Laserowy zabieg usuwania skrzywionej przegrody nososwej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-17, 21:19   #1
Beataaa17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1

Laserowy zabieg usuwania skrzywionej przegrody nososwej


Witam
Jakiś czas temu moja lekarka stwierdziła, że mam krzywą przegrodę nosową. Powiedziała, że należy operacyjnie skorygować tę wadę.
Jestem alergiczką i mam lekkie objawy astmy, leczę się od wielu lat.
Zawsze byłam chorowita. Jednak teraz mój nos jest niemalże cały czas zatkany, czasem z niego cieknie, co strasznie burzy normalne funkcjonowanie, zapewne osoby, które również mają taki problem zrozumieją.
Wydaje się, że jedyną alternatywą jest właśnie poddanie się zabiegowi.
Czytałam o nim i muszę przyznać, że jestem przerażona.
W necie znalazłam tylko wzmianki o LASEROWEJ korekcie skrzywionej przegrody nosowej i dlatego zwracam się do Was.
Czy wiecie jak wygląda laserowy zabieg? Na czym polega? Czy mieliście go wykonywanego?

Czekam na pomoc i pozdrawiam
Beataaa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 18:36   #2
misiunka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4
Dot.: Laserowy zabieg usuwania skrzywionej przegrody nososwej

Podnoszę temat bo tez mnie taki zabieg interesuje. Szukam w googlach ale tak jak autorka tematu pisała są tylko wzmianki na ten temat.
misiunka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 11:41   #3
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Laserowy zabieg usuwania skrzywionej przegrody nososwej

Szkoda przepłacać. Ja po kilku latach zdecydowałem się na wyprostowanie przegrody (po złamaniu nosa). Poszedłem do lekarza laryngologa, okazało się że mam całkowicie zatkaną lewą przegrodę. Dostałem skierowanie do szpitala, wybrałem Narutowicza w Krakowie. Poszedłem Laryngolog szpitalny obejrzał skierowanie wyznaczył termin za 3 tyg. Pozostawił wybór czy w znieczuleniu miejscowym czy ogólnym. Wydusiłem od niego, odpowiedź, że gdyby On miał tak mocno skrzywioną przegrodę (ok. 1h dłubania przy niej) to wziąłby ogólne znieczulenie - i tak też zrobiłem. Przed zabiegiem wykryto u nie również 3 migdałek który również został usunięty.
Zabieg i jedną dobę pobytu w szpitalu wspominam mile. Jedyne nie przyjemne chwile to wbijanie wenflonu w rękę i wyciąganie z nosa opatrunku stabilizującego przegrodę.
Lekarze mili, pielęgniarki też super na "siłę" dawały środki przeciwbólowe. Żadnej łapówki nie dałem!!!
Tu mała dygresja - denerwują mnie ludzie którzy bzdury wypisują o łapownictwie w Służbie Zdrowia, dają łapówki a potem się żalą na forum. Na pewno są lekarze, którzy wymagają łapówki ale to margines.

Reasumując szkoda przepłacać, za jakieś laserowe zabiegi !
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 16:42   #4
krzysiekl28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowy zabieg usuwania skrzywionej przegrody nososwej

ludzie sami uczą łapówkarstwa dają w łape a potem każdy lekaż tylko czeka aż coś wyciągniesz i jeszcze ludzie sie żalą potem, oni i tak dobrze zarabiają.
krzysiekl28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:05.