OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-05, 21:49   #2311
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Ayati Pokaż wiadomość
Również mam cerę tłustą i po pierwszych użyciach wyskoczyła mi masa małych pryszczy. Stwierdziłam, że wytrzymam i dalej stosowałam OCM. Jak przypuszczałam, cera się czyściła i dlatego wyskakiwały. Od tamtego czasu minęły już dobre 3 tygodnie i nic nowego się nie pojawiło, mimo że jestem przed okresem, a zwykle wtedy miałam tragedię na twarzy
Ja stosowałam zwyczajny Babydream i alterre avocado. Nigdy nie miałam takiej genialnej twarzy
dobrze to "słyszeć"!

Cytat:
Napisane przez Caprice Pokaż wiadomość
czy trudno robi się macerat z brzozy? warto się samemu trudzić czy lepiej zamówić gdzieś gotowy? akurat planuje niedługo jakieś zamówienie na BU albo Mazidłach, więc może coś dołożę do koszyka, chociaż widzę, że na BU mało samych składników, ale za to więcej gotowych zestawów.
maceraty robi się banalnie prosto mogą być na oliwie, alkoholu lub na wodzie (wtedy są nietrwałe i należy je zakonserwować alkoholem, cukrem badź gliceryną)
zasada jest taka: zalewa się świeże liście, pędy, kwiaty (niektórzy też robią z suszu) i odstawia na jakieś 2 tygodnie, przecedza i przechowuje w ciemnej butelce (!)
szkoły są różne: jak buszowałam po necie to niektórzy wolą zalewać susz, niektórzy świeży materiał, część z nich podgrzewa oliwę przed zalaniem suszu, część stawia macerujące się zioła na słońcu i dopiero później przelewa do ciemnej butelki. Niektórzy kategorycznie tego zakazują (ja osobiście obawiam się co się dzieje z taką oliwą wystawioną na promienie słoneczne).

Ważne jest żebyś miała czysty surowiec - moje pędy pochodzi z lasu. Jeśli chodzi o brzozę to warto teraz zbierać pędy, bo mają na sobie spadź, która podobno jest bardzo wartościowa. Jeśli nie masz pewności że roślina nie jest obciążona metalami ciężkimi, pestycydami i innymi niepotrzebnymi rzeczami to lepiej chyba kupić na jakiejś stronie - tylko popatrz co jest olejem bazowym. Ostatnio widziałam na jakiejś genialnej stronie macerat na parafinie!

dla zainteresowanych link do forum na ten temat: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=151066

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
Kiedyś używałam toniku domowej roboty przegotowana woda+cytryna jednak sok z cytryny dawałam "na oko" i nie było go raczej w stosunku 1:1, często tez na noc używałam samego soku z cytryny, ale głównie dlatego, żeby wybielić/pozbyć się wągrów. Myślę, że wrócę do tego sposobu, ale tym razem zgodnie z Twoim przepisem

Używam oleju winogronowego po OCM zamiast kremu nawilżającego, myślicie, że dobra będzie taka pielęgnacja:
1) ocm
2) tonik cytrynowy domowej roboty
3) kilka kropel oleju winogronowego ?[COLOR="Silver"]
Twój "rytuał" brzmi całkiem przyjemnie daj znać jak Ci służy!

a olejowy sposób na suche ciałko zdąrzyłam już przetestować po przeczytaniu Twojej wiadomości - do tej pory od wielkiego dzwonu nakładałam olej kokosowy, ale dziś oblałam się olejem lnianym (muszę już go zużyć, bo niedługo wychodzi z terminu) efekt jest wspaniały! będę praktykować! dzięki!
PS: tutaj nie ma wiadomości nieczytanych myślałam, że moich tasiemców nikt nie czyta :P

a moja przygoda z tonikiem z cytryny zaczeła się dość prozaicznie - trafiłam kiedyś w swojej historii do ultranaturalnej dermatolog do której strach było pójść nawet z delikatnie wytuszowanymi rzęsami po potrafiła zmieszać z błotem :P Stosowała cudaczne metody (łącznie z rozsmarowywaniem po twarzy łoju który wytworzył się w nocy na skórze) ale bardzo trafnie diagnozowała problem. Nie do wszystkiego się stosowałam, bo miałam mdłości na samą myśl, ale tonik cytrynowy to jej sposób. Była chodzącą jego reklamą - powiedziała że stosuje go od czasu studiów i jak byłam u niej to była tuż przed emeryturą a miała twarz 40stki i to takiej ryczącej

tylko ten tonik powinno się trzymać w lodówce jeśli go w żaden sposób nie zakonserwujecie.
a proporcje możecie sobie same dobrać - ważniejsze jest to żeby być systematycznym Jak się Wam kiedyś kapnie więcej cytryny to świat nadal będzie się kręcił!

Cytat:
Napisane przez madzioreczeks Pokaż wiadomość
Hmm musze powiedzieć, że troche sie podłamałam jak zobaczyłam dzisiaj swoja twarz w lustrze. no ale narazie nie zrezygnuje i może to faktycznie rezultat oczyszczania twarzy. Oby było juz tylko lepiej.
Oj trzymaj się! Ja tu się tak aktywnie udzielam, bo popieram metodę całym swoim sercem, ale też mnie bardzo zsypało i to takich nieładnych podskórnych bolących pryszczy, które się sączą i niedobrze goją, punktowo rzucam na nie propolis i włączyłam też z powrotem punktowo swoje leki. Narazie jestem w kropce - buzia boli i znów ciężko coś z nią zrobić :/

Cytat:
Napisane przez Moonchildx Pokaż wiadomość
Chyba potrzebuję peelingu. I tu moje pytanie - co zastosować? Coś naturalnego? Mam cerę skłonną do wyprysków. Pomóżcie
jeżeli chcesz delikatnie i naturalnie złuszczyć i rozmiękczyć skórę to peeling który poleca Siwa Anka jest idealny płatki owsiane + kefir/jogurt (jeśli będziesz kupować to o najprostym składzie, bardzo polecam zsiadle mleko z krasnegostawu (jest dostępne też w biedro, ale z jakąś inną etykietą) tylko bakterie i mleko -!!, skład jest ważny żebyś miała pewność że okładasz się naturalnym produktem z kwasem mlekowym, a żelatyną, zagęszczaczami i mieszanką odtłuszczonego mleka w proszku )



Strasznie się cieszę, jeżeli moje wypociny tutaj produkowane do czegoś Wam się przydają. wiem, że się strasznie rozspisuje... i czasem przeraża mnie długość posta...
poza tym nie jestem żadną wyrocznią... tylko dzielę się z Wami tym co przez lata gdzieś mi w głowie zostało.

Cytat:
Napisane przez Kaira McLilian Pokaż wiadomość
Przeklejam, bo niestety nikt mi nie odpowiedział Bardzo proszę o pomoc!

Pierwszą mieszankę zrobiłam na bazie 15% procent rycynowego, 85% olejku Bambino. Ostrzegano mnie przed zapychającym pływem parafiny, która wchodzi w skład Bambino. Zużyłam więc tę mieszankę na peeling do ciała i zrobiłam drugą, w takich samych proporcjach, ale ze zwykłym olejem słonecznikowym. I tu zaczęła się zabawa, bo dopiero po tej mnie wysypało. Czy możliwe jest, żeby słonecznikowy nie spodobał się mojej skórze, natomiast z przyjemnością zareagował na parafinowe bambino? (buzię po nim miałam jak niemowlak, różową i szczęśliwą )

A może to nie kwestia oleju, ale tego, że stosuję OCM zarówno rano i wieczorem? Niestety, mam buzię wrażliwą mieszaną i często jest tak, że jeśli nie użyję czegoś nawilżającego od rana, to potem jest nieprzyjemnie ściągnięta.Myślę, że po naturalnym toniku z nagietka itd byłoby podobnie.

Myslałam, że to może także kwestia silikonowego płatka L'Oreala, jakim robię masaż co trzeci dzień jako peeling (może jakieś paskudne bakterzyska się z nim zagnieździły), ale po każdym użyciu przemywam go bardzo ciepłą wodą, więc jest to mało prawdopodobne. A może szkodzę sobie nim, gdyż roznoszę bakterię po całej twarzy?
celowo ominęłam Twoją wiadomość, bo ja nie potrafię zdiagnozować problemu, liczyłam, że wypowie się ktoś mądrzejszy.

moja teoria jest taka: że parafina zawarta we wcześniejszej oliwce blokowała pory i nie pozwalała się dobrze oczyścić skórze. Mieszanka zmywała makijaż i powierzchniowe zabrudzenie, poza tym natłuszczała/odżywiała wierzchnią warstwę - dlatego buzia była ładna,ale działanie powierzchowne.
odstawienie parafiny spowodowało, że przez pory rzeczywiście wydostało się to co było w środku.

Jeśli zależy Ci na metodzie i rzetelnym jej wypróbowaniu to wybieraj mieszanki bez parafiny i zbędnych dodatków, ale pamiętaj też, że metoda może nie być dla każdego.
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci

Edytowane przez florka_
Czas edycji: 2012-05-05 o 22:02
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 23:21   #2312
Moonchildx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wielkie dzięki za poradę w sprawie peelingu - czyli takie suche płatki zmieszać z kefirem, nie namoczone?
Chodzi o to, że jak robiłam OCM to masowałam ściereczką z mikrofibry i to załatwiało sprawę naturalnie złuszczającego się naskórka. A odkąd myję tylko mydłem alep to nic mi nie złuszcza skóry i mam czasem takie suche placki i jak np.przejadę paznokciem, to mi takie małe wałeczki skóry schodzą (mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi )
A jak często taki peeling robić?
Kiedyż zrobiłam też maseczkę aspirynową i przy zmywaniu wymasowałam sobie skórę i potem taka ładna była, gładka. Ale teraz chyba mi się przesusza
Moonchildx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 23:30   #2313
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość

Jeśli zależy Ci na metodzie i rzetelnym jej wypróbowaniu to wybieraj mieszanki bez parafiny i zbędnych dodatków, ale pamiętaj też, że metoda może nie być dla każdego.
A tak właściwie to dla kogo NIE JEST metoda OCM? I po jakim czasie powinno wyjść, że np nie jest ona dla mnie?? No i jak to się objawi jeżeli tak by było...?
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 10:40   #2314
Kaira McLilian
Przyczajenie
 
Avatar Kaira McLilian
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
celowo ominęłam Twoją wiadomość, bo ja nie potrafię zdiagnozować problemu, liczyłam, że wypowie się ktoś mądrzejszy.

moja teoria jest taka: że parafina zawarta we wcześniejszej oliwce blokowała pory i nie pozwalała się dobrze oczyścić skórze. Mieszanka zmywała makijaż i powierzchniowe zabrudzenie, poza tym natłuszczała/odżywiała wierzchnią warstwę - dlatego buzia była ładna,ale działanie powierzchowne.
odstawienie parafiny spowodowało, że przez pory rzeczywiście wydostało się to co było w środku.

Jeśli zależy Ci na metodzie i rzetelnym jej wypróbowaniu to wybieraj mieszanki bez parafiny i zbędnych dodatków, ale pamiętaj też, że metoda może nie być dla każdego.
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Przyznam, że podejrzewałam to, co napisałaś. Chyba po prostu kupię olej winogronowy i będę cierpieć, aż sytuacja się nie unormuje. Znalazłam też dostęp do naturalnego olejku z drzewa herbacianego i mam zamiar dodac go do mieszanki.
Kaira McLilian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 15:07   #2315
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Moonchildx Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki za poradę w sprawie peelingu - czyli takie suche płatki zmieszać z kefirem, nie namoczone?
(...)
A jak często taki peeling robić?
Kiedyż zrobiłam też maseczkę aspirynową i przy zmywaniu wymasowałam sobie skórę i potem taka ładna była, gładka. Ale teraz chyba mi się przesusza
Jeśli ją robię to wrzucam suche płatki, one namiękną trochę kefirem - może ktoś ma inny sposób. Jeśli masz wątpliwości pobuszuj w necie, mnóstwo receptur domowych maseczek opiera się na płatkach owsianych - napewno znajdziesz tysiące sposobów a jak chcesz doświadczyć to zrób raz tak raz tak - będziesz wiedziała na zawsze co dla Ciebie lepsze i jak to działa. Krzywdy nie można sobie tym zrobić
Peeling jest delikatny możesz robić spokojnie 2-3 razy w tygodniu.

maseczki aspirynowej nie robiłam, bo miałam dość kwasów i aktywnych substancji przepisanych od dermatologa, więc domowe sposoby raczej służyły mi, żeby skórę uspokoić niż ją jeszcze bardziej podrażniać. Jeśli masz teraz piekącą i zaczerwienioną skórę to bym z niej zrezygnowała, żeby nie zaognić zmian. Jak się uspokoi to możesz szaleć

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
A tak właściwie to dla kogo NIE JEST metoda OCM? I po jakim czasie powinno wyjść, że np nie jest ona dla mnie?? No i jak to się objawi jeżeli tak by było...?
Nigdzie nie znalazłam spisu w jakich przypadkach ocm jest niewskazane.
Nie używałabym metody w przypadku nasilonego trądziku i przewlekłych chorób skórnych o ostrym przebiegu. (ale w takich wypadkach nie szuka się ratunku na własną rękę, tylko idzie do specjalisty. Przedstawiciela medycyny konwencjonalnej/niekonwencjonalej - wszystko jedno - kogoś kompetentnego)
Byłabym ostrożna w przypadku problemu z naczynkami.

Jak każda naturalna metoda - ocm polega na tym, że najpierw organizm detoksykujemy, oczyszczamy ze złogów - wtedy staje się silniejszy i jest w stanie sam bronić się przed szkodliwymi substancjami (oczywiście jak znów przesadzimy z dostarczaniem do organizmu toksyn to przygoda się powtórzy).
Dlatego na początku oczyszczania następuje tzw. kryzys ozdrowieńczy - w przypadku cery - wysyp pryszczy.
Nie ma metody uniwersalnej dla każdego typu cery, więc na podstawie obserwacji powinno się dobierać do skóry mieszanki dla nas odpowiednie i tak samo na podstawie obserwacji stwierdzić czy metoda służy naszej cerze czy nie. Na rozwój trądziku ma wpływ nie tylko oczyszczanie i kondycja skóry. Problem jest złożony i często diagnoza pojawia się po latach badań i obserwacji.

Cytat:
Napisane przez Kaira McLilian Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Przyznam, że podejrzewałam to, co napisałaś. Chyba po prostu kupię olej winogronowy i będę cierpieć, aż sytuacja się nie unormuje. Znalazłam też dostęp do naturalnego olejku z drzewa herbacianego i mam zamiar dodac go do mieszanki.
olejek z drzewa herbacianego może okazać się dobrym pomysłem nasłuchałam się o cudach które potrafi zdziałać z wypryskami - do mnie też już leci razem z paczką z hydrolatami
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 15:36   #2316
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość

Nigdzie nie znalazłam spisu w jakich przypadkach ocm jest niewskazane.
Nie używałabym metody w przypadku nasilonego trądziku i przewlekłych chorób skórnych o ostrym przebiegu. (ale w takich wypadkach nie szuka się ratunku na własną rękę, tylko idzie do specjalisty. Przedstawiciela medycyny konwencjonalnej/niekonwencjonalej - wszystko jedno - kogoś kompetentnego)
Byłabym ostrożna w przypadku problemu z naczynkami.

Jak każda naturalna metoda - ocm polega na tym, że najpierw organizm detoksykujemy, oczyszczamy ze złogów - wtedy staje się silniejszy i jest w stanie sam bronić się przed szkodliwymi substancjami (oczywiście jak znów przesadzimy z dostarczaniem do organizmu toksyn to przygoda się powtórzy).
Dlatego na początku oczyszczania następuje tzw. kryzys ozdrowieńczy - w przypadku cery - wysyp pryszczy.
Nie ma metody uniwersalnej dla każdego typu cery, więc na podstawie obserwacji powinno się dobierać do skóry mieszanki dla nas odpowiednie i tak samo na podstawie obserwacji stwierdzić czy metoda służy naszej cerze czy nie. Na rozwój trądziku ma wpływ nie tylko oczyszczanie i kondycja skóry. Problem jest złożony i często diagnoza pojawia się po latach badań i obserwacji.

No ja mam i naczyńka i skórę atopową i trądzik(z powodu ciąży) Byłam u dermatologa i to już nie pierwszy raz... ale nie specjalnie dawali radę... Ja wiedziałam, że moje zmiany skórne są z powodu alergii a oni to jakieś cuda mi wymyślali i w rezultacie po zastosowaniu ich kuracji skóra była w jeszcze gorszym stanie... Teraz byłam u lepszej pani dermatolog i dała mi dobrą maść no i zdiagnozowała, że mam atopowe zapalenie skóry... więc z tym sobie radzę w miarę. Gorzej z trądzikiem bo na to ona powiedziała, że nic mi nie zapisze ponieważ po pierwsze mi przejdzie po ciąży a po drugie wszystkie maści na trądzik są na antybiotykach, które mogą zaszkodzić dziecku...
Więc tak się staram chociaż jakoś ten mój trądzik w ryzach trzymać, żeby potem nie wyglądać... zbyt źle
A przez pryszcze to mam teraz jeszcze więcej pękniętych naczynek ponieważ skóra jest w koszmarnym stanie...;/
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:33   #2317
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
No ja mam i naczyńka i skórę atopową i trądzik(z powodu ciąży) Byłam u dermatologa i to już nie pierwszy raz... ale nie specjalnie dawali radę... Ja wiedziałam, że moje zmiany skórne są z powodu alergii a oni to jakieś cuda mi wymyślali i w rezultacie po zastosowaniu ich kuracji skóra była w jeszcze gorszym stanie... Teraz byłam u lepszej pani dermatolog i dała mi dobrą maść no i zdiagnozowała, że mam atopowe zapalenie skóry... więc z tym sobie radzę w miarę. Gorzej z trądzikiem bo na to ona powiedziała, że nic mi nie zapisze ponieważ po pierwsze mi przejdzie po ciąży a po drugie wszystkie maści na trądzik są na antybiotykach, które mogą zaszkodzić dziecku...
Więc tak się staram chociaż jakoś ten mój trądzik w ryzach trzymać, żeby potem nie wyglądać... zbyt źle
A przez pryszcze to mam teraz jeszcze więcej pękniętych naczynek ponieważ skóra jest w koszmarnym stanie...;/
Jeśli masz pękające naczynka to "standardowe" OCM nie jest dla ciebie Przykładanie gorącej szmatki może spowodować popękanie większej ilości naczynek. Próbuj rozszerzać pory ciepłą a nie gorącą wodą, a olej zmyj delikatnie jakimś żelem bez silnych detergentów, mydełkiem Alepp czy czymś w ten deseń.

Jeżeli masz ropne krosty to takie sposób nie powinien być problemem. Ważne, żebyś nie tarła skóry i nie roznosiła zarazków.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 17:12   #2318
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Jeśli masz pękające naczynka to "standardowe" OCM nie jest dla ciebie Przykładanie gorącej szmatki może spowodować popękanie większej ilości naczynek. Próbuj rozszerzać pory ciepłą a nie gorącą wodą, a olej zmyj delikatnie jakimś żelem bez silnych detergentów, mydełkiem Alepp czy czymś w ten deseń.

Jeżeli masz ropne krosty to takie sposób nie powinien być problemem. Ważne, żebyś nie tarła skóry i nie roznosiła zarazków.
Właśnie przeczytałam o tym i nie używam gorącej wody tylko takiej ciepłej. Może mogła bym zmywać potem resztki płynem miceralnym? W każdym razie na razie nie czułam potrzeby takiego głębokiego zmywania oleju, bo przyjemnie mi jak zostaje taki lekko tłusty film czuję się dłużej nawilżona...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 17:57   #2319
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Myślę, że chyba leipej dokładnie zmyć olej, a później nałożyć ciut samego bazowego
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 18:10   #2320
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Przepraszam, jeśli pytanie już się pojawiało, ciężko się "przekopać" przez cały wątek

Dopiero zaczynam z ocm, kupiłam olejek Alterra papaja&migdały. Na drugim miejscu w składzie widnieje olej rycynowy, niestety nigdzie nie znalazłam składu procentowego. Czy mogę go używać solo do ocm? Może dodać rycyny albo rozcieńczyć? Mam skórę trądzikową ale skłonną do przesuszania.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 18:37   #2321
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Spróbuj zrobić małą porcję (tak na tydzień) z dodatkową rycyną - jakieś 5% i zobacz czy nie będzie cię przesuszać. Jeśli tak to następnym razem nie dodawaj.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 18:39   #2322
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Spróbuj zrobić małą porcję (tak na tydzień) z dodatkową rycyną - jakieś 5% i zobacz czy nie będzie cię przesuszać. Jeśli tak to następnym razem nie dodawaj.
Dziękuję za odpowiedź. A mogę najpierw spróbować bez? Po czym poznać, że jest za mało rycyny?
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 19:23   #2323
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

No właśnie nie wiem, gorsze oczyszczanie dlatego ja bym wolała sprawdzić w drugą stronę szybciej będzie widać ewentualny błąd % w mieszance.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 20:30   #2324
Ita23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 78
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej, ponawiam swoje pytanie, bo nie otrzymałam odp.:P
jaki polecacie olej zamiast kremu (na noc), który by nie zapychał? Ewentualnie jakiś krem z naturalnych składników. Nie znam się na skłądach i szczerze mówiąc nie mam tyle czasu, żeby analizować skład każdego kremu, a w sklepie to juz w ogóle sobie tego nie wyobrażam. Mam cerę mieszaną, potrzebuujacą solidnego nawilżenia
Ita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 20:37   #2325
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Tak powiem skoro już weszłam,
Nie spodziewałam się tego po OCM ale jestem dziś bardzo zadowolona,
Zmyłam PEŁNY makijaż i to bez żadnych problemów, typu łzawiące oczy!!! Po prostu super... !!! Normalnie męczyłam się nie wiem ile i wychodziłam z łazienki z czerwonymi i łzawiącymi oczyma, a tu nic ani łezki!
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 20:38   #2326
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Chyba jednak na razie zaryzykuję bez domieszek samą Alterrę. Zaczęłam prowadzić foto-relację mojej gęby także będę dokładnie widziała co się dzieje. Jak będzie gorzej (to możliwe?) zacznę eksperymentować dalej.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 20:44   #2327
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Ita23 Pokaż wiadomość
hej, ponawiam swoje pytanie, bo nie otrzymałam odp.:P
jaki polecacie olej zamiast kremu (na noc), który by nie zapychał? Ewentualnie jakiś krem z naturalnych składników. Nie znam się na skłądach i szczerze mówiąc nie mam tyle czasu, żeby analizować skład każdego kremu, a w sklepie to juz w ogóle sobie tego nie wyobrażam. Mam cerę mieszaną, potrzebuujacą solidnego nawilżenia
Ja nie uzywam kremu na noc przy olejowaniu. Cera po tym jest nawilzona.
Rano klade krem alttery, taki niebieski bezzapachoway dla wrazliwej cery. Mi sluzy.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 20:47   #2328
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Ita23 Pokaż wiadomość
hej, ponawiam swoje pytanie, bo nie otrzymałam odp.:P
jaki polecacie olej zamiast kremu (na noc), który by nie zapychał? Ewentualnie jakiś krem z naturalnych składników. Nie znam się na skłądach i szczerze mówiąc nie mam tyle czasu, żeby analizować skład każdego kremu, a w sklepie to juz w ogóle sobie tego nie wyobrażam. Mam cerę mieszaną, potrzebuujacą solidnego nawilżenia
Jeśli chcesz dobre nawilżenie to proponuję żel hialuronowy wymieszany z olejem. Podobno świetny jest z pestek malin.
A tak to jak nie z malin to z listy, która się tu przewijała - dla cery normalnej proponuję.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2012-05-06 o 20:56
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 01:41   #2329
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
różnie - to było jakiś czas temu, więc nawet nie pamietam firm. Na poczatku używałam takich małych szczoteczek do twarzy (chyba nawet z raz kupiałam w rossmanie), czasem mi się zdarzyło taki masaż zrobić gąbeczką do twarzy (coś zbliżonego do Twojego 2. linku) - takie które pod wpływem wody miękną.
Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość
Szczoteczka, sczotka z wypustkami, zwykła gąbka, rzeczy z loofah są ok . Na sucho przynosi lepsze efekty, ale jak jest dla Ciebie za szorstko, to przez jakiś czas szczotkuj sobie twarz na mokro po prostu by się przywyczaić.
Ja na początku zaczynałam od zwykłej gąbki..
Jak wroce do domu to wyprobuje

Cytat:
Napisane przez Kaira McLilian Pokaż wiadomość
Przeklejam, bo niestety nikt mi nie odpowiedział Bardzo proszę o pomoc!

Pierwszą mieszankę zrobiłam na bazie 15% procent rycynowego, 85% olejku Bambino. Ostrzegano mnie przed zapychającym pływem parafiny, która wchodzi w skład Bambino. Zużyłam więc tę mieszankę na peeling do ciała i zrobiłam drugą, w takich samych proporcjach, ale ze zwykłym olejem słonecznikowym. I tu zaczęła się zabawa, bo dopiero po tej mnie wysypało. Czy możliwe jest, żeby słonecznikowy nie spodobał się mojej skórze, natomiast z przyjemnością zareagował na parafinowe bambino? (buzię po nim miałam jak niemowlak, różową i szczęśliwą )
Hmm... ciezko powiedziec. Wyglada jakby Twoja buzia lubila parafine co jest dziwne.
Moze to efekt oczyszczania. Sama juz nie wiem



Cytat:
Myslałam, że to może także kwestia silikonowego płatka L'Oreala, jakim robię masaż co trzeci dzień jako peeling (może jakieś paskudne bakterzyska się z nim zagnieździły), ale po każdym użyciu przemywam go bardzo ciepłą wodą, więc jest to mało prawdopodobne. A może szkodzę sobie nim, gdyż roznoszę bakterię po całej twarzy?
Byc moze ja tam nie uzywam szmatki/platkow etc. dwa razy na buzie nawet jesli to bylo umyte w cieplej wodzie. Musi byc wyprane w goracej wodzie. Kwestia tego gdzie ten platek potem trzymasz, jak go suszysz?
Trzeba pamietac, ze bakterie uwielbiaja wilgoc, cieplo i ciemno.
Poza tym napisalas, ze masz wrazliwa skore wiec peeling 3razy w tyg. to wg. mnie za duzo. Praktycznie jak uzywam OCM to nie stosuje juz zadnych peelingow. Polecam za to stosowac czesciej maski nawilzajace
Zrezygnuj z tego platka i zobacz jak bedziesz sie czula

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
celowo ominęłam Twoją wiadomość, bo ja nie potrafię zdiagnozować problemu, liczyłam, że wypowie się ktoś mądrzejszy.

moja teoria jest taka: że parafina zawarta we wcześniejszej oliwce blokowała pory i nie pozwalała się dobrze oczyścić skórze. Mieszanka zmywała makijaż i powierzchniowe zabrudzenie, poza tym natłuszczała/odżywiała wierzchnią warstwę - dlatego buzia była ładna,ale działanie powierzchowne.
odstawienie parafiny spowodowało, że przez pory rzeczywiście wydostało się to co było w środku.

Jeśli zależy Ci na metodzie i rzetelnym jej wypróbowaniu to wybieraj mieszanki bez parafiny i zbędnych dodatków, ale pamiętaj też, że metoda może nie być dla każdego.
O! to tez jest mozliwe
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-07, 17:08   #2330
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

możecie bić
Stanęłam przed lustrem i nie powstrzymałam się od "mechanicznego oczyszczenia porów później umyłam twarz żelem z SLES
Mam twarz w tragicznym stanie-pełno przebarwień do tego te zaskórniki i wysyp na czole. Bez korektora, podkładu i pudru nie wyjdę z domu
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 17:25   #2331
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
możecie bić
Stanęłam przed lustrem i nie powstrzymałam się od "mechanicznego oczyszczenia porów później umyłam twarz żelem z SLES
Mam twarz w tragicznym stanie-pełno przebarwień do tego te zaskórniki i wysyp na czole. Bez korektora, podkładu i pudru nie wyjdę z domu
Ja odkąd mam skórę w takim stanie jakim mam, to boję się używać podkładu i pudru żeby jeszcze nie pogorszyć...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 18:56   #2332
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ledwo dwa razy umyłam twarz olejem i już widać efekty. Nawet komplementy się sypią "jakiś nowy podkład chyba" Guzik prawda, stary i niewiele go już było

Mam nadzieję, że takie drobne ropne krostki to normalny efekt oczyszczania i minie... Chociaż w sumie i tak lepsze od wielkich bebzoli.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 19:35   #2333
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
możecie bić
Stanęłam przed lustrem i nie powstrzymałam się od "mechanicznego oczyszczenia porów później umyłam twarz żelem z SLES
Mam twarz w tragicznym stanie-pełno przebarwień do tego te zaskórniki i wysyp na czole. Bez korektora, podkładu i pudru nie wyjdę z domu
eh. niestety u mnie podobnie :/

dzięki olejom skóra nabrała oddechu po latach smarowania lekami, bo była już cienka, sucha i wyjałowiona, ale powychodziły mi takie gule - na czole, brodzie i u nasady włosów na policzkach, nie mówiąc o małych ropnych krostkach.
Narazie zmywam twarz olejami z brudu który nagromadził się przez cały dzień (ale bez szmatki) później delikatny żel i dalej wszystkie moje specyfiki od dermatologa. Przynajmniej nie piecze mnie tak cała twarz jak nimi smaruje, ale gule które mi powychodziły nie są zbyt ładne - bolą i sączą się przy myciu. A cała okolica wokół jest nabrzmiała i zaczerwieniona :/
Musiałam mieć Sodomę i Gomorę pod skórą, a całe leczenie dermatologiczne było powierzchniowe i zryło mi pozostałą część twarzy (miałam przepisane też antybiotyki doustne, ale po roku brania odstawiłam, bo całkiem rozwaliły moje jelita) Zmieniłam dietę, piję zioła, uprawiam sport i nadal mam problem z cerą

ale próba stosowania OCM i tak dobrze na mnie wpłynęła, bo kondycja całej twarzy jest bardzo dobra! nie spodziewałam się tak szybkich efektów. Gorzej tylko z tymi pryszczami :/
nie mam już na nie siły :/
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 20:10   #2334
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

witam serdecznie dziewczyny, ja rowniez zaczynam przygodę z OCM. I już na samym początku pojawia się pytanie. Chcę koniecznie użyć maceratu brzozowego. Teraz mam pytanie, czy tylko zmieszać z rycyną czy lepiej jeszcze rozrzedzić oliwką hipp? czyli rycyna+ brzoza + hipp?
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 23:04   #2335
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dwa tygodnie temu dołączyłam do grona sympatyczek OCM i jestem ZACHWYCONA! Standardowo jestem posiadaczką cery mieszanej i do tego już poważnie dojrzałej a teraz z ręką na sercu mogę powiedzieć, że w życiu nie miałam tak dobrze oczyszczonej buzi !!! zero podrażnień, gładko i cudnie jest!
Zaraz po pierwszym użyciu na czole wyskoczył mi swędzący potwór ale powstrzymałam się i zostawiłam go w spokoju. O dziwo nie wylazł dalej tylko zaczął maleć i zagoił się całkowicie! W między czasie zaliczyłam przedokresowe co nieco ale też pięknie znikają. Autentycznie jestem w szoku! Zaszalałam i zrobiłam sobie mieszankę z jojoby i 20 % rycyny ale następny olej dam jakiś tańszy (tylko muszę zakupy jakieś zrobić). Za szmatkę najlepiej służy mi taki mały ręczniczek frote ale mam też szmatkę z biedronki tylko nie lubię jej bo mam wrażenie, że jest jakaś za delikatna..
Po myciu psikam się hydrolatem z kadzidłowca a na noc smaruję olejkiem Weledy (różanym).
Metoda jest naprawdę idealna jak dla mnie, zmywa wszystko, oczy nie szczypią, skóra super dokładnie oczyszczona... to jest naprawdę TO! Na brodzie pięknie mi się wygładza to z czym walczyłam odkąd sięgam pamięcią.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 00:01   #2336
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć dziewczyny! Dawno nie pisałam, ale to dlatego, że czytam wątek od początku (jestem dopiero na 21 stronie!!!Tyle wiedzy i dobrych rad do ogarnięcia, że dostaję już kręćka...) Robię już OCM prawie dwa tygodnie i jak na razie moje pory się zmniejszyły, a nos nie jest już taki czarny od zaskórników Ale... No właśnie, zawsze musi być jakieś ale. Mam problem z nawilżeniem skory. Mój typ to skóra mieszana, ekstremalnie odwodniona, alergiczna. Jak na razie żaden krem, który wypróbowałam nie dał rady mnie nawilżyć. W akcie desperacji właśnie nałożyłam na twarz olej z kocanki solo. Wrażenia? Skóra jest miękka i natłuszczona, ale nie ma na niej tłustej warstwy!!! Jednak nadal jest nienawilżona A co byście powiedziały na mieszankę NMF + hydrolat oczarowy? Czy taka mieszanka ma sens? Czy nadaje się na po OCM - ową cerę?

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:54 ----------

A może warto nałożyć NMF solo? Tylko wtedy chyba będzie za duże stężenie, na Mazidłach proponują 2 - 5 %. Z czym to zmieszać? Dodam, że mam 22 lata i nie chciałabym używać jeszcze składników wskazanych do pielęgnacji skóry dojrzałej

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------

A może NMF solo? Tylko to stężenie... bo na Mazidłach zalecają 2-5%. Z czym zmieszać NMF? Dodam, że mam 22 lata i nie chciałabym jeszcze używać składników polecanych do pielęgnacji cery dojrzałej. I do tego jestem uczulona na soję, więc wszelkie sera z lecytyną odpadają.
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 09:06   #2337
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny jeszcze jedno pytanie, bo niektóre z Was nie używają OCM codziennie a np.: co drugi dzień a w dni bez OCM używacie do mycia olejów. Chodzi mi o to, jak to dokładnie wygląda? W sensie rano tylko tonik/hydrolat+ krem, wieczorem OCM a na następny dzień też hydrolat/tonik a wieczorem tylko mycie twarzy mieszanka do OCM, ale bez grzania i oziębiania? O to chodzi? Czy wtedy używacie olejków myjących np.: z BU, ale znowu czy one nie mają detergentów przez przypadek, co jak zrozumiałam z pierwszego posta wątku jest zabronione? W sensie detergenty są zabronione. I jak taki olejek bez OCM usuwacie z twarzy?!?! Nie wiem, czy dość jasno napisałam, o co mi chodzi, ale ma nadzieję, że któraś bardziej doświadczona Wizażanka zrozumie i wyjaśni
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 12:00   #2338
affbe
Raczkowanie
 
Avatar affbe
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: nie wiem
Wiadomości: 191
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A ja sie zastanawiam czy lepszych efektow nie byłoby, gdybym do ocm włączyła moją dalszą pielęgnację buzi.
Np w trakcie ocm juz po goracym recznikowaniu i starcia brudu i oleju z twarzy, gdybym wtedy np dala kwas hialuronowy na buzie albo jakas glinke zieloną lub peeling (to co zazwyczaj robie po ocm) czy wtedy efekty nie bylyby lepsze ? Bo przeciez te pory w tym czasie sa rozszerzone czy tam otwarte... I wydaje mi się, ze lepiej by te skladniki zadziałały? Lepszy dostęp. A dopiero po tym wszystkim zimny recznik. Co o tym sądzicie?
Ale wymyślam..

Edytowane przez affbe
Czas edycji: 2012-05-09 o 12:02
affbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 14:36   #2339
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez affbe Pokaż wiadomość
A ja sie zastanawiam czy lepszych efektow nie byłoby, gdybym do ocm włączyła moją dalszą pielęgnację buzi.
Np w trakcie ocm juz po goracym recznikowaniu i starcia brudu i oleju z twarzy, gdybym wtedy np dala kwas hialuronowy na buzie albo jakas glinke zieloną lub peeling (to co zazwyczaj robie po ocm) czy wtedy efekty nie bylyby lepsze ? Bo przeciez te pory w tym czasie sa rozszerzone czy tam otwarte... I wydaje mi się, ze lepiej by te skladniki zadziałały? Lepszy dostęp. A dopiero po tym wszystkim zimny recznik. Co o tym sądzicie?
Ale wymyślam..
Pomysł niby dobry, ale nie wiem czy to nie będzie uszczęśliwianie skóry na siłę... Bo po co peeling dodatkowy skoro szmatka już ściera to co martwe i "rozpuszczone", wyciagnięte olejami...
Ja popieram minimalizowanie działań na zasadzie im mniej i prościej tym lepiej i w sumie skuteczniej. Dać skórze odpocząć, działać swoim własnym rytmem, nie poganiać jej, nie wmuszać by przyjęła jeszcze to czy tamto bo może wcale jej to nie jest potrzebne a wręcz odwrotnie - wywali nam w "nagrodę" pięknego gejzera lub tp.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 21:22   #2340
Azalia1992
Raczkowanie
 
Avatar Azalia1992
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 488
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Od 3 dni staram się stosować OCM. Staram, bo narazie wykorzystuję samą oliwkę Hipp. Planuję kupić olejek rycynowy. To, co zauważyłam po tych 3 dniach to to, że skóra jest mniej napięta, co mnie bardzo cieszy, bo po tych wszystkich Garnierach miałam baaardzo suchą cerę.
Azalia1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:24.