cala polska czyta dzieciom:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-18, 17:05   #1
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839

cala polska czyta dzieciom:)


moja uwielbia ksizeczki z serii" Martynka","Ciekawe dlaczego..." (kurcze ile ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec" Dr Dolittle" ,"ferdynand wspanialy",
"mis uszatek" itp plus wiersze.

no wlasnie co czytacie dzieciom?pamietacie ksiazki z wlasnego dzieciństwa?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 17:16   #2
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: cala polska czyta dzieciom:)

mój Andrzejek wychował sie na wierszykach, wydawanych kolekcjami, "lokomotywa" "Rzepa" itp, itd ja na nich tez sie wychowywałam, bo bardzo rzwijaja pamiec dzięki rymom dziecko szybko uczy sie na pamieć...
niedawno czytalismy basnie Andersena, braci Grimm no i oczywiscie "Kubusia Puchatka"..teraz mamy mniej czas na czytanie bajek bo Andrzejek ćwiczy sam czyatnie mało ciekawych coprawda rzaczy typu "to mama a to tata..." ale akurat taki etap rozwoju nas zastał....niedługo bedziemy wracac do wierszyków z dziecinstwa z tą róznica ze to ja bede słuchała a on czytał....no i oczywiscie mała siostrzyczka tez bedzie słuchała.....
Ps. Paula niezły opisik...
KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 17:36   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: cala polska czyta dzieciom:)

opis -cala prawda o faceach i babeczkach

moje tez wierszyki itp ,teraz czytamy ww ksiązki.

basni sie boje wiec nie czytam ,jakos nie lubilam ich sama .

my za chwilke tez odwrocimy role ,bo mala juz zaczyna czytac.mam nadzieje ze milosc do ksiazek zostanie jej przez najblizsze lata szkolne
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 19:27   #4
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: cala polska czyta dzieciom:)

Polecam książkę "Pafnucy" Chmielewskiej, moim dzieciakom bardzo sie podobała. A teraz mój syn zaczytuje sie "Mikołajkiem" ale zaczynalismy tez od wierszyków i bajek. Teraz syn czyta juz sobie sam, córce trzeba czytać, bo dopiero zaczyna sama składać literki. Czytalismy im praktycznie od pierwszych miesięcy ich życia i na razie widzę, że syn załapał bakcyla, dużo czyta, jak będzie z córką zobaczymy, na razie lubi jak my jej czytamy. Ale znam rodzine, gdzie nie ma książek w domu i dzieciom się nie czyta. Trochę szkoda mi ludzi nie lubiących czytać..
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 08:45   #5
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: cala polska czyta dzieciom:)

A właśnie! Ja wygrzebałam książki, które przeleżały w pudle moje nastoletnie czasy, teraz dzieciaki skupiają się nad Brzechwą, Tuwimem, legendami staropolskimi, Konopnicką i innymi "klasycznymi" lekturami. Mam nawet jeszcze te z rybką "poczytaj mi mamo", ech łezka się w oku kręci
Ponadto czytamy Puchatka, Baśnie rózne, mamy taki zbiór dla syneczka i córeczki, na każdy dzień roku, baśnie Grimmów, baśnie świata...
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 08:58   #6
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: cala polska czyta dzieciom:)

A ja wlasnie jestem na etapie czytania mojemu 6 letniemu synkowi "Krola Maciusia Pierwszego" Janusza Korczaka, czytalismy rowniez basnie, Kubusia Puchatka itp.Dodam tez ze ksiazki czytam mu od ladnych paru lat zazwyczaj przed smem. Goraco polecam czytanie ksiazek dzieciom a po pewnym czasie przekonacie sie dlaczego
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 18:45   #7
Boz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 487
Dot.: cala polska czyta dzieciom:)

My czytamy co wieczór trochę ja trochę syn. Jacek lubi Musierowicz, „Kubusia Puchatka” I mnóstwo pojedynczych książeczek. Syn uwielbia również książeczki typu „Dlaczego …..” „Encyklopedie dla dzieci” „Eksperymenty dla dzieci” itp. Ja nieco mniej bo syn wybiera książki przeznaczone dla starszych dzieci i ja muszę potem tłumaczyć, dokształcać się (sama nie wszystko wiem na przykład o budowie silnika , a o tym właśnie teraz czytam) itp. Ale czego nie robi się dla dzieci
Boz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-19, 19:12   #8
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089
Dot.: cala polska czyta dzieciom:)

Czytam córce różne książeczki - pojedyncze historyjki i wierszyki. Niemniej przebojem mniej więcej od roku są "Dzieci z Bullerbyn" - obowiązkowa lektura przed snem, a czasem Jagoda zasypia przytulona do tej ksiązki, tak ją lubi. Pewnie wszyscy z Was znają, prawda? To była również moja ulubiona książka z dzieciństwa
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.