Nie chudnę :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-23, 07:48   #1
kannapka666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 15

Nie chudnę :(


Witam was wszystkie serdecznie!
Piszę do was, ponieważ szukam rady.
Mam 157cm i ważę 65 kg Nie trzeba ukrywać, że to zdecydowanie za dużo jak na moją małą posturę (babci jedzonko takie dobre .) Postanowiłam więc coś zmienić i od trzech tygodni przeszłam na dietę. Jednak nie radykalną, bo nie chcę mieć efektu jojo. Po prostu zmieniłam swój jadłospis, do trybu życia dodałam dużo sportu i ćwiczeń, a mianowicie: ćwiczę rano ok 30-40min po śniadaniu i ok. 18-19:00 idę biegać. Na razie małe dystanse, bo jednak tusza i brak kondycji robią swoje :P Moim zdaniem robię na prawdę dużo, jednak na razie nie widzę żadnych efektów... A szczególnie brakuje mi efektów widocznych na wadze... Wiem, że to dopiero 3 tygodnie, ale jakieś gramy powinny już lecieć, a tu nic
Więc dziewczęta, co powinnam trenować, co powinnam jesć, czego unikać???
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi
Pozdrawiam serdecznie
Ada

Edytowane przez kannapka666
Czas edycji: 2014-10-23 o 07:50
kannapka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 07:59   #2
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Nie chudnę :(

Napisz swój przykladowy jadłospis z rozpiską na konkretne posiłki. Uwzględnij też ilość: nie np. kanapki z szynką, tylko: 2 kromki chleba, 4 plastry wędliny, 2 pomidory itd.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 08:19   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Nie chudnę :(

Cytat:
Napisane przez kannapka666 Pokaż wiadomość
Witam was wszystkie serdecznie!
Piszę do was, ponieważ szukam rady.
Mam 157cm i ważę 65 kg Nie trzeba ukrywać, że to zdecydowanie za dużo jak na moją małą posturę (babci jedzonko takie dobre .) Postanowiłam więc coś zmienić i od trzech tygodni przeszłam na dietę. Jednak nie radykalną, bo nie chcę mieć efektu jojo. Po prostu zmieniłam swój jadłospis, do trybu życia dodałam dużo sportu i ćwiczeń, a mianowicie: ćwiczę rano ok 30-40min po śniadaniu i ok. 18-19:00 idę biegać. Na razie małe dystanse, bo jednak tusza i brak kondycji robią swoje :P Moim zdaniem robię na prawdę dużo, jednak na razie nie widzę żadnych efektów... A szczególnie brakuje mi efektów widocznych na wadze... Wiem, że to dopiero 3 tygodnie, ale jakieś gramy powinny już lecieć, a tu nic
Więc dziewczęta, co powinnam trenować, co powinnam jesć, czego unikać???
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi
Pozdrawiam serdecznie
Ada
Unikaj potraw z mąk (wszelkie makarony, chcleby, kluski, placki, naleśniki, pizze, ciasta itp) słodyczy, chipsów i tego typu przekasek, kupnych napoi w tym soków (TAK soków), cukru, suszonych owoców (są zdrowe ale często chrzczone cukrem i olejem i to zywnośc mocno skoncentroana, prawdziwa bomba kaloryczna)

Tak na początek i zobacz co będzie. Zmniejsz lekko porcje jakie zjadałaś do tej pory, tak o 1/4 wystarczy.

babcine jedzenie, to często jedzenie całkiem zdrowe i nie ma co szaleć , wystarczy się przyjrzeć i często tylko zmniejszyć porcje i zrezygnowac z dokąłdek i niestety... ciast.

Co do sportu- uprawiasz haos.
Nie ćwicz 2 razy dziennie, bo to mija się z celem.
określ np 4-5 dni w tygodniu i rób tych biegów/treningów mniej ale mocniejsze/dłuzsze, raz dziennie.

No i poczekaj trochę na formę, to potrwa ale młoda jesteś szybko przyjdzie, wraz z możliwością wydłużania biegów, mocniejszych treningów waga zacznie elcieć.

Nie biegaj codziennie bo zarobisz kontuzję, na początek 3 razy w tygodniu wystarczy i nie dzień po dniu tylko z przerwami na regenerację nóg.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 10:49   #4
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Nie chudnę :(

Piona! Tez sie odchudzam. Od dwoch tyg. Po miesiacu zamierzam sie zwazyc oby byl efekt!
Zamienilam biale pieczywo na ciemne-razowe.
Jem mniej a czesciej ,co 2/3 godziny,nie jem slodyczy. + cwiczenia na spalenie tkanki tluszczowej.
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 11:07   #5
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Nie chudnę :(

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Unikaj potraw z mąk (wszelkie makarony, chcleby, kluski, placki, naleśniki, pizze, ciasta itp)
Ja jedząc makaron, chleb, placki, naleśniki, do tego pizza/ciasto (to bardzo sporadycznie), schudłam 16kg, więc wcale niekoniecznie trzeba to definitywnie odrzucać...
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 11:38   #6
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Nie chudnę :(

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja jedząc makaron, chleb, placki, naleśniki, do tego pizza/ciasto (to bardzo sporadycznie), schudłam 16kg, więc wcale niekoniecznie trzeba to definitywnie odrzucać...

Jak to zrobiłaś?
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 12:15   #7
pauliszken
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: Nie chudnę :(

co ćwiczysz na spalenie tłuszczu??
pauliszken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-23, 12:21   #8
GalwayLove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 13
Dot.: Nie chudnę :(

Ja polecam dietę Ewy Dąbrowskiej. Efekt odchudzenia masz gwarantowany.Jest bardzo restrykcyjna, jesz same warzywa + jabłka,grejpfruty i cytryny.
Ja wytrzymałam 4 tyg. i schudłam 6 kg, ale ja i tak byłam chuda. Poszłam na tę głodówkę ze względów zdrowotnych.Efektu jojo nie miałam, ponieważ i tak od kilku lat nie jem słodyczy, niczego co ma chociaż odrobinę mąki w sobie. Czasami pozwolę sobie na ryby lub kurczaka.Mleko tylko zsiadłe, zero serów czy białych czy żółtych.
Polecam kasze, warzywa, jaja i niektóre owoce.
Sport też jest ważny, ja tak się wkręciłam w bieganie że pokonałam juz kilka maratonów. A na początku kilometra nie dałam rady zrobić bez kilkukrotnego zatrzymywania się.
Powodzenia
GalwayLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 12:22   #9
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Nie chudnę :(

Cytat:
Napisane przez Maalinkaaaa Pokaż wiadomość
Jak to zrobiłaś?
Po prostu: regularne posilki, obciete kcal (dziennie jem ok. 1700), zbilansowane pod wzgledem B/W/T.

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 12:38   #10
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Nie chudnę :(

pauliszken

Cardio z Mel B
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 23:12   #11
jolunia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4
Dot.: Nie chudnę :(

hej dziewczynki A mogę zapytać co jecie po ćwiczeniach?
Ćwiczę prawie codzienni ok 1h i raczej wieczorem do ok godz 21.30, potem kąpiel, włosy, etc... same wiecie, chwile schodzi. A że mieszkam w akademiku i jedna kuchnia na piętro, to wstydzę się ganiać po korytarzu, w piżamie i bez makijażu, bo zazwyczaj pełno tam facetów imprezuje, no to zjadam coś w stylu: serek wiejski albo mieszankę musli, płatków owsianych, suszonych owoców i do tego jogurt naturalny lub grecki. Wydaje mi się że to nie jest dobra kolacja i czas też chyba średni jak na jedzenie. I już sama nie wiem ... może w ogóle już nie powinnam potem jeść. Eh, w ogóle to sporo czasu poświęcam na ćwiczenia, ograniczam się w spożywaniu słodyczy, chleba, makaronu. I chociaż jestem szczupła, to brzuch nie jest płaski, zawsze wydęty. Denerwuje mnie to już. Macie jakieś rady dla mnie?
jolunia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 09:21   #12
kannapka666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 15
Dot.: Nie chudnę :(

Dziękuję bardzo za odpowiedzi
Jeśli chodzi o moją dietę wyglada następująco:
Na śniadanie jem owsiankę z płatków owsianych górskich, do tego suszone owoce, otręby, jogurt naturalny, owoc (kiwi czy banan). Do tego kanapkę z szynką drobiowa i pomidorem, na chlebie żytnim.
Staram się jeść co trzy godziny, jednak w międzyczasie jako przekąskę wcinam jabłko, może marchewkę, nektarynkę, czy kiwi. Na obiad raczej to co jest w domu, jedna z małymi zmianami, typu mniejsze porcje lub gdy jest jest coś jak np schabowy, staram się tego nie jeść. Oczywiście chwilami są słabości i jednak wcinam, przynajmniej połowę :x Słodyczy jak na razie nie wcinam (sukces!). Następnie kolacja, to cos typu serek wiejski, lub jogurt naturalny może z jakimis bakaliami, otrębami. Czasem zjadam również kanapkę z szynką i pomidorem, może z ogórkiem, sałatą itd itp.
Jeśli mam ochotę zjeść coś w międzyczasie i mam chwilę zwątpienia, staram się wcinać rzeczy zdrowe, czyli może marchewkę, albo garść mieszanki studenckiej.
Co mogę poprawić w diecie, aby jakoś iśc na przód?
Dziękuję jeszcze za rady odnośnie ćwiczeń
Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że moja aktywność jest aż takim chaosem :P Szczerze mówiąc, byłam przekonana, że im więcej tym lepiej
kannapka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 10:51   #13
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Nie chudnę :(

Generalnie za malo jesz na glowne posilki, dzieki czemu przez caly dien wrzucasz cos w siebie bez opamietania: bakalie, owoce, marchewka. Jak jesz co 3h to ten posilek powinien nasycic Cię na tyle, ze miedzy posilkami juz nic nie jesz.

Ta kanapka do sniadania zbędna: jak juz owsianka, to po co jeszcze kanapka?

Generalnie wrzucasz w siebie bez ładu i składu, zamiast to usystematyzować i zrobić konkretne, zbilansowane posiłki.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 22:21   #14
kurortizen
Przyczajenie
 
Avatar kurortizen
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Nie chudnę :(

Podstawą jest dieta. Jeśli masz sporą nadwagę, to na początku odpuść bieganie na rzecz marszu, w dobrym, energicznym tempie. Skup się na tym, co dzieje się w kuchni, tutaj poczytasz trochę porad:

http://healthyharbor.wordpress.com/2...-o-odzywianiu/

I tutaj:

http://healthyharbor.wordpress.com/2...ktow-treningu/

I w ogóle polecam bloga
kurortizen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 23:13   #15
rapunzel72
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 86
Dot.: Nie chudnę :(

Trochę sama sobie przeczysz, bo piszesz, że nie chcesz odchudzać się radykalnie i słusznie, a dziwisz się, że po 3 tygodniach nie ma efektów. To wg mnie, niemożliwe. Ja schudłam kiedyś kilka kilo, ale efekty odczułam przed Wielkanocą, a zaczęłam po Bożym Narodzeniu. Potem zaszłam w ciążę i po ptakach.
rapunzel72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 23:44   #16
prawiczek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Gdańsk Górny Wrzeszcz
Wiadomości: 177
GG do prawiczek
Dot.: Nie chudnę :(

Nie jestem na diecie, spaceruję po 10km dziennie i chudnę tak 0,5kg tygodniowo.
Z jednej strony się cieszę, bo ciuchy są luźniejsze i czuje się lepiej.
Z drugiej story chciałbym tracic wagę szybciej, bo ma 35kg do zrzucenie.
Chyba zacznę cwiczyc 16kg Ketlem (Kettlebell), który kupiłem w wakacje.
prawiczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 20:55   #17
kurortizen
Przyczajenie
 
Avatar kurortizen
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Nie chudnę :(

Chudniesz dobrze, jak zaczniesz szybciej, to efekt jojo murowany. Jak zaczniesz pakować siłowo, to waga podskoczy, a tłuszczu ćwiczeniami siłowymi nie spalisz. Owszem, większa tkanka mięśniowa, to szybsze spalanie, ale możesz się zniechęcić. Zrównoważona dieta i dużo aerobów dadzą Ci porządany efekt. Później dołożysz siłówkę i będziesz Ciacho trzymam kciuki!
kurortizen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 21:10   #18
kannapka666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 15
Dot.: Nie chudnę :(

Dziękuję bardzo za rady, postaram się wszystkie w jakis sposób wcielić w życie, aby widzieć efekty
Hehe no tak, z jednej strony nie chce szybko chudnąć, bo tak jak powiedziałam, boję się efektu jojo, jednak z natury jestem człowiekiem niecierpliwym i najlepiej chciała bym efekty "już teraz, natychmiast!" :P że tak się nie da każdy wie, więc musze po prostu wytrwale robić swoje i mam nadzieję, że moje zmagania, nie pójdą na marne
kannapka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 10:29   #19
sophiab2
Raczkowanie
 
Avatar sophiab2
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 86
Dot.: Nie chudnę :(

Moim zdaniem nie powinnaś jeszcze do tego patrzeć na wagę waga nie świadczy o tym jak się wygląda. Żeby sprawdzać czy ćwiczenia i dieta przynoszą efekty mierz obwody i patrz czy się zmniejszają ja na "diecie" czytaj tylko zdrowszym i częstszym jedzeniu + ćwiczeniach przytyłam jakieś 3 kilo ale wyglądam lepiej bo jakieś mieśnie się pojawiły i nie jak u faceta, takie bez odżywek ciężko zrobić
__________________
http://diyzosi.blogspot.com/
sophiab2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 08:24   #20
kannapka666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 15
Dot.: Nie chudnę :(

Właśnie tez o tym pomyślałam i chyba na prawdę zmienię podejście i zamiast skupiać się na wadze, skupię się na swoich "wymiarach" :P
kannapka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 00:40   #21
sophiab2
Raczkowanie
 
Avatar sophiab2
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 86
Dot.: Nie chudnę :(

to daj znać za jakiś czas jakie efekty
__________________
http://diyzosi.blogspot.com/
sophiab2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 09:22   #22
kannapka666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 15
Dot.: Nie chudnę :(

Witam serdecznie.
Przepraszam, że nie pisałam o "sukcesach" mojego odchudzania, ale po prostu nie było o czym pisać i o czym informować... Ponieważ sukcesów jak nie było tak i nie ma...
Niestety, parę tygodni temu wpadłam w depresję i wszytsko się posypało... Nadal biegam i niestety zaczęłam źle jeść... przede wszytskim zaczęłam jeść bardzo mało, małe porcje, 2-3 razy dziennie, między posiłkami podjadałam, głównie marchewki, orzechy czy suszone owoce...
Wydawac by się mogło, że głodówki i mała ilość jedzenia przyniesie efekty, nic mylnego! Ważyłam się wczoraj, czego już dawno nie robiłam, bo będąc w takiej kondycji psychicznej, która wskazywała mi każdą najmniejszą negatywną rzecz jako największe zło na świecie, nie byłam w stanie znieść jeszcze jednej porażki... od paru dni jednak czuję się lepiej i zaryzykowałam. Uuświadomiłam sobie, że to co zobaczę na wadze na pewno nie będzie pozytywne i na pewno będę trochę przygnębiona, jednak postanowiłam stanąc na tą tragiczną wagę w łazience i zaakceptowac to co na niej zobaczę. I chociaż wynik nie jest aż tak tragiczny jak przypuszczałam, bo przybrało mi się tylko kilogram, jest to jednak krok do tyłu, z którym muszę sie teraz jakoś pogodzić i spróbować sobie z nim jak najlepiej poradzić
Aktualnie czuję się lepiej i jestem znów gotowa podjąć walkę z kilogramami, jednak nadal zastanawiam się co mogło spowodować przybranie na wadze... wydaje mi się, że są to raczej toksyny w organizmie i zatrzymana woda, niż nagromadzenie tłuszczu, bo z powietrza raczej przytyć sie nie da xD
kannapka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 09:40   #23
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Nie chudnę :(

Orzechy i suszone owoce są owszem bardzo zdrowe, ale są też bardzo kaloryczne.
Jak sobie chcę czasami przytyć, albo dużo biegam i boję się że wychudnę za bardzo, futruję się właśnie takim miksem: orzechy + suszone owoce.

jedz normalne, porcje którymi się najesz od posiłku do posiłku, nie podjadaj.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 09:40:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.