Więcej warzyw - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-09, 11:27   #31
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Więcej warzyw

Ale nie chodzi ze coś jest gorsze.
Chodzi o to, ze są potrawy,, jak np. właśnie "boeuf stroganow" które są klasyką i jak się je zrobi "nie po babciowemu" to przestają być sobą i to już nie jest strogonow.
Natomiast jak najbardziej można zrobić pyszny gulasz wołowy z bardzo dużą ilością warzyw.
Ale to nie będzie już strogonow po prostu, bo strogonow polega na tym, ze jest potrawą typowo mięsną.

U nas np. robi się czasami wegańską zupę z boczniaków która funkcjonuje pod nazwą "flaki z boczniaków". Ale to nie są klasyczne "flaczki".
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 12:08   #32
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Więcej warzyw

W oryginalnym "strogonowie" nie ma ogórków kiszonych ani grzybów suszonych, które wymieniłaś. Za to bywa dodawany kieliszek wódki lub madery

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Natomiast polska wersja dania w moich stronach wygląda tak:
http://kuchniapokolen.pl/strogonow-ze-schabu/
Czyli nie tak mało tych warzyw. I przyznam, że nie znałam tej uboższej wersji. Stąd mój brak precyzji.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 12:27   #33
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
W oryginalnym "strogonowie" nie ma ogórków kiszonych ani grzybów suszonych, które wymieniłaś. Za to bywa dodawany kieliszek wódki lub madery

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Natomiast polska wersja dania w moich stronach wygląda tak:
http://kuchniapokolen.pl/strogonow-ze-schabu/
Czyli nie tak mało tych warzyw. I przyznam, że nie znałam tej uboższej wersji. Stąd mój brak precyzji.
Ale ten przepis jest z wieprzowiny. To nie strogonow tylko gulasz wieprzowy z warzywami.
_Boeuf _- czyli wół / wołowina.
Klasyczny strogonow jest z polędwicy wołowej, to szlachetne, bardzo drogie danie.
Podstawa to mięso wołowe, cebula, śmietana.

Lokalne wariacje zakładają dodatek grzybów (raczej pieczarek), ogórków kiszonych lub przecieru pomidorowego jako składnika zakwaszającego.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 12:37   #34
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Więcej warzyw

Skoro jesteśmy przy temacie mniej "zdrowych" potraw z warzyw, to są jeszcze ciasta z ich dodatkiem. Podaję jako ciekawostkę.

Słodkie wypieki z warzywami i awokado:
ciasto marchewkowe, muffiny marchewkowe/dyniowe z bakaliami, piernik z marchwią;
ciasto drożdżowe z dynią, sernik dyniowy, ciastka owsiane z dynią, korzenna tarta dyniowa, brownie z dynią, crumble z dynią;
ciasto orzechowe z pietruszką, ciasto korzenne z selerem, piegusek z pasternakiem;
ciasto czekoladowe lub kakaowe z cukinią, cynamonowy keks z dodatkiem cukinii, orzechowy placek z cukinią, muffiny cukiniowo-cytrynowe;
ciasto Leśny Mech ze szpinaku, rolada szpinakowa ze serkiem owocowym;
ciasto czekoladowe z buraczkami, bordowe muffiny, biszkopt z wiórkami buraków;
limonkowa tarta z awokado na słodko, czeko-krem z awokado do przekładania ciast, trufle lub brownie z awokado;

Słodkie przetwory z warzyw:
mus dyniowo-jabłkowy,
dżem dyniowy z galaretką pomarańczową,
dżem marchewkowy z cytrusami,
niby-ananas z cukinii i mirabelek,
dżem pomidorowy;

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2016-12-10 o 00:06
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 12:50   #35
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Więcej warzyw

To przy "na słodko" dorzucę, że starkowana dynia, pietruszka, seler, marchew, cukinia, bardzo dobrze smakują jako dodatek do owsianki.

Seler i pietruszka w ogóle bardzo dobrze łączą się z potrawami słodkimi i owocowymi, z korzennymi przyprawami.

U mnie dziś rano była kaszka kukurydziana gotowana z wiórkami, sezamem, rodzynkami, jabłkiem, starkowanym selerem i cynamonem + na to pomarańcza surowa na koniec
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 13:26   #36
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Ale wtedy ten seler i pietruszka na surowo? i dynia?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 14:19   #37
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale wtedy ten seler i pietruszka na surowo? i dynia?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Ja gotuję z owsianką/kaszką, ale surowe też można.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-09, 21:38   #38
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Ile to gotować? Bo to dość twarde warzywa.
Ja owsiankę zalewam tylko wrzątkiem.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 22:22   #39
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Widzialam dziś w sklepie biała i czarna rzepe. Wiecie co można z tym zrobić?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 22:58   #40
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Widzialam dziś w sklepie biała i czarna rzepe. Wiecie co można z tym zrobić?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Zetrzyj na tarce o grubych oczkach (czarną rzepę najpierw musisz obrać, białą wystarczy umyć), dodaj kefir lub jogurt naturalny (kefir lepszy, bardziej orzeźwia), sól, można dodać ziół (pietruszka posiekana, bazylia, oregano), ew. posiekaną drobnoutko czerwoną paprykę dla koloru lub startą zwykłą rzodkiewkę, ogórka.

Świetne jako surówka do frytek z batatów (kupujesz bataty, myjesz, kroisz jak frytki, smażysz na oleju słonecznikowym, bardzo uważnie odsączasz na ręczniku papierowym, żeby nie jeść niepotrzebnie dużo tłuszczu, solisz, posypujesz bazylią i dużą ilością słodkiej czerwonej papryki w proszku). Możesz też upiec bataty, ale ja nie lubię się bawić w kuchni zbyt długo, więc nie wiem, jak to zrobić (przepraszam, jestem leniem ).

PS
Dokładnie to wczoraj zjadłam na obiad, mniam, mniam, mniam

Edytowane przez 578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Czas edycji: 2016-12-10 o 22:59
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 08:15   #41
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Kurde nie ma u mnie batatow a Lubie te frytki. A jak nie jem nabiału to wyjdzie taka surówka z cytryna? Oliwa? Czy to nie ten smak?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-13, 17:19   #42
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Więcej warzyw

A co Ci szkodzi zrobić i spróbować? Widzę tu jabłko, a ono dobrze pasuje z jarmużem.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 17:27   #43
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Więcej warzyw

przecież to reklama...
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 17:32   #44
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Więcej warzyw

Jarmuż nie jest aż tak bardzo super zdrowy, bo zawiera szczawiany.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2017-02-10 o 16:17
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 19:08   #45
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

To ze zawiera szczawiany to nie zbrodnia. Szpinak tez zawiera. To nie jest tak ze przez to jest niezdrowy.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 19:33   #46
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Więcej warzyw

Jednakże spożywanie szczawianów w nadmiarze (patrz codzienne smoothie ze szpinakiem, jarmużem lub burakami) bezpieczne nie jest. Trzeba też zadbać o odpowiednio wysoki poziom wapnia w diecie.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 09:17   #47
Marianna82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 45
Dot.: Więcej warzyw

Wszystkich warzyw, które zawierają szczawiany trzeba używać z umiarem. Ale przecież nikt chyba nie je tego do rana do wieczora, tylko dodaje do różnych posiłków Ja osobiście bardzo lubię takie koktajle, czasem zastępują mi śniadanie.
Mój ulubiony to:
kiwi, szpinak, jabłko, sok z cytryny, gałązka selera naciowego i szklanka wody mineralnej. Może to efekt placebo, ale zawszę czuję, że daje mi dużo energii
Marianna82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 18:39   #48
MyLastHope
Rozeznanie
 
Avatar MyLastHope
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 955
Dot.: Więcej warzyw

Moim sposobem na większą ilość warzyw w diecie są przede wszystkim zupy - prosty i szybki sposób na sycące danie. Lubię jednoskladnikowe zupy kremy z kalafiora, groszku, dyni czy pomidorów. Można też zrobić miks wszystkich warzyw jakoś mamy pod ręką - w biedronce są teraz takie fajne mieszanki warzyw specjalnie do zup, z warzyw zielonych, czerwonych i żółtych, naprawdę fajna sprawa. Albo wielowarzywne curry. Próbowałam też robić warzywne spody do pizzy - z batata lub kalafiora, też fajnie wyszło

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Marianna82 Pokaż wiadomość
Wszystkich warzyw, które zawierają szczawiany trzeba używać z umiarem. Ale przecież nikt chyba nie je tego do rana do wieczora, tylko dodaje do różnych posiłków Ja osobiście bardzo lubię takie koktajle, czasem zastępują mi śniadanie.
Mój ulubiony to:
kiwi, szpinak, jabłko, sok z cytryny, gałązka selera naciowego i szklanka wody mineralnej. Może to efekt placebo, ale zawszę czuję, że daje mi dużo energii
Ja swojego czasu czas to piłam taki koktajl: natka pietruszki, cytryna i jabłko. Czasem dodawałam też inne owoce i warzywa Ale natka była podstawą. Bomba witaminy C! Albo pesto z pietruszki albo rukoli, też fajna sprawa na zjedzenie dużej ilości zieleniny na raz
__________________
"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym co pozwala Ci wytrwać."

dietetyk, kucharz, nieuleczalna kociara, początkująca biegaczka, fascynatka siłowni i treningu funkcjonalnego

MyLastHope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 18:52   #49
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Ja ostani kupiłam fajne warzywo ale w Polsce chyba go nie ma. Angielska nazwa to collard green a w Polsce kapusta warzywna pastewna. Poczytałam nawet ze w Polsce się ją hoduje i wysyła do innych krajów albo daje zwierzętom... ma zarabiscie dużo wapnia chyba najwięcej spośród wszystkich warzyw. Ja robiłam z niej gołąbki ale zastanawiam się jak zachowała by się w koktajlu, w pesto czy innych daniach. Przez to ze w Polsce jest praktycznie nieużywana, ciężko mi znaleźć jakieś przepisy, inspiracje. U nas robi się z niej głównie gołąbki (sarma) lub dusi się z wędzony mięsem albo kiełbasa. Musze pokombinowac

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-28, 19:37   #50
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Więcej warzyw

Ano właśnie. Rynek warzywny w Polsce jest wciąż ubogi. No może w Warszawie pod Halą Mirowską można coś ciekawego kupić. W Krakowie mamy Targ Pietruszkowy, są np. ciekawe odmiany dyni, ale niewiele ponadto. Żeby poznać smak niektórych roślin, musiałam je sobie sama w ogródku zasiać. Miałam więc kolorowy musztardowiec, daikon, rukiew wodną, fioletowy jarmuż, kabaczka makaronowego, itd. Wydawało mi się, że pak choi jest już na tyle popularna, że nie zasiałam jej sobie w tym roku. Niestety nadal ciężko ją dostać, szczególnie w rozsądnej cenie.

Ta kapusta też mnie zainteresowała. Chyba już ją gdzieś na żywo widziałam. Kojarzy mi się z gładkim jarmużem. Szkoda, że nie ma łacińskiej nazwy, ona byłaby bardziej jednoznaczna.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2017-02-10 o 16:13
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 21:34   #51
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Kapusta warzywna pastewna, zwana też kapustą pastewną lub głąbiastą (Brassica oleracea var. medullosa).

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 22:12   #52
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Kapusta warzywna pastewna, zwana też kapustą pastewną lub głąbiastą (Brassica oleracea var. medullosa).
Polska nazwa niezbyt zachęcająca Na forum ogrodniczym znalazłam zdjęcia z amatorskich upraw. Ciekawa roślina, rośnie wysoka, wytrzymuje mrozy. Ponoć świetna do caldo verde (ja tą zupę robię z rodzimym jarmużem). Chyba poszukam nasion. Dzięki.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 13:13   #53
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Polska nazwa niezbyt zachęcająca Na forum ogrodniczym znalazłam zdjęcia z amatorskich upraw. Ciekawa roślina, rośnie wysoka, wytrzymuje mrozy. Ponoć świetna do caldo verde (ja tą zupę robię z rodzimym jarmużem). Chyba poszukam nasion. Dzięki.
A znalazłaś coś kiedy jest na nią sezon? Bo ze sklepów zniknęła, a szkoda. Znalazłam na anglojęzycznych stronach przpisy na wrapy z tej kapusty, chciałam spróbować.
W ogóle dobija mnie nieco zima pod tym względem. Ze sklepów właśnie zniknęła też cukinia. Ogólnia bida warzywna.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 18:36   #54
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Więcej warzyw

w Polsce wysiewa się 3 razy w roku: kwiecień, maj-czerwiec, lipiec
http://www.sadowniczy.pl/product-pol...za-0-5-kg.html

rok temu, na spacerze 11 listopada, kapustę zbierałam i jadłam z pola, niezła - pole nie moje a i tak jadłam

o tej porze chyba nikt kapusty z pola nie zbiera, zimno i pod śniegiem


ja nasion będę szukać, z tego co widziałam u sąsiada -plantatora, rośnie wszędzie: na polu, na między i nie potrzebuje rozsady jak głowiasta
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 13:45   #55
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Więcej warzyw

U mnie królują omlety z warzywami, zwłaszcza z marchewką. Gotuję kilka minut marchewkę, ścieram na tarce i dodaję do omleta.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 21:40   #56
MojDietetykLublin
Pomocna dłoń
 
Avatar MojDietetykLublin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: Więcej warzyw

Z marchewki można również zrobić frytki fajna sprawa jak i pyszne ciasto. Jeśli ktoś chciałby przepis pisać. Natomiast warto wykorzystywać warzywa które występują sezonowo nie tylko ze względu na wartość odżywczą ale i cenę. Marchew świetnie wpływa na kolor skóry ze względu na witaminę A jak i również jest mało kaloryczna i można ją chrupać zamiast czegoś słodkiego. Sam tak robię więc polecam
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
MojDietetykLublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 17:54   #57
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Więcej warzyw

Co do kasz ja uwielbiam upiec gryczaną z warzywami. (inna kasza tez może być).

Ja zwykle zagotowuję (tylko do zawrzenia) 1/3 szklanki kaszy (lekko osoloną lub zamiast wody podlaną rosołem) z połową opakowania mieszanki warzywnej (wybieram mrożonki zwykle z marchewką, fasolą szparagową, brokułami np. bukiet warzyw "słoneczny" Hortexu), potem całość zapiekam około 20 minut w piekarniku. Tak zrobiona kasza jest super
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 18:26   #58
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Nie wychodzi suche?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 20:30   #59
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Nie wychodzi suche?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Nie, jest fajnie sypkie ale nie suche Można też dodać np. łyżkę masła przed pieczeniem (moja mama tak robi) ale moim zdaniem to całkowicie zbędne. Ja do takiej kaszy nie potrzebuję już żadnego sosu.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-12, 11:43   #60
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Więcej warzyw

ja uwielbiam frytki z różnych warzyw - z selera, pietruszki, batatów
codzień na moim stole gości jarmuż - najbardziej lubię go w zupach i daniach gulaszowych-jednogarnkowych np z soczewicą, również w surówkach.

Przez cały rok robię kiszonki i kisze wszystko - cukinię, kalafiora, rzodkiewkę, cebulę ...

na bazie słodkich warzyw takich jak marchew, bataty, pietruszka robię słodkie kremy i "budynie".
Ciasto na cukinii jest przepyszne - niesamowicie wilgotne. fasola i buraki to też fajna baza do ciast

Zapraszam na mojego bloga (link w podpisie) bo tam prawie same warzywa
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-05 08:26:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.