Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-01, 23:50   #571
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Tradzik....

Kamila...a ja narzekam,że mi tam raz czy dwa razy w miesiącu wyskoczy jakiś pryszcz,czy dwa...Niestety- nie potrafię Ci nic doradzić,bo ja nigdy nie leczyłam mojej postaci trądziku. Radzę jedynie słuchać mądrych Wizażanek Przyjmij proszę moje dobre słowo: POWODZENIA !
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 20:05   #572
kamila0404
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 34
Red face Dot.: Tradzik....

Dziekuje Wam za wsparcie. Moja twarz wyglada teraz calkiem calkiem. Najgorsze sa policzka. Sa na nich stany zapalne i cholernie boli. Wszyscy właśnie skarza sie na ten tradzik jednak rzeczywiscie malo kto mowi o psychice osob ktoe go maja. Bylam w niedziele na urodzinach wojka. I tam to dopiero dostalam totalnej zalamki jak zobaczylam moje kuzynki ktore maja ladne gladkie twarze. I imprezka byla do bani. A po powrocie siedzialam i przeryczalam caly wieczor mowiac ze mam juz tego dosyc. A najgorsze jest to ze trace przez TO pewnosc siebie. To jest okropne. Chocbym niewiem jak ladna dziewczyne spotkala ale glupia to i tak czuje sie okropnie. Mam nadzieje ze to mi szybko minie. Buziaki
kamila0404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 20:34   #573
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Tradzik....

Może powinnaś zdecydować się na tą pochodną wit. A. Ponoć szansa na wyleczenie trądziku wynosi 99,99%. U Ciebie trądzik jest nasilony i same maści nie pomogą, tu trzeba od wewnątrz wyleczyć. Oczywiście trzeba brać pod uwagę te skutki uboczne, ale jesteś jeszcze młoda więc pewnie w ciążę nie planujesz zajść.
Ja bym nie wytrzymała 5 lat . Podziwiam Cię. Głowa do góry. Pozdrawiam
azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 20:17   #574
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Tradzik....

subskrybuje
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 13:51   #575
martuskazdw
Przyczajenie
 
Avatar martuskazdw
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 10
help..

a wiecie mozee jak zmiejszyc takie cos.. mnie zawsze tradzik nawiedza przed okresem pojedyncze krostki raz jest ich wiecej raz mniej i chcialabym cos zrobic zeby gdy zbliza mi sie okres no zeby tak nie wyskakiwaly da sie wogole cos zrobic?
martuskazdw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 17:04   #576
martuskazdw
Przyczajenie
 
Avatar martuskazdw
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 10
Dot.: help..

czasami juz trace siły..;(
martuskazdw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 17:43   #577
m-alinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 64
GG do m-alinka
Dot.: help..

ja mam małe pytanie w sprawie cynamonu czy mogę dodac go troszkę do maseczki jaką robię z alg (spirulina) i jeszcze z jogurtem naturalnym i wodą. strasznie mnie kusi zaraz wypróbuje bo tak sam cynamon i woda to bym sie nie pokusiła
m-alinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-07, 18:49   #578
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: help..

martuska jedyny sposob to pigulki antykoncepcyjne
albo wzmozona pielegnacja cery przed okresem
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 22:05   #579
emi__s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Prosze o opinie

Z gory przepraszam za prawdopodobne powtarzanie tematu ale jest tu tak wiele postow ze ciezko mi znalezc info. Zawsze mialam problemy z cera, raz bylo lepiej raz gorzej. Zmiany tradzikowe znikaly i pojawialy sie, pomogla mi kuracja Aknemycinem Plus, ale nie na dlugo. Po jakims czasie (moze miesiac lub dwa) zmiany powrocily i to 3 razy gorsze. Dzisiaj bylam u dermatologa ktory przpisal mi Duac i Artederm. Zaczelam juz stosowac i jak narazie twarz mnie swedzi i piecze, no ale nie spodziewam sie wynikow w ciagu kilku godzin. Co mnie zdziwilo to to ze bez zadnych badan lekarz swierdzil ze mam dwa rodzaje zmian na twarzy, bakteryjne i wirusowe. Znalazlam gdzies info ze czasami zmiany skorne moga byc powodowane innymi stanami zapalnymi w organizmie? Bylabym bardzo wdzieczna za jakies info na temat tych dwoch preparatow oraz wasze opinie na ich temat.
emi__s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 22:06   #580
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: help..

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
albo wzmozona pielegnacja cery przed okresem
to nie jest takie proste. wzmozona pielegnacja nie uchroni przed kropami. gdyby to bylo takie latwe to zadna z nas nie mialaby problemow z cera.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 22:14   #581
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: help..

z cera tradzikowa nic nie jest proste ;]
niestety dobrze o tym wiem
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-08, 00:14   #582
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: help..

Cytat:
Napisane przez m-alinka Pokaż wiadomość
ja mam małe pytanie w sprawie cynamonu czy mogę dodac go troszkę do maseczki jaką robię z alg (spirulina) i jeszcze z jogurtem naturalnym i wodą. strasznie mnie kusi zaraz wypróbuje bo tak sam cynamon i woda to bym sie nie pokusiła
Jeżeli nie masz wrażliwych naczynek - możesz. W przeciwnym wypadku odradzam cynamon w jakiejkolwiek postaci.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 10:04   #583
Natalia921
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 302
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Spróbujcie Akneroxid 10 jest dobry Używałam go i póki co mam ładna buźkę , sporadycznie jeden czy dwa syfek ale nie to co kiedys..tylko uwaga na początku trochę wysusza i dobre jest na suchą cerę taką jak ja mam
Natalia921 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 11:23   #584
natalia132
Raczkowanie
 
Avatar natalia132
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wizaż.pl :)
Wiadomości: 296
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Natalia921 Pokaż wiadomość
Spróbujcie Akneroxid 10 jest dobry Używałam go i póki co mam ładna buźkę , sporadycznie jeden czy dwa syfek ale nie to co kiedys..tylko uwaga na początku trochę wysusza i dobre jest na suchą cerę taką jak ja mam
A to maśc punktowa czy co to ? na recepte ? wiecej info pliz...
__________________
walka o studia...
walka o pracę...




itsnata.blogspot.com


natalia132 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 12:17   #585
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

to bedzie cos z nadtlenkiem benzoilu??
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 13:49   #586
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

MILA 17 nie chcę Cię straszyc tylko raczej doradzic

...zanim zdecydujesz sie na terapię IZOTEKIEM naprawde dobrze sie zastanów i rozwaz wszystkie za i przeciw i nie mówię tu tylko o działaniu teratogennym tego leku ale takze o działaniu psychotycznym...naprawde dobrze to przemyśl

Jesli chodzi o tetracykliny to BARDZO, BARDZO, BARDZO odradzam efekt podczas przyjmowania leku (po jakim czasie oczywiscie) jest i owszem rewelacyjny ale tylko w trakcie przyjmowania , gdy przestaje się go przyjmowac po jakims czasie trądzik wraca z taka sama siła (i wydaje ci sie ze jest gorzej bo juz sieod niego odzwyczaiłaś) a poztym i moze najwazniejsze ze wszystkich informacji jet to ,ze jest to lek BARDZO nefrogenny (zwłaszcza w większych dawkach) więc naprawde lepiej pomyslec o przyszłosci...
ps. a podczas terapii tetracyklina mi osobiscie tak wyłaziły włoy, ze całymi gasciami...przy kazdym czesaniu wyzucałam całą garśc włosów-bałamsie ,ze wyłysieje...a po zakonczeniu terapii (która trwała długo i nic nie dała) włosy mam takie rzadkie kiedys miłam piekne włosy ale teraz to juz tylko wspomnieni
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 14:17   #587
hateme4
Raczkowanie
 
Avatar hateme4
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja polecam Izotek..mi on tradzik wyleczyl...i nie trzea sie przejmowac glupim gadaniem o "starsznych" skutkach ubocznych...
hateme4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 14:28   #588
Natalia921
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 302
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Akneroxid 10 nie jest na recepte A naprawdę go polecam jeśli chcecie miec łądna buźke)
Natalia921 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 14:31   #589
Natalia921
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 302
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ostatnio słyszałam jeszcze że mocpomaga na trązik. To prawda? Może ktoś z was sie do tego poziomu zniżył?:P
Natalia921 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-09, 14:44   #590
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: help..

Pigułki, o ile są dobrze dobrane, faktycznie działają. Na początku może być troche gorzej ale gdzieś po m2 miesiącach stan cery bardzo się poprawia.Wiem, bo brałam Yasmine i było super. Zero pryszczy, super cera.Brałam te pigułki rok. Po odstawieniu, z miesiąca na miesiąc stan cery sie pogarszał. Tak więc wszystko jest ok ale do czasu. Ja z trądzikiem borykam sie od 12 lat. Ciężko to paskudztwo wyelimonować, zawsze wraca Ale podam wam liste niezłych specyfików. Przetestowałam wszystkie i faktycznie, pomagają( ale nie wyleczą całkowicie)
Silikol skin, Dermitrent, silica clean, oczar zel, masc ichtiolowa, pasta lassari, Acne mineral,Benzacne( zel i tonik), linoderm ance, tormentiol maść, Acnefan, dermoniz a do mycia twarzy Dermoclar. pozdrawiam
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 22:04   #591
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez hateme4 Pokaż wiadomość
nie trzea sie przejmowac glupim gadaniem o "starsznych" skutkach ubocznych...
ciekawe czy tak byś mówiła gdyby jakis z tych "głupich" skutków ubocznych Ci sie przytrafił-co za ignorancja
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 09:06   #592
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

co do psychotycznych skutkow ubocznych np diany to odradzam. nie dosc ze niszzczymy sobie watrobe to jeszcze mamyzle samopoczcie. ja sie jednak dalam nammowic i nic mi z tradzikiem nie pomoglo(co nie znaczy ze innym tez), no i na dodatek nie mialam humoru. chcilao mi sie ciagle plakac. a co do watroby przyda sie ona pozniej i neimozna byc az tak samolubnym zeby martwic sie tylko o wyglad zewnetrzny niszcyc to co w srodku.
jezeli ktoras ma dostep np do plastrow to juz to to tak ale nie pigulki
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 09:32   #593
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Milcząca Pokaż wiadomość
MILA 17 nie chcę Cię straszyc tylko raczej doradzic

...zanim zdecydujesz sie na terapię IZOTEKIEM naprawde dobrze sie zastanów i rozwaz wszystkie za i przeciw i nie mówię tu tylko o działaniu teratogennym tego leku ale takze o działaniu psychotycznym...naprawde dobrze to przemyśl

Jesli chodzi o tetracykliny to BARDZO, BARDZO, BARDZO odradzam efekt podczas przyjmowania leku (po jakim czasie oczywiscie) jest i owszem rewelacyjny ale tylko w trakcie przyjmowania , gdy przestaje się go przyjmowac po jakims czasie trądzik wraca z taka sama siła (i wydaje ci sie ze jest gorzej bo juz sieod niego odzwyczaiłaś) a poztym i moze najwazniejsze ze wszystkich informacji jet to ,ze jest to lek BARDZO nefrogenny (zwłaszcza w większych dawkach) więc naprawde lepiej pomyslec o przyszłosci...
ps. a podczas terapii tetracyklina mi osobiscie tak wyłaziły włoy, ze całymi gasciami...przy kazdym czesaniu wyzucałam całą garśc włosów-bałamsie ,ze wyłysieje...a po zakonczeniu terapii (która trwała długo i nic nie dała) włosy mam takie rzadkie kiedys miłam piekne włosy ale teraz to juz tylko wspomnieni

Mila na pewno to dobrze już przemyślała. Ktoś kto walczy z trądzikiem kilka lat na pewno przemyślał wszystkie za i przeciw odnośnie mocnych leków.

Nie możesz odradzać tego leku. Że Tobie akurat po odstawieniu trądzik wrócił nie znaczy, że wróci on do wszystkich. Fajnie, że informujesz o tym co Ci się przytrafiło i jest to przykre, że trądzik wrócił i wyleciały Ci włosy.

Dużo zależy od dermatologa. Ze swojego doświadczenia mogą polecić najpierw przeprowadzenie 2-3 miesięcznej kuracji witaminowej, a dopiero potem sięgnięcie po tetracyklinę i inne pochodne. Może dlatego, że mój organizm był lepiej przygotowany na tą walkę kuracja odniosła skutek.

Cytat:
Napisane przez hateme4 Pokaż wiadomość
Ja polecam Izotek..mi on tradzik wyleczyl...i nie trzea sie przejmowac glupim gadaniem o "starsznych" skutkach ubocznych...
To nie jest głupie gadanie. Zawsze trzeba rozważyć plusy i minusy jakiegoś środka. Wiadomo, że pewne ryzyko zawsze jest.
Jednak co to takich wyolbrzymionych i przerysowanych gadek o tym leku też bym się nie przejmowała. Rzetelne fakty.

Cytat:
Napisane przez Natalia921 Pokaż wiadomość
Ostatnio słyszałam jeszcze że mocpomaga na trązik. To prawda? Może ktoś z was sie do tego poziomu zniżył?:P
Chodziło Ci o mocz?

To już lepiej poleżeć krzyżem całą noc u Dominikanów i modlić się o cud dla skóry. Taki sam efekt

Cytat:
Napisane przez Violette_24 Pokaż wiadomość
Pigułki, o ile są dobrze dobrane, faktycznie działają. Na początku może być troche gorzej ale gdzieś po m2 miesiącach stan cery bardzo się poprawia.Wiem, bo brałam Yasmine i było super. Zero pryszczy, super cera.Brałam te pigułki rok. Po odstawieniu, z miesiąca na miesiąc stan cery sie pogarszał. Tak więc wszystko jest ok ale do czasu. Ja z trądzikiem borykam sie od 12 lat. Ciężko to paskudztwo wyelimonować, zawsze wraca Ale podam wam liste niezłych specyfików. Przetestowałam wszystkie i faktycznie, pomagają( ale nie wyleczą całkowicie)
Silikol skin, Dermitrent, silica clean, oczar zel, masc ichtiolowa, pasta lassari, Acne mineral,Benzacne( zel i tonik), linoderm ance, tormentiol maść, Acnefan, dermoniz a do mycia twarzy Dermoclar. pozdrawiam
Nie znam wszystkich specyfików, które tu podałaś, ale to nie jest rozsądna kuracja. Dermoclar ma SLS w składzie i może podrażniać. Różne maści ichtiolowe, cynkowe, tormentiole i inne takie oraz ACnefan to wszystko jest raczej do nakładania punktowo, żeby wypryski szybciej zasychały. Reszty preparatów nie kojarzę, jednak Ty chyba nie leczysz tego u dermatologa a na własną rękę?

Co do pigułek często tak bywa, że po odstawieniu trądzik nawraca.

Cytat:
Napisane przez berethalia Pokaż wiadomość
co do psychotycznych skutkow ubocznych np diany to odradzam. nie dosc ze niszzczymy sobie watrobe to jeszcze mamyzle samopoczcie. ja sie jednak dalam nammowic i nic mi z tradzikiem nie pomoglo(co nie znaczy ze innym tez), no i na dodatek nie mialam humoru. chcilao mi sie ciagle plakac. a co do watroby przyda sie ona pozniej i neimozna byc az tak samolubnym zeby martwic sie tylko o wyglad zewnetrzny niszcyc to co w srodku.
jezeli ktoras ma dostep np do plastrow to juz to to tak ale nie pigulki
Każde tabletki wpływają jakoś na wątrobę. Przeprowadziłaś badania? Ja robiłam po Dianie i było wszystko ok. Wszystko zależy od lekarza, od tego jak poprowadzi pacjentkę, od witamin, leków na osłonę brzucha itp.
Wszystko jest dla ludzi przy odpowiednim stosowaniu.

Jeśli tak źle się czułaś przy Diane to nie są to po prostu pigułki dla Ciebie, bo teraz rozumiem nosisz Evre i jest wszystko ok?
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 13:30   #594
nettie
Raczkowanie
 
Avatar nettie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 30
Exclamation Jak pozbyc się wypryskow na twarzy w kilka dni?

Witajcie Drogie Wizażanki!
Potrzebuję Waszej pomocy. Mam cerę mieszaną, wrażliwa z pojedynczymi widocznymi naczynkami oraz skłonnośc do przetłuszczania się, łojotoku i tworzenia zaskórników. Do tej pory dobrze służył krem matujący mi Dax cosmetic. Po wakacjach, kiedy sporo używałam kremu z filtrem (pollena eva sun faktor 25 dla dzieci) i dodatkowo różnych kremów z próbek (z lenistwa, bo nie chciało mi się zabierac na wyjazd słoiczka kremu) stan skóry się pogorszył, pojawiły się wypryski, krostki, czerwone plamki. Kupiłam więc Acne expert krem przeciwtrądzikowy intensywnie nawilżający Dermedic i uzywam od kilku tygodni, po którym skóra przetłuszcza się jak szalona, choc stan skóry sie odrobinę poprawił. Ale to jeszcze nie to. Zależy mi na:
1. uspokojeniu i zmniejszeniu przetłuszczania skóry
2. poprawie wyglądu: likwidacji tych czerwonych plamek (uczulenie czy jakieś łojotokowe zapalenie?)
3. mam na to 5 dni; w sobotę ślub
Nie oczekuję cudów, że nagle moja skóra stanie się gładka jako płatek róży ale chciałabym chociaż trochę porawic jej stan.
Proszę rady i serdecznie pozdrawiam.
nettie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 14:06   #595
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jak pozbyc się wypryskow na twarzy w kilka dni?

Cytat:
Napisane przez nettie Pokaż wiadomość
Witajcie Drogie Wizażanki!
Potrzebuję Waszej pomocy. Mam cerę mieszaną, wrażliwa z pojedynczymi widocznymi naczynkami oraz skłonnośc do przetłuszczania się, łojotoku i tworzenia zaskórników. Do tej pory dobrze służył krem matujący mi Dax cosmetic. Po wakacjach, kiedy sporo używałam kremu z filtrem (pollena eva sun faktor 25 dla dzieci) i dodatkowo różnych kremów z próbek (z lenistwa, bo nie chciało mi się zabierac na wyjazd słoiczka kremu) stan skóry się pogorszył, pojawiły się wypryski, krostki, czerwone plamki. Kupiłam więc Acne expert krem przeciwtrądzikowy intensywnie nawilżający Dermedic i uzywam od kilku tygodni, po którym skóra przetłuszcza się jak szalona, choc stan skóry sie odrobinę poprawił. Ale to jeszcze nie to. Zależy mi na:
1. uspokojeniu i zmniejszeniu przetłuszczania skóry
2. poprawie wyglądu: likwidacji tych czerwonych plamek (uczulenie czy jakieś łojotokowe zapalenie?)
3. mam na to 5 dni; w sobotę ślub
Nie oczekuję cudów, że nagle moja skóra stanie się gładka jako płatek róży ale chciałabym chociaż trochę porawic jej stan.
Proszę rady i serdecznie pozdrawiam.
Nettie, wygląda na to (wg mnie), że kosmetyki p/trądzikowe zaogniły Twoje naczynka - stąd czerwone plamy na twarzy. Przez 5 dni raczej za dużo nie zdzialasz. Skupiłabym się na uspokojeniu naczynek - odstawiałbym Acne Expert (jak to ma skład, btw?), nakładaj na noc grubą warstwą kremy uspokajające, np. z wodą tremalną. Możesz zafundować sobie też maske z glinki zielonej i ewentualnie maseczkę aspirynową - powuinny one rozjaśnić cere, przysuszyc wypryski i zwęzyc pory.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 16:18   #596
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość





Każde tabletki wpływają jakoś na wątrobę. Przeprowadziłaś badania? Ja robiłam po Dianie i było wszystko ok. Wszystko zależy od lekarza, od tego jak poprowadzi pacjentkę, od witamin, leków na osłonę brzucha itp.
Wszystko jest dla ludzi przy odpowiednim stosowaniu.

Jeśli tak źle się czułaś przy Diane to nie są to po prostu pigułki dla Ciebie, bo teraz rozumiem nosisz Evre i jest wszystko ok?
nie nie nosze zadnych plastrow. po za tym czasem te uszkodzenia watroby sa malo znaczne i nie wykazuja ich badania. moja siostra tak miala wszystko bylo ok a po roku miala problemy (ale akurat nie taki hormony brala)
tak wszystko jest dla ludzi. ale jezeli jakas technologia (bo niewiem jak okreslic) jest przestarzala i mozna korzystac z lepszego sposobu mniej inwazyjenego to sie to robi anie mysli a noz mi tej watroby nie zniszczy

mi pomogla masc brevoksyl mleko, peling sant ives morelowy
a bralam juz prtawie wsio od antybiotykow po antykocepcyjne pigulki
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 23:43   #597
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Nie możesz odradzać tego leku. Że Tobie akurat po odstawieniu trądzik wrócił nie znaczy, że wróci on do wszystkich. Fajnie, że informujesz o tym co Ci się przytrafiło i jest to przykre, że trądzik wrócił i wyleciały Ci włosy.

Dużo zależy od dermatologa.
ja nie chce nikogo odciaga na siłę od leku tylko dzielę się swoimi spostrzezenimi...

ja walcze z tradzikiem juz od 11 lat więc sama sie domyślasz przez ilu lkarzy sie przewinełam...i zawsze kazdemu z nich dawałam naprawde długi okres czasu na otrzymanie jakichs efektów... ale walka trwa..po dwóch latach (nieskutecznych) u ostatniego lekarza, zamierzam zmienic go na kolejnego -moze teraz trafie na dobrego

NETTIE mi osobiscie na cos takiego (z opisu wydaje mi sie ,ze tez ma zaonione to w taki sam sposób) pomagja okłady z rumianku zawsze gdy mam taka twarz to na noc przed snem na juz umyta bużkę robie koład z cieplutkiego wywaru z rumianki i w ciagu kilku dni potrafi sie wszystko ładnie wygoic (inna sprawa,ze na mnie goi sie wszystko jak na przysłowiowym psie ale naprawde polecam)
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 23:46   #598
Olivka1990
Raczkowanie
 
Avatar Olivka1990
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 100
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam Was serdecznie, ja z pytaniem . Otóż zastanawiam się, czy kosmetyki dla skóry z AZS (chodzi mi dokładnie o żel SVR Topialyse ten z pompką) nadają się do pielęgnacji cery trądzikowej? ;> Zależy mi, żeby żel był delikatny, niewysuszający, aczkolwiek dosyć mocny aby dokładnie poradzić sobie z całodzienną warstwą tego wszystkiego, co może znajdować się na buzi... Jak myślicie, da radę? A może któraś z Was miała ten żel...?
Olivka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 07:07   #599
Natalia921
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 302
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hmm.. ja niestety nie wiem..Ale może wpisz to do wyszukiwarki google? Napewno coś sie znajdziePozdro.
Natalia921 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-11, 09:07   #600
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Olivka1990 Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie, ja z pytaniem . Otóż zastanawiam się, czy kosmetyki dla skóry z AZS (chodzi mi dokładnie o żel SVR Topialyse ten z pompką) nadają się do pielęgnacji cery trądzikowej? ;> Zależy mi, żeby żel był delikatny, niewysuszający, aczkolwiek dosyć mocny aby dokładnie poradzić sobie z całodzienną warstwą tego wszystkiego, co może znajdować się na buzi... Jak myślicie, da radę? A może któraś z Was miała ten żel...?
da rade . sama uzywam ponad 2 lata (jak nie wiecej) zelu topialyse svr-u do mycia twarzy.

Milcząca zgadzam sie z Toba, ze antybiotyki doustne na tradzik to wielkie gów** i bardzo dobrze , ze odradzasz. skutki uboczne sa naprawde duze i nie warto truc sie tym swinstwem tylko po to, zeby przez okres brania (np. 3-6 miesiecy) miec ladna cere. szkoda zdrowia na te swinstwa. i prawie kazdemu (choc nie znam ani jednej osoby, ktorej by pomogly antybiotyki doustne) tradzik wraca po zakonczonej kuracji antybiotykami doustnymi.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.