Nieprawdopodobna nadwaga - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-07, 19:03   #1
lelr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2

Nieprawdopodobna nadwaga


Witam!
Mam problem. Zapewne połowa z was mi w to nie uwierzy ale
mam nieprawdopodobny problem z nadwagą. Zacznijmy od tego że mam
15 lat 178 cm wzrostu i 98 kg wagi. Wiem wiem. Odrazu powiecie mi że mam niestosowną diete jednak odrazu powiem że niejem za dużo. Na śniadanie 3 kromki chleba bez masła z jakąś szynką, serkiem topionym lub żółtym serkiem. Nie jem obiadów ponieważ moi rodzice niemają czasu gotować więc od rana do jakiejś 18-19 jem ze trzy kanapki i z litr wody. Na kolacje przeważnie coś ciepłego. I tak przez cały tydzień nie licząc weekendów.
W weekendy nie jadam kolacji jednak jem ciepły obiad(trzy łyżki ziemniaków, Jeden kotlet schabowy, jakieś warzywa i surówki). Moim zdaniem ogółem nie jest to dużo. Poza tym Jestem bardzo aktywny fizycznie. Gram w klubie piłkarskim czyli mam 3 treningi po 2 godziny w tygodniu plus mecze, oprócz tego 2 godziny basenu w tygodniu, 2 godziny w-fu i 2 godziny treningów tenisa ziemnego. Nie wyliczam oczywiście wszystkich innych zajęć które robie w między czasie. I tu też sądze że napewno conajmniej z 70% młodzieży w moim wieku tyle nie ćwiczy.
Na dodatek niejestem na nic chory bo moi rodzice niedawno wysłali mnie na badania.
Przemian materii też mam bardzo szybką ponieważ potrafię zjeść obiad a po pół godziny musze już iść do wc bo mam potrzebe.


I teraz moje pytanie brzmi: co ja mam robić bo ja już jestem bezradny.
lelr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:28   #2
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Nieprawdopodobna nadwaga

Cytat:
Napisane przez lelr Pokaż wiadomość
Witam!
Mam problem. Zapewne połowa z was mi w to nie uwierzy ale
mam nieprawdopodobny problem z nadwagą. Zacznijmy od tego że mam
15 lat 178 cm wzrostu i 98 kg wagi. Wiem wiem. Odrazu powiecie mi że mam niestosowną diete jednak odrazu powiem że niejem za dużo. Na śniadanie 3 kromki chleba bez masła z jakąś szynką, serkiem topionym lub żółtym serkiem. Nie jem obiadów ponieważ moi rodzice niemają czasu gotować więc od rana do jakiejś 18-19 jem ze trzy kanapki i z litr wody. Na kolacje przeważnie coś ciepłego. I tak przez cały tydzień nie licząc weekendów.
W weekendy nie jadam kolacji jednak jem ciepły obiad(trzy łyżki ziemniaków, Jeden kotlet schabowy, jakieś warzywa i surówki). Moim zdaniem ogółem nie jest to dużo. Poza tym Jestem bardzo aktywny fizycznie. Gram w klubie piłkarskim czyli mam 3 treningi po 2 godziny w tygodniu plus mecze, oprócz tego 2 godziny basenu w tygodniu, 2 godziny w-fu i 2 godziny treningów tenisa ziemnego. Nie wyliczam oczywiście wszystkich innych zajęć które robie w między czasie. I tu też sądze że napewno conajmniej z 70% młodzieży w moim wieku tyle nie ćwiczy.
Na dodatek niejestem na nic chory bo moi rodzice niedawno wysłali mnie na badania.
Przemian materii też mam bardzo szybką ponieważ potrafię zjeść obiad a po pół godziny musze już iść do wc bo mam potrzebe.


I teraz moje pytanie brzmi: co ja mam robić bo ja już jestem bezradny.
Coś Ci się pomyliło chyba: to byłoby wielce nieprawdopodobne, gdybyś już po pół godziny od zjedzenia, za przeproszeniem, szedł się wysrać.
Lekkie posiłki są w żołądku 1-2 godziny, obfite 5-7. Już pomijając to, że potem jeszcze są w jelitach, itp. itd. Trawienie to długi proces, wbrew pozorom.

Może warto udać się do dietetyka? A masz bardzo otłuszczone ciało?

Edytowane przez agniesikk
Czas edycji: 2009-03-07 o 19:29
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 20:15   #3
lelr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Nieprawdopodobna nadwaga

To niewiem dokładnie jak to jest ale po jedzeniu mnie gania.
A na drugie no to tak ale to jest jeszcze inaczej bo może i mam boczki i wogle
ale odziwo jestem tak wysportowany że niemam problemów z jakim kolwiek sportem i szczeże to lepiej sobie radze ze sportem więcej niż połowo mojej szkoły(a moja szkoła liczy prawie 1000 osób).

Jednak moje pytanie brzmi jak moge stracić na wadze bez żadnych efektów jojo czy coś w tym stylu.

Edytowane przez lelr
Czas edycji: 2009-03-07 o 20:16
lelr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 21:30   #4
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: Nieprawdopodobna nadwaga

Cytat:
Napisane przez lelr Pokaż wiadomość
To niewiem dokładnie jak to jest ale po jedzeniu mnie gania.
A na drugie no to tak ale to jest jeszcze inaczej bo może i mam boczki i wogle
ale odziwo jestem tak wysportowany że niemam problemów z jakim kolwiek sportem i szczeże to lepiej sobie radze ze sportem więcej niż połowo mojej szkoły(a moja szkoła liczy prawie 1000 osób).

Jednak moje pytanie brzmi jak moge stracić na wadze bez żadnych efektów jojo czy coś w tym stylu.
Zacznij regularnie jeść 5-6 posiłków w ciągu dnia co 2-3 godziny,a nie tylko 2 i to z wieeeelką przerwą...
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 21:31   #5
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Nieprawdopodobna nadwaga

przylacz sie do jakiegos watka na wspolnym odchudzaniu i bedzie ci latwiej
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 21:50   #6
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nieprawdopodobna nadwaga

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Coś Ci się pomyliło chyba: to byłoby wielce nieprawdopodobne, gdybyś już po pół godziny od zjedzenia, za przeproszeniem, szedł się wysrać.
Lekkie posiłki są w żołądku 1-2 godziny, obfite 5-7. Już pomijając to, że potem jeszcze są w jelitach, itp. itd. Trawienie to długi proces, wbrew pozorom.

Może warto udać się do dietetyka? A masz bardzo otłuszczone ciało?
mimo ze za przeproszeniem, ale pilnuj jezyka
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 23:32   #7
Kiss xd
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 811
Dot.: Nieprawdopodobna nadwaga

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
przylacz sie do jakiegos watka na wspolnym odchudzaniu i bedzie ci latwiej


Jestem tego samego zdania :p

Dobranoc ; **
Kiss xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 23:46   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Nieprawdopodobna nadwaga

Cytat:
Napisane przez lelr Pokaż wiadomość
Witam!
Mam problem. Zapewne połowa z was mi w to nie uwierzy ale
mam nieprawdopodobny problem z nadwagą. Zacznijmy od tego że mam
15 lat 178 cm wzrostu i 98 kg wagi. Wiem wiem. Odrazu powiecie mi że mam niestosowną diete jednak odrazu powiem że niejem za dużo.
Wcale nie trzeba jeść dużo by przytyć, wbrew pozorom.
Cytat:
Na śniadanie 3 kromki chleba bez masła z jakąś szynką, serkiem topionym lub żółtym serkiem. Nie jem obiadów ponieważ moi rodzice niemają czasu gotować więc od rana do jakiejś 18-19 jem ze trzy kanapki i z litr wody. Na kolacje przeważnie coś ciepłego. I tak przez cały tydzień nie licząc weekendów.
W weekendy nie jadam kolacji jednak jem ciepły obiad(trzy łyżki ziemniaków, Jeden kotlet schabowy, jakieś warzywa i surówki). Moim zdaniem ogółem nie jest to dużo.
Masz fatalny jadłospis, to bardzo niezdrowe i niekorzystne dla wyglądu, kiedy jada się tak mało posiłków, szczególnie zjadając największy posiłek wieczorem.
Jeśli rodzice nie mają czasu gotować, to masz takie opcje jak: kanapka na drugie śniadanie do szkoły, obiad w szkolnej stołówce, możesz też nauczyć się przyrządzać sobie jakieś proste potrawy. Nic trudnego.
Poza tym z tego co napisałeś wynika, że nie dostarczasz sobie dostatecznie dużo witamin, nie jesz owoców, warzyw niewiele, nabiał chyba też nie za bardzo... Ogólnie Twoja dieta jest bardzo uboga. Zwłaszcza biorąc pod uwagę dużą aktywność fizyczną.

Cytat:
Poza tym Jestem bardzo aktywny fizycznie. Gram w klubie piłkarskim czyli mam 3 treningi po 2 godziny w tygodniu plus mecze, oprócz tego 2 godziny basenu w tygodniu, 2 godziny w-fu i 2 godziny treningów tenisa ziemnego. Nie wyliczam oczywiście wszystkich innych zajęć które robie w między czasie. I tu też sądze że napewno conajmniej z 70% młodzieży w moim wieku tyle nie ćwiczy.
Na dodatek niejestem na nic chory bo moi rodzice niedawno wysłali mnie na badania.
Może dobrze by było przejść się gdzieś, gdzie można zmierzyć poziom mięśni i tłuszczu w organizmie, jest taka sieć Natur House, gdzie można to zrobić za darmo. Co prawda później namawiają na zakup ich preparatów wspomagających odchudzanie, ale nie trzeba tego robić.
Nie wiadomo ile z Twojej wagi to mięśnie, a ile to tłuszcz.

Cytat:
Przemian materii też mam bardzo szybką ponieważ potrafię zjeść obiad a po pół godziny musze już iść do wc bo mam potrzebe.
To świadczy najwyżej o jakichś problemach z trawieniem, przemiana materii nie ma z tym wiele wspólnego.


Cytat:
I teraz moje pytanie brzmi: co ja mam robić bo ja już jestem bezradny.
Jesteś jeszcze młody, więc chyba nie powinieneś ryzykować z odchudzaniem się na własną rękę... Możesz popełnić masę błędów i zaszkodzić sobie. Na Twoim miejscu pogadałabym z rodzicami o dietetyku, który by mógł na bieżąco kontrolować co jesz i ile ważysz. Tak chyba najlepiej i najbezpieczniej.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2009-03-07 o 23:48
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 09:05   #9
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Nieprawdopodobna nadwaga

jak jesz same kanapki .. same białe pieczywo to nic dziwnego .. przerzuć się na ciemne i jedz dużo surowych warzyw .. jesteś już duży i sam sobie obiad możesz zrobić .. nic trudnego kupić warzywa na patelnie w sklepie i kawałek piersi z kurczaka .. proponuje kupić garnek do gotowania na parzę .. rozumiem że słodyczy fast foodow i gazowanego to ty dawno nie jadłeś bo z tym to raczej nie schudniesz.. na śniadanie polecam płatki (musli z płatkami owsianymi ) z mlekiem ( chudym) .. a do 16 godziny powinieneś w między czasie zjeść dwie kanapki .. ciemne pieczywo wędlinka + warzywa np. sałata ogórek pomidor papryka czy co tam lubisz ... sera bym nie jadła za często jeśli chodzi o żółty ... bo biały jak najbardziej .. obiad koło 4 bo potem nie potrzebne jest ci już aż tyle kalori .. po 18 jeść jak najmniej węglowodanów .. czyli białkowe rzeczy bo to ci się nie odłoży a będziesz syty np. serek wiejski, ser biały a jak nie lubisz to warzywa .. nepweno nie obiad o tej i nie kanapki

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2009-03-08 o 09:06
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.