Jakie studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-12, 13:49   #1
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552

Jakie studia?


Witam serdecznie. Nie mam pojęcia na jakie mam iść studia. Otóż, na maturze zdaje WOS podstawowy i podstawową geografię. Interesuję się polityką. Moją pierwszą myślą była politologia, ale zostałam wyśmiana. W mojej rodzinie niema mi kto doradzić, bo nawet matury nie mają, wszyscy są po zawodówce. W klasie tylko 2 osoby zamierzają iść na studia: ja i moja koleżanka. Nauczycielka poradziła mi, abym wyjechała do Lublina. W moim mieście i okolicach bardzo trudno znaleźć pracę. Dlatego chcę wybrać studia, po których miałabym możliwość znalezienia pracy i byłaby ona w miarę dobrze płatna ( mówie tu o sumie powyżej 800 zł), a nie o jakiejś forunie. Obawiam się jednak, że nie dam sobie rady sama w mieście, moi rodzice nie zarabiają dużo, więc nie ma mowy o pomocy finansowej. Po gimnazjum rodzice za mnie zdecydowali i poszłam do zawodówki, a później sama zdecydowałam się pójść do liceum uzupełniającego i wzięłam się ostro za naukę, bo nie chce żyć w biedzie. Za co i tak dostałam swoje, bo rodzice kazali mi iść do pracy do fabryki, i teraz nie mam pojęcia co robić. Proszę pomóżcie, Będę wdzięczna.
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 14:04   #2
damngirl90
Rozeznanie
 
Avatar damngirl90
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 621
Dot.: Jakie studia?

Ja też bym Cie zwymyślała za politologię Bez urazy, ale kierunek bez przyszłości. Jednak jak się interesujesz tym, to idź. Na pewno nie zmuszaj się do kierunków które Ci narzucają, będzie to tylko męka
Jednak ja poleciłabym Ci kierunki techniczne - zarządzanie i inżynieria produkcji, logistyka, budownictwo, ewentualnie matematyka finansowa, inżynieria finansowa, ekonometria
No ale szczerze mówiąc świata nie zwojujesz przedmiotami zdawanymi tylko na podstawie. Zdawaj wos albo gegre na rozszerzonym, bo z podstaw marne szanse na dzienne. Chyba, że prywatnie albo dziennie gdzie mało chętnych jest.

Edytowane przez damngirl90
Czas edycji: 2010-12-12 o 14:08
damngirl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 14:18   #3
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez damngirl90 Pokaż wiadomość
Ja też bym Cie zwymyślała za politologię Bez urazy, ale kierunek bez przyszłości. Jednak jak się interesujesz tym, to idź. Na pewno nie zmuszaj się do kierunków które Ci narzucają, będzie to tylko męka
Jednak ja poleciłabym Ci kierunki techniczne - zarządzanie i inżynieria produkcji, logistyka, budownictwo, ewentualnie matematyka finansowa, inżynieria finansowa, ekonometria
No ale szczerze mówiąc świata nie zwojujesz przedmiotami zdawanymi tylko na podstawie. Zdawaj wos albo gegre na rozszerzonym, bo z podstaw marne szanse na dzienne. Chyba, że prywatnie albo dziennie gdzie mało chętnych jest.
zarządzania i produkcji nie polecam strasznie dużo ludzi to studiuje, małe szanse na znalezienie pracy, politologia to juz w ogóle

ze zdawanymi podstawami z wosu i geo ciężko będzie dostać się na jakiś techniczny kierunek, przemyśl jeszcze czy nie zdawać czegoś rozszerzonego
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 14:41   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jakie studia?

jak chcesz mieć ponad 800zł to nie studiuj
najniższa krajowa akurat wynosi wiecej więc wystarczy, że zostanie kasjerką w sklepie...

politologia - no bez urazy ale po tym pracy nie znajdziesz
po drugie.. ja nie wiem co ci doradzić bo zdajesz przedmioty na podstawie.. to zbyt wielu szans nie daje
nie możesz zdawać czegoś rozszerzonego?
Ja tu wielu możliwości nie widzę, wybacz. Gdybyś zdawała rozszerzoną maturę to jeszcze a tak? No niby możesz gdzies isc na studia ale to beda kierunki z serii "papierkowych" czytaj dostaniesz po nich jakis tytul i tyle...
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 17:46   #5
losux
Zadomowienie
 
Avatar losux
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 233
Dot.: Jakie studia?

ja mysle, ze Twoi rodzice moze licza na to, ze teraz bedziesz zarabiac w fabryce i troche im pomozesz...

nie chciałabym Cie zniechecac do studiowania, ale majac taka sytuacje wybralabym inna droge, otoz moim zdaniem powinnaś wyjechac po maturze do wiekszego miasta i tam znalezc prace, nie w fabryce, ale moze np. przy obsludze klienta, w jakims salonie telefonii komórkowej na początek, cokolwiek co powoli może budować Twoje doswiadczenie. Mozna wtedy uzbierac taki chocby 'starter' na studia i miec tez juz jakies doswiadczeie zawodowe. Oczywiscie, mozesz wziac teraz kredyt, ale to 600 zl nie wystarczy ci na wszytsko, a tak, po załózmy 2 latach pracy mogłabyc uzbierac jakas sumke i czuc sie bezpieczniej finansowo. Chyba ze wybierzesz studia zaoczne plus praca


Co do kierunku to cieżka sprawa, bo jednak humanistyczne. Mozesz isc tez tylko dla samego 'wyksztalcenia' a kiedys zajac sie czyms zupelnie z innej beczki, kierunek studiow nie przekresla szansy na inna prace, z tym ze np. weterynarzem no to nie bedziesz
__________________
razem

zdałam prawko!

kg 51-50-49-48-47-46-45-...

boczki 78-76-74-72-70...

udo 52-51-50-49-48..

łydka 34-33-32-32-30..

ramiona 27-25-23-21...

Edytowane przez losux
Czas edycji: 2010-12-12 o 17:48
losux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 19:58   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia?

w twojej sytuacji studia to ciężkie wyzwanie. więc jak już się na nie dostaniesz i będziesz się w stanie utrzymać to trzeba studiować coś, co da ci w przyszłości godnie żyć. politologia do takich kierunków nie należy.
całkiem nieźle przyszłość maluje się po kierunkach technicznych. ale obawiam się ża zaraz nam tu odpiszesz "matematyka to mój wróg!" więc nie wiem... a nie myślałaś o studium? po tym później zawsze możesz zrobić właściwe studia, a chyba łatwiej skończyć studium i znaleźć adekwatną pracę.
jakiego zawodu wyuczyłaś się w zawodówce? może można by to połączyć?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 20:56   #7
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Jakie studia?

Podstawowa matura to za mało na sensowne studia - szczególnie dzienne.

Jeżeli poważnie myślisz o studiowaniu, to:
1. Przejrzyj warunki rekrutacji na studia, wybierz kierunek i na podstawie wymagań wybierz przedmioty, które będziesz zdawać.

2. Rozważ studia zaoczne. Może masz jakąś rodzinę w mieście? Poszukaj pracy w mieście, może coś odłożysz...
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-12, 21:54   #8
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
Podstawowa matura to za mało na sensowne studia - szczególnie dzienne.

Jeżeli poważnie myślisz o studiowaniu, to:
1. Przejrzyj warunki rekrutacji na studia, wybierz kierunek i na podstawie wymagań wybierz przedmioty, które będziesz zdawać.

2. Rozważ studia zaoczne. Może masz jakąś rodzinę w mieście? Poszukaj pracy w mieście, może coś odłożysz...
to jest podstawa przy wyborze studiów...

nie rozumiem osób które piszą że mają zamiar zdawać maturę z tego i tego a potem dopiero zastanawiają się nad wyborem studiów...
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 14:41   #9
dzbanek do kawy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 502
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Nie mam pojęcia na jakie mam iść studia. Otóż, na maturze zdaje WOS podstawowy i podstawową geografię. Interesuję się polityką. Moją pierwszą myślą była politologia, ale zostałam wyśmiana. W mojej rodzinie niema mi kto doradzić, bo nawet matury nie mają, wszyscy są po zawodówce. W klasie tylko 2 osoby zamierzają iść na studia: ja i moja koleżanka. Nauczycielka poradziła mi, abym wyjechała do Lublina. W moim mieście i okolicach bardzo trudno znaleźć pracę. Dlatego chcę wybrać studia, po których miałabym możliwość znalezienia pracy i byłaby ona w miarę dobrze płatna ( mówie tu o sumie powyżej 800 zł), a nie o jakiejś forunie. Obawiam się jednak, że nie dam sobie rady sama w mieście, moi rodzice nie zarabiają dużo, więc nie ma mowy o pomocy finansowej. Po gimnazjum rodzice za mnie zdecydowali i poszłam do zawodówki, a później sama zdecydowałam się pójść do liceum uzupełniającego i wzięłam się ostro za naukę, bo nie chce żyć w biedzie. Za co i tak dostałam swoje, bo rodzice kazali mi iść do pracy do fabryki, i teraz nie mam pojęcia co robić. Proszę pomóżcie, Będę wdzięczna.
Moja rada - bierz przedmioty rozszerzone! Dają Ci więcej możliwości a taki wos rozszerzony wg mnie nie jest wcale trudny. Wystarczy przysiąść.
Ja zdaje wos, historię, angielski i polski rozszerzony i będę próbowała na prawo ale jeśli się nie dostanę to sama nie mam pojęcia na co mogłabym iśc (chodzi mi o coś sensownego!).
Studia humanistyczne - temat rzeka. Humanistów zawsze było multum i gdybym mogła cofnąć czas to przysiadłabym nad matematyką, biologią czy chemią. Ale cóż...
Jeśli chodzi o politologię to dziewczyny mają rację... Myślę, że jest to ciekawy kierunek ale co po studiach?
Myślę, że to kierunek dla tych, którzy mają znajomości bądź jako dodatek do innych studiów.
Ja osobiście chciałabym połączyć prawo z politologią (od 2 roku) bo bardzo interesuje polityka. Ale to wyjdzie w praniu
dzbanek do kawy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 19:16   #10
ameliax
Zadomowienie
 
Avatar ameliax
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 718
Dot.: Jakie studia?

Po pierwsze: rozszerzenie. Nawet jeżeli zdasz na te 50% to i tak lepiej takie coś liczą. Moja koleżanka zdaje sam wos: chce być opiekunka w przedszkolach. Musisz robić to, co chccesz.
Pocieszę Cię, że ja się rzucam miedzy prawem a... medycyną.
__________________
Załaduj wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.


kosmetyki
ameliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 11:52   #11
Vogelka
Raczkowanie
 
Avatar Vogelka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 53
Dot.: Jakie studia?

Myślę, że powinnaś najpierw zastanowić się co tak naprawdę chcesz robić i co cię pasjonuje, ponieważ studiowanie dla samego studiowania jest bez sensu, a tak będziesz robić coś co cię interesuje
Vogelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-15, 15:42   #12
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Jakie studia?

Dziękuje wszystkim za rady, są bardzo pomocne Po zawodówce mam zawód kucharz małej gastronomii. Rzeczywiście nie przepadam, za matematyką, uczę się jej bo po prostu muszę. Nie zdecydowałabym się na studia ściśle związane z medycyną, ponieważ bardzo źle znoszę widok krwi, i rozmowy na jej temat. Na koniec roku miałam 5, jakoś przeżyłam, ale przyznam, że miło nie było. Z geografii miałam 4 i jeśli miałabym zdawać maturę, to myślę, że poradziłabym sobie, tak samo jest z biologią. Dzięki Wam zdecydowałam, że WOS zdawała będę rozszerzony. Przysiąść do nauki i douczyć się to dla mnie nie problem. Jednak wybór kierunków mam dość ograniczony bo zdecydowałam, że pójdę do państwowej uczelni w najbliższym mieście, aby nie ponosić tak dużych kosztów. Swoją drogą nie mam pojęcia jak inni sobie radzą na dziennych płatnych, nie mając pomocy finansowej od rodziców, mężą itp. Pomyślałam, że mogłabym zdawać biologię, geografię i rozszerzony WOS na wypadek, kiedy chciałabym przenieść się na inny kierunek. Orientujecie się może do kiedy trzeba składać podania na studia? Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi.
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 17:43   #13
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Jakie studia?

na stronie uczelni rejestrujesz się po maturach jak już masz wyniki itd
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 19:58   #14
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia?

bardzo mądrze z tym WOSem rozszerzonym sama taki w tym roku zdawałam, mogę udzielić kilku rad: zapoznaj się dokładnie z Konstytucją. pytania z niej są raczej proste, ale jak ktoś jej ani razu nie przeczytał to może mieć problem. dużo osób w tym roku nie zrobiło zadania z konfliktami, które było banalne - nie wiem jak z tym u Ciebie ale mnie zawsze ciekawiło gdzie i o co się biją, a na maturze była mapka Afryki i trzeba było zaznaczyć konflikt plemion Hutu i Tutsi, walki w Kongo itp. proste zadanko na którym można było zarobić 3 punkty, ale że WOS zwykle kojarzy się z polityką i problemami społecznymi to mało osób zwróciło uwagę na cos takiego jak geograficzne rozmieszczenie konfliktów. no i schematy. wszelkie. mam na myśli schemat podziału sądów w polsce, albo schemat uchwalania ustawy, lub ustroje polityczne w krajach na świecie... to powtarza się zawsze, czasami wytarczy umieć takie ogóły. jeśli tylko w książce od wosu zauważysz schemat (w tych z operonu jest takich dużo) naucz się go!
a recepta na pisanie pracy - dokładnej nie ma. ale pomaga "obycie" w tematach dotyczących polityki, świata, ludzi. ogladanie wiadomości i czytanie na wp lub onecie informacji bieżących pomaga
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 15:28   #15
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
Nauczycielka poradziła mi, abym wyjechała do Lublina. W moim mieście i okolicach bardzo trudno znaleźć pracę. Dlatego chcę wybrać studia, po których miałabym możliwość znalezienia pracy i byłaby ona w miarę dobrze płatna ( mówie tu o sumie powyżej 800 zł), a nie o jakiejś forunie. Obawiam się jednak, że nie dam sobie rady sama w mieście, moi rodzice nie zarabiają dużo, więc nie ma mowy o pomocy finansowej.
Jeżeli Twoi rodzice mają mały dochód to możesz się ubiegać o darmowe miejsce w akademiku. Do tego dochodzi 400-500 zł stypendium socjalnego i można przeżyć. Od drugiego roku masz szansę na stypendium naukowe, a to kolejne 200-300 zł.
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 17:38   #16
malamila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 94
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez Vogelka Pokaż wiadomość
Myślę, że powinnaś najpierw zastanowić się co tak naprawdę chcesz robić i co cię pasjonuje, ponieważ studiowanie dla samego studiowania jest bez sensu, a tak będziesz robić coś co cię interesuje
totalnie się z tym zgadzam, wielu moich znajomych poszło na studia- bo pasowało i wszyscy szli, a teraz rzucili je i są w głębokiej d...
myślę, że świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest np rok przerwy i iść do policealnej na kierunek, który cie interesuje- będziesz miała pewność, ze jak to nie twoja ścieżka, to jesteś w plecy max rok i obierasz inny kierunek, nie będąc w plecy np 3-4 lata
malamila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 22:08   #17
kokarda87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 127
Dot.: Jakie studia?

podstawową gegre zmień na biologię i idź na PIELĘGNIARSTWO
pracę znajdziesz od razu po licencjacie samym. Mam znajomą ma 23 lata, pracuje w szpitalu na OIOMIE zarabia ponad 2 tys. na rękę, uczy się norweskiego i w marcu wyjedża do pracy w Norwegii.
kokarda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 09:06   #18
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez kokarda87 Pokaż wiadomość
podstawową gegre zmień na biologię i idź na PIELĘGNIARSTWO
pracę znajdziesz od razu po licencjacie samym. Mam znajomą ma 23 lata, pracuje w szpitalu na OIOMIE zarabia ponad 2 tys. na rękę, uczy się norweskiego i w marcu wyjedża do pracy w Norwegii.
Napewno nie pójdę na studia ściśle związane z medycyną. Jak pisałam nie za dobrze reaguję na widok krwi. Teraz zastanawiam się nad politologią, a kosmetologią. Wiecie może jak mniej więcej wygląda rynek pracy po kosmetologii? Sama już nie wiem...
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 09:24   #19
Princesska22
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 289
Dot.: Jakie studia?

Politologie rownież i ja CI odradzę....mam znajomych ktorzy studiują politologie ale jako drugi kierunek,poniewaz interesuje ich to,ale zdaja sobie sprawe ze ciezko po tym prace znalezc
Jeżeli chodzi o kosmetologie....wydaje mi sie ze tez wiele mozliwosci..to dobry kierunek jesli ktos planował by otwarcie własnego gabinetu...
No chyba ze ktoś mieszka w dużym miescie,gdzie jest duzo salonow kosmetycznych,ośrodków odnowy biologicznej,firm kosmetycznych...
Ja studiuje administracje,po mgr zamierzam zrobić podyplomowe z wyceny nieruchomosci,bo rzeczoznawców jest tak naprawde bardzo mało,a zarobki ponoć bardzo dobre najgorsze jest to ze staż kosztuje ponoć 7 tyśiecy No ale jak nie to to prace zawsze w biurze znajde jak nie w firmie prywatnej to w instytucji panstwowej,weszystko zalezy co kogo interesuje

Edytowane przez Princesska22
Czas edycji: 2010-12-25 o 09:29
Princesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-27, 11:10   #20
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez Princesska22 Pokaż wiadomość
Politologie rownież i ja CI odradzę....mam znajomych ktorzy studiują politologie ale jako drugi kierunek,poniewaz interesuje ich to,ale zdaja sobie sprawe ze ciezko po tym prace znalezc
Jeżeli chodzi o kosmetologie....wydaje mi sie ze tez wiele mozliwosci..to dobry kierunek jesli ktos planował by otwarcie własnego gabinetu...
No chyba ze ktoś mieszka w dużym miescie,gdzie jest duzo salonow kosmetycznych,ośrodków odnowy biologicznej,firm kosmetycznych...
Ja studiuje administracje,po mgr zamierzam zrobić podyplomowe z wyceny nieruchomosci,bo rzeczoznawców jest tak naprawde bardzo mało,a zarobki ponoć bardzo dobre najgorsze jest to ze staż kosztuje ponoć 7 tyśiecy No ale jak nie to to prace zawsze w biurze znajde jak nie w firmie prywatnej to w instytucji panstwowej,weszystko zalezy co kogo interesuje

ja jestem własnie na kosmetyce- policealnie w cosinusie.
zgadzam się w zupełności - ten kierunek ma większa sile przebicia niż politologia, w niej dość ciężko znaleźć prace- a pamiętam jaki był na nią boom :S, a tak można podzibac trochę doświadczenia po praktykach, a jak się spodobasz może nawet i zostaniesz a jak nie ma zawsze 2 wariant - otworzyć swój biznes
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 13:54   #21
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez my dee Pokaż wiadomość
ja jestem własnie na kosmetyce- policealnie w cosinusie.
zgadzam się w zupełności - ten kierunek ma większa sile przebicia niż politologia, w niej dość ciężko znaleźć prace- a pamiętam jaki był na nią boom :S, a tak można podzibac trochę doświadczenia po praktykach, a jak się spodobasz może nawet i zostaniesz a jak nie ma zawsze 2 wariant - otworzyć swój biznes
i jak Ci idzie na tych studiach? bo ja się właśnie obawiam najbardziej przedmiotów związanych z chemią... najbardziej tych podstaw toksykologii... sama już niewiem... uwielbiam kosmetyki... ale kosmetyki, to chyba każda kobieta lubi...
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 13:58   #22
Kamilka54
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka54
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowsze!
Wiadomości: 300
Dot.: Jakie studia?

Mam w sumie podobny problem, jak autorka.
Zdaję rozszerzoną matematykę i fizykę i w tym jestem dobra
Zastanawiałam się nad budownictwem na PW, co myślicie?
__________________
"(...) i poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli."
(J 8:32)



27.10.2006r.
9.09.2014r.
2016r.
Kamilka54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 14:02   #23
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 14:29   #24
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez Kamilka54 Pokaż wiadomość
Mam w sumie podobny problem, jak autorka.
Zdaję rozszerzoną matematykę i fizykę i w tym jestem dobra
Zastanawiałam się nad budownictwem na PW, co myślicie?
ja Ci coś doradzę, ale wiesz... mistrzem w tej dziedzinie nie jestem... ja jakbym była dobra w matematyce i fizyce wybrałabym jakiś kierunek związany z inżynierią...
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 14:36   #25
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 14:39   #26
Kamilka54
Raczkowanie
 
Avatar Kamilka54
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowsze!
Wiadomości: 300
Dot.: Jakie studia?

Właśnie dlatego tak 'celuję' w budownictwo.
Tylko zastanawia mnie, czy to ostatnim czasem nie jest zbyt 'oblegany' kierunek.
__________________
"(...) i poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli."
(J 8:32)



27.10.2006r.
9.09.2014r.
2016r.
Kamilka54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 15:01   #27
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie studia?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-12-28 o 15:02
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 15:13   #28
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Jakie studia?

Chciałam się zapytać czy na wszystkich uczelniach na kierunku kosmetologii są takie same przedmioty?
kosmetologia pielęgnacyjna
kosmetologia upiększająca
receptura kosmetyczna
dermatologia
fizjoterapia i masaż
odnowa biologiczna
podstawy toksykologii
chemia kosmetyczna
estetyka
specjalistyczna aparatura w kosmetyce.
kosmetyki pochodzenia naturalnego
technologia formy kosmetyków
elementy perfumiarstwa
elementy psychologii klinicznej
pielęgnacja i upiększanie włosów
ziołolecznictwo
fizykochemia w kosmetologii
substancje lecznicze w kosmetykach
chemiczne i fizyczne metody badania kosmetyków
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 18:31   #29
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 19:28   #30
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia?

Cytat:
Napisane przez Kamilka54 Pokaż wiadomość
Mam w sumie podobny problem, jak autorka.
Zdaję rozszerzoną matematykę i fizykę i w tym jestem dobra
Zastanawiałam się nad budownictwem na PW, co myślicie?
podobny? nie wydaje mi sie
a twój strzał jest bardzo dobry budownictwo to ciekawy kierunek, sama nad nim się zastanawiałam, mam znajomych na nim i póki co sobie chwalą. jak się ma smykałkę do przedmiotów ścisłych to można się na nim nawet nudzić a specjaliści od budownictwa są potrzebni i chyba prędko to zapotrzebowanie nie spadnie. na poczatku pewnie czeka praca jako konsultant, pomocnik ale jak już zdobędziesz praktykę to możesz postarać się o uprawnienia budowlane a wtedy chulaj duszo piekła nie ma
sama przegladałam oferty pracy z tego zakresu i naprawdę nie jest źle
Cytat:
Napisane przez katrina1991 Pokaż wiadomość
ja jakbym była dobra w matematyce i fizyce wybrałabym jakiś kierunek związany z inżynierią...
hmm, no ale czego? zresztą, samo budownictwo to inżynieria
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2010-12-28 o 19:29
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.