Kurs przedmałżeński - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-06, 16:41   #1
Sandritta0000
Przyczajenie
 
Avatar Sandritta0000
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 17

Kurs przedmałżeński


Witam Was dziewczyny !
Mam bardzo ważne pytanie. Poszukuję szybkich weekendowych (słyszałam nawet o jednodniowych) kursów przedmałżeńskich. Chodzi mi głównie o wielkopolskę, dokładnie Poznań - Piła. Ma ktoś może jakieś namiary??
__________________
Żonka ...12.10.2013
Sandritta0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 19:12   #2
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Kurs przedmałżeński

Tutaj wszystko znajdziesz
http://www.dr.archpoznan.pl/ext/katechezy_2012_2013.pdf

My niedawno skończyliśmy swój - szukaliśmy najkrótszego i nic nie było innego niż 3 weekendy (6 spotkań).
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014




Edytowane przez magdalenka_w_86
Czas edycji: 2013-04-06 o 19:19
magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 23:14   #3
kaczuszka69
potworkowa
 
Avatar kaczuszka69
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: u Jego boku :)
Wiadomości: 13 222
Dot.: Kurs przedmałżeński

co prawda z Poznania do Krakowa nie jest jakoś szczególnie blisko, ale może warto się wybrać na jedną, dwie noce - jest weekendowy kurs przedmałżeński Kurs na miłość dwa dni i kurs zrobiony
__________________
już nie zgaśnie ogień w nas,
tak się kocha tylko raz...


Mysza

-15kg


kaczuszka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 11:58   #4
Sandritta0000
Przyczajenie
 
Avatar Sandritta0000
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 17
Dot.: Kurs przedmałżeński

Dzięki Wam bardzo, ten krakowski jest bardzo kuszący !
I termin który mi pasuje jeszcze jest wolny !
__________________
Żonka ...12.10.2013
Sandritta0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 09:02   #5
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Kurs przedmałżeński

Ja znam taki kurs przedmałżeński (weekendowy). Niestety, trochę od Poznania daleko, bo w Rzeszowie, ale może przyda się komuś innemu, więc podaję stronę:

http://www.rzeszow.dominikanie.pl/kurs4milosci.php

Niestety, na maj już jest tylko 1 miejsce, lepiej sytuacja wygląda w przypadku czerwca.
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 17:42   #6
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: Kurs przedmałżeński

Kraków - Dominikanie oni robią dwudniowe kursy
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 00:19   #7
caelumm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Kurs przedmałżeński

Właśnie jesteśmy po naukach indywidualnych u takiej starszej Pani w Częstochowie i mówię z ręką na sercu, że naprawdę warto. Nam zależało głównie na czasie, ale okazało się, że super trafiliśmy - było interesująco, dużo ważnych i potrzebnych informacji no i bardzo życiowa kobieta - mimo wieku całkiem na czasie, żadnego prania mózgu, odsyła także na różne strony internetowe i naprawdę posiada bardzo aktualną wiedzę. Ma wszystkie potrzebne kwalifikacje i podstempluje kartki z parafii. Zdecydowanie polecam takie nauki. Dzwońcie do niej na 343255300 lub lepiej na komórkę 503-635-236, bo na stacjonarny ciężko trafić - to bardzo aktywna kobieta, a telefony odbiera nawet późnym wieczorem.
caelumm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 12:25   #8
motocyklistka87
Przyczajenie
 
Avatar motocyklistka87
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 7
Dot.: Kurs przedmałżeński

Witam!
Podobnie jak Ty Sandritta0000 szukam "takiego" miejsca, gdzie można odbyć weekendowy kurs małżeński. Jestem z woj. kujawsko-pomorskiego. Ale mogę Tobie polecić Łobżenice (Górkę Klasztorną). Wspólnie z TŻ myślimy o tym miejscu, z uwagi na to że mój mężczyzna wyjeżdża za granicę i normalny kurs nie wchodzi w grę. Słyszałam bardzo dużo pozytywnych komentarzy. Także, jeżeli kilometry nie są dla Was żadną przeszkodą, szczerze polecam
motocyklistka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 15:17   #9
tyna25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świecie
Wiadomości: 131
GG do tyna25
Dot.: Kurs przedmałżeński

witam, ja również jestem z województwa kujawsko-pomorskiego, z tym że do Górki Klasztornej mam trochę daleko. Znacie może inne miejsca a tym obszarze, gdzie organizowane są takie kursy? i czy na nich też jest coś w rodzaju poradni małżeńskiej?
__________________
moje "dzieła" http://papierkowa-robota.blogspot.com

28.09.2013
16:00
tyna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 17:22   #10
27 sukienek
Raczkowanie
 
Avatar 27 sukienek
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 65
Dot.: Kurs przedmałżeński

Swoją drogą, ciekawi mnie, jaki macie stosunek do tych kursów. Niedawno pisałam o tym na blogu i interesuje mnie feedback - czy ktoś tak w ogóle myśli o naukach przedmałżeńskich, czy raczej wszyscy traktujemy je jako "zło konieczne"?
__________________
Piszę o ślubach, bo wierzę w małżeństwo!
27sukienek.blogspot.com

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-09-12 o 15:05 Powód: link
27 sukienek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 19:59   #11
motocyklistka87
Przyczajenie
 
Avatar motocyklistka87
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 7
Dot.: Kurs przedmałżeński

Cytat:
Napisane przez tyna25 Pokaż wiadomość
witam, ja również jestem z województwa kujawsko-pomorskiego, z tym że do Górki Klasztornej mam trochę daleko. Znacie może inne miejsca a tym obszarze, gdzie organizowane są takie kursy? i czy na nich też jest coś w rodzaju poradni małżeńskiej?
A skąd dokładnie? Słyszałam, że coś podobnego organizują w Bydgoszczy. Możesz wpisać w google i napewno znajdziesz
motocyklistka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-27, 00:22   #12
tyna25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świecie
Wiadomości: 131
GG do tyna25
Dot.: Kurs przedmałżeński

my właśnie pochodzimy z okolic Bydgoszczy Masz rację teraz to już zostaje tylko wyszukiwarka. niemniej jednak dziękuję za pomoc :-D
__________________
moje "dzieła" http://papierkowa-robota.blogspot.com

28.09.2013
16:00
tyna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 10:49   #13
motocyklistka87
Przyczajenie
 
Avatar motocyklistka87
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 7
Dot.: Kurs przedmałżeński

Znalazłam stronkę na której jest podanych kilka miejsc w woj. kuj-pom, gdzie organizują takie kursy http://www.nauki-przedmalzenskie.pl/nauki/bydgoszcz Rok może i nieaktualny, ale warto poszperać w internecie i poszukać dodatkowych informacji Na stronce można też wybrać inne miasta, które nas interesują. Mam nadzieję, że link będzie przydatny
motocyklistka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 11:27   #14
monikazaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: Kurs przedmałżeński

jeżeli ktoś potrzebuje odbyć weekendowe nauki to zostawiam kontakt 535-342-357, lub maila naukidlamlodych@wp.pl, wiem ze maja czeste terminy.
monikazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 14:37   #15
OOmegiOO
Przyczajenie
 
Avatar OOmegiOO
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 25
Dot.: Kurs przedmałżeński

Witajcie, mamy z moim narzeczonym problem z kursem przedmałżeńskim.
Zostało nam do ślubu 6 miesięcy.
Mój narzeczony ma jakiś kurs z liceum ale ja niestety nie. Problem jest taki że ja studiuje dziennie na medycznym w lublinie (ale pochodzę z małopolski) i mam bardzo napięty plan zajęć i ogólnie cały czas albo w ksiązkach albo na walizkach. On jest z Łodzi i pracuje w urzędzie państwowym dlatego urlopu nie ma na zawołanie ( tym bardziej że musi odłożyć urlop na ślub i podróż poślubną). Nie wiemy w jaki sposub mamy zrobić ten kurs i tu moje pytania:

1) Czy musimy go zrobić razem czy mogę ja sama chodzić na jakieś wieczorne spotkania skoro on już go ma( a nie ma sposobności aby jeździł 300 km co rusz)?

2) Ile przed ślubem trzeba zrobić taki kurs, czy idąc pierwszy raz do księdza on już musi być zrobiony czy dopiero on nam poleci jakieś miejsce i terminy?

3) Jak wyglądają kursy weekendowe czy naprawde trwają tylko 1 weekend i czy nasza sytuacja będzie upoważniała nas do odbycia takiego kursu?
OOmegiOO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 15:08   #16
PannaAgnieszka
Rozeznanie
 
Avatar PannaAgnieszka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków/ Krzeszowice
Wiadomości: 641
Dot.: Kurs przedmałżeński

Ciekawe, czy gdyby kursy byl nieobowiazkowy- tylko "co laska" to jak procentowo wygladalaby frekwencja;-)
__________________
01.12.2012
31.12.2013
YES YES YES 29.08.2015
PannaAgnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 20:38   #17
filia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 133
Dot.: Kurs przedmałżeński

Cytat:
Napisane przez OOmegiOO Pokaż wiadomość
Witajcie, mamy z moim narzeczonym problem z kursem przedmałżeńskim.
Zostało nam do ślubu 6 miesięcy.
Mój narzeczony ma jakiś kurs z liceum ale ja niestety nie. Problem jest taki że ja studiuje dziennie na medycznym w lublinie (ale pochodzę z małopolski) i mam bardzo napięty plan zajęć i ogólnie cały czas albo w ksiązkach albo na walizkach. On jest z Łodzi i pracuje w urzędzie państwowym dlatego urlopu nie ma na zawołanie ( tym bardziej że musi odłożyć urlop na ślub i podróż poślubną). Nie wiemy w jaki sposób mamy zrobić ten kurs i tu moje pytania:

1) Czy musimy go zrobić razem czy mogę ja sama chodzić na jakieś wieczorne spotkania skoro on już go ma( a nie ma sposobności aby jeździł 300 km co rusz)?

2) Ile przed ślubem trzeba zrobić taki kurs, czy idąc pierwszy raz do księdza on już musi być zrobiony czy dopiero on nam poleci jakieś miejsce i terminy?

3) Jak wyglądają kursy weekendowe czy naprawde trwają tylko 1 weekend i czy nasza sytuacja będzie upoważniała nas do odbycia takiego kursu?
ad 1)
Możesz chodzić sama na wieczorne spotkania, ale w Waszym wypadku chyba lepiej znaleźć weekendowy i pójść razem, z resztą zawsze lepiej pójść razem, nawet jak jedna osoba ma już "papierek", warto znaleźć dobry kurs i rzeczywiście z niego skorzystać a nie tylko"odbębnić" byle papier był

ad 2)
Jak najszybciej
Nie ma co czekać na wizytę u księdza bo potem może być ciężko chociażby z terminami kursów weekendowych
Jak sie ma więcej czasu to można coś sensownego wybrać, a na ostatnia chwile może już tego komfortu nie być

ad 3)

tak tylko 1 weekend
tutaj masz chociażby w Lublinie:
http://www.staszica16a.pl/Konferencj...%BCe%C5%84skie
http://www.odnowarodzin.org.pl/weeke...rzedmalzenskie

w Krakowie:
http://www.diecezja.pl/narzeczeni/ku...dwudniowe.html
http://krakow.dominikanie.pl/weekendowe.html

w Łodzi: (ale już brak miejsc)

http://www.przedmalzenskie.pl/?portfolio=terminy-2

Pamiętacie, że elementem przygotowania sa też spotkania indywidualne w Poradni Rodzinnej (przy niektórych kursach sa "w pakiecie"

generalnie - wujek google twoim przyjacielem popatrz jakie sa możliwości i wybierzcie co wam najbardziej odpowiada
__________________
Zakochanie - to relacja międzyosobowa wynikająca z upodobania sobie w kimś, powodującego zależność emocjonalną od tego kogoś. Na miarę siły owej zależności następuje proporcjonalnie: utrata zdrowego rozsądku oraz zdolności do samodecydowania.
o. Paweł Gużyński OP
filia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 06:41   #18
OOmegiOO
Przyczajenie
 
Avatar OOmegiOO
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 25
Dot.: Kurs przedmałżeński

filia_ dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedz. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się nam na któryś z tych kursów wybrać
OOmegiOO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 15:19   #19
Sandritta0000
Przyczajenie
 
Avatar Sandritta0000
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 17
Dot.: Kurs przedmałżeński

Cytat:
Napisane przez 27 sukienek Pokaż wiadomość
Swoją drogą, ciekawi mnie, jaki macie stosunek do tych kursów. Niedawno pisałam o tym na blogu i interesuje mnie feedback - czy ktoś tak w ogóle myśli o naukach przedmałżeńskich, czy raczej wszyscy traktujemy je jako "zło konieczne"?
Nawiązując do Twojego postu muszę Ci powiedzieć, że ze względu na brak czasu uważałam nauki za zło konieczne. Ale w końcu musiałam się na nie wybrać (wybrałam skrócone, powiedziałabym że nawet bardzo bardzo skrócone) i powiem Ci szczerze, że żałuję że nie mogłam odbyć ich całych. Są naprawdę ciekawe i dają dużo do myślenia. Nie wspominam już o poradni rodzinnej, gdzie nabrałam naprawdę dużo ciekawych informacji. Wiem, jakich błędów nie popełniać itp. Może komuś wydaje sie wszystko oczywiste, ale po takim spotkaniu stwierdziłam że jednak nie wiem wszystkiego, a jesli wiem to nie do konca wiedziałam jak z niektórymi rzeczami, problemami etc. się obchodzić.
__________________
Żonka ...12.10.2013
Sandritta0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-17 16:19:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.