Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-12, 22:43   #1471
mycha555
Raczkowanie
 
Avatar mycha555
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 350
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam
prosiłabym o rozszyfrowanie mleczka do twarzy i demakijażu oczu Lirene Dermoprogram (oczyszczające i regenerujące)- stara wersja jeszcze

Skład :
aqua, parrafinum liquidum, almond /prunus dulcis/ oil, steareth-20, glycerin, cetyl alcohol, panthenol, triethanolamine, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, allantoin, hydrolized linseed extract, methylparaben, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne,
methylisothiazolinone.

Czy jest ono odpowiednie do cery mieszanej ze skłonnością do trądziku?
Jeśli nie, to czy znacie coś odpowiedniejszego do mojej cery?


__________________

Zakochana


mycha555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-13, 06:55   #1472
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witajcie, mam ogromą prośbę - mogłybyście zerknąć na skład kremu Guinot Longue Vie Cellulaire? Mam okazję kupić miniaturkę, ale krem ten ma kwasy owocowe w składzie i zastanawiam się, czy mogę go stosować mając cerę naczynkową. Krem ten ma bardzo dobre opinie na MUA i mam ochotę go wypróbować. Z góry dziękuję

Water (Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Squalane, Cetearyl Isononanoate, Cetearyl Ethylhexanoate, Steareth-21, Glycerin, Butylene Glycol, PPG-15 Stearyl Ether, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Polymethacrylate, Cetyl Palmitate, Steareth-2, Dimethicone, PEG-5 Rapeseed Sterol, Saccharide Isomerate, Boron Nitride, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Xantham Gum, Methylparaben, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Trisodium EDTA, Benzyl Salicylate, Laureth-7, Hydroxycitronellal, Linalool, Hexyl Cinammal, Butylparaben, Ethylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Glucose, Propylparaben, Coumarin Isobutylparaben, BHT, Titanium Dioxide (Cl 77891), Citronellol, Benzyl Benzoate, Geraniol, Ascorbyl Palmitate, Potassium Chloride, Eugenol, Limonene, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Citric Acid, Calcium Chloride, Glutamic Acid, Sodium Phosphate, Leucine, Glutamine, Magnesium Sulfate, Lysine, Arginine, Threonine, Aspartic Acid, Tyrosine, Valine, Sodium Acetate, Phenylalanine, Serine, Glycine, Alanine, Isoleucine, Proline, Methionine, Histidine, Tryptophan, Hydroxyproline, Adenine, RNA, DNA, Adenosine Triphosphate, Adenosine Phosphate, Cholesterol, Retinyl Acetate, Cysteine, Glutahione, PABA, Pyridoxine HCl, Inositol, Thiamine HCl, Folic Acid, Biotin, Calcium Pantothenate.
tornado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-13, 08:02   #1473
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez tornado Pokaż wiadomość
Water (Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Squalane, Cetearyl Isononanoate, Cetearyl Ethylhexanoate, Steareth-21, Glycerin, Butylene Glycol, PPG-15 Stearyl Ether, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Polymethacrylate, Cetyl Palmitate, Steareth-2, Dimethicone, PEG-5 Rapeseed Sterol, Saccharide Isomerate, Boron Nitride, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Xantham Gum, Methylparaben, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Trisodium EDTA, Benzyl Salicylate, Laureth-7, Hydroxycitronellal, Linalool, Hexyl Cinammal, Butylparaben, Ethylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Glucose, Propylparaben, Coumarin Isobutylparaben, BHT, Titanium Dioxide (Cl 77891), Citronellol, Benzyl Benzoate, Geraniol, Ascorbyl Palmitate, Potassium Chloride, Eugenol, Limonene, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Citric Acid, Calcium Chloride, Glutamic Acid, Sodium Phosphate, Leucine, Glutamine, Magnesium Sulfate, Lysine, Arginine, Threonine, Aspartic Acid, Tyrosine, Valine, Sodium Acetate, Phenylalanine, Serine, Glycine, Alanine, Isoleucine, Proline, Methionine, Histidine, Tryptophan, Hydroxyproline, Adenine, RNA, DNA, Adenosine Triphosphate, Adenosine Phosphate, Cholesterol, Retinyl Acetate, Cysteine, Glutahione, PABA, Pyridoxine HCl, Inositol, Thiamine HCl, Folic Acid, Biotin, Calcium Pantothenate.

pogrubiłam konserwanty i kompozycję zapachową- zwykle są na końcu składu, bo używa sie ich w najmniejszych ilościach. wszystko, co wymienione za nimi jest w śladowej ilości.
krem zawiera emolienty, będzie zmiękczał i nawilżał, ale jeśli liczysz na działanie składników aktywnych, to mozesz sie rozczarować. jeśli jest drogi, to raczej nie warto.

krem nie zawiera kwasów owocowych. zawiera trochę aminokwasów- w tej ilośi nie powiiny zrobić na skórze zadnego wrażenia.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-13, 09:29   #1474
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
Witam
kupilam sobie ostatnio platk hydrożelowe pod oczy o dzialaniu redukującym opuchniecia cienie, kojacym itp.
czy takie platki sa lepsze niz krem?? zastanawiam sie czy skladniki z takich platkow przenikaja do skory i dzialają i czy akurat skladniki zawarte w tych platkach sa ciekawe i dobrze dobrane

platki ktore ja kupilam sa firmy Biobaa a to jest sklad:

Algin, polyvinyl alcohol, cellulose, sericin, camelia sinesis, palmaria palmata extract, ginko biloba, aesculus, hippocastanum, hedera helix, aloe barbadensis, equisteum arvense, fragrance, propylene glycol, sorbitol, phenoxyethanol, metylparaben, ethylparaben, propylparaben

chyba moj wątek gdzies zginąl wiec prosze jeszzce raz o analize skladu
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-13, 18:24   #1475
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
krem zawiera emolienty, będzie zmiękczał i nawilżał, ale jeśli liczysz na działanie składników aktywnych, to mozesz sie rozczarować. jeśli jest drogi, to raczej nie warto.
Dzięki wielkie Justy Mówisz, że nie bardzo będzie działał? Wg firmy jest to krem przeciwzmarszkowy dla kobiet powyżej 30 r.ż. Chyba się na niego skuszę, bo jakiś szczególnie drogi nie jest i już wiem, że naczynkom nic nie zrobi.
tornado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-14, 09:39   #1476
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy ten krem niwelujący przebarwienia w koncentracie firmy Plante System Au Complex Vegetal p.e.s. Homogene będzie coś warty Bardzo proszę o rozszyfrowanie!
Aha i czy może być stosowany przez kobiety w ciąży czy zawiera jakieś zakazane chemikalia?

aqua (water) glycerin, isodecyl neopentanoate, ethylhexyl palmitate, undecylenolyl phenylalanine, ammonium acrylolydimethyltaurate/ vp copolymer, tromethamine, glycine soja, butylene glycol, papain, carbomer, camellia sinensis, macadamia ternifolia, hippophae rhamnoides, olea europaea, lecithin, tocopherol, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, parfum (fragrence), cl 15985

Skład przepisałam z próbki. Z góry dziękuję
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-14, 10:49   #1477
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez scarletta Pokaż wiadomość
Witam ponownie Hexxano chcialabym się dowiedziec co myślisz o tym specyfiku?

Bonimed, Boniderm, Pomada Ojca Grzegorza (mydło ziołowe)


Skład: Aqua, Sodium Tollowate, Sodium Lardate, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Arctum Lappa Root Extract, Sodium Citrate, Acorus Calamus Rhizome Extract Saponaria Officinalis Root Extract, Chamomilla Matricaria Flower Extract, Urtica Dioica Leaf Extract, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide

Z góry dzięki za odp.

Stawialabym na cery tluste i typowo mieszane bo moze wysuszac.Dosc ciekawe zestawienie wyciagow roslinnych.

Arctum Lappa Root Extract-wyciag z lopianu
Acorus Calamus Rhizome Extract-wyciag z tataraku
Saponaria Officinalis Root Extract-wyciag z mydlnicy lekarskiej
Chamomilla Matricaria Flower Extract-wyciag z rumianku
Urtica Dioica Leaf Extract-wyciag z pokrzywy

Cytat:
Napisane przez mycha555 Pokaż wiadomość
Witam
prosiłabym o rozszyfrowanie mleczka do twarzy i demakijażu oczu Lirene Dermoprogram (oczyszczające i regenerujące)- stara wersja jeszcze

Skład :
aqua, parrafinum liquidum, almond /prunus dulcis/ oil, steareth-20, glycerin, cetyl alcohol, panthenol, triethanolamine, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, allantoin, hydrolized linseed extract, methylparaben, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne,
methylisothiazolinone.

Czy jest ono odpowiednie do cery mieszanej ze skłonnością do trądziku?
Jeśli nie, to czy znacie coś odpowiedniejszego do mojej cery?


Nie wiem czego chcesz dowiedziec,na czarno emolienty ktore ewentualnie moga zapychac,zmiekaczacze,poc hodne polimerow;olej ze slodkich migdalow lagodzi podraznienia i koi skore.

MonalisaG Twoj post nie zaginal staram sie w miare zapanowac nad tymplatki wygladaja dosc ciekawie i do tego kompozycja wyciagow roslinnych.Czy sa lepsze niz krem?Wszystko zlezy od tego jak ich uzywasz tzn.o czas ktory je zostawiasz na skorze aby skladniki mogly zadzialac.
Swojego czasu mialam maseczke ArtDeco w platkach i byla rewelacyjna,lepiej sie spisywala niz gdyby miala konsystencje zelu lub kremu.Jednak musialam pilnowac aby "pobawic sie"sumiennie z platkami

Reszta zajme sie po niedzili poniewaz nie bede miala kiedy zajrzec tutaj na spokojnie



Pozdrawiam i zycze udanego weekendu
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-14, 15:43   #1478
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziewcznynki a moze byc tak, ze takie algi w proszku (do polaczenia z woda) moga zapychac?
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-15, 05:45   #1479
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Stawialabym na cery tluste i typowo mieszane bo moze wysuszac.
nie polecam nawet do takich, gdyz mydlo zostawia osad na skorze, ktory osadzajac sie moze zatykac pory, a takie cery maja do tego sklonnosc

lepiej wybrac lagodny zel bez SLES i machnac reka na wyciagi, ktore w produkcie do mycia maja ograniczone dzialanie

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
dziewcznynki a moze byc tak, ze takie algi w proszku (do polaczenia z woda) moga zapychac?
moga
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-15, 08:40   #1480
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
aqua (water) glycerin, isodecyl neopentanoate, ethylhexyl palmitate, undecylenolyl phenylalanine , ammonium acrylolydimethyltaurate/ vp copolymer, tromethamine, glycine soja, butylene glycol, papain, carbomer, camellia sinensis, macadamia ternifolia, hippophae rhamnoides, olea europaea, lecithin, tocopherol, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, parfum (fragrence), cl 15985
raczej nie działa zbyt intensywnie, bo ma tylko jeden składnik rozjaśniajay- undecylenolyl phenylalanine, który jest niezbyt popularny (ma go jeszcze Melacerin Oceanica). do tego enzym złuszczajacy- papaina, żeby zwiększyć skuteczność. zawiera sporo składników pielęgnacynych.
jeśli przebarwienia są świeże, a krem nie za drogi- mozna spróbować. jesli jest drogi- mozesz sprawdzić Melacerin. ale zbyt wiele bym się nie spodziewała.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-15, 09:20   #1481
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Pollena-Ewa, Komfort Młodej Skóry, kremowy żel do mycia twarzy z termopeelingiem:

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, cocamidopropyl Betaine, Laureth-3, Styrene/Acrylates Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Butter, Hydrogenated Jojoba Oil, Hydrolized Wheat Protein, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Equisetum Arvense, Hamamelis Virginiana, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Dimethicone Copolyol, Panthenol, Parfum, HydroxyethylCellulose, Sodium Benzoate, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, 2-Bromo-2Nitropropane-1,3-Diol.

ciekawią mnie te wszystkie ekstrakty mogłybyście rozszyfrować co to takiego? dopatrzyłam się tylko jojoba
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-15, 09:43   #1482
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Simmondsia Chinensis (Jojoba) Butter, Hydrogenated Jojoba Oil, Hydrolized Wheat Protein, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Equisetum Arvense, Hamamelis Virginiana,
ciekawią mnie te wszystkie ekstrakty mogłybyście rozszyfrować co to takiego?


masło z jojoby, utwardzony olej/wosk z jojoby, hydrolizowane białka pszeniczne, pszenica, owies, bluszcz, żyto, skrzyp, oczar
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-15, 10:02   #1483
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Butter, Hydrogenated Jojoba Oil, Hydrolized Wheat Protein, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Equisetum Arvense, Hamamelis Virginiana,
ciekawią mnie te wszystkie ekstrakty mogłybyście rozszyfrować co to takiego?


masło z jojoby, utwardzony olej/wosk z jojoby, hydrolizowane białka pszeniczne, pszenica, owies, bluszcz, żyto, skrzyp, oczar
dziękuję Justy!
jak zawsze nieoceniona
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-15, 10:22   #1484
Astra
Rozeznanie
 
Avatar Astra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 692
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

IWOSTIN ELIXINE SPF 15: Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Cetearyl Alcohol Polysorbate 60, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Medicago Sativa (Alfa Alfa) Extract, Xylitylpolyglucosides, Xylitan, Xylitol, Biosaccharide Gum, Cyclomethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Vitis Vinifera Oil, Aluminum Octenylstarch Succinate, Glycerin, 4-Methylbenzylidene Camphor, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Silica Dimethyl Silylate, Sodium Chondroitin Sulfate, Atelocollagen, Glyceryl Stearate, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Phenoxyetanol, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Methylparaben, Parfum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric
Mam cere przesuszona z tradzikiem i ten krem jako jedyny mnie nawilza i nie powoduje wysypu pryszczy dlatego prosilabym o opinie na jego temat po rozszyfrowaniu jego skladu przez znajace sie na rzeczy wizazanki
__________________


Astra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-15, 19:07   #1485
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A ja proszę o pomoc- mam podkałd Isa Dory, używam go raczej od czasu do czasu ale ostatnio musiałam, trzy dni pod rząd "tapeta" na twarzy (do pracy i już mi wyskoczyło kilka syfów- czy to może być któryś z jego skąłdników?

IsaDora, Velvet Make-up Mousse (Nawilżający podkład w piance)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-w-piance.html

Skład: Water , Cyclomethicone/ Cyclopentasiloxane, Cetearyl Ethylhexanoate, Propylene Glycol, Mica, Silica, Squalane, Sodium Polyaspartat, Beheneth-30, Myristyl Alcohol, Glyceryl Isostearate, Glycerin, Polysorbate 20, Hydrogenated Vegetable Oil, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Copolyol/BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Glyceryl Stearate, Polyperfluoromethylisopro pyl Ether, Methylparaben, Potassium Sorbate, Propylparaben, Aluminum Sulfate, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Hexylene Glycol, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Dextrin, Alanine, Glutamic Amid, Aspartic Acid, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Ascorbyl Palmitate, Titanium Dioxide CI 77891 - May Contain, Iron Oxides CI 77491, 77492, 77499 - May Contain, Ultramarines CI 77007 - May Contain

Poza tym używałam także przez jeden dzień do zmatowienia pudru
Vipera, Puder sypki matujący do twarzy i ciała - transparentny
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html

SKŁAD: Talc, Mica, Nylon-12, Zinc Stearate, Cl 77492, Cl77891, Alumina, Simethicone, Mineral Oil, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Citronellol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde

Narazie zrobiłam własnręczną nalize, ale poniewaz jestem w tym totalnie zielona i to była moja pierwsza zabawa w czytanie skaów- czekam na wasza pomoc, potem porównam to ze swoimi notatkami

Edytowane przez agacior89
Czas edycji: 2007-07-18 o 08:24 Powód: dodanie nazw produktów
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-16, 13:38   #1486
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Shiseido Sun Protection Compact SPF 30

Dziewczyny bardzo prosze Was o analize skladu tego pudru Shiseido z wysokim filtrem.

Shiseido Sun Protection Compact SPF 30

Sklad:
Mica, titanium dioxide, octyl methoxycinnamate , petrolatum, talc, polymethyl methacrylate, nylon-12, silica, hydrogenated C6-14 olefinpolymers, synthetic wax, sorbitan sesquiisostearate, zinc myristate, phytosteryl/octyldodecyl lauryol glutamate, stearyl glycerrhetinate, thiotaurine, dimethicone, methicone, glycerin, tocopherol, limonene, BHT, linalool, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, butylphenyl, methylpropional, benzyl benzoate, hexyl cinnamal, ethylparaben, parfum, CI 77492, CI 77499

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-07-17 o 17:27
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-16, 16:21   #1487
szaluś :)
Raczkowanie
 
Avatar szaluś :)
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 94
GG do szaluś :)
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witajcie!
chciałabym prosić o analizę sławnego (i zachwalanego przez Biochemiczki ) kremu Oceanica AA Young krem antybakteryjny- intensywna pielęgnacja

Skład: Aqua, Dimethicone and Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbat 80, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Retinyl Palmitate, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.

poza tym: skąd Wy macie taką wiedzę na ten temat? jakieś studia? ;>
__________________
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?

Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"


szaluś :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-16, 20:59   #1488
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

prosze o mala rade.. czy ten zestaw jest ok?


DermoProfessional Micro-dermabrasion Kit
Zestaw do mikrodermabrazji DermoProfessional
Oriflame...

Lista składników >>
aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer,tocopheryl acetate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer,isohexadecane, dimethicone, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, parfum, behenylalcohol, carbomer, hydroxyethylcellulose, polysorbate 80, butyrospermum parkii, polysilicone-11, methylparaben, nylon-12, silica, sodium hydroxide, sodium hyaluronate,sorbitan oleate, hydrogenated castor oil, propylparaben, stearyl alcohol,ethylparaben, peg-10 dimethicone, protease, polysorbate 40, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, ascorbyl methylsilanol pectinate, subtilisin, sodium methylparaben 4646:aqua,solum diatomeae, stearic acid, glycerin, paraffinum liquidum, dimethicone, alumina,butyrospermum parkii, stearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, carbomer,imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, disodium edta, sodium hydroxide
_
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-16, 22:59   #1489
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

prosze o podpowiedz czy sadzicie, ze te kremy sa dobre??? czy spełnia swe zadanie i nie beda zapychac skóry??


BE BEAUTY ESSENCE laboratories :


1. NANO PRECISION

(idealne wypełnienie zmarszczek krem nano dzień do kazdego rodzaju cery, równiez skłonnej do alergii, przeznaczony dla kobiet po 45 roku życia)

SKŁAD :

"Aqua, Ceteareth-20, Petrolatum, Cetyl alcohol, Isopropyl mirystate, Dimethicone, Glicerin, Propylene Glycol, Cera Microcrystalina, Hydrogenated collagen, Hydrogenated Elastin, Silk Proteins, Shea Butter, Carbomer, Triethanoloamine, Water (and) Saccharomyces Manganese Ferment (and) Water Saccharomyces Zinc Ferment, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoine, Parfume, Isothiasolinone, tetrasodium EDTA, Methylparaben, Buthylparaben, Ethylparaben, Propylpharaben"

( ...i obietnice producenta : Krem nano dzień: Unikalna formuła kremu o delikatnej konsystencji zawierająca wypełniacz tkanek agecollagen control+™ stymulujący lipogenezę w komórkach tłuszczowych, wypycha pionowe i poziome zmarszczki likwidując stan zapadniętej skóry. Związki z grupy mukopolisacharydów w połączeniu z kolagenem i elastyną nadają skórze odpowiednią elastyczność i sprężystość. Zmniejszają możliwość podrażnienia i uczuleń oraz zwiększają odporność na niszczący wpływ czynników zewnętrznych. Rezultaty stosowania preparatu:Wyraźne wypełnienie pionowych i poziomych zmarszczek
Znaczne wygładzenie i uelastycznienie skóry
Zwiększenie odporności skóry na czynniki zewnętrzne
Poprawa jędrności i odprężenie )


2. "AQUA COMPLEX THERAPY"

(kompleksowa kuracja nawilzajaca 24 h, krem na dzień, filtry UVA UVB , spłycone, mniej widzoczne zmarszczki, do kazdego rodzaju cery, równiez skłonnej do alergii)


SKŁAD : aqua, Ceteareth-20, petrolatum, cetyl alcohol, isopropyl mirystate, glicerin, propylene glycol dimethicone. Cera Micricrystalina, Aloe-vera Extract, Carbomer, Triethanolamine, Hydrolysed Collagen, Hydrolysed Elastin, D-Panthenol, Sodium Hyaulronate, Urea, Phenoxyethanol, DMDM hydantoine, Parfume, Retinol, Isothiasolinone, Tetrasodium EDTA, Methylparaben, Buthylparaben Ethylparaben, propylpharaben"


(...i obietnice producenta : (35+) Krem na dzień: Unikalna formuła kremu zawierająca Hydrahialurin E zapewnia skórze dynamiczne i głębokie nawilżanie przez 24h oraz widoczne spłycenie i wygładzenie drobnych zmarszczek.Rezultaty stosowania :Maksymalne nawilżenie wszystkich warstw skory.
Efekt „uszczelnienia skóry” – ochrona przed utratą wody
Wygładzenie drobnych zmarszczek oraz spowolnienie procesu powstawania nowych
Zachowanie świeżości i blasku zdrowej cery.)
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-17, 09:56   #1490
scarletta
Raczkowanie
 
Avatar scarletta
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 240
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Garnier Skin Naturals, Czysta Skóra (dawniej: Synergie Pure), Krem nawilżająco-matujący


Skład: Aqua, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Montmorillonite, Glyceryl Stearate SE, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Stearyl Alcohol, Camphor, Carbomer, CI 42090, Disodium EDTA, Niacinamide, Octyl Methoxycinnamate, Panthenol, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Spirea Ulmaria, Triclosan, Xanthan Gum, Zinc PCA, Methylparaben, Chlorphenensin, Butylparaben, (B3684/1)

Mocno zapycha skórę ?
scarletta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 11:45   #1491
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Astra Pokaż wiadomość


IWOSTIN ELIXINE SPF 15

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Cetearyl Alcohol Polysorbate 60, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Medicago Sativa (Alfa Alfa) Extract, Xylitylpolyglucosides, Xylitan, Xylitol, Biosaccharide Gum, Cyclomethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Vitis Vinifera Oil, Aluminum Octenylstarch Succinate, Glycerin, 4-Methylbenzylidene Camphor, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Silica Dimethyl Silylate, Sodium Chondroitin Sulfate, Atelocollagen, Glyceryl Stearate, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Phenoxyetanol, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Methylparaben, Parfum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric


Mam cere przesuszona z tradzikiem i ten krem jako jedyny mnie nawilza i nie powoduje wysypu pryszczy dlatego prosilabym o opinie na jego temat po rozszyfrowaniu jego skladu przez znajace sie na rzeczy wizazanki
Krem nie jest zly i jezeli jestes z niego zadowolona to uzywaj,ochrona pod katem fotostabilnosci jest zadna;emolienty =,silikony wyciag z lucerny dziala odzwyczo i stymulujaco,olej z pestek winogron pielegnuje skore,odzywia,czyni ja elastyczna.Dodatkowo dosc wysoko w skladzie znajduje sie emolient ktory jest esterem nadajacym długotrwały efekt lekkiego natłuszczenia i poprawienia elastyczności skóry.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 12:00   #1492
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Od kilku tygodni mam problem. Stosuję całą serię kosmetyków Oriflame Optimals Comfort (seria różowa do cery suchej i normalnej). Pianka do mycia twarzy jest ok, ale tonik i krem na noc zaraz po ich zastosowaniu wywołują u mnie niemiłe uczucie pieczenia, szczypania i zaczerwienienia. Mija ono po kilku chwilach, jednak sytuacja powtarza się za każdym zastosowaniem kosmetyków. Może zerkniesz Hexxano na ich składy i poradzisz czy lepiej je już odstawić, czy to po prostu normalna reakcja skóry? Dodam, że cerę mam mieszaną w kierunku suchej (jestem podczas kuracja anty trądzikowej Izotekiem)

Krem na noc Comfort:
Lista składników >>

aqua, hydrogenated polydecene, glycerin, cyclopentasiloxane, cetyl alcohol, petrolatum, stearic acid, butyrospermum parkii, paraffin, peg-40 stearate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, aluminum starch octenylsuccinate, cetyl acetate, saccharide isomerate, tocopheryl acetate, parfum, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, propylparaben, stearyl acetate, isohexadecane, creatine, rubus chamaemorus, sodium lauroyl lactylate, oleyl acetate, polysorbate 80, acetylated lanolin alcohol, sorbitan oleate, citric acid, ceramide 3, sodium hydroxide, sodium hyaluronate, phytosphingosine, cholesterol, ceramide 6 ii, xanthan gum, carbomer, phenoxyethanol, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, ceramide 1, ci 17200.


Tonik nawilżający Comfort:
Lista składników >>

aqua, glycerin, peg-40 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, methylparaben, parfum, propylene glycol, sorbitol, hamamelis virginiana, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, sodium hyaluronate.


Taką sama reakcje ma moja skóra na:
Różaną wodę tonizującą z Ori:
Lista składników >>

aqua (water), peg-40 hydrogenated castor oil, glycerin, phenoxyethanol, propylene glycol, parfum (fragrance), panthenol, benzophenone-4, sodium citrate, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, rosa canina (fruit extract), sodium hyaluronate, ci 17200 (red 33).

Są to moje pierwsze kosmetyki do pielęgnacji twarzy z Ori, może po prostu one się dla mnie nie nadają?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 12:22   #1493
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
A ja proszę o pomoc- mam podkałd Isa Dory, używam go raczej od czasu do czasu ale ostatnio musiałam, trzy dni pod rząd "tapeta" na twarzy (do pracy i już mi wyskoczyło kilka syfów- czy to może być któryś z jego skąłdników?

Skład: Water , Cyclomethicone/ Cyclopentasiloxane, Cetearyl Ethylhexanoate, Propylene Glycol, Mica, Silica, Squalane, Sodium Polyaspartat, Beheneth-30, Myristyl Alcohol, Glyceryl Isostearate, Glycerin, Polysorbate 20, Hydrogenated Vegetable Oil, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Copolyol/BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Glyceryl Stearate, Polyperfluoromethylisopro pyl Ether, Methylparaben, Potassium Sorbate, Propylparaben, Aluminum Sulfate, Carbomer, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Hexylene Glycol, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Dextrin, Alanine, Glutamic Amid, Aspartic Acid, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Ascorbyl Palmitate, Titanium Dioxide CI 77891 - May Contain, Iron Oxides CI 77491, 77492, 77499 - May Contain, Ultramarines CI 77007 - May Contain

Poza tym używałam także przez jeden dzień do zmatowienia pudru Vipery
SKŁAD: Talc, Mica, Nylon-12, Zinc Stearate, Cl 77492, Cl77891, Alumina, Simethicone, Mineral Oil, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Parfum, Buthylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Citronellol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde

Narazie zrobiłam własnręczną nalize, ale poniewaz jestem w tym totalnie zielona i to była moja pierwsza zabawa w czytanie skaów- czekam na wasza pomoc, potem porównam to ze swoimi notatkami
Prosze uzupelnic nazwe podkladu oraz pudru

Patrzac na sklady to stawialabym ze mogl pozapychac Cie puder.

Cytat:
Oceanic AA Young krem antybakteryjny- intensywna pielęgnacja

Skład: Aqua, Dimethicone and Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbat 80, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Retinyl Palmitate, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.
Baza kremu to silikony,pochodne polimerow,gliceryna do tego dosc duze stezenie vit.B3 ktora ma dobre dziualanie na skory tradzikowe i nie tylko(stosowana jest takze w kremach p/zmarszczkowych)
Krem jest lekki ale nie nalezy do nawilzajacych,do tego jest perfumowany jednak ma sporo antyoksydantow choc stezenie niacinamide jest trudne do okreslenia;wyciag z drozdzy,cynk,kofeina.
Jest takze kwas salicylowy ale trudno powiedziec jakie to stezenie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 12:29   #1494
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość
prosze o mala rade.. czy ten zestaw jest ok?


DermoProfessional Micro-dermabrasion Kit
Zestaw do mikrodermabrazji DermoProfessional
Oriflame...

Lista składników >>
aqua, cyclopentasiloxane, glycerin, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer,tocopheryl acetate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer,isohexadecane, dimethicone, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, parfum, behenylalcohol, carbomer, hydroxyethylcellulose, polysorbate 80, butyrospermum parkii, polysilicone-11, methylparaben, nylon-12, silica, sodium hydroxide, sodium hyaluronate,sorbitan oleate, hydrogenated castor oil, propylparaben, stearyl alcohol,ethylparaben, peg-10 dimethicone, protease, polysorbate 40, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, ascorbyl methylsilanol pectinate, subtilisin, sodium methylparaben 4646:aqua,solum diatomeae, stearic acid, glycerin, paraffinum liquidum, dimethicone, alumina,butyrospermum parkii, stearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, carbomer,imidazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, disodium edta, sodium hydroxide
_
Silikony,pochodne silikonow,gliceryna i zbyt wysoko w skladzie konserwanty(na czerwono)
Nie bardzo poodoba mi sie kosmetyk z taka czolowka.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 12:39   #1495
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez scarletta Pokaż wiadomość
Garnier Skin Naturals, Czysta Skóra (dawniej: Synergie Pure), Krem nawilżająco-matujący


Skład: Aqua, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Montmorillonite, Glyceryl Stearate SE, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Stearyl Alcohol, Camphor, Carbomer, CI 42090, Disodium EDTA, Niacinamide, Octyl Methoxycinnamate, Panthenol, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Spirea Ulmaria, Triclosan, Xanthan Gum, Zinc PCA, Methylparaben, Chlorphenensin, Butylparaben, (B3684/1)

Mocno zapycha skórę ?
Teoretycznie moga zapychac silikony,gliceryna ale nie wydaje mi sie aby tak sie dzialo.Nawilzenie moze byc slabe,jst tutaj kwas salicylowy wiec dobrze byloby uzywac tez filtrow na wszelki wypadek by uniknac przebarwien.
Krem prezentuje sie nienajgorzej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 13:01   #1496
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Od kilku tygodni mam problem. Stosuję całą serię kosmetyków Oriflame Optimals Comfort (seria różowa do cery suchej i normalnej). Pianka do mycia twarzy jest ok, ale tonik i krem na noc zaraz po ich zastosowaniu wywołują u mnie niemiłe uczucie pieczenia, szczypania i zaczerwienienia. Mija ono po kilku chwilach, jednak sytuacja powtarza się za każdym zastosowaniem kosmetyków. Może zerkniesz Hexxano na ich składy i poradzisz czy lepiej je już odstawić, czy to po prostu normalna reakcja skóry? Dodam, że cerę mam mieszaną w kierunku suchej (jestem podczas kuracja anty trądzikowej Izotekiem)

Krem na noc Comfort:
Lista składników >>

aqua, hydrogenated polydecene, glycerin, cyclopentasiloxane, cetyl alcohol, petrolatum, stearic acid, butyrospermum parkii, paraffin, peg-40 stearate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, aluminum starch octenylsuccinate, cetyl acetate, saccharide isomerate, tocopheryl acetate, parfum, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, propylparaben, stearyl acetate, isohexadecane, creatine, rubus chamaemorus, sodium lauroyl lactylate, oleyl acetate, polysorbate 80, acetylated lanolin alcohol, sorbitan oleate, citric acid, ceramide 3, sodium hydroxide, sodium hyaluronate, phytosphingosine, cholesterol, ceramide 6 ii, xanthan gum, carbomer, phenoxyethanol, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, ceramide 1, ci 17200.
Na czarno emolienty,ktore moga byc takze zapychaczami
Na granatowo silikony
Na czerwono drazniace konserwanty
na zielono wyciag z maliny moroszki,ktory jest ciekawy ale patrzac na pozycje w skladzie to dzialanie bedzie sladowe

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Tonik nawilżający Comfort:
Lista składników >>

aqua, glycerin, peg-40 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, methylparaben, parfum, propylene glycol, sorbitol, hamamelis virginiana, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, sodium hyaluronate.
W czolowce skladu podrazniajace konserwanty,srodki zapacjowe i tyle tego a wyciag z oczaru jest tylko dodatkiem z nazwy

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Taką sama reakcje ma moja skóra na:
Różaną wodę tonizującą z Ori:
Lista składników >>

aqua (water), peg-40 hydrogenated castor oil, glycerin, phenoxyethanol, propylene glycol, parfum (fragrance), panthenol, benzophenone-4, sodium citrate, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, rosa canina (fruit extract), sodium hyaluronate, ci 17200 (red 33).

Są to moje pierwsze kosmetyki do pielęgnacji twarzy z Ori, może po prostu one się dla mnie nie nadają?
Lepiej byloby gdybys kupila hydrolat rozany niz te wode Ori w ktorej ilosc wyciagu z rozy jest w ilosci skladowej i niestety na samym poczatku podrazniajace konserwanty.To,co jest wartosciowe dali na sam koniec

Odstawilabym na Twoim miejscu ten "diabelski" zestaw,mialam podobna przygode tylko z zestawem dla "wrazliwcow"


Na dzisiaj to tyle wybaczcie ale panujacy upal sprawia,ze nie jestem nawet w stanie myslec i przemykam po Wizazu jedynie

Pozdrawiam serdecznie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 13:41   #1497
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

No to ładnie Dzięki wielkie za analizę i porady. A ja już się przymierzałam do kupna zestawu Sensitive, nawet już czeka na mnie tonik z tej serii w sprayu. No i to by było na tyle z cudownego działania kremów Oriflame u mnie Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam chłodno
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 14:16   #1498
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
No to ładnie Dzięki wielkie za analizę i porady. A ja już się przymierzałam do kupna zestawu Sensitive, nawet już czeka na mnie tonik z tej serii w sprayu. No i to by było na tyle z cudownego działania kremów Oriflame u mnie Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam chłodno
Anetko,z Twojego opisu wynika ze mamy zblizone cery i lepiej zebys nie probowala tego toniku w spray'u-mialam go i mocno odchorowalam kilkukrotne uzycie,nie wspominajac o naczynkach
Nie jestem uprzedzona do Oriflame ale kontakt z seria Sensitive stanowczo zakonczyl faze doswiadczalna na sobie samej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 17:27   #1499
pysiaczek78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. W składzie LRP Creme fondante widnieje ammonium polyacryloyldimethyl taurate i triethanolamine, a w kremie Avene 50+ ( zwykłym pomarańczowym) acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer. Obiło mi się o uszy, że te związki przez niektóre źródła są uważane za potencjalnie rakotwórcze. O tym ostatnim w każdym razie wspominała nawet L_V, przy okazji kremu Iwostin. Co o tym myślicie? Ciężko szczerze mówiąc znaleźć dobry filtr bez tych związków. Odkąd czytam biochemię mam obsesję, że wszystko mi zaszkodzi. Jak tak dalej pójdzie to przestanę w ogóle robić cokolwiek ;-)
pysiaczek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-17, 18:54   #1500
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

OO dopiero zauwazylam, ze moj topik zostal tu przeniesiony. Przepraszam moderatorki za utworzenie go wczesniej jako nowego i dzieki za przeniesienie no i prosze o pomoc w interpretacji, bo kosmetyk strasznie mi sie podoba tylko nie wiem czy mojej sklonnej cery do zanieczyszczen nie bedzie zapychal.
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.