś
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 18:20   #1920
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Hej Dziewczynki Tak dlugo mnie nie bylo, a tak malo stron do nadrobienia. Cos ostatnio sie chyba obijamy
Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Dziewczyny a znacie jakąś maseczke do twarzy bardzo mocno nawilżającą? Moja skóra jest ostatnio bardzo przesuszona i w ogóle taka bez życia Muszę jej coś zafundować żeby doszła do siebie ale nie wiem co
Ja mam maseczke relaksujaco-upiekszajaca Flos-Lek i uzywam jej kiedy przesadze z glinkami i mam przesuszona skore. Calkiem niezle sie sprawdza, koi, ale ja mam skore mieszana w kierunku do tlustej i nie potrzebuje super wielkiego nawilzenia. Nie wiem jak byloby w przypadku suchej skory

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ni ma za co
Co to za sprzedaż FLASH,która wygasła na stronie Biolandera?
Normalnie już tam zazwyczaj nie zaglądam,coś mnie ominęło???

Jeszcze się muszę pochwalić,że prawie całkiem wyzbyłam się kosmetyków drogeryjnych. Jak się już całkiem wyzbędę,to Wam pyknę fotkę mojej łazienkowej szafki
Natomiast co do kolorówki mam większą trudność a przeszkody się piętrzą: jak tylko znalazłam idealną dla siebie bio pomadkę co się okazało? Żem wygrała Diora w wizazowym konkursie
Gratuluje wygranej! Sprzedaz flash polega na tym, ze sa znaczne obnizki na wybrane produkty i mozna je kupic danego dnia po dosc okazyjnych cenach

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Wczoraj doszedł mi mój jasny koloryzujący krem pat&rub i powiem wam,że dla osoby z naprawdę jasną cerą ten"jasny"będzie o niebo za ciemny;/
Ja mam średnią karnacje i mi pasuję,ale ciut jaśniejsza cera od mojej tego kremu sobie nie dopasuje.
No wlasnie dla mnie ten 'jasny' raczej jest za ciemny, dlatego musialam sobie wybic z glowy P&R
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.