Studia...czyli dylematy maturzystek. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-31, 10:54   #1
ichaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 40

Studia...czyli dylematy maturzystek.


Witam,
Pewnie wiele z Was już ma obrany kierunek studiów,itd.
Ja właśnie mam ten problem że nie wiem...
zdawałam roz.historię +podst.wos i geografię.Dodam że nienawidzę chemii a biologia mnie nudzi i ciekawi zarazem mam do niej słomiany zapał.
Co już dawno u siebie zauważyłam jestem dobra z analizy.
Chciałam iść na prawo albo bezp.wew. jednak pierwszy to wiadomo ciężko z pracą a drugi jest oblegany.
Jak myślicie jakie studia są teraz przyszłościowe?
ichaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 11:03   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

ciezej jest z praca po bezpieczenstwie wewnetrznym niz po prawie
Cytat:
Napisane przez ichaer Pokaż wiadomość
Witam,
Pewnie wiele z Was już ma obrany kierunek studiów,itd.
Ja właśnie mam ten problem że nie wiem...
zdawałam roz.historię +podst.wos i geografię.Dodam że nienawidzę chemii a biologia mnie nudzi i ciekawi zarazem mam do niej słomiany zapał.
Co już dawno u siebie zauważyłam jestem dobra z analizy.
Chciałam iść na prawo albo bezp.wew. jednak pierwszy to wiadomo ciężko z pracą a drugi jest oblegany.
Jak myślicie jakie studia są teraz przyszłościowe?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 13:24   #3
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Nie chcę Cię, droga Autorko, dołować, ale chyba mało jest miejsc, gdzie przyjmą Cię na prawo albo bezpieczeństwo wewnętrzne tylko z jednym rozszerzeniem... hmm... chyba, że myślisz o uczelni niepublicznej albo studiach zaocznych?
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 15:05   #4
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 126
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
Nie chcę Cię, droga Autorko, dołować, ale chyba mało jest miejsc, gdzie przyjmą Cię na prawo albo bezpieczeństwo wewnętrzne tylko z jednym rozszerzeniem... hmm... chyba, że myślisz o uczelni niepublicznej albo studiach zaocznych?
Ale chyba nie wszędzie.
Np na politechnice w Rzeszowie z tego co wiadomo, z przyjęciem nie ma większych problemów, oczywiście mówię o bezpieczeństwie wewnętrznym,bo sama o tym myślę..
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak się ją wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 15:09   #5
karolcia0022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Mój chłopak kończy pierwszy rok na kierunku BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE i jest bardzo zadowolony z tego kierunku. Powiem Ci, że jeżeli lubisz dużo czytać a nie wkuwać to kierunek jest dla Ciebie. Jest duży nacisk na ekonomię, co wielu odstrasza bo jest ciężko, lecz jeśli jesteś osobą, która wierzy w siebie i swoje możliwości to spokojnie dasz radę ! Są też tam takie przedmioty jak: prawo, prawo administracyjne, ekonomia, historia, geografia, socjologia, stosunki polityczne Mam nadzieję, że pomogłam, w razie czego pytaj !
karolcia0022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 17:35   #6
igor12345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 53
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Jako starszy kolega i zarazem student mogę ci powiedzieć, że... wybierz taki kierunek który cię interesuje, z którego czegoś się nauczyć i poszerzysz horyzonty i na niektóre sprawy będziesz patrzeć z innej perspektywy.
Z pracą jest ciężko po studiach i bardzooo mało osób pracuje w swoim zawodzie więc nie napalaj się że po bezpieczeństwie będziesz ministrem bezpieczeństwa w naszym kochanym rządzie xD
Pracodawce będzie patrzeć na doświadczenie! Kierunek ukończonych studiów go średnio interesuje dlatego bierz udziały we wszystkich szkoleniach któe Zarząd Studentów będzie organizować... uczestnictwo kosztuje groszę a możesz już coś wpisać w CV
igor12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 11:00   #7
ichaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 40
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Cytat:
Napisane przez igor12345 Pokaż wiadomość
Jako starszy kolega i zarazem student mogę ci powiedzieć, że... wybierz taki kierunek który cię interesuje, z którego czegoś się nauczyć i poszerzysz horyzonty i na niektóre sprawy będziesz patrzeć z innej perspektywy.
Z pracą jest ciężko po studiach i bardzooo mało osób pracuje w swoim zawodzie więc nie napalaj się że po bezpieczeństwie będziesz ministrem bezpieczeństwa w naszym kochanym rządzie xD
Pracodawce będzie patrzeć na doświadczenie! Kierunek ukończonych studiów go średnio interesuje dlatego bierz udziały we wszystkich szkoleniach któe Zarząd Studentów będzie organizować... uczestnictwo kosztuje groszę a możesz już coś wpisać w CV
Hej dzięki,tylko widzisz problem w tym że ja interesuje się wszystkim i wszystko w miare łatwo i przychodzi nauczyć się.To jest mój problem bo nie potrafię się ukierunkować.Szukam własnie takich osób żeby miec mniej więcej rozeznanieo polityce nie myślę uwierz;D
+wiem że jedno rozszerzenie to mało ale zdawałam 6 przedmiotów na maturze więc nie wiem czy dałabym rade więcej,sami chyba doskonale wiecie że ciężko do jednego się przygotować
a historia to przecież ogrom materiału,wybrałam ją bo lubię czytać i kocham ten przedmiot.

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

karolcia0022 Bezpieczeństwo narodowe?hm brzmi ciekawie,właśnie coś takiego mnie kręci wiecie wojsko policja itp. Jednak tu jestem wykluczona raczej bo mój daleki jakiś tam wujek był karany i ma takie samo nazwisko co np. w wypadku służby celnej odrazu eliminuje mnie z gry.
ichaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 16:51   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Cytat:
Napisane przez ichaer Pokaż wiadomość
+wiem że jedno rozszerzenie to mało ale zdawałam 6 przedmiotów na maturze więc nie wiem czy dałabym rade więcej,sami chyba doskonale wiecie że ciężko do jednego się przygotować
a historia to przecież ogrom materiału,wybrałam ją bo lubię czytać i kocham ten przedmiot.
ale chyba nikt Cię nie zmuszał trzeba było wybrać mniej podstaw a więcej rozszerzeń
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 16:54   #9
kiiisiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 433
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

a ja się boję, że się nigdzie nie dostanę już . ot , dylemat.
kiiisiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 20:13   #10
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
ale chyba nikt Cię nie zmuszał trzeba było wybrać mniej podstaw a więcej rozszerzeń
Dokładnie...
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 12:17   #11
ichaer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 40
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
Dokładnie...
wiele zalezy od szkoły ja byłam na profilu zarządzanie informacją a moja szkoła jest a raczej była typowo techniczna dlatego większy nacisk jest na fizykę,chęmie czy matematykę niż polski,wos,geografia.
Zmuszał i nie zmuszał dużo chorowałam więc nie dałabym rady pociągnąć dwóch rozszerzeń np.historii i wosu.
No z angielskim wolałam zdać podstawe na 80%+ niż rozszerzenie na marne 50.
ichaer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-02, 12:30   #12
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Cytat:
Napisane przez ichaer Pokaż wiadomość
Zmuszał i nie zmuszał dużo chorowałam więc nie dałabym rady pociągnąć dwóch rozszerzeń np.historii i wosu.
To nie idź na prawo.
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 12:33   #13
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Cytat:
Napisane przez ichaer Pokaż wiadomość
wiele zalezy od szkoły ja byłam na profilu zarządzanie informacją a moja szkoła jest a raczej była typowo techniczna dlatego większy nacisk jest na fizykę,chęmie czy matematykę niż polski,wos,geografia.
a co to ma do rzeczy, bo nie rozumiem?
przecież aby czytać i się nauczyć nie jest potrzebny nauczyciel, tylko chęci. u mnie w szkole też promowano ścisłowców, jednak osoby, którym zależało na studiach potrafiły się przygotować świetnie z historii i wosu i podostawały się na prawo. i to nawet z biol-chemu
Cytat:
Napisane przez ichaer Pokaż wiadomość
Zmuszał i nie zmuszał dużo chorowałam więc nie dałabym rady pociągnąć dwóch rozszerzeń np.historii i wosu.
No z angielskim wolałam zdać podstawe na 80%+ niż rozszerzenie na marne 50.
a z chorobą dałaś radę pociągnąć 6 przedmiotów dla mnie 6 różnych przedmiotów to nie lada wyzwanie.

jednak nauka na 3 obowiązkowe podstawy + 2 rozszerzenia (czyli 5 przedmiotów) jest chyba jednak łatwiejsza niż przygotowanie się z 6 przedmiotów. a i często nie musisz zdawać innego przedmiotu na rozszerzeniu, wystarczyło któryś z przedmiotów obowiązkowych "rozwinąć". zostałabyś przynajmniej w tej samej tematyce, przez co nauka byłaby łatwiejsza, niż zaczynanie czegoś zupełnie innego.

przy rekrutacji na studia często (nie zawsze, ale zwykle) podstawa mnoży się jako 0,5 pkt a rozszerzenie jako 1 pkt. czyli te "marne 50%" z rozszerzenia daje Ci 50 punktów rekrutacyjnych, a 80% z podstawy daje Ci ich 40... więc co się bardziej opłaca?
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-06-02 o 12:37
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 15:30   #14
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Cytat:
przy rekrutacji na studia często (nie zawsze, ale zwykle) podstawa mnoży się jako 0,5 pkt a rozszerzenie jako 1 pkt. czyli te "marne 50%" z rozszerzenia daje Ci 50 punktów rekrutacyjnych, a 80% z podstawy daje Ci ich 40... więc co się bardziej opłaca?
Zgadzam się w 100%. Często na prawo potrzebne są 2, 3 rozszerzenia, a bezpieczeństwo, jak piszecie, oblegane jest niesamowicie. Tak prawdę powiedziawszy na studiach już nie jest tak, że "wszystko" wchodzi i "wszystko" cię interesuje- dlatego też kierunek przemyśl z rozwagą. Życze powodzenia autorce!
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 14:35   #15
madzioszka5
Rozeznanie
 
Avatar madzioszka5
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 753
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Cytat:
Napisane przez kiiisiel Pokaż wiadomość
a ja się boję, że się nigdzie nie dostanę już . ot , dylemat.
hehehe, ja też.
Zdawałam rozszerzony wos, polski i angielski i matme na podstawie..
sama zastanawiam się na co iść i niestety, im bliżej składania papierów i wybierania kierunków, tym mniej mam pomysłów...
Chcę iść do Warszawy, ale na UW chyba nawet nie składam, bo nie sądzę abym miała szanse, zarejestrowałam się na UKSW, ale płacić będę dopiero po wynikach matur, jak się dowiem, że zdałam :P Myślałam, żeby złożyć na AON, bo wiem, że kilka osób z mojego miasta w zeszłym roku się dostało, a matura za dobrze im nie poszła, ale teraz patrzyłam i wyadej mi się, że trzeba było zdawać 2 przedmioty jakieś np. historię, wos, geo... Chyba, że coś źle patrzę. Na płatną uczelnię tez niezbyt bym chciała iść, bo zwyczajnie mnie na to nie stać.
__________________
Czasem tak bywa, nie każdy wygrywa,
czasem bywa tak, że cos ważnego się urywa,
zostaje ślad, nie mozna tego nie przeżywać,
można ukrywać fakt, ale w snach, to przypływa.
madzioszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 14:51   #16
kiiisiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 433
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Cytat:
Napisane przez madzioszka5 Pokaż wiadomość
hehehe, ja też.
Zdawałam rozszerzony wos, polski i angielski i matme na podstawie..
sama zastanawiam się na co iść i niestety, im bliżej składania papierów i wybierania kierunków, tym mniej mam pomysłów...
Chcę iść do Warszawy, ale na UW chyba nawet nie składam, bo nie sądzę abym miała szanse, zarejestrowałam się na UKSW, ale płacić będę dopiero po wynikach matur, jak się dowiem, że zdałam :P Myślałam, żeby złożyć na AON, bo wiem, że kilka osób z mojego miasta w zeszłym roku się dostało, a matura za dobrze im nie poszła, ale teraz patrzyłam i wyadej mi się, że trzeba było zdawać 2 przedmioty jakieś np. historię, wos, geo... Chyba, że coś źle patrzę. Na płatną uczelnię tez niezbyt bym chciała iść, bo zwyczajnie mnie na to nie stać.

mam troszkę podobna sytuację do Ciebie :PP , tylko że ja już zarejestrowałam się na UMK i UG, jeszcze nie opłacałam :P no i jeszcze powiem Ci, że też myślę o Warszawie. no a ja zdawałam obowiązkowe na podstawie + WOS rozszerzony i geografię podstawę.
kiiisiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 15:36   #17
madzioszka5
Rozeznanie
 
Avatar madzioszka5
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 753
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

no właśnie widzę na podobnym wątku, że też się udzielasz ja jakbym mogła cofnąć czas, to też bym wzięła geo jeszcze, bo właściwie to nie jest trudny przedmiot, tzn taki do ogarnięcia, a przy rekrutacji na pewno by mi bardziej pomógł niż rozszerzony polski... tak swoją drogą, to rozsz polski, tzn wypracowanie takie pisałam tylko raz nie licząc właściwej matury i to z pomocą internetu, więc ciekawe jak mi poszło , ale czuję, że nie najgorzej, tylko nie wiadomo jak ten klucz nieszczęsny : )
__________________
Czasem tak bywa, nie każdy wygrywa,
czasem bywa tak, że cos ważnego się urywa,
zostaje ślad, nie mozna tego nie przeżywać,
można ukrywać fakt, ale w snach, to przypływa.
madzioszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 20:35   #18
kiiisiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 433
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Cytat:
Napisane przez madzioszka5 Pokaż wiadomość
no właśnie widzę na podobnym wątku, że też się udzielasz ja jakbym mogła cofnąć czas, to też bym wzięła geo jeszcze, bo właściwie to nie jest trudny przedmiot, tzn taki do ogarnięcia, a przy rekrutacji na pewno by mi bardziej pomógł niż rozszerzony polski... tak swoją drogą, to rozsz polski, tzn wypracowanie takie pisałam tylko raz nie licząc właściwej matury i to z pomocą internetu, więc ciekawe jak mi poszło , ale czuję, że nie najgorzej, tylko nie wiadomo jak ten klucz nieszczęsny : )
klucze są najgorsze, myślisz może o Stosunkach Międzynarodowych?

złóż na Kopernika! ;D i GDA :C , może będziemy koleżankami z grupy
kiiisiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 20:49   #19
madzioszka5
Rozeznanie
 
Avatar madzioszka5
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 753
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Cytat:
Napisane przez kiiisiel Pokaż wiadomość
klucze są najgorsze, myślisz może o Stosunkach Międzynarodowych?

złóż na Kopernika! ;D i GDA :C , może będziemy koleżankami z grupy

Zarejestrowałam się na UKSW, bo chcę do Wawy, nie wiem czy na UW składać, czy to nie będzie tylko strata kasy, a zapłacę dopiero po wynikach i tak tak myślę nad stosunkami właśnie.. fajnie by było, od razu raźniej!
__________________
Czasem tak bywa, nie każdy wygrywa,
czasem bywa tak, że cos ważnego się urywa,
zostaje ślad, nie mozna tego nie przeżywać,
można ukrywać fakt, ale w snach, to przypływa.
madzioszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 20:51   #20
kiiisiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 433
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

ja myślę nad UW i UAM'em właśnie, ejjjj, dawaj no na UMK ! ;D podaj gg to pogadamy na privie;d
kiiisiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 21:33   #21
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Studia...czyli dylematy maturzystek.

Cytat:
Napisane przez ichaer Pokaż wiadomość


karolcia0022 Bezpieczeństwo narodowe?hm brzmi ciekawie,właśnie coś takiego mnie kręci wiecie wojsko policja itp. Jednak tu jestem wykluczona raczej bo mój daleki jakiś tam wujek był karany i ma takie samo nazwisko co np. w wypadku służby celnej odrazu eliminuje mnie z gry.
gdzieś Ty taką głupotę wynalazła?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.